remmina - en to nb translation catalogue (233 entries)

en: Authentication type
nb: Identitetbekreftelsestype

en: Remmina debugging window
nb: Remmina-avlusningsvindu

en: Language Wrapper
nb: Språk-innpakning

en: Picking a terminal colouring file replaces the file:
nb: Valg av terminalfargeleggingsfil erstatter filen:

en: Send clipboard content as keystrokes
nb: Send utklippstavleinnhold som tastetrykk

en: Open the Remmina main window
nb: Åpne hovedvinduet i Remmina

en: Multi monitor
nb: Multi-monitor

en: Disconnect
nb: Koble fra

en: The file “%s” is corrupted, unreadable, or could not be found.
nb: Filen "%s" er skadet, kan ikke leses, eller ble ikke funnet.

en: Open in web browser
nb: Åpne i nettleser

en: %d password changed. | %d passwords changed.
nb[0]: %d passord endret.
nb[1]: %d passord endret.

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Connect either to a desktop described in a file (.remmina or a filetype supported by a plugin) or a supported URI (RDP, VNC, SSH or SPICE)
nb: Koble til skrivebord beskrevet i fil (.remmina eller type støttet av programtillegg)

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Edit desktop connection described in file (.remmina or a filetype supported by plugin)
nb: Rediger skrivebordstilkobling beskrevet i fil (.remmina eller filtype støttet av programtillegg)

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Modify connection profile (requires --set-option)
nb: Endre tilkoblingsprofil, (krever --set-option)

en: Enable fullscreen
nb: Skru på fullskjermsvisning

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: - or protocol://username:encryptedpassword@host:port
nb: - eller protokoll://brukernavn:kryptertpassord@vert:port

en: Examples:
    To connect using an existing connection profile, use:
    
    	remmina -c FILE.remmina
    
    To quick connect using a URI:
    
    	remmina -c rdp://username@server
    	remmina -c rdp://domain\\username@server
    	remmina -c vnc://username@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username
    	remmina -c ssh://user@server
    	remmina -c spice://server
    
    To quick connect using a URI along with an encrypted password:
    
    	remmina -c rdp://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username\&VncPassword=encrypted-password
    
    To encrypt a password for use with a URI:
    
    	remmina --encrypt-password
    
    To update username and password and set a different resolution mode of a Remmina connection profile, use:
    
    	echo "username\napassword" | remmina --update-profile /PATH/TO/FOO.remmina --set-option username --set-option resolution_mode=2 --set-option password
nb: Eksempler:
    Hvis du vil koble til ved hjelp av en eksisterende tilkoblingsprofil, bruker du følgende:
    
    remmina -c FIL.remmina
    
    Slik kobler du raskt til ved hjelp av en URI:
    
    remmina -c rdp://username@server
    	remmina -c rdp://domain\\username@server
    	remmina -c vnc://username@server
    	remmina -c vnc://server? VncUsername=brukernavn
    	remmina -c ssh://user@server
    	remmina -c spice://server
    
    Slik kobler du raskt til ved hjelp av en URI sammen med et kryptert passord:
    
    remmina -c rdp://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://server? VncUsername=brukernavn\&VncPassword=kryptert passord
    
    Slik krypterer du et passord for bruk med en URI:
    
    remmina --encrypt-password
    
    Hvis du vil oppdatere brukernavn og passord og angi en annen oppløsningsmodus for en Remmina-tilkoblingsprofil, bruker du følgende:
    
    echo "brukernavn\napassword" | remmina --update-profile /PATH/TO/FOO.remmina --set-option brukernavn --set-option resolution_mode=2 --set-option passord

en: Change security settings
nb: Kvalitetsinnstillinger

en: Go to parent folder
nb: Gå til mappen over

en: Modified
nb: Endret

en: Remote
nb: Eksternt

en: Local
nb: Lokal

note: TRANSLATORS: “%s” is a placeholder for the connection profile name
en: Connecting to “%s”…
nb: Kobler til «%s» …

note: TRANSLATORS: “%s” is a placeholder for an hostname or an IP address.
en: Connecting to “%s” via SSH…
nb: Kobler til «%s» via SSH…

note: TRANSLATORS: “%i” is a placeholder for a TCP port number.
en: Awaiting incoming SSH connection on port %i…
nb: Venter på innkommende SSH-tilkobling på port %i …

en: The “%s” command is not available on the SSH server.
nb: Fant ikke kommandoen «%s» på SSH-tjeneren.

