rednotebook - en to sr translation catalogue (276 entries)

en: A Desktop Journal
sr: Дневник за рачунар

en: RedNotebook is a modern desktop journal. It lets you format, tag and
    search your entries. You can also add pictures, links and customizable
    templates, spell check your notes, and export to plain text, HTML or
    Latex.
sr: RedNotebook је модеран дневник за рачунар. Омогућава вам да форматирате, означите и
    претражујете своје уносе. Такође, можете да додајете слике, линкове и прилагодљиве
    шаблоне, проверавате правопис у белешкама и извозите у обичан текст, HTML или
    Latex.

en: Load RedNotebook at startup
sr: Учитај RedNotebook при покретању рачунара

en: %A, %x, Day %j
sr: %A, %x, дан %j

en: Week %W of Year %Y
sr: %W. недеља %Y. године

en: Day %j
sr: Дан %j

en: Help
sr: Помоћ

en: Choose font ...
sr: Избор фонта ...

en: Choose font
sr: Изабери фонт

en: Close to system tray
sr: Затвори у системску траку

en: Closing the window will send RedNotebook to the tray
sr: Затварање прозора ће послати RedNotebook у системску траку

en: Switch between edit and preview mode automatically
sr: Аутоматски прелази између режима за измењивање и преглед

en: Check for new version at startup
sr: Провери има ли нове верзије при покретању

en: Search as you type
sr: Претражуј док куцаш

en: Auto indent
sr: Аутоматско увлачење

en: Check now
sr: Провери сада

en: Edit font:
sr: Измени фонт:

en: Preview font:
sr: Преглед фонта:

en: Comma-separated font names
sr: Називи фонта раздвојени зарезом

en: Date/Time format
sr: Формат датума/времена

en: Used by Date/Time button and $date$ template macro.
sr: Користи га дугме „Датум/време“ и макро шаблон $date$.

en: Date format
sr: Формат датума

en: Used for dates in titlebar and exports.
sr: Користи се за датуме у насловној траци и извозе.

en: Tags in cloud
sr: Ознаке у облаку

en: Maximum number of tags displayed in the cloud
sr: Максималан број ознака приказаних у облаку

en: Exclude from cloud
sr: Искључи из облака

en: Do not show these comma separated words and #tags in the clouds
sr: Не приказуј ове зарезом раздвојене речи и #ознаке у облацима

en: Include small words in cloud
sr: Укључи кратке речи у облаку

en: Allow these words with 4 letters or less
sr: Дозволи ове речи од 4 слова или мање

en: Bold
sr: Подебљано

en: Italic
sr: Курзив

en: Monospace
sr: Фиксна ширина

en: Underline
sr: Подвучено

en: Strikethrough
sr: Прецртано

en: Clear Format
sr: Очисти формат

note: Translators: Noun
en: _Format
sr: _Формат

note: Translators: Noun
en: Format
sr: Формат

en: Format the selected text or tag
sr: Форматирај изабрани текст или ознаку

en: Preview in Browser
sr: Преглед у прегледачу

en: Show RedNotebook
sr: Прикажи RedNotebook

en: No directory selected.
sr: Није изабран ниједан фолдер.

en: Template
sr: Шаблон

en: Insert this weekday's template. Click the arrow on the right for more options
sr: Убаците овонедељни шаблон. Притисните на стрелицу на десној страни за више опција

en: First Item
sr: Прва ставка

en: Second Item
sr: Друга ставка

en: Indented Item
sr: Увучена ставка

en: Two blank lines close the list
sr: Два празна реда затварају листу

en: Picture
sr: Слика

en: Insert an image from the harddisk
sr: Убаците слику са хард диска

en: File
sr: Фајл

en: Insert a link to a file
sr: Убаците линк до фајла

en: _Link
sr: _Линк

en: Insert a link to a website
sr: Убаците линк до веб-сајта

en: Bullet List
sr: Нумерисана листа

en: Numbered List
sr: Листа набрајања

en: Title
sr: Наслов

en: Line
sr: Линија

en: Insert a separator line
sr: Убаците линију раздвајања

en: Date/Time
sr: Датум/време

en: Insert the current date and time (edit format in preferences)
sr: Убаците тренутни датум и време (измени формат у подешавањима)

en: Line Break
sr: Прелом реда

en: Insert a manual line break
sr: Убацити ручни прелом реда

en: _Insert
sr: _Убаци

en: Level
sr: Ниво

en: Insert
sr: Убаци

en: Insert images, files, links and other content
sr: Убаците слика, фајлова, линкова и других садржаја

en: Width (optional):
sr: Ширина (опционално):

en: pixels
sr: пиксели

en: Width must be an integer.
sr: Ширина мора бити цео број.

