rednotebook - en to ka translation catalogue (183 entries)

en: A Desktop Journal
ka: კომპიუტერული დღიური

en: Load RedNotebook at startup
ka: RedNotebook-ის სისტემის ჩართვასთან ერთად გაშვება

en: %A, %x, Day %j
ka: %A, %x, დღე %j

en: Week %W of Year %Y
ka: კვირა %W-ე, წელიწადი %Y

en: Day %j
ka: დღე %j

en: Help
ka: დახმარება

en: Close to system tray
ka: მუშაობა სისტემურ არეში

en: Closing the window will send RedNotebook to the tray
ka: ფანჯრის დახურვისას, სისტემურ არეში გამოჩნდება RedNotebook'ის ხატულა

en: Check for new version at startup
ka: ახალ ვერსიაზე შემოწმება პროგრამის გაშვებისთანავე

en: Check now
ka: მყისვე შემოწმება

en: Date/Time format
ka: თარიღი/დროის ფორმატი

en: Date format
ka: თარიღის ფორმატი

en: Bold
ka: მსხვილი

en: Italic
ka: დახრილი

en: Underline
ka: ხაზგასმული

en: Strikethrough
ka: გადახაზული

en: Clear Format
ka: ფორმატის გასუფთავება

note: Translators: Noun
en: Format
ka: ფორმატი

en: Format the selected text or tag
ka: არჩეული ტექსტისა ან ტეგის დაფორმატება

en: Show RedNotebook
ka: RedNotebook'ის გამოჩენა

en: Template
ka: შაბლონი

en: Insert this weekday's template. Click the arrow on the right for more options
ka: ამ დღის შაბლონის ჩასმა. სხვა შაბლონის გამოყენებისთვის, დააჭირეთ მარჯვნივ მყოფ ისარს

en: First Item
ka: პირველი პუნქტი

en: Second Item
ka: მეორე პუნქტი

en: Indented Item
ka: ჩაწეული პუნქტი

en: Two blank lines close the list
ka: ორი ცარიელი სტრიქონი ასრულებს ჩამონათვალს

en: Picture
ka: სურათი

en: Insert an image from the harddisk
ka: ხისტ დისკზე მყოფი სურათის ჩასმა

en: File
ka: ფაილი

en: Insert a link to a file
ka: ფაილის ბმულის ჩასმა

en: _Link
ka: _ბმული

en: Insert a link to a website
ka: საიტის ბმულის ჩასმა

en: Bullet List
ka: დაუნომრავი ნუსხა

en: Title
ka: სათაური

en: Line
ka: ხაზი

en: Insert a separator line
ka: გამყოფი ხაზის ჩასმა

en: Date/Time
ka: თარიღი/დრო

en: Insert the current date and time (edit format in preferences)
ka: მიმდინარე თარიღისა და დროის ჩასმა (შესაძლოა ფორმატის გამართვა)

en: Line Break
ka: სტრიქონის გადატანა

en: Insert a manual line break
ka: ხაზის იძულებითი გამყოფის ჩასმა

en: Insert
ka: ჩასმა

en: Insert images, files, links and other content
ka: სურათების, ფაილების, ბმულებისა და სხვა შიგთავსის ჩასმა

en: No link location has been entered
ka: ბმულის მისამართი მითითებული არ არის

en: Date
ka: თარიღი

en: Text
ka: ტექსტი

en: _Journal
ka: _დღიური

en: Create a new journal. The old one will be saved
ka: ახალი ჟურნალის შექმნა. ძველი ჟურნალი შენარჩუნდება

en: Load an existing journal. The old journal will be saved
ka: არსებული ჟურნალის ჩატვირთვა. ძველი ჟურნალი შენარჩუნდება

en: Save journal at a new location. The old journal files will also be saved
ka: ახალი დღიურის სხვა ადგილას შენახვა. აგრეთვე შეინახება ძველი დღიურის ფაილებიც

en: Export
ka: გატანა

en: Open the export assistant
ka: გატანის დამხმარეს გახსნა

en: Save all the data in a zip archive
ka: ყველა მონაცემის zip არქივად შენახვა

en: Show some statistics about the journal
ka: დღიურთან დაკავშირებული სტატისტიკა

en: Shutdown RedNotebook. It will not be sent to the tray.
ka: RedNotebook'ის დახურვა. სისტემურ არეში მყოფი ხატულა აგრეთვე გაითიშება.

