rhythmbox 0 - en to hr translation catalogue (889 entries)

en: Could not create a temporary file to write to: %s
hr: Nemoguće stvaranje privremene datoteke zapisivanja: %s

en: Could not create a GStreamer sink element to write to %s
hr: Nemoguće stvaranje GStreamer elementa slivnika zapisivanja na %s

note: Translators: the parameter here is an error message ?
en: Failed to open output device: %s
hr: Neuspjelo otvaranje izlaznog uređaja: %s

en: Failed to create playbin element; check your GStreamer installation
hr: Neuspjelo stavranje playbin elementa; provjerite vašu GStreamer instalaciju

en: Failed to create %s element; check your GStreamer installation
hr: Neuspjelo stvaranje %s elementa; provjerite vašu GStreamer instalaciju

en: Failed to link new stream into GStreamer pipeline
hr: Neuspjelo povezivanje prijenosa u sustav GStreamera

en: Failed to start new stream
hr: Neuspjelo uključenje novog prijenosa

note: ?
en: Failed to open output device
hr: Neuspjelo otvaranje izlaznog uređaja

en: Failed to create GStreamer element; check your installation
hr: Neuspjelo stvaranje elementa GStreamera; provjerite instalaciju

en: Failed to create audio output element; check your installation
hr: Neuspjelo kreiranje elementa izlaznog zvuka; provjerite instalaciju

en: Failed to link GStreamer pipeline; check your installation
hr: Neuspjelo povezivanje sustava GStreamera; provjerite instalaciju

en: Failed to create GStreamer pipeline to play %s
hr: Neuspjelo stvaranje sustava GStreamera za reprodukciju %s

en: Recently Added
hr: Nedavno dodano

en: Recently Played
hr: Nedavno reproducirano

en: My Top Rated
hr: Najpopularnije

en: Rhythmbox
hr: Rhytmbox

en: Play and organize your music collection
hr: Organizirajte i reproducirajte svoju glazbenu kolekciju

en: Rhythmbox is a music management application, designed to work well under the GNOME desktop. In addition to music stored on your computer, it supports network shares, podcasts, radio streams, portable music devices (including phones), and internet music services such as Last.fm and Magnatune.
hr: Rhythmbox je aplikacija za upravljanje glazbom, dizajnirana tako da radi u GNOME radnom okruženju. Kao dodatak glazbi spremljenoj na vašem računalu, podržava mrežno dijeljenje, podcaste, radio streamove, prijenosne glazbene uređaje (uključujući mobitele) i internet glazbene usluge poput Last.fm i Magnatune.

en: Rhythmbox is Free software, based on GTK+ and GStreamer, and is extensible via plugins written in Python or C.
hr: Rhythmbox je slobodan softver, temeljen na GTK+ i GStreameru, i proširiv je putem priključaka napisanim u Pythonu ili C.

en: Music Player
hr: Glazbeni reproduktor

en: Rhythmbox Music Player
hr: Rhythmbox glazbeni reproduktor

en: Audio;Song;MP3;CD;Podcast;MTP;iPod;Playlist;Last.fm;UPnP;DLNA;Radio;
hr: Zvuk;Pjesma;MP3;CD;Podcast;MTP;iPod;Popis izvođenja;Last.fm;UPnP;DLNA;Radio;

en: _View
hr: _Pogled

en: Side Pane
hr: Bočna ploča

en: Play Queue in Side Pane
hr: Reproduciraj red čekanja u bočnoj ploči

en: Song Position Slider
hr: Klizač položaja pjesme

en: Album Art
hr: Slika albuma

en: Follow Playing Track
hr: Slijedi sviranu pjesmu

en: _Tools
hr: _Alati

en: _Preferences
hr: _Osobitosti

en: _Help
hr: _Priručnik

en: _About Rhythmbox
hr: _O Rhytmboxu

en: Add to Queue
hr: Dodaj na red čekanja

en: Add to Playlist
hr: Dodaj na popis izvođenja

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Cut
hr: Izreži

en: _Move to Trash
hr: _Premjesti u smeće

en: Browse this Genre
hr: Pregledaj ovaj žanr

en: Browse this Artist
hr: Pregledaj ovog izvođača

en: Browse this Album
hr: Pregledaj ovaj album

en: Pr_operties
hr: _Svojstva

en: songs
hr: pjesama

en: Minutes
hr: Minuta

en: Create automatically updating playlist where:
hr: Stvori popis izvođenja s automatskim nadopunjavanjem gdje:

en: A_dd if any criteria are matched
hr: _Dodaj ako bilo koji kriterij odgovara

en: _Add
hr: _Dodaj

en: _Limit to:
hr: _Ograniči na:

en: _When sorted by:
hr: _Kad je razvrstano po:

en: _New Playlist
hr: _Novi popis izvođenja

en: New _Automatic Playlist
hr: Novi _automatski popis izvođenja

en: _Load from File
hr: _Učitaj iz datoteke

en: _Check for New Devices
hr: Prov_jeri dostupnost novih uređaja

en: Cu_t
hr: Iz_reži

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: _Paste
hr: _Zalijepi

en: Select _All
hr: Odaberi _sve

en: D_eselect All
hr: U_kloni odabir

en: Add to Play Queue
hr: Dodaj u red čekanja

en: _Install additional software required to use this format
hr: _Instaliraj dodatni softver kojeg zahtijeva ovaj format

en: Transcode lossless files into this format
hr: Enkôdiraj lossless datoteke u ovaj format

en: Browser Views
hr: Prikaz preglednika

en: _Artists and albums
hr: _Izvođači i albumi

en: _Genres and artists
hr: _Vrste i izvođači

en: G_enres, artists and albums
hr: Vrst_e, izvođači i albumi

en: Visible Columns
hr: Prikazani stupci

en: Track _number
hr: Broj _pjesme

en: _Last played
hr: Poslje_dnja reprodukcija

en: _Artist
hr: _Izvođač

en: _Composer
hr: _Skladatelj

en: A_lbum
hr: _Album

en: _Year
hr: _Godina

en: _Quality
hr: _Kvaliteta

en: Lo_cation
hr: Lo_kacija

en: Ti_me
hr: _Vrijeme

en: _Rating
hr: _Ocjena

en: C_omment
hr: K_omentar

en: _Play count
hr: _Broj reprodukcije

en: Da_te added
hr: D_odano dana

en: _Genre
hr: _Žanr

en: Select a location containing music to add to your library:
hr: Odaberi lokaciju koja sadrži glazbu za dodavanje vašoj fonoteci:

en: Import
hr: Uvoz

en: Close
hr: Zatvori

en: Copy files that are outside the music library
hr: Kopiraj datoteke koje su izvan fonoteke

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: Library Location
hr: Lokacija fonoteke

en: _Music files are placed in:
hr: _Glazbene datoteke su smještene u:

en: _Browse...
hr: _Pretraži...

en: _Watch my library for new files
hr: _Nadgledaj fonoteku radi novih datoteka

en: Library Structure
hr: Struktura fonoteke

en: F_older hierarchy:
hr: _Hijerarhija mapa:

en: _File name:
hr: _Naziv datoteke:

en: _Preferred format:
hr: _Željeni format:

en: Artist/Artist - Album/Artist (Album) - 01 - Title.ogg
hr: Izvođač/Izvođač - Album/Izvođač (Album) - 01 - Naslov.ogg

en: Edit
hr: Uredi

en: Browse
hr: Pretraži

en: View All
hr: Prikaži sve

en: Media Player Properties
hr: Postavke medijskog reproduktora

en: _Close
hr: _Zatvori

en: Information
hr: Informacije

note: Translators: This refers to the usage of media space
en: Volume usage
hr: Korištenje uređaja

en: Preferred format
hr: Željeni format

en: Basic
hr: Osnovno

en: Sync Preferences
hr: Postavke usklađivanja

en: Sync Preview
hr: Pregled uskalđivanja

en: Sync
hr: Usklađivanje

en: _Properties
hr: _Svojstva

en: Player Backend
hr: Pozadinski program reproduktora

en: _Crossfade between tracks
hr: _Blagi prijelaz između zapisa

en: Crossfade Duration (Seconds)
hr: Trajanje prijelaza (sekunde)

en: _Edit...
hr: _Uredi...

en: _Rename
hr: _Preimenuj

en: _Queue All Tracks
hr: _Poredaj sve pjesme

en: _Shuffle Playlist
hr: _Naizmjenični popis izvođenja

en: _Save to File...
hr: _Spremi u datoteku....

en: By extension
hr: Prema vrsti datoteke

en: Save Playlist
hr: Spremi popis izvođenja

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Save
hr: _Spremi

en: Select playlist format:
hr: Odaberi format popisa izvođenja:

en: Playlist format
hr: Format popisa izvođenja

en: Playlist
hr: Popis izvođenja

en: Search for podcasts in the iTunes Store, or enter a podcast feed URL.
    Subscribe to podcasts to download new episodes as they are published.
hr: Pretražite podcaste u iTunes trgovini ili upišite URL kanala podcasta.
    Pretplatite se na podcaste za preuzimanje novih epizoda kada se objave.

