rednotebook - en to ug translation catalogue (213 entries)

en: A Desktop Journal
ug: ئۈستەلئۈستى كۈندىلىك خاتىرە

en: Load RedNotebook at startup
ug: قوزغالغاندا RedNotebook نى يۈكلە

en: %A, %x, Day %j
ug: %A، %x، %j-كۈنى

en: Week %W of Year %Y
ug: %Y-يىلىنىڭ %W- ھەپتىسى

en: Day %j
ug: %j-كۈنى

en: Help
ug: ياردەم

en: Close to system tray
ug: يېپىپ سىستېما پەغەزگە كىچىكلەت

en: Closing the window will send RedNotebook to the tray
ug: كۆزنەكنى يېپىپ RedNotebook نى پەغەزگە يوشۇرىدۇ

en: Switch between edit and preview mode automatically
ug: تەھرىر ۋە ئالدىن كۆزىتىش ھالىتىنى ئۆزلۈكىدىن ئالماشتۇر

en: Check for new version at startup
ug: قوزغالغاندا يېڭى نەشرىنى تەكشۈر

en: Check now
ug: ھازىر تەكشۈر

en: Date/Time format
ug: چېسلا/ۋاقىت پىچىمى

en: Date format
ug: چېسلا پىچىمى

en: Exclude from cloud
ug: بۇلۇتتىن چىقىرىۋەت

en: Include small words in cloud
ug: بۇلۇتتىكى ئۇششاق سۆزلەر بار

en: Allow these words with 4 letters or less
ug: 4 ياكى ئۇنىڭدىن ئاز ھەرپلىك سۆزلەرگە يول قويىدۇ

en: Bold
ug: توم

en: Italic
ug: يانتۇ

en: Underline
ug: ئاستى سىزىق

en: Strikethrough
ug: ئۆچۈرۈش سىزىقى

note: Translators: Noun
en: _Format
ug: پىچىمى(_F)

note: Translators: Noun
en: Format
ug: فورمات

en: Format the selected text or tag
ug: تاللانغان تېكىست ياكى خەتكۈچنىڭ پىچىمى

en: Show RedNotebook
ug: RedNotebook نى كۆرسەت

en: No directory selected.
ug: ھېچقانداق مۇندەرىجە تاللانمىدى.

en: Template
ug: قېلىپ

en: Insert this weekday's template. Click the arrow on the right for more options
ug: بۇ خىزمەت كۈنلىرىنىڭ قېلىپىنى قىستۇرىدۇ. ئوڭ تەرەپتىكى يا ئوق چېكىلسە تېخىمۇ كۆپ تاللانما كۆرۈنىدۇ

en: First Item
ug: بىرىنچى تۈر

en: Second Item
ug: ئىككىنچى تۈر

en: Indented Item
ug: تارايغان تۈر

en: Two blank lines close the list
ug: ئىككى بوش قۇردا بۇ تىزىمنى ياپ

en: Picture
ug: رەسىم

en: Insert an image from the harddisk
ug: قاتتىق دىسكىدىكى سۈرەتتىن بىرنى قىستۇر

en: File
ug: ھۆججەت

en: Insert a link to a file
ug: ھۆججەت ئۇلانمىسىدىن بىرنى قىستۇر

en: _Link
ug: ئۇلانما(_L)

en: Insert a link to a website
ug: تور بېكەت ئۇلانمىسىدىن بىرنى قىستۇر

en: Bullet List
ug: تۈر بەلگە تىزىمى

en: Title
ug: ماۋزۇ

en: Line
ug: سىزىق

en: Insert a separator line
ug: ئايرىش سىزىقىدىن بىرنى قىستۇر

en: Date/Time
ug: چېسلا/ۋاقىت

en: Insert the current date and time (edit format in preferences)
ug: نۆۋەتتىكى چېسلا ۋە ۋاقىتنى قىستۇر (مايىللىقتا پىچىمى تەھرىرلىنىدۇ)

en: Line Break
ug: قۇر ئالماشتۇرۇش بەلگىسى

en: Insert a manual line break
ug: قۇر ئالماشتۇرۇش بەلگىسىدىن بىرنى قىستۇر

en: _Insert
ug: قىستۇر(_I)

en: Insert
ug: قىستۇر

en: Insert images, files, links and other content
ug: سۈرەت، ھۆججەت، ئۇلانما ۋە باشقا مەزمۇنلارنى قىستۇر

en: Width (optional):
ug: كەڭلىك(ئىختىيار)

en: pixels
ug: پىكسېللار

en: Width must be an integer.
ug: كەڭلىك چوقۇم پۈتۈن سان بولسۇن.

