rednotebook - en to eo translation catalogue (150 entries)

en: A Desktop Journal
eo: Komputila taglibro

en: %A, %x, Day %j
eo: %A, %x, Tago %j

en: Week %W of Year %Y
eo: Semajno %W de la Jaro %Y

en: Day %j
eo: Tago %j

en: Help
eo: Helpo

en: Choose font ...
eo: Elekti tiparo…

en: Choose font
eo: Elekti tiparon

en: Check for new version at startup
eo: Kontroli pri nova versio dum lanĉado

en: Search as you type
eo: Serĉi dum tajpado

en: Check now
eo: Kontroli nun

en: Edit font:
eo: Ŝanĝi tiparon:

en: Preview font:
eo: Rigardi tiparon:

en: Comma-separated font names
eo: Kome apartigitaj nomoj de tiparoj

en: Date/Time format
eo: Formo de datoj kaj tempoj

en: Date format
eo: Formo de datoj

en: Tags in cloud
eo: Etikedoj en la nubo

en: Bold
eo: Grase

en: Italic
eo: Kursive

en: Monospace
eo: Egallarĝe

en: Underline
eo: Substrekite

en: Strikethrough
eo: Trastrekite

note: Translators: Noun
en: _Format
eo: _Formato

note: Translators: Noun
en: Format
eo: Formato

en: Show RedNotebook
eo: Montri RedNotebook

en: Template
eo: Ŝablono

en: First Item
eo: Unua ero

en: Second Item
eo: Dua ero

en: Picture
eo: Bildo

en: File
eo: Dosiero

en: Insert a link to a file
eo: Enmeti hiperligon al dosiero

en: _Link
eo: _Ligilo

en: Insert a link to a website
eo: Enmeti hiperligon al retejo

en: Bullet List
eo: Kugla listo

en: Numbered List
eo: Numerita listo

en: Title
eo: Titolo

en: Line
eo: Linio

en: Date/Time
eo: Dato/tempo

en: Line Break
eo: Linifino

en: _Insert
eo: _Enmeti

en: Level
eo: Nivelo

en: Insert
eo: Enmeti

en: Width (optional):
eo: Larĝo (nedeviga):

en: pixels
eo: bilderoj

en: Width must be an integer.
eo: La larĝo devas esti entjero.

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Date
eo: Dato

en: Text
eo: Teksto

en: Search
eo: Serĉi

en: Save and insert
eo: Konservi kaj enmeti

en: Save
eo: Konservi

en: Close
eo: Fermi

en: _Journal
eo: _Taglibro

en: New
eo: Nova

en: Open
eo: Malfermi

en: Save As
eo: Konservi kiel

en: Export
eo: Eksporti

en: _Backup
eo: _Sekurkopii

en: S_tatistics
eo: S_tatistikoj

en: Quit
eo: Forlasi

en: _Edit
eo: _Redakti

en: Undo
eo: Malfari

en: Redo
eo: Refari

en: Cut
eo: Eltondi

en: Copy
eo: Kopii

en: Paste
eo: Alglui

en: Fullscreen
eo: Plenekrane

en: Find
eo: Trovi

en: Spell Check
eo: Ortografia kontrolo

en: Preferences
eo: Preferoj

en: _Help
eo: _Helpo

en: Contents
eo: Enhavoj

en: Donate
eo: Donaci

en: Translate RedNotebook
eo: Traduki RedNotebook

en: Help translate RedNotebook to your language
eo: Helpi traduki RedNotebook al via lingvo

en: Report a Problem
eo: Raporti problemon

en: About
eo: Pri

en: Wrong directory
eo: Malĝusta dosierujo

en: RedNotebook Documentation
eo: Dokumentaro pri RedNotebook

en: Contributors:
eo: Kontribuintoj:

en: Tags
eo: Markoj

en: Words
eo: Vortoj

en: From:
eo: De:

en: To:
eo: Al:

en: Available tags
eo: Haveblaj etikedoj

en: Selected tags
eo: Elektitaj etikedoj

en: Select
eo: Elekti

en: Deselect
eo: Malelekti

en: Export Assistant
eo: Elportilo

en: Select Contents
eo: Elektu enhavojn

en: Summary
eo: Resumo

en: Start date
eo: Komenca dato

en: End date
eo: Fina dato

en: Include text
eo: Inkluzivi tekston

en: Include tags
eo: Inkluzivi etikedojn

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Plain Text
eo: Ordinara teksto

en: Add a new entry
eo: Aldoni novan elementon

en: Delete this entry
eo: Forigi tiun eron

en: You have version <b>%s</b>.
eo: Via versio estas <b>%s</b>.

