revelation - en to pl translation catalogue (305 entries)

en: Missing data files
pl: Brakujące pliki danych

en: Some of Revelations system files could not be found, please reinstall Revelation.
pl: Niektóre pliki systemowe programu Revelation nie mogły być odnalezione, proszę ponownie zainstalować Revelation.

en: Missing configuration data
pl: Brak danych konfiguracyjnych

en: Revelation could not find its configuration data, please reinstall Revelation.
pl: Program Revelation nie mógł odnaleźć swoich plików konfiguracyjnych, proszę ponownie zainstalować program.

en: Invalid data files
pl: Niewłaściwe pliki danych

en: Some of Revelations system files contain invalid data, please reinstall Revelation.
pl: Niektóre pliki systemowe Revelation zawierają niewłaściwe dane, proszę ponownie zainstalować program.

en: _Open
pl: Otwórz

en: Open a file
pl: Otwórz plik

en: _Save
pl: Zapisz

en: Save data to a file
pl: Zapisz dane do pliku

en: Add Entry
pl: Dodaj zapis

en: Create a new entry
pl: Utwórz nowy zapis

en: Add folder
pl: Dodaj katalog

en: Create a new folder
pl: Utwórz nowy katalog

en: _Go to
pl: Idź do

en: Go to the selected entries
pl: Idź do wybranych zapisów

en: _Edit
pl: Edycja

en: Edit the selected entry
pl: Modyfikuj wybrany zapis

en: Re_move
pl: Usuń

en: Remove the selected entries
pl: Usuń zaznaczone zapisy

en: New file
pl: Nowy plik

en: _Undo
pl: Cofnij

en: _Undo %s
pl: Cofnij %s

en: _Redo
pl: Powtórz

en: _Redo %s
pl: Powtórz %s

en: Open cancelled
pl: Otwieranie anulowane

en: Old file format
pl: Stary format pliku

en: Revelation detected that '%s' file has the old and actually non-secure file format. It is strongly recommended to save this file with the new format. Revelation will do it automatically if you press save after opening the file.
pl: Revelation wykrył, że plik "%s" jest w starym i obecnie niewspieranym formacie. Mocno zaleca się zapisanie tego pliku w nowym formacie. Revelation robi to automatycznie po naciśnięciu przycisku zapisywania.

en: Incorrect password
pl: Nieprawidłowe hasło

en: The password you entered for the file '%s' was not correct.
pl: Wprowadzone hasło do pliku "%s" było nieprawidłowe.

en: Open failed
pl: Otwieranie nieudane

en: Invalid file format
pl: Niewłaściwy format pliku

en: The file '%s' contains invalid data.
pl: Plik "%s" zawiera niewłaściwe dane.

en: Unknown data
pl: Nieznane dane

en: The file '%s' contains unknown data. It may have been created by a newer version of Revelation.
pl: Plik "%s" zawiera nieznane dane. Mógł zostać utworzony w nowszej wersji programu Revelation.

en: Unknown data version
pl: Nieznana wersja danych

en: The file '%s' has a future version number, please upgrade Revelation to open it.
pl: Plik "%s" ma przyszły numer wersji, proszę uaktualnić program Revelation aby go otworzyć.

en: Unable to detect filetype
pl: Nie można wykryć typu pliku.

en: The file type of the file '%s' could not be automatically detected. Try specifying the file type manually.
pl: Typ pliku "%s" nie mógł być automatycznie wykryty. Spróbuj podać typ pliku ręcznie.

en: Unable to open file
pl: Nie można otworzyć pliku

en: The file '%s' could not be opened. Make sure that the file exists, and that you have permissions to open it.
pl: Plik "%s" nie mógł być otwarty. Upewnij się, że plik istnieje oraz czy posiadasz uprawnienia do odczytu.

