revelation - en to eu translation catalogue (377 entries)

en: Missing data files
eu: Datu fitxategiak falta dira

en: Some of Revelations system files could not be found, please reinstall Revelation.
eu: Ezin izan dira Revelation-en zenbait fitxategi aurkitu, instalatu Revelation berriz.

en: Missing configuration data
eu: Konfigurazio datuak falta dira

en: Revelation could not find its configuration data, please reinstall Revelation.
eu: Revelation-ek ezin izan du bere konfigurazio fitxategiak aurkitu, instalatu Revelation berriz.

en: Invalid data files
eu: Baliogabeko datu fitxategiak

en: Some of Revelations system files contain invalid data, please reinstall Revelation.
eu: Revelation-en zenbait fitxategik baliogabeko datuak dituzte, instalatu Revelation berriz.

en: _Open
eu: _Ireki

en: Open a file
eu: Ireki fitxategi bat

en: _Save
eu: _Gorde

en: Save data to a file
eu: Gorde datuak fitxategi batera

en: Add Entry
eu: Gehitu sarrera

en: Create a new entry
eu: Sarrera berri bat sortu

en: Add folder
eu: Gehitu karpeta

en: Create a new folder
eu: Karpetaren berri bat sortu

en: _Go to
eu: J_oan

en: Go to the selected entries
eu: Joan aukeratutako sarreretara

en: _Edit
eu: _Editatu

en: Edit the selected entry
eu: Editatu hautatutako sarerra

en: Re_move
eu: _Kendu

en: Remove the selected entries
eu: Ezabatu hautatutako sarrerak

en: New file
eu: Fitxategi berria

en: _Undo
eu: _Desegin

en: _Undo %s
eu: _Desegin %s

en: _Redo
eu: _Berregin

en: _Redo %s
eu: _Berregin %s

en: Open cancelled
eu: Irekitzea bertan behera utzi da

en: Match found for “%s”
eu: Parekatzea aurkitu da “%s”-(r)entzat

en: No match found for “%s”
eu: Ez da parekatzerik aurkitu “%s”-(r)entzat

en: Old file format
eu: Fitxategi formatu zaharra

en: Revelation detected that '%s' file has the old and actually non-secure file format. It is strongly recommended to save this file with the new format. Revelation will do it automatically if you press save after opening the file.
eu: Revelation-ek '%s' fitxategiak formatu zaharra eta gaur egun segurua ez dena duela atzeman du eta. Fitxategi hau formatu berriarekin gordetzea aholkatzen da. Revelation-ek automatikoki egingo du fitxategia ireki ondoren gordetzen bada.

en: Incorrect password
eu: Pasahitz okerra

en: The password you entered for the file '%s' was not correct.
eu: Sartu duzun uneko '%s' fitxategiaren pasahitza ez da zuzena.

en: Open failed
eu: Irekitzeak huts egin du

en: Invalid file format
eu: Formatu baliogabea

en: The file '%s' contains invalid data.
eu: '%s' fitxategiak baliogabeko datuak ditu.

en: Unknown data
eu: Datu ezezagunak

en: The file '%s' contains unknown data. It may have been created by a newer version of Revelation.
eu: '%s' fitxategiak datu ezezagunak ditu. Agian Revelation-en bertsio berriago batekin sortua izan da.

en: Unknown data version
eu: Datu bertsio ezezaguna

en: The file '%s' has a future version number, please upgrade Revelation to open it.
eu: '%s' fitxategiak bertsio datu aurreratuago bat du, eguneratu Revelation ireki ahal izateko.

en: Unable to detect filetype
eu: Ezin da fitxategi mota atzeman

en: The file type of the file '%s' could not be automatically detected. Try specifying the file type manually.
eu: '%s' fitxategiaren mota ezin izan da automatikoki atzeman. Saiatu eskuz zehazten.

