redshift - en to hu translation catalogue (143 entries)

en: Redshift adjusts the color temperature of your screen according to your surroundings. This may help your eyes hurt less if you are working in front of the screen at night.
hu: Redshift beállítja a kijelzője színhőmérsékletét a környezetétől függően. Ez segít, hogy kevésbé fájjon a szeme, ha képernyő előtt dolgozik az éjszaka folyamán.

en: The color temperature is set according to the position of the sun. A different color temperature is set during night and daytime. During twilight and early morning, the color temperature transitions smoothly from night to daytime temperature to allow your eyes to slowly adapt.
hu: A színhőmérsékletet a nap helyzetéhez igazítja. Különböző színhőmérsékletet állít be nappal és éjszaka. Szürkületben és kora reggel a színhőmérséklet átmenete az éjszakiról a nappali hőmérsékletre lehetővé teszi, hogy a szem lassan alkalmazkodhasson.

en: This program provides a status icon that allows the user to control Redshift.
hu: Ez a program elérhetővé tesz egy állapot ikont, melyen keresztül a felhasználó beállíthatja a Redshift alkalmazást.

en: The Redshift information window overlaid with an example of the redness effect
hu: A Redshift információs ablak egy példa vörös effektus átmenettel borított

en: Color temperature adjustment
hu: Színhőmérséklet beállítása

en: Color temperature adjustment tool
hu: Színhőmérséklet beállító eszköz

note: TRANSLATORS: Name printed when period of day is unknown
en: None
hu: Nincs információ

en: Daytime
hu: Nappal

en: Night
hu: Éjszaka

en: Transition
hu: Átmenet

en: Period: %s
hu: Periódus: %s

en: Period: %s (%.2f%% day)
hu: Periódus: %s (%.2f%% nap)

note: TRANSLATORS: Abbreviation for `north'
en: N
hu: É

note: TRANSLATORS: Abbreviation for `south'
en: S
hu: D

note: TRANSLATORS: Abbreviation for `east'
en: E
hu: K

note: TRANSLATORS: Abbreviation for `west'
en: W
hu: NY

note: TRANSLATORS: Append degree symbols after %f if possible. The string following each number is an abreviation for north, source, east or west (N, S, E, W).
en: Location: %.2f %s, %.2f %s
hu: Helyzet: %.2f %s, %.2f %s

en: Initialization of %s failed.
hu: %s betöltése sikertelen.

en: Failed to set %s option.
hu: A %s lehetőség beállítása sikertelen.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated. TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-l %s:help' for more information.
hu: Próbálja ezt `-l %s:help' további információ eléréséhez.

en: Failed to parse option `%s'.
hu: '%s' lehetőség elemzése sikertelen.

en: Failed to start provider %s.
hu: %s szolgáltató elindítása sikertelen.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-m %s:help' for more information.
hu: Próbálja ezt  `-m %s:help' további információ eléréséhez.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try -m %s:help' for more information.
hu: Próbálja ezt -m %s:help' további információ eléréséhez.

en: Failed to start adjustment method %s.
hu: %s beállítási mód elindítása sikertelen.

en: Latitude must be between %.1f and %.1f.
hu: Földrajzi szélesség %.1f és %.1f közt kellene lennie.

en: Longitude must be between %.1f and %.1f.
hu: Hosszúsági körnek %.1f és %.1f közti értéknek kell lennie.

en: Unable to read system time.
hu: Nem sikerült olvasni a rendszeridőt.

en: Waiting for initial location to become available...
hu: A hely elsö keresése...

en: Unable to get location from provider.
hu: Nem tud helyzetet lekérdezni szolgáltatótól.

en: Invalid location returned from provider.
hu: Érvénytelen helyet küldött a szolgáltató.

en: Color temperature: %uK
hu: Színhőmérséklet: %uK

en: Brightness: %.2f
hu: Fényerő: %.2f

en: Status: %s
hu: Állapot: %s

en: Disabled
hu: Tiltva

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Temperature adjustment failed.
hu: Hőmérséklet beállítás sikertelen.