en: No link location has been entered
ug: ئۇلانما ئورنى كىرگۈزۈلمىدى

en: Date
ug: چېسلا

en: Text
ug: تېكىست

en: Save and insert
ug: ساقلا ۋە قىستۇر

en: _Journal
ug: كۈندىلىك خاتىرە(_J)

en: Create a new journal. The old one will be saved
ug: يېڭى كۈندىلىك خاتىرەدىن بىرنى قۇرىدۇ. كونىسى ساقلىنىدۇ

en: Load an existing journal. The old journal will be saved
ug: مەۋجۇد كۈندىلىك خاتىرەنى يۈكلەيدۇ. كونىسى ساقلىنىدۇ

en: Save journal at a new location. The old journal files will also be saved
ug: كۈندىلىك خاتىرەنى يېڭى ئورۇنغا ساقلايدۇ. كونا كۈندىلىك خاتىرە ھۆججەتلىرىمۇ ساقلىنىدۇ

en: Export
ug: چىقار

en: Open the export assistant
ug: چىقىرىش ياردەمچىسىنى ئاچ

en: _Backup
ug: زاپاسلا(_B)

en: Save all the data in a zip archive
ug: ھەممە سانلىق مەلۇماتنى بىر zip ھۆججىتىگە ساقلايدۇ

en: S_tatistics
ug: ستاتىستىكا(_T)

en: Show some statistics about the journal
ug: بۇ كۈندىلىك خاتىرىنىڭ ستاتىستىكا سانلىق مەلۇماتىنى كۆرسىتىدۇ

en: Shutdown RedNotebook. It will not be sent to the tray.
ug: RedNotebook نى تاقايدۇ. پەغەزگە قوندۇرمايدۇ.

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: Undo text or tag edits
ug: تېكىست ياكى بەلگە تەھرىردىن يېنىۋال

en: Redo text or tag edits
ug: تېكىست ياكى بەلگە تەھرىرنى قايتىلا

en: Underline misspelled words
ug: ئىملاسى خاتا سۆزگە ئاستى سىزىق سىز

en: Preferences
ug: مايىللىق

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: Contents
ug: مەزمۇنلار

en: Open the RedNotebook documentation
ug: RedNotebook پۈتۈكىنى ئاچ

en: Translate RedNotebook
ug: RedNotebook نى تەرجىمە قىلىش

en: Report a Problem
ug: مەسىلە مەلۇم قىل

en: Fill out a short form about the problem
ug: قسىقا بولغان مەسىلە جەدۋىلىدىن بىرنى تولدۇرۇڭ

en: Wrong directory
ug: خاتا مۇندەرىجە

en: You cannot use this directory for your journal:
ug: بۇ مۇندەرىجىنى خاتىرىڭىزگە ئىشلىتەلمەيسىز:

en: Please select an empty directory.
ug: قۇرۇق مۇندەرىجە تاللاڭ.

en: This directory contains no journal files:
ug: بۇ مۇندەرىجىدە خاتىرە ھۆججەتلىرى يوق.

en: Journals are saved in a directory, not in a single file.
ug: ھەممە كۈندىلىك خاتىرە يەككە ھۆججەتكە ساقلانماستىن بىر مۇندەرىجىگە ساقلىنىدۇ.

en: The directory name will be the title of the new journal.
ug: بۇ مۇندەرىجە يېڭى كۈندىلىك خاتىرىنىڭ ماۋزۇسى قىلىنىدۇ.