en: No link location has been entered
sr: Локација линка није унета

en: Replace
sr: Замени

en: Date
sr: Датум

en: Text
sr: Текст

en: Search
sr: Претрага

en: Save and insert
sr: Сачувај и убаци

en: Save
sr: Сачувај

en: Close
sr: Затвори

en: _Journal
sr: _Дневник

en: New
sr: Ново

en: Create a new journal. The old one will be saved
sr: Направите нови дневник. Стари ће бити сачуван

en: Open
sr: Отвори

en: Load an existing journal. The old journal will be saved
sr: Учитајте постојећи дневник. Стари ће бити сачуван

en: Save As
sr: Сачувај као

en: Save journal at a new location. The old journal files will also be saved
sr: Сачувајте дневник на новој локацији. Фајлови из старог дневника ће такође бити сачувани

en: Export
sr: Извези

en: Open the export assistant
sr: Отвори помоћника за извоз

en: _Backup
sr: _Направи резервну копију

en: Save all the data in a zip archive
sr: Чување свих података у zip архиви

en: S_tatistics
sr: _Статистика

en: Show some statistics about the journal
sr: Прикажи неке статистике о дневнику

en: Quit
sr: Напусти

en: Shutdown RedNotebook. It will not be sent to the tray.
sr: Искључити RedNotebook. Неће бити послат у системску траку.

en: _Edit
sr: _Измени

en: Undo
sr: Поништи

en: Undo text or tag edits
sr: Поништите измене текста или ознаке

en: Redo
sr: Понови

en: Redo text or tag edits
sr: Повратите измене текста или ознаке

en: Cut
sr: Исеци

en: Copy
sr: Копирај

en: Paste
sr: Налепи

en: Fullscreen
sr: Цео екран

en: Find
sr: Пронађи

en: Spell Check
sr: Провера правописа

en: Underline misspelled words
sr: Подвуците неправилно написане речи

en: Preferences
sr: Подешавања

en: _Help
sr: _Помоћ

en: Contents
sr: Садржаји

en: Open the RedNotebook documentation
sr: Отворите документацију RedNotebook-а

en: Donate
sr: Донација

en: Support RedNotebook with a donation
sr: Подржите RedNotebook донацијом

en: Translate RedNotebook
sr: Преведи RedNotebook

en: Help translate RedNotebook to your language
sr: Помозите да преведете RedNotebook на ваш језик

en: Report a Problem
sr: Пријава проблема

en: Fill out a short form about the problem
sr: Попуните кратак образац о проблему

en: Give Feedback
sr: Пошаљи повратне информације

en: How can we improve RedNotebook?
sr: Како можемо побољшати RedNotebook?

en: About
sr: О програму

en: Wrong directory
sr: Погрешан директоријум

en: You cannot use this directory for your journal:
sr: Не можете користити овај фолдер за ваш дневник:

en: Please select an empty directory.
sr: Изаберите празан фолдер.

en: This directory contains no journal files:
sr: Овај фолдер не садржи фајлове дневника:

en: Journals are saved in a directory, not in a single file.
sr: Дневници се чувају у фолдеру, не у једном фајлу.

en: The directory name will be the title of the new journal.
sr: Назив фолдера биће наслов новог дневника.

