redshift - en to be translation catalogue (150 entries)

en: Redshift adjusts the color temperature of your screen according to your surroundings. This may help your eyes hurt less if you are working in front of the screen at night.
be: Redshift рэгулюе каляровую тэмпературу экрана ў адпаведнасці з асяроддзем. Гэта можа дапамагчы вашым вачам, калі вы працуеце ноччу.

en: The color temperature is set according to the position of the sun. A different color temperature is set during night and daytime. During twilight and early morning, the color temperature transitions smoothly from night to daytime temperature to allow your eyes to slowly adapt.
be: Каляровая тэмпература прызначаецца ў адпаведнасці са становішчам сонца. Розная каляровая тэмпература прызначаецца ў начны час і днём. Падчас змяркання і на золку, каляровая тэмпература паступова пераходзіць ад тэмпературы ночы да тэмпературы ў дзённы час, каб вашыя вочы паступова прызвычаіліся.

en: This program provides a status icon that allows the user to control Redshift.
be: У праграмы ёсць значок на прасторы апавяшчэнняў, праз які можна кіраваць Redshift.

en: The Redshift information window overlaid with an example of the redness effect
be: Інфармацыйнае акно Redshift пакажа прыклад эфекту пачырванення

en: Color temperature adjustment
be: Рэгуляванне каляровай тэмпературы

en: Color temperature adjustment tool
be: Інструмент рэгулявання каляровай тэмпературы

note: TRANSLATORS: Name printed when period of day is unknown
en: None
be: Няма

en: Daytime
be: Дзённы час

en: Night
be: Начны час

en: Transition
be: Пераход

en: Period: %s
be: Перыяд : %s

en: Period: %s (%.2f%% day)
be: Перыяд: %s (%.2f%% дзень)

note: TRANSLATORS: Abbreviation for `north'
en: N
be: Пнч

note: TRANSLATORS: Abbreviation for `south'
en: S
be: Пдз

note: TRANSLATORS: Abbreviation for `east'
en: E
be: У

note: TRANSLATORS: Abbreviation for `west'
en: W
be: З

note: TRANSLATORS: Append degree symbols after %f if possible. The string following each number is an abreviation for north, source, east or west (N, S, E, W).
en: Location: %.2f %s, %.2f %s
be: Мясцовасць: %.2f %s, %.2f %s

en: Initialization of %s failed.
be: Памылка падчас ініцыялізацыі %s .

en: Failed to set %s option.
be: Не атрымалася задаць параметр %s .

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated. TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-l %s:help' for more information.
be: Паспрабуйце `-l %s:help' , каб атрымаць больш дакладную інфармацыю.

en: Failed to parse option `%s'.
be: Не атрымалася разабраць параметр `%s'.

en: Failed to start provider %s.
be: Не атрымалася запусціць пастаўшчыка %s.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-m %s:help' for more information.
be: Паспрабуйце `-m %s:help' каб атрымаць больш дакладную інфармацыю.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try -m %s:help' for more information.
be: Паспрабуйце `-m %s:help' , каб атрымаць больш дакладную інфармацыю.

en: Failed to start adjustment method %s.
be: Не атрымалася запусціць метад рэгулявання %s.

en: Latitude must be between %.1f and %.1f.
be: Шырата мусіць быць паміж %.1f і %.1f.

en: Longitude must be between %.1f and %.1f.
be: Даўгата мусіць быць паміж %.1f і %.1f.

en: Unable to read system time.
be: Не атрымалася прачытаць сістэмны час

en: Waiting for initial location to become available...
be: Чаканне даступнасці першапачатковага месцазнаходжання...

en: Unable to get location from provider.
be: Не атрымалася вызначыць мясцовасць ў пастаўшчыка.

en: Invalid location returned from provider.
be: Ад пастаўшчыка атрымана хібнае месцазнахожданне.

