rednotebook - en to mn translation catalogue (34 entries)

en: Help
mn: Тусламж

en: Bold
mn: Тод

en: Italic
mn: Налуу

en: Underline
mn: Доогуур зураастай

en: Template
mn: Загвар

en: Picture
mn: Зураг

en: File
mn: Файл

en: _Link
mn: _Холбоос

en: Title
mn: Гарчиг

en: Line
mn: Зураас

en: Date/Time
mn: Огноо/Цаг

en: Insert
mn: Оруулах

en: Date
mn: Огноо

en: Export
mn: Экспортлох

en: _Edit
mn: _Засварлах

en: _Help
mn: _Тусламж

en: Contents
mn: Агуулга

en: Report a Problem
mn: Алдааг мэдээлэх

en: From:
mn: Хэнээс:

en: To:
mn: Хэн рүү:

en: Select
mn: Сонгох

en: Start date
mn: Эхлэх огноо

en: End date
mn: Төгсөх огноо

en: Yes
mn: Тийм

en: No
mn: Үгүй

en: Do not ask again
mn: Үүнийг дахин бүү асуу

en: Lines
mn: Зураасууд

note: Translators: noun Translators: Verb
en: Preview
mn: Урьдчилан харах

en: Backup
mn: Нөөцлөх

en: Insert Link
mn: Холбоос оруулах

en: Today
mn: Өнөөдөр

en: Edit
mn: Засах

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: <b>General</b>
mn: <b>Ерөнхий</b>

en: Statistics
mn: Статистик