en: Select an empty folder for your new journal
sr: Изаберите празан фолдер за нови дневник

en: Select an existing journal directory
sr: Изаберите постојећи фолдер дневника

en: The directory should contain your journal's data files
sr: Фолдер би требало да садржи фајлове са подацима вашег дневника

en: Select an empty folder for the new location of your journal
sr: Изаберите празан фолдер за нову локацију вашег дневника

en: The directory name will be the new title of the journal
sr: Назив фолдера биће нови наслов дневника

en: RedNotebook Documentation
sr: RedNotebook документација

en: Contributors:
sr: Сарадници:

en: filter, these, comma, separated, words, and, #tags
sr: филтер, ове, зарез, раздвојено, речи, и, #ознаке

en: mtv, spam, work, job, play
sr: mtv, спам, рад, посао, пусти

en: Tags
sr: Ознаке

en: Words
sr: Речи

en: Hide "%s" from clouds
sr: Сакриј „%s“ из облака

en: Export all days
sr: Извоз свих дана

en: Export currently visible day
sr: Извоз тренутно видљивог дана

en: Export days in the selected time range
sr: Извоз дана у изабраном временском распону

en: From:
sr: Од:

en: To:
sr: До:

en: Export currently selected text
sr: Извоз тренутно изабраног текста

en: (Only available when text is selected in edit mode)
sr: (Доступно је само када је текст изабран у режиму измењивања)

en: Export text and tags
sr: Извоз текста и ознака

en: Export text only
sr: Извоз само текста

en: Export tags only
sr: Извоз само ознака

en: Filter days by tags
sr: Филтрирај дане према ознакама

en: Available tags
sr: Доступне ознаке

en: Selected tags
sr: Изабране ознаке

en: Select
sr: Изабери

en: Deselect
sr: Поништи избор

en: When filtering by tags, you have to select at least one tag.
sr: Када филтрирате по ознакама, морате изабрати барем једну ознаку.

en: You have selected the following settings:
sr: Изабрали сте следећа подешавања:

en: Export Assistant
sr: Помоћник за извоз

en: Welcome to the Export Assistant.
sr: Добро дошли у помоћника за извоз.

en: This wizard will help you to export your journal to various formats.
sr: Овај водич ће вам помоћи да извезете ваш дневник у разним форматима.

en: You can select the days you want to export and where the output will be saved.
sr: Можете изабрати одређене дане за извоз, као и одредиште за чување.

en: PDF: export to HTML, open in browser and print to PDF file
sr: PDF: извезите у HTML, отворите у прегледачу и одштампајте у PDF фајл

en: Select Export Format
sr: Избор формата извоза

en: Select Date Range
sr: Избор распона датума

en: Select Contents
sr: Избор садржаја

en: Select Export Path
sr: Избор путање извоза

en: Summary
sr: Резиме

en: Export selected text only
sr: Извоз само изабраног текста

en: Start date
sr: Датум почетка

en: End date
sr: Датум завршетка

en: Include text
sr: Обухвати текст

en: Include tags
sr: Обухвати ознаке

en: Filtered by tags
sr: Филтрирано по ознакама

en: Export path
sr: Путања извоза

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: Content exported to %s
sr: Садржај је извезен у „%s“

en: Plain Text
sr: Обичан текст

en: Empty entries are not allowed
sr: Празни уноси нису дозвољени

en: Change this text
sr: Промени овај текст

en: Add a new entry
sr: Додај нови унос

en: Delete this entry
sr: Избриши овај унос

en: Incorrect date format
sr: Неисправан формат датума

en: You have version <b>%s</b>.
sr: Имате верзију <b>%s</b>.

en: The latest version is <b>%s</b>.
sr: Најновија верзија је <b>%s</b>.

en: If you like the program, please consider making a donation.
sr: Ако вам се свиђа програм, размислите о донацији.

en: Do you want to visit the RedNotebook homepage?
sr: Желите ли да посетите интернет страницу RedNotebook програма?

en: Do not ask again
sr: Не питај поново

en: unknown
sr: непознато

en: Distinct Words
sr: Различите речи

en: Edited Days
sr: Измењени дани

en: Letters
sr: Слова

en: Days between first and last Entry
sr: Дани између првог и последњег уноса

en: Average number of Words
sr: Просечан број речи

en: Percentage of edited Days
sr: Проценат измењених дана

en: Lines
sr: Редови

en: Hello!
sr: Здраво!

en: Some example text has been added to help you start and you can erase it whenever you like.
sr: Додат је неки пример текста да бисмо вам помогли да почнете и можете га обрисати кадгод желите.

en: The example text and more documentation is available under "Help" -> "Contents".
sr: Пример текста и документација су доступни под „Помоћ“ → „Садржаји“.

