rhythmbox - en to bs translation catalogue (903 entries)

en: Could not create a GStreamer sink element to write to %s
bs: Ne mogu napraviti GStrimer slivnik kako bih upisao u  %s

note: ?
en: Failed to open output device: %s
bs: Neuspjelo otvaranje izlaznog uređaja: %s

en: Failed to create playbin element; check your GStreamer installation
bs: Nije uspjelo stvaranje playbin elementa; provjerite GStreamer instalaciju

en: Failed to create %s element; check your GStreamer installation
bs: Ne mogu da napravim „%s“ element; provjerite instalaciju Gstreamer programa

en: Failed to link new stream into GStreamer pipeline
bs: Neuspjelo povezivanje novog toka u GStrimer cjevovod

en: Failed to start new stream
bs: Neuspjelo pokretanje novog strima

note: ?
en: Failed to open output device
bs: Neuspjelo otvaranje izlaznog uređaja

en: Failed to create GStreamer element; check your installation
bs: Neuspjelo kreiranje GStrimer elementa; provjerite GStrimer instalaciju

en: Failed to create audio output element; check your installation
bs: Neuspjelo kreiranje zvučnog izlaznog elementa; provjerite instalaciju

en: Failed to link GStreamer pipeline; check your installation
bs: Neuspjelo povezivanje GStrimer cjevovoda; provjerite instalaciju

en: Failed to create GStreamer pipeline to play %s
bs: Neuspjelo kreiranje GStrimer cjevovoda za puštanje %s

en: Recently Added
bs: Nedavno dodane

en: Recently Played
bs: Nedavno slušane

en: My Top Rated
bs: Moje najbolje ocijenjene

en: Rhythmbox is a music management application, designed to work well under the GNOME desktop. In addition to music stored on your computer, it supports network shares, podcasts, radio streams, portable music devices (including phones), and internet music services such as Last.fm and Magnatune.
bs: Rhythmbox je aplikacija za upravljanje muzikom, dizajniran da radi dobro na GNOME desktopu. Pored muzike sačuvane na vašem računaru, ona podržava i dijeljenja mreže, podcaste, radio tokove, prenosive muzičke uređaje (uključujući telefone), i internet muzičke servise kao što su Last.fm i Magnatune.

en: Rhythmbox is Free software, based on GTK+ and GStreamer, and is extensible via plugins written in Python or C.
bs: Rhythmbox je besplatan softver, baziran na GTK+ i GStreamer-u, i može se proširiti pluginima napisanim u Pythonu ili C-u.

en: Music Player
bs: Muzički plejer

en: Rhythmbox Music Player
bs: Rhythmbox muzički plejer

en: Play and organize your music collection
bs: Organizuj i izvodi svoju muzičku zbirku

en: Audio;Song;MP3;CD;Podcast;MTP;iPod;Playlist;Last.fm;UPnP;DLNA;Radio;
bs: Zvuk;Pjesma;MP3;CD;Podemisija;MTP;iPod;Spisak pjesama;Last.fm;UPnP;DLNA;Radio;

en: _Add Music
bs: _Dodaj muziku

en: _View
bs: _Pregled

en: P_arty Mode
bs: Režim za _zabave

en: Side Pane
bs: Bočna površina

en: Play Queue in Side Pane
bs: Čeka na red u bočnoj površini

en: Status Bar
bs: Statusna traka

en: Song Position Slider
bs: Klizač trajanja pjesme

en: Album Art
bs: Omot albuma

en: Follow Playing Track
bs: Prati pjesmu koja se izvodi

en: _Tools
bs: _Alati

en: P_lugins
bs: D_odaci

en: _Preferences
bs: _Postavke

en: _Help
bs: _Pomoć

en: _About
bs: _O programu

en: _Quit
bs: _Izlaz

en: Add to Queue
bs: Dodaj u čekanje

en: Add to Playlist
bs: Dodajte u listu za izvedbu

en: Copy
bs: Kopiraj

en: Cut
bs: Izreži

en: _Move to Trash
bs: _Premjesti u smeće

en: Browse this Genre
bs: Razgledaj ovaj žanr

en: Browse this Artist
bs: Pregledaj ovog izvođača

en: Browse this Album
bs: Pregledaj ovaj album

en: Pr_operties
bs: _Osobine

en: songs
bs: pjesme

en: Minutes
bs: Minuta

en: Create automatically updating playlist where:
bs: Napravite automatsko ažuriranje liste pjesama  gdje je:

en: A_dd if any criteria are matched
bs: _Dodaj ako zadovoljava neki od uslova

en: _Add
bs: _Dodaj

en: _Limit to:
bs: O_graniči na:

en: _When sorted by:
bs: _Kada je sortiran po:

en: _New Playlist
bs: _Nova lista pjesama

en: New _Automatic Playlist
bs: Nova _automaska lista izvođenja

en: _Load from File
bs: Učitaj iz _datoteke

en: _Check for New Devices
bs: _Provjeri nove uređaje

en: Cu_t
bs: Is_ijeci

en: _Copy
bs: _Kopiraj

en: _Paste
bs: _Umetni

en: Select _All
bs: Izaberi _Sve

en: D_eselect All
bs: De_selektuj Sve

en: Add to Play Queue
bs: Dodaj u red puštanja

en: Browser Views
bs: Pregledi čitača

en: _Artists and albums
bs: _Izvođaći i albumi

en: _Genres and artists
bs: _Žanrovi i izvođaći

en: G_enres, artists and albums
bs: Ž_anrovi, izvođači i albumi

en: Visible Columns
bs: Vidljive kolone

en: Track _number
bs: Broj _pjesme

en: _Last played
bs: _Zadnje izvedena

en: _Artist
bs: _Izvođač

en: _Composer
bs: _Kompozitor

en: _Year
bs: _Godina

en: _Quality
bs: _Kvalitet

en: Lo_cation
bs: Lo_kacija

en: Ti_me
bs: Vr_Ijeme

en: _Rating
bs: O_cjena

en: C_omment
bs: _Komentar

en: _Play count
bs: _Broj izvođenja

en: Da_te added
bs: Da_tum dodavanja

en: _Genre
bs: _Žanr

en: Select a location containing music to add to your library:
bs: Izabreite lokaciju koja sadrži muziku da je dodate u svoju zbirku:

en: Import
bs: Uvezi

en: Close
bs: Zatvori

en: Copy files that are outside the music library
bs: Kopiraj datoteke koje su izvan muzičke zbirke

en: _Remove
bs: _Ukloni

en: Library Location
bs: Lokacija zbirke

en: _Music files are placed in:
bs: _Muzičke datoteke su smještene u:

en: _Browse...
bs: _Pretraži...

en: _Watch my library for new files
bs: _Pregledaj moju zbirku da nema novih datoteka

en: Library Structure
bs: Struktura zbirke

en: F_older hierarchy:
bs: Hijerarhija _direktorija:

en: _File name:
bs: _Ime datoteke:

en: _Preferred format:
bs: _Preporučeni format:

en: Artist/Artist - Album/Artist (Album) - 01 - Title.ogg
bs: Izvođač/Izvođač - Album/Izvođač (Album) - 01 - Naslov.ogg

en: Format settings:
bs: Postavke formata:

en: _Install additional software required to use this format
bs: _Instaliraj dodatni softver potreban da se koristi ovaj format

en: Edit
bs: Izmijeni

en: Browse
bs: Potraži

en: View All
bs: Prikaži Sve

en: Media Player Properties
bs: Podešavanje zvučnog programa

en: _Close
bs: _Zatvori

en: Information
bs: Informacije

note: Translators: This refers to the usage of media space
en: Volume usage
bs: Zauzetost diska

en: Basic
bs: Osnovno

en: Sync Preferences
bs: Podešavanje sinhronizacije

en: Sync Preview
bs: Pregled sinhronizacije

en: Sync
bs: Sinhronizacija

en: _Properties
bs: _Osobine

en: Player Backend
bs: Motor programa

en: _Crossfade between tracks
bs: _Opadanje između pjesama

en: Crossfade Duration (Seconds)
bs: Trajanje prijelaza (sekunde)

en: _Edit...
bs: _Izmijeni...

en: _Rename
bs: _Preimenuj

en: _Queue All Tracks
bs: _Stavi u čekanje sve pjesme

en: _Shuffle Playlist
bs: _Izmiješaj listu pjesama

en: _Save to File...
bs: _Snimi u datoteku...

en: By extension
bs: Po ekstenziji

en: Save Playlist
bs: Snimi listu pjesama

en: _Cancel
bs: _Otkaži

en: _Save
bs: _Snimi

en: Select playlist format:
bs: Izaberi format liste pjesama:

en: Playlist format
bs: Format liste pjesama

en: Playlist
bs: Lista pjesma

en: Search for podcasts in the iTunes Store and on Miroguide.com, or enter a podcast feed URL.
    Subscribe to podcasts to download new episodes as they are published.
bs: Tražite podemisije u iTunes skladištu i na Miroguide.com, ili unesite URL dovoda podemisije.
    Pretplatite se podemisije da preuzmete nove epizode kada budu objavljene.

