remmina - en to hr translation catalogue (938 entries)

en: Password
hr: Lozinka

en: SSH identity file
hr: Datoteka SSH identiteta

en: Public key (automatic)
hr: Javni ključ (automatski)

en: Show Hidden Files
hr: Prikaži skrivene datoteke

en: Overwrite all files
hr: Zamijeni sve datoteke

en: Resume all file transfers
hr: Nastavi sve prijenose datoteka

en: Connect via SSH from a new terminal
hr: Poveži putem SSH-a iz novog terminala

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Authentication type
hr: Vrsta ovjere

en: Password to unlock private key
hr: Lozinku za otključavanje privatnog ključa

en: SSH Proxy Command
hr: SSH proxy naredba

en: SFTP - Secure File Transfer
hr: SFTP - Osigurani prijenos datoteka

en: Remmina debugging window
hr: Otvori Remmina prozor otklanjanja grešaka

en: Paste system info in the Remmina debugging window
hr: Zalijepi informacije sustava u Remmina prozor otklanjanja grešaka

en: This window can help you find connection problems.
    You can stop and start the logging at any moment using the On/Off switch.
    The stats button (Ctrl+T), can be useful to gather system info you may share when reporting a bug.
    There is more info about debugging Remmina on https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging
hr: Ovaj prozor vam može pomoći u pronalasku problema s povezivanjem.
    Možete zaustaviti i pokrenuti zapisivanje u svakom trenutku koristeći Uklj/Isklj preklopnik.
    Tipka stanja (Ctrl+T), može biti korisna za prikupljanje informacija sustava koje možete podijeliti pri prijavi izvještaja greške.
    Postoji više informacija o Remmina otklanjanju grešaka na https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging

en: Protocol
hr: Protokol

en: Entry
hr: Stavka

en: File
hr: Datoteka

en: Tool
hr: Alat

en: Preference
hr: Osobitost

en: Secret
hr: Tajna

en: Language Wrapper
hr: Jezični wrapper

en: _OK
hr: _U redu

en: Plugins
hr: Priključci

en: Close
hr: Zatvori

en: Name
hr: Naziv

en: Type
hr: Vrsta

en: Description
hr: Opis

en: Version
hr: Inačica

en: Chat with %s
hr: Razgovaraj s %s

en: _Send
hr: _Pošalji

en: _Clear
hr: _Obriši

en: Discovered
hr: Otkriveno

en: New Connection
hr: Novo povezivanje

en: <None>
hr: <Nijedna>

en: Resolutions
hr: Razlučivost

en: Configure the available resolutions
hr: Podesite dostupne razlučivosti

en: Recent lists cleared.
hr: Nedavni popis obrisan.

en: Keystrokes
hr: Tipke prečaca

en: Configure the keystrokes
hr: Podesi tipke prečaca

note: TRANSLATORS: Do not translate libsodium, is the name of a library
en: libsodium >= 1.9.0 is required to use Primary Password
hr: libsodium >= 1.9.0 je potreban za korištenje glavne lozinke

en: Picking a terminal colouring file replaces the file:
hr: Odabir datoteke boje terminala zamjenjuje datoteku:

en: This file contains the “Custom” terminal colour scheme selectable from the “Advanced” tab of terminal connections and editable in the “Terminal” tab in the settings.
hr: Ova datoteka sadrži shemu boja terminala „Prilagođeno,” koja se može odabrati u kartici „Napredno” veza terminala i uređivati u kartici „Terminal” u postavkama.

en: Cancel
hr: Odustani

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Domain
hr: Domena

en: Save password
hr: Spremi lozinku

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: Enter certificate authentication files
hr: Upišite vjerodajnicu datoteka ovjere

en: CA Certificate File
hr: CA datoteka vjerodajnice

en: CA CRL File
hr: CA CRL datoteka

en: Client Certificate File
hr: Datoteka vjerodajnice klijenta

en: Client Certificate Key
hr: Ključ vjerodajnice klijenta

en: Are you sure you want to close %i active connections in the current window?
hr: Sigurno želite zatvoriti %i aktivnih povezivanja u trenutnom prozoru?

en: Are you sure you want to close this last active connection?
hr: Sigurno želite zatvoriti ovo posljednje aktivno povezivanje?

en: Viewport fullscreen mode
hr: Način cjelozaslonskog prikaza

en: Scrolled fullscreen
hr: Pomični cijeli zaslon

en: Keep aspect ratio when scaled
hr: Zadrži omjer slike pri promjeni veličine

en: Fill client window when scaled
hr: Popuni prozor klijenta pri promjeni veličine

en: Send clipboard content as keystrokes
hr: Pošalji sadržaj međuspremnika kao pritisak tipki

en: CAUTION: Pasted text will be sent as a sequence of key-codes as if typed on your local keyboard.
    
      • For best results use same keyboard settings for both, client and server.
    
      • If client-keyboard is different from server-keyboard the received text can contain wrong or erroneous characters.
    
      • Unicode characters and other special characters that can't be translated to local key-codes won’t be sent to the server.
hr: OPREZ: Zalijepljeni tekst bit će poslan kao slijed kôdova tipki kao da je upisan na vašoj lokalnoj tipkovnici.
    
      • Za najbolje rezultate koristite iste postavke tipkovnice za klijenta i za poslužitelja.
    
      • Ako je tipkovnica klijenta drugačija od tipkovnice poslužitelja, primljeni tekst može sadržavati nevaljane ili pogrešne znakove.
    
      • Unikôdni znakovi i ostali posebni znakovi koji ne mogu biti prevedeni u lokalne kôdove tipki neće biti poslani na poslužitelj.

en: Turn off scaling to avoid screenshot distortion.
hr: Isključi promjenu veličine kako bi se izbjeglo izobličenje slike zaslona.

en: Screenshot taken
hr: Zaslon uslikan

en: _Menu
hr: _Izbornik

en: Menu
hr: Izbornik

en: Open the Remmina main window
hr: Otvori glavni Remmina prozor

en: Duplicate current connection
hr: Udvostruči trenutno povezivanje

en: Resize the window to fit in remote resolution
hr: Promijeni veličinu prozora prema razlučivosti udaljene površine

en: Toggle fullscreen mode
hr: Uklj/Isklj cjelozaslonski način rada

en: Multi monitor
hr: Višestruki monitori

en: Toggle dynamic resolution update
hr: Uklj/Isklj promjenjivu nadopnu razlučivosti

en: Toggle scaled mode
hr: Aktiviraj promjenjivi način

en: Switch tab pages
hr: Zamijeni stranice kartica

en: Grab all keyboard events
hr: Uhvati sve događaje tipkovnice

en: Preferences
hr: Osobitosti

en: _Tools
hr: _Alati

en: Tools
hr: Alati

en: Screenshot
hr: Slika zaslona

en: Minimize window
hr: Smanji prozor

en: Disconnect
hr: Prekini povezivanje

en: The file “%s” is corrupted, unreadable, or could not be found.
hr: Datoteka “%s” je oštećena, nečitljiva ili nije pronađena.

en: Warning: This plugin requires GtkSocket, but this feature is unavailable in a Wayland session.
hr: Upozorenje: Ovaj priključak zahtijeva GtkSocket, ali ova značajka nije dostupna u Wayland sesiji.

note: TRANSLATORS: This should be a link to the Remmina wiki page: 'GtkSocket feature is not available'.
en: Plugins relying on GtkSocket can't run in a Wayland session.
    For more info and a possible workaround, please visit the Remmina wiki at:
    
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/GtkSocket-feature-is-not-available-in-a-Wayland-session
hr: Priključci koji se oslanjaju na GtkSocketu ne mogu se pokrenuti u Wayland sesiji.
    Za više informacija i moguće rješenje, posjetite Remmina wiki na:
    
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/GtkSocket-feature-is-not-available-in-a-Wayland-session

en: Open in web browser
hr: Otvori u web pregledniku

en: The passwords do not match
hr: Lozinke se ne podudaraju

en: The Gateway passwords do not match
hr: Lozinke pristupnika se ne podudaraju

en: Resetting passwords, please wait…
hr: Obnova lozinka, pričekaj…

en: The multi password changer requires a secrecy plugin.
hr: Višestruki mjenjač lozinka zahtijeva priključak tajnosti.

en: The multi password changer requires a secrecy service.
hr: Višestruki mjenjač lozinka zahtijeva tajnost usluge.

en: %d password changed. | %d passwords changed.
hr[0]: %d lozinka je promijenjena.
hr[1]: %d lozinke su promijenjene.
hr[2]: %d lozinka je promijenjeno.

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Show 'About'
hr: Prikaži 'O programu'

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Connect either to a desktop described in a file (.remmina or a filetype supported by a plugin) or a supported URI (RDP, VNC, SSH or SPICE)
hr: Poveži se ili s radnom površinom kao što je opisno u datoteci (.remmina ili vrsta datoteke podržana priključkom) ili podržanim URI-jem (RDP, VNC, SSH ili SPICE)

en: FILE
hr: DATOTEKA

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Connect to a desktop described in a file (.remmina or a filetype supported by a plugin)
hr: Povezivanje s radnom površinom opisano datotekom (.remmina ili vrsta datoteke koju podržava priključak)

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Edit desktop connection described in file (.remmina or a filetype supported by plugin)
hr: Uređivanje povezivanja radne površine opisano datotekom (.remmina ili vrsta datoteke koju podržava priključak)

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Start in kiosk mode
hr: Pokreni Remminu u Kiosk načinu rada

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Create new connection profile
hr: Stvori novi profil povezivanja

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Show preferences
hr: Prikaži osobitosti

en: TABINDEX
hr: KARTICA SADRŽAJA

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Quit
hr: Zatvori

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Use default server name (for --new)
hr: Koristi zadani naziv poslužitelja (za --new)

en: SERVER
hr: POSLUŽITELJ

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Use default protocol (for --new)
hr: Koristi zadani protokol (za --new)

en: PROTOCOL
hr: PROTOKOL

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Start in tray
hr: Pokreni u ikoni trake sustava

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Show the application version
hr: Prikaži inačicu aplikacije

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Show version of the application and its plugins
hr: Prikaži inačicu aplikacije i njenih priključaka

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Modify connection profile (requires --set-option)
hr: Promijeni profil povezivanja, (zahtijeva --set-option)

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Set one or more profile settings, to be used with --update-profile
hr: Postavi jedan ili više postavki profila, mora se koristiti sa --update-profile

en: Encrypt a password
hr: Šifriraj lozinku

en: Disable toolbar
hr: Onemogući alatnu traku

en: Enable fullscreen
hr: Omogući cjelozaslonski prikaz

en: Enable extra hardening (disable closing confirmation, disable unsafe shortcut keys, hide tabs, hide search bar)
hr: Omogući dodatnu sigurnost (onemogući potvrdu zatvaranja, onemogući nesigurne prečace tipkovnice, sakrij kartice, sakrij traku pretrage)

en: Disable tray icon
hr: Onemogući ikonu trake sustava

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: - or protocol://username:encryptedpassword@host:port
hr: - ili protokol://korisničko ime:šifrirana lozinka@računalo:ulaz

en: Examples:
    To connect using an existing connection profile, use:
    
    	remmina -c FILE.remmina
    
    To quick connect using a URI:
    
    	remmina -c rdp://username@server
    	remmina -c rdp://domain\\username@server
    	remmina -c vnc://username@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username
    	remmina -c ssh://user@server
    	remmina -c spice://server
    
    To quick connect using a URI along with an encrypted password:
    
    	remmina -c rdp://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username\&VncPassword=encrypted-password
    
    To encrypt a password for use with a URI:
    
    	remmina --encrypt-password
    
    To update username and password and set a different resolution mode of a Remmina connection profile, use:
    
    	echo "username\napassword" | remmina --update-profile /PATH/TO/FOO.remmina --set-option username --set-option resolution_mode=2 --set-option password
hr: Primjeri:
    Za povezivanje koristeći postojeće profile povezivanja, koristite:
    
    	remmina -c DATOTEKA.remmina
    
    Za brzo povezivanje koristeći URI:
    
    	remmina -c rdp://korisničko ime@poslužitelj
    	remmina -c rdp://domena\\korisničko ime@poslužitelj
    	remmina -c vnc://korisničko ime@poslužitelj
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=korisničko ime
    	remmina -c ssh://korisničko ime@poslužitelj
    	remmina -c spice://poslužitelj
    
