refcard 10.0 - en to he translation catalogue (105 entries)

note: type: Attribute 'lang' of: <article>
en: en-GB
he: he

note: type: Content of: <article><articleinfo>
en: <copyright> <year>2004</year> <year>2010</year> <holder>W. Martin Borgert</holder> </copyright> <copyright> <year>2016</year> <year>2017</year> <holder>Holger Wansing</holder> </copyright> <copyright> <year>2004</year> <year>2010</year> <holder>Your Name ("Language")</holder> </copyright>
he: <copyright> <year>2004</year> <year>2010</year> <holder>Lior Kaplan (Hebrew)</holder> </copyright> <copyright> <year>2008</year> <year>2010</year> <year>2016</year> <holder>Omer Zak (Hebrew)</holder> </copyright>

note: type: Content of: <article><articleinfo><legalnotice><para>
en: This document may be used under the terms of the GNU General Public License version 3 or higher. The license text can be found at <ulink url="https://www.gnu.org/copyleft/gpl.html">https://www.gnu.org/copyleft/gpl.html</ulink> and <filename>/usr/share/common-licenses/GPL-3</filename>.
he: ‫מסמך זה ניתן לשימוש לפי התנאים של GNU General Public License מגרסה 3 ומעלה. ניתן למצוא את הרשיון בקישור ‪<ulink url="https://www.gnu.org/copyleft/gpl.html">https://www.gnu.org/copyleft/gpl.html</ulink>‬ ובקובץ ‪<filename>/usr/share/common-licenses/ GPL-3</filename>‬.‬

note: type: Content of: <article><articleinfo><keywordset><keyword>
en: reference card
he: ‫כרטיס עזר‬

note: type: Content of: <article><articleinfo><keywordset><keyword>
en: basic commands
he: ‫פקודות בסיסיות‬

note: type: Content of: <article><articleinfo><keywordset><keyword>
en: Version
he: ‫גירסא‬

note: type: Content of: <article><articleinfo><keywordset><keyword>
en: Made by
he: ‫הוכנה על ידי‬

note: type: Content of: <article><section><title>
en: Getting Help
he: ‫השגת עזרה‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Read online help for every command and many configuration files.
he: ‫קרא תיעוד מקוון על כל הפקודות וקבצי הגדרות רבים.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Brief help for most commands.
he: ‫עזרה בסיסית על רוב הפקודות.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Find all documentation here, optional file <filename>README.Debian</filename> contains specifics.
he: ‫כל התיעוד נמצא כאן, הקובץ האופציונלי <filename>README.Debian</filename> מכיל פרטים נוספים.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossterm>
en: <ulink url="https://www.debian.org/doc/">Web documentation</ulink>
he: <ulink url="https://www.debian.org/doc/">תיעוד בווב</ulink>

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossterm>
en: <ulink url="https://lists.debian.org/">Mailing lists</ulink> at <literal>https://lists.debian.org/</literal>
he: ‫<ulink url="https://lists.debian.org/">רשימות תפוצה</ulink> ב- ‪<literal>https://lists.debian.org/</literal>‬‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: The community is always helpful, search for <literal>users</literal>.
he: ‫הקהילה תמיד נכונה לעזור, חפש משתמשים <literal>users</literal>.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossterm>
en: <ulink url="https://wiki.debian.org/">The Wiki</ulink> at <literal>https://wiki.debian.org/</literal>
he: ‫<ulink url="https://wiki.debian.org/">הוויקי</ulink> ב-‪<literal>https://wiki.debian.org/</literal>‬‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Contains all kind of useful information.
he: ‫מכיל מידע מועיל מכל הסוגים.‬

note: type: Content of: <article><section><title>
en: Installation
he: ‫התקנה‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossterm>
en: <ulink url="https://www.debian.org/devel/debian-installer/">Installer</ulink>
he: <ulink url="https://www.debian.org/devel/debian-installer/">תוכנת ההתקנה</ulink>