en: Could not run the “%s” command on the SSH server (status = %i).
nb: Kunne ikke kjøre kommandoen «%s» på SSH-tjeneren (status = %i).

en: Type in SSH username and password.
nb: Skriv inn brukernavn og passord for SSH.

note: TRANSLATORS: An SSL certificate subject is usually the remote server the user connect to.
en: Subject:
nb: Emne:

en: Could not authenticate, attempting reconnection…
nb: Kunne ikke bekrefte identiteten. Prøver å koble til på ny …

en: Could not authenticate with TOTP/OTP/2FA. %s
nb: Kunne ikke identitetsbekrefte med SSH-passord. %s

en: Could not authenticate with SSH password. %s
nb: Kunne ikke bekrefte identiteten med SSH-passord. %s

en: No saved SSH password supplied. Asking user to enter it.
nb: Lagret SSH-passord er ikke angitt. Ber bruker om å skrive det inn.

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not authenticate with public SSH key. %s
nb: Kunne ikke bekrefte identiteten med offentlig SSH-nøkkel. %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: SSH certificate cannot be imported. %s
nb: SSH-sertifikat kan ikke importeres. %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not authenticate using SSH certificate. %s
nb: Kan ikke godkjenne ved hjelp av SSH-sertifikat. %s

en: SSH identity file not selected.
nb: Du har ikke valgt SSH-nøkkelfil enda.

en: Could not authenticate automatically with public SSH key. %s
nb: Kunne ikke bekrefte identiteten automatisk med offentlig SSH-nøkkel. %s

en: Could not authenticate automatically with SSH agent. %s
nb: Kunne ikke identitetsbekrefte automatisk med offentlig SSH-nøkkel. %s

en: Could not authenticate with SSH GSSAPI/Kerberos. %s
nb: Kunne ikke identitetsbekrefte med Kerberos/GSSAPI. %s

en: Could not authenticate with keyboard-interactive. %s
nb: Kunne ikke identitetsbekrefte med offentlig SSH-nøkkel. %s

en: Could not authenticate with automatic public SSH key. %s
nb: Kunne ikke identitetsbekrefte med offentlig SSH-nøkkel. %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not fetch public SSH key. %s
nb: Klarte ikke å koble til SSH-tunnelmålet: %s

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not fetch checksum of the public SSH key. %s
nb: Kunne ikke hente sjekksum for offentlig SSH-nøkkel. %s

en: Warning: The server has changed its public key. This means you are either under attack,
    or the administrator has changed the key. The new public key fingerprint is:
nb: ADVARSEL: Tjeneren har endret den offentlige nøkkelen sin. Dette betyr enten at du/dere er under angrep,
    eller at administratoren har endret nøkkelen. Fingeravtrykket av den nye offentlige nøkkelen er:

en: Password for private SSH key
nb: Passord for privat SSH-nøkkel

en: SSH tunnel credentials
nb: SSH-identitetbekreftelsesdetaljer

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is an error message
en: Could not poll SSH channel. %s
nb: Kunne ikke prøve SSH-kanal. %s

en: Total %i item. | Total %i items.
nb[0]: %i element totalt.
nb[1]: %i elementer totalt.

en: Are you sure you want to delete “%s”?
nb: Er du sikker på at du vil slette «%s»?

en: Failed to delete files!
nb: Kunne ikke slette filer.

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is a directory path
en: Could not create the folder “%s”.
nb: Klarte ikke å opprette mappen: %s.

note: TRANSLATORS: The placeholder %s is a file path
en: Could not create the file “%s”.
nb: Klarte ikke å opprette filen: %s.

note: TRANSLATORS: The placeholders %s are a file path, and an error message.
en: Could not open the file “%s” on the server. %s
nb: Kunne ikke åpne filen "%s" på tjeneren. %s

en: Could not save the file “%s”.
nb: Klarte ikke å lagre filen "%s".

en: Could not open the folder “%s”. %s
nb: Klarte ikke å åpne mappen "%s". %s

en: Could not create the folder “%s” on the server. %s
nb: Klarte ikke å lage mappen "%s" på tjeneren. %s

en: Could not create the file “%s” on the server. %s
nb: Klarte ikke å lage filen "%s" på tjeneren. %s

en: Could not open the file “%s”.
nb: Kunne ikke åpne filen "%s".

