redshift - en to nl translation catalogue (129 entries)

en: Redshift adjusts the color temperature of your screen according to your surroundings. This may help your eyes hurt less if you are working in front of the screen at night.
nl: Redshift stelt de kleurtemperatuur bij van uw scherm aan de hand van uw omgeving. Dit kan u helpen om oogpijn te verminderen als u 's avonds of 's nachts achter een computerscherm werkt.

en: The color temperature is set according to the position of the sun. A different color temperature is set during night and daytime. During twilight and early morning, the color temperature transitions smoothly from night to daytime temperature to allow your eyes to slowly adapt.
nl: De kleurtemperatuur wordt ingesteld aan de hand van de positie van de zon. Bij nacht wordt er een andere kleurtemperatuur ingesteld dan bij dag. Als het schemert of vroeg in de ochtend is, wordt de kleurtemperatuur geleidelijk en soepel van nacht naar dag gebracht, zodat uw ogen er langzaam aan kunnen wennen.

en: This program provides a status icon that allows the user to control Redshift.
nl: Dit programma bevat een statuspictogram dat de gebruiker in staat stelt om Redshift te bedienen.

en: The Redshift information window overlaid with an example of the redness effect
nl: Het Redshift-informatievenster getoond met een voorbeeld van het rode effect

en: Color temperature adjustment
nl: Bijstelling van kleurtemperatuur

en: Color temperature adjustment tool
nl: Hulpmiddel voor het bijstellen van de kleurtemperatuur

note: TRANSLATORS: Name printed when period of day is unknown
en: None
nl: Geen

en: Daytime
nl: Overdag

en: Night
nl: 's Nachts

en: Transition
nl: Overgang

en: Period: %s
nl: Periode: %s

en: Period: %s (%.2f%% day)
nl: Periode: %s (%.2f%% dag)

note: TRANSLATORS: Abbreviation for `south'
en: S
nl: Z

note: TRANSLATORS: Abbreviation for `east'
en: E
nl: O

note: TRANSLATORS: Append degree symbols after %f if possible. The string following each number is an abreviation for north, source, east or west (N, S, E, W).
en: Location: %.2f %s, %.2f %s
nl: Locatie: %.2f %s, %.2f %s

en: Initialization of %s failed.
nl: Initialisatie van %s is mislukt.

en: Failed to set %s option.
nl: Kan optie %s niet instellen.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated. TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-l %s:help' for more information.
nl: Probeer '-l%s:help' voor meer informatie.

en: Failed to parse option `%s'.
nl: Kon optie '%s' niet lezen.

en: Failed to start provider %s.
nl: Kon aanbieder %s niet starten.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-m %s:help' for more information.
nl: Probeer '-m%s:help' voor meer informatie.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try -m %s:help' for more information.
nl: Probeer '-m%s:help' voor meer informatie.

en: Failed to start adjustment method %s.
nl: Kon bijstellingsmethode %s niet starten.

en: Latitude must be between %.1f and %.1f.
nl: Breedtegraad moet tussen %.1f en %.1f zijn.

en: Longitude must be between %.1f and %.1f.
nl: Lengtegraad moet tussen %.1f en %.1f zijn.

en: Unable to read system time.
nl: Kan systeemtijd niet lezen.

en: Waiting for initial location to become available...
nl: Aan het wachten op het beschikbaar komen van de aanvangslocatie...

en: Unable to get location from provider.
nl: Kon de locatie niet verkrijgen van de aanbieder.

en: Invalid location returned from provider.
nl: Aanbieder gaf ongeldige locatie op.

en: Color temperature: %uK
nl: Kleurtemperatuur: %uK

en: Brightness: %.2f
nl: Helderheid: %.2f

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Temperature adjustment failed.
nl: Bijstelling van kleurtemperatuur is mislukt.

en: Location is temporarily unavailable; Using previous location until it becomes available...
nl: Locatie is tijdelijk niet beschikbaar; de vorige locatie wordt gebruikt totdat zij alsnog beschikbaar komt...

en: Partial time-configuration not supported!
nl: Gedeeltelijke tijdinstelling wordt niet ondersteund.

en: Invalid dawn/dusk time configuration!
nl: Ongeldige instelling voor dageraad/schemering.

en: Trying location provider `%s'...
nl: Locatie-aanbieder '%s' aan het proberen...

en: Trying next provider...
nl: Volgende aanbieder aan het proberen...

en: Using provider `%s'.
nl: Gebruikt aanbieder '%s'.

en: No more location providers to try.
nl: Geen locatie-aanbieders meer over om te proberen.

en: High transition elevation cannot be lower than the low transition elevation.
nl: Hoge overgangsstand kan niet lager zijn dan de lage overgangsstand.

note: TRANSLATORS: Append degree symbols if possible.
en: Solar elevations: day above %.1f, night below %.1f
nl: Zonnestanden: dag boven %.1f, nacht onder %.1f

en: Temperatures: %dK at day, %dK at night
nl: Temperaturen: %dK overdag, %dK 's nachts

en: Temperature must be between %uK and %uK.
nl: Temperatuur moet tussen %uK en %uK zijn.

