redshift - en to cs translation catalogue (150 entries)

en: Redshift adjusts the color temperature of your screen according to your surroundings. This may help your eyes hurt less if you are working in front of the screen at night.
cs: Aplikace Redshift přizpůsobuje barevnou teplotu obrazovky v závislosti na okolních podmínkách. To může pomoci od únavy očí při práci s počítačem v noci.

en: The color temperature is set according to the position of the sun. A different color temperature is set during night and daytime. During twilight and early morning, the color temperature transitions smoothly from night to daytime temperature to allow your eyes to slowly adapt.
cs: Barevná teplota je nastavována dle pozice Slunce na obloze. Jiná barevná teplota je nastavena během noci a jiná během dne. Při stmívání a rozednívání, barevná teplota pozvolna přejde z jednoho režimu do druhého, aby se oči stačily přizpůsobit.

en: This program provides a status icon that allows the user to control Redshift.
cs: Tato aplikace poskytuje stavovou ikonu, pomocí níž je možné Redshift ovládat.

en: The Redshift information window overlaid with an example of the redness effect
cs: Informační okno aplikace Redshift, překryté ukázkou efektu zabarvení do červena

en: Color temperature adjustment
cs: Nastavení teploty barev

en: Color temperature adjustment tool
cs: Nástroj pro přizpůsobení barevné teploty

note: TRANSLATORS: Name printed when period of day is unknown
en: None
cs: Neznámo

en: Daytime
cs: Přes den

en: Night
cs: V noci

en: Transition
cs: Přechod

en: Period: %s
cs: Období: %s

en: Period: %s (%.2f%% day)
cs: Období: %s (%.2f%% den)

note: TRANSLATORS: Abbreviation for `north'
en: N
cs: S

note: TRANSLATORS: Abbreviation for `south'
en: S
cs: J

note: TRANSLATORS: Abbreviation for `east'
en: E
cs: V

note: TRANSLATORS: Abbreviation for `west'
en: W
cs: Z

note: TRANSLATORS: Append degree symbols after %f if possible. The string following each number is an abreviation for north, source, east or west (N, S, E, W).
en: Location: %.2f %s, %.2f %s
cs: Poloha %.2f° %s, %.2f° %s

en: Initialization of %s failed.
cs: Inicializace %s se nezdařila.

en: Failed to set %s option.
cs: Nezdařilo se nastavit volbu %s.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated. TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-l %s:help' for more information.
cs: Zkuste `-l %s:help' pro více informací.

en: Failed to parse option `%s'.
cs: Nezdařilo se analyzovat zadání volby %s.

en: Failed to start provider %s.
cs: Nezdařilo se spustit poskytovatele %s.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-m %s:help' for more information.
cs: Zkuste `-m %s:help' pro více informací.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try -m %s:help' for more information.
cs: Více informací získáte zadáním „-m %s:help“.

en: Failed to start adjustment method %s.
cs: Nezdařilo se spustit metodu přizpůsobení %s.

en: Latitude must be between %.1f and %.1f.
cs: Je třeba, aby zeměpisná šířka byla z rozsahu %.1f až %.1f.

en: Longitude must be between %.1f and %.1f.
cs: Je třeba, aby zeměpisná délka byla z rozsahu %.1f až %.1f.

en: Unable to read system time.
cs: Nebylo možné načíst systémový čas.

en: Waiting for initial location to become available...
cs: Čekání na dostupnost úvodního umístění…

en: Unable to get location from provider.
cs: Nebylo možné získat polohu od poskytovatele.

en: Invalid location returned from provider.
cs: Poskytovatel vrátil neplatnou polohu.

en: Color temperature: %uK
cs: Barevná teplota: %uK

en: Brightness: %.2f
cs: Jas: %.2f

en: Status: %s
cs: Stav: %s

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Temperature adjustment failed.
cs: Přizpůsobení barevné teploty se nezdařilo.