en: Select an empty folder for your new journal
ug: يېڭى كۈندىلىك خاتىرىڭىز ئۈچۈن بوش قىسقۇچتىن بىرنى تاللاڭ

en: Select an existing journal directory
ug: كۈندىلىك خاتىرىگە مەۋجۇد مۇندەرىجىدىن بىرنى تاللاڭ

en: The directory should contain your journal's data files
ug: بۇ مۇندەرىجە كۈندىلىك خاتىرە سانلىق مەلۇماتلىرىڭىزنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ

en: Select an empty folder for the new location of your journal
ug: كۈندىلىك خاتىرىڭىزنى ساقلايدىغان يېڭى ئورۇندىن بوش قىسقۇچتىن بىرنى تاللاڭ

en: The directory name will be the new title of the journal
ug: بۇ مۇندەرىجە ئاتى كۈندىلىك خاتىرىنىڭ يېڭى ماۋزۇسى قىلىنىدۇ.

en: RedNotebook Documentation
ug: RedNotebook پۈتۈكى

en: mtv, spam, work, job, play
ug: mtv، ئەخلەت خەت، ئىش، خىزمەت، ئويۇن

en: Tags
ug: خەتكۈچلەر

en: Words
ug: سۆزلەر

en: Hide "%s" from clouds
ug: بۇلۇتتىكى "%s" نى يوشۇر

en: Export all days
ug: ھەممە چېسلانى چىقار

en: Export currently visible day
ug: نۆۋەتتە كۆرۈنگەن كۈننى چىقار

en: Export days in the selected time range
ug: تاللانغان ۋاقىت دائىرىسىدىكى كۈنلەرنى چىقار

en: From:
ug: مەنبە:

en: To:
ug: نىشان:

en: Export currently selected text
ug: نۆۋەتتە تاللانغان تېكىستنى چىقار

en: Export text and tags
ug: تېكىست ۋە بەلگىلەرنى چىقار

en: Export text only
ug: تېكىستنىلا چىقار

en: Export tags only
ug: بەلگىلەرنىلا چىقار

en: Filter days by tags
ug: بەلگىدە كۈنلەرنى سۈز

en: Available tags
ug: ئىشلىتىلىشچان بەلگىلەر

en: Selected tags
ug: تاللانغان بەلگىلەر

en: Select
ug: تاللا

en: Deselect
ug: تاللىما

en: When filtering by tags, you have to select at least one tag.
ug: بەلگە بويىچە سۈزگەندە، ئاز دېگەندە بىر بەلگە تاللاڭ.

en: You have selected the following settings:
ug: تۆۋەندىكى تەڭشەكلەرنى تاللىدىڭىز:

en: Export Assistant
ug: چىقىرىش ياردەمچىسى

en: Welcome to the Export Assistant.
ug: چىقىرىش ياردەمچىسىگە مەرھابا

en: This wizard will help you to export your journal to various formats.
ug: بۇ يېتەكچى كۈندىلىك خاتىرىنى ھەر خىل پىچىمدا چىقىرىشىڭىزغا ياردەم بېرىدۇ.

en: You can select the days you want to export and where the output will be saved.
ug: سىز چىقارماقچى بولغان كۈنلەر ۋە ھۆججەتنى چىقىرىپ ساقلايدىغان جاينى تاللىيالايسىز.