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: All information about it at <literal>https://www.debian.org/devel/debian-installer/</literal>
he: ‫כל המידע על תוכנת ההתקנה נמצא ב-<literal>https://www.debian.org/devel/debian-installer/</literal>‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossterm>
en: <ulink url="https://www.debian.org/distrib/">CD images</ulink>
he: ‫<ulink url="https://www.debian.org/distrib/">תמונות CD</ulink>‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Download from <literal>https://www.debian.org/distrib/</literal>
he: ‫הורד מ-<literal>https://www.debian.org/distrib/</literal>‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: E.g. to set up the network w/o DHCP or using LILO instead of GRUB.
he: ‫לדוגמא, כדי להגדיר את החיבור לרשת בלי DHCP או שימוש ב-LILO במקום ב-GRUB.‬

note: type: Content of: <article><section><title>
en: Bugs
he: ‫בגים‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossterm>
en: <ulink url="https://bugs.debian.org/">Bug Tracking</ulink> at <literal>https://bugs.debian.org/</literal>
he: ‫<ulink url="https://bugs.debian.org/">מעקב אחר בגים</ulink> ב-‪<literal>https://bugs.debian.org/</literal>‬‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: All about existing and fixed bugs.
he: ‫כל המידע על בגים קיימים ושתוקנו.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossterm>
en: Package specific
he: ‫ייחודי לחבילת ההתקנה‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: See <literal>https://bugs.debian.org/<replaceable>package-name</replaceable>/</literal>, use <literal>wnpp</literal> to ask for new packages.
he: ‫ראה <literal>https://bugs.debian.org/<replaceable>package-name</replaceable>/</literal>, השתמש ב-<literal>wnpp</literal> כדי לבקש חבילות חדשות.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Report a bug by e-mail.
he: ‫דווח על בג באמצעות דוא"ל.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossterm>
en: <ulink url="https://www.debian.org/Bugs/Reporting">Reporting</ulink>
he: <ulink url="https://www.debian.org/Bugs/Reporting">דיווח על בגים</ulink>

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Instructions at <literal>https://www.debian.org/Bugs/Reporting</literal>
he: ‫הוראות נוספות ב-<literal>https://www.debian.org/Bugs/Reporting</literal>‬

note: type: Content of: <article><section><title>
en: Configuration
he: ‫תצורה והגדרות מערכת‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: All system configuration files are under directory <filename>/etc/</filename>.
he: ‫כל קבצי תצורת והגדרות המערכת נמצאים תחת התיקיה <filename>/etc/</filename>.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossterm>
en: editor <replaceable>files</replaceable>
he: editor <replaceable>קבצים</replaceable>

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Default text editor.  May be <command>nano</command>, <command>emacs</command>, <command>vi</command>, <command>joe</command>.
he: ‫ברירת מחדל לעורך טקסט. אם לא נמצא, נסה <command>emacs</command>, <command>vi</command>, <command>joe</command>.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossterm>
en: <ulink url="http://localhost:631">CUPS</ulink> at <literal>http://hostname:631</literal>
he: ‫‪<ulink url="http://localhost:631">CUPS</ulink>‬ ב-‪<literal>http://hostname:631</literal>‬‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Browser interface to printing system.
he: ‫ממשק דפדפן למערכת ההדפסות.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Reconfigure a package, e.g. <replaceable>keyboard-configuration</replaceable> (keyboard), <replaceable>locales</replaceable> (localization).
he: ‫תיצור-מחדש של חבילה, לדוגמא keyboard-configuration (מקלדת), locales (לוקליזציה).‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Manage command alternatives.
he: ‫נהל חלופות ליישומים.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: After changing <filename>/etc/default/grub</filename>.
he: ‫לאחר עדכון ‪<filename>/etc/default/grub</filename>‬.‬

note: type: Content of: <article><section><title>
en: Daemons and System
he: ‫ניהול daemons ומערכת‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossterm>
en: <filename>systemctl restart <replaceable>name</replaceable>.service</filename>
he: <filename>systemctl restart <replaceable> name</replaceable>.service</filename>