    Za brzo povezivanje koristeći URI sa šifriranom lozinkom:
    
    	remmina -c rdp://korisničko ime:šifrirana-lozinka@poslužitelj
    	remmina -c vnc://korisničko ime:šifrirana-lozinka@poslužitelj
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username\&VncPassword=šifrirana-lozinka
    
    Za šifriranje lozinke i korištenjem s URI-jem:
    
    	remmina --encrypt-password
    
    Za nadopunu korisničkog imena i lozinke i postavljanje druge razlučivosti profila Remmina povezivanja, koristite:
    
    	echo "korisničko ime\nalozinka" | remmina --update-profile /PUTANJA/DO/FOO.remmina --set-option korisničko ime --set-option resolution_mode=2 --set-option

en: Address is too long for UNIX socket_path: %s
hr: Adresa je predugačka za UNIX socket_path: %s

en: Creating UNIX socket failed: %s
hr: Stvaranje UNIX priključnice neuspjelo: %s

en: Connecting to UNIX socket failed: %s
hr: Povezivanje sa UNIX priključnicom neuspjelo: %s

en: Please enter format 'widthxheight'.
hr: Upišite format 'širinaxvisina'.

en: Change security settings
hr: Promijeni postavke sigurnosti

en: Choose download location
hr: Odaberi lokaciju preuzimanja

en: Are you sure to delete the selected files on server?
hr: Sigurno želite obrisati odabrane datoteke na poslužitelju?

en: Choose a file to upload
hr: Odaberite datoteku za slanje

en: Upload
hr: Pošalji

en: Upload folder
hr: Mapa slanja

en: Download
hr: Preuzimanje

en: _Delete
hr: _Izbriši

en: Home
hr: Osobna mapa

en: Go to home folder
hr: Idi u Osobnu mapu

en: Up
hr: Gore

en: Go to parent folder
hr: Idi u sadržajnu mapu

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Refresh current folder
hr: Osvježi trenutnu mapu

en: Download from server
hr: Preuzmi s poslužitelja

en: Upload to server
hr: Pošalji na poslužitelj

en: Delete
hr: Obriši

en: Delete files on server
hr: Obriši datoteke na poslužitelju

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Size
hr: Veličina

en: User
hr: Korisnik

en: Group
hr: Grupa

en: Permission
hr: Dozvola

en: Modified
hr: Promijenjeno

en: Remote
hr: Udaljeno

en: Local
hr: Lokalno

en: Progress
hr: Napredak

en: Open SFTP transfer…
hr: Otvori SFTP prijenos…

en: Executing external commands…
hr: Pokretanje vanjskih naredbi…

note: TRANSLATORS: “%s” is a placeholder for the connection profile name
en: Connecting to “%s”…
hr: Povezivanje na “%s”…

note: TRANSLATORS: “%s” is a placeholder for an hostname or an IP address.
en: Connecting to “%s” via SSH…
hr: Povezivanje na “%s” putem SSH…

note: TRANSLATORS: “%i” is a placeholder for a TCP port number.
en: Awaiting incoming SSH connection on port %i…
hr: Čekanje dolaznog SSH povezivanja na ulazu %i…

en: The “%s” command is not available on the SSH server.
hr: “%s” naredba nije dostupna na SSH poslužitelju.

en: Could not run the “%s” command on the SSH server (status = %i).
hr: Neuspjelo pokretanje “%s” naredbe na SSH poslužitelju (stanje = %i).

note: TRANSLATORS: %s is a placeholder for an error message
en: Could not run command. %s
hr: Nemoguće pokretanje naredbe. %s

note: TRANSLATORS: “%s” is a placeholder for a hostname or IP address.
en: Connecting to %s via SSH…
hr: Povezivanje s %s putem SSH…

en: Type in SSH username and password.
hr: Upišite SSH korisničko ime i lozinku.

en: Fingerprint automatically accepted
hr: Otisak prsta je automatski prihvaćen

note: TRANSLATORS: The user is asked to verify a new SSL certificate.
en: Certificate details:
hr: Pojedinosti vjerodajnice:

note: TRANSLATORS: An SSL certificate subject is usually the remote server the user connect to.
en: Subject:
hr: Predmet:

note: TRANSLATORS: The name or email of the entity that have issued the SSL certificate
en: Issuer:
hr: Izdavač:

note: TRANSLATORS: An SSL certificate fingerprint, is a hash of a certificate calculated on all certificate's data and its signature.
en: Fingerprint:
hr: Otisak:

note: TRANSLATORS: The user is asked to accept or refuse a new SSL certificate.
en: Accept certificate?
hr: Prihvati vjerodajnicu?

note: TRANSLATORS: The user is asked to verify a new SSL certificate.
en: The certificate changed! Details:
hr: Vjerodajnica promijenjena! Pojedinosti:

note: TRANSLATORS: An SSL certificate fingerprint, is a hash of a certificate calculated on all certificate's data and its signature.
en: Old fingerprint:
hr: Stari otisak:

note: TRANSLATORS: An SSL certificate fingerprint, is a hash of a certificate calculated on all certificate's data and its signature.
en: New fingerprint:
hr: Novi otisak:

note: TRANSLATORS: The user is asked to accept or refuse a new SSL certificate.
en: Accept changed certificate?
hr: Prihvati promijenjenu vjerodajnicu?

note: TRANSLATORS: “%i” is a placeholder for a port number. “%s”  is a placeholder for a protocol name (VNC).
en: Listening on port %i for an incoming %s connection…
hr: Osluškivanje na ulazu %i za dolazno %s povezivanje…

en: Could not authenticate, attempting reconnection…
hr: Neuspjela ovjera. Pokušaj ponovnog povezivanja…

en: Server
hr: Poslužitelj

note: TRANSLATORS: “%s” is a placeholder for a protocol name, like “RDP”.
en: Install the %s protocol plugin first.
hr: Prvo instalirajte %s priključak protokola.

en: Could not authenticate with TOTP/OTP/2FA. %s
hr: Neuspjela ovjera s TOTP/OTP/2FA. %s

en: Could not authenticate with SSH password. %s
hr: Neuspjela ovjera sa SSH lozinkom. %s

en: No saved SSH password supplied. Asking user to enter it.
hr: Nema spremljenih SSH lozinki. Upitaj korisnika da ju upiše.

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not authenticate with public SSH key. %s
hr: Neuspjela ovjera sa SSH javnim ključem. %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: SSH certificate cannot be imported. %s
hr: SSH vjerodajnica se ne može uvesti. %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: SSH certificate cannot be copied into the private SSH key. %s
hr: SSH vjerodajnica se ne može kopirati u privatni SSH ključ. %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not authenticate using SSH certificate. %s
hr: Neuspjela ovjera pomoću SSH vjerodajnice. %s

en: SSH identity file not selected.
hr: Datoteka SSH identiteta nije odabrana.

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Public SSH key cannot be imported. %s
hr: SSH javni ključ ne može biti uvezen. %s

en: Could not authenticate automatically with public SSH key. %s
hr: Neuspjela automatska ovjera sa SSH javnim ključem. %s

en: Could not authenticate automatically with SSH agent. %s
hr: Neuspjela automatska ovjera sa SSH agentom. %s

en: Could not authenticate with SSH GSSAPI/Kerberos. %s
hr: Neuspjela ovjera sa SSH GSSAPI/Kerberos. %s

en: The public SSH key changed!
hr: SSH javni ključ je promijenjen!

en: Could not authenticate with keyboard-interactive. %s
hr: Neuspjela automatska ovjera s interakcijom tipkovnice. %s

en: Could not authenticate with automatic public SSH key. %s
hr: Neuspjela automatska ovjera sa SSH javnim ključem. %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not fetch the server's public SSH key. %s
hr: Neuspjelo preuzimanje s poslužitelja SSH javnog ključa. %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not fetch public SSH key. %s
hr: Neuspjelo preuzimanje SSH javnog ključa. %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not fetch checksum of the public SSH key. %s
hr: Neuspjelo preuzimanje kontrolnog zbroja za SSH javni ključ. %s

en: The server is unknown. The public key fingerprint is:
hr: Poslužitelj je nepoznat. Otisak javnog ključa je:

en: Do you trust the new public key?
hr: Želite li vjerovati novom javnom ključu?

en: Warning: The server has changed its public key. This means you are either under attack,
    or the administrator has changed the key. The new public key fingerprint is:
hr: UPOZORENJE: Poslužitelj je promijenio svoj javni ključ. To znači ili da ste pod napadom,
    ili je administrator promijenio ključ. Novi otisak javnog ključa je:

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not check list of known SSH hosts. %s
hr: Nemoguća provjera popisa poznatih SSH poslužitelja. %s

en: SSH password
hr: SSH lozinka

en: Password for private SSH key
hr: Lozinka za privatni SSH ključ

en: Enter TOTP/OTP/2FA code
hr: Upiši TOTP/OTP/2FA kôd

en: SSH tunnel credentials
hr: SSH tunel vjerodajnice

en: SSH credentials
hr: SSH vjerodajnice

en: Keyboard interactive login, TOTP/OTP/2FA
hr: Prijava interakcijom tipkovnice, TOTP/OTP/2FA

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not create channel. %s
hr: Neuspjelo stvaranje kanala. %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not connect to SSH tunnel. %s
hr: Neuspjelo povezivanje sa SSH tunelom. %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not request port forwarding. %s
hr: Neuspjeli zahtjev prosljeđivanja ulaza. %s

en: The server did not respond.
hr: Poslužitelj ne odgovara.

en: Cannot connect to local port %i.
hr: Nemoguće povezivanje s lokalnim ulazom %i.

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not write to SSH channel. %s
hr: Neuspjelo zapisivanje u SSH kanal. %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not read from tunnel listening socket. %s
hr: Neuspjelo čitanje s priključnice osluškivanja tunela. %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not poll SSH channel. %s
hr: Nemoguće pokretanje SSH kanala. %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not read SSH channel in a non-blocking way. %s
hr: Nemoguće čitanje SSH kanala u neblokirajućem načinu. %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not send data to tunnel listening socket. %s
hr: Nemoguće slanje podataka u priključnicu osluškivanja tunela. %s

en: Assign a destination port.
hr: Dodijeli odredišni ulaz.

en: Could not create socket.
hr: Neuspjelo stvaranje priključnice.

en: Could not bind server socket to local port.
hr: Nemoguće povezivanje priključnice poslužitelja na lokalni ulaz.

en: Could not listen to local port.
hr: Neuspjelo osluškivanje na lokalnom ulazu.

note: TRANSLATORS: Do not translate pthread
en: Could not start pthread.
hr: Neuspjelo pthread pokretanje.

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not create SFTP session. %s
hr: Neuspjelo stvaranje SFTP sesije. %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not start SFTP session. %s
hr: Neuspjelo stvaranje FTP sesije. %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not open channel. %s
hr: Neuspjelo otvaranje kanala. %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not request shell. %s
hr: Neuspjeli zahtjev ljuske. %s

en: Could not create PTY device.
hr: Neuspjelo stvaranje PTY uređaja.

en: Are you sure you want to fully quit Remmina?
     This will close any active connections.
hr: Sigurno želite potpuno zatvoriti Remmina?
     Time će se zatvoriti sve aktivne veze.

en: Plugin %s is not registered.
hr: Priključak %s nije registriran.

en: The latest successful connection attempt, or a pre-computed date
hr: Zadnji uspješan pokušaj povezivanja ili unaprijed izračunati datum

en: Total %i item. | Total %i items.
hr[0]: Ukupno %i stavka.
hr[1]: Ukupno %i stavke.
hr[2]: Ukupno %i stavki.

en: Network status: fully online
hr: Mrežno stanje: potpuno povezano

en: Network status: offline
hr: Mrežno stanje: izvanmrežno

en: Are you sure you want to delete “%s”?
hr: Sigurno želite trajno obrisati "%s"?

en: Are you sure you want to delete the selected files?
hr: Sigurno želite obrisati odabrane datoteke?

en: Failed to delete files!
hr: Neuspjelo brisanje datoteka!

en: Unable to import:
    %s
hr: Nemoguć uvoz:
    %s

en: Import
hr: Uvoz

en: _Save
hr: _Spremi

en: This protocol does not support exporting.
hr: Ovaj protokol ne podržava izvoz.

en: Remmina Remote Desktop Client
hr: Remmina klijent za udaljenu površinu

en: Remmina Kiosk
hr: Remmina kiosk

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is a directory path
en: Could not create the folder “%s”.
hr: Neuspjelo stvaranje mape “%s”.