en: _Edit
ka: _დამუშავება

en: Undo text or tag edits
ka: ტექსტის ან ტეგების ცვლილებების გაუქმება

en: Redo text or tag edits
ka: ტექსტის ან ტეგების ცვლილებების დაბრუნება

en: Underline misspelled words
ka: უმართებულოდ დაწერილი სიტყვებისთვის ხაზის გასმა

en: Preferences
ka: გამართვა

en: _Help
ka: _დახმარება

en: Contents
ka: სარჩევი

en: Open the RedNotebook documentation
ka: RedNotebook'ის დამხმარე მასალის გახსნა

en: Support RedNotebook with a donation
ka: RedNotebook-ისთვის შეწირულობა

en: Translate RedNotebook
ka: RedNotebook'ის თარგმნა

en: Help translate RedNotebook to your language
ka: დაგვეხმარეთ RedNotebook-ის თქვენს ენაზე თარგმანში

en: Report a Problem
ka: პრობლემის შეტყობინება

en: Fill out a short form about the problem
ka: შეავსეთ მცირე ფორმა სადაც აღწერთ პრობლემას

en: Journals are saved in a directory, not in a single file.
ka: დღიურები ინახება არა ერთიან ფაილში, არმედ საქაღალდეში.

en: The directory name will be the title of the new journal.
ka: საქაღალდის სახელი იქნება ახალი დღიურის დასახელება.

en: Select an empty folder for your new journal
ka: აირჩიეთ ცარიელი საქაღალდე თქვენი ახალი დღიურისთვის

en: Select an existing journal directory
ka: აირრჩიეთ არსებული დღიურის საქაღალდე

en: The directory should contain your journal's data files
ka: საქაღალდე უნდა შეიცავდეს არსებული დღიურის ფაილებს

en: Select an empty folder for the new location of your journal
ka: აირჩიეთ ცარიელი საქაღალდე თქვენი ახალი დღიურისთვის

en: The directory name will be the new title of the journal
ka: ჟურნალის სახელი ჟურნალის ახალი დასახელება იქნება

en: RedNotebook Documentation
ka: RedNotebook'ის სახელმძღვანელო

en: mtv, spam, work, job, play
ka: MTV, რძე, კატა, მზე, ხე

en: Tags
ka: ჭდეები

en: Words
ka: სიტყვები

en: Hide "%s" from clouds
ka: "%s"-ის ღრუბლებიდან გაქრობა

en: Export all days
ka: ყველა დღის გატანა

en: Export currently visible day
ka: მიმდინარე დღის გატანა

en: Export days in the selected time range
ka: დღეების გატანა მითითებული შუალედიდან

en: From:
ka: საწყისი თარიღი:

en: To:
ka: საბოლოო თარიღი:

en: Available tags
ka: ხელმისაწვდომი ტეგები

en: Selected tags
ka: არჩეული ტეგები

en: Select
ka: მონიშვნა

en: Deselect
ka: მონიშვნის მოხსნა

en: You have selected the following settings:
ka: აირჩიეთ შემდეგი პარამეტრები:

en: Export Assistant
ka: გატანის დამხმარე

en: Welcome to the Export Assistant.
ka: მოგესალმებათ გატანის დამხმარე.

en: This wizard will help you to export your journal to various formats.
ka: ის დაგეხმარებათ დღიურის შიგთავსის გატანაში ფაილთა სხვადასხვა ფორმატში.

en: You can select the days you want to export and where the output will be saved.
ka: შეგეძლებათ აირჩიოთ გასატანი დღეები და გატანილი ფაილების მდებარეობა.

en: Select Export Format
ka: აირჩიეთ გატანის ფორმატი

en: Select Date Range
ka: აირჩიეთ დროის ინტერვალი

en: Select Contents
ka: არიჩიეთ შიგთავსი

en: Select Export Path
ka: აირჩიეთ გატანის მდებარეობა

en: Summary
ka: შეჯამება

en: Start date
ka: დაწყების თარიღი

en: End date
ka: დასრულების თარიღი

en: Export path
ka: გატანის მდებარეობა

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: Content exported to %s
ka: შიგთავსი გატანილია: %s

en: Empty entries are not allowed
ka: ცარიელი ჩანაწერები დაუშვებელია

en: Change this text
ka: ამ ტექსტის შეცვლა

en: Add a new entry
ka: ახალი ჩანაწერის დამატება

en: Delete this entry
ka: მიმდინარე ჩანაწერის წაშლა

en: Incorrect date format
ka: უმართებულო ფორმატის თარიღი

en: You have version <b>%s</b>.
ka: თქვენი ვერსიაა <b>%s</b>.

