rednotebook - en to pl translation catalogue (274 entries)

en: A Desktop Journal
pl: Dziennik pulpitu

en: RedNotebook is a modern desktop journal. It lets you format, tag and
    search your entries. You can also add pictures, links and customizable
    templates, spell check your notes, and export to plain text, HTML or
    Latex.
pl: RedNotebook to nowoczesny dziennik komputerowy. Umożliwia formatowanie, oznaczanie
    i przeszukiwanie wpisów. Możesz także dodawać zdjęcia, linki i konfigurowalne szablony,
    sprawdzać pisownię w notatkach i eksportować je do zwykłego tekstu, HTML lub
    Latex.

en: Load RedNotebook at startup
pl: Uruchom RedNotebook przy starcie systemu

en: %A, %x, Day %j
pl: %A, %x, Dzień %j

en: Week %W of Year %Y
pl: Tydzień %W roku %Y

en: Day %j
pl: Dzień %j

en: Help
pl: Pomoc

en: Choose font ...
pl: Wybierz czcionkę...

en: Choose font
pl: Wybierz czcionkę

en: Close to system tray
pl: Minimalizuj do obszaru powiadamiania

en: Closing the window will send RedNotebook to the tray
pl: Zamknięcie okna wyśle program RedNotebook do obszaru powiadamiania

en: Switch between edit and preview mode automatically
pl: Przełączaj automatycznie pomiędzy trybem edycji i podglądu

en: Check for new version at startup
pl: Sprawdż przy starcie, czy jest nowa wersja

en: Search as you type
pl: Szukaj podczas pisania

en: Check now
pl: Sprawdź teraz

en: Edit font:
pl: Czcionka w trakcie edytowania:

en: Preview font:
pl: Czcionka podglądu:

en: Comma-separated font names
pl: Czcionki oddzielone przecinkiem

en: Date/Time format
pl: Format daty/czasu

en: Used by Date/Time button and $date$ template macro.
pl: Używane przez przycisk Data/Czas i makro szablonu $date$.

en: Date format
pl: Format daty

en: Used for dates in titlebar and exports.
pl: Używane do dat na pasku tytułowym i w eksporcie.

en: Tags in cloud
pl: Tagi w chmurze

en: Maximum number of tags displayed in the cloud
pl: Maksymalna liczba tagów wyświetlanych w chmurze

en: Exclude from cloud
pl: Wyłącz z chmury

en: Do not show these comma separated words and #tags in the clouds
pl: Nie pokazuj słów oddzielonych przecinkami i #znaczników w chmurach

en: Include small words in cloud
pl: Uwzględnij w chmurze krótkie słowa

en: Allow these words with 4 letters or less
pl: Dopuść te czteroliterowe (lub krótsze) słowa w chmurze

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Italic
pl: Kursywa

en: Monospace
pl: Czcionka o stałej szerokości

en: Underline
pl: Podkreślenie

en: Strikethrough
pl: Przekreślenie

en: Clear Format
pl: Usuń formatowanie

note: Translators: Noun
en: _Format
pl: _Formatowanie

note: Translators: Noun
en: Format
pl: Formatowanie

en: Format the selected text or tag
pl: Zmień format wybranego tekstu lub znacznika

en: Preview in Browser
pl: Podgląd w przeglądarce

en: Show RedNotebook
pl: Pokaż RedNotebook

en: No directory selected.
pl: Nie wybrano katalogu.

en: Template
pl: Szablon

en: Insert this weekday's template. Click the arrow on the right for more options
pl: Wstaw szablon dnia tygodnia. Kliknij strzałkę po prawej, aby uzyskać więcej opcji

en: First Item
pl: Pierwsza pozycja

en: Second Item
pl: Druga pozycja

en: Indented Item
pl: Pozycja od akapitu

en: Two blank lines close the list
pl: Dwie puste linie zamykają listę

en: Picture
pl: Obraz

en: Insert an image from the harddisk
pl: Wstaw obraz z dysku twardego

en: File
pl: Plik

en: Insert a link to a file
pl: Wstaw odnośnik do pliku

en: _Link
pl: _Odnośnik

en: Insert a link to a website
pl: Wstaw odnośnik do strony

en: Bullet List
pl: Lista punktowana

en: Numbered List
pl: Lista numerowana

en: Title
pl: Tytuł

en: Line
pl: Linia

en: Insert a separator line
pl: Wstaw linię separatora

en: Date/Time
pl: Data/czas

en: Insert the current date and time (edit format in preferences)
pl: Wstaw bieżącą datę i czas (edytuj ich format w ustawieniach)

en: Line Break
pl: Znak nowego wiersza

en: Insert a manual line break
pl: Wstaw ręcznie znak nowego wiersza

en: _Insert
pl: _Wstaw

en: Level
pl: Poziom

en: Insert
pl: Wstaw

en: Insert images, files, links and other content
pl: Wstaw obrazy, pliki, odnośniki i inną zawartość

en: Width (optional):
pl: Szerokość (opcjonalna):

en: pixels
pl: pikseli

en: Width must be an integer.
pl: Szerokość musi być liczbą całkowitą.