en: Subscribe
hr: Pretplata

en: Title:
hr: Naslov:

en: Author:
hr: Autor:

en: Last updated:
hr: Zadnji put nadopunjeno:

en: Description:
hr: Opis:

en: Last episode:
hr: Zadnja epizoda:

en: Source:
hr: Izvor:

en: Language:
hr: Jezik:

en: Copyright:
hr: Autorska prava:

en: Details
hr: Pojedinosti

en: New Podcast Feed...
hr: Novi kanal podcasta...

en: Update All Feeds
hr: Nadopuni sve kanale

en: Update Podcast Feed
hr: Nadopuni kanal podcasta

en: Delete Podcast Feed
hr: Obriši kanal podcasta

en: Properties
hr: Svojstva

en: Download Episode
hr: Preuzmi epizodu

en: Cancel Download
hr: Prekini preuzimanje

en: Delete
hr: Obriši

en: Every hour
hr: Svaki sat

en: Every day
hr: Svaki dan

en: Every week
hr: Svaki tjedan

en: Manually
hr: Ručno

en: Podcast Downloads
hr: Preuzimanja podcasta

en: Check for _new episodes:
hr: Provjeri postoje li _nove epizode:

en: _Download location:
hr: Lokacija _preuzimanja:

en: Select Folder For Podcasts
hr: Odaberi mapu za Podcaste

en: Feed:
hr: Kanal:

en: Date:
hr: Datum:

en: _Rating:
hr: _Ocjena:

en: Play count:
hr: Broj reprodukcija:

en: Last played:
hr: Posljednja reprodukcija:

en: Bitrate:
hr: Brzina prijenosa:

en: Duration:
hr: Trajanje:

en: Download location:
hr: Lokacija preuzimanja:

en: Add
hr: Dodaj

en: Update
hr: Nadopuni

en: Remove from Play Queue
hr: Ukloni s reda čekanja

en: Shuffle Play Queue
hr: Naizmjenični red čekanja

en: Clear Play Queue
hr: Obriši red čekanja

en: Shuffle
hr: Naizmjenično

en: Clear
hr: Obriši

en: _Artist:
hr: _Izvođač:

en: _Genre:
hr: _Žanr:

en: _Year:
hr: _Godina:

en: _Disc number:
hr: _Disk broj:

en: Album a_rtist:
hr: I_zvođač albuma:

en: _Composer:
hr: _Skladatelj:

note: To translators: part of a phrase, for example, track 1 of 10 To translators: part of a phrase, for example, disc 1 of 2
en: of
hr: od

en: _Track count:
hr: _Broj pjesme:

en: Albu_m sort order:
hr: Redoslijed razvrstavanja albu_ma:

en: _Artist sort order:
hr: Redoslijed razvrstavanja _izvođača:

en: Album a_rtist sort order:
hr: Redoslijed razvrstavanja i_zvođača albuma:

en: _Composer sort order:
hr: _Redoslijed razvrstavanja skladatelja:

en: Sorting
hr: Razvrstavanje

en: _Title:
hr: _Naslov:

en: Track _number:
hr: Broj _pjesme:

en: Comm_ent:
hr: Komen_tar:

en: Error message
hr: Izvješće greške

en: File name:
hr: Naziv datoteke:

en: Location:
hr: Lokacija:

en: File size:
hr: Veličina datoteke:

en: Date added:
hr: Dodano datuma:

en: Current contents
hr: Trenutni sadržaj

en: Contents after sync
hr: Sadržaj nakon usklađivanja

en: Added files:
hr: Dodane datoteke:

en: Removed files:
hr: Uklonjene datoteke:

en: Never
hr: Nikada

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12:34 am"
en: Today %I:%M %p
hr: Danas %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12:34 am"
en: Yesterday %I:%M %p
hr: Jučer  %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 12:34 am"
en: %a %I:%M %p
hr: %a %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12:34 am"
en: %b %d %I:%M %p
hr: %d %b %H:%M

note: impossible time or broken locale settings we really do need to fix this so untagged entries actually have NULL rather than * a translated string. don't search for 'unknown' when we don't have the artist or title information Translators: unknown track title
en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Too many symlinks
hr: Previše simboličkih poveznica

en: Cannot get free space at %s: %s
hr: Nemoguće doznati slobodan prostor na %s: %s

en: %d:%02d of %d:%02d remaining
hr: preostalo %d:%02d od %d:%02d

en: %d:%02d:%02d of %d:%02d:%02d remaining
hr: preostalo %d:%02d:%02d od %d:%02d:%02d

en: %d:%02d of %d:%02d
hr: %d:%02d od %d:%02d

en: %d:%02d:%02d of %d:%02d:%02d
hr: %d:%02d:%02d od %d:%02d:%02d

en: Unable to write tags to this file as it contains multiple streams
hr: Zapisivanje oznaka u ovu datoteku nije moguće jer sadrži višestruka strujanja

en: Unable to write tags to this file as it is not encoded in a supported format
hr: Zapisivanje oznaka u ovu datoteku nije moguće jer nije enkôdirana u podržani format

en: Failed to create a source element; check your installation
hr: Neuspjelo stvaranje odredišnog elementa; provjerite vašu instalaciju

en: Failed to create the 'decodebin' element; check your GStreamer installation
hr: Neuspjelo stvaranje 'decodebin' elementa; provjerite vašu GStreamer instalaciju

en: Failed to create the 'giostreamsink' element; check your GStreamer installation
hr: Neuspjelo stvaranje 'giostreamsink' elementa. Provjerite svoju GStreamer instalaciju

en: File corrupted during write
hr: Datoteka je oštećena pri zapisivanju

en: Android devices
hr: Android uređaji

en: Support for Android 4.0+ devices (via MTP)
hr: Podrška za Android 4.0+ uređaje (putem MTP)

en: Serial number:
hr: Serijski broj:

en: Manufacturer:
hr: Proizvođač:

en: Audio formats:
hr: Glazbeni formati:

en: System
hr: Sustav

en: Device _name:
hr: _Naziv uređaja:

en: Tracks:
hr: Pjesme:

en: Playlists:
hr: Popisi izvođenja:

en: No storage areas found on this device. You may need to unlock it and enable MTP.
hr: Nema pronađenih prostora pohrane na ovom uređaju. Trebate ga otključati i omogućiti MTP.

en: Scanning %s
hr: Pretraživanje %s

en: Error mounting Android device
hr: Greška montiranja Android uređaja

en: Cover art search
hr: Pretraga omota albuma

en: Fetch album covers from the Internet
hr: Preuzmi omote albuma s interneta

en: _Fetch
hr: _Preuzmi

en: _Browse
hr: _Pretraživanje

en: Select new artwork
hr: Odaberi novu sliku omota

en: _Select
hr: _Odaberi

en: Artist s_ort order:
hr: Redoslijed r_azvrstavanja izvođača:

en: _Disc:
hr: _Disk:

en: Audio CD Player
hr: Reproduktor Glazbenog CD-a

en: Support for playing of audio CDs as music source
hr: Podrška reprodukcije glazbenih CD-a kao glazbenog izvora

en: Extract
hr: Izdvoji

en: Eject
hr: Izbaci

en: Reload
hr: Ponovo učitaj

en: Could not find a GStreamer CD source plugin
hr: Nemoguć pronalazak GStreamer CD priključak izvora

en: Select tracks to be extracted
hr: Odaberite pjesme za izdvajanje

en: <Invalid unicode>
hr: <Neispravan unikôd>

en: S_ubmit Album
hr: P_ošalji album

en: H_ide
hr: S_akrij

en: Could not find this album on MusicBrainz.
hr: Ovaj album nije pronađen na MusicBrainzu.

en: You can improve the MusicBrainz database by adding this album.
hr: MusicBrainz bazu podataka možete unaprijediti dodajući ovaj album.

en: _Retry
hr: _Pokušaj ponovno

en: Could not search MusicBrainz for album details.
hr: Nemoguća pretraga MusicBrainz za pojedinosti albuma.

en: Could not read the CD device.
hr: Nemoguće čitanje CD uređaja.

en: This disc matches multiple albums. Select the correct album.
hr: Ovaj disk se podudara s više albuma. Odaberite ispravan album.

en: Track %u
hr: Pjesma %u

en: Not found
hr: Nije pronađeno

en: Unable to connect to Musicbrainz server
hr: Nemoguće povezivanje s Musicbrainz poslužiteljem

en: Musicbrainz server error
hr: Greška Musicbrainz poslužitelja

en: Submits song information to Last.fm and plays Last.fm radio streams
hr: Šalje informacije o pjesmi na Last.fm i reproducira Last.fm radio streamove

en: Which Audioscrobbler services do you wish to use?
hr: Koje Audioscrobbler usluge želite koristiti?

en: Logout
hr: Odjava

en: View your profile
hr: Pogledajte svoj profil

en: Submit listening data
hr: Pošalji podatke o slušanju

en: Queued tracks:
hr: Red pjesama:

en: Tracks submitted:
hr: Pjesama poslano:

en: Last submission time:
hr: Vrijeme zadnjeg slanja:

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Submission statistics
hr: Statistika slanja

en: Create a Radio Station
hr: Stvori radio stanicu

en: Type:
hr: Vrsta:

en: Create Station
hr: Stvori stanicu

en: Recently Listened Tracks
hr: Nedavno slušane pjesme

en: Top Artists
hr: Najpopularniji izvođači

en: Recommendations
hr: Preporuke

en: Top Tracks
hr: Najpopularnije pjesme

en: Loved Tracks
hr: Omiljene pjesme

en: OK
hr: U redu

en: Logging in
hr: Prijavljujem se

en: Request failed
hr: Zahtjev nije uspio

en: Authentication error
hr: Greška ovjere

en: Clock is not set correctly
hr: Sat nije ispravno postavljen

en: This version of Rhythmbox has been banned.
hr: Ova inačica Rhythmboxa je zabranjena.

en: Track submission failed too many times
hr: Slanje zapisa nije uspjelo više puta

en: Love
hr: Sviđa mi se

en: Ban
hr: Zabrani

en: Download
hr: Preuzmi

en: You are not currently logged in.
hr: Trenutno niste prijavljeni.

en: Log in
hr: Prijava

en: Waiting for authentication...
hr: Čekanje ovjere...

en: Cancel
hr: Odustani

en: Authentication error. Please try logging in again.
hr: Greška ovjere. Pokušajte se ponovno prijaviti.

en: Connection error. Please try logging in again.
hr: Greška pri povezivanju. Pokušajte se ponovno prijaviti.

en: My Library
hr: Moja fonoteka

en: My Recommendations
hr: Moje preporuke

en: My Neighbourhood
hr: Moje susjedstvo

en: %s plays
hr: %s reprodukcija

note: Translators: %s is the name of the audioscrobbler service, for example "Last.fm". * This is the label for menu item which when activated will take the user to the * artist/track's page on the service's website.
en: _View on %s
hr: _Prikaži na %s

en: Listen to _Similar Artists Radio
hr: Slušajte radio _sličnih izvođača

en: Listen to _Top Fans Radio
hr: Slušajte _napopularnije radio stanice

note: Translators: describes a radio stream playing tracks similar to those by an artist. * Followed by a text entry box for the artist name.
en: Similar to Artist:
hr: Slično izvođaču:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks listened to by the top fans of * a particular artist.  Followed by a text entry box for the artist name.
en: Top Fans of Artist:
hr: Najveći fanovi izvođača:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks from the library of a particular * user.  Followed by a text entry box for the user name.
en: Library of User:
hr: Fonoteka korisnika:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks played by users similar to a * particular user.  Followed by a text entry box for the user name.
en: Neighbourhood of User:
hr: Susjedstvo korisnika:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks that a particular user has marked * as loved.  Followed by a text entry box for the user name.
en: Tracks Loved by User:
hr: Omiljene pjesme korisnika:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks recommended to a particular user. * Followed by a text entry box for the user name.
en: Recommendations for User:
hr: Preporuke za korisnika:

note: Translators: a type of station named "Mix Radio" by Last.fm. * See http://blog.last.fm/2010/10/29/mix-radio-a-new-radio-station for a description of it. * Followed by a text entry box for the user name.
en: Mix Radio for User:
hr: Mix radio za korisnika:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks tagged with a particular tag. * Followed by a text entry box for the tag.
en: Tracks Tagged with:
hr: Pjesme označene s:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks often listened to by members of * a particular group. Followed by a text entry box for the group name.
en: Listened by Group:
hr: Preslušala grupa:

note: Translators: I have chosen these names for the radio stations based upon * what last.fm's website uses or what I thought to be sensible. Translators: station is built from artists similar to the artist %s
en: %s Radio
hr: %s radio

note: Translators: station is built from the artist %s's top fans
en: %s Fan Radio
hr: %s fan radio

note: Translators: station is built from the library of the user %s
en: %s's Library
hr: Fonoteka korisnika %s

note: Translators: station is built from the "neighbourhood" of the user %s. * Last.fm uses "neighbourhood" to mean other users with similar music tastes
en: %s's Neighbourhood
hr: Susjedstvo korisnika %s

note: Translators: station is built from the tracks which have been "loved" by the user %s
en: %s's Loved Tracks
hr: %s: omiljene pjesme

note: Translators: station is built from the tracks which are recommended to the user %s
en: %s's Recommended Radio
hr: Radio preporuke korisnika %s

note: Translators: station is the "Mix Radio" for the user %s. * See http://blog.last.fm/2010/10/29/mix-radio-a-new-radio-station for description.
en: %s's Mix Radio
hr: Mix radio korisnika %s

note: Translators: station is built from the tracks which have been "tagged" with %s. * Last.fm lets users "tag" songs with any string they wish. Tags are usually genres, * but nationalities, record labels, decades and very random words are also common
en: %s Tag Radio
hr: %s oznaka radija

note: Translators: station is built from the library of the group %s
en: %s Group Radio
hr: %s: grupni radio

en: Error tuning station: no response
hr: Greška pri podešavanju stanice: nema odgovora

note: Invalid station url
en: Invalid station URL
hr: Neispravan URL stanice

note: Subscriber only station Translators: %s is the name of the audioscrobbler service, for example "Last.fm". * This message indicates that to listen to this radio station the user needs to be * a paying subscriber to the service.
en: This station is only available to %s subscribers
hr: Ova stanica je dostupna samo %s pretplatnicima

note: Not enough content
en: Not enough content to play station
hr: Nema dovoljno sadržaja za reprodukciju stanice

note: Deprecated station Translators: %s is the name of the audioscrobbler service, for example "Last.fm". * This message indicates that the service has deprecated this type of station.
en: %s no longer supports this type of station
hr: %s više ne podržava ovu vrstu stanice

note: Other error
en: Error tuning station: %i - %s
hr: Greška pri podešavanju stanice: %i - %s

en: Error tuning station: unexpected response
hr: Greška pri podešavanju stanice: neočekivani odgovor

en: Error tuning station: invalid response
hr: Greška pri podešavanju stanice: neispravan odgovor

en: Audio CD Recorder
hr: Snimač glazbenih CD-a

en: Record audio CDs from playlists and duplicate audio CDs
hr: Snimi glazbene CD-e iz popisa izvođenja i umnoži glazbene CD-e

en: Rhythmbox could not duplicate the disc
hr: Rhythmbox nije mogao umnožiti ovaj disk

en: Rhythmbox could not record the audio disc
hr: Rhythmbox nije mogao snimiti glazbeni disk

en: Unable to build an audio track list
hr: Nemoguće stvaranje popisa glazbenih zapisa

en: Unable to write audio project file %s: %s
hr: Zapisivanje datoteke glazbenog projekta %s nije moguće: %s

en: Unable to write audio project
hr: Zapisivanje glazbenog projekta nije moguće

en: Unable to create audio CD project
hr: Nemoguće stvaranje projekta glazbenog CD-a

en: Create Audio CD...
hr: Stvori glazbeni CD...

en: Duplicate Audio CD...
hr: Umnoži glazbeni CD...

en: Albums
hr: Albumi

note: Translators: 'top' here means 'most popular'.  %s is replaced by the artist name.
en: Loading top albums for %s
hr: Učitavanje najpopularnijih albuma za %s

en: Artist
hr: Izvođač

en: Loading biography for %s
hr: Učitavanje životopisa za %s

en: Context Pane
hr: Ploča dodataka

en: Show information related to the currently playing artist and song.
hr: Prikaži informacije povezane s trenutnim izvođačem i pjesmom.

en: This information is only available to Last.fm users. Ensure the Last.fm plugin is enabled, select Last.fm in the side pane, and log in.
hr: Ova informacija je dostupna jedino Last.fm korisnicima. Provjerite je li Last.fm priključak omogućen, odaberite Last.fm u bočnoj traci i prijavite se.

en: Links
hr: Poveznice

en: No artist specified.
hr: Nije određen nijedan izvođač.

en: Lyrics
hr: Tekst pjesme

en: Loading lyrics for %s by %s
hr: Učitavanje teksta pjesme %s izvođača %s

en: Lyrics not found
hr: Tekst nije pronađen

en: Hide all tracks
hr: Sakrij sve pjesme

en: Show all tracks
hr: Prikaži sve pjesme

en: Top albums by %s
hr: Najpopularniji albumi prema %s

en: %s (%d track) | %s (%d tracks)
hr[0]: %s (%d zapis)
hr[1]: %s (%d zapisa)
hr[2]: %s (%d zapisa)

en: Track list not available
hr: Pjesma nije dostupna

en: Unable to retrieve album information:
hr: Preuzimanje informacija o albumu nije uspjelo:

en: No information available
hr: Informacije nisu dostupne

en: Unable to retrieve artist information:
hr: Preuzimanje informacija o izvođaču nije uspjelo:

en: DAAP Music Sharing
hr: DAAP glazbeno dijeljenje

en: Share music and play shared music on your local network
hr: Dijelite i slušajte glazbu preko lokalne mreže

en: Sharing
hr: Dijeljenje

en: _Look for touch Remotes
hr: _Traži daljinske upravljače osjetljive na dodir

en: _Share my music
hr: _Dijeli moju glazbu

en: Library _name:
hr: _Naziv fonoteke:

en: Forget known Remotes
hr: Zaboravi poznate daljinske upravljače

en: Require _password:
hr: Zahtijevaj lozinku:

en: Add Remote
hr: Dodaj daljinski upravljač

en: Please enter the passcode displayed on your device.
hr: Upišite lozinku prikazanu na vašem uređaju.

