alternative-toolbar - en to ms translation catalogue (54 entries)

en: Seek Backward
ms: Jangkau Mengundur

en: Seek backward, in current track, by 5 seconds.
ms: Jangkau mengundur, dalam trek semasa, sebanyak 5 saat.

en: Seek Forward
ms: Jangkau Maju

en: Seek forward, in current track, by 10 seconds.
ms: Jangkau maju, dalam trek semasa, sebanyak 10 saat.

en: Show Play-Controls Toolbar
ms: Tunjuk Palang Alat Kawalan-Main

en: Show or hide the play-controls toolbar
ms: Tunjuk atau sembunyi palang alat kawalan-main

en: Show Source Toolbar
ms: Tunjuk Palang Alat Sumber

en: Show or hide the source toolbar
ms: Tunjuk atau sembunyi palang alat sumber

note: define .plugin text strings used for translation
en: Alternative Toolbar
ms: Palang Alat Alternatif

en: Replace the Rhythmbox large toolbar with a Client-Side Decorated or Compact Toolbar which can be hidden
ms: Ganti palang alat besar Rhythmbox dengan Palang Alat Hiasan Sisi-Klien atau Padat yang boleh disembunyikan

en: View All
ms: Lihat Semua

en: Stations
ms: Stesen

en: My Top Rated
ms: Penarafan Tertinggi Saya

en: Recently Added
ms: Baru Ditambah

en: Recently Played
ms: Baru Dimainkan

en: Podcasts
ms: Podcast

en: Restart
ms: Mula Semula

en: Local collection
ms: Koleksi setempat

en: Online sources
ms: Sumber atas-talian

en: Other sources
ms: Sumber lain

en: Playlists
ms: Senarai Main

en: Songs
ms: Lagu

en: Categories
ms: Kategori

en: Browse
ms: Layar

en: Repeat all tracks
ms: Ulang semua trek

en: Repeat the current track
ms: Ulang trek semasa

en: Restart the player for the changes to take effect.
ms: Mula semula pemain supaya perubahan berkesan.

en: Toolbar:
ms: Palang Alat:

en: Best suitable for desktop
    environments like Gnome and Elementary.
ms: Terbaik untuk persekitaran
    desktop seperti Gnome dan Elementary.

en: Use compact controls
ms: Guna kawalan padat

en: Display the playback controls in the toolbar in visually compact style instead of the standard rhythmbox style.
    Always enabled for modern toolbar mode.
ms: Papar kawalan mainbalik dalam palang alat dalam gaya padat secara visual selain dari gaya rhythmbox biasa.
    Sentiasa dibenarkan untuk mod palang alat modern.

en: Show:
ms: Tunjuk:

en: Album/genre/year for playing song
ms: Album/genre/tahun lagu yang dimainkan

en: Display album/genre/year instead of song-artist-album.  Useful for those desktop-environments where song-artist-album is already displayed in the window title.
ms: Papar album/genre/tahun selain dari lagu-artis-album.  Berguna bagi persekitaran-desktop yang mana lagu-artis-album sudah dipapar dalam tajuk tetingkap.

en: Tooltips for the playback controls
ms: Tip alat untuk kawalan mainbalik

en: Show or hide the tooltips for the playback controls.
ms: Tunjuk atau sembunyi tip alat untuk kawalan mainbalik.

en: Volume control
ms: Kawalan volum

en: Show or hide the volume control.
ms: Tunjuk atau sembunyi kawalan volum.

en: Playback controls
ms: Kawalan mainbalik

en: Show or hide the playing controls on player startup.
ms: Tunjuk atau sembunyi kawalan main ketika permulaan pemain.

en: Use:
ms: Guna :

en: Inline song/artist label
ms: Label lagu/artis dalaman

en: Display Song and Artist labels before the progress slider.  If not checked, they are displayed above the progress slider.
ms: Papar Label Lagu dan Artis sebelum pelungsur kemajuan. Jika tidak ditanda, ia dipapar atas pelungsur kemajuan.

en: Enhanced sidebar
ms: Palang sisi dipertingkat

en: Show or hide redesigned sidebar for the player. It features improved symbolic icons, better sources organisation and ability to expand and collapse categories.
ms: Tunjuk atau sembunyi palang sisi yang direka semula untuk pemain. Ia fiturkan ikon simbolik yang diperkemas, organisasi sumber lebih baik dan keupayaan mengembang dan menguncupkan kategori.

en: Enhanced plugins dialog
ms: Dialog pemalam dipertingkat

en: Show or hide redesigned plugins dialog. It features switches instead of checkboxes and inline toolbar with symbolic icons .  Works best with Gnome based desktop environments.
ms: Tunjuk atau sembunyi dialog pemalam yang diperkemas. Ia fiturkan suis selain dari kotak tanda dan palang alat dalam-garis dengan ikon simbolik. Berfungsi dengan baik dalam persekitaran desktop berasaskan Gnome.

en: Dark theme if available
ms: Tema gelap jika ada

en: Horizontal
ms: Mengufuk

en: Vertical
ms: Menegak

en: Play the previous track
ms: Main trek terdahulu

en: Resume or pause the playback
ms: Sambung atau jeda mainbalik

en: Play the next track
ms: Main trek berikutnya

en: Play the tracks in random order
ms: Main trek dalam tertib rawak