en: Location is temporarily unavailable; Using previous location until it becomes available...
hu: Helyadatok idéglenesen hozzáférhetetlenek, elözö adatok használása ameddig nincs új adat...

en: Partial time-configuration not supported!
hu: Részleges időbeállítás nem támogatott!

en: Invalid dawn/dusk time configuration!
hu: Nem helyes hajnal/naplemente beállítások!

en: Trying location provider `%s'...
hu: Kísérlet a helyzet szolgáltató elérésére `%s'...

en: Trying next provider...
hu: Következő szolgáltató elérését kísérli meg...

en: Using provider `%s'.
hu: Következő szolgáltatót használja `%s'.

en: No more location providers to try.
hu: Nincs több választható szolgáltató.

en: High transition elevation cannot be lower than the low transition elevation.
hu: A magas átmeneti emelkedés nem lehet alacsonyabb mint az alacsony átmeneti emelkedés.

note: TRANSLATORS: Append degree symbols if possible.
en: Solar elevations: day above %.1f, night below %.1f
hu: Nap szögmagasságai: nappal %.1f felett, éjszaka %.1f alatt

en: Temperatures: %dK at day, %dK at night
hu: Hőmérsékletek: %dK nappal, %dK éjszaka

en: Temperature must be between %uK and %uK.
hu: A hőmérsékletnek %uK és %uK közti értéknek kell lennie.

en: Brightness values must be between %.1f and %.1f.
hu: Fényerősség értékének %.1f és %.1f közt kell lennie.

en: Brightness: %.2f:%.2f
hu: Fényerősség: %.2f:%.2f

en: Gamma value must be between %.1f and %.1f.
hu: Gamma értéknek %.1f and %.1f közt kell lennie.

en: Trying next method...
hu: Következő módot próbálja...

en: Using method `%s'.
hu: `%s' mód használata.

en: No more methods to try.
hu: Nincs több kipróbálható mód.

en: Waiting for current location to become available...
hu: A hely keresése...

note: TRANSLATORS: Append degree symbol if possible.
en: Solar elevation: %f
hu: Nap emelkedési szög: %f

en: Press ctrl-c to stop...
hu: Nyomj Ctrl + C -t a leállításhoz

note: TRANSLATORS: help output 1 LAT is latitude, LON is longitude, DAY is temperature at daytime, NIGHT is temperature at night no-wrap
en: Usage: %s -l LAT:LON -t DAY:NIGHT [OPTIONS...]
hu: Használat: %s -l LAT:LON -t DAY:NIGHT [OPTIONS...]

note: TRANSLATORS: help output 2 no-wrap
en: Set color temperature of display according to time of day.
hu: A képernyő színhőmérsékletének óra szerinti beállítása.

note: TRANSLATORS: help output 3 no-wrap
en:   -h		Display this help message
      -v		Verbose output
      -V		Show program version
hu:   -h		Ennek a súgó üzenetnek a megjelenítése
      -v		Részletek megjelenítése
      -V		Program verzió megjelenítése

note: TRANSLATORS: help output 6
en: Default values:
    
      Daytime temperature: %uK
      Night temperature: %uK
hu: Alapértelmezett értékek:
    
      Nappali hőmérséklet: %uK
      Éjszakai hőmérséklet: %uK

note: TRANSLATORS: help output 7
en: Please report bugs to <%s>
hu: Hibajelentés: <%s>

en: Available adjustment methods:
hu: Elérhető beállítási módok:

en: Specify colon-separated options with `-m METHOD:OPTIONS'.
hu: Határozzon meg kettősponttal elválasztott lehetőségeket így `-m METHOD:OPTIONS'.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-m METHOD:help' for help.
hu: Próbálja ezt  `-m METHOD:help' segítséghez.

en: Available location providers:
hu: Elérhető helyzet szolgáltatók:

en: Specify colon-separated options with`-l PROVIDER:OPTIONS'.
hu: Határozzon meg kettősponttal elválasztott lehetőségeket így `-l PROVIDER:OPTIONS'.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-l PROVIDER:help' for help.
hu: Próbálja ezt  `-l PROVIDER:help' segítséghez.

en: Malformed gamma argument.
hu: Rosszul megadott gamma érték.