en: Could not pair with this Remote
hr: Nemoguće uparivanje s ovim daljinskim upravljačem

en: You can now control Rhythmbox through your Remote
hr: Rhythmboxom sada možete upravljati pomoću daljinskog upravljača

en: Disconnect
hr: Prekini povezivanje

en: Connect to DAAP share...
hr: Povezivanje s DAAP dijeljenjem...

en: New DAAP share
hr: Novo DAAP dijeljenje

en: Host:port of DAAP share:
hr: Poslužitelj:ulaz DAAP dijeljene usluge:

en: %s's Music
hr: %s: glazba

en: The music share '%s' requires a password to connect
hr: Za pristup dijeljenoj glazbi na '%s' potrebno je upisati lozinku

en: Retrieving songs from music share
hr: Preuzimam pjesme iz usluge dijeljenja glazbe

en: Could not connect to shared music
hr: Nemoguće povezivanje s dijeljenom glazbom

en: Connecting to music share
hr: Povezivanje s dijeljenom glazbom

en: Connecting...
hr: Povezivanje...

en: Could not pair with this Remote.
hr: Uparivanje s ovim daljinskim upravljačem nije uspjelo.

en: Remotes
hr: Daljinski upravljači

en: MediaServer2 D-Bus interface
hr: MediaServer2 D-Bus sučelje

en: Provides an implementation of the MediaServer2 D-Bus interface specification
hr: Omogućava primjenu MediaServer2 D-Bus specifikaciju sučelja

en: All Tracks
hr: Svi zapisi

en: Artists
hr: Izvođači

en: Genres
hr: Žanrovi

en: Playlists
hr: Popisi izvođenja

en: Support for FM radio broadcasting services
hr: Podrška za usluge emitiranja FM radija

en: New
hr: Novi

en: New FM Radio Station
hr: Nova FM radio stanica

en: Frequency of radio station
hr: Frekvencija radio stanice

en: Portable Players
hr: Prijenosni reproduktori

en: Support for generic audio player devices (plus PSP and Nokia 770)
hr: Podrška izvornim glazbenim uređajima (te PSP-u i Nokiji 770)

en: New Playlist on %s
hr: Novi popis izvođenja na %s

en: Add to New Playlist
hr: Dodaj na novi popis izvođenja

en: Advanced
hr: Napredno

en: Grilo media browser
hr: Grilo media preglednik

en: Browse various local and Internet media sources
hr: Pretražujte razne lokalne i Internet izvore multimedije

en: Fetch more tracks
hr: Preuzmi više zapisa

en: Only showing %d result | Only showing %d results
hr[0]: Prikazuje se samo %d rezultat
hr[1]: Prikazuje se samo %d rezultata
hr[2]: Prikazuje se samo %d rezultata

en: IM Status
hr: IM stanje

en: Updates IM status according to the current song (works with Empathy and Pidgin)
hr: Nadopunjuje IM status prema trenutnoj pjesmi (radi sa Empathyjem, Gossipom, i Pidginom)

en: ♫ Listening to music... ♫
hr: ♫ Sluša glazbu... ♫

en: iPod _name:
hr: _Naziv iPoda:

en: Podcasts:
hr: Podcasti:

en: Device node:
hr: Čvor uređaja:

en: Mount point:
hr: Točka montiranja:

en: Database version:
hr: Inačica baze podataka:

en: Firmware version:
hr: Inačica firmvera:

en: iPod detected
hr: iPod prepoznat

en: _Initialize
hr: _Pokretanje

en: _Name:
hr: _Naziv:

en: Rhythmbox has detected a device that is probably an uninitialized or corrupted iPod. It must be initialized before Rhythmbox can use it, but this will destroy any song metadata already present. If you wish Rhythmbox to initialize the iPod, please fill in the information below. If the device is not an iPod, or you do not wish to initialize it, please click cancel.
hr: Rhythmbox je prepoznao uređaj koji vjerojatno nije pokrenut ili je oštećeni iPod. Prije nego što ga Rhythmbox može koristiti mora se pokrenuti, no ovo će uništiti bilo kakve postojeće metapodatke. Ako želite da Rhythmbox pokrene iPod, ispunite informacije u nastavku. Ako uređaj nije iPod ili ga ne želite pokrenuti, kliknite na Odustani.

en: Do you want to initialize your iPod?
hr: Želite li pokrenuti svoj iPod?

en: Portable Players - iPod
hr: Prijenosni reproduktori - iPod

en: Support for Apple iPod devices (show the content, play from device)
hr: Podrška uređajima Apple iPod (prikazuje sadržaj, svira iz uređaja)

en: New playlist
hr: Novi popis izvođenja

en: Unable to initialize new iPod
hr: Nemoguće pokrenuti novi iPod

en: Podcasts
hr: Podcasti

en: Internet Radio
hr: Internetski radio

en: Support for broadcasting services transmitted via the Internet
hr: Podrška za usluge emitiranja putem Interneta

en: Remove
hr: Ukloni

en: Genre
hr: Žanr

en: Search your internet radio stations
hr: Pretražite svoje Internet radio stanice

en: %d station | %d stations
hr[0]: %d stanica
hr[1]: %d stanice
hr[2]: %d stanica

note: should prevent multiple dialogs?  going to kill this nonsense anyway soon..
en: New Internet Radio Station
hr: Nova internet radio stanica

en: URL of internet radio station:
hr: URL internetske radio stanice:

en: %s Properties
hr: %s svojstva

en: Unable to change station property
hr: Nemoguća promjena svojstva stanice

en: Unable to change station URI to %s, as that station already exists
hr: Nemoguća promjena URI-ja postojeće stanice u %s

en: L_ocation:
hr: L_okacija:

en: Control Rhythmbox using an infrared remote control
hr: Upravljanje Rhythmboxom pomoću infracrvenog daljinskog upravljača

en: Submit your listens to ListenBrainz
hr: Pošaljite svoje podatke slušanja na ListenBrainz

en: User token:
hr: Korisnički token:

en: To submit your listens to ListenBrainz, enter your ListenBrainz user token below. You can see your user token in your <a href="https://listenbrainz.org/profile/">user profile</a>.
hr: Kako bi poslali svoje podatke slušanja na ListenBrainz, upišite svoj ListenBrainz korisnički token ispod. Možete vidjeti svoj token u vašem <a href="https://listenbrainz.org/profile/">korisničkom profilu</a>.

en: Choose lyrics folder...
hr: Odaberite mapu za tekstove pjesama...

en: Song Lyrics
hr: Tekst pjesme

en: Fetch song lyrics from the Internet
hr: Preuzmite tekstove pjesama s interneta

en: Search engines
hr: Pretraživači

en: Browse...
hr: Pretraži...

en: Lyrics Folder
hr: Mapa tekstova pjesama

en: No lyrics found
hr: Nema pronađenog teksta pjesme

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Search again
hr: _Ponovno pretraži

en: Searching for lyrics...
hr: Pretraživanje teksta pjesme...

en: Magnatune online music store
hr: Magnatune internet glazbena trgovina

en: Magnatune is an online record label that is not evil.
hr: Magnatune je internetska izdavačka kuća koja nije zla.

en:     * Free listening of all songs
hr:     * Besplatno preslušavanje svih pjesama

en:     * Paid members get totally unlimited downloading of the entire catalog (no other service allows that)
hr:     * Korisnici koji plaćaju članarinu mogu neograničeno preuzeti cijeli katalog (nijedna druga usluga to ne omogućuje)

en:     * 10% of your Magnatune membership fees goes to Rhythmbox/GNOME - it's worth joining
hr:     * 10% od vaše Magnatune članarine ide Rhythmboxu/GNOMU - isplati se pridružiti se

en:     * Open-Source friendly file formats: MP3s and WAVs, but also OGG and FLAC files.
hr:     * Formati datoteka koji su prijateljski nastrojeni prema otvorenom kôdu: MP3 i WAV, kao i  OGG i FLAC datoteke.

en:     * All albums and artists hand-picked
hr:     * Svi albumi i izvođači su podrobno odabrani

en: You can find more information at
hr: Više informacija možete saznati na

en: Download Album
hr: Preuzmi album

en: Artist Info
hr: Informacije izvođača

en: Magnatune Store
hr: Trgovina Magnatune

en: Adds support to Rhythmbox for playing and purchasing from the Magnatune online music store
hr: Omogućuje Rhythmboxu reprodukciju i kupovanje s internetske glazbene trgovine Magnatune

en: January (01)
hr: Siječanj (01)

en: February (02)
hr: Veljača (02)

en: March (03)
hr: Ožujak (03)

en: April (04)
hr: Travanj (04)

en: May (05)
hr: Svibanj (05)

en: June (06)
hr: Lipanj (06)

en: July (07)
hr: Srpanj (07)

en: August (08)
hr: Kolovoz (08)

en: September (09)
hr: Rujan (09)

en: October (10)
hr: Listopad (10)

en: November (11)
hr: Studeni (11)

en: December (12)
hr: Prosinac (12)

en: $8 US (typical)
hr: $8 US (uobičajeno)

en: $10 US (better than average)
hr: $10 US (bolje od prosjeka)

en: $12 US (generous)
hr: $12 US (velikodušno)

en: $15 US (VERY generous!)
hr: $15 US (VEOMA velikodušno!)

