alternative-toolbar - en to el translation catalogue (58 entries)

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Seek Backward
el: Αναζήτηση πίσω

en: Seek backward, in current track, by 5 seconds.
el: Αναζήτηση προς τα πίσω, στο τρέχον κομμάτι, ανά 5 δευτ/τα.

en: Seek Forward
el: Αναζήτηση μπροστά

en: Seek forward, in current track, by 10 seconds.
el: Αναζήτηση προς τα εμρπός, στο τρέχον καμμάτι, ανά 10 δευτ/τα.

en: Show Play-Controls Toolbar
el: Εμφάνιση γραμμής εργαλείων με τα χειριστήρια αναπαραγωγής

en: Show or hide the play-controls toolbar
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη της γραμμής εργαλείων με τα χειριστήρια αναπαραγωγής

en: Show Source Toolbar
el: Εμφάνιση εργαλείων προέλευσης

en: Show or hide the source toolbar
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη εργαλείων σχετικά με την προέλευση των κομματιών

note: define .plugin text strings used for translation
en: Alternative Toolbar
el: εναλλακτική γραμμή εργαλείων

en: Replace the Rhythmbox large toolbar with a Client-Side Decorated or Compact Toolbar which can be hidden
el: Αντικατάσταση της μεγάλης γραμμής εργαλείων του Rhythmbox με μια πιο φιλική προς τον χρήστη ή πιο μαζεμένη η οποία μπορεί  να κρυφτεί

en: View All
el: Προβολή όλων

en: Stations
el: Σταθμοί

en: My Top Rated
el: Κορυφαία βαθμολογημένα από μένα

en: Recently Added
el: Προστέθηκαν πρόσφατα

en: Recently Played
el: Πρόσφατες αναπαραγωγές

en: Podcasts
el: Φορητές εκπομπές (Podcasts)

en: Restart
el: Επανεκκίνηση

en: Local collection
el: Τοπική συλλογή

en: Online sources
el: Πηγές από το διαδίκτυο

en: Other sources
el: Άλλες πηγές

en: Playlists
el: Λίστες αναπαραγωγής

en: Songs
el: Τραγούδια

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Browse
el: Πλοήγηση

en: Repeat all tracks
el: Επανάληψη όλων των κομματιών

en: Repeat the current track
el: Επανάληψη του τρέχοντος κομματιού

en: Top
el: Πάνω

en: Bottom
el: Κάτω

en: Horizontal
el: Οριζόντια

en: Vertical
el: Κάθετα

en: Restart the player for the changes to take effect.
el: Κάντε επανεκκίνηση στον player για να ισχύσουν οι αλλαγές.

en: Toolbar:
el: Γραμμή εργαλείων

en: Best suitable for desktop
    environments like Gnome and Elementary.
el: Κατάλληλο για γραφικά περιβάλλοντα εργασίας
    όπως το Gnome και Elementary.

en: Modern
el: Μοντέρνο

en: Use compact controls
el: Χρήση συμπαγών κουμπιών ελέγχου

en: Display the playback controls in the toolbar in visually compact style instead of the standard rhythmbox style.
    Always enabled for modern toolbar mode.
el: Εμφάνιση των λειτουργιών αναπαραγωγής στη μπάρα εργαλείων με μια οπτικά συμπαγή μορφή αντί της τυπικής μορφής του Rythmbox.
    Πάντα ενεργό στην κατάσταση νέας μπάρας εργαλείων.

en: Show:
el: Προβολή:

en: Album/genre/year for playing song
el: Άλμπουμ / Είδος / έτος για το τραγούδι που αναπαράγεται

en: Display album/genre/year instead of song-artist-album.  Useful for those desktop-environments where song-artist-album is already displayed in the window title.
el: Εμφάνιση Άλμπουμ / Είδος / έτος, αντί του τραγουδιού-καλλιτέχνη-άλμπουμ. Χρήσιμο για γραφικά περιβάλλοντα όπου το τραγούδι-καλλιτέχνης-άλμπουμ εμφανίζεται ήδη στον τίτλο του παραθύρου.

en: Tooltips for the playback controls
el: Βοηθήματα για τις λειτουργίες αναπαραγωγής

en: Show or hide the tooltips for the playback controls.
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη των tooltips στα χειριστήρια αναπαραγωγής.

en: Volume control
el: Χειριστήριο έντασης

en: Show or hide the volume control.
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη του χειριστηρίου έντασης

en: Playback controls
el: Χειριστήρια αναπαραγωγής

en: Show or hide the playing controls on player startup.
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη των χειριστηρίων αναπαραγωγής κατά την εκκίνηση

en: Use:
el: Χρήση:

en: Inline song/artist label
el: Ενσωμάτωση ετικέτας τραγούδι/καλλιτέχνης

en: Display Song and Artist labels before the progress slider.  If not checked, they are displayed above the progress slider.
el: Εμφάνιση ετικέτας Τραγούδι και Καλλιτέχνης πριν τον ολισθητήρα προόδου (progress slider). Στην περίπτωση που δεν ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή, οι ετικέτες θα εμφανίζονται πάνω από τον ολισθητήρα.

en: Enhanced sidebar
el: Βελτιωμένη πλευρική μπάρα

en: Show or hide redesigned sidebar for the player. It features improved symbolic icons, better sources organisation and ability to expand and collapse categories.
el: Εμφανίστε ή αποκρύψτε ένα επανασχεδιασμένο sidebar ( πλαϊνή γραμμή εργαλείων ) στον player. Διαθέτει βελτιωμένα εικονίδια, καλλήτερη οργάνωση πηγών καθώς και δυνατότητα να αναπτύξετε και να συμπτύξετε κατηγορίες.

en: Enhanced plugins dialog
el: Ενισχυμένα πρόσθετα διαλόγου

en: Show or hide redesigned plugins dialog. It features switches instead of checkboxes and inline toolbar with symbolic icons .  Works best with Gnome based desktop environments.
el: Εμφανίστε ή αποκρύψτε τον επανασχεδιασμένο διάλογο προσθέτων. Τα κουτάκια επιλογής έχουν αντικατασταθεί με διακόπτες και διαθέτει ενσωματομένη γραμμή εργαλείων με εικονίδια. Λειτουργεί καλύτερα σε γραφικά περιβάλλοντα βασισμένα στο Gnome.

en: Dark theme if available
el: Σκοτεινό θέμα, αν είναι διαθέσιμο

en: Play the previous track
el: Αναπαραγωγή προηγούμενου κομματιού

en: Resume or pause the playback
el: Συνέχιση ή παύση της αναπαραγωγής

en: Play the next track
el: Αναπαραγωγή επόμενου κομματιού

en: Play the tracks in random order
el: Αναπαραγωγή των κομματιών με τυχαία σειρά