en: Try `-h' for more information.
hu: Próbálja ezt `-h' további információ eléréséhez.

en: Unknown location provider `%s'.
hu: %s ismeretlen helyzet szolgáltató.

note: TRANSLATORS: This refers to the method used to adjust colors e.g VidMode
en: Unknown adjustment method `%s'.
hu: `%s' ismeretlen beállítási mód.

en: Malformed temperature argument.
hu: Rosszul megadott hőmérséklet érték.

en: Malformed gamma setting.
hu: Rosszul megadott gamma beállítás.

en: Malformed dawn-time setting `%s'.
hu: A halynal-beállítás '%s' érvénytelen!

en: Malformed dusk-time setting `%s'.
hu: A naplemente-beállítás '%s' érvénytelen!

en: Unknown configuration setting `%s'.
hu: Ismeretlen beállítási érték `%s'.

en: Malformed section header in config file.
hu: Nem megfelelő fejléc szegmens a beállító fájlban.

en: Malformed assignment in config file.
hu: Nem megfelelő kijelölés a beállító fájlban.

en: Assignment outside section in config file.
hu: Külső szakasz kijelölés a beállító fájlban.

en: Failed to open DRM device: %s
hu: Nem lehetett a %s DRM-egséget kinyitni

en: Failed to get DRM mode resources
hu: Hibázott a DRM módú erőforrások meghívásánál

en: CRTC %d does not exist.
hu: CRTC %d nem létezik.

en: Valid CRTCs are [0-%d].
hu: Ezek érvényes CRTC-k [0-%d].

en: Only CRTC 0 exists.
hu: Csak CRTC 0 létezik.

en: CRTC %i lost, skipping
hu: CRTC %i elveszett, átugorja

en: Could not get gamma ramp size for CRTC %i
    on graphics card %i, ignoring device.
hu: Nem tudja a  CRTC %i gamma emelkedési szintet a
     %i grafikus kártyán, eszköz figyelmen kívül hagyása.

en: DRM could not read gamma ramps on CRTC %i on
    graphics card %i, ignoring device.
hu: DRM nem tudja kiolvasni a CRTC %i gamma emelkedéseket a
    %i grafikus kártyán, eszköz figyelmen kívül hagyása.

en: Adjust gamma ramps with Direct Rendering Manager.
hu: A gamma emelkedés beállítása a Közvetlen kiválasztó kezelővel.

note: TRANSLATORS: DRM help output left column must not be translated
en:   card=N	Graphics card to apply adjustments to
      crtc=N	CRTC to apply adjustments to
hu:   kártya=N	Grafikus kártya amin beállítást végez
      crtc=N	CRTC amin beállítást végez

en: CRTC must be a non-negative integer
hu: CRTC nem lehet negatív változó

en: Unknown method parameter: `%s'.
hu: Ismeretlen mód paraméter: `%s'.

en: `%s' returned error %d
hu: `%s' visszatért hibával %d

en: Unsupported RANDR version (%u.%u)
hu: Nem támogatott RANDR verzió (%u.%u)

en: Screen %i could not be found.
hu: %i képernyő nem található.

en: Gamma ramp size too small: %i
hu: Gamma emelkedés mérete túl kicsi: %i

en: Unable to restore CRTC %i
hu: Nem tudja visszaállítani a CRTC %i

en: Adjust gamma ramps with the X RANDR extension.
hu: Gamma emelkedés beállítása a X RANDR kiterjesztéssel.

note: TRANSLATORS: RANDR help output left column must not be translated
en:   screen=N		X screen to apply adjustments to
      crtc=N	List of comma separated CRTCs to apply adjustments to
hu:   screen=N		X képernyö, amire a beállítások érvényesek lesznek
      crtc=N	Vesszőkkel elválasztott CRTC-lista, amire a beállítások érvényesek lesznek

en: Unable to read screen number: `%s'.
hu: A képernyö '%s' nem olvasható.

en: X request failed: %s
hu: X igénylés  hibás: %s

en: Adjust gamma ramps with the X VidMode extension.
hu: Gamma emelkedés beállításai az X VidMode kiterjesztéssel.