en: Location is temporarily unavailable; Using previous location until it becomes available...
cs: Poloha je dočasně nedostupná; Než bude k dispozici, bude použita ta předchozí…

en: Partial time-configuration not supported!
cs: Částečné nastavení času není podporováno!

en: Invalid dawn/dusk time configuration!
cs: Neplatné nastavení času úsvitu/setmění!

en: Trying location provider `%s'...
cs: Zkouší se poskytovatel polohy %s…

en: Trying next provider...
cs: Zkouší se další poskytovatel…

en: Using provider `%s'.
cs: Nyní je používán poskytovatel %s.

en: No more location providers to try.
cs: Nezbývají žádní další poskytovatelé polohy k vyzkoušení.

en: High transition elevation cannot be lower than the low transition elevation.
cs: Výška ve vyšší z hodnot přechodu nemůže být nižší než výška v nižší z hodnot přechodu.

note: TRANSLATORS: Append degree symbols if possible.
en: Solar elevations: day above %.1f, night below %.1f
cs: Výšky (úhly) Slunce: den nad %.1f°, noc pod %.1f°

en: Temperatures: %dK at day, %dK at night
cs: Barevné teploty: %dK ve dne, %dK v noci

en: Temperature must be between %uK and %uK.
cs: Je třeba, aby teplota byla z rozsahu %uK až %uK.

en: Brightness values must be between %.1f and %.1f.
cs: Je třeba, aby hodnota jasu byla z rozsahu %.1f až %.1f.

en: Brightness: %.2f:%.2f
cs: Jas: %.2f:%.2f

en: Gamma value must be between %.1f and %.1f.
cs: Je třeba, aby hodnota gama byla z rozsahu %.1f až %.1f.

note: TRANSLATORS: The string in parenthesis is either Daytime or Night (translated).
en: Gamma (%s): %.3f, %.3f, %.3f
cs: Gama (%s): %.3f, %.3f, %.3f

en: Trying next method...
cs: Zkouší se další metoda…

en: Using method `%s'.
cs: S použitím metody %s.

en: No more methods to try.
cs: Byly již vyzkoušeny veškeré dostupné metody.

en: Waiting for current location to become available...
cs: Čekání na dostupnost aktuální polohy…

note: TRANSLATORS: Append degree symbol if possible.
en: Solar elevation: %f
cs: Výška (úhel) Slunce: %f°

en: Press ctrl-c to stop...
cs: Zastavte stisknutím Ctrl-C…

note: TRANSLATORS: help output 1 LAT is latitude, LON is longitude, DAY is temperature at daytime, NIGHT is temperature at night no-wrap
en: Usage: %s -l LAT:LON -t DAY:NIGHT [OPTIONS...]
cs: Použití: %s -l <zeměpisná šířka>:<délka> -t <bar. teplota ve  dne>:<v noci> [VOLBY…]

note: TRANSLATORS: help output 2 no-wrap
en: Set color temperature of display according to time of day.
cs: Nastavení barevné teploty obrazovky dle denní doby.

note: TRANSLATORS: help output 3 no-wrap
en:   -h		Display this help message
      -v		Verbose output
      -V		Show program version
cs:   -h		Zobrazí tuto nápovědu
      -v		Podrobný výstup
      -V		Zobrazí verzi programu

