revelation - en to sr_RS translation catalogue (29 entries)

en: The number of characters in generated passwords - 8 or more are recommended
sr_RS: Број карактера за генерисање лозинке - препоручљиво 8 или више карактера

en: File has changed
sr_RS: Датотека је промењена

en: A password manager for the GNOME desktop
sr_RS: Урапвљач лозинки за ГНОМ окружење

en: Unknown error
sr_RS: Непозната грешка

en: Password Generator
sr_RS: Генератор лозинки

en: The generated password
sr_RS: Генерисана лозинка

en: Length
sr_RS: Дужина

en: Folder
sr_RS: Директоријум

en: Creditcard
sr_RS: Кредитна картица

en: Crypto Key
sr_RS: Кључ за шифровање

en: Database
sr_RS: База

en: Door lock
sr_RS: Код за браву

en: Email
sr_RS: Е-пошта

en: FTP
sr_RS: ФТП

en: Generic
sr_RS: Генеричка

en: Phone
sr_RS: Телефон

en: Shell
sr_RS: Конзола

en: Remote Desktop
sr_RS: Ураљена радна површ

en: Website
sr_RS: Веб сајт

en: VNC
sr_RS: ВНЦ

en: Card number
sr_RS: Број картице

en: The number of a creditcard, usually a 16-digit number
sr_RS: Број картице, обично 16-цифрени број

en: Card type
sr_RS: Врста картице

en: The type of creditcard, like MasterCard or VISA
sr_RS: Врста картице, као нпр. МастерКард или ВИЗА

en: Certificate
sr_RS: Сертификат

en: A database name
sr_RS: Име базе

en: Domain
sr_RS: Домен

en: An email address
sr_RS: Е-адреса

en: Expiry date
sr_RS: Датум истека