en: Entry has no password to copy
pl: Zapis nie posiada hasła do skopiowania

en: Password copied to clipboard
pl: Hasło skopiowane do schowka

en: Entries copied
pl: Zapisy skopiowane

en: Cut entries
pl: Wytnij zapisy

en: Entries cut
pl: Zapisy wycięte

en: Paste entries
pl: Wklej zapisy

en: Entries pasted
pl: Zapisy wklejone

en: Add entry
pl: Dodaj zapis

en: Entry added
pl: Zapis dodany

en: Add entry cancelled
pl: Dodawanie zapisu anulowane

en: Edit Folder
pl: Modyfikuj katalog

en: Edit Entry
pl: Modyfikuj zapis

en: Update entry
pl: Uaktualnij zapis

en: Entry updated
pl: Zapis uaktualniony

en: Edit entry cancelled
pl: Modyfikacja zapisu anulowana

en: Folder added
pl: Katalog dodany

en: Add folder cancelled
pl: Dodawanie katalogu anulowane

en: No goto command found for %s entries
pl: Nie znaleziono polecenia idź do w %s zapisach

en: Entry opened
pl: Zapis otwarty

en: Invalid goto command format
pl: Niewłaściwy format polecenia idź do

en: The goto command for '%s' entries is invalid, please correct it in the preferences.
pl: Polecenie idź do jest niewłaściwe w %s zapisach, proszę je poprawić w preferencjach.

en: Missing entry data
pl: Brak danych zapisu

en: The entry '%s' does not have all the data required to open it.
pl: Zapis "%s" nie posiada wszystkich danych wymaganych do jego otwarcia.

en: Move entry
pl: Przemieść zapis

en: Entries moved
pl: Zapisy przemieszczone

en: Remove entry
pl: Usuń zapis

en: Entries removed
pl: Zapisy usunięte

en: Entry removal cancelled
pl: Usuwanie zapisu anulowane

en: Password changed
pl: Zmieniono hasło

en: Password change cancelled
pl: Zmiana hasła anulowana

en: Data exported to %s
pl: Dane wyeksportowane do %s

en: Export cancelled
pl: Eksport anulowany

en: Unable to write to file
pl: Nie można zapisać do pliku

en: The file '%s' could not be opened for writing. Make sure that you have the proper permissions to write to it.
pl: Plik "%s" nie mógł być otwarty do zapisu. Upewnij się, że masz właściwe uprawnienia do jego zapisywania.

en: Export failed
pl: Eksport nieudany

en: Import data
pl: Importuj dane

en: Data imported from %s
pl: Dane zaimportowane z %s

en: Import cancelled
pl: Import anulowany

en: Locked
pl: Zablokowany

en: File locked
pl: Plik zablokowany

en: Quit disabled due to unsaved changes
pl: Wyjście zablokowane ze względu na niezapisane zmiany

en: File unlocked
pl: Plik odblokowany

en: New file created
pl: Utworzono nowy plik

en: New file cancelled
pl: Anulowana utworzenie nowego pliku

en: Opened file %s
pl: Otwarto plik %s

en: Data saved to file %s
pl: Dane zapisane do pliku %s

en: Save cancelled
pl: Zapis anulowany

en: Unable to save file
pl: Nie można zapisać pliku

en: Save failed
pl: Zapis nieudany

en: Quit cancelled
pl: Wyjście anulowane

en: %s redone
pl: %s powtórzone

en: %s undone
pl: %s cofnięte

en: Preferences
pl: Preferencje

en: General
pl: Ogólne

en: Interface
pl: Interfejs

en: Goto Commands
pl: Polecenia idź do

en: Doubleclick Action
pl: Akcja podwójnego kliknięcia

note: radio-button for go to
en: Go to account, if possible
pl: Idź do, jeśli możłiwe

en: Go to the account (open in external application) on doubleclick, if required data is filled in
pl: Idź do (otwórz w zewnętrznej aplikacji) po podwójnym kliknięciu, jeśli wypełnione jest odpowiednie pole zapisu

note: radio-button for edit
en: Edit account
pl: Modyfikuj

en: Edit the account on doubleclick
pl: Modyfikuj po podwójnym kliknięciu

note: radio-button for copy
en: Copy password to clipboard
pl: Skopiuj hasło do schowka