en: Color temperature: %uK
be: Каляровая тэмпература: %uK

en: Brightness: %.2f
be: Яркасць: %.2f

en: Status: %s
be: Стан: %s

en: Disabled
be: Адключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Temperature adjustment failed.
be: Не атрымалася наладзіць тэмпературу

en: Location is temporarily unavailable; Using previous location until it becomes available...
be: Месцазнаходжанне часова недаступна; Выкарыстоўваецца папярэдняе, пакуль гэтае не стане даступна...

en: Partial time-configuration not supported!
be: Частковая наладка часу не падтрымліваецца!

en: Invalid dawn/dusk time configuration!
be: Хібная канфігурацыя часу світанку/змяркання!

en: Trying location provider `%s'...
be: Паспрабаваць пастаўшчыка мясцовасці `%s'...

en: Trying next provider...
be: Паспрабаваць наступнага пастаўшчыка...

en: Using provider `%s'.
be: Выкарыстоўваць пастаўшчыка `%s'.

en: No more location providers to try.
be: Больш няма пастаўшчыкоў.

en: High transition elevation cannot be lower than the low transition elevation.
be: Высокі пераход не можа быць ніжэй, чым вышыня нізкага пераходу.

note: TRANSLATORS: Append degree symbols if possible.
en: Solar elevations: day above %.1f, night below %.1f
be: Вышыня сонца :  днём вышэй %.1f, ноччу ніжэй за %.1f

en: Temperatures: %dK at day, %dK at night
be: Тэмпература : %dK днём, %dK уначы

en: Temperature must be between %uK and %uK.
be: Тэмпература павінна быць паміж %uK і %uK.

en: Brightness values must be between %.1f and %.1f.
be: Яркасць мусіць быць паміж %.1f і %.1f.

en: Brightness: %.2f:%.2f
be: Яркасць: %.2f:%.2f

en: Gamma value must be between %.1f and %.1f.
be: Значэнне гамы мусіць быць паміж %.1f і %.1f.

note: TRANSLATORS: The string in parenthesis is either Daytime or Night (translated).
en: Gamma (%s): %.3f, %.3f, %.3f
be: Гама (%s): %.3f, %.3f, %.3f

en: Trying next method...
be: Паспрабаваць наступны рэжым...

en: Using method `%s'.
be: Выкарыстоўваемы рэжым `%s'.

en: No more methods to try.
be: Больш няма рэжымаў.

en: Waiting for current location to become available...
be: Чаканне даступнасці бягучага месцазнаходжання...

note: TRANSLATORS: Append degree symbol if possible.
en: Solar elevation: %f
be: Вышыня сонца : %f

en: Press ctrl-c to stop...
be: Націсніце ctrl-c, каб спыніцца...

note: TRANSLATORS: help output 1 LAT is latitude, LON is longitude, DAY is temperature at daytime, NIGHT is temperature at night no-wrap
en: Usage: %s -l LAT:LON -t DAY:NIGHT [OPTIONS...]
be: Выкарыстоўваецца: %s -l LAT:LON -t DAY:NIGHT [OPTIONS...]

note: TRANSLATORS: help output 2 no-wrap
en: Set color temperature of display according to time of day.
be: Прызначыць каляровую тэмпературу дысплея ў залежнасці ад часу сутак.

note: TRANSLATORS: help output 3 no-wrap
en:   -h		Display this help message
      -v		Verbose output
      -V		Show program version
be:   -h		Паказвае гэтае паведамленне даведкі
      -v		Поўны вывад
      -V		Паказвае версію праграмы