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is a file path
en: Could not create the file “%s”.
hr: Neuspjelo stvaranje datoteke “%s”.

note: TRANSLATORS: The placeholders %s are a file path, and an error message.
en: Could not open the file “%s” on the server. %s
hr: Neuspjelo otvaranje datoteke “%s” na poslužitelju. %s

en: Could not save the file “%s”.
hr: Neuspjelo spremanje datoteke “%s”.

en: Could not open the folder “%s”. %s
hr: Neuspjelo otvaranje mape “%s”. %s

en: Could not create the folder “%s” on the server. %s
hr: Neuspjelo stvaranje mape “%s” na poslužitelju. %s

en: Could not create the file “%s” on the server. %s
hr: Neuspjelo stvaranje datoteke “%s” na poslužitelju. %s

en: Could not open the file “%s”.
hr: Neuspjelo otvaranje datoteke “%s”.

en: Could not write to the file “%s” on the server. %s
hr: Neuspjelo pisanje u datoteku “%s” na poslužitelju. %s

en: Could not read from the folder. %s
hr: Neuspjelo čitanje iz mape. %s

en: Are you sure you want to cancel the file transfer in progress?
hr: Sigurno želite prekinuti trenutni prijenos datoteka?

en: Could not delete “%s”. %s
hr: Neuspjelo brisanje “%s”: %s

en: The file exists already
hr: Datoteka već postoji

en: Resume
hr: Nastavi

en: Overwrite
hr: Prebriši

en: The following file already exists in the target folder:
hr: Sljedeća datoteka već postoji u odredišnoj mapi:

en: <big>Supported formats
    • server
    • server[:port]
    VNC additional formats
    • ID:repeater ID number
    • unix:///path/socket.sock</big>
hr: <big> Podržani formati
    • poslužitelj
    • poslužitelj[:ulaz]
    VNC dodatni formati
    • ID:repetitor ID broja
    • unix:///putanja/socket.sock</big>

en: <big>• command in PATH args %h
    • /path/to/foo -options %h %u
    • %h is substituted with the server name
    • %t is substituted with the SSH server name
    • %u is substituted with the username
    • %U is substituted with the SSH username
    • %p is substituted with Remmina profile name
    • %g is substituted with Remmina profile group name
    • %d is substituted with local date and time in ISO 8601 format
    Do not run in background if you want the command to be executed before connecting.
    </big>
hr: <big>• naredba u PUTANJI argumenata %h
    • /putanja/do/foo -options %h %u
    • %h se zamjenjuje s nazivom poslužitelja
    • %t se zamjenjuje s nazivom SSH poslužitelja
    • %u se zamjenjuje s korisničkim imenom
    • %U se zamjenjuje s korisničkim imenom za SSH
    • %p se zamjenjuje s nazivom Remmina profila
    • %g se zamjenjuje s nazivom grupe Remmina profila
    • %d se zamjenjuje s lokalnim datumom i vremenom u ISO 8601 formatu
    Ne pokrećite u pozadini, ako želite da se naredba pokrene prije povezivanja.
    </big>

en: <big>Supported formats
    • server
    • server[:port]
    • username@server[:port] (SSH protocol only)</big>
hr: <big> Podržani formati
    • poslužitelj
    • poslužitelj[:ulaz]
    • korisničko ime@poslužitelj[:ulaz] (samo SSH protokol)</big>

en: Input is invalid.
hr: Neispravan unos.

en: Choose a Remote Desktop Server
hr: Odaberi poslužitelja udaljene radne površine

en: Browse the network to find a %s server
hr: Pregledaj mrežu za pronalazak %s poslužitelja

en: Resolution
hr: Razlučivost

en: Use initial window size
hr: Koristi početnu veličinu prozora

en: Use client resolution
hr: Koristi razlučivost klijenta

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Keyboard mapping
hr: Mapiranje tipkovnice

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: Execute a Command
hr: Pokreni naredbu

en: Before connecting
hr: Prije povezivanja

en: command %h %u %t %U %p %g --option
hr: naredba %h %u %t %U %p %g --option

en: After connecting
hr: Nakon povezivanja

en: /path/to/command -opt1 arg %h %u %t -opt2 %U %p %g
hr: /putanja/do/naredbe -mogućnost1 arg %h %u %t -mogućnost2 %U %p %g

en: Start-up
hr: Pokreni

en: Auto-start this profile
hr: Automatski pokreni ovaj profil

en: Connection profile security
hr: Sigurnost profila povezivanja

en: Require password to connect or edit the profile
hr: Potrebna je lozinka za povezivanje ili uređivanje profila

en: SSH Tunnel
hr: SSH tuneliranje

en: Enable SSH tunnel
hr: Omogući SSH tuneliranje

en: Tunnel via loopback address
hr: Tunel putem povratne adrese

en: Same server at port %i
hr: Isti poslužitelj na ulazu %i

en: Start-up path
hr: Pokreni putanju

en: SSH Authentication
hr: SSH ovjera

en: SSH private key file
hr: Datoteka privatnog SSH ključa

en: SSH certificate file
hr: Datoteka SSH vjerodajnice

en: Basic
hr: Osnovno

en: Advanced
hr: Napredno

en: Notes
hr: Napomene

en: (%s: %i): Can't validate setting '%s' since 'value' or 'gfe' are NULL!
hr: (%s: %i): Nemoguća potvrda postavke '%s' budući da su 'value' ili 'gfe' NULA!

en: (%s: %i): Can't validate user input since 'setting_name_to_validate', 'value' or 'gfe' are NULL!
hr: (%s: %i): Nemoguća potvrda unosa korisnika budući da su 'setting_name_to_validate', 'value' ili 'gfe' NULA!

note: TRANSLATORS: Meta-error. Shouldn't be visible.
en: Internal error.
hr: Unutrašnja greška.

en: Couldn't validate user input. %s
hr: Neuspjelo potvrda unosa korisnika. %s

en: Default settings saved.
hr: Zadane postavke spremljene.

en: Remote Connection Profile
hr: Profil udaljenog povezivanja

en: Save as Default
hr: Spremi kao zadano

en: Use the current settings as the default for all new connection profiles
hr: Koristi trenutne postavke kao zadane za sve nove profile povezivanja

en: Connect
hr: Poveži se

en: _Save and Connect
hr: _Spremi i poveži

en: Quick Connect
hr: Brzo povezivanje

en: Use '%s' as subgroup delimiter
hr: Koristi '%s' kao razdjelnik podgrupe

en: Labels
hr: Naslovi

en: Label1,Label2
hr: Naslov1,Naslov2

en: Could not find the file “%s”.
hr: Datoteka “%s” nije pronađena.

note: TRANSLATORS: This is a message that pops up when an external Remmina plugin tries to set the window resolution using a legacy parameter. TRANSLATORS: This is a message that pop-up when an external Remmina plugin tries to set the windows resolution using a legacy parameter.
en: Using the «resolution» parameter in the Remmina preferences file is deprecated.
hr: Korištenje «razlučivost» parametra u datoteci Remmina osobitosti je zastarjelo.

en: Enable Service Discovery
hr: Omogući otkrivanje usluge

en: _Quit
hr: _Zatvori

en: _About
hr: _O programu

en: _Preferences
hr: _Osobitosti

en: Open Main Window
hr: Otvori glavni prozor

note: TRANSLATORS: Applet name as per the Freedesktop Desktop entry specification https://specifications.freedesktop.org/desktop-entry-spec/latest/ TRANSLATORS: Applet Name as per the Freedesktop Desktop entry specification https://specifications.freedesktop.org/desktop-entry-spec/latest/
en: Remmina Applet
hr: Remmina aplet

note: TRANSLATORS: Applet comment/description as per the Freedesktop Desktop entry specification https://specifications.freedesktop.org/desktop-entry-spec/latest/
en: Connect to remote desktops through the applet menu
hr: Povezivanje s udaljenim radnim površinama putem apleta izbornika

en: StatusNotifier/Appindicator support in “
hr: Podrška za Obavijesti stanja/Appindicator “

note: TRANSLATORS: %s is a placeholder for "StatusNotifier/Appindicator suppor in “DESKTOP NAME”: "
en: %s your desktop does support it
hr: %s vaša radna površina ju podržava

note: TRANSLATORS: %s is a placeholder for "StatusNotifier/Appindicator suppor in “DESKTOP NAME”: "
en: %s and Remmina has built-in (compiled) support for libappindicator.
hr: %s i Remmina imaju ugrađenu (kompiliranu) podršku za libappindicator.

note: TRANSLATORS: %s is a placeholder for "StatusNotifier/Appindicator suppor in “DESKTOP NAME”: "
en: %s not supported natively by your Desktop Environment. libappindicator will try to fallback to GtkStatusIcon/xembed
hr: %s nije izvorno podržan u vašem radnom okruženju. libappindicator će pokušati vratiti na GtkStatusIcon/xembed

note: TRANSLATORS: %s is a placeholder for "StatusNotifier/Appindicator suppor in “DESKTOP NAME”: "
en: %s You may need to install, and use XApp Status Applet
hr: %s Možda trebate instalirati, i koristiti XApp aplet stanja

note: TRANSLATORS: %s is a placeholder for "StatusNotifier/Appindicator suppor in “DESKTOP NAME”: "
en: %s You may need to install, and use KStatusNotifierItem
hr: %s Možda trebate instalirati, i koristiti KStatusNotifierItem

note: TRANSLATORS: %s is a placeholder for "StatusNotifier/Appindicator suppor in “DESKTOP NAME”: "
en: %s You may need to install, and use XEmbed SNI Proxy
hr: %s Možda trebate instalirati, i koristiti XEmbed SNI Proxy

note: TRANSLATORS: %s is a placeholder for "StatusNotifier/Appindicator suppor in “DESKTOP NAME”: "
en: %s You may need to install, and use Gnome Shell Extension Appindicator
hr: %s Možda trebate instalirati, i koristiti proširenje Gnome Shell Appindicatora

en: Connected to %s:%d via SSH
hr: Povezivano s %s:%d putem SSH

note: TRANSLATORS: %s is a placeholder for an error message
en: Error: %s
hr: Greška: %s

en: Terminal content saved in
hr: Sadržaj terminala spremljen u

en: Select All (host+A)
hr: Odaberi sve (Host+a)

en: Copy (host+C)
hr: Kopiraj (Host+C)

en: Paste (host+V)
hr: Zalijepi (Host+v)

en: Save session to file
hr: Spremi sesiju u datoteku

en: Increase font size (host+Page Up)
hr: Povećaj veličinu slova (host+Page Up)

en: Decrease font size (host+Page Down)
hr: Smanji veličinu slova (host+Page Down)

en: Find text (host+G)
hr: Pretraži tekst (host+G)

en: Disconnected from %s:%d via SSH
hr: Prekinuto povezivanje s %s:%d putem SSH

en: Copy
hr: Kopiraj

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: Paste
hr: Zalijepi

en: _Paste
hr: _Zalijepi

en: Select all
hr: Odaberi sve

en: _Select all
hr: _Odaberi sve

en: Increase font size
hr: Povećaj veličinu slova

en: _Increase font size
hr: _Povećaj veličinu slova

en: Decrease font size
hr: Smanji veličinu slova

en: _Decrease font size
hr: _Smanji veličinu slova

en: Find text
hr: Pretraži tekst

en: _Find text
hr: _Pretraži tekst

en: User password
hr: Korisnička lozinka

en: Opening command
hr: Otvaranje naredbe

en: Start-up background program
hr: Pokreni pozadinski program

en: The filename can use the following placeholders:
    
      • %h is substituted with the server name
      • %t is substituted with the SSH server name
      • %u is substituted with the username
      • %U is substituted with the SSH username
      • %p is substituted with Remmina profile name
      • %g is substituted with Remmina profile group name
      • %d is substituted with local date and time in ISO 8601 format
hr: Naziv datoteke može koristiti sljedeća rezervirana mjesta:
    