en: Copy the account password to clipboard on doubleclick
pl: Kopiuje hasło zapisu do schowka po podwójnym kliknięciu

en: Files
pl: Pliki

note: checkbutton and file button for autoloading a file
en: Open file on startup:
pl: Otwórz plik przy uruchomieniu:

en: When enabled, this file will be opened when the program is started
pl: Jeśli zaznaczone, plik będzie otwierany podczas uruchamiania programu

en: Select File to Automatically Open
pl: Wybierz plik do automatycznego otwierania

en: Revelation files
pl: Pliki Revelation

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: File to open when Revelation is started
pl: Plik do otwarcia podczas uruchomienia Revelation

note: check-button for autosave
en: Automatically save data when changed
pl: Zapisuj automatycznie dane, które zostały zmienione

en: Automatically save the data file when an entry is added, modified or removed
pl: Automatycznie zapisuje dane do pliku, kiedy dodano, zmodyfikowano lub usunięto zapis

note: autolock file
en: Lock file when inactive for
pl: Zablokuj plik jeśli jest nieaktywny przez

en: Automatically lock the data file after a period of inactivity
pl: Automatycznie blokuje plik danych jeśli był nieaktywny przez przedział czasu

en: The period of inactivity before locking the file, in minutes
pl: Czas bezczynności przed zablokowaniem pliku, w minutach

en: minutes
pl: minut

en: Goto command for %s accounts. The following expansion variables can be used:
pl: Polecenie idź do dla zapisów %s. Mogą być użyte poniższe zmienne:

en: %%: a "%" sign
pl: %%: znak "%"

en: %?x: optional expansion variable
pl: %?x: opcjonalna zmienna

en: %(...%): optional substring expansion
pl: %(...%): opcjonalny podciąg znaków

en: Passwords
pl: Hasła

note: show passwords checkbutton
en: Display passwords and other secrets
pl: Wyświetlaj hasła oraz inne wrażliwe dane

en: Display passwords and other secrets, such as PIN codes (otherwise, hide with ******)
pl: Wyświetla hasła oraz inne wrażliwe dane, takie jak kody PIN (w przeciwnym razie ukrywa za pomocą znaków ******)

note: chain username checkbutton
en: Also copy username when copying password
pl: Skopiuj także nazwę użytkownika podczas kopiowania hasła

en: When the password is copied to clipboard, put the username before the password as a clipboard "chain"
pl: Kiedy hasło kopiowane jest do schowka, umieść nazwę użytkownika przed hasłem jako tzw. łańcuch schowka

note: use punctuation chars checkbutton
en: Use punctuation characters for passwords
pl: Użyj znaków interpunkcyjnych w hasłach

en: When passwords are generated, use punctuation characters like %, =, { or .
pl: Podczas generowania hasła, użyj znaków interpunkcyjnych takich jak %, =, { lub .

en: The number of characters in generated passwords - 8 or more are recommended
pl: Liczba znaków generowanych haseł - zaleca się 8 lub więcej

en: Length of generated passwords
pl: Długość generowanych haseł

en: Toolbar Style
pl: Styl paska narzędzi

note: radio-button for desktop default
en: Use desktop default
pl: Użyj domyślnego ze środowiska

en: Show toolbar items with default style
pl: Pokazuje elementy paska narzędzi w stylu domyśłnym

note: radio-button for icons and text
en: Show icons and text
pl: Pokazuj ikony i tekst

en: Show toolbar items with both icons and text
pl: Pokazuje elementy paska narzędziowego jednocześnie za pomocą ikon i tekstu

note: radio-button for icons and important text
en: Show icons and important text
pl: Pokazuj ikony i ważne teksty

en: Show toolbar items with text beside important icons
pl: Pokazuje elementy paska narzędzi z tekstem obok ważnych ikon

note: radio-button for icons only
en: Show icons only
pl: Pokazuj tylko ikony

en: Show toolbar items with icons only
pl: Pokazuje elementy paska narzędziowego tylko za pomocą ikon

note: radio-button for text only
en: Show text only
pl: Pokazuj tylko tekst

en: Show toolbar items with text only
pl: Pokazuje elementy paska narzędziowego tylko za pomocą tekstu