en: The latest version is <b>%s</b>.
eo: La plej nova versio estas <b>%s</b>.

en: unknown
eo: nekonata

en: Letters
eo: Literoj

en: Lines
eo: Linioj

en: Hello!
eo: Saluton!

note: Translators: noun Translators: Verb
en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: There are two modes in RedNotebook, the __edit__ mode and the __preview__ mode.
eo: Jen al du reĝimoj de RedNotebook: la __redakta__ reĝimo kaj la __antaŭrigarda__ reĝimo.

en: Tagging is easy.
eo: Uzi etikedojn estas facile.

en: Just use #hashtags like on twitter.
eo: Simple uzu #kradvortojn kiel en X.

en: Templates
eo: Ŝablonoj

en: RedNotebook supports templates.
eo: RedNotebook ebligas ŝablonojn.

note: Translators: both are verbs
en: Save and Export
eo: Konservi kaj eksporti

en: Have a nice day!
eo: Bonan tagon!

en: Nothing to save
eo: Nenio konservota

en: Error
eo: Eraro

en: Backup
eo: Savkopio

en: Backup now
eo: Fari savkopion nun

en: Monday
eo: lundo

en: Tuesday
eo: mardo

en: Wednesday
eo: merkredo

en: Thursday
eo: ĵaŭdo

en: Friday
eo: vendredo

en: Saturday
eo: sabato

en: Sunday
eo: dimanĉo

en: === Journey ===
    **Date:**
    
    **Location:**
    
    **Participants:**
    
    **The trip:**
    First we went to xxxxx then we got to yyyyy ...
    
    **Pictures:** [Image folder ""/path/to/the/images/""]
eo: === Vojaĝo ===
    **Dato:**
    
    **Loko:**
    
    **Vojaĝintoj:**
    
    **La vojaĝo:**
    Unue ni iris al xxxxx, kaj poste ni iris al yyyyy …
    
    **Bildoj:** [Bildujo ""/loko/de/la/bildoj/""]

en: ==================================
    === Phone Call ===
    - **Person:**
    - **Time:**
    - **Topic:**
    - **Outcome and Follow up:**
    ==================================
eo: ==================================
    === Telefona interparolo ===
    - **Homo:**
    - **Tempo:**
    - **Temo:**
    - **Rezulto kaj farendaĵoj:**
    ==================================

en: Template mode
eo: Ŝablona reĝimo

en: Choose Template Name
eo: Elektu nomon de ŝablono

en: Create New Template
eo: Krei novan ŝablonon

en: Select backup filename
eo: Elektu nomon de savkopio

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Save
eo: _Konservi

en: Select a directory
eo: Elektu dosierujon

en: _OK
eo: _Bone

en: Select a file
eo: Elektu dosieron

en: Insert Link
eo: Enmeti hiperligon

en: <b>Link location (e.g. https://www.google.com)</b>
eo: <b>Celo de hiperligo (ekz. https://www.google.com)</b>

en: <b>Link name (optional)</b>
eo: <b>Nomo de hiperligo (nedeviga)</b>

en: Back
eo: Reen

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Forward
eo: Antaŭen

en: Edit
eo: Modifi

en: Add Tag
eo: Aldoni etikedon

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: <b>General</b>
eo: <b>Ĝenerale</b>

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: General
eo: Ĝenerale

en: Select a picture
eo: Elektu bildon

en: _Open
eo: _Malfermi

en: Exit without saving
eo: Forlasi sen konservado

en: Statistics
eo: Statistikoj

en: <b>Selected Day</b>
eo: <b>Elektita tago</b>
