redshift - en to pl translation catalogue (142 entries)

en: Redshift adjusts the color temperature of your screen according to your surroundings. This may help your eyes hurt less if you are working in front of the screen at night.
pl: Redshift dostosowuje temperaturę barwową wyświetlacza do warunków zewnętrznych. Pomaga w ten sposób uniknąć zmęczenia oczu przy pracy w nocy.

en: The color temperature is set according to the position of the sun. A different color temperature is set during night and daytime. During twilight and early morning, the color temperature transitions smoothly from night to daytime temperature to allow your eyes to slowly adapt.
pl: Temperatura barwowa jest ustawiana w zależności od pozycji słońca. Różni się w dzień i w nocy. Podczas zmierzchania (i świtania), temperatura łagodnie zmienia się z dziennej na nocną (i odwrotnie), pozwalając oczom na powolne przyzwyczajanie się.

en: This program provides a status icon that allows the user to control Redshift.
pl: Program dostarcza ikonę, która pozwala użytkownikowi kontrolować Redshift.

en: The Redshift information window overlaid with an example of the redness effect
pl: Okno Redshift przedstawia przykład dostosowania przesunięcia ku czerwieni.

en: Color temperature adjustment
pl: Dostosowanie temperatury barwowej

en: Color temperature adjustment tool
pl: Narzędzie do dostosowywania temperatury barwowej

note: TRANSLATORS: Name printed when period of day is unknown
en: None
pl: Nie rozpoznano

en: Daytime
pl: Dzień

en: Night
pl: Noc

en: Transition
pl: Przejście

en: Period: %s
pl: Czas: %s

en: Period: %s (%.2f%% day)
pl: Czas: %s (%.2f%% dni(a))

note: TRANSLATORS: Abbreviation for `north'
en: N
pl: Pn

note: TRANSLATORS: Abbreviation for `south'
en: S
pl: Pd

note: TRANSLATORS: Abbreviation for `east'
en: E
pl: Wsch.

note: TRANSLATORS: Abbreviation for `west'
en: W
pl: Zach.

note: TRANSLATORS: Append degree symbols after %f if possible. The string following each number is an abreviation for north, source, east or west (N, S, E, W).
en: Location: %.2f %s, %.2f %s
pl: Pozycja: %.2f %s, %.2f %s

en: Initialization of %s failed.
pl: Inicjalizacja %s nie powiodła się.

en: Failed to set %s option.
pl: Ustawienie opcji %s nie powiodło się.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated. TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-l %s:help' for more information.
pl: Spróbuj `-l %s:help' aby uzyskać więcej informacji.

en: Failed to parse option `%s'.
pl: Nieudane parsowanie opcji "%s".

en: Failed to start provider %s.
pl: Uruchomienie dostawcy %s nie powiodło się.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-m %s:help' for more information.
pl: Spróbuj `-m %s:help' aby uzyskać więcej informacji.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try -m %s:help' for more information.
pl: Spróbuj -m %s:help' aby uzyskać więcej informacji.

en: Failed to start adjustment method %s.
pl: Uruchomienie metody dostosowania %s nie powiodło się.

en: Latitude must be between %.1f and %.1f.
pl: Szerokość geograficzna musi być pomiędzy %.1f i %.1f.

en: Longitude must be between %.1f and %.1f.
pl: Długość geograficzna musi być pomiędzy %.1f i %.1f.

en: Unable to read system time.
pl: Nie udało się odczytać czasu systemowego.

en: Waiting for initial location to become available...
pl: Czekanie, aż początkowa lokalizacja będzie dostępna

en: Unable to get location from provider.
pl: Nie udało się uzyskać lokalizacji od dostawcy.

en: Invalid location returned from provider.
pl: Dostawca zwrócił nieprawidłową lokalizację

en: Color temperature: %uK
pl: Temperatura barwowa: %uK

en: Brightness: %.2f
pl: Jasność: %.2f

en: Status: %s
pl: Stan: %s

en: Disabled
pl: Wyłączony

en: Enabled
pl: Włączony

en: Temperature adjustment failed.
pl: Dostosowanie temperatury barwowej nie powiodło się.