en: Could not write to the file “%s” on the server. %s
nb: Klarte ikke å skrive til filen "%s" på tjeneren. %s

en: Could not delete “%s”. %s
nb: Klarte ikke å slette "%s". %s

en: <big>• command in PATH args %h
    • /path/to/foo -options %h %u
    • %h is substituted with the server name
    • %t is substituted with the SSH server name
    • %u is substituted with the username
    • %U is substituted with the SSH username
    • %p is substituted with Remmina profile name
    • %g is substituted with Remmina profile group name
    • %d is substituted with local date and time in ISO 8601 format
    Do not run in background if you want the command to be executed before connecting.
    </big>
nb: <big>• kommando PATH-argumenter %h
    • /path/to/foo -valg %h %u
    • %h erstattes med tjenernavnet
    • %t erstattes med SSH-tjenernavnet
    • %u erstattes med brukernavnet
    • %U erstattes med SSH-brukernavnet
    • %p erstattes med Remmina-profilnavnet
    • %g erstattes med Remmina-profilgruppenavnet
    • %d erstattes med lokal datotid i iso8601.format
    Ikke kjør i bakgrunnen hvis du ønsker at kommandoen skal kjøres før tilknytning.
    </big>

en: <big>Supported formats
    • server
    • server[:port]
    • username@server[:port] (SSH protocol only)</big>
nb: <big>Støttede formater
    • tjener
    • tjener:[port]
    • bruernavn@tjener:[port] (kun SSH-protokoll)</big>

en: Assistance Mode
nb: Assistansemodus

en: Keyboard mapping
nb: Tastaturkobling

en: Execute a Command
nb: Kjør en kommando

en: Start-up
nb: Oppstart

en: Auto-start this profile
nb: Skru på autostart for denne profilen

en: Require password to connect or edit the profile
nb: Krev passord for å koble til eller redigere profilen

en: Start-up path
nb: Oppstartssti

en: SSH certificate file
nb: SSH-sertifikatsfil

en: Remote Connection Profile
nb: Ny tilkoblingsprofil

en: Labels
nb: Etiketter

en: Could not find the file “%s”.
nb: Klarte ikke å finne filen «%s».

note: TRANSLATORS: This is a message that pops up when an external Remmina plugin tries to set the window resolution using a legacy parameter. TRANSLATORS: This is a message that pop-up when an external Remmina plugin tries to set the windows resolution using a legacy parameter.
en: Using the «resolution» parameter in the Remmina preferences file is deprecated.
nb: Bruk av «resolution»-parameteret i Remmina-innstillingene er foreldet.

en: Connected to %s:%d via SSH
nb: Tilkoblet %s:%d via SSH

en: Increase font size (host+Page Up)
nb: Øk skriftstørrelse (vert+Page Up)

en: Decrease font size (host+Page Down)
nb: Forminsk skriftstørrelse (vert+Page Down)

en: Disconnected from %s:%d via SSH
nb: Frakoblet fra %s:%d via SSH…

en: The filename can use the following placeholders:
    
      • %h is substituted with the server name
      • %t is substituted with the SSH server name
      • %u is substituted with the username
      • %U is substituted with the SSH username
      • %p is substituted with Remmina profile name
      • %g is substituted with Remmina profile group name
      • %d is substituted with local date and time in ISO 8601 format
nb: Filnavnet kan bruke følgende plassholdere:
    
      • %h erstattes med tjenernavnet
      • %t erstattes med SSH-tjenernavnet
      • %u erstattes med brukernavnet
      • %U erstattes med SSH-brukernavnet
      • %p erstattes med Remmina-profilnavnet
      • %g erstattes med Remmina-profilgruppenavnet
      • %d erstattes av lokal datotid i iso8601-format

en: Terminal colour scheme
nb: Terminalfargedrakt

en: Folder for SSH session log
nb: Kunne ikke starte SSH-økt. %s

en: Full path of an existing folder
nb: Full sti til en eksisterende mappe

en: Filename for SSH session log
nb: Skru på SSH-øktlogging ved avslutning

en: Log SSH session asynchronously
nb: Loggfør SSH-økt asynkront

en: Audible terminal bell
nb: Skru på klokke med lyd i terminalen

en: Secured password storage in KWallet
nb: Sikker passordslagring i KDE-lommeboken

en: <Auto-detect>
nb: <Oppdag automatisk>

en: The maximum number of reconnect attempts upon an RDP disconnect (default: 20)
nb: Maksimalt antall forsøk på å koble til på nytt ved RDP-frakobling (forvalg: 20)

note: TRANSLATORS: the placeholder may be either an IP/FQDN or a server hostname
en: Disconnected from %s via RDP
nb: Frakoblet fra %s via RDP