en: $18 US (We love you!)
hr: $18 US (Volimo vas!)

en: Ogg Vorbis
hr: Og Vorbis

en: Magnatune Information
hr: Magnatune: informacije

en: I don't have a Magnatune account
hr: Nemam  Magnatune račun

en: I have a streaming account
hr: Imam streaming račun

en: I have a download account
hr: Imam račun preuzimanja

en: Username:
hr: Korisničko ime:

en: Password:
hr: Lozinka:

en: Preferred audio _format:
hr: Željeni zvučni _format:

en: Get an account at
hr: Otvorite korisnički račun na:

en: Find out about Magnatune at
hr: Saznajte više o Magnatuneu na

en: Couldn't download album
hr: Nemoguće preuzimanje albuma

en: You must have a library location set to download an album.
hr: Kako biste mogli preuzeti album, morate imati određenu lokaciju fonoteke.

en: Unable to load catalog
hr: Nemoguće učitati katalog

en: Rhythmbox could not understand the Magnatune catalog, please file a bug.
hr: Rhythmbox nije razumio Magantunov katalog, prijavite grešku.

en: Loading Magnatune catalog
hr: Učitavanje Magnatunovog kataloga

en: Download Error
hr: Greška pri preuzimanju

en: An error occurred while trying to authorize the download.
    The Magnatune server returned:
    %s
hr: Došlo je do greške pri ovjeri preuzimanja.
    Magnatune poslužitelj je odgovorio:
    %s

en: Error
hr: Greška

en: An error occurred while trying to download the album.
    The error text is:
    %s
hr: Došlo je do greške pri preuzimanju albuma.
    Tekst greške je:
    %s

en: Downloading from Magnatune
hr: Preuzimanje s Magnatuna

en: MPRIS D-Bus interface
hr: MPRIS D-Bus sučelje

en: Provides an implementation of the MPRIS D-Bus interface specification
hr: Omogućuje primjenu MPRIS D-Bus specifikaciju sučelja

en: Portable Players - MTP
hr: Prenosivi reproduktori - MTP

en: Support for MTP devices (show the content, transfer, play from device)
hr: Podrška uređajima MTP (prikazuje sadržaj, prenosi i svira s uređaja)

en: Media Player
hr: Multimedijski reproduktor

en: Media player device error
hr: Greška medijskog uređaja

note: Translators: first %s is the device manufacturer, * second is the product name.
en: Unable to open the %s %s device
hr: Otvaranje uređaja %s %s nije moguće

en: Digital Audio Player
hr: Digitalni reproduktor zvuka

en: Unable to copy file from MTP device: %s
hr: Nemoguće kopiranje datoteke s MTP uređaja: %s

en: Not enough space in %s
hr: Nedovoljno prostora na %s

en: Unable to open temporary file: %s
hr: Nemoguće otvaranje privremene datoteke: %s

en: No space left on MTP device
hr: Ponestalo slobodnog prostora na MTP uređaju

en: Unable to send file to MTP device: %s
hr: Slanje na MTP uređaj nije uspjelo: %s

en: Notification
hr: Obavijest

en: Notification popups
hr: Skočni prozori obavijesti

en: Previous
hr: Prijašnje

en: Pause
hr: Pauza

en: Play
hr: Reproduciraj

en: Next
hr: Sljedeće

note: Translators: by Artist
en: by <i>%s</i>
hr: od <i>%s</i>

note: Translators: from Album
en: from <i>%s</i>
hr: s albuma <i>%s</i>

en: Not Playing
hr: Trenutno se ne svira

en: Power Manager
hr: Upravitelj napajanjem

en: Inhibit Power Manager from suspending the machine while playing
hr: Zabranite suspenziju računala zbog štednje energije dok se reproducira glazba

en: Playing
hr: Reprodukcija

en: Python Console
hr: Python konzola

en: Interactive python console
hr: Interaktivna Python konzola

en: Python Debugger (winpdb)
hr: Python otklanjatelj grešaka (winpdb)

en: Python Debugger (debugpy)
hr: Python otklanjatelj grešaka (debugpy)

en: You can access the main window through the 'shell' variable :
hr: Možete pristupiti glavnom prozoru aplikacije preko 'shell' varijable:

en: After you press OK, Rhythmbox will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in the file %s, it will use the default password ('rhythmbox').
hr: Nakon što pritisnete 'U redu', Rhythmbox će pričekati dok se ne povežete s winpdb ili rpdb2. Ako niste postavili lozinku za otklanjanje grešaka u datoteci %s, tada možete koristiti zadanu lozinku ('rhythmbox').

en: Rhythmbox is now listening for Debug Adapter Protocol connections on port %d. You can now attach to it using a compatible debugger such as vimspector, nvim-dap or Visual Studio Code.
hr: Rhythmbox sada osluškuje protokol povezivanja adaptera otklanjanja grešaka na ulazu %d. Sada se možete povezati na njega koristeći kompatibilnog otklanjatelja grešaka poput vimspectora, nvim-dapa ili Visual Studio Coda.

en: Unable to start Debug Adapter Protocol listener: %s
hr: Nemoguće pokretanje protokola osluškivanja adaptera otklanjanja grešaka: %s

en: The %s Python module is not available. Install the module and then restart Rhythmbox to enable debugging with %s.
hr: %s Python module nije dostupan. Instalirajte modul i zatim ponovno pokrenite Rhythmbox kako bi omogućili otklanjanje grešaka s %s.

en: Inform Zeitgeist about your activity
hr: Obavijestite Zeitgeist o svojoj aktivnosti

en: The GStreamer elements required for ReplayGain processing are not available. The missing elements are: %s
hr: GStreamer elementi potrebni za normalizaciju zvuka nisu dostupni. Potrebni elementi su: %s

en: ReplayGain GStreamer plugins not available
hr: Priključci GStreamer normalizacije zvuka nisu dostupni

en: ReplayGain
hr: Normalizacija zvuka

en: Use ReplayGain to provide a consistent playback volume
hr: Koristi normalizaciju zvuka za nepromjenjivu glasnoću zvuka

en: Radio (equal loudness for all tracks)
hr: Radio (jednaka glasnoća za sve pjesme)

en: Album (ideal loudness for all tracks)
hr: Album (idealna glasnoća za sve pjesme)

en: ReplayGain preferences
hr: Osobitosti normalizacije zvuka

en: ReplayGain _mode:
hr: Način _normalizacije zvuka:

en: _Pre-amp:
hr: _Pred-pojačanje:

en: _Apply compression to prevent clipping
hr: _Primijeni sažimanje radi sprječavanja isječaka

en: Learn more about ReplayGain
hr: Saznajte više o normalizaciji zvuka

en: Web remote control preferences
hr: Osobitosti udaljenog upravljanja putem weba

en: Listening port:
hr: Nadzirani ulaz:

en: Access key:
hr: Pristupni ključ:

en: Web remote control
hr: Web daljinsko upravljanje

en: Control Rhythmbox from a web browser
hr: Upravljajte Rhythmboxom iz web preglednika

en: Launch web remote control
hr: Pokreni web daljinsko upravljanje

en: %d feed | %d feeds
hr[0]: Kanal %d
hr[1]: Svi kanali %d
hr[2]: Svi kanali %d

en: Unable to load the feed. Check your network connection.
hr: Nemoguće učitavanje kanala. Provjerite vaše mrežno povezivanje.

en: Unable to search for podcasts. Check your network connection.
hr: Nemoguće pretraživanje podcasta. Provjerite vaše mrežno povezivanje.

en: Title
hr: Naslov

en: Author
hr: Autor

en: Episodes
hr: Epizode

en: Date
hr: Datum

en: New Episodes
hr: Nove epizode

en: New Downloads
hr: Nova preuzimanja

en: Downloading podcast
hr: Preuzimam podcast

en: Error downloading podcast
hr: Greška preuzimanja podcasta

en: Finished downloading podcast
hr: Preuzimanje podcasta završeno

en: Error in podcast
hr: Greška u podcastu

en: There was a problem adding this podcast: %s.  Please verify the URL: %s
hr: Dogodio se problem pri dodavanju ovog podcasta: %s. Provjerite URL: %s

en: %s. Would you like to add the podcast feed anyway?
hr: %s. Želite li svejedno dodati podcast kanal?

en: New updates available from
hr: Dostupne su nadopune s

en: The URL '%s' does not appear to be a podcast feed. It may be the wrong URL, or the feed may be broken. Would you like Rhythmbox to attempt to use it anyway?
hr: Izgleda da URL %s nije pudcast kanal. Možda URL nije ispravan, ili izvor nije ispravan. Želite li svejedno koristiti ovaj izvor?

note: added as something else, probably iradio
en: URL already added
hr: URL je već dodan

en: The URL "%s" has already been added as a radio station. If this is a podcast feed, please remove the radio station.
hr: URL "%s" je već dodan kao radio stanica. Ako je ovo podcast kanal, uklonite ga s popisa radio stanica.

en: Unable to parse the feed contents
hr: Sadržaj kanala nije moguće obraditi

en: The feed does not contain any downloadable items
hr: Kanal ne sadrži stavke dostupne za preuzimanje

en: Not Downloaded
hr: Nije preuzeto

en: Delete the podcast feed and downloaded files?
hr: Želite li obrisati podcast kanal i preuzete datoteke?