en: Location is temporarily unavailable; Using previous location until it becomes available...
pl: Lokalizacja jest tymczasowo niedostępna; Używa poprzedniej lokalizacji, aż ta będzie dostępna

en: Partial time-configuration not supported!
pl: Częściowa konfiguracja czasu nie jest wspierana!

en: Invalid dawn/dusk time configuration!
pl: Nieprawidłowa konfiguracja czasu zmierzchu/świtu

en: Trying location provider `%s'...
pl: Sprawdzanie dostawcy pozycji "%s"…

en: Trying next provider...
pl: Próba użycia następnego dostawcy...

en: Using provider `%s'.
pl: Użycie dostawcy `%s'.

en: No more location providers to try.
pl: Nie ma więcej dostawców do wypróbowania.

en: High transition elevation cannot be lower than the low transition elevation.
pl: Maksymalna wysokość nie może być mniejsza od minimalnej.

note: TRANSLATORS: Append degree symbols if possible.
en: Solar elevations: day above %.1f, night below %.1f
pl: Wysokość słońca (°): w dzień powyżej %.1f, nocą poniżej %.1f

en: Temperatures: %dK at day, %dK at night
pl: Temperatury: %d K w dzień, %d K w nocy

en: Temperature must be between %uK and %uK.
pl: Temperatura barwowa musi być pomiędzy %uK i %uK.

en: Brightness values must be between %.1f and %.1f.
pl: Jasność musi zawierać się w przedziale od %.1f do %.1f

en: Brightness: %.2f:%.2f
pl: Jasność: %.2f:%.2f

en: Gamma value must be between %.1f and %.1f.
pl: Wartość gammy musi być pomiędzy %.1f i %.1f.

en: Trying next method...
pl: Próba użycia kolejnej metody...

en: Using method `%s'.
pl: Użycie metody `%s'.

en: No more methods to try.
pl: Nie ma więcej metod do wypróbowania.

en: Waiting for current location to become available...
pl: Czekanie, aż obecna lokalizacja będzie dostępna...

note: TRANSLATORS: Append degree symbol if possible.
en: Solar elevation: %f
pl: Pozycja słońca: %f°

en: Press ctrl-c to stop...
pl: Naciśnij ctrl+c aby zakończyć

note: TRANSLATORS: help output 1 LAT is latitude, LON is longitude, DAY is temperature at daytime, NIGHT is temperature at night no-wrap
en: Usage: %s -l LAT:LON -t DAY:NIGHT [OPTIONS...]
pl: Użycie: %s -l SZER:DŁ -t DZIEŃ:NOC [OPCJE...]

note: TRANSLATORS: help output 2 no-wrap
en: Set color temperature of display according to time of day.
pl: Ustawia temperaturę barwową ekranu, w zależności od pory dnia.

note: TRANSLATORS: help output 3 no-wrap
en:   -h		Display this help message
      -v		Verbose output
      -V		Show program version
pl:   -h		Wyświetla tę pomoc
      -v		Uszczegóławia wyjście programu
      -V		Wypisuje wersję programu

note: TRANSLATORS: help output 6
en: Default values:
    
      Daytime temperature: %uK
      Night temperature: %uK
pl: Wartości domyślne:
    
      Temperatura dla dnia: %uK
      Temperatura dla nocy: %uK

note: TRANSLATORS: help output 7
en: Please report bugs to <%s>
pl: Proszę zgłaszać błędy do <%s>

en: Available adjustment methods:
pl: Dostępne metody dostosowania:

en: Specify colon-separated options with `-m METHOD:OPTIONS'.
pl: Podaj opcje oddzielone dwukropkiem z `-m METODA:OPCJE'.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-m METHOD:help' for help.
pl: Spróbuj `-m METODA:help' aby uzyskać pomoc.

en: Available location providers:
pl: Dostępni dostawcy lokalizacji

en: Specify colon-separated options with`-l PROVIDER:OPTIONS'.
pl: Podaj opcje oddzielone dwukropkiem z `-l DOSTAWCA:OPCJE'.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-l PROVIDER:help' for help.
pl: Spróbuj `-m DOSTAWCA:help' aby uzyskać pomoc.