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account locked out.
nb: Tilgang til RDP-tjener %s mislyktes.
    Kontoen er utelåst.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account expired.
nb: Tilgang til RDP-tjener %s mislyktes.
    Kontoen er utløpt.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Password expired.
nb: Tilgang til RDP-tjener %s mislyktes.
    Passord utløpt.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account disabled.
nb: Tilgang til RDP-tjener %s mislyktes.
    Konto avskrudd.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Insufficient user privileges.
nb: Tilgang til RDP-tjener %s mislyktes.
    Bruker mangler tilgang.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account restricted.
nb: Tilgang til RDP-tjener %s mislyktes.
    Kontoen har begrensninger.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Change user password before connecting.
nb: Tilgang til RDP-tjener %s mislyktes.
    Bruker må endre passord før tilkobling.

en: Lost connection to the RDP server “%s”.
nb: Kunne ikke koble til RDP-tjeneren %s.

en: Could not find the address for the RDP server “%s”.
nb: Klarte ikke å finne adressen til RDP-tjeneren %s.

en: Cannot connect to the RDP server “%s”.
nb: Kunne ikke koble til RDP-tjeneren %s.

en: Could not start libfreerdp-gdi.
nb: Klarte ikke å starte pthread.

en: You requested a H.264 GFX mode for the server “%s”, but your libfreerdp does not support H.264. Please use a non-AVC colour depth setting.
nb: Du forespurte et H.264 GFX-modus for tjeneren %s, men din libfreerdp støtter ikke H.264. Bruk en innstilling som ikke er AVC-fargedybde.

en: The “%s” server refused the connection.
nb: "%s"-tjeneren avslo tilkoblingen.

en: Cannot connect to the “%s” RDP server.
nb: Kunne ikke koble til RDP-tjeneren %s.

en: True colour (32 bpp)
nb: Sann fargeoppløsning (32 bpp)

en: True colour (24 bpp)
nb: Sann fargeoppløsning (24 bpp)

en: High colour (16 bpp)
nb: Høy fargeoppløsning (16 bpp)

en: High colour (15 bpp)
nb: Høy fargeoppløsning (15 bpp)

en: 256 colours (8 bpp)
nb: 256 farger (8 bpp)

en: Auto-detect
nb: Oppdag automatisk

en: NLA protocol security
nb: Faner basert på protokoller

en: TLS protocol security
nb: Faner basert på protokoller

en: RDP protocol security
nb: Faner basert på protokoller

en: Every 1 min
nb: Hvert min

en: Every 3 min
nb: Hvert 3 min

en: Every 5 min
nb: Hvert 5 min

en: Every 10 min
nb: Hvert 10 min

en: 2600 (Windows XP), 7601 (Windows Vista/7), 9600 (Windows 8 and newer)
nb: 2600 (Windows XP),7601 (Windows Vista/7),9600 (Windows 8 og nyere)

en: Used i.a. by terminal services in a smart card channel to distinguish client capabilities:
      • < 4034: Windows XP base smart card functions
      • 4034-7064: Windows Vista/7: SCardReadCache(),
        SCardWriteCache(), SCardGetTransmitCount()
      • >= 7065: Windows 8 and newer: SCardGetReaderIcon(),
        SCardGetDeviceTypeId()
nb: Brukt for eksempel av SmartCard-kanal for å skjelne klientmuligheter:
      • < 4034: Windows XP base smartcard functions
      • 4034-7064: Windows Vista/7: SCardReadCache(), SCardWriteCache(),
        SCardGetTransmitCount()
      • >= 7065: Windows 8 and newer: SCardGetReaderIcon(),
    SCardGetDeviceTypeId()

en: Options for redirection of audio output:
      • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][format:<format>,][rate:<rate>,]
        [channel:<channel>] Audio output
      • sys:pulse
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa
nb: Alternativer for bruk av lydutgangsvideresending:
      • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][format:<format>,][rate:<frekvens>,]
        [channel:<kanal>] Lydinngang (mikrofon)
      • sys:pulse
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa

en: Options for redirection of USB device:
      • [dbg,][id:<vid>:<pid>#…,][addr:<bus>:<addr>#…,][auto]
      • auto
      • id:054c:0268#4669:6e6b,addr:04:0c
nb: Alternativer for bruk av USB-enhetsvideresending:
      • [dbg,][id:<vid>:<pid>#...,][addr:<buss>:<addr>#...,][auto]
      • auto
      • id:054c:0268#4669:6e6b,addr:04:0c

en: Advanced setting for high latency links:
    Adjusts the connection timeout. Use if your connection times out.
    The highest possible value is 600000 ms (10 minutes).
nb: Avanserte innstillinger for lenker med høy latens:
    Juster tilkoblingstidsavbrudd, bruk det hvis du kommer over tidsavbruddsfeil med din tilkobling.
    Den høyeste mulige verdien er 600000 ms (10 minutter)

en: Performance optimisations based on the network connection type:
    Using auto-detection is advised.
    If “Auto-detect” fails, choose the most appropriate option in the list.
nb: Ytelsesoptimiseringer basert på nettverkstilkoblingstype:
    Bruk av automatisk oppdagelse anbefales.
    Hvis «Automatisk oppdagelse» mislykkes, velg det mest passende alternativet fra listen.

en: List monitor IDs
nb: List opp skjerm-ID-er

en: Network connection type
nb: Ny tilkoblingsprofil

en: FreeRDP log filters
nb: FreeRDP-loggingsnivå

en: tag:level[,tag:level[,…]]
nb: etikett:nivå[,etikett:nivå[,…]]

en: Audio output mode
nb: Lydutgangsmodus

en: Redirect local audio output
nb: Videresend lokal mikrofon

en: Remote Desktop Gateway server
nb: RD-portnertjener

en: Remote Desktop Gateway username
nb: RD-portnerbrukernavn

en: Remote Desktop Gateway password
nb: RD-portnerpassord

en: Remote Desktop Gateway domain
nb: RD-portnerdomene

en: Client build
nb: Klientnavn

en: Start-up program
nb: Oppstartsprogram

note: TRANSLATORS: Do not use typographic quotation marks, these must stay as "double quote", also know as “Typewriter ("programmer's") quote, ambidextrous.”
en: Override printer drivers
nb: Overskriv utskriftsdriverrutiner

en: USB device redirection
nb: USB-enhet for videresendelse

en: Name of smart card
nb: Del smartkort

en: Share a smart card
nb: Del smartkort

en: Forget passwords after use
nb: Ingen passordslagring

en: Server detection using Remote Desktop Gateway
nb: Tjeneroppdagelse ved bruk av RD-portner

en: Turn off automatic reconnection
nb: Skru av automatisk tilknytning ved tapt forbindelse

en: Relax order checks
nb: Avslappet sjekk av rekkefølge

en: Glyph cache
nb: Tegn-hurtiglager

en: Reconnection attempt %d of %d…
nb: Kobler til på nytt, forsøk %d av %d…

en: Connection to the SPICE server dropped.
nb: Klarte ikke å koble til SPICE-tjener.

en: Turn off GStreamer overlay
nb: Skru av tjener-inndata

en: No clipboard sync
nb: Skru av utklippstavlesynkronisering

en: Share smart card
nb: Del smartkort

en: Please retry after turning on encryption for this profile.
nb: Skru på kryptering for denne profilen og prøv igjen.

en: Connected to %s via VNC
nb: Tilkoblet til %s via VNC

en: Connected to %s:%d via VNC
nb: Tilkoblet til %s:%d via VNC

en: Disconnected from %s:%d via VNC
nb: Frakoblet fra %s:%d via VNC

en: Overriding the pre-set VNC encoding quality:
    
      • “Poor (fastest)” sets encoding to “copyrect zlib hextile raw”
      • “Medium” sets encoding to “tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw”
      • “Good” sets encoding to “tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw”
      • “Best (slowest)” sets encoding to “copyrect zrle ultra zlib hextile corre rre raw”
nb: Overstyring av forhåndsinnstilt VNC-kodingskvalitet:
    
      • «Dårlig (fastest)» setter koding til «copyrect zlib hextile raw»
      • «Middels» setter koding til «tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw»
      • «God» settter koding til «tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw»
      • «Best (tregest)» setter koding til «copyrect zrle ultra zlib hextile corre rre raw»

en: Turn off encryption
nb: Bruk TLS-kryptering

en: Remmina web-browser plugin
nb: Remmina-nettleserprogramtillegg

en: Turn on Web Inspector
nb: Skru på vev-inspektør

en: Warning: Running a command synchronously may cause Remmina not to respond.
    Do you really want to continue?
nb: ADVARSEL! Å kjøre en kommando synkront kan lede til at Remmina ikke svarer.
    Ønsker du virkelig å fortsette?