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: File has changed
pl: Plik został zmieniony

en: The current file '%s' has changed. Do you want to reload it?
pl: Bieżący plik "%s" został zmieniony. Czy chcesz go przeładować?

en: Save changes to current file?
pl: Zapisać zmiany do bieżącego pliku?

en: You have made changes which have not been saved. If you create a new file without saving then these changes will be lost.
pl: Zrobiono zmiany, które nie zostały zapisane. Jeśli utworzysz nowy plik bez zapisania to zmiany te zostaną utracone.

en: Save changes before opening?
pl: Zapisać zmiany przed otwarciem?

en: You have made changes which have not been saved. If you open a different file without saving then these changes will be lost.
pl: Zrobiono zmiany, które nie zostały zapisane. Jeśli otworzysz inny plik bez zapisania to zmiany te zostaną utracone.

en: Save changes before quitting?
pl: Zapisać zmiany przed wyjściem?

en: You have made changes which have not been saved. If you quit without saving, then these changes will be lost.
pl: Zrobiono zmiany, które nie zostały zapisane. Jeśli wyjdziesz bez zapisania to zmiany te zostaną utracone.

en: Replace existing file?
pl: Zastąpić istniejący plik?

en: The file '%s' already exists - do you wish to replace this file?
pl: Plik "%s" już istnieje - czy chcesz go zastąpić?

en: Save to insecure file?
pl: Zapisać do niezabezpieczonego pliku?

en: You have chosen to save your passwords to an insecure (unencrypted) file format - if anyone has access to this file, they will be able to see your passwords.
pl: Zapisujesz swoje hasła do niezabezpieczonego (nieszyfrowanego) formatu pliku - jeśli ktokolwiek wejdzie w posiadanie tego pliku to będzie mógł odczytać twoje hasła.

en: Select File to Export to
pl: Wybierz plik do eksportu

en: Filetype
pl: Typ pliku

en: Select File to Import
pl: Wybierz plik do importu

en: Automatically detect
pl: Wykryj automatycznie

en: Select File to Open
pl: Wybierz plik do otwarcia

en: Select File to Save to
pl: Wybierz plik do zapisu

en: Enter new password
pl: Wprowadź nowe hasło

en: Enter a new password for the current data file. The file must be saved before the new password is applied.
pl: Wprowadź nowe hasło do bieżącego pliku danych. Plik musi zostać zapisany aby nowe hasło zostało zaaplikowane.

en: Current password
pl: Aktualne hasło

en: New password
pl: Nowe hasło

en: Confirm password
pl: Potwierdź hasło

en: The password you entered as the current file password is incorrect.
pl: Hasło wprowadzone jako aktualne jest nieprawidłowe.

en: Passwords don't match
pl: Hasła nie pasują

en: The password and password confirmation you entered does not match.
pl: Wprowadzone hasło i jego potwierdzenie nie pasują.

en: Use insecure password?
pl: Użyć słabego hasła?

en: The password you entered is not secure; %s. Are you sure you want to use it?
pl: Wprowadzone hasło nie jest bezpieczne; %s. Czy na pewno chcesz go użyć?

en: Enter password to unlock file
pl: Wprowadź hasło aby odblokować plik

en: The current file has been locked, please enter the file password to unlock it.
pl: Bieżący plik został zablokowany, wprowadź hasło tego pliku aby go odblokować.

en: Password
pl: Hasło

en: The password you entered was not correct, please try again.
pl: Wprowadzone hasło jest nieprawidłowe, spróbuj ponownie.

en: Enter file password
pl: Wprowadź hasło

en: The file '%s' is encrypted. Please enter the file password to open it.
pl: Plik "%s" jest zaszyfrowany. Wprowadź hasło aby go otworzyć.

en: Enter password for file
pl: Wprowadź hasło pliku.