      • %h je zamijenjen s nazivom poslužitelja
      • %t je zamijenjen s nazivom SSH poslužitelja
      • %u je zamijenjen s korisničkim imenom
      • %U je zamijenjen sa SSH korisničkim imenom
      • %p je zamijenjen s nazivom Remmina profila
      • %g je zamijenjen s nazivom grupe Remmina profila
      • %d je zamijenjen s lokalnim datumom i vremenom u ISO 8601 formatu

en: Terminal colour scheme
hr: Shema boja terminala

en: Character set
hr: Skup znakova

en: KEX (Key Exchange) algorithms
hr: KEX (razmjena ključeva) algoritmi

en: Symmetric cipher client to server
hr: Simetrični šifrirani klijent prema poslužitelju

en: Preferred server host key types
hr: Poželjne vrste ključeva poslužitelja

en: Folder for SSH session log
hr: Mapa za zapis SSH sesije

en: Full path of an existing folder
hr: Puna putanja postojeće mape

en: Filename for SSH session log
hr: Naziv datoteke za zapis SSH sesije

en: Log SSH session when exiting Remmina
hr: Zapisuj SSH sesiju pri zatvaranju Remmine

en: Log SSH session asynchronously
hr: Zapisuj SSH sesiju asinkrono

en: Saving the session asynchronously may have a notable performance impact
hr: Spremanje sesije asinkrono može imati značajan utjecaj na performanse

en: Audible terminal bell
hr: Terminalovo zvono

en: SSH X11 Forwarding
hr: SSH X11 prosljeđivanje

en: SSH compression
hr: SSH sažimanje

en: Don't remember passwords
hr: Ne pamti lozinke

en: Strict host key checking
hr: Ograniči provjeru ključa poslužitelja

en: SSH - Secure Shell
hr: SSH - Osigurana ljuska

en: Secured password storage in KWallet
hr: Spremište osigurane lozinke u KWalletu

en: <Auto-detect>
hr: <Automatsko otkrivanje>

en: <Not set>
hr: <Nije postavljeno>

en: <Choose a quality level to edit…>
hr: <Odaberi razinu kvalitete za uređivanje…>

en: Poor (fastest)
hr: Slabija (brže)

en: Medium
hr: Srednja

en: Good
hr: Bolja

en: Best (slowest)
hr: Najbolja (najsporije)

en: Keyboard layout
hr: Raspored tipkovnice

en: Use client keyboard mapping
hr: Koristi mapiranje tipkovnice klijenta

en: Keyboard scancode remapping
hr: Mapiranje tipkovnice

en: List of key=value,… pairs to remap scancodes. E.g. 0x56=0x29,0x29=0x56
hr: Popis ključeva=vrijednost,… parovi za ponovno mapiranje kôdova skeniranja. Npr. 0x56=0x29,0x29=0x56

en: FreeRDP > 2.3.0 is required to map scancodes
hr: FreeRDP > 2.3.0 je potreban za mapiranje kôdova

en: Quality settings
hr: Postavke kvalitete

en: Wallpaper
hr: Slika pozadine

en: Window drag
hr: Povlačenje prozora

en: Menu animation
hr: Animacija izbornika

en: Theme
hr: Tema

en: Cursor shadow
hr: Sjenka pokazivača

en: Cursor blinking
hr: Treptanje pokazivača

en: Font smoothing
hr: Zaglađivanje slova

en: Composition
hr: Oblikovanje

en: Remote scale factor
hr: Udaljeni razmjer veličine

en: Desktop scale factor %
hr: Razmjer veličine radne površine %

en: Device scale factor %
hr: Razmjer veličine uređaja %

en: Desktop orientation
hr: Orijentacija radne površine

en: Input device settings
hr: Postavke ulaznog uređaja

en: Disable smooth scrolling
hr: Onemogući glatko pomicanje

en: General settings
hr: Opće postavke

en: Reconnect attempts number
hr: Broj ponovnih povezivanja

en: The maximum number of reconnect attempts upon an RDP disconnect (default: 20)
hr: Najveći broj pokušaja ponovnog povezivanja zbog prekida povezivanja s RDP-om (zadano: 20)

en: Enter RDP authentication credentials
hr: Upišite RDP vjerodajnicu ovjere

en: Enter RDP gateway authentication credentials
hr: Upišite RDP pristupnik vjerodajnice ovjere

note: TRANSLATORS: the placeholder may be either an IP/FQDN or a server hostname
en: Disconnected from %s via RDP
hr: Prekinuto povezivanje s %s putem RDP

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account locked out.
hr: Neuspjelo pristupanje RDP poslužitelju “%s”.
    Račun je zaključan.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account expired.
hr: Neuspjelo pristupanje RDP poslužitelju “%s”.
    Račun je istekao.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Password expired.
hr: Neuspjelo pristupanje RDP poslužitelju “%s”.
    Lozinka je istekla.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account disabled.
hr: Neuspjelo pristupanje RDP poslužitelju “%s”.
    Račun je deaktiviran.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Insufficient user privileges.
hr: Neuspjelo pristupanje RDP poslužitelju “%s”.
    Nedovoljne korisničke dozvole.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account restricted.
hr: Neuspjelo pristupanje RDP poslužitelju “%s”.
    Račun je ograničen.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Change user password before connecting.
hr: Neuspjelo pristupanje RDP poslužitelju “%s”.
    Promijeni korisničku lozinku prije povezivanja.

en: Lost connection to the RDP server “%s”.
hr: Izgubljeno povezivanje s RDP poslužiteljem “%s”.

en: Could not find the address for the RDP server “%s”.
hr: Neuspjelo pronalaženje adrese za RDP poslužitelj “%s”.

en: Could not connect to the RDP server “%s” via TLS. See the DEBUG traces from a terminal for more information.
hr: Neuspjelo povezivanje s RDP poslužiteljem “%s” putem TLS-a. Pogledajte DEBUG tragove u terminalu za više informacija.

note: TRANSLATORS: the placeholder may be either an IP/FQDN or a server hostname
en: Unable to establish a connection to the RDP server “%s”. Check “Security protocol negotiation”.
hr: Nemoguće uspostavljanje povezivanja s RDP poslužiteljem “%s”. Provjerite "Pregovaranje sigurnosnog protokola".

en: Cannot connect to the RDP server “%s”.
hr: Nemoguće povezivanje s RDP poslužiteljem “%s”.

en: Could not start libfreerdp-gdi.
hr: Nemoguće je pokrenuti libfreerdp-gdi.

en: You requested a H.264 GFX mode for the server “%s”, but your libfreerdp does not support H.264. Please use a non-AVC colour depth setting.
hr: Zatražen je H.264 GFX način rada za poslužitelja “%s”, ali vaš libfreerdp ne podržava H.264. Koristite postavku ne-AVC dubine boja.

en: The “%s” server refused the connection.
hr: Poslužitelj “%s” je odbio povezivanje.

en: The Remote Desktop Gateway “%s” denied the user “%s\%s” access due to policy.
hr: Pristupnik udaljene radne površine “%s” je odbio pristup korisniku “%s\%s” zbog pravila pristupa.

en: Cannot connect to the “%s” RDP server.
hr: Nemoguće povezivanje s “%s” RDP poslužiteljem.

en: Automatic (32 bpp) (Server chooses its best format)
hr: Automatski (32 bpp) (Poslužitelj odabire najbolji format)

en: GFX RFX Progressive (32 bpp)
hr: GFX RFX progresivno (32 bpp)

en: RemoteFX (32 bpp)
hr: UdaljeniFX (32 bpp)

en: True colour (32 bpp)
hr: Stvarna boja (32 bpp)

en: True colour (24 bpp)
hr: Stvarna boja (24 bpp)

en: High colour (16 bpp)
hr: Visoka boja (16 bpp)

en: High colour (15 bpp)
hr: Visoka boja (15 bpp)

en: 256 colours (8 bpp)
hr: 256 boja (8 bpp)

en: None
hr: Nepoznat

en: Auto-detect
hr: Automatsko-otkrivanje

en: Low performance broadband
hr: Širokopojasni pristup internetu slabih performansi

en: Satellite
hr: Satelit

en: High performance broadband
hr: Širokopojasni pristup internetu velikih performansi

en: Off
hr: Isključeno

en: Automatic negotiation
hr: Automatsko pregovaranje

en: NLA protocol security
hr: NLA sigurnosni protokol

en: TLS protocol security
hr: TLS sigurnosni protokol

en: RDP protocol security
hr: RDP sigurnosni protokol

en: NLA extended protocol security
hr: NLA prošireni sigurnosni protokol

en: Default
hr: Zadano

en: 0 — Windows 7 compatible
hr: 0 — Windows 7 kompatibilno

en: 2600 (Windows XP), 7601 (Windows Vista/7), 9600 (Windows 8 and newer)
hr: 2600 (Windows XP),7601 (Windows Vista/7),9600 (Windows 8 i noviji)

en: Used i.a. by terminal services in a smart card channel to distinguish client capabilities:
      • < 4034: Windows XP base smart card functions
      • 4034-7064: Windows Vista/7: SCardReadCache(),
        SCardWriteCache(), SCardGetTransmitCount()
      • >= 7065: Windows 8 and newer: SCardGetReaderIcon(),
        SCardGetDeviceTypeId()
hr: Koristi se za usluge terminala u kanalu pametnih kartica za razlikovanje sposobnosti klijenta:
      • < 4034: Windows XP osnovne funkcije pametne kartice
      • 4034-7064: Windows Vista/7: SCardReadCache(),
        SCardWriteCache(), SCardGetTransmitCount()
      • >= 7065: Windows 8 i noviji: SCardGetReaderIcon(),
        SCardGetDeviceTypeId()

en: Options for redirection of audio input:
      • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][format:<format>,][rate:<rate>,]
        [channel:<channel>] Audio input (microphone)
      • sys:pulse
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa
hr: Mogućnosti preusmeravanja zvučnog ulaza:
      • [sys:<sustav>,][dev:<uređaj>,][format:<format>,][rate:<frekvencija>,]
        [channel:<kanal>] zvučni ulaz (mikrofon)
      • sys:pulse
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa

en: Options for redirection of audio output:
      • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][format:<format>,][rate:<rate>,]
        [channel:<channel>] Audio output
      • sys:pulse
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa
hr: Mogućnosti preusmeravanja zvučnog ulaza:
      • [sys:<sustav>,][dev:<uređaj>,][format:<format>,][rate:<frekvencija>,]
        [channel:<kanal>] zvučni ulaz
      • sys:pulse
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa

en: Options for redirection of USB device:
      • [dbg,][id:<vid>:<pid>#…,][addr:<bus>:<addr>#…,][auto]
      • auto
      • id:054c:0268#4669:6e6b,addr:04:0c
hr: Mogućnosti preusmeravanja USB uređaja:
      • [dbg,][id:<vid>:<pid>#…,][addr:<sabirnica>:<adresa>#…,][auto]
      • auto
      • id:054c:0268#4669:6e6b,addr:04:0c

en: Advanced setting for high latency links:
    Adjusts the connection timeout. Use if your connection times out.
    The highest possible value is 600000 ms (10 minutes).
hr: Napredne postavke za poveznice visoke latencije:
    Prilagodite istek povezivanja. Koristite istek svojeg povezivanja.
    Najveća moguća vrijednost 600000 ms (10 minuta).

en: Performance optimisations based on the network connection type:
    Using auto-detection is advised.
    If “Auto-detect” fails, choose the most appropriate option in the list.
hr: Optimizacija performansa temeljena na vrsti mrežnog povezivanja:
    Korištenje automatskog otkrivanja je preporučeno.
    Ako "Automatsko otkrivanje" ne uspije, odaberite najprikladniju mogućnost na popisu.