en: Select Export Format
ug: چىقىرىدىغان پىچىمنى تاللاڭ

en: Select Date Range
ug: چېسلا دائىرىسىنى تاللاڭ

en: Select Contents
ug: مەزمۇنلارنى تاللاڭ

en: Select Export Path
ug: چىقىرىدىغان يولنى تاللاڭ

en: Summary
ug: ئۈزۈندە

en: Export selected text only
ug: تاللانغان تېكىستنىلا چىقار

en: Start date
ug: باشلىنىش چېسلاسى

en: End date
ug: ئاخىرلىشىش چېسلاسى

en: Include text
ug: تېكىستمۇ ئىچىدە

en: Include tags
ug: بەلگىلەرمۇ ئىچىدە

en: Filtered by tags
ug: بەلگىلەر بىلەن سۈزۈلگەن

en: Export path
ug: چىقىرىدىغان يول

en: Yes
ug: ھەئە

en: No
ug: ياق

en: Content exported to %s
ug: مەزمۇن %s غا چىقىرىلدى

en: Plain Text
ug: ساپ تېكىست

en: Empty entries are not allowed
ug: بوش تۈرلەرگە يول قويۇلمايدۇ

en: Change this text
ug: بۇ تېكستنى ئۆزگەرتىڭ

en: Add a new entry
ug: يېڭى تۈردىن بىرنى قوش

en: Delete this entry
ug: بۇ تۈرنى ئۆچۈر

en: Incorrect date format
ug: چېسلا پىچىمى خاتا

en: You have version <b>%s</b>.
ug: سىز ئورناتقان نەشرى <b>%s</b>.

en: The latest version is <b>%s</b>.
ug: ئەڭ يېڭى نەشرى <b>%s</b>.

en: Do you want to visit the RedNotebook homepage?
ug: RedNotebook باش بېتىنى زىيارەت قىلامسىز؟

en: Do not ask again
ug: قايتا سورىما

en: unknown
ug: نامەلۇم

en: Distinct Words
ug: پەرقلىق سۆزلەر

en: Edited Days
ug: تەھرىرلەنگەن كۈنلەر

en: Letters
ug: ھەرپلەر

en: Days between first and last Entry
ug: بىرىنچى ۋە ئاخىرقى تۈر ئارىسىدىكى كۈن سانى

en: Average number of Words
ug: ئوتتۇرىچە سۆز سانى

en: Percentage of edited Days
ug: تەھرىرلەنگەن كۈنلەرنىڭ پىرسەنتى

en: Lines
ug: قۇر سانى

en: Hello!
ug: مەرھابا!

en: Some example text has been added to help you start and you can erase it whenever you like.
ug: پىروگرامما سىزنىڭ ئىشلىتىشىڭىز ئۈچۈن بەزى مىسال تېكىستلىرىنى قوشقان، سىز خالىغان ۋاقىتتا ئۆچۈرۈۋېتەلەيسىز.

en: The example text and more documentation is available under "Help" -> "Contents".
ug: مىسال تېكست ۋە تېخىمۇ كۆپ پۈتۈكلەرنى «ياردەم»-›«مەزمۇن» تىزىملىكىدىغان تاپالايسىز.

note: Translators: noun Translators: Verb
en: Preview
ug: ئالدىن كۆزەت

en: There are two modes in RedNotebook, the __edit__ mode and the __preview__ mode.
ug: بۇ RedNotebook تا ئىككى خىل ھالەت بار، تەھرىرلەش ھالىتى ۋە ئالدىن كۆزىتىش ھالىتى.

en: Click on Edit above to see the difference.
ug: ئۈستىدىكى تەھرىرنى چېكىپ پەرنى كۆرۈڭ.

en: Tagging is easy.
ug: بەلگە ئىشلىتىش ئوڭاي.

en: Just use #hashtags like on twitter.
ug: twitter دىكىگە ئوخشاش #بەلگە ئىشلەتسىڭىز بولىدۇ.

en: Today I went to the //pet shop// and bought a **tiger**. Then we went to the --pool-- park and had a nice time playing ultimate frisbee. Afterwards we watched "__Life of Brian__".
ug: بۈگۈن مەن //ئەرمەك ھايۋان دۇكىنى// غا بېرىپ **يولۋاس** تىن بىرنى سېتىۋالدىم ئاندىن بىز --سۇ ئۈزۈش كۆلى-- باغچىغا بېرىپ ئۇچار تەخسە ئوينىدۇق. ئۇنىڭدىن كېيىن «__برايىننىڭ ھاياتى__» دېگەن كىنونى كۆردۇق.

note: Translators: both are verbs
en: Save and Export
ug: ساقلاپ ھەمدە چىقار

en: Everything you enter will be saved automatically at regular intervals and when you exit the program.
ug: سىز كىرگۈزگەن ھەر قانداق سانلىق مەلۇمات مەلۇم ۋاقىت ئارىلىقى ئىچىدە ئۆزلۈكىدىن ساقلىنىدۇ، سىز بۇ پىروگراممىدىن چېكىنگەندىمۇ ھەممە سانلىق مەلۇماتلارنى ئۆزلۈكىدىن ساقلايدۇ.

