redshift - en to ca translation catalogue (146 entries)

en: Redshift adjusts the color temperature of your screen according to your surroundings. This may help your eyes hurt less if you are working in front of the screen at night.
ca: El Redshift ajusta la temperatura de color de la pantalla d'acord amb l'entorn. Aquest ajust pot ajudar a reduir el dolor d'ulls si treballeu davant una pantalla a la nit.

en: The color temperature is set according to the position of the sun. A different color temperature is set during night and daytime. During twilight and early morning, the color temperature transitions smoothly from night to daytime temperature to allow your eyes to slowly adapt.
ca: La temperatura de color s'estableix segons la posició del sol. S'estableix una temperatura diferent durant el dia i durant la nit. Durant el capvespre i l'alba, la temperatura de color canvia suaument, de temperatura diürna a temperatura nocturna o viceversa, per permetre que els ulls s'adaptin lentament.

en: This program provides a status icon that allows the user to control Redshift.
ca: Aquest programa proporciona una icona de notificació que permet a l'usuari controlar el Redshift.

en: The Redshift information window overlaid with an example of the redness effect
ca: La finestra d'informació del Redshift es superposa amb un exemple de l'efecte d'envermelliment

en: Color temperature adjustment
ca: Ajust de la temperatura de color

en: Color temperature adjustment tool
ca: Eina per a l'ajust de la temperatura de color

note: TRANSLATORS: Name printed when period of day is unknown
en: None
ca: Desconegut

en: Daytime
ca: Dia

en: Night
ca: Nit

en: Transition
ca: Transició

en: Period: %s
ca: Període: %s

en: Period: %s (%.2f%% day)
ca: Període: %s (%.2f%% dia)

note: TRANSLATORS: Abbreviation for `west'
en: W
ca: O

note: TRANSLATORS: Append degree symbols after %f if possible. The string following each number is an abreviation for north, source, east or west (N, S, E, W).
en: Location: %.2f %s, %.2f %s
ca: Ubicació: %.2f° %s, %.2f° %s

en: Initialization of %s failed.
ca: La inicialització de %s ha fallat.

en: Failed to set %s option.
ca: No s'ha pogut establir l'opció %s.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated. TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-l %s:help' for more information.
ca: Proveu «-l %s:help» per obtenir més informació.

en: Failed to parse option `%s'.
ca: No s'ha pogut analitzar l'opció «%s».

en: Failed to start provider %s.
ca: No s'ha pogut iniciar el proveïdor %s.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-m %s:help' for more information.
ca: Proveu «-m %s:help» per obtenir més informació.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try -m %s:help' for more information.
ca: Proveu «-m %s:help» per obtenir més informació.

en: Failed to start adjustment method %s.
ca: No s'ha pogut iniciar el mètode d'ajust %s.

en: Latitude must be between %.1f and %.1f.
ca: La latitud ha d'estar entre %.1f i %.1f.

en: Longitude must be between %.1f and %.1f.
ca: La longitud ha d'estar entre %.1f i %.1f.

en: Unable to read system time.
ca: No s'ha pogut llegir l'hora del sistema.

en: Waiting for initial location to become available...
ca: S'està esperant que la ubicació inicial estigui disponible...

en: Unable to get location from provider.
ca: No s'ha pogut obtenir una ubicació del proveïdor.

en: Invalid location returned from provider.
ca: La ubicació proporcionada pel proveïdor no és vàlida.

en: Color temperature: %uK
ca: Temperatura de color: %u K

en: Brightness: %.2f
ca: Brillantor: %.2f

en: Status: %s
ca: Estat: %s

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Enabled
ca: Activat

en: Temperature adjustment failed.
ca: No s'ha pogut ajustar la temperatura.

en: Location is temporarily unavailable; Using previous location until it becomes available...
ca: La ubicació no està disponible temporalment. S'utilitzarà la ubicació anterior fins que estigui disponible...

en: Partial time-configuration not supported!
ca: No s'admet la configuració parcial de l'hora!

en: Invalid dawn/dusk time configuration!
ca: La configuració de l'hora de l'alba o el capvespre no és vàlida!

en: Trying location provider `%s'...
ca: S'està provant el proveïdor d'ubicació «%s»...

en: Trying next provider...
ca: S'està provant el proveïdor següent...

en: Using provider `%s'.
ca: S'està utilitzant el proveïdor «%s».

en: No more location providers to try.
ca: No hi ha més proveïdors d'ubicació per provar.

en: High transition elevation cannot be lower than the low transition elevation.
ca: La transició superior no pot ser menor que la transició inferior.

