alternative-toolbar - en to tr translation catalogue (107 entries)

en: Search
tr: Ara

en: Seek Backward
tr: Geri Sar

en: Seek backward, in current track, by 5 seconds.
tr: Geçerli parçayı 5 saniye geri sar.

en: Seek Forward
tr: İleri Sar

en: Seek forward, in current track, by 10 seconds.
tr: Geçerli parçayı 10 saniye ileri sar.

en: Show Play-Controls Toolbar
tr: Oynatım Denetimleri Araç Çubuğunu Göster

en: Show or hide the play-controls toolbar
tr: Oynatım denetimleri araç çubuğunu göster ya da gizle

en: Show Source Toolbar
tr: Kaynak Araç Çubuğunu Göster

en: Show or hide the source toolbar
tr: Kaynak araç çubuğunu göster ya da gizle

note: define .plugin text strings used for translation
en: Alternative Toolbar
tr: Alternatif Araç Çubuğu

en: Replace the Rhythmbox large toolbar with a Client-Side Decorated or Compact Toolbar which can be hidden
tr: Rhythmbox büyük araç çubuğunu, gizlenebilen İstemci Tarafında Dekore Edilmiş ya da Daraltılmış Araç Çubuğu ile değiştir

en: View All
tr: Tümünü Göster

en: Stations
tr: İstasyonlar

en: My Top Rated
tr: En İyiler

en: Recently Added
tr: Son Eklenenler

en: Recently Played
tr: Son Çalınanlar

en: Podcasts
tr: Podcastler

en: The plugin cannot be enabled
tr: Eklenti ektinleştirilemez

en: Configure Plugins
tr: Eklentileri Yapılandır

en: About this plugin
tr: Eklenti hakkında

en: Version:
tr: Sürüm:

en: Developer:
tr: Geliştirici:

en: Designer:
tr: Tasarımcı:

en: Help
tr: Yardım

en: Homepage
tr: Ana Sayfa

en: Restart
tr: Yeniden Başlat

en: Local collection
tr: Yerel Koleksiyon

en: Online sources
tr: Çevrimiçi Kaynaklar

en: Other sources
tr: Diğer Kaynaklar

en: Playlists
tr: Çalma Listesi

en: Songs
tr: Şarkılar

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Browse
tr: Göz At

en: Repeat all tracks
tr: Tüm parçaları tekrarla

en: Repeat the current track
tr: Mevcut parçayı tekrarla

en: Top
tr: En Üst

en: Bottom
tr: En Alt

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Restart the player for the changes to take effect.
tr: Değişikliklerin etkili olması için oynatıcıyı yeniden başlatın.

en: Toolbar:
tr: Araç Çubuğu:

en: Best suitable for desktop
    environments like Gnome and Elementary.
tr: GNOME ve Elementary gibi
    masaüstü ortamları için en uygun.

en: Modern
tr: Çağdaş

en: Use compact controls
tr: Daraltılmış denetimleri kullan

en: Display the playback controls in the toolbar in visually compact style instead of the standard rhythmbox style.
    Always enabled for modern toolbar mode.
tr: Araç çubuğundaki oynatma denetimlerini standart Rhythmbox tarzı yerine görsel olarak daraltılmış tarzda görüntüleyin.
    Çağdaş araç çubuğu kipi için her zaman etkindir.

en: Show:
tr: Göster:

en: Album/genre/year for playing song
tr: Çalan şarkı için albüm/tarz/yıl

en: Display album/genre/year instead of song-artist-album.  Useful for those desktop-environments where song-artist-album is already displayed in the window title.
tr: Gösterimi şarkı-sanatçı-albüm yerine, albüm/tür/yıl olarak değiştirin. Mevcut şarkı-sanatçı-albüm bunları zaten pencere başlığında görüntüleyen masaüstü ortamları için kullanışlıdır.