en: Comma-separated list of monitor IDs and desktop orientations:
      • [<id>:<orientation-in-degrees>,]
      • 0,1,2,3
      • 0:270,1:90
    Orientations are specified in degrees, valid values are:
      •   0 (landscape)
      •  90 (portrait)
      • 180 (landscape flipped)
      • 270 (portrait flipped)
hr: Zarezima odvojen popis ID-a monitora i položaji radnih površina:
      • [<id>: <položaji-u-stupnjevima>,]
      • 0,1,2,3
      • 0:270,1:90
    Položaji se zadaju u stupnjevima, ispravne vrijednosti su:
      • 0 (položeno)
      • 90 (uspravno)
      • 180 (položeno preokrenuto)
      • 270 (uspravno preokrenuto)

en: Redirect directory <path> as named share <name>.
      • <name>,<fullpath>[;<name>,<fullpath>[;…]]
      • MyHome,/home/remminer
      • /home/remminer
      • MyHome,/home/remminer;SomePath,/path/to/somepath
    Hotplug support is enabled with:
      • hotplug,*
hr: Preusmjeri <putanju> direktorija kao dijeljeni naziv <naziv>.
       <naziv>,<punaputanja>[;<naziv>,<punaputanja>[;]]
       MyHome,/home/remminer
       /home/remminer
       MyHome,/home/remminer;OdređenaPutanja,/putanja/do/određenaputanja
    Hotplug podrška se omogućuje s:
       hotplug,*

en: Share folder
hr: Dijeli mapu

en: Restricted admin mode
hr: Ograničen način rada administratora

en: Password hash
hr: Zbroj provjere lozinke

en: Restricted admin mode password hash
hr: Zbroj provjere ograničenog načina rada administratora

en: Left-handed mouse support
hr: Podrška za ljevoruku upotrebu miša

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mouse support
hr: Zamijeni lijeve i desne tipke miša za ljevoruku upotrebu miša

en: Enable multi monitor
hr: Omogući upotrebu više monitora

en: Span screen over multiple monitors
hr: Raširi zaslon preko više monitora

en: List monitor IDs
hr: Prikaži ID-ove monitora

en: Colour depth
hr: Dubina boja

en: Network connection type
hr: Vrsta mrežnog povezivanja

en: Quality
hr: Kvaliteta

en: Security protocol negotiation
hr: Pregovaranje sigurnosnog protokola

en: Gateway transport type
hr: Vrsta transporta pristupnika

en: TLS Security Level
hr: TLS razina sigurnosti

en: FreeRDP log level
hr: FreeRDP razina zapisa

en: FreeRDP log filters
hr: FreeRDP filtri zapisa

en: tag:level[,tag:level[,…]]
hr: oznaka:razina[,oznaka:razina[,…]]

en: Audio output mode
hr: Način zvučnog izlaza

en: Redirect local audio output
hr: Preusmjeri lokalni izlaz zvuka

en: Redirect local microphone
hr: Preusmjeri lokalni mikrofon

en: Connection timeout in ms
hr: Istek povezivanja u ms

en: Remote Desktop Gateway server
hr: Poslužitelj pristupnika udaljene radne površine

en: Remote Desktop Gateway username
hr: Korisničko ime pristupnika udaljene radne površine

en: Remote Desktop Gateway password
hr: Lozinka pristupnika udaljene radne površine

en: Remote Desktop Gateway domain
hr: Domena pristupnika udaljene radne površine

en: Client name
hr: Naziv klijenta

en: Client build
hr: Izgradnja klijenta

en: Start-up program
hr: Program pokretanja

en: Load balance info
hr: Učitaj uravnotežene informacije

note: TRANSLATORS: Do not use typographic quotation marks, these must stay as "double quote", also know as “Typewriter ("programmer's") quote, ambidextrous.”
en: Override printer drivers
hr: Zaobiđi upravljačke programe pisača

en: USB device redirection
hr: Preusmjeravanje USB uređaja

en: Local serial name
hr: Naziv lokalnog serijskog uređaja

en: COM1, COM2, etc.
hr: COM1, COM2, itd.

en: Local serial driver
hr: Upravljački program lokalnog serijskog uređaja

en: Serial
hr: Serijski

en: Local serial path
hr: Putanja lokalnog serijskog uređaja

en: /dev/ttyS0, /dev/ttyS1, etc.
hr: /dev/ttyS0, /dev/ttyS1, itd.

en: Local parallel name
hr: Naziv lokalnog paralelnog uređaja

en: Local parallel device
hr: Lokalni paralelni uređaj

en: Name of smart card
hr: Naziv pametne kartice

en: Dynamic virtual channel
hr: Promjenjivi virtualni kanal

en: <channel>[,<options>]
hr: <kanal>[,<mogućnost>]

en: Static virtual channel
hr: Odaberi virtualni kanal

en: TCP redirection
hr: TCP preusmjeravanje

en: /PATH/TO/rdp2tcp
hr: /PUTANJA/DO/rdp2tcp

en: Prefer IPv6 AAAA record over IPv4 A record
hr: Koristi IPv6 AAAA zapis umjesto IPv4 A zapisa

en: Share printers
hr: Dijeli pisače

en: Share serial ports
hr: Dijeli lokalne serijske ulaze

en: (SELinux) permissive mode for serial ports
hr: (SELinux) dopušteni način serijskih ulaza

en: Share parallel ports
hr: Dijeli paralelne ulaze

en: Share a smart card
hr: Dijeli pametnu karticu

en: Turn off clipboard sync
hr: Isključi usklađivanje međuspremnika

en: Ignore certificate
hr: Zanemari vjerodajnicu

en: Use the old license workflow
hr: Koristi stari tijek rada licence

en: It disables CAL and hwId is set to 0
hr: Onemogućuje CAL i hwId postavlja na 0

en: Forget passwords after use
hr: Zaboravi lozinku nakon korištenja

en: Attach to console (2003/2003 R2)
hr: Pričvrsti za konzolu (2003/2003 R2)

en: Turn off fast-path
hr: Isključi brzu-putanju

en: Server detection using Remote Desktop Gateway
hr: Otkrivanje poslužitelja pomoću pristupnika udaljene radne površine

en: Use system proxy settings
hr: Korisit proxy postavke sustava

en: Turn off automatic reconnection
hr: Isključi automatsko ponovno povezivanje

en: Relax order checks
hr: Opuštene provjere redoslijeda

en: Glyph cache
hr: Predmemorija simbola

en: Enable multitransport protocol (UDP)
hr: Omogući višetransportni protokol (UDP)

en: Using the UDP protocol may improve performance
hr: Korištenje UDP protokola može poboljšati performanse

en: Use base credentials for gateway too
hr: Koristi isto osnovne vjerodajnice za pristupnik

en: Enable Gateway websockets support
hr: Omogući podršku websocket prostupnika

en: Update framebuffer even when not visible
hr: Nadopuni okvirni međuspremnik čak i kada nije vidljiv

en: View only
hr: Samo gledaj

en: Send Ctrl+Alt+Delete
hr: Pošalji Ctrl+Alt+Delete

en: RDP - Remote Desktop Protocol
hr: RDP - Protokol Udaljene radne površine

en: RDP - RDP File Handler
hr: RDP - RDP rukovanje datotekama

en: RDP - Preferences
hr: RDP - Osobitosti

en: Export connection in Windows .rdp file format
hr: Izvezi povezivanje u Windows .rdp formatu datoteke

en: Reconnection attempt %d of %d…
hr: Pokušaj ponovnog povezivanja %d od %d…

note: TRANSLATORS: the placeholder may be either an IP/FQDN or a server hostname
en: Connected to %s via RDP
hr: Povezano s %s putem RDP

en: File Transfers
hr: Prijenosi datoteka

en: Transfer error
hr: Greška prijenosa

en: Transfer completed
hr: Prijenos završen

en: The %s file has been transferred
hr: Datoteka %s je prenesena

en: Enter SPICE password
hr: Upišite SPICE lozinku

en: TLS connection error.
hr: Greška TLS povezivanja.

en: Connection to the SPICE server dropped.
hr: Povezivanje sa SPICE poslužiteljem neuspjelo.

en: Disable video overlay if videos are not displayed properly.
hr: Onemogući video prikaz ako je video prikazan neispravno.

en: Use TLS encryption
hr: Koristi TLS šifianje

en: Server CA certificate
hr: CA vjerodajnica poslužitelja

en: Preferred video codec
hr: Željeni video kôdek

en: Turn off GStreamer overlay
hr: Isključi GStreamer sloj

en: Preferred image compression
hr: Željeno sažimanje slike

en: No clipboard sync
hr: Bez usklađivanja međuspremnika

en: Enable audio channel
hr: Omogući kanal zvuka

en: Share smart card
hr: Dijeli pametnu karticu

en: Select USB devices for redirection
hr: Odaberi USB uređaj za preusmjaravanje

en: SPICE - Simple Protocol for Independent Computing Environments
hr: SPICE - Jednostavan Protokol za Nezavisna Računalna Okruženja

en: _Close
hr: _Zatvori

en: USB redirection error
hr: Greška USB preusmjeravanja

en: Enter VNC password
hr: Upišite VNC lozinku

en: Enter VNC authentication credentials
hr: Upišite VNC vjerodajnicu ovjere

en: Unable to connect to VNC server
hr: Neuspjelo povezivanje s VNC poslužiteljem

en: Couldn’t convert '%s' to host address
hr: Neuspjelo pretvaranje '%s' u adresu računala

en: VNC connection failed: %s
hr: VNC povezivanje neuspjelo: %s

en: Your connection has been rejected.
hr: Vaše povezivanje je odbijeno.

en: The VNC server requested an unknown authentication method. %s
hr: VNC poslužitelj zahtijeva nepoznati način ovjere. %s

en: Please retry after turning on encryption for this profile.
hr: Pokušajte ponovno nakon omogućavanja šifriranja za ovaj profil.

en: Connected to %s via VNC
hr: Povezano s %s putem VNC

en: Connected to %s:%d via VNC
hr: Povezano s %s:%d putem VNC

en: Disconnected from %s:%d via VNC
hr: Prekinuto povezivanje s %s:%d putem VNC

en: Connect to VNC using a repeater:
      • The server field must contain the repeater ID, e.g. ID:123456789
      • The repeater field have to be set to the repeater IP and port, like:
        10.10.10.12:5901
      • From the remote VNC server, you will connect to
        the repeater, e.g. with x11vnc:
        x11vnc -connect repeater=ID:123456789+10.10.10.12:5500
hr: Povezivanje s VNC-om pomoću repetitora:
      • Polje poslužitelja mora sadržavati ID repetitora, npr. ID:123456789
      • Polje repetitora mora biti postavljeno na IP i ulaz repetitora, poput:
        10.10.10.12:5901
      • S udaljenog VNC poslužitelja povezat ćete se s
        repetitorom, npr. s x11vnc:
        x11vnc -connect repetitor=ID:123456789+10.10.10.12:5500

en: Listening for remote VNC connection:
      • The “Listen on port” field is the port Remmina will listen to,
        e.g. 8888
      • From the remote VNC server, you will connect to
        Remmina, e.g. with x11vnc:
        x11vnc -display :0 -connect 192.168.1.36:8888
hr: Osluškivanje udaljenog VNC povezivanja:
      • “Osluškuj na ulazu” polje je ulaz koji će Remmina osluškivati,
        npr. 8888
      • Sa udaljenog VNC poslužitelja, povezat ćete se s
        Remminom, npr. sa x11vnc:
        x11vnc -display :0 -connect 192.168.1.36:8888

en: Overriding the pre-set VNC encoding quality:
    
      • “Poor (fastest)” sets encoding to “copyrect zlib hextile raw”
      • “Medium” sets encoding to “tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw”
      • “Good” sets encoding to “tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw”
      • “Best (slowest)” sets encoding to “copyrect zrle ultra zlib hextile corre rre raw”
hr: Zaobiđi predpostavljenu kvalitetu VNC kôdiranja:
    
      • “Slaba kvaliteta” kôdiranje je postavljeno na “copyrect zlib hextile raw”
      • “Srednja kvaliteta” kôdiranje je postavljeno na “tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw”
      • “Dobra kvaliteta” kôdiranje je postavljeno na “tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw”
      • “Najbolja kvaliteta” kôdiranje je postavljeno na “copyrect zrle ultra zlib hextile corre rre raw”

en: Repeater
hr: Repetitor

en: Listen on port
hr: Osluškuj na ulazu

en: Override pre-set VNC encodings
hr: Zaobiđi predpostavljena VNC kôdiranja

en: Force tight encoding
hr: Prisili čvršće kôdiranje

en: Enabling this may help when the remote desktop looks scrambled
hr: Omogućavanje može pomoći kada udaljena radna površina izgleda šifrirano

en: Ignore remote bell messages
hr: Zanemari udaljena poruke zvona

en: Prevent local interaction on the server
hr: Spriječi lokalnu interakciju na poslužitelju

en: Show remote cursor
hr: Prikaži udaljeni pokazivač

en: Turn off encryption
hr: Isključi šifriranje

en: Open Chat…
hr: Otvori razgovor…

en: Remmina VNC Plugin
hr: Remmina VNC priključak

en: Remmina VNC listener Plugin
hr: Priključak Remmina VNC osluškivanja

en: Remmina web-browser plugin
hr: Priključak Remmina preglednika

en: File downloaded
hr: Datoteka preuzeta

en: Enter WWW authentication credentials
hr: Upišite WWW vjerodajnicu ovjere

en: http://address or https://address
hr: http://adresa ili https://adresa

en: User agent
hr: Korisnički agent

en: E.g. https://example.org, socks://mysocks:1080
hr: Npr. https://primjer.org, socks://mysocks:1080

en: Turn on Java support
hr: Uključi java podršku

en: Turn on smooth scrolling
hr: Uključi glatko pomicanje

en: Turn on spatial navigation
hr: Uključi prostornu navigaciju

en: Turn on plugin support
hr: Uključi podršku priključaka

en: Turn on WebGL support
hr: Uključi WebGL podršku

en: Turn on HTML5 audio support
hr: Uključi HTML5 podršku

en: Ignore TLS errors
hr: Zanemari TLS greške

en: Turn on Web Inspector
hr: Uključi Web inspektora

en: You did not set any command to be executed
hr: Niste postavili naredbu za izvršavanje

en: Warning: Running a command synchronously may cause Remmina not to respond.
    Do you really want to continue?
hr: Upozorenje: Uzastopno izvršavanje naredbe može prekinuti rad Remmine.
    Želite li stvarno nastaviti?