en: Unable to open file
eu: Ezin da fitxategia ireki

en: The file '%s' could not be opened. Make sure that the file exists, and that you have permissions to open it.
eu: Ezin izan da '%s' fitxategia ireki. Ziurtatu fitxategia existitzen dela eta irekitzeko baimenak dituzula.

en: Entry has no password to copy
eu: Sarrerak ez du pasahitzik kopiatzeko

en: Password copied to clipboard
eu: Pasahitzak arbelera kopiatuta

en: Entries copied
eu: Sarrerak kopiatuta

en: Cut entries
eu: Sarrerak moztu

en: Entries cut
eu: Sarrerak moztuta

en: Paste entries
eu: Sarrerak itsatsi

en: Entries pasted
eu: Sarrerak itsatsi dira

en: Add entry
eu: Gehitu sarrera

en: Entry added
eu: Sarrera gehituta

en: Add entry cancelled
eu: Sarrera gehitzea ezeztatua

en: Edit Folder
eu: Editatu karpeta

en: Edit Entry
eu: Editatu sarrera

en: Update entry
eu: Eguneratu sarrera

en: Entry updated
eu: Sarrera eguneratuta

en: Edit entry cancelled
eu: Sarrera gehitzea ezeztatua

en: Folder added
eu: Karpeta gehituta

en: Add folder cancelled
eu: Karpeta gehitzea ezeztatua

en: No goto command found for %s entries
eu: Ez da joan komandorik aurkitu %s sarrerentzat

en: Entry opened
eu: Sarrera irekita

en: Invalid goto command format
eu: Baliogabeko joan komando formatua

en: The goto command for '%s' entries is invalid, please correct it in the preferences.
eu: '%s' sarrerarentzat joan komandoa baliogabea da, konpondu hobespenetan.

en: Missing entry data
eu: Sarrera datuak falta dira

en: The entry '%s' does not have all the data required to open it.
eu: '%s' sarrerak ez ditu behar diren datu guztiak ireki ahal izateko.

en: Move entry
eu: Mugitu sarrera

en: Entries moved
eu: Sarrerak mugituta

en: Remove entry
eu: Kendu sarrera

en: Entries removed
eu: Sarrerak kenduta

en: Entry removal cancelled
eu: Sarrera kentzea ezeztatuta

en: Password changed
eu: Pasahitza aldatu da

en: Password change cancelled
eu: Pasahitz aldatzea ezeztatuta

en: Closed file %s
eu: %s fitxategia itxi da

en: Close file cancelled
eu: Fitxategia ixtea ezeztatua

en: Data exported to %s
eu: Datuak %s-(r)a esportatu dira

en: Export cancelled
eu: Esportazioa ezatatuta

en: Unable to write to file
eu: Ezin da fitxategian idatzi

en: The file '%s' could not be opened for writing. Make sure that you have the proper permissions to write to it.
eu: Ezin izan da '%s' fitxategia ireki idazketarako. Ziurtatu baimenak dituzula bertan idazteko.

en: Export failed
eu: Esportazioak huts egin du

en: Import data
eu: Inportatu datuak

en: Data imported from %s
eu: Datuak %s-(t)ik inportatu dira

en: Import cancelled
eu: Inportazioa ezeztatuta

en: Locked
eu: Blokeatuta

en: File locked
eu: Fitxategia blokeatuta

en: Quit disabled due to unsaved changes
eu: Irtetzea ezgaitua gorde gabeko aldaketengatik

en: File unlocked
eu: Fitxategia desblokeatuta

en: New file created
eu: Fitxategi berria sortuta

en: New file cancelled
eu: Fitxategi berria sortzea ezeztatuta

en: Opened file %s
eu: %s fitxategia ireki da

en: Data saved to file %s
eu: Datuak %s fitxategian gorde dira

en: Save cancelled
eu: Gordetzea ezeztatuta

en: Unable to save file
eu: Ezin da fitxategian gorde

en: Save failed
eu: Gordetzeak huts egin du

en: Quit cancelled
eu: Irtetea ezeztatuta

en: %s redone
eu: %s berreginda

en: %s undone
eu: %s deseginda

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: General
eu: Orokorra

en: Interface
eu: Interfazea

en: Goto Commands
eu: Joan komandoak

en: Doubleclick Action
eu: Klik bikoitzaren ekintza

note: radio-button for go to
en: Go to account, if possible
eu: Joan kontura, posible bada