en: Tooltips for the playback controls
tr: Oynatım denetimleri için ipuçları

en: Show or hide the tooltips for the playback controls.
tr: Oynatım denetimleri için ipuçlarını göster ya da gizle.

en: Volume control
tr: Ses denetimi

en: Show or hide the volume control.
tr: Ses denetimini göster ya da gizle.

en: Playback controls
tr: Oynatım denetimleri

en: Show or hide the playing controls on player startup.
tr: Oynatım denetimlerini oynatıcı başlangıcında göster ya da gizle.

en: Use:
tr: Kullan:

en: Inline song/artist label
tr: Satır içi şarkı/sanatçı etiketi

en: Display Song and Artist labels before the progress slider.  If not checked, they are displayed above the progress slider.
tr: Şarkı ve Sanatçı etiketlerini ilerleme çubuğundan önce gösterir. Seçili değilse, etiketler ilerleme çubuğunun üzerinde gösterilir.

en: Enhanced sidebar
tr: Gelişmiş kenar çubuğu

en: Show or hide redesigned sidebar for the player. It features improved symbolic icons, better sources organisation and ability to expand and collapse categories.
tr: Oynatıcı için yeniden tasarlanmış kenar çubuğunu göster veya gizle. Gelişmiş sembolik simgeler, daha iyi kaynak organizasyonu ve kategorileri genişletme ve daraltma özelliğine sahiptir.

en: Dark theme if available
tr: Varsa koyu renk tema

en: Play the previous track
tr: Önceki parçayı çal

en: Resume or pause the playback
tr: Çalmayı duraklat ya da sürdür

en: Play the next track
tr: Sonraki parçayı çal

en: Play the tracks in random order
tr: Parçaları rastgele sırayla çal

en: _File
tr: _Dosya

en: _Add Music
tr: Müzik _Ekle

en: _Playlist
tr: _Çalma Listesi

en: _New Playlist…
tr: _Yeni Çalma Listesi…

en: New _Automatic Playlist…
tr: Yeni _Otomatik Çalma Listesi...

en: _Load from File…
tr: _Dosyadan Yükle...

en: _Save to File…
tr: _Dosyaya Kaydet...

en: _Edit…
tr: _Düzenle…

en: _Delete
tr: _Sil

en: Pr_operties
tr: _Özellikler

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: Cu_t
tr: Ke_s

en: _Copy
tr: _Kopyala

en: _Paste
tr: _Yapıştır

en: Select _All
tr: _Tümünü Seç

en: D_eselect All
tr: _Tüm Seçimi Kaldır

en: Add _to Play Queue
tr: Çalma Kuyruğuna _Ekle

en: Add to _Playlist
tr: _Çalma Listesine Ekle

en: _New Playlist
tr: _Yeni Çalma Listesi

en: _Move to Trash
tr: Çöpe _Taşı

en: Prefere_nces
tr: _Tercihler

en: _View
tr: _Görünüm

en: _Fullscreen
tr: _Tam Ekran

en: Side _Pane
tr: Kenar _Paneli

en: View _Queue as Side Pane
tr: _Kuyruğu Kenar Bölmede Göster

en: S_tatusbar
tr: D_urum çubuğu

en: _Song Position Slider
tr: Parça Konum Kaydırıcı_sı

en: _Album Art
tr: _Albüm Kapağı

en: _Jump to Playing Song
tr: Çalan Parçaya _Git

en: _Control
tr: _Denetim

en: _Play
tr: _Oynat

en: Pre_vious
tr: Önce_ki

en: _Next
tr: _Sonraki

en: _Increase Volume
tr: Sesi _Arttır

en: _Decrease Volume
tr: Sesi Azal_t

en: Sh_uffle
tr: _Karıştır

en: _Repeat
tr: _Tekrarla

en: _Tools
tr: _Araçlar

en: Plu_gins…
tr: Ek_lentiler...

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Contents
tr: _İçindekiler

en: _About
tr: _Hakkında