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Restart a service, system daemon.
he: ‫הפעל מחדש שרות, daemon מערכת.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossterm>
en: <filename>systemctl stop <replaceable>name</replaceable>.service</filename>
he: <filename>systemctl stop <replaceable> name</replaceable>.service</filename>

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Stop a service, system daemon.
he: ‫עצור שרות, daemon מערכת.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossterm>
en: <filename>systemctl start <replaceable>name</replaceable>.service</filename>
he: <filename>systemctl start <replaceable> name</replaceable>.service</filename>

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Start a service, system daemon.
he: ‫הפעל שרות, daemon מערכת.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Halts system.
he: ‫עצירת המערכת.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Reboots system.
he: ‫איתחול-מחדש של המערכת.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Shuts down system.
he: ‫כיבוי המערכת.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Suspends system.
he: ‫השהיית המערכת.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Hibernates system.
he: ‫הרדמת המערכת.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: All log files are under this directory.
he: ‫כל קבצי יומן הפעילות נמצאים מתחת לתיקיה זו.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Default values for many daemons and services.
he: ‫ערכי ברירת מחדל עבור daemon-ים ושרותים רבים.‬

note: type: Content of: <article><section><title>
en: Important Shell Commands
he: ‫פקודות מעטפת חשובות‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Print files to screen.
he: ‫הדפס קבצים למסך.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Change to directory.
he: ‫עבור לתיקיה.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Copy files and directories.
he: ‫העתק קבצים ותיקיות.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Echo string to screen.
he: ‫הצג מחרוזת על המסך.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Compress, uncompress files.
he: ‫דחס, פרוס קבצים.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Show contents of files.
he: ‫הצג תוכנם של קבצים.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: List files.
he: ‫הצג רשימת קבצים.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Create directories.
he: ‫צור תיקיות.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossterm>
en: mv <replaceable>file1</replaceable><literal> </literal><replaceable>file2</replaceable>
he: mv <replaceable>file1</replaceable> <literal> </literal> <replaceable>file2</replaceable>