en: Go to the account (open in external application) on doubleclick, if required data is filled in
eu: Joan kontura (ireki kanpoko aplikazioa) klik bikoitzean, daturen bat behar bada bete

note: radio-button for edit
en: Edit account
eu: Editatu kontua

en: Edit the account on doubleclick
eu: Editatu kontua klik bikoitzean

note: radio-button for copy
en: Copy password to clipboard
eu: Kopiatu pasahitza arbelera

en: Copy the account password to clipboard on doubleclick
eu: Kopiatu kontuaren pasahitza arbelera klik bikoitzean

en: Files
eu: Fitxategiak

note: checkbutton and file button for autoloading a file
en: Open file on startup:
eu: Ireki fitxategia abiaraztean

en: When enabled, this file will be opened when the program is started
eu: Gaituta dagoenean fitxategi hau irekiko da aplikazioa abiaraztean

en: Select File to Automatically Open
eu: Aukeratu fitxategia automatikoki ireki dadin

en: Revelation files
eu: Revelation fitxategiak

en: All files
eu: Fitxategi guztiak

en: File to open when Revelation is started
eu: Revelation abiarazten denean ireki beharreko fitxategia

note: check-button for autosave
en: Automatically save data when changed
eu: Automatikoki gorde datuak aldaketaren bat dagoenean

en: Automatically save the data file when an entry is added, modified or removed
eu: Automatikoki gorde datuak fitxategian sarrera bat gehitu, aldatu edo ezabatzean

note: autolock file
en: Lock file when inactive for
eu: Ekintzarik gabe egon ostean zenbat minutura blokeatu fitxategia

en: Automatically lock the data file after a period of inactivity
eu: Automatikoki blokeatu fitxategia denbora batez aktibitaterik ez denean

en: The period of inactivity before locking the file, in minutes
eu: Aktibitaterik gabeko denbora tartea minututan

en: minutes
eu: minutu

en: Goto command for %s accounts. The following expansion variables can be used:
eu: %s kontuentzat joan komandoa. Honako aldagai luzagarriak erabili daitezke:

en: %%: a "%" sign
eu: %%: "%" sinboloa

en: %?x: optional expansion variable
eu: %?x: aukerazko aldagai luzagarria

en: %(...%): optional substring expansion
eu: %(...%): aukerazko substring luzagarria

en: Passwords
eu: Pasahitzak

note: show passwords checkbutton
en: Display passwords and other secrets
eu: Bistaratu pasahitzak eta beste zenbait sekretu

en: Display passwords and other secrets, such as PIN codes (otherwise, hide with ******)
eu: Erakutsi pasahitzak eta beste zenbait sekretu, PIN kodeak adibidez (bestela ezkutatu ****-rekin)

note: chain username checkbutton
en: Also copy username when copying password
eu: Kopiatu erabiltzaile izena ere pasahitzak kopiatzean

en: When the password is copied to clipboard, put the username before the password as a clipboard "chain"
eu: Pasahitza arbelera kopiatzean ezarri erabiltzaile izena pasahitzaren aurretik arbelean

note: use punctuation chars checkbutton
en: Use punctuation characters for passwords
eu: Erabili puntuazio karaktereak pasahitzentzat

en: When passwords are generated, use punctuation characters like %, =, { or .
eu: Pasahitzak sortzerakoan erabili puntuazio karaktereak %, =, { edo . bezala.