en: Please enter a password for the file '%s'. You will need this password to open the file at a later time.
pl: Wprowadź hasło do pliku "%s". To hasło będzie potrzebne przy otwieraniu tego pliku w przyszłości.

en: The passwords you entered does not match.
pl: Wprowadzone hasła nie pasują.

en: No password entered
pl: Nie wprowadzono hasła

en: You must enter a password for the new data file.
pl: Należy wprowadzić hasło do nowego pliku danych.

en: Account Data
pl: Dane konta

en: Notes
pl: Notatki

en: The name of the entry
pl: Nazwa zapisu

en: Name
pl: Nazwa

en: A description of the entry
pl: Opis zapisu

en: Description
pl: Opis

en: The type of entry
pl: Typ zapisu

en: Type
pl: Typ

en: Notes for the entry
pl: Notatki zapisu

en: Name not entered
pl: Nazwa nie wprowadzona

en: You must enter a name for the account
pl: Należy podać nazwę zapisu

en: Really remove the %i selected entries?
pl: Czy na pewno usunąć %i zaznaczone zapisy?

en: By removing these entries you will also remove any entries they may contain.
pl: Poprzez usunięcie tych zapisów usuniesz również zapisy, które mogą się w nich zawierać.

en: Really remove folder '%s'?
pl: Czy na pewno usunąć katalog "%s"?

en: By removing this folder you will also remove all accounts and folders it contains.
pl: Poprzez usunięcie tego katalogu usuniesz również wszystkie katalogi i zapisy, które mogą się w nim zawierać.

en: Really remove account '%s'?
pl: Czy na pewno usunąć zapis "%s"?

en: Please confirm that you wish to remove this account.
pl: Proszę potwierdzić chęć usunięcia tego zapisu.

en: The name of the folder
pl: Nazwa katalogu

en: A description of the folder
pl: Opis katalogu

en: You must enter a name for the folder
pl: Należy podać nazwę katalogu

en: A password manager for the GNOME desktop
pl: Menedżer haseł GNOME

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: An unknown error occured. Please report the text below to the Revelation developers, along with what you were doing that may have caused the error. You may attempt to continue running Revelation, but it may behave unexpectedly.
pl: Wystąpił nieznany błąd. Please report the text below to the Revelation developers, along with what you were doing that may have caused the error. You may attempt to continue running Revelation, but it may behave unexpectedly.

en: Password Checker
pl: Sprawdzanie haseł

en: Enter a password to check
pl: Wprowadź hasło do sprawdzenia

en: The result of the check
pl: Wynik sprawdzenia

en: The password seems good
pl: Hasło wygląda dobrze

en: The password %s
pl: Hasło %s

en: Password Generator
pl: Generator haseł

en: The generated password
pl: Wygenerowane hasło

en: Length
pl: Długość

en: Folder
pl: Katalog

en: Creditcard
pl: Karta kredytowa

en: Crypto Key
pl: Klucz

en: Database
pl: Baza danych

en: Door lock
pl: Blokada drzwi

en: Email
pl: E-mail

en: Generic
pl: Ogólny

en: Phone
pl: Telefon

en: Shell
pl: Powłoka

en: Remote Desktop
pl: Zdalny pulpit

en: Website
pl: Strona www

en: Card number
pl: Numer karty

en: The number of a creditcard, usually a 16-digit number
pl: Numer karty kredytowej, zazwyczaj 16-cyfrowy

en: Card type
pl: Typ karty

en: The type of creditcard, like MasterCard or VISA
pl: Typ karty kredytowej, np. MasterCard lub VISA

en: CCV number
pl: numer CCV

en: A Credit Card Verification number, normally a 3-digit code found on the back of a card
pl: Numer weryfikacyjny karty, zazwyczaj 3-cyfrowy, można go znaleźć na odwrocie karty

en: Certificate
pl: Certyfikat

en: A certificate, such as an X.509 SSL Certificate
pl: Certyfikat, np. X.509

en: Code
pl: Kod

en: A code used to provide access to something
pl: Kod dający dostęp do czegoś

en: A database name
pl: Nazwa bazy danych

en: Domain
pl: Domena

en: An Internet or logon domain, like organization.org or a Windows logon domain
pl: Domena logowania lub adres internetowy, tylu organizacja.pl

en: An email address
pl: Adres e-mail

en: Expiry date
pl: Data wygaśnięcia

en: The month that the credit card validity expires
pl: Miesiąc wygaśnięcia ważności karty

