alternative-toolbar - en to bg translation catalogue (56 entries)

en: Seek Backward
bg: Превъртане назад

en: Seek backward, in current track, by 5 seconds.
bg: Превъртане назад в текущия запис с 5 секунди

en: Seek Forward
bg: Превъртане напред

en: Seek forward, in current track, by 10 seconds.
bg: Превъртане напред в текущия запис с 5 секунди

en: Show Play-Controls Toolbar
bg: Превъртане назад в текущия запис с 5 секунди

en: Show or hide the play-controls toolbar
bg: Показване или скриване на тулбара с контролите за изпълнение

en: Show Source Toolbar
bg: Показване на тулбара с източници

en: Show or hide the source toolbar
bg: Показване или скриване на тулбара с източници

note: define .plugin text strings used for translation
en: Alternative Toolbar
bg: Алтернативен Тулбар

en: Replace the Rhythmbox large toolbar with a Client-Side Decorated or Compact Toolbar which can be hidden
bg: Заместване на големият тулбар на Ритъмбокс с CSD или конпактен тулбар, който може да бъде скрит

en: View All
bg: Преглед на всички

en: Import
bg: Внасяне

en: Stations
bg: Станции

en: My Top Rated
bg: Най-високо оценени

en: Recently Added
bg: Наскоро добавени

en: Recently Played
bg: Наскоро изпълнявани

en: Podcasts
bg: Подкасти

en: Restart
bg: Рестартиране

en: Local collection
bg: Локална колекция

en: Online sources
bg: Онлайн източници

en: Other sources
bg: Други източници

en: Playlists
bg: Плейлисти

en: Songs
bg: Песни

en: Categories
bg: Категории

en: Browse
bg: Разглеждане

en: Repeat all tracks
bg: Повтаряне на всички песни

en: Repeat the current track
bg: Повтаряне на текущия запис

en: Restart the player for the changes to take effect.
bg: Рестартрайте плеъра за прилагане на промените.

en: Toolbar:
bg: Тулбар:

en: Best suitable for desktop
    environments like Gnome and Elementary.
bg: Работещо на добре в
    десктоп среди като Гном и Елементари.

en: Modern
bg: Модерен

en: Use compact controls
bg: Използване на компактни контроли

en: Display the playback controls in the toolbar in visually compact style instead of the standard rhythmbox style.
    Always enabled for modern toolbar mode.
bg: Показване на контролите за изпълнението на песента в конпактен стил вместо в стандартния стил на Ритъмбокс.
    Винаги разрешено за модерен тулбар.

en: Show:
bg: Показване на:

en: Album/genre/year for playing song
bg: Албум/жанр/година за изпълняваната песен

en: Display album/genre/year instead of song-artist-album.  Useful for those desktop-environments where song-artist-album is already displayed in the window title.
bg: Показване на албума/жанра/годината вместо на песен-изпълнител-албум. Полезно за тези работни среди където песен-изпълнител-албум е показвано в заглавието на прозореца.

en: Tooltips for the playback controls
bg: Подсказки за контролите на изпълнение на песента

en: Show or hide the tooltips for the playback controls.
bg: Показване или скриване на контролите на изпълнение на песента.

en: Volume control
bg: Сила на звука

en: Show or hide the volume control.
bg: Показване или скриване на бутонът за силата на звука.

en: Playback controls
bg: Контроли за изпъление на песента

en: Show or hide the playing controls on player startup.
bg: Показване или скриване на контролите за изпъление на песента.

en: Use:
bg: Използване на:

en: Inline song/artist label
bg: Имена на песен/изпълнител в една колона

en: Display Song and Artist labels before the progress slider.  If not checked, they are displayed above the progress slider.
bg: Показване на имента за песен и изпълнител в една колона преди слайдера за прогрес на песента. Ако не се използва, те се показват на слайдера за прогрес на песента.

en: Enhanced sidebar
bg: Подобрена странична лента

en: Show or hide redesigned sidebar for the player. It features improved symbolic icons, better sources organisation and ability to expand and collapse categories.
bg: Показване или скриване на подобрена странична лента за плеъра. Тя има подобрени символни иконки, по-добра организация на източници и възжможност за показване и скриване на категории.

en: Enhanced plugins dialog
bg: Подобрен диалог за приставки

en: Show or hide redesigned plugins dialog. It features switches instead of checkboxes and inline toolbar with symbolic icons .  Works best with Gnome based desktop environments.
bg: Показване или скриване на подбрен диалог за управление на приставките. Той използва превклюватели вместо чекбоски и малък тулбар със символни иконки. Работи най-добре с Гноме базирани работни среди.

en: Dark theme if available
bg: Тъмна тема, ако е налична

en: Horizontal
bg: Хоризонтално

en: Vertical
bg: Вертикално

en: Play the previous track
bg: Изпълняване на предишния запис

en: Resume or pause the playback
bg: Старт или пауза на изпълнението

en: Play the next track
bg: Изпълняване на следващия запис

en: Play the tracks in random order
bg: Изпълняване на записите в случаен ред