en: The number of characters in generated passwords - 8 or more are recommended
eu: Sortutako pasahitzen karaktere kopurua - 8 edo gehiago aholkatzen da

en: Length of generated passwords
eu: Sortutako pasahitzen luzeera

en: Toolbar Style
eu: Tresna barraren estiloa

note: radio-button for desktop default
en: Use desktop default
eu: Erabili mahai-gaineko lehenetsia

en: Show toolbar items with default style
eu: Erakutsi tresna barrako elementuak lehenetsitako estiloarekin

note: radio-button for icons and text
en: Show icons and text
eu: Erakutsi ikonoak eta testuak

en: Show toolbar items with both icons and text
eu: Erakutsi tresna barrako elementuak ikono eta testuarekin

note: radio-button for icons and important text
en: Show icons and important text
eu: Erakutsi ikonoak eta testu garrantzitsuak

en: Show toolbar items with text beside important icons
eu: Erakutsi tresna-barrako elementuak testuarekin eta ikono garrantzitsuen ondoan

note: radio-button for icons only
en: Show icons only
eu: Erakutsi ikonoak soilik

en: Show toolbar items with icons only
eu: Erakutsi tresna-barrako elementuak ikonoekin soilik

note: radio-button for text only
en: Show text only
eu: Erakutsi testua soilik

en: Show toolbar items with text only
eu: Erakutsi tresna-barrako elementuak testuarekin soilik

en: File has changed
eu: Fitxategia aldatu da

en: The current file '%s' has changed. Do you want to reload it?
eu: Uneko '%s' fitxategia aldatu egin da. Birkargatu nahi?

en: Save changes to current file?
eu: Gorde aldaketak uneko fitxategian?

en: You have made changes which have not been saved. If you create a new file without saving then these changes will be lost.
eu: Zenbait aldaketa ez dira gorde. Fitxategi berri bat sortzen baduzu aurrekoa gorde gabe aldaketa hauek galdu egin dira.

en: Save changes before opening?
eu: Gorde aldaketak ireki aurretik?

en: You have made changes which have not been saved. If you open a different file without saving then these changes will be lost.
eu: Zenbait aldaketa ez dira gorde. Fitxategi ezberdin bat irekitzen baduzu aurrekoa gorde gabe aldaketa hauek galdu egin dira.

en: Save changes before quitting?
eu: Gorde aldaketak irten aurretik?

en: You have made changes which have not been saved. If you quit without saving, then these changes will be lost.
eu: Zenbait aldaketa gorde gabe daude. Gorde gabe irteten bazara galdu egingo dira.

en: Save changes before closing?
eu: Gorde aldaketak itxi aurretik?

en: You have made changes which have not been saved. If you close without saving, then these changes will be lost.
eu: Zenbait aldaketa gorde gabe daude. Gorde aurretik itxiz gero aldaketak galduko dira.

en: Replace existing file?
eu: Ordeztu lehenedik existitzen den fitxategia?

en: The file '%s' already exists - do you wish to replace this file?
eu: '%s' fitxategia existitzen da dagoeneko, ordezkatu nahi duzu?

en: Save to insecure file?
eu: Gorde fitxategi ez seguruan?

en: You have chosen to save your passwords to an insecure (unencrypted) file format - if anyone has access to this file, they will be able to see your passwords.
eu: Zure pasahitzak segurua ez den fitxategi formatu batean gordetzea aukeratu duzu (ez zifratua). Norbaitek fitxategi hontara sarrera izango balu pasahitz guztiak ikusteko aukera izango du.

en: Select File to Export to
eu: Aukeratu esportatu beharreko fitxategia

en: Filetype
eu: Fitxategi mota

en: Select File to Import
eu: Aukeratu inportatu beharreko fitxategia

en: Automatically detect
eu: Atzeman automatikoki

en: Select File to Open
eu: Aukeratu fitxategi bat irekitzeko

en: Select File to Save to
eu: Aukeratu gordetzeko fitxategia

en: Enter new password
eu: Sartu pasahitz berria

en: Enter a new password for the current data file. The file must be saved before the new password is applied.
eu: Sartu pasahitz berria fitxategiarentzat. Fitxategia gorde egin behar da pasahitz berria aplikatu aurretik.