en: Asynchronous execution
nb: Asynkron kjøring

en: Kill process on disconnect
nb: Drep prosessen ved frakobling

en: Secured password storage in the GNOME keyring
nb: Sikker passordslagring i GNOME-nøkkelringen

en: Agent PID
nb: Agent-PID

en: Could not start PyHoca-CLI:
    %s
nb: Klarte ikke å starte PyHoca-CLI:
    %s

en: Disconnected from %s:%d via X2Go
nb: Frakoblet fra %s:%d via X2Go

en: Tip: Check the 'Save password' checkbox or manually input your X2Go username and password in the profile settings to store them for faster logins.
nb: Tips: Huk av «Lagre passord», eller skriv inn ditt X2Go-brukernavn og passord i profilinnstillingene for å lagre dem for raskere innlogginger.

en: Connected to %s:%d via X2Go
nb: Tilkoblet til %s:%d via X2Go

en: True colour (24 bits)
nb: Millioner av farger (24 biter)

en: High colour (16 bits)
nb: Høy farge (16 biter)

en: Low colour (8 bits)
nb: Lav farge (8 biter)

en: Ultra low colour (3 bits)
nb: Svært lav farge (3 biter)

en: VNC password
nb: VNC-passord

en: Shared connection
nb: Delt tilkobling

en: Reboot remote host
nb: Utfør omstart av fjernvert

en: %s wants to share their desktop.
    Do you accept?
nb: %s vil dele skrivebordet sitt med deg.
    Godtar du invitasjonen?

en: <big><b>Remmina Snap package</b></big>
    
    <span>
    Remmina is running on your system as a Snap package.
    Some Remmina functions need to be set up to work properly.
    </span>
nb: <big><b>Remmina Snap-pakke</b></big>
    
    <span>
    Det ser ut til at Remmina kjører på systemet ditt som Snap-pakke.
    Noen funksjoner kan trenge tilpasning for å fungere skikkelig
    </span>

en: Add a new connection profile
nb: Opprett en ny tilkoblingsprofil

en: Search string or server name/IP address for “Quick Connect”
nb: søk etter streng eller tjenernavn/IP-addresse for hurtigtilkobling

en: Make Remmina your default remote desktop client
nb: Gjør Remmina til forvalgt klient for eksterne skrivebord

en: Scaling quality
nb: Skaleringskvalitet

en: Step size for auto-scroll
nb: Stegdistanse for automatisk rulling

en: Choose a folder to save screenshots from Remmina in.
nb: Velg mappe å lagre skjermavbildninger fra Remmina i.

en: Screenshot filenames
nb: Skjermavbildningsfilnavn

en: The folder connection profiles are saved in, it defaults to the XDG_USER_DATA
nb: Dette er mappen tilkoblingsprofiler lagres i, som forvalg XDG_USER_DATA

en: Choose a folder to save connection profiles from Remmina in.
nb: Velg en mappe du vil lagre tilkoblingsprofiler fra Remmina i.

en: Remember last view for each connection
nb: Husk siste visningsmodus for hver tilkobling

en: Confirm before closing multiple tabs
nb: Bekreft lukking av flerfoldige faner

en: Default view
nb: Forvalgt visningsmodus

[ctx: Appearance preferences]
note: How tabs are grouped in the Remmina connection window
en: Tabs grouping
nb: Fanestabling

en: By protocol
nb: Etter protokoller

en: If a GTK theme includes a dark variant, it will be used instead of the configured theme.
nb: Hvis en GTK-draktpakke inneholder en mørk variant, vil den bli brukt istedenfor oppsatt drakt.

en: “Grab all keyboard events” status colour
nb: «Fang alle tastaturtastetrykk»-statusfarge

en: Hexadecimal- or colour names (red, #ff0000).
    It changes the background colour of connection names in the Remmina connection toolbar (when in fullscreen).
nb: Heksadesimale- eller fargenavn (rød #ff0000).
    Det endrer bakgrunnsfargen for tilkoblingsnavn i verktøylinjen for Remmina-tilkoblinger (i fullskjermsvisning).

