remmina - en to te translation catalogue (13 entries)

en: Cancel
te: రద్దుచేయు

en: Yes
te: అవును

en: Password
te: సంకేతపుమాట

en: Delete
te: తొలగించు

en: Description
te: వివరణ

en: Remmina Remote Desktop Client
te: రెమ్మినా సుదూర డెస్కుటాప్ క్లయింటు

note: TRANSLATORS: Shown in terminal. Do not use characters that may be not supported on a terminal
en: Quit
te: నిష్క్రమించు

en: _Send
te: పంపు (_S)

en: _Clear
te: శుభ్రపరుచు (_C)

en: About
te: గురించి

en: Edit
te: మార్చు

en: Make Remmina your default remote desktop client
te: రెమ్మినా సుదూర డెస్కుటాప్ క్లయింటు

en: Add
te: చేర్చు
