remmina - en to si translation catalogue (185 entries)

en: Password
si: මුරපදය

en: Public key (automatic)
si: ප්‍රසිද්ධ යතුර (ස්වයංක්‍රීය)

en: Show Hidden Files
si: සැඟවුනු ගොනු පෙන්වන්න

en: Username
si: පරිශීලක නාමය

en: Password to unlock private key
si: පුද්ගලික යතුර අගුළුහැරීමට මුරපදය

en: Protocol
si: කෙටුම්පත

en: File
si: ගොනුව

en: Tool
si: මෙවලම

en: Preference
si: අභිප්‍රේත

en: Secret
si: රහස

en: _OK
si: _හරි

en: Close
si: වසන්න

en: Name
si: නම

en: Type
si: වර්ගය

en: Description
si: වැණුම

en: Version
si: අනුවාදය

en: Chat with %s
si: %s සමඟ කතා කරන්න

en: _Send
si: _යවන්න

en: New Connection
si: නව සම්බන්ධතාවය

en: Resolutions
si: විභේදනය

en: Configure the available resolutions
si: පවතින විභේදන වින්යාසගත කරන්න

en: Recent lists cleared.
si: මෑත ලැයිස්තු හිස් කර ඇත.

en: Cancel
si: අවලංගු

en: Yes
si: ඔව්

en: No
si: නැහැ

en: Domain
si: වසම

en: Save password
si: මුරපදය සුරකින්න

en: _Cancel
si: _අවලංගු

en: Client Certificate File
si: අනුග්‍රාහකයේ සහතික ගොනුව

en: Client Certificate Key
si: අනුග්‍රාහක සහතිකයේ යතුර

en: Multi monitor
si: බහු තිර

en: Preferences
si: අභිරුචි

en: _Tools
si: _මෙවලම්

en: Tools
si: මෙවලම්

en: Screenshot
si: තිරසේයාව

en: Disconnect
si: විසන්ධි කරන්න

en: The passwords do not match
si: මුරපද නොගැලපේ

en: Resetting passwords, please wait…
si: මුරපද නැවත සැකසෙමින්, රැඳෙන්න…

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Show 'About'
si: 'පිළිබඳව' පෙන්වන්න

en: FILE
si: ගොනුව

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Create new connection profile
si: නව සම්බන්ධතාවක පැතිකඩක් සාදන්න

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Show preferences
si: අභිප්‍රේත පෙන්වන්න

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Quit
si: ඉවත් වන්න

en: SERVER
si: සේවාදායකය

en: PROTOCOL
si: කෙටුම්පත

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Show the application version
si: යෙදුමේ අනුවාදය පෙනවන්න

en: Encrypt a password
si: මුරපදයක් සංකේතනය කරන්න

en: Change security settings
si: ආරක්‍ෂණ සැකසුම් වෙනස්කරන්න

en: Choose download location
si: බාගතවන ස්ථානය තෝරන්න

en: Choose a file to upload
si: උඩුගත කිරීමට ගොනුවක් තෝරන්න

en: Upload
si: උඩුගත කරන්න

en: Upload folder
si: උඩුගත බහාලුම

en: Download
si: බාගන්න

en: Refresh
si: නැවුම් කරන්න

en: Download from server
si: සේවාදායකයෙන් බාගන්න

en: Upload to server
si: සේවාදායකයට උඩුගත කරන්න

en: Filename
si: ගොනුවේ නම

en: Size
si: ප්‍රමාණය

en: User
si: පරිශීලක

en: Group
si: සමූහය

en: Permission
si: අවසරය

en: Remote
si: දුරස්ථ

en: Local
si: ස්ථානීය

en: Progress
si: ප්‍රගතිය

note: TRANSLATORS: “%s” is a placeholder for the connection profile name
en: Connecting to “%s”…
si: “%s” වෙත සම්බන්ධ වෙමින්…

note: TRANSLATORS: The user is asked to verify a new SSL certificate.
en: Certificate details:
si: සහතිකයේ විස්තර:

note: TRANSLATORS: An SSL certificate subject is usually the remote server the user connect to.
en: Subject:
si: මාතෘකාව:

note: TRANSLATORS: The name or email of the entity that have issued the SSL certificate
en: Issuer:
si: නිකුත් කරන්නා:

note: TRANSLATORS: An SSL certificate fingerprint, is a hash of a certificate calculated on all certificate's data and its signature.
en: Fingerprint:
si: ඇඟිලි සටහන:

note: TRANSLATORS: The user is asked to accept or refuse a new SSL certificate.
en: Accept certificate?
si: සහතිකය පිළිගන්නවාද?