en: Malformed gamma argument.
pl: Nieprawidłowy argument gammy.

en: Try `-h' for more information.
pl: Spróbuj `-h' aby uzyskać więcej informacji.

en: Unknown location provider `%s'.
pl: Nieznany dostawca lokalizacji `%s'.

note: TRANSLATORS: This refers to the method used to adjust colors e.g VidMode
en: Unknown adjustment method `%s'.
pl: Nieznana metoda dostosowania `%s'.

en: Malformed temperature argument.
pl: Nieprawidłowy argument temperatury.

en: Malformed gamma setting.
pl: Nieprawidłowe ustawienie gammy.

en: Malformed dawn-time setting `%s'.
pl: Błędnie zapisany czas zmierzchu `%s`.

en: Malformed dusk-time setting `%s'.
pl: Błędnie zapisany czas świtu `%s`.

en: Unknown configuration setting `%s'.
pl: Nieznane ustawienie konfiguracji `%s'.

en: Malformed section header in config file.
pl: Nieprawidłowy nagłówek sekcji w pliku konfiguracyjnym.

en: Malformed assignment in config file.
pl: Nieprawidłowe przypisanie w pliku konfiguracyjnym.

en: Assignment outside section in config file.
pl: Przypisanie poza sekcją w pliku konfiguracyjnym.

en: Failed to open DRM device: %s
pl: Nie udało się otworzyć urządzenia DRM: %s

en: Failed to get DRM mode resources
pl: Nie powiodło się pobieranie zasobów DRM

en: CRTC %d does not exist.
pl: CRTC %d nie istnieje.

en: Valid CRTCs are [0-%d].
pl: Prawidłowymi CRTC są [0-%d].

en: Only CRTC 0 exists.
pl: Istnieje tylko CRTC 0.

en: CRTC %i lost, skipping
pl: Zgubiono CRTC %i, pomijanie

en: Could not get gamma ramp size for CRTC %i
    on graphics card %i, ignoring device.
pl: Nie udało się pobrać przedziału gamma dla CRTC %i
    dla karty graficznej %i, urządzenie pominięto.

en: DRM could not read gamma ramps on CRTC %i on
    graphics card %i, ignoring device.
pl: DRM nie może odczytać zakresu gamma na CRTC %i na
    karcie graficznej %i, urządzenie pominięto.

en: Adjust gamma ramps with Direct Rendering Manager.
pl: Dostosuj zakres gamma dzięki Direct Rendering Manager

note: TRANSLATORS: DRM help output left column must not be translated
en:   card=N	Graphics card to apply adjustments to
      crtc=N	CRTC to apply adjustments to
pl:   card=N	 Karta, do której będą zastosowane parametry
      crtc=N	 CRTC, do którego będą zastosowane parametry

en: CRTC must be a non-negative integer
pl: CRTC musi być dodatni

en: Unknown method parameter: `%s'.
pl: Nieznany parametr metody :`%s'.

en: `%s' returned error %d
pl: `%s' zwróciło błąd %d

en: Unsupported RANDR version (%u.%u)
pl: Nieobsługiwana wersja RANDR (%u.%u)

en: Screen %i could not be found.
pl: Ekran %i nie może być znaleziony.

en: Gamma ramp size too small: %i
pl: Rozmiar gamma ramp jest zbyt mały: %i

en: Unable to restore CRTC %i
pl: Nie udało się przywrócić CRTC %i

en: Adjust gamma ramps with the X RANDR extension.
pl: Dopasuj gamma ramp przy pomocy rozszerzenia X RANDR

en: Unable to read screen number: `%s'.
pl: Nie udało się przeczytać numeru wyświetlacza: `%s`.

en: Parameter `%s` is now always on;  Use the `%s` command-line option to disable.
pl: Parametr `%s` jest teraz zawsze aktywny; Użyj opcji `%s` w linii poleceń, aby go wyłączyć.