en: Current password
eu: Uneko pasahitza

en: New password
eu: Pasahitz berria

en: Confirm password
eu: Baieztatu pasahitza

en: The password you entered as the current file password is incorrect.
eu: Sartu duzun uneko fitxategiaren pasahitza ez da zuzena.

en: Passwords don't match
eu: Pasahitzak ez datoz bat

en: The password and password confirmation you entered does not match.
eu: Sartu duzun pasahitza eta pasahitzaren baieztapena ez datoz bat.

en: Use insecure password?
eu: Pasahitz ez segurua erabili?

en: The password you entered is not secure; %s. Are you sure you want to use it?
eu: Sartu duzun pasahitza ez da segurua; %s. Ziur zaude erabili nahi duzula?

en: Enter password to unlock file
eu: Sartu pasahitza fitxategia desblokeatzeko

en: The current file has been locked, please enter the file password to unlock it.
eu: Uneko fitxategia blokeatu egin da, sartu pasahitza desblokeatzeko.

en: Password
eu: Pasahitza

en: The password you entered was not correct, please try again.
eu: Sartu duzun pasahitza ez da zuzena, saiatu berriz.

en: Enter file password
eu: Sartu fitxategiaren pasahitza

en: The file '%s' is encrypted. Please enter the file password to open it.
eu: '%s' fitxategia zifratuta dagu. Sartu pasahitza fitxategia irekitzeko.

en: Enter password for file
eu: Sartu pasahitza fitxategiarentzat

en: Please enter a password for the file '%s'. You will need this password to open the file at a later time.
eu: Sartu pasahitza '%s' fitxategiarentzat. Pasahitz hau beharko da aurrerago fitxategia ireki ahal izateko.

en: The passwords you entered does not match.
eu: Sartu dituzun pasahitzak ez dagoz bat.

en: No password entered
eu: Ez da pasahitzik sartu

en: You must enter a password for the new data file.
eu: Pasahitz bat sartu behar duzu fitxategi berriarentzat.

en: Account Data
eu: Kontuaren datuak

en: Notes
eu: Oharrak

en: The name of the entry
eu: Sarreraren izena

en: Name
eu: Izena

en: A description of the entry
eu: Sarreraren deskribapena

en: Description
eu: Deskribapena

en: The type of entry
eu: Sarrera moeta

en: Type
eu: Moeta

en: Notes for the entry
eu: Sarreraren oharrak

en: Name not entered
eu: Ez da izenik sartu

en: You must enter a name for the account
eu: Kontuarentzat izen bat sartu behar duzu

en: Really remove the %i selected entries?
eu: Aukeratutako %i sarrerak ezabatu nahi dituzu?

en: By removing these entries you will also remove any entries they may contain.
eu: Sarrera hauek ezabatuta hauek dituzten beste sarrerak ezabatuko dira.

en: Really remove folder '%s'?
eu: '%s' karpeta ezabatu?

en: By removing this folder you will also remove all accounts and folders it contains.
eu: Karpeta hau ezabatzean barruan dauden kontu eta karpeta guztiak ezabatuko dira.

en: Really remove account '%s'?
eu: '%s' kontua ezabatu?

en: Please confirm that you wish to remove this account.
eu: Konfiruamtu kontu hau ezabatu nahi duzula.

en: The name of the folder
eu: Karpetaren izena

en: A description of the folder
eu: Karpetaren deskribapena

en: You must enter a name for the folder
eu: Karpetarentzat izen bat sartu behar da

en: A password manager for the GNOME desktop
eu: GNOME mahaigainerako pasahitz kudeatzailea