note: TRANSLATORS: help output 4 `list' must not be translated no-wrap
en:   -b DAY:NIGHT	Screen brightness to apply (between 0.1 and 1.0)
      -c FILE	Load settings from specified configuration file
      -g R:G:B	Additional gamma correction to apply
      -l LAT:LON	Your current location
      -l PROVIDER	Select provider for automatic location updates
      		(Type `list' to see available providers)
      -m METHOD	Method to use to set color temperature
      		(Type `list' to see available methods)
      -o		One shot mode (do not continuously adjust color temperature)
      -O TEMP	One shot manual mode (set color temperature)
      -p		Print mode (only print parameters and exit)
      -P		Reset existing gamma ramps before applying new color effect
      -x		Reset mode (remove adjustment from screen)
      -r		Disable fading between color temperatures
      -t DAY:NIGHT	Color temperature to set at daytime/night
be:   -b DAY:NIGHT	Яркасць экрана (ад 0,1 да 1,0)
      -c FILE	Атрымаць налады з абранага файла канфігурацыі
      -g R:G:B	Дадатковая карэкцыя гамы 
      -l LAT:LON	Вашая дзейная мясовасць
      -l PROVIDER	Абярыце пастаўшчыка для аўтаматычнага абнаўлення мясцовасці
      		(Увядзіце `спіс', каб убачыць даступных пастаўшчыкоў)
      -m METHOD	Метад ужывання каляровай тэмпературы
      		(Увядзіце `спіс', каб убачыць даступныя метады)
      -o		Рэжым аднаго стрэлу (карэктаваць каляровую тэмпературу аднойчы)
      -O TEMP	Самастойнае выкарыстанне рэжыму аднаго стрэлу (прызначыць каляровую тэмпературу)
      -p		Рэжым вываду (толькі параметры вываду і выхад)
      -x		Рэжым "скінуць" (выдаліць карэкцыю з экрана)
      -r		Адключыць пераходы тэмпературы
      -t DAY:NIGHT	Каляровая тэмпературы для прызначэння днём/уначы

note: TRANSLATORS: help output 5
en: The neutral temperature is %uK. Using this value will not change the color
    temperature of the display. Setting the color temperature to a value higher
    than this results in more blue light, and setting a lower value will result in
    more red light.
be: Нейтральная тэмпература %uK. Ужыванне гэтага значэння не будзе
    ўплываць на каляровую тэмпературу дысплея.
    Каляровая тэмпература вышэй за гэтую дае
    больш сіняе святло, ніжэй за гэтую дае
    больш чырвонае святло.

note: TRANSLATORS: help output 6
en: Default values:
    
      Daytime temperature: %uK
      Night temperature: %uK
be: Прадвызначаныя значэнні:
    
    Тэмпература днём: %uK
    Тэмпература ноччу: %uK

note: TRANSLATORS: help output 7
en: Please report bugs to <%s>
be: Калі ласка, распавядзіце пра памылку <%s>

en: Available adjustment methods:
be: Даступныя метады рэгулявання:

en: Specify colon-separated options with `-m METHOD:OPTIONS'.
be: Прызначыць налады для раздзяляемых двукроп'ем `-m METHOD:OPTIONS'.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-m METHOD:help' for help.
be: Паспрабуйце для дапамогі `-m METHOD:help'.

en: Available location providers:
be: Даступныя пастаўшчыкі мясцовасці:

en: Specify colon-separated options with`-l PROVIDER:OPTIONS'.
be: Прызначыць налады для раздзяляемых двукроп'ем `-l PROVIDER:OPTIONS'.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-l PROVIDER:help' for help.
be: Паспрабуйце для дапамогі `-l PROVIDER:help'.

en: Malformed gamma argument.
be: Недакладны аргумент гамы.

en: Try `-h' for more information.
be: Паспрабуйце ключ `-h' для вываду больш дакладнай інфармацыі

en: Unknown location provider `%s'.
be: Невядомы пастаўшчык мясцовасці `%s'.

note: TRANSLATORS: This refers to the method used to adjust colors e.g VidMode
en: Unknown adjustment method `%s'.
be: Невядомы метад рэгулявання `%s'.

en: Malformed temperature argument.
be: Недакладны аргумент тэмпературы.

en: Malformed gamma setting.
be: Недакладныя налады гамы.

en: Malformed dawn-time setting `%s'.
be: Недакладныя налады часу світанку `%s'.

en: Malformed dusk-time setting `%s'.
be: Недакладныя налады часу змяркання `%s'.

en: Unknown configuration setting `%s'.
be: Невядомая канфігурацыя налад `%s'.

en: Malformed section header in config file.
be: Недакладны загаловак раздзела ў файле канфігурацыі

en: Malformed assignment in config file.
be: Недакладнае прызначэнне ў файле канфігурацыі.