en: The latest version is <b>%s</b>.
ka: უახლესი ვერსია არის <b>%s</b>.

en: Do you want to visit the RedNotebook homepage?
ka: გნებავთ ეწვიოთ RedNotebook ვებგვერდს?

en: Do not ask again
ka: არჩევნის დამახსოვრება

en: Distinct Words
ka: გამოკვეთილი სიტყვები

en: Edited Days
ka: ჩასწორებული დღეები

en: Letters
ka: ასოები

en: Days between first and last Entry
ka: დღეები პირველ და ბოლო ჩანაწერს შორის

en: Average number of Words
ka: სიტყვების საშუალო ოდენობა

en: Percentage of edited Days
ka: ჩასწორებული დღეების პროცენტულობა

en: Lines
ka: სტრიქონები

en: Hello!
ka: სალამი!

en: Some example text has been added to help you start and you can erase it whenever you like.
ka: ჩვენ დავამატეთ რამდენიმე სანიმუშო ჩანაწერი RedNotebook-თან მუშაობის სწავლის გაადვილების მიზნით. შეგიძლიათ წაშალოთ ეს ჩანაწერები ნებისმიერ დროს.

en: The example text and more documentation is available under "Help" -> "Contents".
ka: ნიმუშის ტექსტი დამატებით ინფორმაციასთან ერთად ხელმისაწვდომია მენიუს პუნქტში "დახმარება" -> "სარჩევი".

note: Translators: noun Translators: Verb
en: Preview
ka: გადახედვა

en: There are two modes in RedNotebook, the __edit__ mode and the __preview__ mode.
ka: RedNotebook-ს მუშაობის ორი, __დამუშავების__ და __გადახედვის__ რეჟიმი აქვს.

en: Today I went to the //pet shop// and bought a **tiger**. Then we went to the --pool-- park and had a nice time playing ultimate frisbee. Afterwards we watched "__Life of Brian__".
ka: დღეს წავედი //ზოომაღაზიაში// და ვიყიდე **თუთიყუში**. შემდგომ გავისეირნეთ --აუზზე-- პარკში და ვატარეთ ძალიან მხიარული დრო. მერე კი ყველამ ერთად ვუყურეთ "__ჯარისკაცის მამას__".

en: Templates
ka: შაბლონები

note: Translators: both are verbs
en: Save and Export
ka: შენახვა და გატანა

en: Everything you enter will be saved automatically at regular intervals and when you exit the program.
ka: ყველაფერი რასაც ჩაწერთ შეინახება რამდენიმე წუთში ერთხელ და პროგრამიდან გასვლისას.

en: To avoid data loss you should backup your journal regularly.
ka: გირჩევთ პერიოდულად შექმნათ ჩანაწერების სამარქაფო ასლი, რათა თავი დაიზღვიოთ მნიშვნელოვანი ინფორმაციის დაკარგვისაგან.

en: "Backup" in the "Journal" menu saves all your entered data in a zip file.
ka: "მარქაფი" მენიუში "დღიური" შეინახავს ყველა თქვენს მიერ დაწერილ ჩანაწერს zip ფაილში.

en: In the "Journal" menu you also find the "Export" button.
ka: მენიუში "დღიური" აგრეთვე შეგიძლიათ იხილოთ ღილაკი "გატანა".

en: If you encounter any errors, please drop me a note so I can fix them.
ka: თუ აღმოაჩენთ რაიმე შეცდომას, გთხოვთ შემატყობინოთ მის შესახებ(ინგლისურად), რათა გამოვასწორო ის.

en: Any feedback is appreciated.
ka: მადლობელი დაგრჩებით ნებისმიერი გამოხმაურებისთვის.

en: Have a nice day!
ka: კარგად ბრძანდებოდეთ!

en: The content has been saved to %s
ka: შიგთავსი შენახული იქნა საქაღალდეში %s

en: Nothing to save
ka: შესანახი არაფერია

en: It has been %d days since you made your last backup.
ka: ბოლო სამარქაფო ასლი %d დღის წინ გაკეთდა.

en: You can backup your journal to a zip file to avoid data loss.
ka: მონაცემთა დაკარგვისაგან თავდაცვის მიზნით, შექმენით დღიურის სამარქაფო zip არქივი.