en: Subscribe
bs: Pretplati se

en: Title:
bs: Naslov:

en: Author:
bs: Autor:

en: Last updated:
bs: Zadnje ažurirano:

en: Description:
bs: Opis:

en: Last episode:
bs: Zadnja epizoda:

en: Source:
bs: Izvor:

en: Language:
bs: Jezik:

en: Copyright:
bs: Autorska prava:

en: Details
bs: Detalji

en: New Podcast Feed...
bs: Novi dovod podemisije...

en: Update All Feeds
bs: Ažuriraj sve dovode

en: Update Podcast Feed
bs: Ažuriraj dovod podemisije

en: Delete Podcast Feed
bs: Obriši dovod podemisije

en: Properties
bs: Svojstva

en: Download Episode
bs: Preuzmi epizodu

en: Cancel Download
bs: Prekini preuzimanje

en: Delete
bs: Obriši

en: Every hour
bs: Svaki sat

en: Every day
bs: Svaki dan

en: Every week
bs: Svake sedmice

en: Manually
bs: Ručno

en: Podcast Downloads
bs: Preuzimanje podemisija

en: Check for _new episodes:
bs: Provjeri _nove epizode:

en: _Download location:
bs: _Mjesto preuzimanja:

en: Select Folder For Podcasts
bs: Izaberite direktorijum za podemisije

en: Feed:
bs: Dovod:

en: Date:
bs: Datum:

en: _Rating:
bs: _Ocjene:

en: Play count:
bs: Broj izvođenja:

en: Last played:
bs: Zadnje izvedena:

en: Bitrate:
bs: Bitova/s:

en: Duration:
bs: Trajanje:

en: Download location:
bs: Mjesto za preuzete datoteke:

en: Add
bs: Dodaj

en: Update
bs: Ažuriraj

en: Remove from Play Queue
bs: Ukloni iz popisa za izvođenje

en: Shuffle Play Queue
bs: Nasumično izvođenje popisa

en: Clear Play Queue
bs: Očisti listu za puštanje

en: Shuffle
bs: Izmiješaj

en: Clear
bs: Očisti

en: _Artist:
bs: _Izvođač:

en: _Genre:
bs: _Žanr:

en: _Year:
bs: _Godina:

en: _Disc number:
bs: _Broj diska:

en: Album a_rtist:
bs: I_zvođač albuma:

en: _Composer:
bs: _Kompozitor:

note: To translators: the context is 'disc 1 of 2'
en: of
bs: od

en: _Track count:
bs: _Broj pjesama:

en: Albu_m sort order:
bs: Sortiraj albu_m:

en: _Artist sort order:
bs: Sortiraj _izvođače:

en: Album a_rtist sort order:
bs: Sortiraj i_zvođače albuma:

en: _Composer sort order:
bs: Sortiraj _kompozitore:

en: Sorting
bs: Sortiranje

en: _Title:
bs: _Naslov:

en: Track _number:
bs: _Broj pjesme:

en: Comm_ent:
bs: Kom_entar:

en: Error message
bs: Poruka o greški

en: File name:
bs: Ime datoteke:

en: Location:
bs: Lokacija:

en: File size:
bs: Veličina datoteke:

en: Date added:
bs: Datum dodavanja:

en: Current contents
bs: Sadašnji sadržaj

en: Contents after sync
bs: Sadržaj nakon sinhronizacije

en: Added files:
bs: Dodane datoteke:

en: Removed files:
bs: Obrisane datoteke:

en: Never
bs: Nikada

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. liki "Today 12:34 am"
en: Today %I:%M %p
bs: Danas %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12:34 am"
en: Yesterday %I:%M %p
bs: Jučer %I:%M %p

note: impossible time or broken locale settings we really do need to fix this so untagged entries actually have NULL rather than * a translated string. don't search for 'unknown' when we don't have the artist or title information Translators: unknown track title
en: Unknown
bs: Nepoznat

en: Too many symlinks
bs: Previše simboličkih veza

en: Cannot get free space at %s: %s
bs: Ne mogu da dobijem slobodnog mjesta na %s: %s

en: %d:%02d of %d:%02d remaining
bs: preostalo %d:%02d od %d:%02d

en: %d:%02d:%02d of %d:%02d:%02d remaining
bs: preostalo %d:%02d:%02d od %d:%02d:%02d

en: %d:%02d of %d:%02d
bs: %d:%02d od %d:%02d

en: %d:%02d:%02d of %d:%02d:%02d
bs: %d:%02d:%02d od %d:%02d:%02d

en: Unable to write tags to this file as it contains multiple streams
bs: Ne mogu se pisati oznake u ovu datoteku jer ona ima više tokova

en: Unable to write tags to this file as it is not encoded in a supported format
bs: Ne mogu se pisati oznake u ovu datoteku jer ona nije dekodirana u podržanom formatu

en: Failed to create a source element; check your installation
bs: Ne mogu da napravim izvorni element; provjeriti instalaciju

en: Failed to create the 'decodebin' element; check your GStreamer installation
bs: Neusjelo kreiranje 'decodebin' elementa; Provjerite GStrimer instalaciju

en: Failed to create the 'giostreamsink' element; check your GStreamer installation
bs: Neuspjelo kreiranje 'giostreamsink' elementa; provjerite GStrimer instalaciju

en: File corrupted during write
bs: Datoteka je oštećena tokom pisanja

en: Cover art search
bs: Pretraga omota albuma

en: Fetch album covers from the Internet
bs: Preuzmi omote albuma sa Interneta

en: _Fetch
bs: _Dobavi

en: _Browse
bs: _Potraži

en: Select new artwork
bs: Izaberite novi crtež

en: _Select
bs: _Izaberi

en: Artist s_ort order:
bs: S_ortiranje izdođača:

en: _Disc:
bs: _Disk:

en: Audio CD Player
bs: Program za zvučne diskove

en: Support for playing of audio CDs as music source
bs: Podrška za puštanje zvučnih diskova

en: Extract
bs: Izvuci

en: Eject
bs: Izbaci

en: Reload
bs: Ponovo učitaj

en: Could not find a GStreamer CD source plugin
bs: Ne mogu da pronađem Gstrimer-ov priključak izvora CD-a

en: Select tracks to be extracted
bs: Izaberite pjesme za izvlačenje

en: <Invalid unicode>
bs: <neispravan unikod>

en: S_ubmit Album
bs: Po_šalji album

en: H_ide
bs: _Sakrij

en: Could not find this album on MusicBrainz.
bs: Ne mogu da nađem ovaj album na MusicBrainz.

en: You can improve the MusicBrainz database by adding this album.
bs: Možete da unaprijedite MusicBrainz bazu dodavanjem ovog albuma.

en: _Retry
bs: _Pokušaj ponovo

en: Could not search MusicBrainz for album details.
bs: Ne mogu da pretražim MusicBrainz za detalje o albumu.

en: Could not read the CD device.
bs: Ne mogu da učitam CD uređaj.

en: This disc matches multiple albums. Select the correct album.
bs: Ovaj disk se podudara sa nekoliko albuma. Izaberite odgovarajući.

en: Track %u
bs: Pjesma %u

en: Not found
bs: Nije pronađeno

en: Unable to connect to Musicbrainz server
bs: Neuspjelo povezivanje sa Musicbrainz serverom

en: Musicbrainz server error
bs: Greška Musicbrainz servera

en: Submits song information to Last.fm and plays Last.fm radio streams
bs: Šalje podatke o pjesmi na Last.fm i pušta Last.fm tokove

en: Which Audioscrobbler services do you wish to use?
bs: Koje Audioscrobbler usluge želite koristiti?

en: Logout
bs: Odjavi se

en: View your profile
bs: Pogledaj svoj profil

en: Submit listening data
bs: Slanje podataka koji se slušaju

en: Queued tracks:
bs: Zakazane pjesme:

en: Tracks submitted:
bs: Poslane pjesme:

en: Last submission time:
bs: Vrijeme zadnjeg slanja:

en: Disabled
bs: Onemogučeno

en: Submission statistics
bs: Statistika slanja

en: Create a Radio Station
bs: Kreiraj Radio stanicu

en: Type:
bs: Tip:

en: Create Station
bs: Kreiraj Stanicu

en: Recently Listened Tracks
bs: Nedavno slušane pjesme

en: Top Artists
bs: Glavni izvođači

en: Recommendations
bs: Preporuke

en: Top Tracks
bs: Glavne pjesme

en: Loved Tracks
bs: Voljene pjesme

en: OK
bs: U redu

en: Logging in
bs: Prijavljivanje

en: Request failed
bs: Zahtjev neuspio

en: Authentication error
bs: Greška autentifikacije

en: Clock is not set correctly
bs: Sat nije ispravno podešen

en: This version of Rhythmbox has been banned.
bs: Ova verzija programa Rhythmbox je zabranjena.

en: Track submission failed too many times
bs: Slanje nije uspjelo isuviše mnogo puta

en: Love
bs: Omiljena

en: Ban
bs: Zabranjena

en: Download
bs: Preuzimanje

en: You are not currently logged in.
bs: Trenutno niste prijavljeni.

en: Log in
bs: Prijava

en: Waiting for authentication...
bs: Čekam na potvrđivanje identiteta...