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: An unknown error occured. Please report the text below to the Revelation developers, along with what you were doing that may have caused the error. You may attempt to continue running Revelation, but it may behave unexpectedly.
eu: Errore ezezagun bat gertatu da. Bidali azpiko testua Revelation aplikazioaren garatzaileei eta honekin batera azalpen txiki bat errore hontara zerk eraman zaituen jakiteko. Revelation erabiltzen jarraitu dezakezu baina ezin da bere funtzionalite egokia ziurtatu.

en: Password Checker
eu: Pasahitz egiaztatzailea

en: Enter a password to check
eu: Aukeratu pasahitz bat egiaztatzeko

en: The result of the check
eu: Egiaztatzearen emaitza

en: The password seems good
eu: Pasahitzak ona dirudi

en: The password %s
eu: %s pasahitza

en: Password Generator
eu: Pasahitz sortzailea

en: The generated password
eu: Sortutako pasahitza

en: Length
eu: Luzeera

en: Folder
eu: Karpeta

en: Creditcard
eu: Kreditu txartela

en: Crypto Key
eu: Kripto-giltza

en: Database
eu: Datubasea

en: Door lock
eu: Sarraila

en: Email
eu: Posta elektronikoa

en: Generic
eu: Orokorra

en: Phone
eu: Telefonoa

en: Remote Desktop
eu: Urruneko mahaigaina

en: Website
eu: Webgunea

en: Card number
eu: Txartel zenbakia

en: The number of a creditcard, usually a 16-digit number
eu: Kreditu txartelaren zenbakia, normalean 16 digitoduna

en: Card type
eu: Txartel moeta

en: The type of creditcard, like MasterCard or VISA
eu: Txartel moeta, MasterCard edo VISA adibidez

en: CCV number
eu: CCV zenbakia

en: A Credit Card Verification number, normally a 3-digit code found on the back of a card
eu: Kreditu txartelaren baieztapen zenbakia, normalean 3 digitoduna eta txartelaren atzekaldean dagoena

en: Certificate
eu: Zertifikatua

en: A certificate, such as an X.509 SSL Certificate
eu: Zertifikatu bat, X.509 SSL zertifikatu bat adibidez

en: Code
eu: Kodea

en: A code used to provide access to something
eu: Nonbaitera sarrera ematen duen kodea

en: A database name
eu: Datubase izena

en: Domain
eu: Domeinua

en: An Internet or logon domain, like organization.org or a Windows logon domain
eu: Internet edo saio hasierako domeinua, adibidez erakundea.org edo Windows-eko domeinu bat

en: An email address
eu: Posta elektroniko helbide bat

en: Expiry date
eu: Iraungitze data

en: The month that the credit card validity expires
eu: Kreditu txartelaren iraungitze hilabetea

en: Hostname
eu: Ostalari izena

en: The name of a computer, like computer.domain.com or MYCOMPUTER
eu: Ordenagailuaren izena, adibidez ordenagailua.domeinua.com edo NIREORDENAGAILUA

en: Key File
eu: Gako fitxategia

en: A key file, used for authentication for example via ssh or to encrypt X.509 certificates
eu: Gako fitxategi bat, SSH autentikaziorako edo X.509 zertifikatuak zifratzeko

en: Location
eu: Kokapena

en: A physical location, like office entrance
eu: Kokapen fisikoa, bulego sarrera adibidez

en: A secret word or character combination used for proving you have access
eu: Sarrera izateko behar den pasahitz ezkutua edo karaktere konbinazioa bat

en: Phone number
eu: Telefono zenbakia

en: A telephone number
eu: Telefono zenbaki bat

en: A Personal Identification Number, a numeric code used for credit cards, phones etc
eu: Telefono mugikor, kreditu txartel eta beste zenbaitetan erabiltzen den kode numerikoa

en: Port number
eu: Ataka zenbakia

en: A network port number, used to access network services directly
eu: Sareko ataka bat, sareko zerbitzuetara zuzenean sartzeko

en: A Uniform Resource Locator, such as a web-site address
eu: URL bat, webgune baten helbidea adibidez

