alternative-toolbar - en to fi translation catalogue (56 entries)

en: Search
fi: Hae

en: Seek Backward
fi: Siirry taaksepäin

en: Seek backward, in current track, by 5 seconds.
fi: Siirry taaksepäin 10 sekuntia nykyisessä kappaleessa.

en: Seek Forward
fi: Siirry eteenpäin

en: Seek forward, in current track, by 10 seconds.
fi: Siirry eteenpäin 10 sekuntia nykyisessä kappaleessa.

en: Show Play-Controls Toolbar
fi: Toistosäädinten työkalupalkki

en: Show or hide the play-controls toolbar
fi: Näytä tai piilota toistosäädinten työkalupalkki

en: Show Source Toolbar
fi: Lähteen työkalupalkki

en: Show or hide the source toolbar
fi: Näytä tai piilota lähdetyökalupalkki

note: define .plugin text strings used for translation
en: Alternative Toolbar
fi: Vaihtoehtoinen työkalupalkki

en: Replace the Rhythmbox large toolbar with a Client-Side Decorated or Compact Toolbar which can be hidden
fi: Korvaa Rytmilaatikon suuri työkalupalkki asiakaspuolen koristelemalla tai kompaktilla, piilotettavalla työkalupalkilla

en: View All
fi: Näytä kaikki

en: Stations
fi: Kanavat

en: My Top Rated
fi: Parhaiten arvostellut

en: Recently Added
fi: Äskettäin lisätyt

en: Recently Played
fi: Toistettu äskettäin

en: Podcasts
fi: Podcastit

en: Restart
fi: Käynnistä uudelleen

en: Local collection
fi: Paikallinen kokoelma

en: Online sources
fi: Verkkolähteet

en: Other sources
fi: Muut lähteet

en: Playlists
fi: Soittolistat

en: Songs
fi: Kappaleet

en: Categories
fi: Luokat

en: Browse
fi: Selaa

en: Repeat all tracks
fi: Kertaa kaikki kappaleet

en: Repeat the current track
fi: Kertaa nykyinen kappale

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Horizontal
fi: Vaakasuora

en: Vertical
fi: Pystytaso

en: Restart the player for the changes to take effect.
fi: Käynnistä soitin uudelleen, jotta muutokset tulevat voimaan.

en: Toolbar:
fi: Työkalupalkki:

en: Best suitable for desktop
    environments like Gnome and Elementary.
fi: Sopii parhaiten Gnomen
    ja Elementaryn tapaisille työpöydille.

en: Modern
fi: Moderni

en: Use compact controls
fi: Käytä kompakteja säätimiä

en: Display the playback controls in the toolbar in visually compact style instead of the standard rhythmbox style.
    Always enabled for modern toolbar mode.
fi: Näytä toiston säätimet työkalupalkissa visuaalisesti kompaktiin tapaan, vakio rythmbox–tyylin sijaan.
    Aina käytössä modernin työkalupalkin tilassa.

en: Show:
fi: Näytä:

en: Album/genre/year for playing song
fi: Albumi/tyyli/vuosi nykyisestä kappaleesta

en: Display album/genre/year instead of song-artist-album.  Useful for those desktop-environments where song-artist-album is already displayed in the window title.
fi: Näytä albumi/genre/vuosi, kappale-artisti-albumi–merkinnän sijaan. Käytännöllinen niissä työpöytäympäristöissä, joissa kappale-artisti-albumi jo näytetään ikkunan otsikossa.

en: Tooltips for the playback controls
fi: Työkaluvihjeet toiston säätimille

en: Show or hide the tooltips for the playback controls.
fi: Näytä tai piilota työkaluvihjeet toiston säätimille.

en: Volume control
fi: Äänenvoimakkuuden säätö

en: Show or hide the volume control.
fi: Näytä tai piilota äänenvoimakkuuden säätö.

en: Playback controls
fi: Toiston säätimet

en: Show or hide the playing controls on player startup.
fi: Näytä tai piilota toiston säätimet soittimen käynnistyessä.

en: Use:
fi: Käytä:

en: Inline song/artist label
fi: Sisennetyt kappale- ja esittäjätiedot

en: Display Song and Artist labels before the progress slider.  If not checked, they are displayed above the progress slider.
fi: Näytä kappale ja artisti merkinnät ennen edistymismittari. Jos ei valittuna, nämä näytetään edistysmittarin yllä.

en: Enhanced sidebar
fi: Paranneltu sivupalkki

en: Show or hide redesigned sidebar for the player. It features improved symbolic icons, better sources organisation and ability to expand and collapse categories.
fi: Näytä tai piilota uudelleen suunniteltu soittimen sivupalkki. Se sisältää parannellut symboliset kuvakkeet, paremman lähteiden järjestelyn ja mahdollisuuden laajentaa ja pienentää kategorioita.

en: Dark theme if available
fi: Tumma teema jos käytettävissä

en: Play the previous track
fi: Toista edellinen kappale

en: Resume or pause the playback
fi: Jatka tai keskeytä toisto

en: Play the next track
fi: Toista seuraava kappale

en: Play the tracks in random order
fi: Toista kappaleet satunnaisessa järjestyksessä