en: To avoid data loss you should backup your journal regularly.
ug: سانلىق مەلۇماتلىرىڭىزنىڭ يوقاپ كېتىشىدىن ساقلىنىش ئۈچۈن كۈندىلىك خاتىرىنى مەلۇم مۇددەتتە زاپاسلاپ تۇرۇڭ.

en: "Backup" in the "Journal" menu saves all your entered data in a zip file.
ug: «كۈندىلىك خاتىرە» ئاستىدىكى «زاپاسلا» تىزىملىكى سىز كىرگۈزگەن ھەممە سانلىق مەلۇماتلارنى zip پىرىس ھۆججىتى شەكلىدە ساقلايدۇ.

en: In the "Journal" menu you also find the "Export" button.
ug: «كۈندىلىك خاتىرە» تىزىملىكىدىن «چىقار» تۈگمىسىنى تاپالايسىز.

en: Click on "Export" and export your diary to Plain Text, PDF, HTML or Latex.
ug: «چىقار»نى چېكىپ خاتىرەنى ساپ تېكىست، PDF، HTML ياكى Latex قا چىقىرالايسىز.

en: If you encounter any errors, please drop me a note so I can fix them.
ug: ئەگەر ھەر قانداق خاتالىققا يولۇقسىڭىز، ماڭا ئۇچۇر قالدۇرۇڭ، مەن ئۇ خاتالىقلارنى تۈزىتىمەن.

en: Any feedback is appreciated.
ug: ھەر قانداق قايتما ئىنكاس بولسا تولىمۇ خۇسەن بولىمەن.

en: Have a nice day!
ug: خۇشال كۈنلەر سىزگە يار بولسۇن!

en: === Work ===
    Here goes the first entry. It is about #work.
    
    ====================
    
    === Family ===
    Here comes the entry about my #family.
ug: === ئىش ===
    بۇ جايدىكىسى #ئىش ھەققىدىكى تۇنجى مەزمۇن.
    
    ====================
    
    === ئائىلە ===
    بۇ جايدىكىسى #ئائىلە ھەققىدىكى مەزمۇن.

en: Opening default journal.
ug: كۆڭۈلدىكى خاتىرەنى ئاچىدۇ.

en: The content has been saved to %s
ug: مەزمۇن %s غا ساقلاندى

en: Nothing to save
ug: ھېچنېمە ساقلانمىدى

en: Error
ug: خاتالىق

en: You can backup your journal to a zip file to avoid data loss.
ug: خاتىرىڭىزنى بىر zip ھۆججەتكە ساقلاپ سانلىق مەلۇماتلىرىڭىزنىڭ يوقاپ كېتىشىدىن ساقلىنالايسىز.

