redshift - en to eu translation catalogue (67 entries)

en: Initialization of %s failed.
eu: %s abiarazteak huts egin du.

en: Failed to set %s option.
eu: Ezin izan da %s aukera ezarri.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated. TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-l %s:help' for more information.
eu: Idatzi `-l %s:help' informazio gehiagorako.

en: Failed to start provider %s.
eu: Ezin izan da %s hornitzailea abiarazi.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-m %s:help' for more information.
eu: Idatzi `-m %s:help' informazio gehiagorako.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try -m %s:help' for more information.
eu: Idatzi -m %s:help' informazio gehiagorako.

en: Failed to start adjustment method %s.
eu: Ezin izan da %s doikuntza metodoa abiarazi.

en: Latitude must be between %.1f and %.1f.
eu: Latitudea muga hauen barruan egon behar da: %.1f eta %.1f.

en: Longitude must be between %.1f and %.1f.
eu: Longitudea muga hauen barruan egon behar da: %.1f eta %.1f.

en: Unable to read system time.
eu: Ezin izan da sistemaren ordua irakurri.

en: Unable to get location from provider.
eu: Ezin izan da hornitzailearengandik kokapenik lortu.

en: Color temperature: %uK
eu: Kolore-tenperatura: %uK

en: Brightness: %.2f
eu: Distira: %.2f

en: Temperature adjustment failed.
eu: Tenperatura doitzeak huts egin du.

en: Trying next provider...
eu: Hurrengo hornitzailearekin saiatzen...

en: Using provider `%s'.
eu: `%s' hornitzailea erabiltzen.

en: No more location providers to try.
eu: Ez dago beste kokapen-hornitzailerik probatzeko.

en: Temperature must be between %uK and %uK.
eu: Tenperatura muga hauen barruan egon behar da: %uK eta %uK.

en: Gamma value must be between %.1f and %.1f.
eu: Gamma balioa muga hauen barruan egon behar da: %.1f eta %.1f.

en: Trying next method...
eu: Hurrengo metodoarekin saiatzen...

en: Using method `%s'.
eu: `%s' metodoa erabiltzen.

en: No more methods to try.
eu: Ez dago beste metodorik probatzeko.

note: TRANSLATORS: Append degree symbol if possible.
en: Solar elevation: %f
eu: Eguzkiaren gorapen-angelua: %fº

note: TRANSLATORS: help output 1 LAT is latitude, LON is longitude, DAY is temperature at daytime, NIGHT is temperature at night no-wrap
en: Usage: %s -l LAT:LON -t DAY:NIGHT [OPTIONS...]
eu: Erabilera: %s -l LAT:LON -t EGUNEZ:GAUEZ [AUKERAK...]

note: TRANSLATORS: help output 2 no-wrap
en: Set color temperature of display according to time of day.
eu: Aldatu pantailaren kolore-tenperatura eguneko unearen arabera.

note: TRANSLATORS: help output 3 no-wrap
en:   -h		Display this help message
      -v		Verbose output
      -V		Show program version
eu:   -h		Bistaratu laguntza-mezu hau
      -v		Irteera berritsua
      -V		Erakutsi programaren bertsioa

note: TRANSLATORS: help output 6
en: Default values:
    
      Daytime temperature: %uK
      Night temperature: %uK
eu: Balio lehenetsiak:
    
      Eguneko tenperatura: %uK
      Gaueko tenperatura: %uK

note: TRANSLATORS: help output 7
en: Please report bugs to <%s>
eu: Mesedez, eman arazoen berri <%s> helbidean

en: Available adjustment methods:
eu: Eskuragarri dauden doikuntza metodoak:

en: Specify colon-separated options with `-m METHOD:OPTIONS'.
eu: Zehaztu aukerak kakotxez bereizita honela: `-m METODOA:AUKERAK'.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-m METHOD:help' for help.
eu: Idatzi `-m METODOA:help' laguntza lortzeko.