en: Cancel
bs: Odustani

en: Authentication error. Please try logging in again.
bs: Greška potvrđivanja identiteta. Pokušajte ponovo da se prijavite.

en: Connection error. Please try logging in again.
bs: Greška prilikom povezivanja. Pokušajte ponovo da se prijavite.

en: My Library
bs: Moja biblioteka

en: My Recommendations
bs: Moje preporuke

en: My Neighbourhood
bs: Moji susjedi

en: %s plays
bs: „%s“ se emituje

note: Translators: %s is the nami of the audioscrobbler service, for example "Last.fm". * This is the label for mijenu item which when activated will take the user to the * artist/track's page on the service's website.
en: _View on %s
bs: _Pregledaj na %s

en: Listen to _Similar Artists Radio
bs: Slušajte radio _sličnih izvođača

en: Listen to _Top Fans Radio
bs: Slušajte radio _glavnih obožavalaca

note: Translators: describes a radio stream playing tracks similar to those by an artist. * Followed by a text entry box for the artist nami.
en: Similar to Artist:
bs: Slično izvođaču:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks listened to by the top fans of * a particular artist.  Followed by a text entry box for the artist nami.
en: Top Fans of Artist:
bs: Glavni obožavaoci izvođača:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks from the library of a particular * user.  Followed by a text entry box for the user nami.
en: Library of User:
bs: Biblioteka korisnika:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks played by users similar to a * particular user.  Followed by a text entry box for the user nami.
en: Neighbourhood of User:
bs: Susjedstvo korisnika:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks that a particular user has marked * as loved.  Followed by a text entry box for the user nami.
en: Tracks Loved by User:
bs: Omiljene pjesme korisnika:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks recommended to a particular user. * Followed by a text entry box for the user nami.
en: Recommendations for User:
bs: Preporuke za korisnika:

note: Translators: a type of station named "Mix Radio" by Last.fm. * Seje http://blog.last.fm/2010/10/29/mix-radio-a-new-radio-station for a description of it. * Followed by a text entry box for the user nami.
en: Mix Radio for User:
bs: Miješani radio za korisnika:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks tagged with a particular tag. * Followed by a text entry box for the tag.
en: Tracks Tagged with:
bs: Pjesme sa oznakom:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks often listened to by members of * a particular group. Followed by a text entry box for the group nami.
en: Listened by Group:
bs: Koje sluša grupa:

note: Translators: station is built from the artist %s's top fans
en: %s Fan Radio
bs: %s radio obožavaoca

note: Translators: station is built from the library of the user %s
en: %s's Library
bs: Biblioteka korisnika: %s

note: Translators: station is built from the "neighbourhood" of the user %s. * Last.fm uses "neighbourhood" to mean other users with similar music tastes
en: %s's Neighbourhood
bs: Komšiluk korisnika: %s

note: Translators: station is built from the tracks which have been "loved" by the user %s
en: %s's Loved Tracks
bs: Omiljena pjesme korisnika %s

note: Translators: station is built from the tracks which are recommended to the user %s
en: %s's Recommended Radio
bs: Preporučeni radio korisnika: %s

note: Translators: station is the "Mix Radio" for the user %s. * Seje http://blog.last.fm/2010/10/29/mix-radio-a-new-radio-station for description.
en: %s's Mix Radio
bs: Miješani radio za %s

note: Translators: station is built from the tracks which have been "tagged" with %s. * Last.fm lets users "tag" songs with any string they wish. Tags are usually genres, * but nationalities, record labels, decades and very random words are also commmon
en: %s Tag Radio
bs: %s označeni radio

note: Translators: station is built from the library of the group %s
en: %s Group Radio
bs: %s grupni radio

en: Error tuning station: no response
bs: Greška podešavanja stanice: nema odgovora

note: Invalid station url
en: Invalid station URL
bs: Nevažeća adresa stanice

note: Subscriber only station Translators: %s is the nami of the audioscrobbler service, for example "Last.fm". * This message indicates that to listen to this radio station the user needs to bje * a paying subscriber to the service.
en: This station is only available to %s subscribers
bs: Ova stanica je dostupna samo pretplatnicima „%s“

note: Not enough content
en: Not enough content to play station
bs: Nema dovoljno sadržaja za puštanje stanice

note: Deprecated station Translators: %s is the nami of the audioscrobbler service, for example "Last.fm". * This message indicates that the service has deprecated this type of station.
en: %s no longer supports this type of station
bs: %s više ne podržava ovaj tip stanice

note: Other error
en: Error tuning station: %i - %s
bs: Greška podešavanja stanice: %i - %s

en: Error tuning station: unexpected response
bs: Greška podešavanja stanice: neočekivani odgovor

en: Error tuning station: invalid response
bs: Greška namještanja stanice: neispravan odgovor

note: We could bje calling either radio.tune or radio.getPlaylist methods. * "Tuning station" seems liki a user friendly message to display for both cases.
en: Tuning station
bs: Namještanje stanice

en: Audio CD Recorder
bs: Snimač zvučnih diskova

en: Record audio CDs from playlists and duplicate audio CDs
bs: Snimi zvučne diskove iz liste pjesama i umnoži zvučne diskove

en: Rhythmbox could not duplicate the disc
bs: Ritam kutija ne može da umnoži disk

en: Rhythmbox could not record the audio disc
bs: Ritam kutija ne može da snimi zvučni disk

en: Unable to build an audio track list
bs: Neuspjelo pravljenje liste pjesama

en: Unable to write audio project file %s: %s
bs: Neuspjelo pisanje datoteke sa zvučnim projektom %s: %s

en: Unable to write audio project
bs: Neuspjeo pisanje zvučnog projekta

en: Unable to create audio CD project
bs: Neuspjelo pravljenje projekta zvučnog diska

en: Create Audio CD...
bs: Kreiraj zvučni CD...

en: Duplicate Audio CD...
bs: Umnoži zvučni CD...

en: Albums
bs: Albumi

note: Translators: 'top' here means 'most popular'.  %s is replaced by the artist nami.
en: Loading top albums for %s
bs: Učitava se spsiak najboljih albuma za %s

en: Artist
bs: Izvođač

en: Loading biography for %s
bs: Učitava se biografija za %s

en: Context Pane
bs: Dodatna površina

en: Show information related to the currently playing artist and song.
bs: Prikaži informacije o trenutno puštenoj pjesmi i izvođaču.

en: This information is only available to Last.fm users. Ensure the Last.fm plugin is enabled, select Last.fm in the side pane, and log in.
bs: Ova informacija je dostupna samo Last.fm korsnicima. Osigurajte se da je Last.fm dodatak omogućen, odaberi Last.fm sa strane i prijavite se.

en: Links
bs: Linkovi

en: No artist specified.
bs: Izvođač nije naveden.

en: Lyrics
bs: Tekstovi

en: Loading lyrics for %s by %s
bs: Učitavam tekst pjesme %s od %s

en: Lyrics not found
bs: Nema pronađenih tekstova

en: Hide all tracks
bs: Sakrij sve pjesme

en: Show all tracks
bs: Pokaži sve pjesme

en: Top albums by %s
bs: Najbolji albumi od %s

en: %s (%d track) | %s (%d tracks)
bs[0]: %s (%d zapis)
bs[1]: %s (%d zapisa)
bs[2]: %s (%d zapisa)

en: Track list not available
bs: Nedostupna lista pjesama

en: Unable to retrieve album information:
bs: Neuspjelo dobavljanje informacija o albumu:

en: No information available
bs: Nema dostupnih informacija

en: Unable to retrieve artist information:
bs: Neuspjelo dobavljanje informacija o izvođaču:

en: DAAP Music Sharing
bs: DAAP dijeljenje muzike

en: Share music and play shared music on your local network
bs: Dijeli muziku i puštaj dijeljenu muziku na lokalnoj mreži

en: Sharing
bs: Dijeljenje

en: _Look for touch Remotes
bs: _Pretraži daljinski dodir

en: _Share my music
bs: _Dijeli moju muziku

en: Library _name:
bs: Ime _biblioteke:

en: Forget known Remotes
bs: Zaboravi poznate daljinske

en: Require _password:
bs: Zahtijeva _lozinku:

en: Add Remote
bs: Dodaj udaljeno

en: Please enter the passcode displayed on your device.
bs: Molim unesite lozinku prikazanu na Vašem uređaju.

en: Could not pair with this Remote
bs: Ne može da se upari sa ovim daljinskim

en: You can now control Rhythmbox through your Remote
bs: Sada možete kontrolisati Ritam mašinu preko Vašeg daljinskog

en: Disconnect
bs: Prekini vezu

en: Connect to DAAP share...
bs: Poveži se na DAAP dijeljenje...

en: New DAAP share
bs: Novo DAAP dijeljenje

en: Host:port of DAAP share:
bs: Domaćin:port DAAP dijeljenja:

en: %s's Music
bs: Muzika od %s

en: The music share '%s' requires a password to connect
bs: Dijeljenje muzike '%s' zahtjeva šifru za povezivanje

en: Retrieving songs from music share
bs: Dobavljam pjesme dijeljene muzike

en: Could not connect to shared music
bs: Ne mogu se povezati na dijeljenu muziku

en: Connecting to music share
bs: Povezujem se na dijeljenu muziku

en: Connecting...
bs: Povezivanje...