en: Command
hr: Naredba

en: Asynchronous execution
hr: Neusklađeno izvršavanje

en: Kill process on disconnect
hr: Prekini proces prilikom odspajanja

en: Execute a command
hr: Pokreni naredbu

en: Hello, World!
hr: Pozdrav svijete!

en: Secured password storage in the GNOME keyring
hr: Pohrana osiguranih lozinka u GNOME skupu ključeva

en: The command-line feature '%s' is not available! Attempting to start PyHoca-CLI without using this feature…
hr: Značajka naredbenog retka '%s' nije dostupna! Pokušaj pokretanja PyHoca-CLI bez korištenja ove značajke…

en: Internal error: %s
hr: Unutrašnja greška: %s

en: Parameter 'custom_data' is not initialized!
hr: Parametar 'custom_data' nije pokrenut!

en: Broken `DialogData`! Aborting…
hr: Slomljen `DialogData`! Prekidanje…

en: Can't retrieve `DialogData`! Aborting…
hr: Nemoguće primanje `DialogData`! Prekidanje…

en: X Display
hr: X prikaz

en: Status
hr: Stanje

en: Session ID
hr: ID sesije

en: Create date
hr: Datum stvaranja

en: Suspended since
hr: Suspendirano od

en: Agent PID
hr: PID agenta

en: Hostname
hr: Naziv računala

en: Cookie
hr: Kolačić

en: Graphic port
hr: Grafički ulaz

en: SND port
hr: SND ulaz

en: SSHFS port
hr: SSHFS ulaz

en: Visible
hr: Vidljivo

en: Could not retrieve valid `DialogData` or `sessions_list`! Aborting…
hr: Nemoguće primanje valjanog `DialogData`ili `sessions_list`! Prekidanje…

note: TRANSLATORS: Stick to x2goclient's translation for terminate.
en: _Terminate
hr: _Prekini

note: TRANSLATORS: Stick to x2goclient's translation for resume.
en: _Resume
hr: _Nastavi

en: _New
hr: _Nova

note: TRANSLATORS: Tooltip for terminating button inside Session-Chooser-Dialog. TRANSLATORS: Please stick to X2GoClient's way of translating.
en: Terminating X2Go sessions can take a moment.
hr: Prekidanje X2Go sesije može kratko potrajati.

en: Unknown property '%i'
hr: Nepoznato svojstvo '%i'

en: Could not find child GtkTreeView of session chooser dialog.
hr: Nemoguć pronalazak sadržanog GtkTreeView dijaloga odabiratelja sesije.

en: Neither the 'dialog' nor 'treeview' parameters are initialized! At least one of them must be given.
hr: Niti 'dialog' niti 'treeview' parametri nisu pokrenuti! Najmanje jedan od njih mora biti naveden.

en: Could not obtain "GtkTreeModelFilter*" of the session chooser dialog, for unknown reason.
hr: Nemoguće dobivanje "GtkTreeModelFilter*" dijaloga odabiratelja sesije, zbog nepoznatog razloga.

en: Could not get currently selected row (session)!
hr: Neuspjelo dobivanje trenutno odabranog retka (sesije)!

en: Exactly one session should be selectable but '%i' rows (sessions) are selected.
hr: Točno jedna sesija se može odabrati ali '%i' redka (sesije) su odabrana.

en: Failed to fill 'GtkTreeIter'.
hr: Neuspjelo popunjavanje 'GtkTreeIter'.

en: parameter 'argv' is 'NULL'.
hr: parametar 'argv' je 'NULL'.

en: parameter 'error' is 'NULL'.
hr: parametar 'error' je 'NULL'.

en: parameter 'env' is either invalid or uninitialized.
hr: parametar 'env' ili je nevaljan ili nije pokrenut.

en: Started PyHoca-CLI with the following arguments:
hr: Pokrenut je PyHoca-CLI sa sljedećim argumentima:

en: The necessary PyHoca-CLI process has encountered a internet connection problem.
hr: Potreban PyHoca-CLI proces je naišao na unutrašnji problem povezivanja.

en: Could not start PyHoca-CLI:
    %s
hr: Neuspjelo pokretanje PyHoca-CLI:
    %s

en: An unknown error occured while trying to start PyHoca-CLI. Exit code: %i
hr: Nepoznata greška se dogodila pri pokretanju PyHoca-CLI. Izlazni kôd: %i

en: An unknown error occured while trying to start PyHoca-CLI. Exit code: %i. Error: '%s'
hr: Nepoznata greška se dogodila pri pokretanju PyHoca-CLI. Izlazni kôd: %i. Greška: '%s'

en: Neither the 'path' nor 'dialog' parameters are initialized.
hr: Niti 'path' niti 'dialog' parametri nisu pokrenuti.

en: GtkTreePath 'path' describes a non-existing row!
hr: GtkTreePath 'path' opisuje nepostojeći redak!

en: 'Invalid connection data.'
hr: 'Nevaljani podaci povezivanja.'

en: Parameter 'custom_data' is not fully initialized!
hr: Parametar 'custom_data' nije potpuno pokrenut!

en: Could not terminate X2Go session '%s':
    %s
hr: Neuspjelo pokretanje X2Go sesije '%s':
    %s

en: An error occured.
hr: Dogodila se greška.

en: Could not get session ID from session chooser dialog.
hr: Neuspjelo dobivanje ID sesije iz dijaloga odabiratelja sesije.

en: Resuming session: '%s'
hr: Pokretanje sesije: '%s'

en: Terminating session: '%s'
hr: Prekidanje sesije: '%s'

en: Disconnected from %s:%d via X2Go
hr: Prekinuto povezivanje s %s:%d putem X2Go

en: PyHoca-CLI exited unexpectedly. This connection will now be closed.
hr: PyHoca-CLI je neočekivano završio. Ovo povezivanje će sada biti prekinuto.

en: The necessary child process 'pyhoca-cli' stopped unexpectedly.
    Please check your profile settings and PyHoca-CLI's output for possible errors. Also ensure the remote server is reachable and you're using the right credentials.
hr: Potreban sadržani proces 'pyhoca-cli' je neočekivano završio.
    Provjerite svoje postavke profila i PyHoca-CLI ispis za moguće greške. Pobrinite se da je udaljeni poslužitelj dostupan i koristite odgovarajuće vjerodajnice.

en: Can't save empty username!
hr: Nemoguće spremanje praznog korisničkog imena!

en: Could not save new credentials.
hr: Nemoguće spremanje novih vjerodajnica.

en: Could not save new credentials: 's_password' or 's_username' strings were not set.
hr: Nemoguće spremanje novih vjerodajnica: 's_password' ili 's_username' izrazi nisu navedeni.

en: Enter password to unlock the SSH key:
hr: Upišite lozinku za otključavanje SSH ključa:

en: Password input cancelled. Aborting…
hr: Upis lozinke je prekinut. Prekidanje…

en: Tip: Check the 'Save password' checkbox or manually input your X2Go username and password in the profile settings to store them for faster logins.
hr: Savjet: Odaberite 'Spremi lozinku' mogućnost ili ručno upišite svoje X2Go korisničko ime i lozinku u postavkama profila kako bi se pohranili u svrhu brže prijave.

en: Enter X2Go credentials
hr: Upišite X2Go vjerodajnice

en: Authentication cancelled. Aborting…
hr: Ovjera nije uspjela. Prekidanje…

en: Could not parse the output of PyHoca-CLI's --list-sessions option. Creating a new session now.
hr: Nemoguća obrada izlaza PyHoca-CLI --list-sessions mogućnosti. Stvaranje nove sesije.

en: Could not allocate enough memory!
hr: Nemoguće dodjeljivanje potrebne memorije!

en: Found already existing X2Go session with ID: '%s'
hr: Već je pronađena postojeća X2Go sesija sa ID: '%s'

note: TRANSLATORS: Please stick to X2GoClient's translation.
en: Suspended
hr: Suspendirano

note: TRANSLATORS: Please stick to X2GoClient's translation.
en: Running
hr: Pokrenuto

note: TRANSLATORS: Please stick to X2GoClient's translation.
en: Terminated
hr: Prekinuto

en: Could not find any sessions on remote machine. Creating a new session now.
hr: Nemoguć pronalazaka sesija na udaljenom računalu. Stvaranje nove sesije.

en: Choose a session to resume:
hr: Odaberite sesiju za pokretanje:

en: Waiting for user to select a session…
hr: Čekanje korisnika da odabere sesiju…

en: No session was selected. Creating a new one.
hr: Nema odabrane sesije. Stvaranje nove.

en: A non-critical error happened: %s
hr: Dogodila se nekritička greška: %s

en: User chose to resume session with ID: '%s'
hr: Korisnik je odabrao pokretanje sesije sa ID: '%s'

note: TRANSLATORS: Please stick to X2GoClient's way of translating.
en: Resuming session '%s'…
hr: Pokretanje sesije '%s'…

en: DPI setting is out of bounds. Please adjust it in profile settings.
hr: DPI postavka je izvan granica. Prilagodite ju u postavkama profila.

en: Could not start X2Go session…
hr: Neuspjelo pokretanje X2Go sesije…

en: Could not start X2Go session.
hr: Neuspjelo pokretanje X2Go sesije.

en: Could not start PyHoca-CLI (%i): '%s'
hr: Neuspjelo pokretanje PyHoca-CLI (%i): '%s'

en: Could not get PyHoca-CLI's command-line features. This indicates it is either too old, or not installed. An old limited set of features will be used for now.
hr: Nemoguće dobivanje PyHoca-CLI značajki naredbenog retka. To znači da je vaša pyhoca-cli inačica zastarjela ili nije instaliran! Stoga će se koristiti zastarjeli ograničeni skup značajki.

en: Could not parse PyHoca-CLI's command-line features. Using a limited feature-set for now.
hr: Nemoguća Obrada PyHoca-CLI značajki naredbenog retka! Koristi se ograničeni skup značajki.

en: Retrieved the following PyHoca-CLI command-line features:
hr: Primljene su sljedeće PyHoca-CLI značajke naredbenog redka:

en: Available feature[%i]: '%s'
hr: Dostupna značajka[%i]: '%s'

en: Connected to %s:%d via X2Go
hr: Povezano s %s:%d putem X2Go

en: Could not open X11 DISPLAY.
hr: Neuspjelo otvaranje X11 ZASLONA.

en: Waiting for window of X2Go Agent to appear…
hr: Čekanje pojavljivanja prozora X2Go agenta…

en: Waiting for PyHoca-CLI to show the session's window…
hr: Čekanje da PyHoca-CLI prikaže prozor sesije…

en: No X2Go session window appeared. Something went wrong…
hr: Nije se pojavio prozor X2Go sesije. Nešto je pošlo po krivu…

en: RemminaProtocolWidget* gp is 'NULL'!
hr: RemminaProtocolWidget* gp je 'NULL'!

en: The %s protocol is unavailable because GtkSocket only works under X.org
hr: Protokol %s je nedostupan jer GtkSocket radi samo pod X.Org-om

en: Could not initialize pthread. Falling back to non-threaded mode…
hr: Nemoguće pokretanje pthread. Vraćanje na non-threaded način…

note: TRANSLATORS: Presumably you just want to translate 'and' into your language. (Except your listing-grammar differs from english.) 'value1', 'value2', 'valueN-1' and 'valueN' 'value1' and 'value2'
en: %sand '%s'
hr: %si '%s'

en: Invalid validation data in ProtocolSettings array!
hr: Nevaljana provjera podataka ProtocolSettings polju!