en: X request failed: %s
pl: Żądanie X-ów zawiodło: %s

en: Adjust gamma ramps with the X VidMode extension.
pl: Dopasuj gamma ramp przy pomocy rozszerzenia X VidMode

en: Unable to save current gamma ramp.
pl: Nie udało się zapisać aktualnego gamma ramp.

en: Unable to open device context.
pl: Nie udało się otworzyć device context.

en: Display device does not support gamma ramps.
pl: Urządzenie ekranowe nie obsługuje gamma ramp.

en: Adjust gamma ramps with the Windows GDI.
pl: Dopasuj gamma ramp przy pomocy Windows GDI.

en: Unable to restore gamma ramps.
pl: Nie udało się przywrócić gamma ramp.

en: Unable to set gamma ramps.
pl: Nie udało się ustawić gamma ramp.

en: WARNING: Using dummy gamma method! Display will not be affected by this gamma method.
pl: UWAGA: użyto atrapy metody gamma, ta metoda nie wpłynie na wygląd obrazu.

en: Does not affect the display but prints the color temperature to the terminal.
pl: Nie zmienia wyglądu ekranu, ale wyświetla temperaturę barwową w terminalu.

en: Temperature: %i
pl: Temperatura: %i

en: Unable to obtain location: %s.
pl: Nie można pobrac lokalizacji: %s.

en: Unable to obtain GeoClue Manager: %s.
pl: Brak kontaktu z menadżerem GeoClue: %s.

en: Unable to obtain GeoClue client path: %s.
pl: Nie można czytać ścieżki klienta GeoClue: %s.

en: Unable to obtain GeoClue Client: %s.
pl: Brak kontaktu z klientem GeoClue: %s.

en: Unable to set distance threshold: %s.
pl: Nie można ustawić interwału odległości: %s.

en: Unable to start GeoClue client: %s.
pl: Nie udało się uruchomić klienta GeoClue" %s.

en: Failed to start GeoClue2 provider!
pl: Nie udało się uruchomić dostawcy GeoClue2

en: Use the location as discovered by a GeoClue2 provider.
pl: Użyj pozycji dostarczonej przez dostawcę GeoClue2.

en: Not authorized to obtain location from CoreLocation.
pl: Brak uprawnień do pobrania pozycji z CoreLocation.

en: Error obtaining location from CoreLocation: %s
pl: Błąd przy pobieraniu pozycji z CoreLocation: %s

en: Waiting for authorization to obtain location...
pl: Czekanie na autoryzację przed pobraniem pozycji…

en: Request for location was not authorized!
pl: Pytanie o pozycje nie zostało autoryzowane!

en: Failed to start CoreLocation provider!
pl: Nie udało się uruchomić dostawcy CoreLocation

en: Use the location as discovered by the Corelocation provider.
pl: Użyj pozycji podanej przez dostawcę Corelocation.

en: Latitude and longitude must be set.
pl: Szerokość i długość geograficzna muszą być ustawione.

en: Specify location manually.
pl: Ustaw lokalizację ręcznie.

note: TRANSLATORS: Manual location help output left column must not be translated
en:   lat=N		Latitude
      lon=N		Longitude
pl:   lat=N		Szerokość geograficzna
      lon=N		Długość geograficzna

en: Both values are expected to be floating point numbers,
    negative values representing west / south, respectively.
pl: Obie wartości powinny być liczbami zmiennoprzecinkowymi,
    ujemne opisują zachód i południe.

en: Malformed argument.
pl: Nieprawidłowy argument.

en: Suspend for
pl: Zawieś na

en: 30 minutes
pl: 30 minut

en: 1 hour
pl: 1 godzinę

en: 2 hours
pl: 2 godziny

en: Autostart
pl: Uruchamiaj automatycznie

en: Info
pl: Informacje

en: Quit
pl: Zakończ

en: Close
pl: Zamknij

en: Color temperature
pl: Temperatura barwowa

en: Period
pl: Zakres

en: Location
pl: Pozycja

en: Please run `redshift -h` for help output.
pl: Uruchom `redshift -h` aby uzyskać pomoc