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en: The name of a computer, like computer.domain.com or MYCOMPUTER
pl: Nazwa komputera, np. domena.pl lub MÓJKOMPUTER

en: Key File
pl: Plik klucza

en: A key file, used for authentication for example via ssh or to encrypt X.509 certificates
pl: Plik klucza, używany do autentykacji, np. poprzez ssh do odszyfrowania certyfikatów X.509

en: Location
pl: Położenie

en: A physical location, like office entrance
pl: Położenie fizyczne, np. wejście do biura

en: A secret word or character combination used for proving you have access
pl: Tajemne słowo lub ciąg znaków używanych do udowodnienia dostępu

en: Phone number
pl: Numer telefonu

en: A telephone number
pl: Numer telefonu

en: A Personal Identification Number, a numeric code used for credit cards, phones etc
pl: Kod identyfikacyjny, numeryczny kod używany do kart płatniczych, telefonów itp.

en: Port number
pl: Numer portu

en: A network port number, used to access network services directly
pl: Numer portu sieciowego, używany do bezpośredniej łączności

en: A Uniform Resource Locator, such as a web-site address
pl: and. Uniform Resource Locator, np. adres strony www

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: A name or other identification used to identify yourself
pl: Nazwa lub inna informacja identyfikacyjna

en: _Continue
pl: Dalej

en: _Export
pl: Eksport

en: _Generate
pl: Wygeneruj

note: "revelation-generate"
en: _Import
pl: Import

en: _Add Entry
pl: Dodaj zapis

note: "revelation-new-entry"
en: _Add Folder
pl: Dodaj katalog

note: "revelation-new-folder" "revelation-next"
en: _Change
pl: Zmień

note: "revelation-password-strong" "revelation-password-weak" "revelation-previous"
en: _Reload
pl: Przeładuj

en: _Replace
pl: Zastąp

note: "revelation-replace" "revelation-unknown"
en: _Unlock
pl: Odblokuj

note: "revelation-unlock"
en: _Update
pl: Uaktualnij

en: _Discard
pl: Anuluj

en: _Lock
pl: Zablokuj

en: Next
pl: Następny

en: _Check
pl: Sprawdź

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Copy password
pl: Skopiuj hasło

en: Select File
pl: Wybierz plik

en: Browse...
pl: Przeglądaj...

en: Generate
pl: Wygeneruj

note: notes
en: Notes:
pl: Notatki:

en: Updated %s ago
pl: Uaktualniono %s temu

en: Text to search for
pl: Fraza wyszukiwania

en: Any type
pl: Każdy typ

en: Find the previous match
pl: Wyszukaj poprzednie dopasowanie

en: Find the next match
pl: Wyszukaj następne dopasowanie

en: is too short
pl: jest za krótkie

en: isn't varied enough
pl: zbyt mało różnorodne

en: is too weak
pl: za słabe

en: is a palindrome
pl: jest palindromem

en: %i seconds
pl: %i sekund

en: years
pl: lat

en: year
pl: rok

en: months
pl: miesięcy

en: month
pl: miesiąc

en: weeks
pl: tygodni

en: week
pl: tydzień

en: days
pl: dni

en: day
pl: dzień

en: hours
pl: godzin

en: hour
pl: godzina

en: minute
pl: minuta

en: seconds
pl: sekund

en: second
pl: sekunda

en: Revelation account list
pl: Lista zapisów Revelation

en: Account list
pl: Lista zapisów

en: Created:
pl: Utworzono:

en: Revelation version:
pl: Wersja Revelation:

en: Password Manager
pl: Menedżer haseł

en: Organize and secure your passwords
pl: Uporządkuj i zabezpiecz swoje hasła