en: Unable to save current gamma ramp.
hu: Nem tudja menteni a jelenlegi gamma emelkedést.

en: Unable to open device context.
hu: Nem tudja megnyitni a készülék függőségeit.

en: Display device does not support gamma ramps.
hu: Kijelző készülék nem támogatja a gamma emelkedést.

en: Adjust gamma ramps with the Windows GDI.
hu: Gamma emelkedés beállítása a Windows GDI eszközzel.

en: Unable to restore gamma ramps.
hu: Nem tudja visszaállítani a gamma emelkedést.

en: Unable to set gamma ramps.
hu: Nem tudja beállítani a gamma emelkedést.

en: WARNING: Using dummy gamma method! Display will not be affected by this gamma method.
hu: VIGYÁZAT: Látszólagos gamma érték használata! A kijelzést nem befolyásolja ez a gamma mód.

en: Does not affect the display but prints the color temperature to the terminal.
hu: Nem befolyásolja a kijelzőt, de kinyomtatja a szín hőmérsékletet a terminálra.

en: Temperature: %i
hu: Hőmérséklet: %i

en: Unable to obtain location: %s.
hu: Nem éri el a helyszín: %s.

en: Unable to obtain GeoClue Manager: %s.
hu: Nem éri el a GeoClue kezelőt: %s.

en: Unable to obtain GeoClue client path: %s.
hu: Nem éri el a GeoClue kliens szolgáltató elérési útját: %s.

en: Unable to obtain GeoClue Client: %s.
hu: Nem éri el a GeoClue kliens szolgáltatót: %s.

en: Unable to set distance threshold: %s.
hu: Nem tudja beállítani a távolsági küszöbértéket: %s.

en: Unable to start GeoClue client: %s.
hu: Nem tudja elindítani a GeoClue klienst: %s.

en: Failed to start GeoClue2 provider!
hu: Nem lehetett indítani a GeoClue2 szolgáltatót!

en: Use the location as discovered by a GeoClue2 provider.
hu: Használja a helyzetét melyet a GeoClue2 szolgáltatótól kapott.

en: Not authorized to obtain location from CoreLocation.
hu: Nincs felhatalmazása helyzet lekérésére a helyiség fő adatbázisából.

en: Error obtaining location from CoreLocation: %s
hu: Hiba a helyiség fő adatbázisából történő helyzet lekérése közben: %s

en: Waiting for authorization to obtain location...
hu: Hozzáférési  engedély kérése a helyzet eléréséhez...

en: Request for location was not authorized!
hu: A helyzet igénylése nem engedélyezett!

en: Failed to start CoreLocation provider!
hu: Nem lehetett indítani a CoreLocation szolgáltatót!

en: Use the location as discovered by the Corelocation provider.
hu: A fő helyiség adatbázis szolgáltató által elővett helyzet használata.

en: Latitude and longitude must be set.
hu: Szélességi és hosszúsági köröket be kell állítani.

en: Specify location manually.
hu: Határozzon meg egy helyszínt, kézzel.

note: TRANSLATORS: Manual location help output left column must not be translated
en:   lat=N		Latitude
      lon=N		Longitude
hu:   hossz=N		Hosszúsági
      szél=N		Szélességi

en: Both values are expected to be floating point numbers,
    negative values representing west / south, respectively.
hu: Mindkét érték várhatóan lebegőpontos szám,
    negatív számok képviselik a nyugat / dél  megfelelő irányokat.

en: Malformed argument.
hu: Rosszul megadott érték.

en: Suspend for
hu: Felfüggesztési idő

en: 30 minutes
hu: 30 perc

en: 1 hour
hu: 1 óra

en: 2 hours
hu: 2 óra

en: Autostart
hu: Automatikus indítás

en: Info
hu: Információ

en: Quit
hu: Kilépés

en: Close
hu: Bezárás

en: <b>Status:</b> {}
hu: <b>Állapot:</b> {}

en: Color temperature
hu: Színhőmérséklet

en: Period
hu: Időszak

en: Location
hu: Tartózkodási hely

en: Please run `redshift -h` for help output.
hu: Futtatsa 'redshift -h' a súgó megtekintésének.
