remmina - en to bn translation catalogue (13 entries)

en: Are you sure you want to close %i active connections in the current window?
bn: বর্তমানে উইন্ডোতে %i টি সক্রিয় সংযোগ রয়েছে। আপনি নিশ্চিত যে এটি বন্ধ করতে চান?

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Create new connection profile
bn: নতুন সংযোগ

en: Are you sure you want to delete “%s”?
bn: বর্তমানে উইন্ডোতে %i টি সক্রিয় সংযোগ রয়েছে। আপনি নিশ্চিত যে এটি বন্ধ করতে চান?

en: Are you sure you want to cancel the file transfer in progress?
bn: বর্তমানে উইন্ডোতে %i টি সক্রিয় সংযোগ রয়েছে। আপনি নিশ্চিত যে এটি বন্ধ করতে চান?

en: Before connecting
bn: নতুন সংযোগ

en: After connecting
bn: নতুন সংযোগ

en: Remote Connection Profile
bn: নতুন সংযোগ

en: Network connection type
bn: নতুন সংযোগ

en: Add a new connection profile
bn: নতুন সংযোগ

en: Make Remmina your default remote desktop client
bn: Remmina দূরবর্তী ডেস্কটপ ক্লায়েন্ট

en: New connection profile
bn: নতুন সংযোগ

en: Default view
bn: ডিফল্ট

en: Per connection
bn: নতুন সংযোগ