en: Brightness values must be between %.1f and %.1f.
nl: Helderheidwaarden moeten tussen %.1f en %.1f zijn.

en: Brightness: %.2f:%.2f
nl: Helderheid: %.2f:%.2f

en: Gamma value must be between %.1f and %.1f.
nl: Gammawaarde moet tussen %.1f en %.1f liggen.

en: Trying next method...
nl: Volgende methode aan het proberen...

en: Using method `%s'.
nl: Gebruikt methode '%s'.

en: No more methods to try.
nl: Geen methoden meer over om te proberen.

en: Waiting for current location to become available...
nl: Aan het wachten op het ter beschikking komen van de huidige locatie...

note: TRANSLATORS: Append degree symbol if possible.
en: Solar elevation: %f
nl: Zonnestand: %f

en: Press ctrl-c to stop...
nl: Druk ctrl-c om af te breken...

note: TRANSLATORS: help output 1 LAT is latitude, LON is longitude, DAY is temperature at daytime, NIGHT is temperature at night no-wrap
en: Usage: %s -l LAT:LON -t DAY:NIGHT [OPTIONS...]
nl: Gebruik: %s -l LAT:LON -t DAY:NIGHT [OPTIONS...]

note: TRANSLATORS: help output 2 no-wrap
en: Set color temperature of display according to time of day.
nl: Stel de kleurtemperatuur van het scherm in overeenkomstig de tijd van de dag.

note: TRANSLATORS: help output 3 no-wrap
en:   -h		Display this help message
      -v		Verbose output
      -V		Show program version
nl:   -h		Toon dit hulpbericht
      -v		Gedetailleerde uitvoer
      -V		Programmaversie weergeven

note: TRANSLATORS: help output 5
en: The neutral temperature is %uK. Using this value will not change the color
    temperature of the display. Setting the color temperature to a value higher
    than this results in more blue light, and setting a lower value will result in
    more red light.
nl: De neutrale temperatuur is %uK. Het gebruik van deze waarde zal de
    kleurtemperatuur van het scherm niet veranderen. Het instellen van de
    kleurtemperatuur op een hogere waarde zal meer blauw licht geven,
    en het instellen van een lagere waarde zal meer rood licht veroorzaken.

note: TRANSLATORS: help output 6
en: Default values:
    
      Daytime temperature: %uK
      Night temperature: %uK
nl: Standaardwaarden:
    
      Temperatuur overdag: %uK
      Temperatuur 's nachts: %uK

note: TRANSLATORS: help output 7
en: Please report bugs to <%s>
nl: Meld fouten a.u.b. aan <%s>

en: Available adjustment methods:
nl: Beschikbare bijstellingsmethoden:

en: Specify colon-separated options with `-m METHOD:OPTIONS'.
nl: Specificeer met dubbele punten gescheiden opties met `-m METHODE:OPTIES'.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-m METHOD:help' for help.
nl: Probeer `-m METHODE:help' voor hulp

en: Available location providers:
nl: Beschikbare locatie-aanbieders:

en: Specify colon-separated options with`-l PROVIDER:OPTIONS'.
nl: Specificeer met dubbele punten gescheiden opties met `-l AANBIEDER:OPTIES'.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-l PROVIDER:help' for help.
nl: Probeer '-l AANBIEDER:help' voor hulp.

en: Malformed gamma argument.
nl: Misvormd gamma-argument.

en: Try `-h' for more information.
nl: Probeer '-h' voor meer informatie.

en: Unknown location provider `%s'.
nl: Onbekende locatie-aanbieder `%s'.

note: TRANSLATORS: This refers to the method used to adjust colors e.g VidMode
en: Unknown adjustment method `%s'.
nl: Onbekende bijstellingsmethode '%s'.

en: Malformed temperature argument.
nl: Misvormd temperatuurargument.

en: Malformed gamma setting.
nl: Misvormde gamma-instelling.

en: Malformed dawn-time setting `%s'.
nl: Misvormde dageraadinstelling '%s'.

en: Malformed dusk-time setting `%s'.
nl: Misvormde schemeringinstelling '%s'.

en: Unknown configuration setting `%s'.
nl: Onbekende instelling '%s'.

en: Malformed section header in config file.
nl: Misvormde sectiekop in instellingenbestand.

en: Malformed assignment in config file.
nl: Misvormde toewijzing in instellingenbestand.

en: Assignment outside section in config file.
nl: Toewijzing buiten sectie in instellingenbestand.

en: Failed to open DRM device: %s
nl: Kon DRM-apparaat niet openen: %s

en: Failed to get DRM mode resources
nl: Kon hulpbronnen voor DRM-modus niet verkrijgen

en: CRTC %d does not exist.
nl: CRTC %d bestaat niet.