en: Assignment outside section in config file.
be: Прызначэнне па-за раздзелам файла канфігурацыі.

en: Failed to open DRM device: %s
be: Не атрымалася адкрыць DRM  прылады: %s

en: Failed to get DRM mode resources
be: Не атрымалася вызначыць рэсурсы рэжыму DRM

en: CRTC %d does not exist.
be: CRTC %d не існуе.

en: Valid CRTCs are [0-%d].
be: Дзейны CRTCs - гэта [0-%d].

en: Only CRTC 0 exists.
be: Існуе толькі CRTC 0 .

en: CRTC %i lost, skipping
be: CRTC %i не знойдзены , прамінута

en: Could not get gamma ramp size for CRTC %i
    on graphics card %i, ignoring device.
be: Немагчыма атрымаць значэнне гамы CRTC %i
    відэакарты %i, не зважаючы на прыладу.

en: DRM could not read gamma ramps on CRTC %i on
    graphics card %i, ignoring device.
be: У DRM не атрымалася прачытаць значэнне гамы CRTC %i
    відэакарты %i, не зважаючы на прыладу.

en: Adjust gamma ramps with Direct Rendering Manager.
be: Наладзіць гаму з дапамогай Direct Rendering Manager

note: TRANSLATORS: DRM help output left column must not be translated
en:   card=N	Graphics card to apply adjustments to
      crtc=N	CRTC to apply adjustments to
be:   card=N	Графічная карта для ўжытых змен
     crtc=N	CRTC для ўжытых змен для

en: CRTC must be a non-negative integer
be: CRTC мусіць быць станоўчым цэлым лікам

en: Unknown method parameter: `%s'.
be: Невядомы параметр метаду `%s'.

en: `%s' returned error %d
be: `%s' вярнуўся з памылкай %d

en: Unsupported RANDR version (%u.%u)
be: Непадтрымліваемая версія RANDR (%u.%u)

en: Screen %i could not be found.
be: Хібны экран %i .

en: Gamma ramp size too small: %i
be: Значэнне гамы занадта малое : %i

en: Unable to restore CRTC %i
be: Немагчыма аднавіць CRTC %i

en: Adjust gamma ramps with the X RANDR extension.
be: Наладзіць гаму з пашырэннем X RANDR.

note: TRANSLATORS: RANDR help output left column must not be translated
en:   screen=N		X screen to apply adjustments to
      crtc=N	List of comma separated CRTCs to apply adjustments to
be:   screen=N		X экран для ўжывання змен для
      preserve={0,1}	Ці мусіць быць захавана існуючая гама

en: Unable to read screen number: `%s'.
be: Не атрымалася прачытаць нумар экрана: `%s'.

en: Parameter `%s` is now always on;  Use the `%s` command-line option to disable.
be: Параметр `%s` зараз уключаны; Увядзіце у тэрмінале загад `%s` для выключэння.

en: X request failed: %s
be: Памылка падчас запыту да X : %s

en: Adjust gamma ramps with the X VidMode extension.
be: Наладзіць гаму з пашырэннем X VidMode.

note: TRANSLATORS: VidMode help output left column must not be translated
en:   screen=N		X screen to apply adjustments to
be:   screen=N		X экран для ўжывання змен для
      crtc=N		CRTC для ўжывання змен
      preserve={0,1}	Ці мусіць быць захавана існуючая гама

en: Unable to save current gamma ramp.
be: Немагчыма захаваць дзейную гаму.

en: Adjust gamma ramps on macOS using Quartz.
be: Наладзіць гаму для OSX ужываючы Quartz.

en: Unable to open device context.
be: Немагчыма праглядзець кантэкст прылады.

en: Display device does not support gamma ramps.
be: Экран прылады не падтрымлівае гаму.

en: Adjust gamma ramps with the Windows GDI.
be: Наладзіць гаму з Windows GDI.

en: Unable to restore gamma ramps.
be: Немагчыма аднавіць гаму.

en: Unable to set gamma ramps.
be: Немагчыма прызначыць гаму.

