redshift - en to he translation catalogue (18 entries)

en: Redshift adjusts the color temperature of your screen according to your surroundings. This may help your eyes hurt less if you are working in front of the screen at night.
he: Redshift מתאימה את טמפרטורת הצבע של המסך בהתאם לסביבה. דבר שיכול לעזור להפחית כאב בעיניים בעבודה מול המסך בלילה.

en: Color temperature adjustment
he: התאמת טמפרטורת צבע

en: Color temperature adjustment tool
he: כלי להתאמת טמפרטורת צבע

note: TRANSLATORS: Name printed when period of day is unknown
en: None
he: ללא

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: פעיל

en: Suspend for
he: השהיה

en: 30 minutes
he: 30 דקות

en: 1 hour
he: שעה

en: 2 hours
he: שעתיים

en: Autostart
he: הפעלה אוטומטית

en: Info
he: מידע

en: Quit
he: יציאה

en: Close
he: סגירה

en: <b>Status:</b> {}
he: <b>מצב:</b> {}

en: Color temperature
he: טמפרטורת צבע

en: Period
he: פרק זמן

en: Location
he: מיקום