en: If you choose to delete the feed and files, they will be permanently lost.  Please note that you can delete the feed but keep the downloaded files by choosing to delete the feed only.
hr: Ako se odlučite obrisati kanal i datoteke, one će biti trajno izgubljene. Zapamtite da možete obrisati samo unos i zadržati preuzete datoteke ako odaberete brisanje samo kanala.

en: Delete _Feed Only
hr: Obriši samo _kanal

en: _Delete Feed And Files
hr: _Obriši kanal i datoteke

en: Downloaded
hr: Preuzeto

en: Failed
hr: Neuspjelo

en: Waiting
hr: Čekam

en: Podcast Error
hr: Podcast greška

en: Delete the podcast episode and downloaded file?
hr: Želite li obrisati podcast epizodu i preuzetu datoteku?

en: If you choose to delete the episode and file, they will be permanently lost.  Please note that you can delete the episode but keep the downloaded file by choosing to delete the episode only.
hr: Ako odlučite obrisati epizodu i datoteku, one će biti trajno izgubljene. Zapamtite da možete obrisati epizodu i zadržati preuzetu datoteku ako odaberete brisanje samo epizode.

en: Delete _Episode Only
hr: Obriši samo _epizodu

en: _Delete Episode And File
hr: _Obriši epizodu i datoteku

en: %d episode | %d episodes
hr[0]: %d epizoda
hr[1]: %d epizoda
hr[2]: %d epizoda

en: Feed
hr: Kanal

en: Status
hr: Stanje

note: ensure search instances exist
en: Search all fields
hr: Pretraži sva polja

en: Search podcast feeds
hr: Pretraži podcast kanale

en: Search podcast episodes
hr: Traži podcast epizode

en: Show the version of the program
hr: Prikaži inačicu programa

en: Don't start a new instance of Rhythmbox
hr: Ne pokreći novu inačicu Rhytmboxa

en: Quit Rhythmbox
hr: Zatvori Rhytmbox

en: Check if Rhythmbox is already running
hr: Provjerite je li Rhythmbox već pokrenut

en: Don't present an existing Rhythmbox window
hr: Ne prikazuj postojeći Rhythmbox prozor

en: Jump to next song
hr: Idi na sljedeću pjesmu

en: Jump to previous song
hr: Idi na prijašnju pjesmu

en: Seek in current track
hr: Premotavanje trenutne pjesme

en: Resume playback if currently paused
hr: Nastavi reprodukciju ako je trenutno pauzirano

en: Pause playback if currently playing
hr: Pauziraj reprodukciju ako se trenutno reproducira

en: Toggle play/pause mode
hr: Prebaci između izvođenja/pauze

en: Stop playback
hr: Zaustavi reprodukciju

en: Play a specified URI, importing it if necessary
hr: Reproduciraj određeni URI, uvezi ga ako je potrebno

en: URI to play
hr: URI za reprodukciju

en: Add specified tracks to the play queue
hr: Dodaj odabrane pjesme na popis

en: Empty the play queue before adding new tracks
hr: Isprazni prije dodavanja novih pjesama

en: Print the title and artist of the playing song
hr: Ispiši naslov i izvođača trenutne pjesme

en: Print formatted details of the song
hr: Ispiši formatirane pojedinosti pjesme

en: Select the source matching the specified URI
hr: Odaberi izvor koji odgovara danom URI-ju

en: Source to select
hr: Izvor za odabir

en: Activate the source matching the specified URI
hr: Aktiviraj izvor koji odgovara danom URI-ju

en: Source to activate
hr: Izvor za aktivaciju

en: Play from the source matching the specified URI
hr: Reproduciraj iz izvora koji odgovara danom URI-ju

en: Source to play from
hr: Izvor za reprodukciju

en: Enable repeat playback order
hr: Nemoguće ponavljanje redoslijeda reprodukcije

en: Disable repeat playback order
hr: Onemogući redoslijed ponavljanja reprodukcije

en: Enable shuffle playback order
hr: Omogući naizmjenični redoslijed reprodukcije

en: Disable shuffle playback order
hr: Onemogući naizmjenični redoslijed reprodukcije

en: Set the playback volume
hr: Postavi glasnoću zvuka

en: Increase the playback volume
hr: Pojačaj glasnoću zvuka

en: Decrease the playback volume
hr: Smanji glasnoću zvuka

en: Print the current playback volume
hr: Ispiši trenutnu glasnoću zvuka

note: { "mute", 0, 0, G_OPTION_ARG_NONE, &mute, N_("Mute playback"), NULL }, { "unmute", 0, 0, G_OPTION_ARG_NONE, &unmute, N_("Unmute playback"), NULL },
en: Set the rating of the current song
hr: Postavite ocjenu trenutne pjesme

en: Start interactive mode
hr: Pokreni intreaktivan način

en: n - Next track
hr: n - Sljedeća pjesma

en: p - Previous track
hr: p - Prijašnja pjesma

en: space - Play/pause
hr: space - Reprodukcija/Pauza

en: s - Show playing track details
hr: s - Prikaži pojedinosti repoducirane pjesme

en: v - Decrease volume
hr: v - Smanji glasnoću zvuka

en: V - Increase volume
hr: V - Pojačaj glasnoću zvuka

en: h/? - Help
hr: h/? - Pomoć

en: q - Quit
hr: q - Zatvori

en: Not playing
hr: Ne reproducira se

note: Translators: title by artist from album
en: %tt by %ta from %at
hr: %tt od %ta s %at

note: Translators: title by artist
en: %tt by %ta
hr: %tt od %ta

note: Translators: title from album
en: %tt from %ta
hr: %tt s %ta

note: Translators: %te is replaced with elapsed time, %td is replaced with track duration
en: [%te of %td]
hr: [%te od %td]

en: Paused
hr: Pauzirano

en: Seeked to %s
hr: Premotaj na %s

en: Now playing: %s %s
hr: Trenutna repordukcija: %s %s

en: Unknown playback state: %s
hr: Nepoznato stanje reprodukcije: %s

en: Volume is now %.02f
hr: Trenutna glasnoća zvuka %.02f

note: should print this before dbus setup, really
en: Press 'h' for help.
hr: Pritisnite 'h' za pomoć.

en: Playback volume is %f.
hr: Glasnoća zvuka je %f.

en: Couldn't access %s: %s
hr: Ne mogu pristupiti %s:%s

note: Translators: this is an example artist name.  It should * not be translated literally, but could be replaced with * a local artist name if desired.  Ensure the album name * and song title are also replaced in this case.
en: The Beatles
hr: Hladno Pivo

note: Translators: this is an example album name.  If the * example artist name is localised, this should be replaced * with the name of an album by that artist.
en: Help!
hr: Šamar

note: Translators: this is an example song title.  If the example * artist and album names are localised, this should be replaced * with the name of the seventh song from the localised album.
en: Ticket To Ride
hr: Teško je ful biti kul

note: Translators: the parameter here is a list of GStreamer plugins. * The plugin names are already translated.
en: Additional GStreamer plugins are required to play this file: %s
hr: Dodatni GStreamer priključci su potrebni za reprodukciju ove datoteke: %s

en: invalid unicode in error message
hr: neispravan unikôd u poruci greške

en: Empty file
hr: Prazna datoteka

en: Could not load the music database:
hr: Nemoguće učitavanje fonoteke:

en: %ld minute | %ld minutes
hr[0]: %ld minuta
hr[1]: %ld minute
hr[2]: %ld minuta

en: %ld hour | %ld hours
hr[0]: %ld sat
hr[1]: %ld sata
hr[2]: %ld sati

en: %ld day | %ld days
hr[0]: %ld dan
hr[1]: %ld dana
hr[2]: %ld dana

note: Translators: the format is "X days, X hours and X minutes"
en: %s, %s and %s
hr: %s, %s i %s

note: Translators: the format is "X days and X hours" Translators: the format is "X days and X minutes" Translators: the format is "X hours and X minutes"
en: %s and %s
hr: %s i %s

en: Scanning
hr: Pretraživanje

en: %d of %d
hr: %d od %d

en: All
hr: Sve

en: The database was created by a later version of Rhythmbox.  This version of Rhythmbox cannot read the database.
hr: Starija inačica Rhythmboxa je napravila ovu bazu podataka. Ova inačica Rhythmboxa ne može čitati bazu podataka.

en: Python Sample Plugin
hr: Python ogledni priključak

en: A sample plugin in Python with no features
hr: Python ogledni priključak bez značajka

en: Python Source
hr: Python izvorni kôd

en: Sample Plugin
hr: Ogledni priključak

en: A sample plugin in C with no features
hr: Ogledni priključak u C programu bez značajka

en: Vala Sample Plugin
hr: Ogledni Vala priključak

en: A sample plugin in Vala with no features
hr: Ogledni priključak pisan u Vala programskom jeziku bez značajki

en: Rhythmbox is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
hr: Rhythmbox je slobodan softver; možete ga redistribuirati i/ili mijenjati
    pod uvjetima GNU Opće Javne Licence koja je objavljena
    od strane Zaklade slobodnog softvera, ili inačice 2 licence ili
    (po vašem izboru) svake novije inačice.