en: Backup
ug: زاپاسلا

en: Backup now
ug: ھازىرلا زاپاسلا

en: Ask at next start
ug: كېيىنكى قېتىم قوغالغاندا سورا

en: Never ask again
ug: قايتا سورىما

en: Monday
ug: دۈشەنبە

en: Tuesday
ug: سەيشەنبە

en: Wednesday
ug: چارشەنبە

en: Thursday
ug: پەيشەنبە

en: Friday
ug: جۈمە

en: Saturday
ug: شەنبە

en: Sunday
ug: يەكشەنبە

en: === Meeting ===
    
    Purpose, date, and place
    
    **Present:**
    +
    +
    +
    
    
    **Agenda:**
    +
    +
    +
    
    
    **Discussion, Decisions, Assignments:**
    +
    +
    +
    ==================================
ug: === يىغىن ===
    
    مەقسەت، چېسلا، ئورۇن
    
    **قاتناشقۇچى:**
    +
    +
    +
    
    
    **كۈنتەرتىپ:**
    +
    +
    +
    
    
    **مۇنازىرە، قارار، خىزمەت تەقسىماتى:**
    +
    +
    +
    ==================================

en: === Journey ===
    **Date:**
    
    **Location:**
    
    **Participants:**
    
    **The trip:**
    First we went to xxxxx then we got to yyyyy ...
    
    **Pictures:** [Image folder ""/path/to/the/images/""]
ug: === ساياھەت===
    **چېسلا:**
    
    **ئورۇن:**
    
    **قاتناشقۇچىلار:**
    
    **ساياھەت لىنىيەسى:**
    بىز ئالدى بىلەن xxxxx ئاندىن yyyyy گە بارىمىز...
    
    **رەسىملەر:** [سۈرەت قىسقۇچ ""/path/to/the/images/""]

en: ==================================
    === Phone Call ===
    - **Person:**
    - **Time:**
    - **Topic:**
    - **Outcome and Follow up:**
    ==================================
ug: ==================================
    === تېلېفون چاقىرىش ===
    - **كىشى:**
    - **ۋاقىت:**
    - **تېما:**
    - **نەتىجە ۋە داۋامى:**
    ==================================

en: =====================================
    === Personal ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **How was the Day?**
    
    
    ========================
    **What needs to be changed?**
    +
    +
    +
    =====================================
ug: =====================================
    === شەخسىي ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **بۈگۈن قانداقراق ھېس قىلىۋاتىسز؟**
    
    
    ========================
    **قايسى تەرەپلەردە ئۆزگەرتىش زۆرۈر؟**
    +
    +
    +
    =====================================

en: Choose Template Name
ug: قېلىپ ئاتىنى تاللاڭ

en: This template file contains no text or has unreadable content.
ug: بۇ قېلىپ ھۆججەتتە تېكىست ياكى ئوقۇغىلى بولمايدىغان مەزمۇن يوق.

en: This Weekday's Template
ug: بۇ خىزمەت كۈنلىرى قېلىپى

en: Create New Template
ug: يېڭى قېلىپ قۇر

en: Select backup filename
ug: زاپاس ھۆججەت ئاتىنى تاللاڭ

en: Select a directory
ug: مۇندەرىجىدىن بىرنى تاللاڭ

en: Select a file
ug: ھۆججەتتىن بىرنى تاللاڭ

en: Insert Link
ug: ئۇلانما قىستۇر

en: <b>Link name (optional)</b>
ug: <b>ئۇلانما ئاتى (تاللاشچان)</b>

en: Go to previous day (Ctrl+PageUp)
ug: تۈنۈگۈنگە يۆتكەل (Ctrl+PageUp)

en: Jump to today (Alt+Home)
ug: بۈگۈنگە يۆتكەل (Alt+Home)

en: Today
ug: بۈگۈن

en: Go to next day (Ctrl+PageDown)
ug: ئەتىگە يۆتكەل (Ctrl+PageDown)

en: Show a formatted preview of the text (Ctrl+P)
ug: تېكىستنىڭ ئالدىن كۆزىتىش پىچىمىنى كۆرسەت (Ctrl+P)

en: Enable text editing (Ctrl+P)
ug: تېكىست تەھرىرلەشنى قوزغات (Ctrl+P)

en: Edit
ug: تەھرىر

en: Add a tag or a category entry
ug: بىر بەلگە ياكى خىل تۈرى قوش

en: Add Tag
ug: بەلگە قوش

en: New entry
ug: يېڭى تۈر

en: <b>Select existing or new Category</b>
ug: <b> مەۋجۇد ياكى يېڭى كاتېگورىيەنى تاللاڭ</b>

en: <b>Write entry</b> (optional)
ug: <b>تۈرنى تولدۇرۇڭ</b> (optional)

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: <b>General</b>
ug: <b>ئادەتتىكى</b>

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Select a picture
ug: رەسىمدىن بىرنى تاللاڭ

en: Exit without saving
ug: ساقلىماي چېكىن

en: Statistics
ug: ستاتىستىكا

en: <b>Selected Day</b>
ug: <b>تاللانغان كۈن</b>

en: <b>Overall</b>
ug: <b>ھەممىسى</b>