en: Could not pair with this Remote.
bs: Ne mogu se upariti sa ovim daljinskim.

en: Remotes
bs: Daljinski

en: MediaServer2 D-Bus interface
bs: D-Bas interfejs za MediaServer2

en: Provides an implementation of the MediaServer2 D-Bus interface specification
bs: Omogučava implementaciju MediaServer2 D-Bus interfejsa

en: All Tracks
bs: Svi zapisi

en: Artists
bs: Izvođači

en: Genres
bs: Žanrovi

en: Playlists
bs: Liste pjesama

en: FM Radio
bs: FM radio

en: Support for FM radio broadcasting services
bs: Podrška za FM radio emitovane servise

en: New
bs: Nova

en: New FM Radio Station
bs: Nova FM radio stanica

en: Frequency of radio station
bs: Frekvencija radio stanice

en: Serial number:
bs: Serijski broj:

en: Manufacturer:
bs: Proizvođač:

en: Audio formats:
bs: Formati zvuka:

en: System
bs: Sistem

en: Device _name:
bs: Naziv _uređaja:

en: Tracks:
bs: Pjesme:

en: Playlists:
bs: Liste pjesama:

en: Portable Players
bs: Prenosivi uređaji

en: Support for generic audio player devices (plus PSP and Nokia 770)
bs: Podrška za generičke zvučne uređaje (PSP plus i Nokia 770)

en: New Playlist on %s
bs: Nova lista pjesama na %s

en: Add to New Playlist
bs: Dodaj u novu listu pjesama

en: Scanning %s
bs: Pretraga %s

en: Advanced
bs: Napredno

en: Grilo media browser
bs: Grilo media preglednik

en: Browse various local and Internet media sources
bs: Pretraži razne lokalne i internet izvore medija

en: Fetch more tracks
bs: Dobavi još zapisa

en: Only showing %d result | Only showing %d results
bs[0]: Prikazujem samo %d rezultat
bs[1]: Prikazujem samo %d rezultata
bs[2]: Prikazujem samo %d rezultata

en: IM Status
bs: Stanje brzih poruka

en: Updates IM status according to the current song (works with Empathy, Gossip, and Pidgin)
bs: Ažuriraj IM status prema trenutnoj pjesmu (radi sa Empathy-em, Gossip-om i Pidgin-om)

en: ♫ Listening to music... ♫
bs: ♫ Slušam muziku... ♫

en: iPod _name:
bs: _Ime iPoda:

en: Podcasts:
bs: Podemisije:

en: Device node:
bs: Tačka uređaja:

en: Mount point:
bs: Tačka montiranja:

en: Database version:
bs: Izdanje baze podataka:

en: Firmware version:
bs: Izdanje firmvera:

en: iPod detected
bs: pronađen je iPod

en: _Initialize
bs: _Pokretanje

en: _Name:
bs: _Ime:

en: Rhythmbox has detected a device that is probably an uninitialized or corrupted iPod. It must be initialized before Rhythmbox can use it, but this will destroy any song metadata already present. If you wish Rhythmbox to initialize the iPod, please fill in the information below. If the device is not an iPod, or you do not wish to initialize it, please click cancel.
bs: Rhythmbox je pronašlao iPod uređaj koji nije pokrenut ili je oštećen. On mora biti pokrenut da bi ga Rhythmbox koristio, ali će to ukloniti postojeće metapodatke u pjesmama. Ukoliko želite da pokrenete iPod popunite sljedeće podatke. Ukoliko uređaj nije iPod, ili ne želite da ga pokrenete, kliknite na Otkaži.

en: Do you want to initialize your iPod?
bs: Želite li pokrenuti Vaš iPod?

en: Portable Players - iPod
bs: Prijenosni uređaji - iPod

en: Support for Apple iPod devices (show the content, play from device)
bs: Podrška za Apple iPod uređaje (prikaži sadržaj, puštanje sa uređaja)

en: New playlist
bs: Nova lista pjesama

en: Unable to initialize new iPod
bs: Neuspjelo pokretanje novog iPoda

en: Podcasts
bs: Podemisije

en: Support for broadcasting services transmitted via the Internet
bs: Podrška za servise koji se emituju preko interneta

en: Remove
bs: Ukloni

en: Genre
bs: Žanr

en: Search your internet radio stations
bs: Pretražite Vaše internet radio stanice

en: %d station | %d stations
bs[0]: %d stanica
bs[1]: %d stanice
bs[2]: %d stanica

note: should prevent multiple dialogs?  going to kill this nonsense anyway soon..
en: New Internet Radio Station
bs: Nova Internet radio stanica

en: URL of internet radio station:
bs: URL od internet radio stanice:

en: %s Properties
bs: Osobine od %s

en: Unable to change station property
bs: Ne mogu da promijenim svojstvo stanice

en: Unable to change station URI to %s, as that station already exists
bs: Neuspjelo mijenjanje URL-a na %s, jer ta stanica već postoji

en: L_ocation:
bs: L_okacija:

en: Control Rhythmbox using an infrared remote control
bs: Kontroliši Ritam kutiju korištenjem infracrvenog daljinskog upravljača

en: Choose lyrics folder...
bs: Izaberite direktorij za tekstove...

en: Song Lyrics
bs: Tekstovi pjesama

en: Fetch song lyrics from the Internet
bs: Preuzmi tekst za pjesmu sa Interneta

en: Search engines
bs: Pretraživači

en: Browse...
bs: Potraži...

en: Lyrics Folder
bs: Direktorij za tekstove pjesama

en: No lyrics found
bs: Nije nađen tekst pjesme

en: _Edit
bs: _Izmijeni

en: _Search again
bs: _Traži ponovo

en: Searching for lyrics...
bs: Tražim tekst pjesme...

en: Jlyric (j-lyric.net)
bs: Jlyric (j-lyric.nit)

en: Magnatune online music store
bs: Magnatune online muzička prodavnica

en: Magnatune is an online record label that is not evil.
bs: Magnatune je online prodavnica koja nije zla.

en:     * Free listening of all songs
bs:     * Besplatno preslušavanje svih pjesama

en:     * Paid members get totally unlimited downloading of the entire catalog (no other service allows that)
bs:     * Plaćajući članovi dobijaju potpuno neograničeno preuzimanje čitavog kataloga (nijedna druga usluga ne omogućava ovo)

en:     * 10% of your Magnatune membership fees goes to Rhythmbox/GNOME - it's worth joining
bs:     * 10% vaše naknade za članarinu Megatuna ide programu Rhythmboc/GNOME — vrijedno je pridruživanja

en:     * Open-Source friendly file formats: MP3s and WAVs, but also OGG and FLAC files.
bs:     * Formati datoteka prijatelji Otvorenog spftvera: MP3 i WAV, ali takođe i OGG i FLAC datoteke.

en:     * All albums and artists hand-picked
bs:     * Svi albumi i izvođači su ručno birani

en: You can find more information at
bs: Možete nači više podataka na

en: Download Album
bs: Preuzmi album

en: Artist Info
bs: Informacije o izvođaču

en: Magnatune Store
bs: Magnatune prodavnica

en: Adds support to Rhythmbox for playing and purchasing from the Magnatune online music store
bs: Dodana podrška za slušanje i kupovinu sa Magnatune online prodavnice  u Ritam mašinu

en: January (01)
bs: Januar (01)

en: February (02)
bs: Februar (02)

en: March (03)
bs: Mart (03)

en: May (05)
bs: Maj (05)

en: June (06)
bs: Juni (06)

en: July (07)
bs: Juli (07)

en: September (09)
bs: Septembar (09)

en: October (10)
bs: Octobar (10)

en: November (11)
bs: Novembar (11)

en: December (12)
bs: Decembar (12)

en: $8 US (typical)
bs: $8 US (najčešće)

en: $10 US (better than average)
bs: $10 US (iznad prosjeka)

en: $12 US (generous)
bs: $12 US (darežljivo)

en: $15 US (VERY generous!)
bs: $15 US (VEOMA darežljvo!)

en: $18 US (We love you!)
bs: $18 US (Volimo Vas!)

en: Magnatune Information
bs: Magnatune informacije

en: I don't have a Magnatune account
bs: Nemam Magnatune račun

en: I have a streaming account
bs: Imam račun za slušanje

en: I have a download account
bs: Imam račun za preuzimanje

en: Username:
bs: Korisničko ime:

en: Password:
bs: Lozinka:

en: Preferred audio _format:
bs: Omiljeni zvučni _format:

en: Get an account at
bs: Napravite nalog na

en: Find out about Magnatune at
bs: Saznajte više o Magnatune na

en: Couldn't download album
bs: Ne može se preuzeti album

en: You must have a library location set to download an album.
bs: Morate imati postavljenu lokaciju biblioteke da preuzmete album.

en: Unable to load catalog
bs: Neuspjelo učitavanje kataloga

en: Rhythmbox could not understand the Magnatune catalog, please file a bug.
bs: Ritam kutija ne razumije Magnatune-ov katalog, pošaljite grešku.