en: Valid CRTCs are [0-%d].
nl: Juiste CRTC's zijn [0-%d].

en: Only CRTC 0 exists.
nl: Alleen CRTC 0 bestaat.

en: CRTC %i lost, skipping
nl: CRTC %i verloren gegaan, wordt overgeslagen

note: TRANSLATORS: DRM help output left column must not be translated
en:   card=N	Graphics card to apply adjustments to
      crtc=N	CRTC to apply adjustments to
nl:   card=N	Grafische kaart om bijstellingen op toe te passen
      crtc=N	CRTC om bijstellingen op toe te passen

en: CRTC must be a non-negative integer
nl: CRTC moet een niet-negatief geheel getal zijn

en: Unknown method parameter: `%s'.
nl: Onbekende methodeparameter: `%s'.

en: `%s' returned error %d
nl: '%s' gaf foutcode %d

en: Unsupported RANDR version (%u.%u)
nl: RANDR-versie wordt niet ondersteund (%u.%u)

en: Screen %i could not be found.
nl: Scherm %i kon niet worden gevonden.

en: Gamma ramp size too small: %i
nl: Gamma ramp grootte te klein: %i

en: Unable to restore CRTC %i
nl: Kan CRTC %i niet herstellen

en: Adjust gamma ramps with the X RANDR extension.
nl: Pas gamma ramps aan met de X RANDR extensie.

note: TRANSLATORS: RANDR help output left column must not be translated
en:   screen=N		X screen to apply adjustments to
      crtc=N	List of comma separated CRTCs to apply adjustments to
nl:   screen=N		X-scherm om bijstellingen op toe te passen
      crtc=N	Lijst of kommagescheiden CRTC's om bijstellingen op toe te passen

en: Unable to read screen number: `%s'.
nl: Kon schermnummer niet lezen: '%s'.

en: Parameter `%s` is now always on;  Use the `%s` command-line option to disable.
nl: Parameter '%s' is nu altijd aan; gebruik de opdrachtregeloptie '%s' om hem uit te schakelen.

en: X request failed: %s
nl: X-verzoek is mislukt: %s

en: Adjust gamma ramps with the X VidMode extension.
nl: Pas gamma ramps aan met de X VidMode extensie.

note: TRANSLATORS: VidMode help output left column must not be translated
en:   screen=N		X screen to apply adjustments to
nl:   screen=N		X-scherm om bijstellingen op toe te passen

en: Unable to save current gamma ramp.
nl: Kan de huidige gamma ramps niet opslaan.

en: Unable to open device context.
nl: Kon apparaatcontext niet openen.

en: Display device does not support gamma ramps.
nl: Weergave-apparaat ondersteund geen gamma ramps.

en: Adjust gamma ramps with the Windows GDI.
nl: Stel gamma ramps in met de Windows GDI.

en: Unable to restore gamma ramps.
nl: Kan gamma ramps niet herstellen.

en: Unable to set gamma ramps.
nl: Kan gamma ramps niet instellen.

en: Does not affect the display but prints the color temperature to the terminal.
nl: Verandert niets aan de weergave maar toont kleurtemperatuur in het terminalvenster.

en: Temperature: %i
nl: Temperatuur: %i

en: Unable to obtain location: %s.
nl: Kon deze locatie niet krijgen: %s.

en: Unable to obtain GeoClue Manager: %s.
nl: Kon GeoClue-beheerder niet ophalen: %s.

en: Use the location as discovered by a GeoClue2 provider.
nl: Gebruik de locatie die ontdekt is door de GeoClue2 aanbieder.

en: Not authorized to obtain location from CoreLocation.
nl: Niet geautoriseerd om de locatie te verkrijgen van CoreLocation.

en: Error obtaining location from CoreLocation: %s
nl: Fout bij het ophalen van de locatie van CoreLocation: %s

en: Waiting for authorization to obtain location...
nl: Wachten voor autorisatie om locatie op te halen...

en: Request for location was not authorized!
nl: Aanvraag voor locatie was niet geautoriseerd!

en: Use the location as discovered by the Corelocation provider.
nl: Gebruik de locatie die is ontdekt door de Corelocation-aanbieder.

en: Latitude and longitude must be set.
nl: Hoogte- en breedtegraad moeten nog ingesteld worden.

en: Specify location manually.
nl: Geef locatie handmatig op.

note: TRANSLATORS: Manual location help output left column must not be translated
en:   lat=N		Latitude
      lon=N		Longitude
nl:   lat=N		Breedtegraad
      lon=N		Lengtegraad

en: Malformed argument.
nl: Misvormd argument.

en: Suspend for
nl: Onderbreken voor

en: 30 minutes
nl: 30 minuten

en: 1 hour
nl: 1 uur

en: 2 hours
nl: 2 uren

en: Autostart
nl: Start automatisch

en: Quit
nl: Afsluiten

en: Close
nl: Sluiten

en: Color temperature
nl: Kleurtemperatuur

en: Period
nl: Periode

en: Location
nl: Locatie
