make 3.80 - en to be translation catalogue (75 entries)

en:  (name might be truncated)
be:  (назва мусіла быць абрэзана)

en:   Date %s
be:   Дата %s

en:   uid = %d, gid = %d, mode = 0%o.
be:   uid = %d, gid = %d, рэжым = 0%o.

en:  (built-in):
be:  (убудаваны):

en: 
    # Directories
be: 
    # Тэчкі

en: No
be: Не

en:  files,
be:  файлаў,

en: no
be: не

en:  so far.
be:  так далёка.

en: Removing intermediate files...
be: Выдаляюцца прамежкавыя файлы...

en: Current time
be: Бягучы час

en: %s: Timestamp out of range; substituting %s
be: %s: адбітак часу па-за дапушчальнымі межамі, падстаўляецца %s

en: # Not a target:
be: # Ня мэта:

en: #  Also makes:
be: #  Так сама робяцца:

en: #  Modification time never checked.
be: #  Час зьмяненьня ніколі не правяраўся.

en: #  File does not exist.
be: #  Файл ня йснуе.

en: #  File is very old.
be: #  Файл вельмі стары.

en: #  Last modified %s
be: #  Апошняе зьмяненьне %s

en: #  File has been updated.
be: #  Файл быў абноўлены.

en: #  File has not been updated.
be: #  Файл ня быў абноўлены.

en: #  Commands currently running (THIS IS A BUG).
be: #  Загады, што выконваюцца зараз (ГЭТА - ПАМЫЛКА).

en: #  Successfully updated.
be: #  Пасьпяхова абноўлены.

en: 
    # Files
be: 
    # Файлы

en: %s: option `%s' is ambiguous
be: %s: выбар "%s" - неадназначы.

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
be: %s: выбар "--%s" не дазваляе довад.

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
be: %s: выбар "%c%s" не дазваляе довад.

en: %s: option `%s' requires an argument
be: %s: выбар "%s" патрабуе довад.

en: %s: unrecognized option `--%s'
be: %s: нераспазнаны выбар "--%s".

en: %s: unrecognized option `%c%s'
be: %s: нераспазнаны выбар "%c%s".

en: %s: illegal option -- %c
be: %s: недапушчальны выбар -- %c.

en: %s: invalid option -- %c
be: %s: нерэчаісны выбар -- %c.

en: %s: option requires an argument -- %c
be: %s: выбар патрабуе довад -- %c.

en: *** Waiting for unfinished jobs....
be: *** Чакаюцца незавершаныя працы....

en: Options:
be: Выбары:

en:   -h, --help                  Print this message and exit.
be:   -h, --help                  Друкуе гэтае паведамленьне й выходзіць.

en:   -p, --print-data-base       Print make's internal database.
be:   -p, --print-data-base        Друкуе нутраную базу даньняў make.

en:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Turns off -k.
be:   -S, --no-keep-going, --stop
                                   Выключае -k.

en:   -w, --print-directory       Print the current directory.
be:   -w, --print-directory        Друкуе бягучую тэчку.

en: empty string invalid as file name
be: пусты радок нерэчаісны ў якасьці назвы файла

en: Makefile from standard input specified twice.
be: Makefile са стандартнага ўводу зададзены двойчы.

en: fopen (temporary file)
be: fopen (часовы файл)

en: fwrite (temporary file)
be: fwrite (часовы файл)

en: unlink (temporary file):
be: unlink (часовы файл):

en: No targets
be: Няма мэт

en: Usage: %s [options] [target] ...
be: Выкарыстаньне: %s [выбары] [мэта] ...

en: 
    This program built for %s
be: 
    Гэта праграма пабудавана для %s

en: 
    This program built for %s (%s)
be: 
    Гэта праграма падубавана для %s (%s)

en: %s: user %lu (real %lu), group %lu (real %lu)
be: %s: карыстальнік %lu (насамрэч %lu), група %lu (насамрэч %lu)

en: creating jobs pipe
be: ствараецца трубаправод прац

en: Reading makefiles...
be: Чытаюцца make-файлы...

en:  (no default goal)
be:  (няма дапомнае мэты)

en:  (search path)
be:  (пошук шляху)

en: unknown signal
be: невядомы сыгнал

en: Illegal Instruction
be: Недапушчальная інструкцыя

en: Killed
be: Забіты

en: Bus error
be: Памылка шыны

en: Bad system call
be: Дрэнны сыстэмны выклік

en: Broken pipe
be: Зламаны трубаправод

en: Terminated
be: Завершаны

en: Stopped
be: Спынен

en: Stopped (tty input)
be: Спынен (tty увод)

en: Stopped (tty output)
be: Спынен (вывад на tty)

en: Stopped (signal)
be: Спынена (сыгнал)

en: Window changed
be: Акно зьменена

en: I/O possible
be: магчым У/В

en: Danger signal
be: Сыгнал пагрозы

en: Information request
be: Запыт аб зьвестках

en: default
be: дапомны

en: environment
be: асяродзьдзе

en: makefile
be: make-файл

en: command line
be: загадны радок

en: `override' directive
be: дырэктыва "override"

en: automatic
be: аўтаматычна

en:  (from `%s', line %lu)
be:  (з "%s", радок %lu)

en: 
    # Variables
be: 
    # Пераменныя