en: Loading Magnatune catalog
bs: Učitavam Magnatune-ov katalog

en: Download Error
bs: Greška u preuzimanju

en: An error occurred while trying to authorize the download.
    The Magnatune server returned:
    %s
bs: Greška pri autorizaciji preuzimanju.
    Magnatune server je odgovorio sa:
    %s

en: Error
bs: Greška

en: An error occurred while trying to download the album.
    The error text is:
    %s
bs: Greška pri pokušaju preuzimanja albuma.
    Poruka greške je:
    %s

en: Downloading from Magnatune
bs: Preuzimanje sa Magnatune

en: Media Player Keys
bs: Prečice zvučnog programa

en: Control Rhythmbox using key shortcuts
bs: Kontrolišite Ritam kutiju koristeči prečice

en: MPRIS D-Bus interface
bs: MPRIS D-Bus interfejs

en: Provides an implementation of the MPRIS D-Bus interface specification
bs: Omogućuje ugrađivanje specifikacija interfejsa MPRIS D-Bus

en: Portable Players - MTP
bs: Prijenosni plejeri — MTP

en: Support for MTP devices (show the content, transfer, play from device)
bs: Podrška za MPT uređaje (prikazuje sadržaj, prijenos,pušta muziku sa uređaja)

en: Unable to open temporary file: %s
bs: Neuspjelo otvaranje privremene datoteke: %s

en: Media Player
bs: Medija plejer

en: Media player device error
bs: Greška u multimedijalnom uređaju

note: Translators: first %s is the djevice manufacturer, * second is the product nami.
en: Unable to open the %s %s device
bs: Neuspjelo otvaranje %s %s uređaja

en: Digital Audio Player
bs: Digitalni zvučni plejer

en: Unable to copy file from MTP device: %s
bs: Neuspjelo kopiranje datoteke iz MTP uređaja: %s

en: Not enough space in %s
bs: Nema dovoljno mjesta u %s

en: No space left on MTP device
bs: Nema više mjesta na MTP uređaju

en: Unable to send file to MTP device: %s
bs: Neuspjelo slanje datoteke u MTP uređaj: %s

en: Notification
bs: Obavještenje

en: Notification popups
bs: Iskačuče obavijesti

en: Previous
bs: Prethodno

en: Pause
bs: Pauza

en: Play
bs: Pokreni

en: Next
bs: Sljedeće

note: Translators: by Artist
en: by <i>%s</i>
bs: izvodi <i>%s</i>

note: Translators: from Album
en: from <i>%s</i>
bs: na albumu <i>%s</i>

en: Not Playing
bs: Ne svira

en: Power Manager
bs: Upravljač potrošnjom

en: Inhibit Power Manager from suspending the machine while playing
bs: Zabranjuje upravljanje potrošnjom računara u toku reprodukcije

en: Playing
bs: Svira

en: Python Console
bs: Python konzola

en: Interactive python console
bs: Interaktivna python konzola

en: Python Debugger
bs: Python-ovo uklanjanje grešaka

en: You can access the main window through the 'shell' variable :
bs: Možete pristupiti glavnom prozoru preko varijable 'shell' :

en: After you press OK, Rhythmbox will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in the file %s, it will use the default password ('rhythmbox').
bs: Nakon što pritisnete OK, Rhythmbox će čekati dok se ne povežete na njega preko winpdb ili rpdb2. Ako niste postavili debagesku lozinku u datoteci %s, koristiće se podrazumijevana ('rhythmbox').

en: Inform Zeitgeist about your activity
bs: Obavijestiti Zeitgeist o Vašoj aktivnosti

en: The GStreamer elements required for ReplayGain processing are not available. The missing elements are: %s
bs: Nisu dostupni dijelovi Gstrimera koji omogućavaju ujednačavanje zvuka. Potrebno je instalirati: %s

en: ReplayGain GStreamer plugins not available
bs: Nisu dostupni GStreamer-ovi dodaci za ujednačavanje

en: ReplayGain
bs: Ujednači

en: Use ReplayGain to provide a consistent playback volume
bs: Koristi ujednačavanje da omogućite istu jačinu zvuka na svim pjesmama

en: Radio (equal loudness for all tracks)
bs: Radio (jednaka jačina zvuka za sve pjesme)

en: Album (ideal loudness for all tracks)
bs: Album (idealna jačina zvuka za sve pjesme)

en: ReplayGain preferences
bs: Postavke ujednačavanja

en: ReplayGain _mode:
bs: _Režim ujednačavanja:

en: _Pre-amp:
bs: _Predpojačanje:

en: _Apply compression to prevent clipping
bs: _Primijeni kompresiju kako bi izbjegao isijecanje

en: Learn more about ReplayGain at replaygain.org
bs: Saznajte više o ujednačavanju zvuka na replaygain.org

en: Send tracks
bs: Pošalji pjesme

en: Send selected tracks by email or instant message
bs: Pošalji izabrane pjesme elektronskom poštom ili brzom porukom

en: Send to...
bs: Pošalji na...

en: SoundCloud
bs: Oblak zvuka

en: Browse and play sounds from SoundCloud®
bs: Razgledajte i puštajte zvuk sa Oblaka zvuka®

en: Search tracks
bs: Traži pjesme

en: Search tracks on SoundCloud
bs: Tražite pjesme na Oblaku zvuka

en: Search sets
bs: Traži skupove

en: Search sets on SoundCloud
bs: Tražite skupove na Oblaku zvuka

en: SoundCloud Sets
bs: Skupovi Oblaka zvuka

en: Search users
bs: Traži korisnike

en: Search users on SoundCloud
bs: Tražite korisnike na Oblaku zvuka

en: SoundCloud Users
bs: Korisnici Oblaka zvuka

en: Search groups
bs: Traži grupe

en: Search groups on SoundCloud
bs: Tražite grupe na Oblaku zvuka

en: SoundCloud Groups
bs: Grupe Oblaka zvuka

en: View '%(title)s' on SoundCloud
bs: Pregledaj „%(title)s“ na Oblaku zvuka

en: View '%(container)s' on SoundCloud
bs: Pregledaj „%(container)s“ na Oblaku zvuka

en: Low quality
bs: Nizak kvalitet

en: Normal quality
bs: Normalan kvalitet

en: High quality
bs: Visoki kvalitet

en: Fullscreen
bs: Preko cijelog ekrana

en: Quality
bs: Kvalitet

en: Visual Effect
bs: Vizuelni efekt

en: Visual Effects
bs: Vizuelni Efekti

en: Display
bs: Prikaz

en: Visualization
bs: Vizualizacija

en: Displays visualizations
bs: Prikazuje vizualizacije

en: Unable to load the feed. Check your network connection.
bs: Neuspjelo učitavanje dovoda. Provjerite mrežnu konekciju.

en: Unable to search for podcasts. Check your network connection.
bs: Neuspjelo traženje podemisije. Provjerite mrežnu konekciju.

en: Title
bs: Naslov

en: Author
bs: Autor

en: Episodes
bs: Epizode

en: Date
bs: Datum

en: New Episodes
bs: Nove epizode

en: New Downloads
bs: Nova preuzimanja

en: Downloading podcast
bs: Preuzimam podemisiju

en: Finished downloading podcast
bs: Završeno preuzimanje podemisije

en: New updates available from
bs: Dostupna su nova ažuriranja od

en: Error in podcast
bs: Greška u podemisiji

en: %s. Would you like to add the podcast feed anyway?
bs: %s. Da li svejedno želite da dodate dovod podemisije?

en: Error creating podcast download directory
bs: Greška pri kreiranju direktorija za preuzimanje podemisija

en: Unable to create the download directory for %s: %s
bs: Neuspjelo pravljenje direktorija za preuzimanje za %s: %s

en: Invalid URL
bs: Neispravan URL

en: The URL "%s" is not valid, please check it.
bs: URL "%s" nije ispravan, molim provjerite ga.

note: added as something else, probably iradio
en: URL already added
bs: URL već dodan

en: The URL "%s" has already been added as a radio station. If this is a podcast feed, please remove the radio station.
bs: URL "%s" je već dodan kao radio stanica. Ako je ovo dovod podemisije, uklonite radio stanicu.

en: The URL '%s' does not appear to be a podcast feed. It may be the wrong URL, or the feed may be broken. Would you like Rhythmbox to attempt to use it anyway?
bs: URL '%s' nije dovod podemisije. Možda je pogrešan URL ili je dovod pokvaren. Da li želite da Ritam kutija pokuša da ga koristi?

en: Podcast
bs: Podemisija

en: There was a problem adding this podcast: %s.  Please verify the URL: %s
bs: Desio se problem pri dodavanju podemisije: %s. Provjerite URL: %s

en: Unable to check file type: %s
bs: Ne mogu da provjerim tip datoteke: %s

en: Unexpected file type: %s
bs: Neočevivan tip datoteke: %s

en: Unable to parse the feed contents
bs: Neuspjela obrada sadržaja dovoda

en: The feed does not contain any downloadable items
bs: Dovod ne sadrži nijednu stavku koju možete preuzeti

en: Unable to display requested URI
bs: Neuspjelo prikazivanje traženog URL-a

en: Not Downloaded
bs: Nije preuzeto

en: Delete the podcast feed and downloaded files?
bs: Obrisati dovod podemisije i preuzete datoteke ?

en: If you choose to delete the feed and files, they will be permanently lost.  Please note that you can delete the feed but keep the downloaded files by choosing to delete the feed only.
bs: Ukoliko izaberete brisanje dovoda i datoteka one će biti trajno izgubljene.  Možete obrisati dovod zadržavajući preuzete datoteke izborom brisanja dovoda samo.

en: Delete _Feed Only
bs: Obriši samo _dovod

en: _Delete Feed And Files
bs: _Obriši dovod i datoteke

en: Downloaded
bs: Preuzeto

en: Failed
bs: Neuspjelo

en: Waiting
bs: Čekam

en: %d feed | All %d feeds
bs[0]: %d dovod
bs[1]: %d dovoda
bs[2]: %d dovoda

en: Podcast Error
bs: Greška u podemisiji

en: Delete the podcast episode and downloaded file?
bs: Obrisati epizodu podemisije i preuzete datoteke?

en: If you choose to delete the episode and file, they will be permanently lost.  Please note that you can delete the episode but keep the downloaded file by choosing to delete the episode only.
bs: Ukoliko izaberete brisanje epizode i datoteke one će biti trajno izgubljene.  Možete obrisati epizodu zadržavajući preuzete datoteke izborom obriši samo epizodu.

en: Delete _Episode Only
bs: Obriši samo _epizodu

en: _Delete Episode And File
bs: _Obriši i epizodu i datoteku

en: %d episode | %d episodes
bs[0]: %d epizoda
bs[1]: %d epizode
bs[2]: %d epizoda

en: Feed
bs: Dovod

note: ensure search instances exist
en: Search all fields
bs: Pretraži sva polja

en: Search podcast feeds
bs: Nađi dovode podemisije

en: Search podcast episodes
bs: Traži epizode podemisije

en: Don't start a new instance of Rhythmbox
bs: Ne pokrećite još jednu kopiju programa Rhythmbox

en: Quit Rhythmbox
bs: Izađi iz programa Rhythmbox

en: Check if Rhythmbox is already running
bs: Provjeri da li je Ritam mašina već pokrenuta

en: Don't present an existing Rhythmbox window
bs: Ne prikazuj postojeći prozor Ritam mašine

en: Jump to next song
bs: Idi na sljedeću pjesmu

en: Jump to previous song
bs: Idi na prethodnu pjesmu

en: Seek in current track
bs: Premotaj trenutnu pjesmu

en: Resume playback if currently paused
bs: Nastavi reprodukciju ukoliko je pauzirano

en: Pause playback if currently playing
bs: Zaustavi reprodukciju ukoliko je puštena

en: Toggle play/pause mode
bs: Izaberi režim izvođenja/pauze

en: Stop playback
bs: Zaustavi izvođenje

en: Play a specified URI, importing it if necessary
bs: Pusti određeni URL, uvezi je ako je neophodno

en: URI to play
bs: URI za izvođenje

en: Add specified tracks to the play queue
bs: Dodaj određenu pjesme zakazanu listu pjesama

en: Empty the play queue before adding new tracks
bs: Isprazni listu zakazanih prije dodavanja novih pjesama

en: Print the title and artist of the playing song
bs: Ispiši naslov i izvođača pjesme koja se reproducira

en: Print formatted details of the song
bs: Ispiši formatiranje podatke o pjesmi

en: Select the source matching the specified URI
bs: Uključi izvor koji odgovara zadanom URL

en: Source to select
bs: Izbor izvora

en: Activate the source matching the specified URI
bs: Pokreni izvor koji odgovara zadanom URL

en: Source to activate
bs: Pokreni izvor

en: Play from the source matching the specified URI
bs: Pusti muziku sa izvora koji odgovara zadanom URL

en: Source to play from
bs: Izvor za puštanje

en: Enable repeat playback order
bs: Omogući redoslijed ponavljanja

en: Disable repeat playback order
bs: Onemogući redoslijed ponavljanja

en: Enable shuffle playback order
bs: Omogući slučajni redoslijed

en: Disable shuffle playback order
bs: Onemogući slučajni redoslijed

en: Set the playback volume
bs: Podesi jačinu zvuka

en: Increase the playback volume
bs: Povećaj jačinu zvuka

en: Decrease the playback volume
bs: Smanji jačinu zvuka

en: Print the current playback volume
bs: Ispiši trenutnu jačinu zvuka

note: { "mute", 0, 0, G_OPTION_ARG_NONE, &mute, N_("Mute playback"), NULL }, { "unmute", 0, 0, G_OPTION_ARG_NONE, &unmute, N_("Unmute playback"), NULL },
en: Set the rating of the current song
bs: Ocijeni trenutnu pjesmu

en: Start interactive mode
bs: Započni interaktivni mod

en: n - Next track
bs: n - Slijedeća pjesma

en: p - Previous track
bs: p - Prethodna pjesma

en: space - Play/pause
bs: space - Pusti/pauziraj

en: s - Show playing track details
bs: s - Prikaži detalje pjesme koja svira

en: v - Decrease volume
bs: v - Smanji jačinu zvuka

en: V - Increase volume
bs: V - Pojačaj jačinu zvuka

en: h/? - Help
bs: h/? - Pomoć

en: q - Quit
bs: q - Prekini

en: Not playing
bs: Ne izvodi se

note: Translators: title by artist from album
en: %tt by %ta from %at
bs: %tt od %ta iz %at

note: Translators: title by artist
en: %tt by %ta
bs: %tt od %ta

note: Translators: title from album
en: %tt from %ta
bs: %tt iz %ta

note: Translators: %te is replaced with elapsed time, %td is replaced with track duration
en: [%te of %td]
bs: [%te od %td]

en: Paused
bs: Pauzirano

en: Seeked to %s
bs: Traži do %s

en: Now playing: %s %s
bs: Trenutno svira: %s %s

en: Unknown playback state: %s
bs: Nepoznato stanje reprodukcije: %s

en: Volume is now %.02f
bs: Jačina zvuka je sada %.02f

note: should print this before dbus setup, really
en: Press 'h' for help.
bs: Pritisni 'h' za pomoć.

en: Playback volume is %f.
bs: Jačina zvuka je %f.

en: Couldn't access %s: %s
bs: Nisam mogao da pristupim %s: %s

note: Translators: this is an example artist nami.  It should * not bje translated literally, but could bje replaced with * a local artist nami if desired.  Ensure the album nami * and song title are also replaced in this case.
en: The Beatles
bs: Zabranjeno pušenje

note: Translators: this is an example album nami.  If the * example artist nami is localised, this should bje replaced * with the nami of an album by that artist.
en: Help!
bs: I Bog vozi mercedes

note: Translators: this is an example song title.  If the example * artist and album names are localised, this should bje replaced * with the nami of the seventh song from the localised album.
en: Ticket To Ride
bs: Poso kuća birtija

note: Translators: the parameter here is a list of GStreamer plugins. * The plugin names are already translated.
en: Additional GStreamer plugins are required to play this file: %s
bs: Dodatni GStrimer-ovi dodaci su potrebni za puštanje ove datoteke: %s

en: invalid unicode in error message
bs: neispravan unikod u poruci greške

en: Empty file
bs: Prazna datoteka

en: Could not load the music database:
bs: Ne mogu da učitam bazu podataka muzike:

en: %ld minute | %ld minutes
bs[0]: %ld minut
bs[1]: %ld minuta
bs[2]: %ld minuta

en: %ld hour | %ld hours
bs[0]: %ld sat
bs[1]: %ld sata
bs[2]: %ld sati

en: %ld day | %ld days
bs[0]: %ld dan
bs[1]: %ld dana
bs[2]: %ld dana

note: Translators: the format is "X days, X hours and X minutes"
en: %s, %s and %s
bs: %s, %s i %s

note: Translators: the format is "X days and X hours" Translators: the format is "X days and X minutes" Translators: the format is "X hours and X minutes"
en: %s and %s
bs: %s i %s

en: Scanning
bs: Pretražujem

en: %d of %d
bs: %d od %d

en: All
bs: Sve

en: The database was created by a later version of Rhythmbox.  This version of Rhythmbox cannot read the database.
bs: Baza podataka je napravljena novijim izdanjem Ritam mašine.  Ovo izdanje ne može da pročita tu bazu.

en: Python Sample Plugin
bs: Primjer Python dodatka

en: A sample plugin in Python with no features
bs: Primjer dodatka u Python ne radi ništa

en: Python Source
bs: Python-ov izvor

en: Sample Plugin
bs: Primjer dodatka

en: A sample plugin in C with no features
bs: Primjer dodatka u C jeziku ne radi ništa

en: Vala Sample Plugin
bs: Primjer Vala dodatka

en: A sample plugin in Vala with no features
bs: Primjer dodatka u Vala jeziku ne radi ništa

en: Configure Plugins
bs: Podesi dodatke

en: Rhythmbox is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
bs: Rhythmbox je slobodan softver; možete je dijeliti i/ili je
    mijenjati pod uslovima GNU Opšte Javne Licence (GNU GPL) kako je
    objavljuje Zadužbina za Slobodni Softver (FSF); bilo verzije 2 te
    Licence, bilo (po vašem misljenju) koje novije verzije.

en: Rhythmbox is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
bs: Rhythmbox se dijeli u nadi da će biti od koristi, ali BEZ
    IKAKVIH GARANCIJA; čak i bez podrazumijevane garancije KORISNOSTI ili
    PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI.  Vidite GNU Opštu Javnu Licencu za
    više detalja.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with Rhythmbox; if not, write to the Free Software Foundation, Inc.,
    51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA
bs: Trebali ste da dobijete primjerak GNU Opšte Javne Licence uz Ritam kutiju;
    ako niste, pišite Zadužbini za Slobodni Softver (Free Software Foundation,
    Inc.), 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA

en: Maintainers:
bs: Održavaju:

en: Former Maintainers:
bs: Prethodno održavali:

en: Contributors:
bs: Doprinijeli:

en: Music management and playback software for GNOME.
bs: Program za upravljanje i puštanje muzike za GNOME.

en: Rhythmbox Website
bs: Web stranica Ritam kutije

en: Couldn't display help
bs: Neuspjelo prikazivanje pomoći

en: Enable debug output
bs: Omogući ispis nađenih grešaka

en: Enable debug output matching a specified string
bs: Omogući ispis nađenih grešaka koje se poklapaju sa unijetom frazom

en: Do not update the library with file changes
bs: Ne ažurirajte biblioteku sa promjenom datoteke

en: Do not register the shell
bs: Nemoj registrovati ljusku

en: Don't save any data permanently (implies --no-registration)
bs: Ne čuvaj nikakve podatke trajno (podrazumijeva --no-registration)

en: Disable loading of plugins
bs: Onemogući učitavanje dodataka

en: Path for database file to use
bs: Putanja za datoteku baze koja se koristi

en: Path for playlists file to use
bs: Putanja do datoteke sa listom pjesama

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
bs: %s
    Pokrenite „%s --help“ za potpun spisak opcija iz komandne linije.

en: MPEG Version 3.0 URL
bs: MPEG verzija 3.0 URL

en: Shoutcast playlist
bs: Shoutcast lista pjesama

en: XML Shareable Playlist Format
bs: XML oblik liste za dijeljenje

en: Unnamed playlist
bs: Neimenovana lista pjesama

en: The playlist file may be in an unknown format or corrupted.
bs: Lista pjesama može biti u nepoznatom formatu ili je oštećena.

en: Untitled Playlist
bs: Neimenovana lista pjesama

en: New Playlist
bs: Nova lista pjesama

en: Couldn't read playlist
bs: Ne može se pročitati listu pjesama

en: All Files
bs: Sve datoteke

en: Load Playlist
bs: Učitaj listu pjesama

en: Couldn't save playlist
bs: Ne mogu da sačuvam listu pjesama

en: Unsupported file extension given.
bs: Data je nepodržana ekstenzija datoteke.

en: Playlist %s already exists
bs: Lista pjesama %s već postoji

en: Unknown playlist: %s
bs: Nepoznata lista pjesama: %s

en: Playlist %s is an automatic playlist
bs: Lista pjesama %s je automatska

en: Error while saving song information
bs: Greška pri snimanju informacija o pjesmi

en: Pause playback
bs: Pauziraj izvođenje

en: Start playback
bs: Pokreni reprodukciju

note: Translators: %s is the song nami
en: %s (Paused)
bs: %s (pauzirano)

en: No registered source can handle URI %s
bs: Registrovani izvori ne mogu da otvore adresu %s

en: No registered source matches URI %s
bs: Registrovani izvori se ne poklapaju sa adresom %s

en: Unknown song URI: %s
bs: Nepoznat URL pjesme: %s

en: Unknown property %s
bs: Nepoznata osobina %s

en: Invalid property type %s for property %s
bs: Tip osobine %s za osobinu %s je nepoznat

en: Stream error
bs: Greška u protoku

en: Unexpected end of stream!
bs: Neočekivani kraj toka!

en: Playlist was empty
bs: Lista pjesama je bila prazna

en: Not currently playing
bs: Trenutno se ne reproducira

en: No previous song
bs: Nema prethodne pjesme

en: No next song
bs: Nema sljedeće pjesme

en: Couldn't stop playback
bs: Neuspjelo zaustavljanje reprodukcije

en: Playback position not available
bs: Nije dostupno proteklo vrijeme pjesme

en: Current song is not seekable
bs: Trenutna pjesma se ne može premotati

en: Couldn't start playback
bs: Reprodukcija ne može početi

en: Linear
bs: Linearno

en: Linear looping
bs: Linearna petlja

en: Random with equal weights
bs: Slučajan izbor sa jednakom težinom

en: Random by time since last play
bs: Slučajan izbor na osnovu vremena zadnje slušanog

en: Random by rating
bs: Slučajan izbor prema rangu

en: Random by time since last play and rating
bs: Slučajan izbor na osnovu vremena zadnje slušanog i ranga

en: Linear, removing entries once played
bs: Linijski, uklanja jednom preslušano

en: Failed to create the player: %s
bs: Nije uspio da počne sa puštanjem: %s

en: Rhythmbox Preferences
bs: Rhythmbox postavke

en: General
bs: Opšte

en: Playback
bs: Reprodukcija

en: The file "%s" already exists. Do you want to replace it?
bs: Datoteka %s već postoji. Želite li da je prepišete?

en: _Skip
bs: _Preskoči

en: _Replace
bs: _Zamijeni

en: S_kip All
bs: P_reskoči sve

en: Replace _All
bs: Zamijeni _sve

en: %d file cannot be transferred as it must be converted into a format supported by the target device but no suitable encoding profiles are available | %d files cannot be transferred as they must be converted into a format supported by the target device but no suitable encoding profiles are available
bs[0]: %d datoteka ne može biti prenešena jer mora biti pretvorena u format podržan ciljnim uređajem ali nisu dostupni odgovarajući profili kodiranja.
bs[1]: %d datoteke ne mogu biti prenešene jer moraju biti pretvorene u format podržan ciljnim uređajem ali nisu dostupni odgovarajući profili kodiranja.
bs[2]: %d datoteke ne mogu biti prenešene jer moraju biti pretvorene u format podržan ciljnim uređajem ali nisu dostupni odgovarajući profili kodiranja.

note: XXX should provide the option of picking a different format?
en: Additional software is required to encode media in your preferred format:
    %s
bs: Dodatni softver je potreban da kodira medij u vašem preferiranom formatu:
    %s

en: Additional software is required to convert %d file into a format supported by the target device:
    %s | Additional software is required to convert %d files into a format supported by the target device:
    %s
bs[0]: Dodatni softver je potreban da biste pretvorili %d datoteku u format podržan ciljnim uređajem:
    %s
bs[1]: Dodatni softver je potreban da biste pretvorili %d datoteke u format podržan ciljnim uređajem:
    %s
bs[2]: Dodatni softver je potreban da biste pretvorili %d datoteke u format podržan ciljnim uređajem:
    %s

en: Unable to transfer tracks
bs: Neuspjelo prenošenje pjesama

en: _Cancel the transfer
bs: _Otkaži prijenos

en: _Skip these files
bs: _Preskoči ove datoteke

en: _Install
bs: _Instaliraj

en: Search artists
bs: Nađi izvođače

en: Search composers
bs: Nađi kompozitore

en: Search albums
bs: Nađi albume

en: Search titles
bs: Nađi naslove

en: Search genres
bs: Pretraži žanrove

en: Unable to eject
bs: Ne mogu da izbacim

en: Unable to unmount
bs: Ne mogu da demontiram

en: Library
bs: Biblioteka

en: Stores
bs: Skladišta

en: Devices
bs: Uređaji

en: Shared
bs: Dijeljeno

note: set up info bar for triggering codec installation
en: Install Additional Software
bs: Instaliraj dodatni softver

en: Additional software is required to play some of these files.
bs: Dodatni softver je potreban da se izvedu neke od ovih datoteka.

en: Import Errors
bs: Greške pri uvozu

en: %d import error | %d import errors
bs[0]: %d greška pri uvozu
bs[1]: %d greške pri uvozu
bs[2]: %d grešaka pri uvozu

en: Artist/Artist - Album
bs: Izvođač/Izvođač - Album

en: Artist/Album
bs: Izvođač/Album

en: Artist - Album
bs: Izvođač - Album

en: Number - Title
bs: Broj pjesme - Naslov

en: Artist - Title
bs: Izvođač - Naslov

en: Artist - Number - Title
bs: Izvođač - Broj pjesme - Naslov

en: Artist (Album) - Number - Title
bs: Izvođač (Album) - Broj pjesme - Naslov

en: Number. Artist - Title
bs: Broj pjesme. Izvođač - Naslov

en: Constant bit rate
bs: Konstantan protok bita

en: Variable bit rate
bs: Promjenjiv protok bita

en: Music
bs: Muzika

en: Choose Library Location
bs: Izaberite putanju do biblioteke

en: Multiple locations set
bs: Postavljanje više putanja

en: Default settings
bs: Podrzumijevane postavke

en: Example Path:
bs: Primjer putanje:

en: Error transferring track
bs: Greška u prijenosu pjesme

en: Copying tracks to the library
bs: Kopiranje pjesama u biblioteku

en: Adding tracks to the library
bs: Dodavanje pjesama u datoteku

en: Syncing tracks to %s
bs: Sinhronizacija pjesama sa %s

en: You have not selected any music, playlists, or podcasts to transfer to this device.
bs: Niste izabrali pjesme, liste, niti podemisije za prebacivanje na ovaj uređaj.