note: http://man7.org/linux/man-pages/man7/tcp.7.html
en: Seconds of connection idleness before TCP keepalive probes are sent.
nb: Antall sekunder tilkoblingen må gå ubrukt før TCP begynner å sende keepalive-pakker.

note: http://man7.org/linux/man-pages/man7/tcp.7.html
en: Seconds between each keepalive probe.
nb: Antall sekunder mellom forsendelse av keepalive-pakker.

note: http://man7.org/linux/man-pages/man7/tcp.7.html
en: Number of keepalive probes sent via TCP connection before it is dropped.
nb: Maksimalt antall keepalive-pakker TCP skal sende før tilkoblingen droppes.

note: http://man7.org/linux/man-pages/man7/tcp.7.html
en: Amount of milliseconds to attempt acknowledging data before closing the corresponding TCP connection forcibly.
nb: Angir maksimal antall tid i millisekunder overført data kan forbli ubehandlet før TCP tvangsmessig lukker respektiv tilkobling.

en: Set and use a secret key to protect Remmina from unauthorized use.
nb: Sett og bruk en hemmelig nøkkel til å beskytte Remmina fra uautorisert bruk.

en: Use secret key authentication for some widgets
nb: Bruk hemmelig nøkkel til identitetsbekreftelse med noen miniprogrammer

en: Valid for
nb: Gyldig i

en: Number of seconds to keep password valid for
nb: Antall sekunder å anse passordet som gyldig

en: timeout in seconds (default 300)
nb: tidsavbrudd i sekunder (forvalg 300)

en: Creation, editing, copying, and deletions require the Remmina password
nb: Opprettelse, sletting, kopiering og slettinger krever Remmina-passordet

note: Creation, editing, copying, and deletions require the primary password
en: Require to modify
nb: Påkrevd for endringer

en: Intermediate (+64 MiB RAM)
nb: Middels (+64 MiB minne)

en: Strong (+256 MiB, ~2009 CPU)
nb: Sterk (+256 MiB ~2009-prosessor)

en: Sensitive (+1 GiB, ~2014 CPU)
nb: Sensitivt (+1 GiB. ~2014-prosessor)

en: Shortcuts for copying and pasting
nb: Snarveier for kopiering og innliming

en: (Host key+)
nb: (Vertstast +)

en: Selecting “SGR 1” also switches to the bright counterparts of the first 8 palette colours (in addition to making text bold).
nb: Valg av \"SGR 1\" bytter også til de lyse motsatsene av de første 8 palettfargene (i tillegg til å gjøre tekst fet).

en: Show bold text in bright colors
nb: Vis fet tekst i lyse farger

en: Colour theme
nb: Last inn fargedrakt

en: Choose a colour scheme file. Usually available in /usr/share/remmina/theme. https://github.com/mbadolato/iTerm2-Color-Schemes has more details.
nb: Velg en fargedraktsfil, forhåndsinstallerte drakter er vanligvis å finne i /usr/share/remmina/theme. Se https://github.com/mbadolato/iTerm2-Color-Schemes.

en: Pick a terminal colouring file
nb: Velg en terminalfargeleggingsfil

en: Pick a light black colour
nb: Velg en lysesvart farge

en: Pick a light red colour
nb: Velg en lyserød farge

en: Pick a bright green colour
nb: Velg en lysegrønn farge

en: Pick a bright yellow colour
nb: Velg en lysegul farge

en: Pick a bright blue colour
nb: Velg en lyseblå farge

en: Pick a light magenta colour
nb: Velg en lys magentarød farge

en: Pick a light cyan colour
nb: Velg en lysecyanblå farge

en: Pick a light white colour
nb: Velg en lysehvit farge

en: Pick a black colour
nb: Velg en svartfarge

en: Pick a red colour
nb: Velg en rødfarge

en: Pick a green colour
nb: Velg en grønnfarge

en: Pick a yellow colour
nb: Velg en gulfarge

en: Pick a blue colour
nb: Velg en blåfarge

en: Pick a magenta colour
nb: Velg en magentarødfarge

en: Pick a cyan colour
nb: Velg en cyanblå farge

en: Pick a white colour
nb: Velg en hvitfarge

en: Bold colour
nb: Normale farger

en: Highlight colour
nb: Framhevingsfarge

en: Highlight foreground colour
nb: Framhevingsforgrunnsfarge

en: Cursor foreground colour
nb: Pekerforgrunnsfarge
