rednotebook - en to ms translation catalogue (217 entries)

en: A Desktop Journal
ms: Jurnal Desktop

en: Load RedNotebook at startup
ms: Muat RedNotebook semasa permulaan

en: %A, %x, Day %j
ms: %A, %x, Hari %j

en: Week %W of Year %Y
ms: Minggu %W bagi Tahun %Y

en: Day %j
ms: Hari %j

en: Help
ms: Bantuan

en: Choose font ...
ms: Pilih fon ...

en: Choose font
ms: Pilih fon

en: Close to system tray
ms: Tutup ke talam sistem

en: Closing the window will send RedNotebook to the tray
ms: Menutup tetingkap akan hantar RedNotebook ke talam

en: Switch between edit and preview mode automatically
ms: Tukar diantara mod sunting dan pratonton secara automatik

en: Check for new version at startup
ms: Periksa untuk versi baharu ketika permulaan

en: Check now
ms: Periksa sekarang

en: Edit font:
ms: Sunting fon:

en: Preview font:
ms: Pratonton fon:

en: Comma-separated font names
ms: Nama fon terpisah-tanda-koma

en: Date/Time format
ms: Format Tarikh/Masa

en: Date format
ms: Format tarikh

en: Exclude from cloud
ms: Asingkan daripada awan

en: Include small words in cloud
ms: Sertakan perkataan kecil dalam awan

en: Allow these words with 4 letters or less
ms: Benarkan perkataan ini dengan 4 huruf atau kurang

en: Bold
ms: Tebal

en: Italic
ms: Condong

en: Underline
ms: Garis Bawah

en: Strikethrough
ms: Coret Tembus

en: Format the selected text or tag
ms: Format teks atau tag terpilih

en: Show RedNotebook
ms: Tunjuk RedNotebook

en: No directory selected.
ms: Tiada direktori dipilih

en: Template
ms: Templat

en: Insert this weekday's template. Click the arrow on the right for more options
ms: Sisipkan templat harian minggu ini. Klik anak panah di kanan untuk lagi pilihan

en: First Item
ms: Item Pertama

en: Second Item
ms: Item Kedua

en: Indented Item
ms: Item Terinden

en: Two blank lines close the list
ms: Dua baris kosong tutup senarai

en: Picture
ms: Gambar

en: Insert an image from the harddisk
ms: Sisip imej dari cakera keras

en: File
ms: Fail

en: Insert a link to a file
ms: Sisip pautan ke fail

en: _Link
ms: _Pautan

en: Insert a link to a website
ms: Sisip pautan ke laman sesawang

en: Bullet List
ms: Senarai Bullet

en: Title
ms: Tajuk

en: Line
ms: Baris

en: Insert a separator line
ms: Sisip garis pemisah

en: Date/Time
ms: Tarikh/Masa

en: Insert the current date and time (edit format in preferences)
ms: Sisip tarikh dan masa sekarang (format sunting dalam keutamaan)

en: Line Break
ms: Hentian Baris

en: Insert a manual line break
ms: Sisip hentian baris manual

en: _Insert
ms: Sis_ip

en: Insert
ms: Sisip

en: Insert images, files, links and other content
ms: Sisip imej, fail, pautan dan kandungan lain

en: Width (optional):
ms: Lebar (pilihan):

en: pixels
ms: piksel

en: Width must be an integer.
ms: Lebar mestilah integer.

en: No link location has been entered
ms: Tiada lokasi pautan dimasukkan

en: Date
ms: Tarikh

en: Text
ms: Teks

en: Save and insert
ms: Simpan dan sisip

en: _Journal
ms: _Jurnal

en: Create a new journal. The old one will be saved
ms: Cipta jurnal baharu. Jurnal lama akan disimpan

en: Load an existing journal. The old journal will be saved
ms: Muat jurnal sedia ada. Jurnal lama akan disimpan

en: Save journal at a new location. The old journal files will also be saved
ms: Simpan jurnal di lokasi baru. Fail jurnal lama juga akan disimpan

en: Export
ms: Eksport

en: Open the export assistant
ms: Buka pembantu eksport

en: _Backup
ms: San_dar

en: Save all the data in a zip archive
ms: Simpan semua data dalam arkib zip

en: S_tatistics
ms: S_tatistik

en: Show some statistics about the journal
ms: Tunjuk beberapa statistik berkenaan jurnal

en: Shutdown RedNotebook. It will not be sent to the tray.
ms: Tutup RedNotebook. Ia tidak akan dihantar ke talam.

