alternative-toolbar - en to ca translation catalogue (52 entries)

en: Seek Backward
ca: Cerca enrere

en: Seek backward, in current track, by 5 seconds.
ca: Cerca enrere, a la pista actual, per 5 segons.

en: Seek Forward
ca: Cerca endavant

en: Seek forward, in current track, by 10 seconds.
ca: Cerca endavant, a la pista actual, per 10 segons.

en: Show Play-Controls Toolbar
ca: Mostra la barra d'eines de Reproducció-Controls

en: Show or hide the play-controls toolbar
ca: Mostra o oculta la barra d'eines de reproducció-controls

en: Show Source Toolbar
ca: Mostra la Barra d'eines de Fonts

en: Show or hide the source toolbar
ca: Mostra o oculta la barra d'eines de fonts

note: define .plugin text strings used for translation
en: Alternative Toolbar
ca: Barra d'eines Alternativa

en: Replace the Rhythmbox large toolbar with a Client-Side Decorated or Compact Toolbar which can be hidden
ca: Reemplaça la barra gran de Rhythmbox per una Barra d'eines Decorada per la Part-Client o Compacta que es pot amagar

en: View All
ca: Mostra-ho tot

en: Import
ca: Importa

en: Stations
ca: Estacions

en: My Top Rated
ca: Les millor puntuades per mi

en: Recently Added
ca: Afegits recents

en: Recently Played
ca: Reproduccions recents

en: Restart
ca: Reinicia

en: Local collection
ca: Col·lecció local

en: Online sources
ca: Fonts en línia

en: Other sources
ca: Altres fonts

en: Playlists
ca: Llistes de reproducció

en: Songs
ca: Temes

en: Browse
ca: Navega

en: Repeat all tracks
ca: Repeteix totes les pistes

en: Repeat the current track
ca: Repeteix la pista actual

en: Restart the player for the changes to take effect.
ca: Reinicie el reproductor per que els canvis tinguen efecte.

en: Toolbar:
ca: Barra d'eines:

en: Best suitable for desktop
    environments like Gnome and Elementary.
ca: Mes adequat per entorns
    d'escriptori con GNOME o Elementary.

en: Use compact controls
ca: Usa controls compactes

en: Display the playback controls in the toolbar in visually compact style instead of the standard rhythmbox style.
    Always enabled for modern toolbar mode.
ca: Mostra els controls de reproducció a la barra d'eines amb un estil visual compacte en lloc de l'estil rhythmboc estàndard.
    Sempre activat per al mode de la barra d'eines modern.

en: Show:
ca: Mostra:

en: Album/genre/year for playing song
ca: Àlbum/gènere/any per la cançó en reproducció

en: Display album/genre/year instead of song-artist-album.  Useful for those desktop-environments where song-artist-album is already displayed in the window title.
ca: Mostra àlbum/gènere/any en lloc de cançò-artista-àlbum. Útil per entorns d'escriptori on cançò-artista-àlbum ja es mostra la títol de la finestra.

en: Tooltips for the playback controls
ca: Consells per als controls de reproducció.

en: Show or hide the tooltips for the playback controls.
ca: Mostra o oculta els consells per als controls de reproducció.

en: Volume control
ca: Control de volum

en: Show or hide the volume control.
ca: Mostra o oculta el control de volum.

en: Playback controls
ca: Controls de reproducció

en: Show or hide the playing controls on player startup.
ca: Mostra o oculta els controls de reproducció a la pantalla inicial.

en: Use:
ca: Usa:

en: Inline song/artist label
ca: Etiqueta de cançó/artista en línia.

en: Display Song and Artist labels before the progress slider.  If not checked, they are displayed above the progress slider.
ca: Mostra etiquetes de Cançó i Artista abans del control lliscant de progrés. Si no està activat, es mostraran damunt del control de progrés.

en: Enhanced sidebar
ca: Barra lateral millorada

en: Show or hide redesigned sidebar for the player. It features improved symbolic icons, better sources organisation and ability to expand and collapse categories.
ca: Mosta o oculta la barra lateral redissenyada per al reproductor. Ofereix icones simbòliques millorades, millor organització de fonts i la capacitat de expandir i contraure categories.

en: Enhanced plugins dialog
ca: Diàleg de complements millorat

en: Show or hide redesigned plugins dialog. It features switches instead of checkboxes and inline toolbar with symbolic icons .  Works best with Gnome based desktop environments.
ca: Mostra o oculta el diàleg de complements redissenyat. Ofereix interruptors en lloc de caselles i la barra lateral en línia amb icones simbòliques. Funciona millor amb entorns d'escriptori basats en GNOME.

en: Dark theme if available
ca: Tema obscur si està disponible

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Play the previous track
ca: Reprodueix la pista anterior

en: Resume or pause the playback
ca: Continua o pausa la reproducció

en: Play the next track
ca: Reprodueix la pista següent

en: Play the tracks in random order
ca: Reprodueix les pistes en ordre aleatori