note: TRANSLATORS: help output 4 `list' must not be translated no-wrap
en:   -b DAY:NIGHT	Screen brightness to apply (between 0.1 and 1.0)
      -c FILE	Load settings from specified configuration file
      -g R:G:B	Additional gamma correction to apply
      -l LAT:LON	Your current location
      -l PROVIDER	Select provider for automatic location updates
      		(Type `list' to see available providers)
      -m METHOD	Method to use to set color temperature
      		(Type `list' to see available methods)
      -o		One shot mode (do not continuously adjust color temperature)
      -O TEMP	One shot manual mode (set color temperature)
      -p		Print mode (only print parameters and exit)
      -P		Reset existing gamma ramps before applying new color effect
      -x		Reset mode (remove adjustment from screen)
      -r		Disable fading between color temperatures
      -t DAY:NIGHT	Color temperature to set at daytime/night
cs:   -b DEN:NOC	Jas pro obrazovku (z rozmezí 0.1 až1.0)
      -c SOUBOR	Načíst nastavení ze zadaného souboru s nastaveními
      -g C:Z:M	Dodatečná korekce gama
      -l Z_SIRKA:Z_SIRKA	Aktuální pozice
      -l POSKYTOVATEL	Vybrat poskytovatele automatických aktualizací pozice
      		(dostupné poskytovatele získáte zadáním „list“)
      -m METODA	Metoda kterou nastavovat teplotu barev
      		(dostupné metody získáte zadáním „list“)
      -o		Jednorázový režim (neupravovat teplotu barev průběžně)
      -O TEPL	Jednorázový ruční režim (nastavit teplotu barev)
      -p		Režim výpisu (pouze vypsat parametry a skončit)
      -P		Reset existing gamma ramps before applying new color effect
      -x		Reset mode (remove adjustment from screen)
      -r		Disable fading between color temperatures
      -t DAY:NIGHT	Color temperature to set at daytime/night

note: TRANSLATORS: help output 5
en: The neutral temperature is %uK. Using this value will not change the color
    temperature of the display. Setting the color temperature to a value higher
    than this results in more blue light, and setting a lower value will result in
    more red light.
cs: Neutrální teplota barev je %uK. Použití této hodnoty nezmění teplotu barev
    displeje. Nastavení teploty barev na hodnotu vyšší než tato vyústí ve více
    modrého světla a nastavení na nižší hodnotu ve více červeného světla.

note: TRANSLATORS: help output 6
en: Default values:
    
      Daytime temperature: %uK
      Night temperature: %uK
cs: Výchozí hodnoty:
    
      Teplota ve dne: %uK
      Teplota v noci: %uK

note: TRANSLATORS: help output 7
en: Please report bugs to <%s>
cs: Chyby prosím hlaste na <%s>

en: Available adjustment methods:
cs: Dostupné metody přizpůsobení:

en: Specify colon-separated options with `-m METHOD:OPTIONS'.
cs: Volby pro danou metodu zadejte oddělené dvojtečkou za její název: „-m METODA:VOLBY“.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-m METHOD:help' for help.
cs: Zkuste `-m METODA:help' pro nápovědu.

en: Available location providers:
cs: Dostupní poskytovatelé určení polohy:

en: Specify colon-separated options with`-l PROVIDER:OPTIONS'.
cs: Volby pro daného poskytovatele zadejte oddělené dvojtečkou za jeho název: „-l POSKYTOVATEL:VOLBY“.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-l PROVIDER:help' for help.
cs: Nápovědu získáte zadáním „-l <název poskytovatele>:help“.

en: Malformed gamma argument.
cs: Neplatný argument gama.

en: Try `-h' for more information.
cs: Více informací získáte zadáním „-h“.

en: Unknown location provider `%s'.
cs: Neznámý poskytovatel polohy %s.

note: TRANSLATORS: This refers to the method used to adjust colors e.g VidMode
en: Unknown adjustment method `%s'.
cs: Neznámá metoda přizpůsobení %s.

en: Malformed temperature argument.
cs: Neplatný argument teploty.

en: Malformed gamma setting.
cs: Neplatné nastavení gama.

en: Malformed dawn-time setting `%s'.
cs: Chybně formulované nastavení času úsvitu „%s“.

en: Malformed dusk-time setting `%s'.
cs: Chybně formulované nastavení času soumraku „%s“.

en: Unknown configuration setting `%s'.
cs: Neznámá položka nastavení %s.

en: Malformed section header in config file.
cs: Neplatné záhlaví sekce v souboru s nastaveními.

en: Malformed assignment in config file.
cs: Neplatné přiřazení v souboru s nastaveními.

en: Assignment outside section in config file.
cs: Přiřazení mimo sekci v souboru s nastaveními.