en: No link location has been entered
pl: Nie wprowadzono lokalizacji linku

en: Replace
pl: Zamień

en: Date
pl: Data

en: Text
pl: Tekst

en: Search
pl: Szukaj

en: Save and insert
pl: Zapisz i wstaw

en: Save
pl: Zapisz

en: Close
pl: Zamknij

en: _Journal
pl: _Dziennik

en: New
pl: Nowe

en: Create a new journal. The old one will be saved
pl: Utwórz nowy dziennik. Stary dziennik zostanie zapisany

en: Open
pl: Otwórz

en: Load an existing journal. The old journal will be saved
pl: Wczytaj istniejący dziennik. Stary dziennik zostanie zapisany

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: Save journal at a new location. The old journal files will also be saved
pl: Zapisz dziennik w nowej lokalizacji. Pliki starego dziennika również zostaną zapisane

en: Export
pl: Eksportuj

en: Open the export assistant
pl: Otwórz asystenta eksportu

en: _Backup
pl: Utwórz _kopię zapasową

en: Save all the data in a zip archive
pl: Zapisz wszystkie dane w archiwum zip

en: S_tatistics
pl: S_tatystyki

en: Show some statistics about the journal
pl: Pokaż kilka statystyk o dzienniku

en: Quit
pl: Wyjdź

en: Shutdown RedNotebook. It will not be sent to the tray.
pl: Zamknij RedNotebook. Program nie będzie wysłany do tacki systemowej.

en: _Edit
pl: _Edycja

en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo text or tag edits
pl: Cofnij zmiany tekstu lub znacznika

en: Redo
pl: Przywróć

en: Redo text or tag edits
pl: Przywróć zmianę tekstu lub znacznika

en: Cut
pl: Wytnij

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Paste
pl: Wklej

en: Fullscreen
pl: Pełny ekran

en: Find
pl: Znajdź

en: Spell Check
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Underline misspelled words
pl: Podkreśl błędnie napisane wyrazy

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: _Help
pl: _Pomoc

en: Contents
pl: Spis treści

en: Open the RedNotebook documentation
pl: Otwórz dokumentację RedNotebook

en: Donate
pl: Przekaż darowiznę

en: Support RedNotebook with a donation
pl: Wesprzyj RedNotebook darowizną

en: Translate RedNotebook
pl: Przetłumacz program RedNotebook

en: Help translate RedNotebook to your language
pl: Pomóz w tłumaczeniu programu RedNotebook na twój język

en: Report a Problem
pl: Zgłoś problem

en: Fill out a short form about the problem
pl: Wypełnij krótki formularz o problemie

en: Give Feedback
pl: Prześlij opinię

en: How can we improve RedNotebook?
pl: Co możemy poprawić w RedNotebook?

en: About
pl: O programie

en: Wrong directory
pl: Niepoprawny słownik

en: You cannot use this directory for your journal:
pl: Nie możesz użyć tego katalogu do przechowywania swojego dziennika:

en: Please select an empty directory.
pl: Proszę wybrać pusty katalog.

en: This directory contains no journal files:
pl: Ten katalog nie zawiera żadnych plików dziennika:

en: Journals are saved in a directory, not in a single file.
pl: Dzienniki są zapisywane w katalogu, a nie w pojedynczym pliku.

en: The directory name will be the title of the new journal.
pl: Nazwa katalogu będzie tytułem nowego dziennika.