en: Username
eu: Erabiltzaile izena

en: A name or other identification used to identify yourself
eu: Izen bat edo beste edozein identifikazio zu zeu identifikatzeko

en: _Continue
eu: Ja_rraitu

en: _Export
eu: _Exportatu

en: _Generate
eu: _Sortu

note: "revelation-generate"
en: _Import
eu: I_nportatu

en: _Add Entry
eu: _Gehitu sarrera

note: "revelation-new-entry"
en: _Add Folder
eu: _Gehitu karpeta

note: "revelation-new-folder" "revelation-next"
en: _Change
eu: _Aldatu

note: "revelation-password-strong" "revelation-password-weak" "revelation-previous"
en: _Reload
eu: _Berritu

en: _Replace
eu: _Ordeztu

note: "revelation-replace" "revelation-unknown"
en: _Unlock
eu: _Desblokeatu

note: "revelation-unlock"
en: _Update
eu: _Eguneratu

en: _Discard
eu: _Baztertu

en: _Lock
eu: _Blokeatu

en: Next
eu: Hurrengoa

en: _Check
eu: _Egiaztatu

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Copy password
eu: Kopiatu pasahitza

en: Select File
eu: Aukeratu fitxategia

en: Browse...
eu: Arakatu...

en: Generate
eu: Sortu

note: notes
en: Notes:
eu: Oharrak:

en: Updated %s ago
eu: Orain %s eguneratua

en: Text to search for
eu: Bilatu beharreko testua

en: Any type
eu: Edozen moeta

en: Find the previous match
eu: Bilatu aurreko parekatzea

en: Find the next match
eu: Bilatu hurrengoa parekatzea

en: is too short
eu: Motzegia da

en: isn't varied enough
eu: Ez du aldakortasun nahikoa

en: is too weak
eu: Ahulegia da

en: is a palindrome
eu: Palindromoa da

en: %i seconds
eu: %i segundu

en: years
eu: urte

en: year
eu: urte

en: months
eu: hilabete

en: month
eu: hilabete

en: weeks
eu: aste

en: week
eu: aste

en: days
eu: egun

en: day
eu: egun

en: hours
eu: ordu

en: hour
eu: ordu

en: minute
eu: minutu

en: seconds
eu: segundu

en: second
eu: segundu

en: Revelation account list
eu: Revelation kontu zerrenda

en: Account list
eu: Kontu zerrenda

en: Created:
eu: Sortze data:

en: Revelation version:
eu: Revelation bertsioa:

en: Password manager
eu: Pasahitz kudeatzailea

en: Revelation is a password manager for the GNOME desktop, released under the GNU GPL license. It stores all your accounts and passwords in a single, secure place, and gives you access to it through a user-friendly graphical interface.
eu: Revelation GNOME mahaigainerako pasahitz kudeatzailea da, GNU GPL lizentziapean argitaratua. Zure kontu eta pasahitz guztiak gordetzen ditu toki bakar eta seguruan, eta modu grafiko errazean ematen dizu sarrera.

en: Among other features Revelation is able to:
eu: Besteak beste, Revelation-ek ondorengoak egin ditzake:

en: Store passwords encrypted
eu: Pasahitzak zifratuta gorde

en: Store passwords organizated
eu: Pasahitzak antolatuta gorde

en: Autolock on idle or when desktop locks
eu: Fitxategia itxi sistema denbora batez ez denean erabiltzen edo pantaila babeslea abiaraztean

en: Import from and export to different file formats
eu: Esportatu datuak fitxategi formatu ezberdin batera

en: A simple user interface
eu: Erabiltzaile-interfaze erraza

en: Multiple type of entries to store password
eu: Hainbat sarrera moeta pasahitzak gordetzeko

en: Search entries by multiple criteria
eu: Bilatu sarrerak hainbat irizpideren arabera

en: Shortcuts window
eu: Laster-tekla leihoa

en: Adjust the application to give you pace of mind
eu: Egokitu aplikazioa zure beharretara

en: Hide the content when the application is idle
eu: Ezkutatu edukia aplikazioa denbora batez erabiltzen ez denean

en: Password Manager
eu: Pasahitz kudeatzailea

en: Organize and secure your passwords
eu: Antolatu eta babestu zure pasahitzak

[ctx: shortcut window]
en: Password files
eu: Pasahitz fitxategiak

[ctx: shortcut window]
en: Create a new password file
eu: Sortu pasahitz fitxategi berri bat