en: Failed to open DRM device: %s
cs: Nepodařilo se otevřít DRM zařízení: %s

en: Failed to get DRM mode resources
cs: Nezdařilo se získat zdroje DRM režimu

en: CRTC %d does not exist.
cs: CRTC %d neexistuje.

en: Valid CRTCs are [0-%d].
cs: Platná označení CRTC jsou [0-%d].

en: Only CRTC 0 exists.
cs: Existuje pouze CRTC 0.

en: CRTC %i lost, skipping
cs: CRTC %i bylo ztraceno – pokračuje se dalším

en: Could not get gamma ramp size for CRTC %i
    on graphics card %i, ignoring device.
cs: Nelze získat velikost gama křivky pro CRTC %i
    on grafické kartě %i, zařízení bude ignorováno.

en: DRM could not read gamma ramps on CRTC %i on
    graphics card %i, ignoring device.
cs: Rozhraní DRM nemůže načíst hodnotu gama korekce na CRTC %i na grafické kartě %i – zařízení bude ignorováno.

en: Adjust gamma ramps with Direct Rendering Manager.
cs: Přizpůsobit gamma korekci pomocí rozhraní podsystému Direct Rendering Manager.

note: TRANSLATORS: DRM help output left column must not be translated
en:   card=N	Graphics card to apply adjustments to
      crtc=N	CRTC to apply adjustments to
cs:   card=N	Grafická karta, na které provést přizpůsobení
      crtc=N	CRTC, na kterém provést přizpůsobení

en: CRTC must be a non-negative integer
cs: Je třeba, aby položka CRTC byla celé kladné číslo

en: Unknown method parameter: `%s'.
cs: Neznámý parametr metody: %s.

en: `%s' returned error %d
cs: %s vrátilo chybu %d

en: Unsupported RANDR version (%u.%u)
cs: Nepodporovaná verze protokolu RANDR (%u.%u)

en: Screen %i could not be found.
cs: Obrazovku %i nelze nalézt.

en: Gamma ramp size too small: %i
cs: Rozsah gama křivky není dostačující: %i

en: Unable to restore CRTC %i
cs: Nebylo možné obnovit CRTC %i

en: Adjust gamma ramps with the X RANDR extension.
cs: Přizpůsobit hodnoty gama korekce pomocí rozšíření RANDR graf. serveru X.

note: TRANSLATORS: RANDR help output left column must not be translated
en:   screen=N		X screen to apply adjustments to
      crtc=N	List of comma separated CRTCs to apply adjustments to
cs:   screen=N		obrazovka graf. serveru X na kterou úpravu použít
      crtc=N	Seznam čárkou oddělených obrazových výstupů na který úpravu použít

en: Unable to read screen number: `%s'.
cs: Nepodařilo se načíst číslo obrazovky: „%s“.

en: Parameter `%s` is now always on;  Use the `%s` command-line option to disable.
cs: Parametr „%s“ je nyní vždy zapnutý. Pro vypnutí použijte volbu příkazového řádku „%s“.

en: X request failed: %s
cs: Požadavek na graf. server X nebyl v pořádku vyřízen: %s

en: Adjust gamma ramps with the X VidMode extension.
cs: Přizpůsobit gama korekci pomocí rozšíření VidMode graf. serveru X.

note: TRANSLATORS: VidMode help output left column must not be translated
en:   screen=N		X screen to apply adjustments to
cs:   screen=N		obrazovka graf. serveru X na který úpravu použít

en: Unable to save current gamma ramp.
cs: Stávající gama křivku nebylo možné uložit.

en: Adjust gamma ramps on macOS using Quartz.
cs: Přizpůsobit gama křivky na macOS pomocí Quartz.

en: Unable to open device context.
cs: Nebylo možné otevřít kontext zařízení.

en: Display device does not support gamma ramps.
cs: Toto zobrazovací zařízení nepodporuje gama korekci.

en: Adjust gamma ramps with the Windows GDI.
cs: Přizpůsobit gama korekci pomocí rozhraní Windows GDI.