en: Select an empty folder for your new journal
pl: Wybierz pusty katalog na nowy dziennik

en: Select an existing journal directory
pl: Wybierz istniejący katalog dziennika

en: The directory should contain your journal's data files
pl: Katalog powinien zawierać pliki danych dziennika

en: Select an empty folder for the new location of your journal
pl: Wybierz pusty katalog dla nowej lokalizacji dziennika

en: The directory name will be the new title of the journal
pl: Nazwa katalogu będzie nowym tytułem dziennika

en: RedNotebook Documentation
pl: Dokumentacja RedNotebook

en: Contributors:
pl: Współtwórcy:

en: filter, these, comma, separated, words, and, #tags
pl: filtruj, słowa, oddzielone, przecinkami, oraz, #znaczniki

en: mtv, spam, work, job, play
pl: mtv, spam, praca, robota, grać

en: Tags
pl: Znaczniki

en: Words
pl: Słowa

en: Hide "%s" from clouds
pl: Ukryj "%s" z chmur

en: Export all days
pl: Eksportuj wszystkie dni

en: Export currently visible day
pl: Eksportuj aktualnie wyświetlany dzień

en: Export days in the selected time range
pl: Eksportuj dni z wybranego zakresu dat

en: From:
pl: Od:

en: To:
pl: Do:

en: Export currently selected text
pl: Eksportuj zaznaczony tekst

en: (Only available when text is selected in edit mode)
pl: (Dostępne tylko, gdy zaznaczony tekst znajduje się w trybie edycji)

en: Export text and tags
pl: Eksportuj tekst i znaczniki

en: Export text only
pl: Eksportuj tylko tekst

en: Export tags only
pl: Eksportuj tylko znaczniki

en: Filter days by tags
pl: Filtruj dni za pomocą znaczników

en: Available tags
pl: Dostępne znaczniki

en: Selected tags
pl: Wybrane znaczniki

en: Select
pl: Zaznacz

en: Deselect
pl: Odznacz

en: When filtering by tags, you have to select at least one tag.
pl: Aby filtrować za pomocą znaczników musisz wybrać co najmniej jeden znacznik.

en: You have selected the following settings:
pl: Wybrałeś następujące ustawienia:

en: Export Assistant
pl: Asystent eksportowania

en: Welcome to the Export Assistant.
pl: Witaj w Asystencie eksportowania.

en: This wizard will help you to export your journal to various formats.
pl: Ten asystent pomoże Ci wyeksportować swój dziennik do różnych formatów.

en: You can select the days you want to export and where the output will be saved.
pl: Możesz zaznaczyć dni, które chcesz eksportować i miejsce, gdzie mają być one zapisane.

en: PDF: export to HTML, open in browser and print to PDF file
pl: PDF: eksportuj do HTML, otwórz w przeglądarce i drukuj do pliku PDF

en: Select Export Format
pl: Wybierz format eksportowania

en: Select Date Range
pl: Wybierz zakres dat

en: Select Contents
pl: Wybierz zawartość

en: Select Export Path
pl: Wybierz ścieżkę eksportowania

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Export selected text only
pl: Eksportuj tylko zaznaczony tekst

en: Start date
pl: Data rozpoczęcia

en: End date
pl: Data zakończenia

en: Include text
pl: Załącz tekst

en: Include tags
pl: Dołącz znaczniki

en: Filtered by tags
pl: Filtrowane za pomocą znaczników

en: Export path
pl: Eksportuj ścieżkę

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Content exported to %s
pl: Zawartość eksportowana do %s

en: Plain Text
pl: Czysty tekst

en: Empty entries are not allowed
pl: Puste pozycje nie są dozwolone

en: Change this text
pl: Zmień ten tekst

en: Add a new entry
pl: Dodaj nowy wpis

en: Delete this entry
pl: Usuń ten wpis

en: Incorrect date format
pl: Niepoprawny format daty

en: You have version <b>%s</b>.
pl: Obecnie posiadana wersja <b>%s</b>.

en: The latest version is <b>%s</b>.
pl: Najnowsza wersja to <b>%s</b>.

en: If you like the program, please consider making a donation.
pl: Jeśli lubisz ten program, rozważ przekazanie darowizny.

en: Do you want to visit the RedNotebook homepage?
pl: Czy chciałbyś odwiedzić stronę RedNotebook?

en: Do not ask again
pl: Nie pytaj ponownie

en: unknown
pl: nieznany

en: Distinct Words
pl: Wyróżnione słowa

en: Edited Days
pl: Edytowane dni

en: Letters
pl: Litery

en: Days between first and last Entry
pl: Dni pomiędzy pierwszym a ostatnim wpisem

en: Average number of Words
pl: Średnia liczba słów

en: Percentage of edited Days
pl: Procent edytowanych dni

en: Lines
pl: Linie

en: Hello!
pl: Witaj!

en: Some example text has been added to help you start and you can erase it whenever you like.
pl: Przykładowy tekst został dodany, aby pomóc Ci zacząć - możesz go usunąć, kiedy tylko zechcesz.

en: The example text and more documentation is available under "Help" -> "Contents".
pl: Przykładowy tekst i więcej dokumentacji jest dostępne pod "Pomoc" -> "Spis treści".