en: _Edit
ms: _Sunting

en: Undo text or tag edits
ms: Buat asal teks atau sunting tag

en: Redo text or tag edits
ms: Buat semula teks atau sunting tag

en: Underline misspelled words
ms: Garis bawahkan perkataan tersalah eja

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: _Help
ms: _Bantuan

en: Contents
ms: Kandungan

en: Open the RedNotebook documentation
ms: Buka dokumentasi RedNotebook

en: Translate RedNotebook
ms: Terjemah RedNotebook

en: Report a Problem
ms: Laporkan Masalah

en: Fill out a short form about the problem
ms: Isi borang ringkas tentang masalah

en: Wrong directory
ms: Direktori salah

en: You cannot use this directory for your journal:
ms: Anda tidak boleh guna direktori ini untuk jurnal anda:

en: Please select an empty directory.
ms: Sila pilih direktori kosong.

en: This directory contains no journal files:
ms: Direktori ini tidak mengandungi fail jurnal:

en: Journals are saved in a directory, not in a single file.
ms: Jurnal disimpan dalam direktori, bukan dalam satu fail.

en: The directory name will be the title of the new journal.
ms: Nama direktori akan jadi tajuk jurnal baharu.

en: Select an empty folder for your new journal
ms: Pilih folder kosong untuk jurnal baharu anda

en: Select an existing journal directory
ms: Pilih direktori jurnal sedia ada

en: The directory should contain your journal's data files
ms: Direktori hendaklah mengandungi fail data jurnal

en: Select an empty folder for the new location of your journal
ms: Pilih folder kosong untuk lokasi baru jurnal anda

en: The directory name will be the new title of the journal
ms: Nama direktori akan menjadi tajuk baru untuk jurnal

en: RedNotebook Documentation
ms: Dokumentasi RedNotebook

en: mtv, spam, work, job, play
ms: mtv, spam, kerja, kerjaya, main

en: Tags
ms: Tag

en: Words
ms: Perkataan

en: Hide "%s" from clouds
ms: Sembunyi "%s" dari awan

en: Export all days
ms: Eksport semua hari

en: Export currently visible day
ms: Eksport hari kelihatan semasa

en: Export days in the selected time range
ms: Eksport hari dalam julat masa terpilih

en: From:
ms: Daripada:

en: To:
ms: Kepada:

en: Export currently selected text
ms: Eksport teks terpilih buat masa ini

en: (Only available when text is selected in edit mode)
ms: (Hanya tersedia bila teks terpilih dalam mod sunting)

en: Export text and tags
ms: Eskport teks dan tag

en: Export text only
ms: Eskport teks sahaja

en: Export tags only
ms: Eskport tag sahaja

en: Filter days by tags
ms: Tapis hari berdasarkan tag

en: Available tags
ms: Tag tersedia

en: Selected tags
ms: Tag terpilih

en: Select
ms: Pilih

en: Deselect
ms: Nyahpilih

en: When filtering by tags, you have to select at least one tag.
ms: Bila menapis mengikut tag, anda perlu pilih sekurang-kurangnya satu tag.

en: You have selected the following settings:
ms: Anda telah memilih tetapan berikut:

en: Export Assistant
ms: Pembantu Eksport

en: Welcome to the Export Assistant.
ms: Selamat datang ke Pembantu Eksport.

en: This wizard will help you to export your journal to various formats.
ms: Bestari ini akan membantu anda eksport jurnal anda ke perlbagai format.

en: You can select the days you want to export and where the output will be saved.
ms: Anda boleh pilih hari yang anda ingin eksport dan di mana output akan disimpankan.

en: Select Export Format
ms: Pilih Format Eksport

en: Select Date Range
ms: Pilih Julat Tarikh

en: Select Contents
ms: Pilih Kandungan

en: Select Export Path
ms: Pilih Laluan Eksport

en: Summary
ms: Ringkasan

en: Export selected text only
ms: Eskport teks terpilih sahaja

en: Start date
ms: Tarikh mula

en: End date
ms: Tarikh akhir

en: Include text
ms: Sertakan teks

en: Include tags
ms: Sertakan tag

en: Filtered by tags
ms: Ditapis berdasarkan tag

en: Export path
ms: Laluan eksport

en: Yes
ms: Ya

en: No
ms: Tidak

en: Content exported to %s
ms: Kandungan dieksport ke %s

en: Plain Text
ms: Teks Biasa

en: Empty entries are not allowed
ms: Masukan kosong tidak dibenarkan

en: Change this text
ms: Ubah teks ini

en: Add a new entry
ms: Tambah masukan baru

en: Delete this entry
ms: Padam masukan ini

en: Incorrect date format
ms: Format tarikh tidak betul

en: You have version <b>%s</b>.
ms: Anda mempunyai versi <b>%s</b>.