note: TRANSLATORS: The user is asked to verify a new SSL certificate.
en: The certificate changed! Details:
si: සහතිකය වෙනස් විය! විස්තර:

note: TRANSLATORS: An SSL certificate fingerprint, is a hash of a certificate calculated on all certificate's data and its signature.
en: Old fingerprint:
si: පැරණි ඇඟිලි සටහන:

note: TRANSLATORS: An SSL certificate fingerprint, is a hash of a certificate calculated on all certificate's data and its signature.
en: New fingerprint:
si: නව ඇඟිලි සටහන:

note: TRANSLATORS: The user is asked to accept or refuse a new SSL certificate.
en: Accept changed certificate?
si: වෙනස් කළ සහතිකය පිළිගන්නවාද?

en: Could not authenticate, attempting reconnection…
si: සත්‍යාපනය කළ නොහැකි විය, නැවත සම්බන්ධ වීමට තැත් කරමින්…

en: Server
si: සේවාදායකය

en: Cannot connect to local port %i.
si: %i ස්ථානීය කෙවෙනියට සම්බන්ධ වීමට නොහැකියි.

en: Import
si: ආයාත කරන්න

en: _Save
si: _සුරකින්න

en: This protocol does not support exporting.
si: මෙම කෙටුම්පත නිර්යාතයට සහාය නොදක්වයි.

en: Resolution
si: විභේදනය

en: Custom
si: අභිරුචි

en: Basic
si: මූලික

en: Advanced
si: වැඩිදුර

en: Notes
si: සටහන්

en: Remote Connection Profile
si: දුරස්ථ සම්බන්ධතා පැතිකඩ

en: Connect
si: සම්බන්ධ වන්න

en: _Save and Connect
si: _සුරකින්න හා සම්බන්ධ වන්න

en: _Quit
si: _ඉවත් වන්න

en: _Preferences
si: _අභිප්‍රේත

note: TRANSLATORS: %s is a placeholder for an error message
en: Error: %s
si: දෝෂය: %s

en: Copy (host+C)
si: පිටපත් (ධාරකය+ජ)

en: Paste (host+V)
si: අලවන්න (ධාරකය+ඩ)

en: Save session to file
si: වාරය ගොනුවක් තුළට සුරකින්න

en: Copy
si: පිටපත්

en: _Copy
si: _පිටපත්

en: Paste
si: අලවන්න

en: _Paste
si: _අලවන්න

en: Select all
si: සියල්ල තෝරන්න

en: _Select all
si: _සියල්ල තෝරන්න

en: User password
si: පරිශීලක මුරපදය

en: Don't remember passwords
si: මුරපද මතක තබා නොගන්න

en: Secured password storage in KWallet
si: කේවැලට් හි ආරක්ෂිත මුරපද ආචයනය

en: Input device settings
si: ආදාන උපාංගයේ සැකසුම්

en: Satellite
si: චන්ද්‍රිකා

en: NLA protocol security
si: ජා.ම.ස.(NLA) කෙටුම්පත් ආරක්ෂාව

en: TLS protocol security
si: ප්‍ර.ස්.ආ.(TLS) කෙටුම්පත් ආරක්ෂාව

en: Default
si: පෙරනිමි

en: Share folder
si: බහාලුම බෙදාගන්න

en: Network connection type
si: ජාල සම්බන්ධතාවේ වර්ගය

en: Quality
si: ගුණත්වය

en: Client name
si: අනුග්‍රාහකයේ නම

en: Share printers
si: මුද්‍රක බෙදාගන්න

en: Ignore certificate
si: සහතිකය නොසලකන්න

en: Forget passwords after use
si: භාවිතයෙන් පසු මුරපද අමතක කරන්න

en: RDP - Preferences
si: RDP - අභිප්‍රේත

en: No clipboard sync
si: පසුරුපුවරු සමමුහූර්ත නැත

en: Enable audio channel
si: ශ්‍රව්‍ය නාලිකාව සබල කරන්න

en: Enter VNC password
si: අ.ජා.ප. (VNC) මුරපදය යොදන්න

en: Enter VNC authentication credentials
si: අ.ජා.ප. (VNC) සත්‍යාපන අක්තපත්‍ර යොදන්න

en: Unable to connect to VNC server
si: අ.ජා.ප. සේවාදායකයට සම්බන්ධ වීමට නොහැකි විය

en: Listen on port
si: කෙවෙනියෙන් සවන්දෙන්න

en: Ignore remote bell messages
si: දුරස්ථ සීනු පණිවිඩ නොසලකන්න

en: File downloaded
si: ගොනුව බාගත විය

en: URL
si: ඒ.ස.නි.