note: Translators: noun Translators: Verb
en: Preview
pl: Podgląd

en: There are two modes in RedNotebook, the __edit__ mode and the __preview__ mode.
pl: Są dwa tryby RedNotebooka, tryb edycji i tryb podglądu.

en: Click on Edit above to see the difference.
pl: Kliknij powyżej Edycję, aby zobaczyć różnicę.

en: Tagging is easy.
pl: Dodawanie znaczników jest proste.

en: Just use #hashtags like on twitter.
pl: Zapisuj #znaczniki tak, jak w usłudze Twitter.

en: Today I went to the //pet shop// and bought a **tiger**. Then we went to the --pool-- park and had a nice time playing ultimate frisbee. Afterwards we watched "__Life of Brian__".
pl: Dziś poszedłem do //sklepu zoologicznego// i kupiłem **tygrysa**. Potem poszliśmy do --parku wodnego-- i miło spędziłem czas grając w ringo. Po powrocie oglądaliśmy "__Żywot Briana__".

en: Templates
pl: Szablony

en: RedNotebook supports templates.
pl: RedNotebook wspiera szablony.

en: Click on the arrow next to the "Template" button to see some options.
pl: Kliknij strzałkę obok przycisku „Szablon”, aby wyświetlić więcej opcji.

en: You can have one template for every day
    of the week and unlimited arbitrarily named templates.
pl: Możesz mieć jeden szablon na każdy dzień
    tygodnia i nieograniczoną liczbę szablonów o dowolnych nazwach.

note: Translators: both are verbs
en: Save and Export
pl: Zapisz i eksportuj

en: Everything you enter will be saved automatically at regular intervals and when you exit the program.
pl: Wszystko, co wprowadzisz będzie zapisywane automatycznie w regularnych odstępach czasu i podczas zamykania programu.

en: To avoid data loss you should backup your journal regularly.
pl: Aby uniknąć utraty danych, powinieneś tworzyć kopię zapasową twojego dziennika regularnie.

en: "Backup" in the "Journal" menu saves all your entered data in a zip file.
pl: "Kopia zapasowa" w menu "Dziennik" zapisuje wszystkie wprowadzone dane do pliku zip.

en: In the "Journal" menu you also find the "Export" button.
pl: W menu "Dziennik" znajdziesz również przycisk ''Eksportuj''.

en: Click on "Export" and export your diary to Plain Text, PDF, HTML or Latex.
pl: Naciśnij "Eksportuj", aby zapisać swój dziennik w pliku tekstowym, PDF, HTML lub Latex.

en: If you encounter any errors, please drop me a note so I can fix them.
pl: Jeśli napotkałeś jakieś błędy, proszę prześlijcie mi notkę, bym mógł je naprawić.

en: Any feedback is appreciated.
pl: Każda informacja zwrotna jest mile widziana.

en: Have a nice day!
pl: Miłego dnia!

en: === Multiple entries ===
    You can add multiple entries to a single day by separating your entries with different titles (=== Work ===, === Family ===).
pl: === Wiele wpisów ===
    Możesz dodać wiele wpisów do jednego dnia, oddzielając wpisy różnymi tytułami (=== Praca ===, === Rodzina ===).

en: === Work ===
    Here goes the first entry. It is about #work.
    
    ====================
    
    === Family ===
    Here comes the entry about my #family.
pl: === Praca ===
    Tutaj będzie pierwszy wpis. Jest on o #praca.
    
    ====================
    
    === Rodzina ===
    Tutaj będzie wpis o mojej #rodzina.

en: Opening default journal.
pl: Otwieranie domyślnego dziennika.

en: The content has been saved to %s
pl: Zawartość zapisano do %s

en: The journal could not be saved
pl: Dziennik nie mógł zostać zapisany

en: Nothing to save
pl: Nie ma nic do zapisania

en: Error
pl: Błąd

en: Replaced {total_replacements} occurrences of the search text
pl: Zastąpiono {total_replacements} wystąpień wyszukiwanego tekstu

en: No text has been replaced
pl: Żaden tekst nie został zamieniony

en: It has been %d days since you made your last backup.
pl: Minęło %d dni od kiedy wykonano ostatnią kopię zapasową.

en: You can backup your journal to a zip file to avoid data loss.
pl: Aby zapobiec utracie danych możesz utworzyć kopię zapasową dziennika w archiwum zip.