en: The latest version is <b>%s</b>.
ms: Versi terkini ialah <b>%s</b>.

en: Do you want to visit the RedNotebook homepage?
ms: Anda ingin lawati laman sesawang RedNotebook?

en: Do not ask again
ms: Jangan tanya lagi

en: unknown
ms: tidak diketahui

en: Distinct Words
ms: Perkataan Jelas

en: Edited Days
ms: Hari Disunting

en: Letters
ms: Huruf

en: Days between first and last Entry
ms: Hari antara Masukan pertama dan akhir

en: Average number of Words
ms: Purata bilangan Perkataan

en: Percentage of edited Days
ms: Peratusan Hari disunting

en: Lines
ms: Garis

en: Hello!
ms: Helo!

en: Some example text has been added to help you start and you can erase it whenever you like.
ms: Beberapa teks contoh telah ditambah untuk membantu anda mula dan anda boleh padamnya bilamana anda kehendaki.

en: The example text and more documentation is available under "Help" -> "Contents".
ms: Teks contoh dan lagi dokumentasi tersedia dibawah "Bantuan" -> "Kandungan".

note: Translators: noun Translators: Verb
en: Preview
ms: Pratonton

en: There are two modes in RedNotebook, the __edit__ mode and the __preview__ mode.
ms: Terdapat dua mod dalam RedNotebook  mode__sunting__ dan mod__pratonton.

en: Click on Edit above to see the difference.
ms: Klik pada Sunting diatas untuk melihat perbezaan.

en: Tagging is easy.
ms: Pengetagan adalah mudah.

en: Just use #hashtags like on twitter.
ms: Hanya guna tanda cincangan # seperti pada twitter.

note: Translators: both are verbs
en: Save and Export
ms: Simpan dan Eksport

en: Everything you enter will be saved automatically at regular intervals and when you exit the program.
ms: Semua yang anda masukkan akan disimpan secara automatik dalam jangka tertentu dan apabila anda keluar dari program.

en: To avoid data loss you should backup your journal regularly.
ms: Untuk mengelakkan kehilangan data anda perlu sandar jurnal anda secara berkala.

en: "Backup" in the "Journal" menu saves all your entered data in a zip file.
ms: "Sandar" dalam menu "Jurnal" simpan semua data yang dimasukkan ke dalam satu fail zip.

en: In the "Journal" menu you also find the "Export" button.
ms: Dalam menu "Jurnal" anda juga temui butang "Eksport".

en: Click on "Export" and export your diary to Plain Text, PDF, HTML or Latex.
ms: Klik pada "Eksport" dan eksport diari anda ke Teks Biasa, PDF, HTML atau Latex.

en: If you encounter any errors, please drop me a note so I can fix them.
ms: Sekiranya anda mendapati sebarang ralat, sila hubungi saya supaya saya boleh membetulkannya.

en: Any feedback is appreciated.
ms: Sebarang maklum balas adalah dihargai.

en: Have a nice day!
ms: Semoga ceria!

en: === Work ===
    Here goes the first entry. It is about #work.
    
    ====================
    
    === Family ===
    Here comes the entry about my #family.
ms: === Kerjaya ===
    Di bawah merupakan masukan pertama. Ia berkenaan #kerjaya.
    