note: TRANSLATORS: Append degree symbols if possible.
en: Solar elevations: day above %.1f, night below %.1f
ca: Elevacions solars: dia per sobre de %.1f °, nit per sota de %.1f °

en: Temperatures: %dK at day, %dK at night
ca: Temperatures: %d K de dia, %d K de nit

en: Temperature must be between %uK and %uK.
ca: La temperatura ha d'estar entre %u K y %u K.

en: Brightness values must be between %.1f and %.1f.
ca: Els valors de la brillantor han d'estar entre %.1f y %.1f.

en: Brightness: %.2f:%.2f
ca: Brillantor : %.2f:%.2f

en: Gamma value must be between %.1f and %.1f.
ca: El valor gamma ha d'estar entre %.1f y %.1f.

en: Trying next method...
ca: S'està provant el mètode següent...

en: Using method `%s'.
ca: S'està utilitzant el mètode «%s».

en: No more methods to try.
ca: No hi ha més mètodes per provar.

en: Waiting for current location to become available...
ca: S'està esperant que la ubicació actual estigui disponible...

note: TRANSLATORS: Append degree symbol if possible.
en: Solar elevation: %f
ca: Elevació solar: %fº

en: Press ctrl-c to stop...
ca: Premeu Ctrl-C per aturar...

note: TRANSLATORS: help output 1 LAT is latitude, LON is longitude, DAY is temperature at daytime, NIGHT is temperature at night no-wrap
en: Usage: %s -l LAT:LON -t DAY:NIGHT [OPTIONS...]
ca: Ús: %s -l LAT:LON -t DIA:NIT [OPCIONS...]

note: TRANSLATORS: help output 2 no-wrap
en: Set color temperature of display according to time of day.
ca: Estableix la temperatura de color de la pantalla segons l'hora del dia.

note: TRANSLATORS: help output 3 no-wrap
en:   -h		Display this help message
      -v		Verbose output
      -V		Show program version
ca:   -h		Mostra aquest missatge d'ajuda
      -v		Sortida detallada
      -V		Mostra la versió del programa

note: TRANSLATORS: help output 4 `list' must not be translated no-wrap
en:   -b DAY:NIGHT	Screen brightness to apply (between 0.1 and 1.0)
      -c FILE	Load settings from specified configuration file
      -g R:G:B	Additional gamma correction to apply
      -l LAT:LON	Your current location
      -l PROVIDER	Select provider for automatic location updates
      		(Type `list' to see available providers)
      -m METHOD	Method to use to set color temperature
      		(Type `list' to see available methods)
      -o		One shot mode (do not continuously adjust color temperature)
      -O TEMP	One shot manual mode (set color temperature)
      -p		Print mode (only print parameters and exit)
      -P		Reset existing gamma ramps before applying new color effect
      -x		Reset mode (remove adjustment from screen)
      -r		Disable fading between color temperatures
      -t DAY:NIGHT	Color temperature to set at daytime/night
ca:   -b DIA:NIT	Brillantor de la pantalla per aplicar (entre 0.1 i 1.0)
      -c FITXER	Carrega els paràmetres del fitxer de configuració especificat
      -g R:G:B	Correcció gamma addicional per aplicar
      -l LAT:LON	La ubicació actual
      -l PROVEÏDOR	Selecciona el proveïdor per a les actualitzacions automàtiques de la ubicació
      		(Escriviu «list» per veure els proveïdors disponibles)
      -m MÈTODE	Mètode utilitzat per establir la temperatura de color
      		(Escriviu «list» per veure els mètodes disponibles)
      -o		Mode d'ajust únic (no ajusta contínuament la temperatura de color))
      -O TEMP	Mode d'ajust únic manual (fixa la temperatura de color)
      -p		Mode d'impressió (només imprimeix els paràmetres i surt)
      -P		Restableix els valors de gamma existents abans d'aplicar un nou efecte de color
      -x		Mode de reinici (elimina l'ajust de la pantalla)
      -r		Desactiva les transicions entre les temperatures de color
      -t DIA:NIT	Temperatura de color per establir de dia i de nit

note: TRANSLATORS: help output 5
en: The neutral temperature is %uK. Using this value will not change the color
    temperature of the display. Setting the color temperature to a value higher
    than this results in more blue light, and setting a lower value will result in
    more red light.
ca: La temperatura neutra és %u K. L'ús d'aquest valor no canviarà la
    temperatura de color de la pantalla. Establir un valor més alt
    donarà com a resultat un to més blavós i establir un valor més
    baix donarà com a resultat un to més vermellós.

note: TRANSLATORS: help output 6
en: Default values:
    
      Daytime temperature: %uK
      Night temperature: %uK
ca: Valors per defecte:
    
      Temperatura de dia: %u K
      Temperatura de nit: %u K

note: TRANSLATORS: help output 7
en: Please report bugs to <%s>
ca: Informeu dels errors a <%s>

en: Available adjustment methods:
ca: Mètodes d'ajust disponibles:

en: Specify colon-separated options with `-m METHOD:OPTIONS'.
ca: Especifiqueu les opcions separades per dos punts amb «-m MÈTODE:OPCIONS».