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Move, rename files.
he: ‫העבר קבצים, החלף שמותיהם.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Remove files.
he: ‫מחק קבצים.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Remove empty directories.
he: ‫מחק תיקיות ריקות.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Find files like <literal>-name <replaceable>name</replaceable></literal> or <literal>-size <replaceable>+1000</replaceable></literal>, etc.
he: ‫מצא קבצים כמו ‪<literal>-name <replaceable>name</replaceable></literal>‬ או באורך ‪<literal>-size <replaceable>+1000</replaceable></literal>‬, וכו'.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Find search-string in files.
he: ‫מצא מחרוזת חיפוש בקבצים.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Create a symbolic link to a file.
he: ‫צור קישור רך לקובץ.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Show current processes.
he: ‫הצג תהליכים נוכחיים.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Send signal to process (e.g. terminate it). Use <command>ps</command> for PID.
he: ‫שליחת סיגנל לתהליך (לדוגמא, כדי לסיים אותו). למציאת ה-PID, נא להשתמש בפקודת <command>ps</command>.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Become another user, e.g. <literal>root</literal>.
he: ‫הפוך למשתמש אחר, כמו <literal>root</literal> (משתמש-על).‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Execute a command as <literal>root</literal> as normal user, see <filename>/etc/sudoers</filename>.
he: ‫הרץ פקודה בתור משתמש-על (<literal>root</literal>) אבל הישאר משתמש רגיל,  ראה ‪.<filename>/etc/sudoers</filename>‬‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Overwrite file with output of command.
he: ‫דרוס קובץ עם הפלט של פקודה.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Append output of command to file.
he: ‫שרשר פלט פקודה לתוכן קובץ.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Use output of command 1 as input of command 2.
he: ‫השתמש בפלט של פקודת cmd1 כקלט של פקודת cmd2.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Use file as input for command.
he: ‫השתמש בקובץ כקלט לפקודה.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Update packages listings from package repositories as listed in <filename>/etc/apt/sources.list</filename>. Required whenever that file or the contents of the repositories change.
he: ‫עדכן רשימות חבילות ממאגרי חבילות הרשומים ב-‪<filename>/etc/apt/sources.list</filename>‬.  הרץ, אם היה שינוי בתוכנו של אחד מהמאגרים או בקובץ, או במקרה של ספק.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Search packages and descriptions for <replaceable>search-string</replaceable>.
he: ‫חפש חבילות ותיאוריהן למחרוזת <replaceable>search-string</replaceable>.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Show package information incl. description.
he: ‫הצג פרטים על החבילה כולל תיאור.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Install packages from repositories with all dependencies.
he: ‫התקן חבילות ואת כל דרישות הקדם שלהן ממאגרים.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Install newest versions of all packages currently installed.
he: ‫התקן את הגירסאות החדשות ביותר של כל החבילות המותקנות.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Like <command>apt upgrade</command>, but with advanced conflict resolution.
he: ‫כמו <command>apt-get upgrade</command>, אבל עם מכניזם מתקדם לפתירת התנגשויות.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Remove packages that no other packages depend on.
he: ‫הסר חבילות שאף חבילה אחרת לא ציינה אותן כדרישת קדם.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: List all packages needed by the one given.
he: ‫הצג רשימה של כל דרישות הקדם של החבילה הנתונה.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: List all packages that need the one given.
he: ‫הצג רשימה של כל החבילות שציינו את החבילה הנתונה כדרישת קדם.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Update content listings from package repositories, see <command>apt update</command>.
he: ‫עדכן רשימות תוכן ממאגרי חבילות, ראה <command>apt update</command>.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Search packages for file.
he: ‫חפש קובץ בחבילות.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: List contents of a package.
he: ‫הצג תוכן של חבילה.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Console interface to APT, needs <literal>aptitude</literal>.
he: ‫ממשק קונסול ל-APT, דורש <literal>aptitude</literal>.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: GUI interface to APT, needs <literal>synaptic</literal>.
he: ‫ממשק גרפי לAPT, דורש <literal>synaptic</literal>.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: List packages.
he: ‫הצג רשימת חבילות.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Show package information.
he: ‫הצג פרטים על החבילה.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: List contents of package file.
he: ‫הצג תוכן חבילה.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Show which package a file belongs to.
he: ‫הצג את שם החבילה שקובץ שייך לה.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Install package files.
he: ‫התקן קבצים מחבילה.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Override a package&apos;s version of a file.
he: ‫דרוס גירסת קובץ שסופקה על ידי חבילה.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossterm>
en: dpkg-query -W &#x00A0;&#x00A0;&#x00A0;&#x00A0; <literal>--showformat</literal>=<replaceable> format</replaceable>
he: dpkg-query -W &#x00A0;&#x00A0;&#x00A0;&#x00A0;&#x00A0;&#x00A0;&#x00A0;&#x00A0; <literal>--showformat</literal>=<replaceable>format</replaceable>

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Query installed packages, format e.g. '${Package} ${Version} ${Installed-Size}\n'.
he: ‫תחקר חבילות מותקנות, פורמט לדוגמא ‪'${Package} ${Version} ${Installed-Size}\n'‬.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Write package selections to file.
he: ‫כתוב לקובץ רשימת חבילות שנבחרו.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Set package selections from file.
he: ‫בחר חבילות בהתאם לקובץ.‬

note: type: Content of: <article><section><title>
en: The Network
he: ‫הרשת‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Show and manipulate network interfaces and routing, needs <literal>iproute2</literal>.
he: ‫הצג ושנה ממשקי רשת וניתוב, דורש <literal>iproute2</literal>.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Login at another machine.
he: ‫היכנס למערכת אחרת.‬

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Copy files to other machine (and vice versa).
he: ‫העתק קבצים למערכת אחרת (ולהפך).‬