en: Rhythmbox is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
hr: Rhythmbox se distribuira u nadi da će biti koristan,
    ali BEZ IKAKVIH JAMSTAVA; čak i bez podrazumijevanih jamstava
    UPORABLJIVOSTI ZA ODREĐENU SVRHU. Pogledajte
    GNU Opću Javnu Licencu za više pojedinosti.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with Rhythmbox; if not, write to the Free Software Foundation, Inc.,
    51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA
hr: Trebali ste primiti kopiju GNU Opće Javne Licence
    uz Rhythmbox; ako niste, pišite na adresu; Free Software Foundation, Inc.,
    51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Maintainers:
hr: Održavatelji:

en: Former Maintainers:
hr: Bivši održavatelji:

en: Contributors:
hr: Doprinjeli:

en: Music management and playback software for GNOME.
hr: Softver reprodukcije i upravljanja glazbom za GNOME.

en: Rhythmbox Website
hr: Rhythmbox web stranica

en: Couldn't display help
hr: Nemoguć prikaz pomoći

en: Enable debug output
hr: Omogući ispis otklanjanja greške

en: Enable debug output matching a specified string
hr: Omogući ispis otklanjanja greške koji odgovara određenom nizu

en: Do not update the library with file changes
hr: Ne nadopunjuj fonoteku s promjenama datoteka

en: Do not register the shell
hr: Nemoj prijaviti ljusku

en: Don't save any data permanently (implies --no-registration)
hr: Ne spremaj trajno bilo koji podatak (podrazumijeva --no-registration)

en: Disable loading of plugins
hr: Onemogući učitavanje priključaka

en: Path for database file to use
hr: Putanja datoteke s bazom podataka

en: Path for playlists file to use
hr: Putanje do datoteka popisa izvođenja za korištenje

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
hr: %s
    Pokrenite '%s --help' za popis svih mogućih naredbi naredbenog retka.

en: MPEG Version 3.0 URL
hr: MPEG inačica 3.0 URL

en: Shoutcast playlist
hr: Shoutcast popis izvođenja

en: XML Shareable Playlist Format
hr: XML format dijeljenog popisa izvođenja

en: The playlist file may be in an unknown format or corrupted.
hr: Popis izvođenja je oštećen ili je nepoznatog formata.

en: Untitled Playlist
hr: Neimenovan popis izvođenja

en: New Playlist
hr: Novi popis izvođenja

en: Couldn't read playlist
hr: Nemoguće čitatanje popisa izvođenja

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: Load Playlist
hr: Učitaj popis izvođenja

en: Couldn't save playlist
hr: Nemoguće spremanje popisa izvođenja

en: Unsupported file extension given.
hr: Nepodržana vrsta datoteke.

en: Playlist %s already exists
hr: Popis izvođenja %s već postoji

en: Unknown playlist: %s
hr: Nepoznati popis izvođenja: %s

en: Playlist %s is an automatic playlist
hr: %s je automatski popis izvođenja

en: Error while saving song information
hr: Greška pri spremanju informacija o pjesmi

en: Pause playback
hr: Pauziraj reprodukciju

en: Start playback
hr: Pokreni reprodukciju

note: Translators: %s is the song name
en: %s (Paused)
hr: %s (pauzirano)

en: No registered source can handle URI %s
hr: Ne postoji registrirani izvor za upravljanjem %s URI-a

en: No registered source matches URI %s
hr: Nijedan registrirani izvor ne odgovara URI-ju %s

en: Unknown song URI: %s
hr: Nepoznat URI pjesme: %s

en: Unknown property %s
hr: Nepoznato svojstvo %s

en: Invalid property type %s for property %s
hr: Neispravna vrsta %s za svojstvo %s

en: Stream error
hr: Greška strujanja

en: Unexpected end of stream!
hr: Neočekivani kraj strujanja!

en: Playlist was empty
hr: Popis izvođenja je bio prazan

en: Not currently playing
hr: Trenutno se ne reproducira

en: No previous song
hr: Nema prijašnje pjesme

en: No next song
hr: Nema sljedeće pjesme

en: Couldn't stop playback
hr: Nemoguće zaustavljanje reprodukcije

en: Playback position not available
hr: Položaj reprodukcije nije dostupan

en: Current song is not seekable
hr: Trenutna se pjesma ne može premotavati

en: Couldn't start playback
hr: Nemoguće pokretanje reprodukcije

en: Linear
hr: Linearni

en: Linear looping
hr: Linearno ponavljanje

en: Random with equal weights
hr: Naizmjenično s jednakom težinom

en: Random by time since last play
hr: Naizmjenično prema vremenu tišine zadnje reprodukcije

en: Random by rating
hr: Naizmjenično prema ocjeni

en: Random by time since last play and rating
hr: Naizmjenično prema vremenu od zadnje reprodukcije i ocjeni

en: Linear, removing entries once played
hr: Linearno, uklanjanje kada je reprodukcija stavke završena

en: Failed to create the player: %s
hr: Neuspjelo stvaranje reproduktora: %s

en: Rhythmbox Preferences
hr: Rhythmbox osobitosti

en: General
hr: Općenito

en: Playback
hr: Reprodukcija

en: Plugins
hr: Priključci

en: The file "%s" already exists. Do you want to replace it?
hr: Datoteka "%s" već postoji. Želite li ju zamijeniti?

en: _Skip
hr: _Preskoči

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: S_kip All
hr: Pres_koči sve

en: Replace _All
hr: Zamjeni _sve

en: %d file cannot be transferred as it must be converted into a format supported by the target device but no suitable encoding profiles are available | %d files cannot be transferred as they must be converted into a format supported by the target device but no suitable encoding profiles are available
hr[0]: %d datoteku nije moguće prenijeti s obzirom da mora biti pretvorena u format kojeg podržava odredišni uređaj, a nije pronađen prikladni profil enkôdiranja
hr[1]: %d datoteke nije moguće prenijeti s obzirom da moraju biti pretvorene u format kojeg podržava odredišni uređaj, a nije pronađen prikladni profil enkôdiranja
hr[2]: %d datoteka nije moguće prenijeti s obzirom da moraju biti pretvorene u format kojeg podržava odredišni uređaj, a nije pronađen prikladni profil enkôdiranja

note: XXX should provide the option of picking a different format?
en: Additional software is required to encode media in your preferred format:
    %s
hr: Potreban je dodatni softver za enkôdiranje medija u željeni format:
    %s

en: Additional software is required to convert %d file into a format supported by the target device:
    %s | Additional software is required to convert %d files into a format supported by the target device:
    %s
hr[0]: Za pretvaranje %d datoteke u format kojeg podržava odredišni uređaj potreban je dodatni softver:
    %s
hr[1]: Za pretvaranje %d datoteke u format kojeg podržava odredišni uređaj potreban je dodatni softver:
    %s
hr[2]: Za pretvaranje %d datoteka u format kojeg podržava odredišni uređaj potreban je dodatni softver:
    %s

en: Unable to transfer tracks
hr: Prijenos pjesama nije moguć

en: _Cancel the transfer
hr: _Prekini prijenos

en: _Skip these files
hr: _Preskoči ove datoteke

en: _Install
hr: _Instaliraj

en: Search artists
hr: Pretraži izvođače

en: Search composers
hr: Pretraži skladatelje

en: Search albums
hr: Pretraži albume

en: Search titles
hr: Pretrai naslove

en: Search genres
hr: Pretraži žanrove

en: Unable to eject
hr: Nemoguće izbacivanje

en: Unable to unmount
hr: Nemoguće odmontirati

en: Library
hr: Fonoteka

en: Stores
hr: Trgovine

en: Devices
hr: Uređaji

en: Shared
hr: Dijeljenja

note: set up info bar for triggering codec installation
en: Install Additional Software
hr: Instaliraj dodatni softver

en: Additional software is required to play some of these files.
hr: Za reprodukciju nekih datoteka je potreban dodatnih softver.

en: Import Errors
hr: Greške pri uvozu

en: %d import error | %d import errors
hr[0]: %d greška pri uvozu
hr[1]: %d greške pri uvozu
hr[2]: %d grešaka pri uvozu

en: Artist/Artist - Album
hr: Izvođač/Izvođač - Album

en: Artist/Album
hr: Izvođač/Album

en: Artist - Album
hr: Izvođač - Album

en: Number - Title
hr: Broj - Naslov

en: Artist - Title
hr: Izvođač - Naslov

en: Artist - Number - Title
hr: Izvođač - Broj - Naslov

en: Artist (Album) - Number - Title
hr: Izvođač (Album) - Broj - Naslov

en: Number. Artist - Title
hr: Broj Izvođača - Naslov

en: Music
hr: Glazba

en: Choose Library Location
hr: Odaberi lokaciju fonoteke

en: Multiple locations set
hr: Postavi više lokacija

en: Example Path:
hr: Primjer putanje:

en: Error transferring track
hr: Greška prijenosa pjesme

en: Copying tracks to the library
hr: Kopiranje pjesama u fonoteku

en: Adding tracks to the library
hr: Dodavanje pjesama u fonoteku

en: Syncing tracks to %s
hr: Usklađivanje pjesama s %s

en: You have not selected any music, playlists, or podcasts to transfer to this device.
hr: Niste odabrali nikakvu glazbu, popise izvođenja ili podcaste za prijenos na ovaj uređaj.

en: There is not enough space on the device to transfer the selected music, playlists and podcasts.
hr: Na uređaju nema dovoljno prostora za prijenos odabrane glazbe, popisa izvođenja i podcasta.

en: %s Sync Settings
hr: %s postavke usklađivanja

en: Sync with the device
hr: Uskladi s uređajem

en: Don't sync
hr: Ne usklađuj

en: Missing Files
hr: Datoteke koje nedostaju

en: %d missing file | %d missing files
hr[0]: %d datoteka nedostaje
hr[1]: %d datoteke nedostaju
hr[2]: %d datoteke nedostaju

en: Remove from Playlist
hr: Ukloni s popisa izvođenja

en: Play Queue
hr: Redoslijed reprodukcije

note: Translators: format is "<title> by <artist> from <album>"
en: by
hr: od

en: from
hr: iz

en: %d song | %d songs
hr[0]: %d pjesma
hr[1]: %d pjesme
hr[2]: %d pjesama

en: Connecting
hr: Povezivanje

en: Buffering
hr: Međuspremanje

en: Transferring tracks to %s
hr: Prijenos pjesama na %s

en: All Music
hr: Sva glazba

en: Other
hr: Ostalo

en: Available
hr: Dostupno

en: Image/label border
hr: Granica slike/oznake

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
hr: Širina okvira oko oznake i slike u dijalogu upozorenja

en: Alert Type
hr: Vrsta upozorenja

en: The type of alert
hr: Vrsta upozorenja

en: Alert Buttons
hr: Tipke upozorenja

en: The buttons shown in the alert dialog
hr: Tipke prikazane u dijalogu upozorenja

en: Show more _details
hr: Prikaži više _pojedinosti

en: _OK
hr: _U redu

en: _No
hr: _Ne

en: _Yes
hr: _Da

en: _Open
hr: _Otvori

en: Constant bit rate
hr: Nepromjenjiva brzina prijenosa

en: Variable bit rate
hr: Promjenjiva brzina prijenosa

en: Constrained Variable bit rate
hr: Ograničena brzina prijenosa

en: Default settings
hr: Uobičajene postavke

en: Lossless
hr: Bez gubitka kvalitete

en: Track
hr: Pjesma

en: Composer
hr: Skladatelj

en: Comment
hr: Komentar

en: Time
hr: Vrijeme

en: Year
hr: Godine

en: Quality
hr: Kvaliteta

en: Rating
hr: Ocjena

en: Play Count
hr: Broj reprodukcije

en: Last Played
hr: Zadnje reproducirano

en: Date Added
hr: Datumu dodavanja

en: Last Seen
hr: Zadnje viđeno

en: Location
hr: Lokacija

en: Now Playing
hr: Trenutno se svira

en: Playback Error
hr: Greška reprodukcije

en: Drop artwork here
hr: Ispusti sliku albuma ovdje

en: Examining files
hr: Ispitivanje datoteka

note: this isn't a terribly helpful message.
en: The location you have selected is on the device %s.
hr: Lokacija koju ste odabrali se nalazi na uređaju %s.

en: Show %s
hr: Prikaži %s

en: Import %d selected track | Import %d selected tracks
hr[0]: Uvezi %d odabranu stavku
hr[1]: Uvezi %d odabrane stavke
hr[2]: Uvezi %d odabranih stavki

en: Import %d listed track | Import %d listed tracks
hr[0]: Uvezi %d popisanu stavku
hr[1]: Uvezi %d popisane stavke
hr[2]: Uvezi %d popisanih stavki

en: %d artist (%d) | All %d artists (%d)
hr[0]: Ukupno %d Izvođač (%d)
hr[1]: Ukupno %d izvođača (%d)
hr[2]: Ukupno %d izvođača (%d)

en: %d album (%d) | All %d albums (%d)
hr[0]: Ukupno %d album (%d)
hr[1]: Ukupno %d albuma (%d)
hr[2]: Ukupno %d albuma (%d)

en: %d genre (%d) | All %d genres (%d)
hr[0]: Vrsta %d (%d)
hr[1]: Sve vrste %d (%d)
hr[2]: Sve vrste %d (%d)

en: %d (%d) | All %d (%d)
hr[0]: %d (%d)
hr[1]: Svi %d (%d)
hr[2]: Svi %d (%d)

en: _New
hr: _Novo

en: Create Automatic Playlist
hr: Stvori automatski popis izvođenja

en: Edit Automatic Playlist
hr: Uredi automatski popis izvođenja

[ctx: query-criteria]
en: Title
hr: Naslov

[ctx: query-criteria]
en: Artist
hr: Izvođač

[ctx: query-criteria]
en: Composer
hr: Skladatelj

[ctx: query-criteria]
en: Album Artist
hr: Izvođač albuma

[ctx: query-criteria]
en: Genre
hr: Žanr

[ctx: query-criteria]
en: Year
hr: Godina

[ctx: query-criteria]
en: Rating
hr: Ocjena

[ctx: query-criteria]
en: Path
hr: Putanja

[ctx: query-criteria]
en: Comment
hr: Komentar

[ctx: query-criteria]
en: Play Count
hr: Broj reprodukcije

[ctx: query-criteria]
en: Track Number
hr: Broj pjesme

[ctx: query-criteria]
en: Disc Number
hr: Broj diska

[ctx: query-criteria]
en: Bitrate
hr: Brzina prijenosa

[ctx: query-criteria]
en: Duration
hr: Trajanje

[ctx: query-criteria]
en: Beats Per Minute
hr: Taktova u minuti

[ctx: query-criteria]
en: Time of Last Play
hr: Vrijeme zadnje reprodukcije

[ctx: query-criteria]
en: Time Added to Library
hr: Vrijeme dodavanja u fonoteku

[ctx: query-sort]
en: Artist
hr: Izvođač

en: _In reverse alphabetical order
hr: _Obrnuto od abecednog poretka

[ctx: query-sort]
en: Composer
hr: Skladatelj

[ctx: query-sort]
en: Album Artist
hr: Izvođač albuma

[ctx: query-sort]
en: Genre
hr: Žanr

[ctx: query-sort]
en: Title
hr: Naslov

[ctx: query-sort]
en: Rating
hr: Ocjena

en: W_ith more highly rated tracks first
hr: P_opularnije pjesme na početak

[ctx: query-sort]
en: Play Count
hr: Broj reprodukcije

en: W_ith more often played songs first
hr: Češće _reproducirane pjesme na početak

[ctx: query-sort]
en: Year
hr: Godina

en: W_ith newer tracks first
hr: Novije _pjesme na početak

[ctx: query-sort]
en: Duration
hr: Trajanje

en: W_ith longer tracks first
hr: _Duže pjesme na početak

[ctx: query-sort]
en: Track Number
hr: Broj pjesme

en: _In decreasing order
hr: _Obrnutim redoslijedom

[ctx: query-sort]
en: Last Played
hr: Zadnje reproducirano

en: W_ith more recently played tracks first
hr: _Nedavno reproducirane pjesme na početak

[ctx: query-sort]
en: Date Added
hr: Datum dodavanja

en: W_ith more recently added tracks first
hr: Nedavno _dodane pjesme na početak

[ctx: query-sort]
en: Comment
hr: Komentar

[ctx: query-sort]
en: Beats Per Minute
hr: Taktova u minuti

en: W_ith faster tempo tracks first
hr: _Najprije pjesme s bržim tempom

en: contains
hr: sadržava

en: does not contain
hr: ne sadrži

en: equals
hr: izjednačiti

en: not equal to
hr: nije jednako

en: starts with
hr: počinje sa

en: ends with
hr: završava sa

en: at least
hr: najmanje

note: matches if A >= B
en: at most
hr: najviše

note: Translators: this matches songs within 1-Jan-YEAR to 31-Dec-YEAR
en: in
hr: u

note: Translators: this matches songs before 1-Jan-YEAR or after 31-Dec-YEAR
en: not in
hr: nije u

note: Translators: this matches songs after 31-Dec-YEAR
en: after
hr: nakon

note: Translators: this matches songs before 1-Jan-YEAR
en: before
hr: prije

note: * Translators: this will match when within <value> of the current time * e.g. "in the last" "7 days" will match if within 7 days of the current time
en: in the last
hr: u zadnjih

note: * Translators: this is the opposite of the above, and will match if not * within <value> of the current time
en: not in the last
hr: nije u zadnjih

en: seconds
hr: sekundi

en: minutes
hr: minuta

en: hours
hr: sati

en: days
hr: dana

en: weeks
hr: tjedana

en: No Stars
hr: Bez zvjezdica

en: %d Star | %d Stars
hr[0]: %d zvjezdica
hr[1]: %d zvjezdice
hr[2]: %d zvjezdica

en: Clear the search text
hr: Obriši traženi tekst

en: Select the search type
hr: Odaberi vrstu pretrage

en: Search
hr: Pretraži

en: _Search:
hr: _Pretraži :

en: _Back
hr: _Natrag

en: _Forward
hr: _Naprijed

en: Song Properties
hr: Svojstva pjesme

en: Multiple Song Properties
hr: Svojstva više pjesama

en: Unknown file name
hr: Nepoznat naziv datoteke

en: On the desktop
hr: Na radnoj površini

en: Unknown location
hr: Nepoznata lokacija
