Head - en to nl translation catalogue (91 entries)

en: Search and replace using regular expressions
nl: Zoeken en vervangen door reguliere expressies

en: regexxer Search Tool
nl: regexxer zoekmachine

en: Current-match color
nl: Huidige overeenkomst kleur

en: Fallback encoding
nl: Terugvallen tekenset

en: Match color
nl: Overeenkomst kleur

en: Name of the character encoding to use if a file is not readable in either UTF-8 or the codeset specified by the current locale. Try “iconv --list” for a complete list of possible values.
nl: Naam van de te gebruiken tekenset indien een bestand niet leesbaar is in ofwel UTF-8 of de tekenset gespecificeerd door de huidige locale. Probeer “iconv --list” voor een volledige lijst met mogelijke waarden.

en: Text view font
nl: Tekstweergave lettertype

en: The background color used to highlight matches of the search expression.
nl: De achtergrondkleur voor het oplichten van de overeenkomsten van de zoekterm.

en: The background color used to highlight the currently selected match of the search expression.
nl: De achtergrondkleur voor het oplichten van de huidige overeenkomst van de zoekterm.

en: The font used in the file editor.
nl: Het gebruikte lettertype in de bestandseditor.

en: The style of the application’s toolbar. Possible values are “icons”, “text”, “both”, and “both-horiz”.
nl: De werkbalkstijl van de toepassing. Mogelijke waarden zijn “icons”, “text”, “both”, en “both-horiz”.

en: Toolbar style
nl: Werkbalkstijl

en: Can’t read file:
nl: Kan bestand niet lezen:

en: File
nl: Bestand

en: Failed to save file “%1”: %2
nl: Opslaan van bestand “%1” is mislukt: %2

en: “%1” seems to be a binary file.
nl: “%1” is blijkbaar een binair bestand.

en: Save _all
nl: _Alles opslaan

en: Find files matching PATTERN
nl: Bestanden zoeken volgensPATROON

en: PATTERN
nl: PATROON

en: Do not recurse into subdirectories
nl: Submappen niet doorzoeken

en: Also find hidden files
nl: Ook verborgen bestanden zoeken

en: Find text matching REGEX
nl: Tekst zoeken volgens REGEX

en: Find only the first match in a line
nl: Alleen de eerste  overeenkomst in een regel zoeken

en: Do case insensitive matching
nl: Hoofdletterongevoelig zoeken

en: Replace matches with STRING
nl: Bij overeenkomst vervangen door TEKENREEKS

en: STRING
nl: TEKENREEKS

en: Print match location to standard output
nl: Locatie van overeenkomst tonen op de standaard-uitvoer

en: Do not automatically start search
nl: Niet automatisch beginnen met zoeken

en: Some files haven’t been saved yet.
    Quit anyway?
nl: Sommige bestanden zijn nog niet opgeslagen.
    Toch afsluiten?

en: Some files haven’t been saved yet.
    Continue anyway?
nl: Sommige bestanden zijn nog niet opgeslagen.
    Toch doorgaan?

en: The file search pattern is invalid.
nl: Het bestandszoekpatroon is ongeldig.

en: The following errors occurred during search:
nl: De volgende fouten traden op gedurende de zoekopdracht:

en: The following errors occurred during save:
nl: De volgende fouten traden op tijden opslaan:

en: Using the \C escape sequence to match a single byte is not supported.
nl: Het gebruik van het ontsnappingsteken \C voor de overeenkomst met een enkele byte wordt niet ondersteund.

en: Error in regular expression at “%1” (index %2):
    %3
nl: Fout in reguliere expressie bij “%1” (index %2):
    %3

en: Error in regular expression:
    %1
nl: Fout in reguliere extressie:
    %1

en: Reached the recursion and backtracking limit of the regular expression engine.
nl: De recursie- en 'backtracing'-limiet van de reguliere expressie motor is bereikt.

en: “%1” is not a valid encoding.
nl: “%1” is geen geldige tekenset.