    ====================
    
    === Keluarga ===
    Di bawah merupakan masukan mengenai #keluarga saya.

en: Opening default journal.
ms: Membuka jurnal lalai.

en: The content has been saved to %s
ms: Kandungan telah disimpan ke %s

en: The journal could not be saved
ms: Jurnal tidak dapat disimpan

en: Nothing to save
ms: Tiada apa untuk disimpan

en: Error
ms: Ralat

en: You can backup your journal to a zip file to avoid data loss.
ms: Anda boleh sandar jurnal anda ke fail zip untuk menghindari kehilangan data.

en: Backup
ms: Sandar

en: Backup now
ms: Sandar sekarang

en: Ask at next start
ms: Tanya pada permukaan berikutnya

en: Never ask again
ms: Jangan tanya lagi

en: Monday
ms: Isnin

en: Tuesday
ms: Selasa

en: Wednesday
ms: Rabu

en: Thursday
ms: Khamis

en: Friday
ms: Jumaat

en: Saturday
ms: Sabtu

en: Sunday
ms: Ahad

en: === Meeting ===
    
    Purpose, date, and place
    
    **Present:**
    +
    +
    +
    
    
    **Agenda:**
    +
    +
    +
    
    
    **Discussion, Decisions, Assignments:**
    +
    +
    +
    ==================================
ms: === Mesyuarat ===
    
    Tujuan, tarikh, dan tempat
    
    **Hadir:**
    +
    +
    +
    
    
    **Agenda:**
    +
    +
    +
    
    
    **Perbincangan, Keputusan, Tugasan:**
    +
    +
    +
    ==================================

en: === Journey ===
    **Date:**
    
    **Location:**
    
    **Participants:**
    
    **The trip:**
    First we went to xxxxx then we got to yyyyy ...
    
    **Pictures:** [Image folder ""/path/to/the/images/""]
ms: === Perjalanan===
    **Tarikh:**
    
    **Lokasi:**
    
    **Peserta:**
    
    **Perancangan:**
    Mula-mula kita akan pergi ke xxxxx kemudian ke yyyyy ...
    
    **Gambar:** [Image folder ""/path/to/the/images/""]

en: ==================================
    === Phone Call ===
    - **Person:**
    - **Time:**
    - **Topic:**
    - **Outcome and Follow up:**
    ==================================
ms: ==================================
    === Panggilan Telefon ===
    - **Individu:**
    - **Masa:**
    - **Tajuk:**
    - **Dapatan dan  Tindakan susulan:**
    ==================================

en: =====================================
    === Personal ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **How was the Day?**
    
    
    ========================
    **What needs to be changed?**
    +
    +
    +
    =====================================
ms: =====================================
    === Peribadi ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **Apa yang berlaku hari ini?**
    
    
    ========================
    **Apa yang perlu ditukar?**
    +
    +
    +
    =====================================

en: Choose Template Name
ms: Pilih Nama Templat

en: This template file contains no text or has unreadable content.
ms: Fail templat ini tidak mengandungi teks atau mempunyai kandungan boleh dibaca.

en: This Weekday's Template
ms: Templat Harian Minggu Ini

en: Create New Template
ms: Cipta Templat Baharu

en: Select backup filename
ms: Pilih nama fail sandar

en: Select a directory
ms: Pilih satu direktori

en: Select a file
ms: Pilih fail

en: Insert Link
ms: Sisip Pautan

en: <b>Link name (optional)</b>
ms: <b>Nama pautan (pilihan)</b>

en: Go to previous day (Ctrl+PageUp)
ms: Pergi ke hari terdahulu (Ctrl+PageUp)

en: Jump to today (Alt+Home)
ms: Lompat ke hari ini (Alt+Home)

en: Today
ms: Hari ini

en: Go to next day (Ctrl+PageDown)
ms: Pergi ke hari berikutnya (Ctrl+PageDown)

en: Show a formatted preview of the text (Ctrl+P)
ms: Tunjuk pratonton terformat teks (Ctrl+P)

en: Enable text editing (Ctrl+P)
ms: Benarkan penyuntingan teks (Ctrl+P)

en: Edit
ms: Sunting

en: Add a tag or a category entry
ms: Tambah tag atau masukan kategori

en: Add Tag
ms: Tambah Tag

en: New entry
ms: Masukan Baharu

en: <b>Select existing or new Category</b>
ms: <b>Pilih Kategori sedia ada atau baharu</b>

en: <b>Write entry</b> (optional)
ms: <b>Tulis masukan</b> (pilihan)

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: <b>General</b>
ms: <b>Am</b>

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: General
ms: Am

en: Select a picture
ms: Pilih gambar

en: Exit without saving
ms: Keluar tanpa menyimpan

en: Statistics
ms: Statistik

en: <b>Selected Day</b>
ms: <b>Hari Pilihan</b>

en: <b>Overall</b>
ms: <b>Keseluruhan</b>