en: There is not enough space on the device to transfer the selected music, playlists and podcasts.
bs: Nema dovoljno mjesta na uređaju da prebacim izabrane pjesme, liste pjesama ili podemisije.

en: %s Sync Settings
bs: %s podešavanje sinhronizacije

en: Sync with the device
bs: Sinhroniziraj sa uređajem

en: Don't sync
bs: Ne sinhronizuj

en: Missing Files
bs: Datoteke koje nedostaju

en: %d missing file | %d missing files
bs[0]: %d datoteka koja nedostaje
bs[1]: %d datoteke koja nedostaju
bs[2]: %d datoteke koja nedostaju

en: Remove from Playlist
bs: Ukloni sa liste pjesama

en: Play Queue
bs: Pusti zakazane pjesme

en: from
bs: od

en: by
bs: od

en: %d song | %d songs
bs[0]: %d pjesma
bs[1]: %d pjesme
bs[2]: %d pjesama

en: Connecting
bs: Povezujem se

en: Buffering
bs: Prikupljam

en: Transferring tracks to %s
bs: Slanje pjesama na %s

en: All Music
bs: Sva muzika

en: Other
bs: Ostalo

en: Available
bs: Dostupno

en: Image/label border
bs: Slika/rub okvira

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
bs: Širina okvira oko natpisa i slika u prozoru sa upozorenjima

en: Alert Type
bs: Tip upozorenja

en: The type of alert
bs: Tip upozorenja

en: Alert Buttons
bs: Dugmad upozorenja

en: The buttons shown in the alert dialog
bs: Dugmad prikazana u prozoru upozorenja

en: Show more _details
bs: Prikaži više _detalja

en: _OK
bs: _U redu

en: _No
bs: _Ne

en: _Yes
bs: _Da

en: _Open
bs: _Otvori

en: Lossless
bs: Bez gubitaka

en: Track
bs: Pjesma

en: Composer
bs: Kompozitor

en: Comment
bs: Komentar

en: Time
bs: Vrijeme

en: Year
bs: Godina

en: Rating
bs: Ocjena

en: Play Count
bs: Broj puštanja

en: Last Played
bs: Zadnje reprodukovano

en: Date Added
bs: Datum dodavanja

en: Last Seen
bs: Zadnji put viđena

en: Location
bs: Lokacija

en: Now Playing
bs: Trenutno puštena

en: Playback Error
bs: Greška u reprodukciji

en: Drop artwork here
bs: Prevucite omote albuma ovdje

en: Examining files
bs: Ispitaj datoteke

note: this isn't a terribly helpful message.
en: The location you have selected is on the device %s.
bs: Mjesto koje ste izabrali se nalazi na uređaju %s.

en: Show %s
bs: Prikaži %s

en: Import %d selected track | Import %d selected tracks
bs[0]: Učitaj %d selektiranu pjesmu
bs[1]: Učitaj %d selektirane pjesme
bs[2]: Učitaj %d selektiranih pjesama

en: Import %d listed track | Import %d listed tracks
bs[0]: Učitaj %d izlistanu pjesmu
bs[1]: Učitaj %d izlistane pjesme
bs[2]: Učitaj %d izlistanih pjesama

en: %d artist (%d) | All %d artists (%d)
bs[0]: %d izvođačt (%d)
bs[1]: Svi %d izvođači (%d)
bs[2]: Svi %d izvođači (%d)

en: %d album (%d) | All %d albums (%d)
bs[0]: %d album (%d)
bs[1]: %d albuma (%d)
bs[2]: Svih %d albuma(%d)

en: %d genre (%d) | All %d genres (%d)
bs[0]: %d žanr (%d)
bs[1]: %d žanra (%d)
bs[2]: %d žanrova (%d)

en: %d (%d) | All %d (%d)
bs[0]: %d (%d)
bs[1]: Sva %d (%d)
bs[2]: Svi %d (%d)

en: _New
bs: _Novo

en: Create Automatic Playlist
bs: Napravi automatski spisak pjesama

en: Edit Automatic Playlist
bs: Izmijeni automatsku listu pjesama

[ctx: query-criteria]
en: Title
bs: Naslov

[ctx: query-criteria]
en: Artist
bs: Izvođač

[ctx: query-criteria]
en: Composer
bs: Kompozitor

[ctx: query-criteria]
en: Album Artist
bs: Izvođač albuma

[ctx: query-criteria]
en: Genre
bs: Žanr

[ctx: query-criteria]
en: Year
bs: Godina

[ctx: query-criteria]
en: Rating
bs: Ocjena

[ctx: query-criteria]
en: Path
bs: Putanja

[ctx: query-criteria]
en: Comment
bs: Komentar

[ctx: query-criteria]
en: Play Count
bs: Broj puštanja

[ctx: query-criteria]
en: Track Number
bs: Broj pjesme

[ctx: query-criteria]
en: Disc Number
bs: Broj diska

[ctx: query-criteria]
en: Bitrate
bs: Protok bita

[ctx: query-criteria]
en: Duration
bs: Trajanje

[ctx: query-criteria]
en: Beats Per Minute
bs: Pulsa u minuti

[ctx: query-criteria]
en: Time of Last Play
bs: Vrijeme posljednjeg izvođenja

[ctx: query-criteria]
en: Time Added to Library
bs: Vrijeme dodano u biblioteku

[ctx: query-sort]
en: Artist
bs: Izvođač

en: _In reverse alphabetical order
bs: _Obrnuti redoslijed alfabeta

[ctx: query-sort]
en: Composer
bs: Kompozitor

[ctx: query-sort]
en: Album Artist
bs: Izvođač albuma

[ctx: query-sort]
en: Genre
bs: Žanr

[ctx: query-sort]
en: Title
bs: Naslov

[ctx: query-sort]
en: Rating
bs: Ocjena

en: W_ith more highly rated tracks first
bs: _Prvo pjesme sa največom ocjenom

[ctx: query-sort]
en: Play Count
bs: Broj puštanja

en: W_ith more often played songs first
bs: _Prvo najviše puštane pjesme

[ctx: query-sort]
en: Year
bs: Godina

en: W_ith newer tracks first
bs: _Prvo najnovije pjesme

[ctx: query-sort]
en: Duration
bs: Trajanje

en: W_ith longer tracks first
bs: _Prvo najduže pjesme

[ctx: query-sort]
en: Track Number
bs: Broj pjesme

en: _In decreasing order
bs: _U opadajućem redoslijedu

[ctx: query-sort]
en: Last Played
bs: Zadnje reprodukovano

en: W_ith more recently played tracks first
bs: _Prvo pjesme koje su zadnje puštane

[ctx: query-sort]
en: Date Added
bs: Datum dodavanja

en: W_ith more recently added tracks first
bs: _Prvo pjesme koju se nedavno dodane

[ctx: query-sort]
en: Comment
bs: Komentar

[ctx: query-sort]
en: Beats Per Minute
bs: Pulsa u minuti

en: W_ith faster tempo tracks first
bs: _Prvo pjesme sa najbržim tempom

en: contains
bs: sadrži

en: does not contain
bs: ne sadrži

en: equals
bs: jednako

en: not equal to
bs: nije jednako

en: starts with
bs: počinje sa

en: ends with
bs: završava sa

en: at least
bs: najmanje

note: matches if A >= B
en: at most
bs: najviše

note: Translators: this matches songs within 1-Jan-YEAR to 31-Dec-YEAR
en: in
bs: u

note: Translators: this matches songs before 1-Jan-YEAR or after 31-Dec-YEAR
en: not in
bs: nije u

note: Translators: this matches songs after 31-Dec-YEAR
en: after
bs: nakon

note: Translators: this matches songs before 1-Jan-YEAR
en: before
bs: prije

note: * Translators: this will match when within <value> of the current time * e.g. "in the last" "7 days" will match if within 7 days of the current time
en: in the last
bs: u proteklih

note: * Translators: this is the opposite of the above, and will match if not * within <value> of the current time
en: not in the last
bs: nije u proteklih

en: seconds
bs: sekunde

en: minutes
bs: minute

en: hours
bs: sati

en: days
bs: dani

en: weeks
bs: sedmice

en: No Stars
bs: Nema zvjezdica

en: %d Star | %d Stars
bs[0]: %d zvjezdica
bs[1]: %d zvjezdice
bs[2]: %d zvjezdica

en: Clear the search text
bs: Obriši tekst za pretragu

en: Select the search type
bs: Izaberite vrstu pretrage

en: Search
bs: Pretraži

en: _Search:
bs: _Traži:

en: _Back
bs: _Nazad

en: _Forward
bs: N_aprijed

en: Song Properties
bs: Osobine pjesme

en: Multiple Song Properties
bs: Osobine više pjesama

en: Unknown file name
bs: Nepoznato ime dokumenta

en: On the desktop
bs: Na radnoj površini

en: Unknown location
bs: Nepoznata lokacija