en: Stop
nl: Stoppen

en: File:
nl: Bestand:

en: Match:
nl: Overeenkomst:

en: Cancels the running search
nl: Annuleert de huidige zoekopdracht

en: A filename pattern as used by the shell. Character classes [ab] and csh style brace expressions {a,b} are supported.
nl: Eem bestandsnaam-patroon dat gebruikt wordt door de shell (opdrachtregel). Tekenklassen [ab] en csh-stijl haakjes {a,b} worden ondersteund.

en: A regular expression in Perl syntax
nl: Een reguliere experssie in Perl syntax

en: Backward
nl: Achterwaards

en: File backward
nl: Bestand achterwaards

en: File forward
nl: Bestand voorwaards

en: Find all files that match the filename pattern
nl: Alle bestanden zoeken die overeenkomen met het bestandsnaampatroon

en: Find all matches of the regular expression
nl: Alle overeenkomsten van de reguliere expressie zoeken

en: Find all possible matches in a line
nl: Alle mogelijke overeenkomsten in een regel zoeken

en: Find fi_les
nl: Alle _bestanden zoeken

en: Fol_der:
nl: _Map:

en: Forward
nl: Voorwaards

en: Go to next match
nl: Ga naar volgende overeenkomst

en: Go to previous match
nl: Ga naar vorige overeenkomst

en: Go to the next matching file
nl: Ga naar de volgende bestandsovereenkomst

en: Go to the previous matching file
nl: Ga naar de vorige bestandsovereenkomst

en: Pattern:
nl: Patroon:

en: Preview
nl: Voorbeeld

en: Preview of the substitution
nl: Voorbeeld van de substitutie

en: Recurse into subdirectories
nl: Ook submappen doorzoeken

en: Replace _current
nl: Huidige _vervangen

en: Replace all matches in all files
nl: Alle overeenkomsten in alle bestanden vervangen

en: Replace all matches in the current file
nl: Alle overeenkomsten in het huidige bestand vervangen

en: Replace current match
nl: Huidige overeenkomst vervangen

en: Replace in _all files
nl: In _alle bestanden vervangen

en: Replace in _this file
nl: In _dit bestand vervangen

en: Replace:
nl: Vervangen:

en: Search:
nl: Zoeken:

en: The new string to substitute. As in Perl, you can refer to parts of the match using $1, $2, etc. or even $+, $&, $` and $'. The operators \l, \u, \L, \U and \E are supported as well.
nl: De nieuwe tekenreeks om te vervangen. Net als in Perl kunt u verwijzen naar delen van de overeenkomst door $1, $2, enz. of zelfs $+, $` en $'. De operators \l, \u, \L, \U en \E worden ook ondersteund.

en: _All files
nl: _Alle bestanden

en: _Edit
nl: Be_werken

en: _File
nl: _Bestand

en: _Help
nl: _Hulp

en: _Match
nl: _Overeenkomst

en: _Next file
nl: V_orig bestand

en: _Previous file
nl: _Volgend bestand

en: _Replace
nl: _Vervangen

en: _This file
nl: _Dit bestand

en: hidden
nl: verborgen

en: recursive
nl: recursief

en: C_urrent match color:
nl: H_uidige overeenkomst kleur:

en: Fallback _encoding:
nl: _Terugval tekenset:

en: Icons only
    Text only
    Icons and text
    Both horizontal
nl: Alleen pictogrammen
    Alleen tekst
    Pictogrammen en tekst
    Beide horizontaal

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: The encoding specified by the current locale
nl: De tekenset gespecificeerd door de huidige locale

en: Tool_bar style:
nl: _Werkbalkstijl:

en: _File access
nl: _Bestandstoegang

en: _Match color:
nl: _Overeenkomst kleur:

en: _Text view font:
nl: _Tekstweergave lettertype:

en: regexxer attempts to read a file in the following encodings before giving up:
nl: regexxer probeert een bestand te lezen in de volgende tekensets voordat hij opgeeft:
