remmina - en to bg translation catalogue (100 entries)

en: Overwrite all files
bg: Презапиши всички

en: Are you sure you want to close %i active connections in the current window?
bg: В текущия прозорец има %i активни връзки. Сигурни ли сте, че желаете да го затворите?

en: The file “%s” is corrupted, unreadable, or could not be found.
bg: Файлът "%s" е повреден, не може да бъде прочетен или не е открит.

en: %d password changed. | %d passwords changed.
bg[0]: %d паролата е променена.
bg[1]: %d паролите са променени.

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Connect either to a desktop described in a file (.remmina or a filetype supported by a plugin) or a supported URI (RDP, VNC, SSH or SPICE)
bg: Свързване към отдалечено работно място посредством конфигурация описана във файл (.remmina или друг вид файлове поддържани от приставки(plugins))

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Create new connection profile
bg: Нова връзка

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Show preferences
bg: Настройки

en: Encrypt a password
bg: Запазване на паролата

note: TRANSLATORS: “%s” is a placeholder for the connection profile name
en: Connecting to “%s”…
bg: Свързване към „%s“…

note: TRANSLATORS: “%s” is a placeholder for an hostname or an IP address.
en: Connecting to “%s” via SSH…
bg: Свързване към %s посредством SSH…

note: TRANSLATORS: “%i” is a placeholder for a TCP port number.
en: Awaiting incoming SSH connection on port %i…
bg: Изчакване за пристигащ SSH връзка на порт %i…

en: The “%s” command is not available on the SSH server.
bg: Командата "%s" не е открита на SSH сървъра

en: Could not run the “%s” command on the SSH server (status = %i).
bg: Командата "%s" се провали на SSH сървъра (състояние = %i).

en: Type in SSH username and password.
bg: Въведете потребителско име и парола за SSH.

en: Could not authenticate with TOTP/OTP/2FA. %s
bg: Стартирането на SSH сесия не успя: %s

en: Could not authenticate with SSH password. %s
bg: Стартирането на SSH сесия не успя: %s

en: SSH identity file not selected.
bg: Файлът с SSH ключа все още не е зададен.

en: Could not authenticate automatically with SSH agent. %s
bg: Не можа да се идентифицира автоматично с публичен SSH ключ. %s

en: Could not authenticate with SSH GSSAPI/Kerberos. %s
bg: Не можа да се идентифицира посредством Керберос/GSSAPI. %s

en: Could not authenticate with keyboard-interactive. %s
bg: Невалидна идентификация с публичен SSH ключ. %s

en: Could not authenticate with automatic public SSH key. %s
bg: Невалидна идентификация с публичен SSH ключ. %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not fetch public SSH key. %s
bg: Неуспех при свързването към целта на SSH тунела: %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not fetch checksum of the public SSH key. %s
bg: Стартирането на SSH сесия не успя: %s

en: Warning: The server has changed its public key. This means you are either under attack,
    or the administrator has changed the key. The new public key fingerprint is:
bg: Предупреждение: Публичният ключ на сървъра е бил променен. 
    Това означава, че или връзката не е сигурна или системният администратор е променил ключа на сървъра. Новият идентификатор на сървърният ключ е:

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not check list of known SSH hosts. %s
bg: Стартирането на SSH сесия не успя: %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not create channel. %s
bg: Създаването на SFTP сесия не успя: %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not connect to SSH tunnel. %s
bg: Неуспех при свързването към целта на SSH тунела: %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not request port forwarding. %s
bg: Заявката за пренасочване на портове не успя: %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not write to SSH channel. %s
bg: Създаването на SFTP сесия не успя: %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not read from tunnel listening socket. %s
bg: Създаването на SFTP сесия не успя: %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not poll SSH channel. %s
bg: Създаването на SFTP сесия не успя: %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not read SSH channel in a non-blocking way. %s
bg: Създаването на SFTP сесия не успя: %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not send data to tunnel listening socket. %s
bg: Неуспех при свързването към целта на SSH тунела: %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not create SFTP session. %s
bg: Създаването на SFTP сесия не успя: %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not start SFTP session. %s
bg: Стартирането на SSH сесия не успя: %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not open channel. %s
bg: Създаването на SFTP сесия не успя: %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not request shell. %s
bg: Създаването на SFTP сесия не успя: %s

en: Total %i item. | Total %i items.
bg[0]: Общо %i елемент.
bg[1]: Общо %i елемента.

en: Are you sure you want to delete “%s”?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете "%s"?

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is a directory path
en: Could not create the folder “%s”.
bg: Създаването на SFTP сесия не успя: %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is a file path
en: Could not create the file “%s”.
bg: Създаването на SFTP сесия не успя: %s

note: TRANSLATORS: The placeholders %s are a file path, and an error message.
en: Could not open the file “%s” on the server. %s
bg: Грешка при отварянето на файла %s на сървъра. %s

en: Could not save the file “%s”.
bg: Създаването на SFTP сесия не успя: %s

en: Could not open the folder “%s”. %s
bg: Отварянето на папката %s не успя. %s

en: Could not create the folder “%s” on the server. %s
bg: Грешка при създаването на папката %s на сървъра. %s

en: Could not create the file “%s” on the server. %s
bg: Грешка при създаването на файла %s на сървъра. %s

en: Could not open the file “%s”.
bg: Създаването на SFTP сесия не успя: %s

en: Could not write to the file “%s” on the server. %s
bg: Грешка при записването на файла %s на сървъра. %s

en: Could not read from the folder. %s
bg: Създаването на SFTP сесия не успя: %s

en: Could not delete “%s”. %s
bg: Създаването на '%s' не успя. %s

en: Execute a Command
bg: Изпълнение на команда

en: Before connecting
bg: Нова връзка

en: After connecting
bg: Нова връзка

en: Start-up
bg: Започни

en: Auto-start this profile
bg: Включи "Autostart" за този профил

en: Start-up path
bg: Път за стартиране

en: Remote Connection Profile
bg: Нова връзка

en: Could not find the file “%s”.
bg: Файлът с име "%s" не можа да бъде намерен.

en: Select All (host+A)
bg: Избиране на всичко (Host + A)

en: Copy (host+C)
bg: Копиране (host + C)

en: Paste (host+V)
bg: Поставяне (host + V)

en: Find text (host+G)
bg: Поставяне (host + V)

en: The filename can use the following placeholders:
    
      • %h is substituted with the server name
      • %t is substituted with the SSH server name
      • %u is substituted with the username
      • %U is substituted with the SSH username
      • %p is substituted with Remmina profile name
      • %g is substituted with Remmina profile group name
      • %d is substituted with local date and time in ISO 8601 format
bg: Името на файла може да съдържа следните заместители(placeholders) на низове:
    
      • %h се замества с името на сървъра
      • %t се замества с името на SSH сървъра
      • %u се замества с потребителското име
      • %U се замества с SSH потребителското име
      • %p се замества с името на профила в Reminna
      • %g се замества с името на групата от която е част използваният Reminna профил
      • %d се замества с локалните дата и час представени в iso8601 формат

en: Secured password storage in KWallet
bg: %s парола

en: <Auto-detect>
bg: Автоматично стартиране

en: Lost connection to the RDP server “%s”.
bg: Неуспех при свързването към целта на SSH тунела: %s

en: Could not find the address for the RDP server “%s”.
bg: Командата %s не е открита на SSH сървъра

en: Cannot connect to the RDP server “%s”.
bg: Неуспех при свързването към целта на SSH тунела: %s

en: Cannot connect to the “%s” RDP server.
bg: Неуспех при свързването към целта на SSH тунела: %s

en: Auto-detect
bg: Автоматично стартиране

en: NLA protocol security
bg: Протокол

en: TLS protocol security
bg: Протокол

en: RDP protocol security
bg: Протокол

en: Network connection type
bg: Нова връзка

en: Connection timeout in ms
bg: Свързване към „%s“…

en: Remote Desktop Gateway server
bg: Настройки на отдалечен достъп

en: Remote Desktop Gateway username
bg: Настройки на отдалечен достъп

en: Remote Desktop Gateway password
bg: Настройки на отдалечен достъп

en: Remote Desktop Gateway domain
bg: Настройки на отдалечен достъп

en: Start-up program
bg: Стартиране на програма при свързване

en: Forget passwords after use
bg: %s парола

en: Enter SPICE password
bg: SSH парола

en: Enter VNC password
bg: Запазване на паролата

en: Secured password storage in the GNOME keyring
bg: %s парола

en: Set new password
bg: Запазване на паролата

en: Add a new connection profile
bg: Нова връзка

en: Make Remmina your default remote desktop client
bg: Клиент за отдалечен достъп Remmina

note: Remmina community website
en: Community
bg: Команда

en: New connection profile
bg: Нова връзка

en: Remmina main menu
bg: Аплет Remmina

en: Folder for screenshots
bg: Директория за запазване на SSH дневник(лог) от сесията

en: Select a folder
bg: Опресняване на текущата папка

en: Screenshot filenames
bg: Опресняване на текущата папка

en: Default view
bg: Стандартно

en: By group
bg: Група

en: By protocol
bg: Протокол

en: Per connection
bg: Нова връзка

en: Show/hide fullscreen
bg: Превключване на пълноекранен режим

en: Use secret key authentication for some widgets
bg: Идентифицирането на публичния ключ на SSH не успя: %s

en: Automatically accept all fingerprints and certificates
bg: Приеми промененият сертификат?
