alternative-toolbar - en to gl translation catalogue (103 entries)

en: Search
gl: Buscar

en: Seek Backward
gl: Buscar cara a atrás

en: Seek backward, in current track, by 5 seconds.
gl: Buscar cara adiante na pista actual, 5 segundos.

en: Seek Forward
gl: Buscar cara a adiante

en: Seek forward, in current track, by 10 seconds.
gl: Buscar cara a adiante na pista actual, 10 segundos.

en: Show Play-Controls Toolbar
gl: Mostrar barra cos controis de reprodución

en: Show or hide the play-controls toolbar
gl: Mostrar ou ocultar a barra cos controis de reprodución

en: Show Source Toolbar
gl: Mostrar a barra de ferramentas orixe

en: Show or hide the source toolbar
gl: Mostrar ou ocultar a barra de ferramentas orixe

note: define .plugin text strings used for translation
en: Alternative Toolbar
gl: Barra de ferramentas alternativa

en: Replace the Rhythmbox large toolbar with a Client-Side Decorated or Compact Toolbar which can be hidden
gl: Substituír a barra de ferramentas grande de Rhythmbox por unha barra compacta ou con decoración da parte do cliente que se pode ocultar

en: View All
gl: Mostrar todo

en: Stations
gl: Emisoras

en: My Top Rated
gl: Mellor puntuados por min

en: Recently Added
gl: Engadidos recentemente

en: Recently Played
gl: Reproducidas recentemente

en: The plugin cannot be enabled
gl: Non é posíbel activar este engadido

en: Configure Plugins
gl: Configurar engadidos

en: About this plugin
gl: Sobre este engadido

en: Version:
gl: Versión:

en: Developer:
gl: Desenvolvemento:

en: Designer:
gl: Deseño:

en: Help
gl: Axuda

en: Homepage
gl: Páxina web

en: Restart
gl: Reiniciar

en: Local collection
gl: Colección local

en: Online sources
gl: Orixes en liña

en: Other sources
gl: Outras orixes

en: Playlists
gl: Listas de reprodución

en: Songs
gl: Cancións

en: Categories
gl: Categorías

en: Browse
gl: Explorar

en: Repeat all tracks
gl: Repetir todas as pistas

en: Repeat the current track
gl: Repetir a pista actual

en: Top
gl: Parte superior

en: Bottom
gl: Parte inferior

en: Restart the player for the changes to take effect.
gl: Reinicie o reprodutor para que os cambios teñan efecto.

en: Toolbar:
gl: Barra de ferramentas

en: Best suitable for desktop
    environments like Gnome and Elementary.
gl: Os mellores ambientes de escritorio
    como GNOME e Elementary.

en: Modern
gl: Moderno

en: Use compact controls
gl: Usar controis compactos

en: Display the playback controls in the toolbar in visually compact style instead of the standard rhythmbox style.
    Always enabled for modern toolbar mode.
gl: Mostrar os controis de reprodución na barra co estilo visual compacto no canto do estilo estándar do Rhythmbox.
    Sempre activado no modo de barra moderna.

en: Show:
gl: Mostrar:

en: Album/genre/year for playing song
gl: Álbum/xénero/ano da canción en reprodución

en: Display album/genre/year instead of song-artist-album.  Useful for those desktop-environments where song-artist-album is already displayed in the window title.
gl: Mostrar álbum/xénero/ano no canto de canción-artista-álbum. Útil para os ambientes de escritorio onde canción-artista-álbum xa se mostra no título da xanela.

en: Tooltips for the playback controls
gl: Axudas emerxentes nos controis de reprodución

en: Show or hide the tooltips for the playback controls.
gl: Mostrar ou ocultar as axudas emerxentes nos controis de reprodución.

en: Volume control
gl: Control do volume

en: Show or hide the volume control.
gl: Mostrar ou ocultar o control do volume.

en: Playback controls
gl: Opcións de reprodución

en: Show or hide the playing controls on player startup.
gl: Mostrar ou ocultar os controis de reprodución ao iniciar o reprodutor.

en: Use:
gl: Uso:

en: Inline song/artist label
gl: Etiqueta canción/artista incorporada

en: Display Song and Artist labels before the progress slider.  If not checked, they are displayed above the progress slider.
gl: Mostra as etiquetas coa canción e o artista antes do control deslizante de progreso. Se non se marca, mostraranse sobre o control deslizante.

en: Enhanced sidebar
gl: Barra lateral mellorada

en: Show or hide redesigned sidebar for the player. It features improved symbolic icons, better sources organisation and ability to expand and collapse categories.
gl: Mostrar ou ocultar a barra lateral do reprodutor redeseñada. Presenta iconas simbólicas melloradas, mellor organización das orixes e capacidade de ampliar e reducir categorías.

en: Dark theme if available
gl: Tema escuro se está dispoñíbel

en: Play the previous track
gl: Reproducir a pista anterior

en: Resume or pause the playback
gl: Continuar ou deter a reprodución

en: Play the next track
gl: Reproducir a pista seguinte

en: Play the tracks in random order
gl: Reproducir as pistas aleatoriamente

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Add Music
gl: Eng_adir música

en: _Playlist
gl: Lista de re_produción

en: _New Playlist…
gl: _Nova lista de reprodución...

en: New _Automatic Playlist…
gl: Nova lista _automática de reprodución...

en: _Load from File…
gl: _Cargar desde un ficheiro...

en: _Save to File…
gl: _Gardar nun ficheiro...

en: _Edit…
gl: _Editar…

en: _Delete
gl: _Eliminar

en: Pr_operties
gl: Pr_opiedades

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Edit
gl: _Editar

en: Cu_t
gl: Cor_tar

en: _Copy
gl: _Copiar

en: _Paste
gl: _Pegar

en: Select _All
gl: Seleccionar _todo

en: D_eselect All
gl: D_eseleccionar todo

en: Add _to Play Queue
gl: Engadir á _cola de reprodución

en: Add to _Playlist
gl: Engadir á lista de re_produción

en: _New Playlist
gl: _Nova lista de reprodución

en: _Move to Trash
gl: _Mover ao lixo

en: Prefere_nces
gl: Prefere_ncias

en: _View
gl: _Vista

en: _Fullscreen
gl: _Pantalla completa

en: Side _Pane
gl: _Panel lateral

en: View _Queue as Side Pane
gl: Ver _cola como panel lateral

en: S_tatusbar
gl: Barra de es_tado

en: _Song Position Slider
gl: De_slizador de posición da canción

en: _Album Art
gl: Ilustr_acións do álbum

en: _Jump to Playing Song
gl: _Saltar á canción en reprodución

en: _Play
gl: Re_producir

en: Pre_vious
gl: _Anterior

en: _Next
gl: Segui_nte

en: _Increase Volume
gl: _Aumentar volume

en: _Decrease Volume
gl: _Reducir volume

en: Sh_uffle
gl: _Aleatorio

en: _Repeat
gl: _Repetir

en: _Tools
gl: Ferramen_tas

en: Plu_gins…
gl: En_gadidos...

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Contents
gl: _Contido

en: _About
gl: _Sobre