en: Backup
ka: სამარქაფო ასლი

en: Backup now
ka: სამარქაფო ასლის გაკეთება

en: Ask at next start
ka: დასტურის აღება შემდეგ გაშვებაზე

en: Never ask again
ka: აღარ იკითხო

en: Monday
ka: ორშაბათი

en: Tuesday
ka: სამშაბათი

en: Wednesday
ka: ოთხშაბათი

en: Thursday
ka: ხუთშაბათი

en: Friday
ka: პარასკევი

en: Saturday
ka: შაბათი

en: Sunday
ka: კვირა

en: === Meeting ===
    
    Purpose, date, and place
    
    **Present:**
    +
    +
    +
    
    
    **Agenda:**
    +
    +
    +
    
    
    **Discussion, Decisions, Assignments:**
    +
    +
    +
    ==================================
ka: === შეხვედრა ===
    
    მიზანი, თარიღი და ადგილი
    
    **ესწრება:**
    +
    +
    +
    
    
    **საკითხები:**
    +
    +
    +
    
    
    **განხილვები, გადაწყვეტილებები, დავალებები:**
    +
    +
    +
    ==================================

en: === Journey ===
    **Date:**
    
    **Location:**
    
    **Participants:**
    
    **The trip:**
    First we went to xxxxx then we got to yyyyy ...
    
    **Pictures:** [Image folder ""/path/to/the/images/""]
ka: === მოგზაურობა ===
    **თარიღი:**
    
    **მდებარეობა:**
    
    **მონაწილეები:**
    
    **თავგადასავალი:**
    ჯერ ჩავედით xxxxx-ში, შემდეგ გავყევით yyyyy-ის გზას ...
    
    **სურათები:** [სურათების საქაღალდე ""/path/to/the/images/""]

en: ==================================
    === Phone Call ===
    - **Person:**
    - **Time:**
    - **Topic:**
    - **Outcome and Follow up:**
    ==================================
ka: ==================================
    === სატელეფონო ზარი ===
    - **ადამიანი:**
    - **დრო:**
    - **თემა:**
    - **შედეგი და გამომდინარე:**
    ==================================

en: =====================================
    === Personal ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **How was the Day?**
    
    
    ========================
    **What needs to be changed?**
    +
    +
    +
    =====================================
ka: =====================================
    === პირადული ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **როგორ ჩაიარა დღემ?**
    
    
    ========================
    **რა უნდა შეიცვალოს?**
    +
    +
    +
    =====================================

en: Template mode
ka: შაბლონის რეჟიმი

en: Choose Template Name
ka: მიუთითეთ შაბლონის სახელი

en: This Weekday's Template
ka: შაბლონი კვირის ამ დღისთვის

en: Create New Template
ka: ახალი შაბლონის შექმნა

en: Select backup filename
ka: მიუთითეთ სამარქაფო ასლის დასახელება

en: Select a directory
ka: აირჩიეთ საქაღალდე

en: Select a file
ka: აირჩიეთ ფაილი

en: Insert Link
ka: ბმულის ჩასმა

en: <b>Link location (e.g. https://www.google.com)</b>
ka: <b>ბმულის მისამართი (მაგ: https://www.google.com)</b>

en: <b>Link name (optional)</b>
ka: <b>ბმულის სახელწოდება (არჩევითი)</b>

en: Go to previous day (Ctrl+PageUp)
ka: წინა დღეზე გადასვლა (Ctrl+PageUp)

en: Back
ka: უკან

en: Today
ka: დღეს

en: Go to next day (Ctrl+PageDown)
ka: შემდეგ დღეზე გადასვლა (Ctrl+PageDown)

en: Show a formatted preview of the text (Ctrl+P)
ka: ტექსტის გაფორმებული სახით ჩვენება (Ctrl+P)

en: Enable text editing (Ctrl+P)
ka: ტექსტის დამუშავების ნებადართვა (Ctrl+P)

en: Edit
ka: დამუშავება

en: Add a tag or a category entry
ka: ტეგის ან კატეგორიის ჩანაწერის დამატება

en: Add Tag
ka: ტეგის დამატება

en: New entry
ka: ახალი ჩანაწერი

en: <b>Select existing or new Category</b>
ka: <b>აირჩიეთ კატეგორია</b>

en: <b>Write entry</b> (optional)
ka: <b>ჩანაწერის დამატება</b> (არჩევითი)

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: <b>General</b>
ka: <b>ზოგადი</b>

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: General
ka: ძირითადი

en: Select a picture
ka: აირჩიეთ სურათი

en: Exit without saving
ka: გასვლა შენახვის გარეშე

en: Statistics
ka: სტატისტიკა

en: <b>Selected Day</b>
ka: <b>არჩეული დღე</b>

en: <b>Overall</b>
ka: <b>ჯამში</b>