[ctx: shortcut window]
en: Open a password file
eu: Ireki pasahitz fitxategi bat

[ctx: shortcut window]
en: Save a password file
eu: Gorde pasahitz fitxategi bat

[ctx: shortcut window]
en: Close the current password file
eu: Itxi uneko pasahitz fitxategia

[ctx: shortcut window]
en: Window
eu: Leihoa

[ctx: shortcut window]
en: Lock the access to the content
eu: Giltzatu sarrera edukira

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
eu: Irten aplikaziotik

[ctx: shortcut window]
en: Toggle show passwords
eu: Erakutsi/ezkutatu pasahitzak

[ctx: shortcut window]
en: Password entries
eu: Pasahitz sarrerak

[ctx: shortcut window]
en: Add a new password entry
eu: Gehitu pasahitz sarrera berri bat

[ctx: shortcut window]
en: Add a new folder for password entries
eu: Gehitu karpeta berri bat pasahitza sarrerentzat

[ctx: shortcut window]
en: Edit current entry
eu: Editatu uneko sarrera

[ctx: shortcut window]
en: Delete current entry
eu: Ezabatu uneko sarrera

[ctx: shortcut window]
en: Copy password
eu: Kopiatu pasahitza

[ctx: shortcut window]
en: Selection
eu: Hautaketa

[ctx: shortcut window]
en: Select all entries
eu: Hautatu sarrera guztiak

[ctx: shortcut window]
en: Deselect all entries
eu: Desautatu sarrera guztiak

[ctx: shortcut window]
en: Finding password entry
eu: Pasahitz sarrera bilaketa

[ctx: shortcut window]
en: Show the search bar
eu: Erakutsi bilaketa barra

[ctx: shortcut window]
en: Hide the search bar
eu: Ezkutatu bilaketa barra

[ctx: shortcut window]
en: Find the next match
eu: Bilatu hurrengo parekatzea

[ctx: shortcut window]
en: Find the previous match
eu: Bilatu aurreko parekatzea

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
eu: Laster teklak

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _New
eu: _Berria

en: Save _as...
eu: Gorde _honela...

en: Change _Password...
eu: Aldatu _pasahitza...

en: _Close
eu: _Itxi

en: _Quit
eu: _Irten

en: Cu_t
eu: Moz_tu

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: Copy Pass_word
eu: _Kopiatu pasahitzak

en: _Paste
eu: _Itsatsi

en: _Select All
eu: _Hautatu guztiak

en: _Deselect All
eu: _Desautatu guztiak

en: _Find...
eu: _Bilatu...

en: Find Ne_xt
eu: Bilatu _hurrengoa

en: Find Pre_vious
eu: Bilatu _aurrekoa

en: Prefere_nces
eu: Ho_bespenak

en: E_ntry
eu: S_arrera

en: _Add Entry...
eu: _Gehitu sarrera...

en: Add _Folder...
eu: _Gehitu karpeta...

en: _View
eu: I_kusi

en: _Main Toolbar
eu: _Tresnabarra nagusia

en: S_earch Toolbar
eu: _Bilaketa barra

en: _Statusbar
eu: _Egoera barra

en: Password _Generator
eu: Pasahitz _sortzailea

en: Password _Checker
eu: Pasahitz _egiaztatzailea

en: Show _Passwords
eu: Erakutsi _pasahitzak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About
eu: _Honi buruz

en: _Keyboard Shortcuts
eu: _Laster teklak