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-m METHOD:help' for help.
ca: Proveu «-m MÈTODE:help» per obtenir ajuda.

en: Available location providers:
ca: Proveïdors d'ubicació disponibles:

en: Specify colon-separated options with`-l PROVIDER:OPTIONS'.
ca: Especifiqueu les opcions separades per dos punts amb «-l PROVEÏDOR:OPCIONS».

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-l PROVIDER:help' for help.
ca: Proveu «-l PROVEÏDOR:help» per obtenir ajuda.

en: Malformed gamma argument.
ca: El paràmetre gamma no és correcte.

en: Try `-h' for more information.
ca: Proveu «-h» per obtenir més informació.

en: Unknown location provider `%s'.
ca: El proveïdor d'ubicació «%s» és desconegut.

note: TRANSLATORS: This refers to the method used to adjust colors e.g VidMode
en: Unknown adjustment method `%s'.
ca: El mètode d'ajust «%s» és desconegut.

en: Malformed temperature argument.
ca: El paràmetre de la temperatura no és correcte.

en: Malformed gamma setting.
ca: El paràmetre gamma no és correcte.

en: Malformed dawn-time setting `%s'.
ca: El paràmetre de l'hora de l'alba «%s» no és correcte.

en: Malformed dusk-time setting `%s'.
ca: El paràmetre de l'hora del capvespre «%s» no és correcte.

en: Unknown configuration setting `%s'.
ca: El paràmetre de configuració «%s» és desconegut.

en: Malformed section header in config file.
ca: Un encapçalament de secció al fitxer de configuració no és correcte.

en: Malformed assignment in config file.
ca: L'assignació de dades al fitxer de configuració no és correcta.

en: Assignment outside section in config file.
ca: L'assignació de dades al fitxer de configuració estan fora d'una secció.

en: Failed to open DRM device: %s
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu DRM: %s

en: Failed to get DRM mode resources
ca: No s'han pogut obtenir els recursos del mode DRM

en: CRTC %d does not exist.
ca: El CRTC %d no existeix.

en: Valid CRTCs are [0-%d].
ca: Els CRTC vàlids són [0-%d].

en: Only CRTC 0 exists.
ca: Només existeix el CRTC 0.

en: CRTC %i lost, skipping
ca: El CRTC %i s'ha perdut, s'ometrà

en: Could not get gamma ramp size for CRTC %i
    on graphics card %i, ignoring device.
ca: No s'ha pogut obtenir la mida del valor gamma per al CRTC %i
    en la targeta de vídeo %i. S'ignorarà el dispositiu.

en: DRM could not read gamma ramps on CRTC %i on
    graphics card %i, ignoring device.
ca: El DRM no pot llegir els valors gamma en el CRTC %i
    en la targeta de vídeo %i. S'ignorarà el dispositiu.

en: Adjust gamma ramps with Direct Rendering Manager.
ca: Ajusta els valors gamma amb el DRM.

note: TRANSLATORS: DRM help output left column must not be translated
en:   card=N	Graphics card to apply adjustments to
      crtc=N	CRTC to apply adjustments to
ca:   card=N	Targeta gràfica per aplicar els ajusts
      crtc=N	CRTC per aplicar els ajusts

en: CRTC must be a non-negative integer
ca: El CRTC ha de ser un nombre enter no negatiu

en: Unknown method parameter: `%s'.
ca: El paràmetre del mètode és desconegut: «%s».

en: `%s' returned error %d
ca: «%s» ha retornat l'error %d

en: Unsupported RANDR version (%u.%u)
ca: La versió de RANDR no és compatible (%u.%u)

en: Screen %i could not be found.
ca: No s'ha trobat la pantalla %i.

en: Gamma ramp size too small: %i
ca: El valor gamma és massa petit: %i

en: Unable to restore CRTC %i
ca: No es pot restablir el CRTC %i

en: Adjust gamma ramps with the X RANDR extension.
ca: Ajustar los valores gamma con la extensión X RANDR

note: TRANSLATORS: RANDR help output left column must not be translated
en:   screen=N		X screen to apply adjustments to
      crtc=N	List of comma separated CRTCs to apply adjustments to
ca:   screen=N		Pantalla X per aplicar els ajustos
      crtc=N\Llista dels CRTC, separats per comes, per aplicar els ajustos

en: Unable to read screen number: `%s'.
ca: No es pot llegir el número de pantalla: «%s».

en: Parameter `%s` is now always on;  Use the `%s` command-line option to disable.
ca: El paràmetre «%s» ara està sempre activat. Utilitzeu l'opció de línia d'ordres «%s» per desactivar-lo.