note: Translators: noun Translators: Verb
en: Preview
sr: Преглед

en: There are two modes in RedNotebook, the __edit__ mode and the __preview__ mode.
sr: Постоје два режима у RedNotebook-у: режим __измењивања__ и режим __прегледа__.

en: Click on Edit above to see the difference.
sr: Притисните на „Измени“ да бисте видели разлику.

en: Tagging is easy.
sr: Означавање је лако.

en: Just use #hashtags like on twitter.
sr: Једноставно користите #хеш-ознаке као на Twitter-у.

en: Today I went to the //pet shop// and bought a **tiger**. Then we went to the --pool-- park and had a nice time playing ultimate frisbee. Afterwards we watched "__Life of Brian__".
sr: Данас сам отишао у //пет шоп// и купио **тигра**. Онда смо отишли на --базен-- и уживали играјући фризби. Након тога смо гледали филм „__Житије Брајаново__“.

en: Templates
sr: Шаблони

en: RedNotebook supports templates.
sr: RedNotebook подржава шаблоне.

en: Click on the arrow next to the "Template" button to see some options.
sr: Кликните на стрелицу поред дугмета „Шаблон“ да бисте видели неке опције.

en: You can have one template for every day
    of the week and unlimited arbitrarily named templates.
sr: Можете имати један шаблон за сваки дан
    у недељи и неограничен број шаблона са произвољним именом.

note: Translators: both are verbs
en: Save and Export
sr: Сачувај и извези

en: Everything you enter will be saved automatically at regular intervals and when you exit the program.
sr: Све што унесете биће аутоматски сачувано у редовним интервалима и када изађете из програма.

en: To avoid data loss you should backup your journal regularly.
sr: Да се заштитите од губитка података, редовно правите резервне копије вашег дневника.

en: "Backup" in the "Journal" menu saves all your entered data in a zip file.
sr: „Направи резервну копију“ у менију „Дневник“ чува све ваше унете податке у zip фајлу.

en: In the "Journal" menu you also find the "Export" button.
sr: У менију „Дневник“ можете пронаћи и дугме „Извези“.

en: Click on "Export" and export your diary to Plain Text, PDF, HTML or Latex.
sr: Притисните на „Извези“ да бисте извезли ваш дневник као обичан текст, PDF, HTML или Latex.

en: If you encounter any errors, please drop me a note so I can fix them.
sr: Ако наиђете на грешку, обавестите ме како бих је исправио.

en: Any feedback is appreciated.
sr: Ценимо сваку повратну информацију.

en: Have a nice day!
sr: Желимо вам пријатан дан!

en: === Multiple entries ===
    You can add multiple entries to a single day by separating your entries with different titles (=== Work ===, === Family ===).
sr: === Више уноса ===
    Можете додати више уноса једном дану тако што ћете своје уносе одвојити различитим насловима (=== Посао ===, === Породица ===).

en: === Work ===
    Here goes the first entry. It is about #work.
    
    ====================
    
    === Family ===
    Here comes the entry about my #family.
sr: === Посао ===
    Овде упишите први унос. Нешто у вези #посла.
    
    ====================
    
    === Породица ===
    Овде упишите нешто о вашој #породици.

en: Opening default journal.
sr: Отварање подразумеваног дневника.

en: The content has been saved to %s
sr: Садржај је сачуван у „%s“

en: The journal could not be saved
sr: Није могуће сачувати дневник

en: Nothing to save
sr: Ништа за чување

en: Error
sr: Грешка

en: Replaced {total_replacements} occurrences of the search text
sr: Замењено је {total_replacements}појављивања текста претраге

en: No text has been replaced
sr: Ниједан текст није замењен

en: It has been %d days since you made your last backup.
sr: Прошло је %d дана од када сте направили последњу резервну копију.

en: You can backup your journal to a zip file to avoid data loss.
sr: Можете да направите резервну копију вашег дневника у виду zip фајла да бисте спречили губитак података.