en: http://address or https://address
si: http://ලිපිනය හෝ https://ලිපිනය

en: User agent
si: පරිශීලක නියෝතය

en: E.g. https://example.org, socks://mysocks:1080
si: උදා. https://උදාහරණය.ලංකා, socks://මගේහුවමාරු:1080

en: Turn on Java support
si: ජාවා සහාය සක්‍රිය කරන්න

en: Hello, World!
si: ආයුබෝවන්, ලෝකය!

en: Use server settings
si: සේවාදායකයේ සැකසුම් භාවිතාකරන්න

en: VNC password
si: අ.ජා.ප. (VNC) මුරපදය

en: Shared connection
si: බෙදාගත් සම්බන්ධතාවය

en: <big>Permissions</big>
si: <big>අවසර</big>

en: <big>Snap settings</big>
si: <big>ස්නැප් සැකසුම්</big>

en: Do not show this message again
si: මෙම පණිවිඩය නැවත පෙන්වන්න එපා

en: Search
si: සොයන්න

en: About
si: පිළිබඳව

en: Add
si: එකතු කරන්න

en: _Remove
si: _ඉවත් කරන්න

en: Set new password
si: නව මුරපදයක් සකසන්න

[ctx: Multi password changer table]
en: Name
si: නම

[ctx: Multi password changer table]
en: Group
si: සමූහය

[ctx: Multi password changer table]
en: Domain\Username
si: වසම\පරිශීලකනාමය

en: <span weight='bold' size='larger'>Multi Password Changer</span>
si: <span weight='bold' size='larger'>බහු මුරපද වෙනස් කරනය</span>

en: Choose a new key
si: නව යතුරක් තෝරන්න

en: Please press the new key…
si: කරුණාකර නව යතුර ඔබන්න…

en: Add a new connection profile
si: නව සම්බන්ධතා පැතිකඩක් එකතු කරන්න

en: Server name or IP address
si: සේවාදායකයේ නම හෝ අ.ජා.කෙ. (IP) ලිපිනය

en: Clear
si: හිස් කරන්න

en: Edit
si: සංස්කරණය

en: Collapse all
si: සියල්ල හකුලන්න

en: Expand all
si: සියල්ල දිගහරින්න

en: Multi password changer
si: බහු මුරපද වෙනස් කරනය

en: Export
si: නිර්යාත කරන්න

en: Homepage
si: මුල් පිටුව

en: Donations
si: පරිත්‍යාග

note: Remmina community website
en: Community
si: ප්‍රජාව

en: Last used
si: අවසාන භාවිතය

en: New connection profile
si: නව සම්බන්ධතා පැතිකඩ

en: Actions
si: ක්‍රියාමාර්ග

en: Please wait…
si: කරුණාකර රැඳෙන්න…

en: Open connection
si: සම්බන්ධතාව විවෘත කරන්න

en: Edit settings
si: සැකසුම් සංස්කරණය

en: Screen resolutions
si: තිරයේ විභේදන

en: Folder for screenshots
si: තිරසේයා සඳහා බහාලුම

en: Screenshot filenames
si: තිරසේයා ගොනුනාම

note: The folder where profiles are saved
en: Remmina data folder
si: රෙම්මිනා දත්ත බහාලුම

en: Only save generated screenshots, don't copy them to clipboard.
si: ජනනය කළ තිරසේයා පමණක් සුරකින්න, ඒවා පසුරුපුවරුවට පිටපත් නොකරන්න.

en: Prevent screenshots from entering clipboard
si: තිරසේයා පසුරුපුවරුවට ඇතුල් වීම වළක්වන්න

en: Default view
si: පෙරනිමි පෙනුම

en: Automatic
si: ස්වයංක්‍රීය

en: By group
si: සමූහය අනුව

en: By protocol
si: කෙටුම්පත අනුව

en: Keyboard
si: යතුරුපුවරුව

en: Automatically accept all fingerprints and certificates
si: සියලුම ඇඟිලි සටහන් සහ සහතික ස්වයංක්‍රීයව පිළිගන්න

en: Security
si: ආරක්‍ෂාව

en: Terminal font
si: අග්‍රයේ මුද්‍රණාක්‍ෂරය

en: Shortcuts for copying and pasting
si: පිටපත් කිරීම හා ඇලවීම සඳහා කෙටිමං

en: Background colour
si: පසුබිමේ වර්ණය

en: Foreground colour
si: පෙරබිමේ වර්ණය

en: Terminal
si: අග්‍රය

en: Remmina Preferences
si: රෙම්මිනා අභිප්‍රේත

en: Unlock Remmina
si: රෙම්මිනා අගුළුහරින්න

en: Unlock
si: අගුළුහරින්න