en: X request failed: %s
ca: La sol·licitud X ha fallat: %s

en: Adjust gamma ramps with the X VidMode extension.
ca: Ajusta els valors gamma amb l'extensió X VidMode

note: TRANSLATORS: VidMode help output left column must not be translated
en:   screen=N		X screen to apply adjustments to
ca:   screen=N		Pantalla X per aplicar els ajustos

en: Unable to save current gamma ramp.
ca: No es pot desar el valor gamma actual.

en: Adjust gamma ramps on macOS using Quartz.
ca: Ajusta els valors gamma en macOS utilitzant Quartz.

en: Unable to open device context.
ca: No es pot obrir el context del dispositiu.

en: Display device does not support gamma ramps.
ca: El dispositiu de visualització no admet els valors gamma.

en: Adjust gamma ramps with the Windows GDI.
ca: Ajusta els valors gamma amb el GDI de Windows.

en: Unable to restore gamma ramps.
ca: No es poden restaurar els valors gamma.

en: Unable to set gamma ramps.
ca: No es poden establir els valors gamma.

en: WARNING: Using dummy gamma method! Display will not be affected by this gamma method.
ca: AVÍS: S'està fent servir un mètode gamma fictici! La pantalla no es veurà afectada per aquest mètode gamma.

en: Does not affect the display but prints the color temperature to the terminal.
ca: No afecta a la pantalla, però imprimeix la temperatura de color al terminal.

en: Temperature: %i
ca: Temperatura: %i

en: Access to the current location was denied by GeoClue!
    Make sure that location services are enabled and that Redshift is permitted
    to use location services. See https://github.com/jonls/redshift#faq for more
    information.
ca: El GeoClue ha denegat l'accés a la ubicació actual!
    Assegureu-vos que els serveis d'ubicació estiguin habilitats i que el Redshif
    té permís per utilitzar-los. Consulteu https://github.com/jonls/redshift#faq
    per obtenir més informació.

en: Unable to obtain location: %s.
ca: No es pot obtenir la ubicació: %s.

en: Unable to obtain GeoClue Manager: %s.
ca: No es pot obtenir el GeoClue Manager: %s.

en: Unable to obtain GeoClue client path: %s.
ca: No es pot obtenir el camí del client GeoClue: %s.

en: Unable to obtain GeoClue Client: %s.
ca: No es pot obtenir el client GeoClue: %s.

en: Unable to set distance threshold: %s.
ca: No es pot establir el llindar de distància: %s.

en: Unable to start GeoClue client: %s.
ca: No es pot iniciar el client GeoClue: %s.

en: Failed to start GeoClue2 provider!
ca: No s'ha pogut iniciar el proveïdor GeoClue2!

en: Use the location as discovered by a GeoClue2 provider.
ca: Utilitzeu la ubicació trobada per un proveïdor GeoClue2.

en: Not authorized to obtain location from CoreLocation.
ca: No teniu autorització per obtenir la ubicació del CoreLocation.

en: Error obtaining location from CoreLocation: %s
ca: S'ha produït un error en obtenir la ubicació del CoreLocation: %s

en: Waiting for authorization to obtain location...
ca: S'està esperant l'autorització per obtenir la ubicació...

en: Request for location was not authorized!
ca: No s'ha autoritzat la sol·licitud d'ubicació!

en: Failed to start CoreLocation provider!
ca: No s'ha pogut iniciar el proveïdor CoreLocation!

en: Use the location as discovered by the Corelocation provider.
ca: Utilitzeu la ubicació trobada pel proveïdor CoreLocation.

en: Latitude and longitude must be set.
ca: S'han d'establir la latitud i la longitud.

en: Specify location manually.
ca: Especifiqueu la ubicació manualment.

note: TRANSLATORS: Manual location help output left column must not be translated
en:   lat=N		Latitude
      lon=N		Longitude
ca:   lat=N		Latitud
      lon=N		Longitud

en: Both values are expected to be floating point numbers,
    negative values representing west / south, respectively.
ca: S'espera que tots dos valors siguin nombres de coma flotant,
    els valors negatius representen l'oest i el sud, respectivament.

en: Malformed argument.
ca: El paràmetre no és correcte.

en: Suspend for
ca: Suspèn durant

en: 30 minutes
ca: 30 minuts

en: 1 hour
ca: 1 hora

en: 2 hours
ca: 2 hores

en: Autostart
ca: Inici automàtic

en: Info
ca: Informació

en: Quit
ca: Surt

en: Close
ca: Tanca

en: <b>Status:</b> {}
ca: <b>Estat:</b> {}

en: Color temperature
ca: Temperatura de color

en: Period
ca: Període

en: Location
ca: Ubicació

en: Please run `redshift -h` for help output.
ca: Executeu «redshift -h» per obtenir ajuda.