en: Backup
sr: Направи резервну копију

en: Backup now
sr: Направи резервну копију сада

en: Ask at next start
sr: Питај при следећем покретању

en: Never ask again
sr: Никад више не питај

en: Monday
sr: Понедељак

en: Tuesday
sr: Уторак

en: Wednesday
sr: Среда

en: Thursday
sr: Четвртак

en: Friday
sr: Петак

en: Saturday
sr: Субота

en: Sunday
sr: Недеља

en: === Meeting ===
    
    Purpose, date, and place
    
    **Present:**
    +
    +
    +
    
    
    **Agenda:**
    +
    +
    +
    
    
    **Discussion, Decisions, Assignments:**
    +
    +
    +
    ==================================
sr: === Састанак ===
    
    Сврха, датум и место
    
    **Сада:**
    +
    +
    +
    
    
    **Дневни ред:**
    +
    +
    +
    
    
    **Дискусија, одлуке и задаци:**
    +
    +
    +
    ==================================

en: === Journey ===
    **Date:**
    
    **Location:**
    
    **Participants:**
    
    **The trip:**
    First we went to xxxxx then we got to yyyyy ...
    
    **Pictures:** [Image folder ""/path/to/the/images/""]
sr: === Путовање ===
    **Датум:**
    
    **Место:**
    
    **Учесници:**
    
    **Пут:**
    Прво смо отишли у xxxxx, па онда у yyyyy…
    
    **Слике:** [фолдер слике „/path/to/the/images/“]

en: ==================================
    === Phone Call ===
    - **Person:**
    - **Time:**
    - **Topic:**
    - **Outcome and Follow up:**
    ==================================
sr: ==================================
    === Телефонски позив ===
    - **Особа:**
    - **Време:**
    - **Тема:**
    - **Исход и наставак:**
    ==================================

en: =====================================
    === Personal ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **How was the Day?**
    
    
    ========================
    **What needs to be changed?**
    +
    +
    +
    =====================================
sr: =====================================
    === Лични подаци ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **Како вам је протекао дан?**
    
    
    ========================
    **Шта је потребно променити?**
    +
    +
    +
    =====================================

en: Template mode
sr: Режим шаблона

en: You are currently editing a template.
sr: Тренутно измењујете шаблон.

en: Choose Template Name
sr: Изаберите назив шаблона

en: This template file contains no text or has unreadable content.
sr: Овај фајл шаблона не садржи текст или садржи нечитљив садржај.

en: This Weekday's Template
sr: Овонедељни шаблон

en: Create New Template
sr: Направи нови шаблон

en: Select backup filename
sr: Изаберите назив фајла резервне копије

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Select a directory
sr: Изабери фолдер

en: _OK
sr: _У реду

en: Select a file
sr: Изаберите фајл

en: Insert Link
sr: Убаците линк

en: <b>Link location (e.g. https://www.google.com)</b>
sr: <b>Локација линка (нпр. „https://www.google.com“)</b>

en: <b>Link name (optional)</b>
sr: <b>Назив линка (опционално)</b>

en: Go to previous day (Ctrl+PageUp)
sr: Идите на претходни дан (Ctrl+PageUp)

en: Back
sr: Назад

en: Jump to today (Alt+Home)
sr: Идите на данашње (Alt+Home)

en: Today
sr: Данас

en: Go to next day (Ctrl+PageDown)
sr: Идите на следећи дан (Ctrl+PageDown)

en: Forward
sr: Напред

en: Show a formatted preview of the text (Ctrl+P)
sr: Прикажите форматирани преглед текста (Ctrl+P)

en: Enable text editing (Ctrl+P)
sr: Омогућите измењивање текста (Ctrl+P)

en: Edit
sr: Измени

en: Add a tag or a category entry
sr: Додајте унос ознаке или категорије

en: Add Tag
sr: Додај ознаку

en: New entry
sr: Нови унос

en: <b>Select existing or new Category</b>
sr: <b>Изаберите постојећу или нову категорију</b>

en: <b>Write entry</b> (optional)
sr: <b>Унос за писање</b> (опционално)

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: <b>General</b>
sr: <b>Опште</b>

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: General
sr: Опште

en: Select a picture
sr: Изаберите слику

en: _Open
sr: _Отвори

en: Exit without saving
sr: Изађи без чувања

en: Statistics
sr: Статистика

en: <b>Selected Day</b>
sr: <b>Изабрани дан</b>

en: <b>Overall</b>
sr: <b>Уопштено</b>