en: Validation data in ProtocolSettings array is invalid!
hr: Provjera podataka u polju ProtocolSettings je neispravna!

en: Parameters 'key' or 'value' are 'NULL'!
hr: Parametri 'key' ili 'value' su 'NULL'!

en: Allowed values are %s.
hr: Dopuštene vrijednosti su %s.

en: The only allowed value is '%s'.
hr: Samo dopuštena vrijednost je '%s'.

en: The lower limit is not a valid integer!
hr: Niže ograničenje nije valjani cijeli broj!

en: The lower limit is too high!
hr: Niže ograničenje je preveliko!

en: The lower limit is too low!
hr: Niže ograničenje je premalo!

en: Something unknown went wrong.
hr: Nešto nepoznato je pošlo po krivu.

en: Please check the RemminaProtocolSetting array for possible errors.
hr: Provjerite RemminaProtocolSetting polje za moguće greške.

en: The upper limit is not a valid integer!
hr: Gornje ograničenje nije valjan cijeli broj!

en: The upper limit is too high!
hr: Gornje ograničenje je preveliko!

en: The upper limit is too low!
hr: Gornje ograničenje je premalo!

en: The input is not a valid integer!
hr: Unos nije valjan cijeli broj!

en: Input must be a number between %i and %i.
hr: Unos mora biti broj između %i i %i.

en: Startup program
hr: Program pokretanja

en: Which command should be executed after creating the X2Go session?
hr: Koja naredba se treba pokrenuti nakon stvaranja X2Go sesije?

en: Keyboard Layout (auto)
hr: Raspored tipkovnice (automatski)

en: Keyboard type (auto)
hr: Vrsta tipkovnice (automatski)

en: Audio support
hr: Podrška zvuka

en: The sound system of the X2Go server (default: 'pulse').
hr: Zvučni sustav X2Go poslužitelja (zadan: 'pulse').

en: Clipboard direction
hr: Smjer međuspremnika

en: Which direction should clipboard content be copied? (default: 'both').
hr: U kojem se smjeru sadržaj međuspremnika treba kopirati? (zadano: 'both').

en: DPI resolution
hr: DPI razlučivost

en: Launch session with a specific resolution (in dots per inch). Must be between 20 and 400.
hr: Pokrenite sesiju s određenom razlučivosti (u točkama po inču). Mora biti između 20 i 400.

en: Your private key
hr: Vaš privatan ključ

en: X2Go plugin loaded.
hr: X2Go priključak je učitan.

en: X2Go - Launch an X2Go session
hr: X2Go - Pokrenite X2Go sesiju

en: Remmina VNC plugin for GNOME and KVM
hr: Remmina VNC priključak za GNOME i KVM

en: Unsupported authentication type %u
hr: Nepodržana vrsta ovjere %u

en: Authentication failure: %s
hr: Neuspjela ovjera: %s

en: Use server settings
hr: Koristi postavke poslužitelja

en: True colour (24 bits)
hr: Stvarna boja (24 bitna)

en: High colour (16 bits)
hr: Visoka boja (16 bitna)

en: Low colour (8 bits)
hr: Slaba boja (8 bitna)

en: Ultra low colour (3 bits)
hr: Ultra slaba boja (8 bitna)

en: VNC password
hr: VNC lozinka

en: Use JPEG Compression
hr: Koristi JPEG sažimanje

en: This might not work on all VNC servers
hr: Ovo možda neće raditi na svim VNC poslužiteljima

en: Enable GTK-VNC debug
hr: Omogući GTK-VNC otklanjanje grešaka

en: Shared connection
hr: Dijeljena povezivanja

en: If the server should try to share the desktop by leaving other clients connected
hr: Ako poslužitelj pokuša dijeliti radnu površinu ostavljajući ostale klijente povezanima

en: Send Ctrl+Alt+_Del
hr: Pošalji Ctrl+Alt+_Delete

en: Send Ctrl+Alt+_Backspace
hr: Pošalji Ctrl+Alt+_Backspace

en: Send Ctrl+Alt+_F1
hr: Pošalji Ctrl+Alt+_F1

en: Send Ctrl+Alt+_F2
hr: Pošalji Ctrl+Alt+_F2

en: Send Ctrl+Alt+_F3
hr: Pošalji Ctrl+Alt+_F3

en: Send Ctrl+Alt+_F4
hr: Pošalji Ctrl+Alt+_F4

en: Send Ctrl+Alt+_F5
hr: Pošalji Ctrl+Alt+_F5

en: Send Ctrl+Alt+_F6
hr: Pošalji Ctrl+Alt+_F6

en: Send Ctrl+Alt+_F7
hr: Pošalji Ctrl+Alt+_F7

en: Send Ctrl+Alt+_F8
hr: Pošalji Ctrl+Alt+_F8

en: Send Ctrl+Alt+_F9
hr: Pošalji Ctrl+Alt+_F9

en: Send Ctrl+Alt+_F10
hr: Pošalji Ctrl+Alt+_F10

en: Send Ctrl+Alt+_F11
hr: Pošalji Ctrl+Alt+_F11

en: Send Ctrl+Alt+_F12
hr: Pošalji Ctrl+Alt+_F12

en: Reboot remote host
hr: Ponovno pokreni udaljeni poslužitelja

en: Reset remote host (hard reboot)
hr: Ponovno pokreni udaljeni poslužitelj (prisilno ponovno pokretanje)

en: Shutdown remote host
hr: Isključi udaljeni poslužitelj

en: %s wants to share their desktop.
    Do you accept?
hr: %s želi dijeliti svoju radnu površinu.
    Želite li prihvatiti poziv?

en: Desktop sharing invitation
hr: Poziv dijeljenja radne površine

en: Telepathy - Desktop Sharing
hr: Telepathy - Dijeljenje radne površine

en: <big><b>Remmina Snap package</b></big>
    
    <span>
    Remmina is running on your system as a Snap package.
    Some Remmina functions need to be set up to work properly.
    </span>
hr: <big><b>Remmina Snap paket</b></big>
    
    <span>
    Remmina je pokrenuta na vašem sustavu kao Snap paket.
    Određene Remmina funkcije je potrebno postaviti kako bi radile ispravno.
    </span>

en: To enable access to some important features, like password saving in your keyring and RDP printer sharing, please open your software center and give the appropriate permissions to Remmina. As an alternative you can enter the following commands in a terminal window:
hr: Za omogućavanje pristupa određenim bitnim značajkama, poput spremanja lozinki u vaš skup ključeva i dijeljenje RDP pisača, otvorite svoj softverski centar i zadajte prikladne dozvole za Remminu. Alternativno možete pokrenuti sljedeće naredbe u terminalu:

en: <big>Permissions</big>
hr: <big>Dozvole</big>

en: Since Snap packages run confined from the rest of the system, Remmina profiles are saved inside the Snap file system by default. You can change the location in the Remmina preferences.
hr: Budući da se Snap paketi pokreću izdvojeno od ostatka sustava, Remmina profili su spremljeni unutar Snap datotečnog sustava po zadanome. Lokaciju možete promijeniti u Remmina osobitostima.

en: Change where Remmina profiles are stored
hr: Promijenite gdje se Remmina profili spremaju

en: <big>Snap settings</big>
hr: <big>Snap postavke</big>

en: Do not show this message again
hr: Ne prikazuj više ovu poruku

en: Search
hr: Pretraži

en: Search for previous occurrence
hr: Pretraži prijašnje pojavljivanje traženog pojma

en: Search for next occurrence
hr: Pretraži sljedeće pojavljivanje traženog pojma

en: Toggle search options
hr: Uklj/Isklj mogućnosti pretrage

en: _Match case
hr: _Uspoređuj mala i velika slova

en: Match _entire word only
hr: Podudaraj _samo cijele riječi

en: Match as _regular expression
hr: Podudaranje s _običnim izrazom

en: _Wrap around
hr: _Beskonačno

en: About
hr: O programu

en: Add
hr: Dodaj

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: Move up
hr: Pomakni gore

en: Move down
hr: Pomakni dolje

en: Change
hr: Promijeni

en: Selection criteria
hr: Kriterij odabira

en: Confirm password
hr: Potvrdi lozniku

en: Set new password
hr: Postavi novu lozinku

en: Gateway Username
hr: Korisničko ime pristupnika

en: Gateway Domain
hr: Domena pristupnika

en: Gateway Password
hr: Lozinka pristupnika

en: Confirm Gateway Password
hr: Potvrda lozinike pristupnika

[ctx: Multi password changer]
note: A column table with multiple check-boxes
en: Select
hr: Odaberi

[ctx: Multi password changer table]
en: Name
hr: Naziv

[ctx: Multi password changer table]
en: Group
hr: Grupa

[ctx: Multi password changer table]
en: Domain\Username
hr: Domena\Korisničko ime

[ctx: Multi password changer table]
en: Gateway Domain\Username
hr: Domena pristupnika\Korisničko ime

en: <span weight='bold' size='larger'>Multi Password Changer</span>
hr: <span weight='bold' size='larger'>Višestruki mjenjač lozinka</span>

en: OK
hr: U redu

en: Verify password
hr: Potvrdi lozinku

en: Choose a new key
hr: Odaberi novu tipku

en: Please press the new key…
hr: Pritisni novu tipku…

en: Hide or show the search bar
hr: Prikaži ili sakrij traku pretrage

en: Add a new connection profile
hr: Dodaj novi profil povezivanja

en: Switch from grouped to list view
hr: Prebaci iz grupnog u pogled popisa

en: Select the protocol to use with the quick connect bar.
hr: Odaberite protokol za korištenje s trakom brzog povezivanja.

en: Search string or server name/IP address for “Quick Connect”
hr: Pretraži izraz ili naziv poslužitelja/IP adresu za “Brzo povezivanje”

en: Server name or IP address
hr: Naziv poslužitelja/IP adresa

en: Clear
hr: Obriši

en: Edit
hr: Uredi

en: Collapse all
hr: Skupi sve

en: Expand all
hr: Raširi sve

en: Multi password changer
hr: Višestruki mjenjač lozinka

en: Debugging
hr: Otklanjanje grešaka

en: Export
hr: Izvoz

en: Make Remmina your default remote desktop client
hr: Postavi Remminu kao zadani klijent za udaljenu površinu

en: Homepage
hr: Naslovnica

en: Donations
hr: Donacije

note: Remmina community website
en: Community
hr: Zajednica

en: Plugin
hr: Priključak

en: Last used
hr: Posljednje korišteno

en: New connection profile
hr: Novi profil povezivanja

en: Show search bar
hr: Prikaži traku pretrage

en: Remmina main menu
hr: Remmina glavni izbornik

en: Actions
hr: Radnje

en: Toggle view
hr: Uklj/Isklj prikaz

en: Please wait…
hr: Pričekaj…

en: Double-click action
hr: Radnja dvostrukog klika

en: Open connection
hr: Otvori povezivanje

en: Edit settings
hr: Uredi postavke

en: Scaling quality
hr: Kvaliteta promjene veličine

en: Nearest
hr: Najbliži

en: Tiles
hr: Pločice

en: Bilinear
hr: Bilinearno

en: Hyper
hr: Hiper

en: Step size for auto-scroll
hr: Korak veličine za automatsko pomicanje

en: Maximal amount of recent items
hr: Najviše nedavnih stavki

en: Screen resolutions
hr: Razlučivost zaslona

en: Folder for screenshots
hr: Mapa za spremanje slika zaslona

en: Choose a folder to save screenshots from Remmina in.
hr: Odaberite mapu za spremanje slika zaslona iz Remmine.

en: Select a folder
hr: Odaberi mapu

en: Set up
hr: Postavi

en: Screenshot filenames
hr: Nazivi datoteka slika zaslona

en: %p Profile name
    %h Server name/IP
    %Y Year, %m Month, %d Day, %H Hour, %M Minute, %S Seconds (UTC time)
hr: %p Naziv profila
    %h Naziv/IP poslužitelja
    %Y Godina, %m Mjesec, %d Dan, %H Sat, %M Minuta, %S Sekunda (UTC vrijeme)

en: The folder connection profiles are saved in, it defaults to the XDG_USER_DATA
hr: Ovo je mapa gdje će profili povezivanja biti spremljeni, zadano spremanje je u XDG_USER_DATA

note: The folder where profiles are saved
en: Remmina data folder
hr: Remmina mapa podataka

en: Choose a folder to save connection profiles from Remmina in.
hr: Odaberite mapu za spremanje profila povezivanja iz Remmine.