en: Available location providers:
eu: Eskuragarri dauden kokapen-hornitzaileak:

en: Specify colon-separated options with`-l PROVIDER:OPTIONS'.
eu: Zehaztu aukerak kakotxez bereizita honela: `-l HORNITZAILEA:AUKERAK'.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-l PROVIDER:help' for help.
eu: Idatzi `-l HORNITZAILEA:help' laguntza lortzeko.

en: Malformed gamma argument.
eu: Gaizki eratutako gamma argumentua.

en: Try `-h' for more information.
eu: Idatzi `-h' informazio gehiagorako.

en: Unknown location provider `%s'.
eu: Kokapen-hornitzaile ezezaguna: `%s'.

note: TRANSLATORS: This refers to the method used to adjust colors e.g VidMode
en: Unknown adjustment method `%s'.
eu: Doikuntza metodo ezezaguna: `%s'.

en: Malformed temperature argument.
eu: Gaizki eratutako tenperatura argumentua.

en: Malformed gamma setting.
eu: Gaizki eratutako gamma ezarpena.

en: Unknown configuration setting `%s'.
eu: Konfigurazio ezarpen ezezaguna: `%s'.

en: Malformed section header in config file.
eu: Gaizki eratutako sekzio goiburua konfigurazio fitxategian.

en: Malformed assignment in config file.
eu: Gaizki eratutako esleipena konfigurazio fitxategian.

en: Assignment outside section in config file.
eu: Gaizki eratutako esleipena konfigurazio fitxategian.

en: CRTC %d does not exist.
eu: %d CRTCa ez da existitzen.

en: Valid CRTCs are [0-%d].
eu: Onartutako CRTCak honakoak dira [0-%d].

en: Only CRTC 0 exists.
eu: 0 CRTCa baino ez da existitzen.

en: Unknown method parameter: `%s'.
eu: Metodoaren parametro ezezaguna: `%s'.

en: `%s' returned error %d
eu: `%s'(k) akats hau itzuli du: %d

en: Unsupported RANDR version (%u.%u)
eu: Onartu gabeko RANDR bertsioa (%u.%u)

en: Screen %i could not be found.
eu: %i pantaila ez da aurkitu.

en: Gamma ramp size too small: %i
eu: Gamma ramp tamaina txikiegia: %i

en: Unable to restore CRTC %i
eu: Ezin izan da CRTCa berrezarri %i

en: Adjust gamma ramps with the X RANDR extension.
eu: Doitu gammaren ramp-ak X RANDR hedapenarekin.

en: X request failed: %s
eu: X eskaerak huts egin du: %s

en: Adjust gamma ramps with the X VidMode extension.
eu: Doitu gammaren ramp-ak X VidMode hedapenarekin.

en: Unable to save current gamma ramp.
eu: Ezin izan da uneko gammaren ramp-a gorde.

en: Unable to open device context.
eu: Ezin izan da gailuaren testuingurua ireki.

en: Display device does not support gamma ramps.
eu: Pantailak ez ditu gammaren ramp-ak onartzen.

en: Adjust gamma ramps with the Windows GDI.
eu: Doitu gammaren ramp-ak Windowsen GDIarekin.

en: Unable to restore gamma ramps.
eu: Ezin izan dira gammaren ramp-ak berrezarri.

en: Unable to set gamma ramps.
eu: Ezin izan dira gammaren ramp-ak ezarri.

en: Latitude and longitude must be set.
eu: Latitudea eta longitudea zehaztu behar dira.

en: Specify location manually.
eu: Kokapena eskuz zehaztu.

note: TRANSLATORS: Manual location help output left column must not be translated
en:   lat=N		Latitude
      lon=N		Longitude
eu:   lat=N		Latitudea
      lon=N		Longitudea

en: Malformed argument.
eu: Gaizki eratutako argumentua.

en: Autostart
eu: Autoabiarazi