en: Backup
pl: Kopia zapasowa

en: Backup now
pl: Utwórz kopię zapasową

en: Ask at next start
pl: Zapytaj przy następnym uruchomieniu

en: Never ask again
pl: Nie pytaj nigdy więcej

en: Monday
pl: Poniedziałek

en: Tuesday
pl: Wtorek

en: Wednesday
pl: Środa

en: Thursday
pl: Czwartek

en: Friday
pl: Piątek

en: Saturday
pl: Sobota

en: Sunday
pl: Niedziela

en: === Meeting ===
    
    Purpose, date, and place
    
    **Present:**
    +
    +
    +
    
    
    **Agenda:**
    +
    +
    +
    
    
    **Discussion, Decisions, Assignments:**
    +
    +
    +
    ==================================
pl: === Spotkanie ===
    
    Cel, data, miejsce
    
    **Obecni:**
    +
    +
    +
    
    
    **Porządek:**
    +
    +
    +
    
    
    **Dyskusja, decyzje, zobowiązania:**
    +
    +
    +
    ==================================

en: === Journey ===
    **Date:**
    
    **Location:**
    
    **Participants:**
    
    **The trip:**
    First we went to xxxxx then we got to yyyyy ...
    
    **Pictures:** [Image folder ""/path/to/the/images/""]
pl: === Podróż ===
    **Data:**
    
    **Miejsce:**
    
    **Uczestnicy:**
    
    **Wycieczka:**
    Pewnego razu wybraliśmy się do xxx. Kiedy dotarliśmy do yyy stało się zzz...
    
    **Zdjęcia:** [Katalog ze zdjęciami ""/ścieżka/do/tych/zdjęć/""]

en: ==================================
    === Phone Call ===
    - **Person:**
    - **Time:**
    - **Topic:**
    - **Outcome and Follow up:**
    ==================================
pl: ==================================
    === Rozmowa Telefoniczna ===
    - **Osoba:**
    - **Czas:**
    - **Temat:**
    - **Co z tego wynikło:**
    ==================================

en: =====================================
    === Personal ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **How was the Day?**
    
    
    ========================
    **What needs to be changed?**
    +
    +
    +
    =====================================
pl: =====================================
    === Osobiste ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **Jak udał się dzień?**
    
    
    ========================
    **Co trzeba zmienić?**
    +
    +
    +
    =====================================

en: Template mode
pl: Tryb szablonu

en: You are currently editing a template.
pl: Obecnie edytujesz szablon.

en: Choose Template Name
pl: Wybierz nazwę szablonu

en: This template file contains no text or has unreadable content.
pl: Ten plik szablonu nie zawiera tekstu lub jego zawartości nie da się odczytać.

en: This Weekday's Template
pl: Ten szablon dnia powszedniego

en: Create New Template
pl: Utwórz nowy szablon

en: Select backup filename
pl: Wybierz plik kopii zapasowej

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Save
pl: _Zapisz

en: Select a directory
pl: Wybierz katalog

en: Select a file
pl: Wybierz plik

en: Insert Link
pl: Wstaw link

en: <b>Link location (e.g. https://www.google.com)</b>
pl: <b>Lokalizacja odnośnika (np. https://google.com)</b>

en: <b>Link name (optional)</b>
pl: <b>Nazwa odnośnika (opcjonalnie)</b>

en: Go to previous day (Ctrl+PageUp)
pl: Przejdź do poprzedniego dnia (Ctrl+PageUp)

en: Back
pl: Wstecz

en: Jump to today (Alt+Home)
pl: Przejdź do dnia dzisiejszego (Alt+Home)

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Go to next day (Ctrl+PageDown)
pl: Przejdź do następnego dnia (Ctrl+PageDown)

en: Forward
pl: Na przód

en: Show a formatted preview of the text (Ctrl+P)
pl: Pokaż sformatowany podgląd tekstu (Ctrl+P)

en: Enable text editing (Ctrl+P)
pl: Włącz edycję tekstu (Ctrl+P)

en: Edit
pl: Edycja

en: Add a tag or a category entry
pl: Dodaj znacznik lub kategorię

en: Add Tag
pl: Dodaj znacznik

en: New entry
pl: Nowy wpis

en: <b>Select existing or new Category</b>
pl: <b>Wybierz istniejącą lub nową kategorię</b>

en: <b>Write entry</b> (optional)
pl: <b>Wprowadź tekst</b> (opcjonalnie)

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: <b>General</b>
pl: <b>Ogólne</b>

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: General
pl: Ogólne

en: Select a picture
pl: Wybierz obraz

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Exit without saving
pl: Wyjdź bez zapisywania

en: Statistics
pl: Statystyki

en: <b>Selected Day</b>
pl: <b>Wybrany dzień</b>

en: <b>Overall</b>
pl: <b>W sumie</b>