en: WARNING: Using dummy gamma method! Display will not be affected by this gamma method.
be: УВАГА: Ужываецца фіктыўны метад гамы! Дысплей не будзе залежаць ад гэтага метаду.

en: Does not affect the display but prints the color temperature to the terminal.
be: Не ўплывае на дысплей, але ўжывае каляровую тэмпературу ў тэрмінале.

en: Temperature: %i
be: Тэмпература: %i

en: Access to the current location was denied by GeoClue!
    Make sure that location services are enabled and that Redshift is permitted
    to use location services. See https://github.com/jonls/redshift#faq for more
    information.
be: GeoClue адмоўлена ў доступ да бягучага месцазнаходжання!
    Пераканайцеся ў тым, што сэрвісы вызначэння месцазнаходжання ўключаны і што Redshift дазволена
    выкарыстоўваць іх. Наведайце https://github.com/jonls/redshift#faq для
    атрымання больш дакладнай інфармацыі.

en: Unable to obtain location: %s.
be: Не атрымалася вызначыць мясцовасць: %s.

en: Unable to obtain GeoClue Manager: %s.
be: Немагчыма злучыцца з кіраўніком GeoClue: %s.

en: Unable to obtain GeoClue client path: %s.
be: Немагчыма знайсці шлях да кліента GeoClue: %s.

en: Unable to obtain GeoClue Client: %s.
be: Немагчыма злучыцца з кліентам GeoClue: %s.

en: Unable to set distance threshold: %s.
be: Немагчыма прызначыць парог адлегласці: %s.

en: Unable to start GeoClue client: %s.
be: Немагчыма запусціць кліент GeoClue: %s.

en: Failed to start GeoClue2 provider!
be: Не атрымалася запусціць пастаўшчыка GeoClue2!

en: Use the location as discovered by a GeoClue2 provider.
be: Выкарыстоўвайце мясцовасць, выяўленую пастаўшчыком GeoClue2.

en: Not authorized to obtain location from CoreLocation.
be: Патрэбна аўтарызавацца падчас вызначэння мясцовасці ў CoreLocation.

en: Error obtaining location from CoreLocation: %s
be: Памылка падчас вызначэння мясцовасці ў CoreLocation: %s

en: Waiting for authorization to obtain location...
be: Чакаецца аўтарызацыя для выяўлення мясцовасці...

en: Request for location was not authorized!
be: Запыт на выяўленне мясцовасці не аўтарызаваны!

en: Failed to start CoreLocation provider!
be: Не атрымалася запусціць пастаўшчыка CoreLocation!

en: Use the location as discovered by the Corelocation provider.
be: Выкарыстоўвайце мясцовасць, выяўленую пастаўшчыком CoreLocation.

en: Latitude and longitude must be set.
be: Мусяць быць вызначаны шырата і даўгата.

en: Specify location manually.
be: Пазначце мясцовасць самастойна.

note: TRANSLATORS: Manual location help output left column must not be translated
en:   lat=N		Latitude
      lon=N		Longitude
be:   lat=N		Шырата
      lon=N		Даўгата

en: Both values are expected to be floating point numbers,
    negative values representing west / south, respectively.
be: Абодва значэння будуць лікам з коскай, якая плавае,
    адмоўныя значэнні адпавядаюць захаду / поўдню, адпаведна.

en: Malformed argument.
be: Недакладны аргумент.

en: Suspend for
be: Прыпыніць на

en: 30 minutes
be: 30 хвілін

en: 1 hour
be: 1 гадзіну

en: 2 hours
be: 2 гадзіны

en: Autostart
be: Аўтазапуск

en: Info
be: Інфармацыя

en: Quit
be: Выйсці

en: Close
be: Закрыць

en: <b>Status:</b> {}
be: <b>Стан:</b> {}

en: Color temperature
be: Каляровая тэмпература

en: Period
be: Перыяд

en: Location
be: Мясцовасць

en: Please run `redshift -h` for help output.
be: Для вываду дапаможніка, калі ласка, увядзіце `redshift -h`.