en: Remember last view for each connection
hr: Zapamti posljednji način prikaza za svako povezivanje

en: Remember last view mode
hr: Zapamti posljednji način prikaza

en: Set a custom filename for your Remmina connection profiles, using a formatting string.
hr: Postavite prilagođeni naziv datoteke za vaše Remmina profile povezivanja, pomoću izraza oblikovanja.

en: Template for profile filenames
hr: Predložak naziva datoteka profila

note: Placeholders used to name a Remmina connection profile
en: %G Name of group (slashes \/ are converted to dashes -)
    %P Protocol name
    %N Connection name
    %h Hostname/IP
hr: %G Naziv grupe (kose crte \/ biti će pretvorene u crte -)
    %P Naziv protokola
    %N Naziv povezivanja
    %h Naziv računala/IP

en: Only save generated screenshots, don't copy them to clipboard.
hr: Samo spremi stvorene slike zaslona, ne kopiraj ih u međuspremnik.

en: Prevent screenshots from entering clipboard
hr: Spriječi spremanje slika zaslona u međuspremnik

en: Confirm before closing multiple tabs
hr: Potvrdi prije zatvaranja više kartica

en: General
hr: Opće

en: Always show tabs
hr: Uvijek prikaži kartice

en: Hide the toolbar shown in the tabbed interface
hr: Sakrij alatnu traku u sučelju kartica

en: Default view
hr: Zadani način prikaza

en: Automatic
hr: Automatski

en: Scrolled window
hr: Pomični prozor

en: Viewport fullscreen
hr: Cjelozaslonski prikaz

[ctx: Appearance preferences]
note: How tabs are grouped in the Remmina connection window
en: Tabs grouping
hr: Grupiranje kartica

en: By group
hr: Po grupi

en: By protocol
hr: Po protokolu

en: Per connection
hr: Po povezivanju

en: Fullscreen on the same screen as the connection window
hr: Cjelozaslonski prikaz na istome zaslonu kao i na prozoru povezivanja

en: Peeking
hr: Virenje

en: Hidden
hr: Skriveno

en: Fullscreen toolbar visibility
hr: Vidljivost alatne trake cjelozaslonskog prikaza

en: Hide the search bar shown in the main window
hr: Sakrij traku pretrage u glavnom prozoru

en: Prefer dark theme
hr: Koristi tamnu temu

en: If a GTK theme includes a dark variant, it will be used instead of the configured theme.
hr: Ako GTK tema uključuje tamnu varijantu, ona će se koristiti umjesto podešene teme.

en: Always show notes
hr: Uvijek prikaži napomene

en: Add a column displaying any notes associated with a connection.
hr: Dodaj stupac koji prikazuje napomene povezane s povezivanjem.

en: “Grab all keyboard events” status colour
hr: Boja stanja “Uhvati sve događaje tipkovnice”

en: Hexadecimal- or colour names (red, #ff0000).
    It changes the background colour of connection names in the Remmina connection toolbar (when in fullscreen).
hr: Heksadecimalno ili naziv boje (crvena, # ff0000).
    Mijenja boju pozadine naziva povezivanja u Remmina alatnoj traci povezivanja (u cjelozaslonskom prikazu).

en: Enable/Disable “Grab all keyboard events” status colour
hr: Omogući/Onemogući “Uhvati sve događaje tipkovnice” boju stanja

en: Appearance
hr: Izgled

en: Show new connection on top of the menu
hr: Prikaži novo povezivanje na vrhu izbornika

en: Hide total count shown in the group menu
hr: Sakrij ukupan broj u izborniku grupe

en: No tray icon
hr: Bez ikone trake sustava

en: Start in tray upon user login
hr: Pokreni Remminu u ikoni trake sustava pri prijavljivanju korisnika

en: Applet
hr: Aplet

en: Host key
hr: Tipka računala

en: Show/hide fullscreen
hr: Prikaži/Sakrij cijeli zaslon

en: Auto-fit window
hr: Automatski prilagodi na prozor

en: Apply/remove scaling
hr: Primijeni/Ukloni promjenu veličine

en: Grab keyboard
hr: Uhvati tipkovnicu

en: Show/hide toolbar
hr: Prikaži/Sakrij alatnu traku

en: View-only mode
hr: Samo-za-gledanje način rada

en: Keyboard
hr: Tipkovnica

en: Local SSH port
hr: Lokalni SSH ulaz

en: Parse ~/.ssh/config
hr: Obradi ~/.ssh/config

en: No logging at all
hr: Bez zapisivanja

en: Rare conditions or warnings
hr: Rijetka stanja upozorenja

en: API-accessible entrypoints
hr: API-pristupne točke unosa

en: Lower level protocol info, packet level
hr: Informacije protokola niže razine, razina paketa

en: Function entering and leaving
hr: Ulaz i izlaz funkcije

en: SSH log level
hr: SSH razina zapisivanja

note: http://man7.org/linux/man-pages/man7/tcp.7.html
en: Seconds of connection idleness before TCP keepalive probes are sent.
hr: Vrijeme (u sekundama) koliko povezivanje mora ostati u mirovanju prije nego TCP započne sondiranje za održavanje povezivanja.

note: http://man7.org/linux/man-pages/man7/tcp.7.html
en: Seconds between each keepalive probe.
hr: Vrijeme (u sekundama) između pojedinih sondiranja za održavanje povezivanja.

note: http://man7.org/linux/man-pages/man7/tcp.7.html
en: Number of keepalive probes sent via TCP connection before it is dropped.
hr: Najveći broj sondiranja za održavanje povezivanja koje bi TCP trebao poslati prije prekidanja povezivanja.

note: http://man7.org/linux/man-pages/man7/tcp.7.html
en: Amount of milliseconds to attempt acknowledging data before closing the corresponding TCP connection forcibly.
hr: Određuje najveće trajanje u milisekundama za koje emitirani podaci mogu ostati neodgovoreni prije nego što TCP prisilno zatvori odgovarajuće povezivanje.

en: SSH options
hr: SSH mogućnosti

en: Time in seconds before Remmina will lock the session and asks for a password again. Default: 300 Seconds.
hr: Vrijeme u sekundama prije nego što Remmina zaključa sesiju i upita za lozinku ponovno. Zadano: 300 sekundi.

en: Set and use a secret key to protect Remmina from unauthorized use.
hr: Postavite i koristite tajni ključ kako bi zaštitili Remminu od neovlaštena korištenja.

en: Remmina password
hr: Remmina lozinka

en: Use secret key authentication for some widgets
hr: Koristite ovjeru tajnim ključem za određene widgete

en: Valid for
hr: Traje do

en: Number of seconds to keep password valid for
hr: Broj sekundi valjanosti lozinke

en: timeout in seconds (default 300)
hr: vrijeme čekanja u sekundama (zadano 300)

en: Enter your Remmina password to connect
hr: Upišite svoju Remmina lozinku za povezivanje

note: “Require to connect” is “Require the Remmina password before to connect”, the Remmina password is the Master/Principal Password, that is used to protect Remmina from unauthorized use.
en: Require to connect
hr: Potrebno za povezivanje

en: Creation, editing, copying, and deletions require the Remmina password
hr: Stvaranje, uređivanje, kopiranje i brisanje zahtijeva Remmina lozinku

note: Creation, editing, copying, and deletions require the primary password
en: Require to modify
hr: Potrebno za promjenu

en: Enter your Remmina password to view passwords
hr: Upišite svoju Remmina lozinku kako bi vidjeli lozinke

note: “Require to view passwords” is “Require the Remmina password before to connect”, the Remmina password is the Master/Principal Password, that is used to protect Remmina from unauthorized use.
en: Require to view passwords
hr: Potrebno za prikaz lozinka

en: Encryption
hr: Šifriranje

en: These are the encryption methods used by Remmina to store passwords.
    
    Except the "Weak" method, all the others are recommended, "Keystore" is the default, as it integrates with KDE/Plasma and GNOME.
    
    "Intermediate" doesn't use as much memory or processing power, and "Sensitive" is more secure, but uses +1 GiB of RAM and many CPU cycles.
hr: Ovo su načini šifriranja koje koristi Remmina za pohranu lozinki.
    
    Osim "Slab" načina, svi ostali su preporučeni, "Skladište ključeva" je zadan, jer se integrira s KDE/Plasmom i GNOMOM.
    
    "Srednji" ne koristi previše memorije i snage procesora, a "Osjetljiv" je više sigurniji ali koristi +1 GiB RAM-a i mnogo CPU ciklusa.

en: Intermediate (+64 MiB RAM)
hr: Srednji (+64 MiB RAM)

en: Strong (+256 MiB, ~2009 CPU)
hr: Snažan (+256 MiB, ~2009 CPU)

en: Sensitive (+1 GiB, ~2014 CPU)
hr: Osjetljiv (+1 GiB, ~2014 CPU)

en: Auditing log
hr: Provjera

en: Automatically accept all fingerprints and certificates
hr: Automatski prihvati sve otiske prsta i vjerodajnice

en: Trust all certificates
hr: Vjeruj svim vjerodajnicama

en: Security
hr: Sigurnost

en: Terminal font
hr: Slova terminala

en: Scrollback lines
hr: Redci pomicanja

en: Shortcuts for copying and pasting
hr: Prečaci za kopiranje i lijepljenje

en: Select all shortcuts
hr: Odaberi sve prečace

en: (Host key+)
hr: (Host tipka+)

en: Use default system font
hr: Koristi slova zadana sustavom

en: Selecting “SGR 1” also switches to the bright counterparts of the first 8 palette colours (in addition to making text bold).
hr: Biranjem “SGR 1” također se prebacuje na svijetle uzorke prvih 8 boja palete (dodatno podebljavanju teksta).

en: Show bold text in bright colors
hr: Prikaži podebljani tekst pri svijetlim bojama

en: Colour theme
hr: Tema boje

en: Choose a colour scheme file. Usually available in /usr/share/remmina/theme. https://github.com/mbadolato/iTerm2-Color-Schemes has more details.
hr: Odaberite datoteku sheme boja. Uobičajeno dostupnu u putanji /usr/share/remmina/theme. Za više pojedinosti pogledajte https://github.com/mbadolato/iTerm2-Color-Schemes.

en: Pick a terminal colouring file
hr: Odaberi datoteku boje za terminal

en: Bright colours
hr: Svjetle boje

en: Pick a light black colour
hr: Odaberi svijetlo crnu boju

en: Pick a light red colour
hr: Odaberi svijetlo crvenu boju

en: Pick a bright green colour
hr: Odaberi svijetlo zelenu boju

en: Pick a bright yellow colour
hr: Odaberi svijetlo žutu boju

en: Pick a bright blue colour
hr: Odaberi svijetlo plavu boju

en: Pick a light magenta colour
hr: Odaberi svijetlo magenta boju

en: Pick a light cyan colour
hr: Odaberi svijetlo cijan boju

en: Pick a light white colour
hr: Odaberi svijetlo bijelu boju

en: Pick a black colour
hr: Odaberi crnu boju

en: Pick a red colour
hr: Odaberi crvenu boju

en: Pick a green colour
hr: Odaberi zelenu boju

en: Pick a yellow colour
hr: Odaberi žutu boju

en: Pick a blue colour
hr: Odaberi plavu boju

en: Pick a magenta colour
hr: Odaberi magenta boju

en: Pick a cyan colour
hr: Odaberi cijan boju

en: Pick a white colour
hr: Odaberi bijelu boju

en: Normal colours
hr: Normalne boje

en: Cursor colour
hr: Boja pokazivača

en: Background colour
hr: Boja pozadine

en: Foreground colour
hr: Boja prednjeg prikaza

en: Increase and decrease font size
hr: Povećava i smanjuje veličinu slova

en: Search text shortcut
hr: Pretraži prečac teksta

en: Bold colour
hr: Podebljana boja

en: Highlight colour
hr: Boja isticanja

en: Highlight foreground colour
hr: Prednja boja isticanja

en: Cursor foreground colour
hr: Prednja boja pokazivača

en: Remmina Preferences
hr: Remmina osobitosti

en: Unlock Remmina
hr: Otključaj Remminu

en: Unlock
hr: Otključaj

en: Master password
hr: Glavna lozinka