en: Unable to restore gamma ramps.
cs: Nebylo možné obnovit původní gama korekci.

en: Unable to set gamma ramps.
cs: Není možné nastavit gama korekci.

en: WARNING: Using dummy gamma method! Display will not be affected by this gamma method.
cs: Varování: je používána fiktivní metoda nastavení gama! Nastavení obrazovky proto nebude tímto způsobem nijak dotčeno.

en: Does not affect the display but prints the color temperature to the terminal.
cs: Nezpůsobí změnu zobrazení, ale vypíše barevnou teplotu na terminál.

en: Temperature: %i
cs: Teplota: %i

en: Access to the current location was denied by GeoClue!
    Make sure that location services are enabled and that Redshift is permitted
    to use location services. See https://github.com/jonls/redshift#faq for more
    information.
cs: Přístup k poloze byl GeoClue odepřen!
    Ověřte že je služba zjišťování polohy zapnutá a Redshift může používat
    služby zjišťování polohy. Více informací naleznete na
    https://github.com/jonls/redshift#faq.

en: Unable to obtain location: %s.
cs: Nedaří se zjistit polohu: %s.

en: Unable to obtain GeoClue Manager: %s.
cs: Nebylo možné získat správu systémové služby Geoclue: %s.

en: Unable to obtain GeoClue client path: %s.
cs: Nepodařilo se zjistit umístění klienta GeoClue: %s.

en: Unable to obtain GeoClue Client: %s.
cs: Nedaří se použít klienta GeoClue: %s.

en: Unable to set distance threshold: %s.
cs: Nelze nastavit práh vzdálenosti: %s.

en: Unable to start GeoClue client: %s.
cs: Nedaří se spustit klienta GeoClue: %s.

en: Failed to start GeoClue2 provider!
cs: Nepodařilo se spustit poskytovatele GeoClue2!

en: Use the location as discovered by a GeoClue2 provider.
cs: Použít polohu zjištěnou z poskytovatele Geoclue2.

en: Not authorized to obtain location from CoreLocation.
cs: Nepodařilo se získat pověření pro získání polohy z CoreLocation.

en: Error obtaining location from CoreLocation: %s
cs: Chyba při získávání polohy ze systémové služby CoreLocation: %s

en: Waiting for authorization to obtain location...
cs: Čekání na pověření k získání polohy…

en: Request for location was not authorized!
cs: Požadavek na zjištění polohy byl zamítnut!

en: Failed to start CoreLocation provider!
cs: Nepodařilo se spustit poskytovatele CoreLocation!

en: Use the location as discovered by the Corelocation provider.
cs: Použít polohu zjištěnou poskytovatelem Corelocation.

en: Latitude and longitude must be set.
cs: Zeměpisnou šířku a délku je třeba nastavit.

en: Specify location manually.
cs: Určete umístění ručně.

note: TRANSLATORS: Manual location help output left column must not be translated
en:   lat=N		Latitude
      lon=N		Longitude
cs:   lat=N		zeměpisná šířka
      lon=N		zeměpisná délka

en: Both values are expected to be floating point numbers,
    negative values representing west / south, respectively.
cs: Obě hodnoty mají být desetinná čísla,
    záporné hodnoty představují západ, resp. jih.

en: Malformed argument.
cs: Neplatný argument.

en: Suspend for
cs: Odstavit po dobu

en: 30 minutes
cs: 30 minut

en: 1 hour
cs: 1 hodiny

en: 2 hours
cs: 2 hodin

en: Autostart
cs: Spouštět automaticky

en: Info
cs: Podrobnosti

en: Quit
cs: Ukončit

en: Close
cs: Zavřít

en: <b>Status:</b> {}
cs: <b>Stav:</b> {}

en: Color temperature
cs: Barevná teplota

en: Period
cs: Období

en: Location
cs: Poloha

en: Please run `redshift -h` for help output.
cs: Nápovědu získáte spuštěním „redshift -h“
