rhythmbox - en to sr translation catalogue (920 entries)

en: Could not create a temporary file to write to: %s
sr: Не могу да направим привремену датотеку за уписивање: %s

en: Could not create a GStreamer sink element to write to %s
sr: Не могу да направим елемент усаглашавања Гстримера да бих записао у „%s“

note: Translators: the parameter here is an error message ?
en: Failed to open output device: %s
sr: Не могу да отворим излазни уређај: %s

en: Failed to create playbin element; check your GStreamer installation
sr: Не могу да направим „playbin“ елемент; проверите инсталацију Гстримера

en: Failed to create %s element; check your GStreamer installation
sr: Не могу да направим „%s“ елемент; проверите инсталацију Гстримера

en: Failed to link new stream into GStreamer pipeline
sr: Не могу да повежем нови ток у Гстример

en: Failed to start new stream
sr: Не могу да почнем нови ток

note: ?
en: Failed to open output device
sr: Не могу да отворим излазни уређај

en: Failed to create GStreamer element; check your installation
sr: Не могу да направим Гстример елемент; проверите инсталацију програма

en: Failed to create audio output element; check your installation
sr: Не могу да направим елемент звучног излаза; проверите инсталацију програма

en: Failed to link GStreamer pipeline; check your installation
sr: Не могу да повежем Гстример процес; проверите инсталацију програма

en: Failed to create GStreamer pipeline to play %s
sr: Не могу да направим Гстример процес како бих пустио „%s“

en: Recently Added
sr: Скоро додате

en: Recently Played
sr: Последње слушане

en: My Top Rated
sr: Најбоље оцењене

en: Rhythmbox
sr: Ритам машина

en: Play and organize your music collection
sr: Слушајте и уређујте музичку збирку

en: Rhythmbox is a music management application, designed to work well under the GNOME desktop. In addition to music stored on your computer, it supports network shares, podcasts, radio streams, portable music devices (including phones), and internet music services such as Last.fm and Magnatune.
sr: Ритам машина је програм за управљање музиком, осмишљен да ради лепо под Гномовом радном површи. Поред музике ускладиштене на вашем рачунару, подржава мрежна дељења, подемисије, радио токове, преносне музичке уређаје (укључујући телефоне), и интернетне услуге музике као што су Ласт.фм и Мегатјун.

en: Rhythmbox is Free software, based on GTK+ and GStreamer, and is extensible via plugins written in Python or C.
sr: Ритам машина је слободан софтвер, заснован на Гтк+ и Гстримеру, и може се проширити прикључцима писаним у Питону или Ц-у.

en: Music Player
sr: Музички програм

en: Rhythmbox Music Player
sr: Ритам машина музички програм

en: Audio;Song;MP3;CD;Podcast;MTP;iPod;Playlist;Last.fm;UPnP;DLNA;Radio;
sr: Audio;Song;MP3;CD;Podcast;MTP;iPod;Playlist;Last.fm;UPnP;DLNA;Radio;pesma;zvuk;podkast;spisak numera;ajPod;песма;звук;МП3;ЦД;подкаст;МТП;ајПод;списак нумера;Ласт.фм;УПнП;ДЛНА;радио;

en: _View
sr: _Преглед

en: Side Pane
sr: Бочна површ

en: Play Queue in Side Pane
sr: Заказано у бочну површ

en: Song Position Slider
sr: Клизач трајања песме

en: Album Art
sr: Омот албума

en: Follow Playing Track
sr: Прати пуштену нумеру

en: _Tools
sr: Ала_ти

en: _Preferences
sr: По_ставке

en: _Help
sr: По_моћ

en: _About Rhythmbox
sr: _О Ритам машини

en: Add to Queue
sr: Додај у заказано

en: Add to Playlist
sr: Додај на списак нумера

en: Copy
sr: Умножи

en: Cut
sr: Исеци

en: _Move to Trash
sr: Премести у сме_ће

en: Browse this Genre
sr: Разгледај овај жанр

en: Browse this Artist
sr: Разгледај овог извођача

en: Browse this Album
sr: Разгледај овај албум

en: Pr_operties
sr: _Особине

en: songs
sr: песме

en: Minutes
sr: минута

en: Create automatically updating playlist where:
sr: Самоосвежавајућа листа песама где:

en: A_dd if any criteria are matched
sr: _Додај ако задовољава неки од услова

en: _Add
sr: _Додај

en: _Limit to:
sr: О_граничи на:

en: _When sorted by:
sr: _Када је поређано по:

en: _New Playlist
sr: _Нови списак нумера

en: New _Automatic Playlist
sr: Нови _самостални списак нумера

en: _Load from File
sr: Учитај из _датотеке

en: _Check for New Devices
sr: Тражи _нове уређаје

en: Cu_t
sr: _Исеци

en: _Copy
sr: У_множи

en: _Paste
sr: У_баци

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: D_eselect All
sr: Поништи _избор

en: Add to Play Queue
sr: Додај у ред пуштања

en: _Install additional software required to use this format
sr: _Инсталирај додатни софтвер потребан за коришћење овог формата

en: Transcode lossless files into this format
sr: Прекодирај безгубитне датотеке у овај формат

en: Browser Views
sr: Изглед разгледача

en: _Artists and albums
sr: И_звођачи и албуми

en: _Genres and artists
sr: Ж_анрови и извођачи

en: G_enres, artists and albums
sr: Жа_нрови, извођачи и албуми

en: Visible Columns
sr: Приказане колоне

en: Track _number
sr: _Број песме

en: _Last played
sr: После_дње пуштање

en: _Artist
sr: _Извођач

en: _Composer
sr: _Композитор

en: A_lbum
sr: _Албум

en: _Year
sr: _Година

en: _Quality
sr: _Квалитет

en: Lo_cation
sr: _Путања

en: Ti_me
sr: _Време

en: _Rating
sr: _Оцена

en: _BPM
sr: _ТУМ

en: C_omment
sr: _Коментар

en: _Play count
sr: П_реслушана

en: Da_te added
sr: _Датум додавања

en: _Genre
sr: _Жанр

en: Select a location containing music to add to your library:
sr: Изаберите место које садржи музику да је додате у вашу аудиотеку:

en: Import
sr: Увези

en: Close
sr: Затвори

en: Copy files that are outside the music library
sr: Умножите датотеке које се не налазе у аудиотеци

en: _Remove
sr: У_клони

en: Library Location
sr: Место аудиотеке

en: _Music files are placed in:
sr: _Датотеке музике се налазе у:

en: _Browse...
sr: _Разгледај...

en: _Watch my library for new files
sr: _Сам нађи нове песме у аудиотеци

en: Library Structure
sr: Извор аудиотеке

en: F_older hierarchy:
sr: Редослед _фасцикли:

en: _File name:
sr: _Назив датотеке:

en: _Preferred format:
sr: _Жељени формат:

en: Artist/Artist - Album/Artist (Album) - 01 - Title.ogg
sr: Извођач/Извођач — Албум/Извођач (Албум) — 01 - Наслов.ogg

en: Edit
sr: Уреди

en: Browse
sr: Разгледај

en: View All
sr: Прикажи све

en: Media Player Properties
sr: Подешавања звучног програма

en: _Close
sr: _Затвори

en: Information
sr: Подаци

note: Translators: This refers to the usage of media space
en: Volume usage
sr: Заузетост диска

en: Preferred format
sr: Жељени формат

en: Basic
sr: Основни

en: Sync Preferences
sr: Поставке усклађивања

en: Sync Preview
sr: Преглед усклађивања

en: Sync
sr: Усклађивање

en: _Properties
sr: _Особине

en: Player Backend
sr: Мотор програма

en: _Crossfade between tracks
sr: _Постепени прелаз између нумера

en: Crossfade Duration (Seconds)
sr: Трајање прелаза (у секундама)

en: _Edit...
sr: _Уреди...

en: _Rename
sr: П_реименуј

en: _Queue All Tracks
sr: _Закажи све песме

en: _Shuffle Playlist
sr: _Насумични списак песама

en: _Save to File...
sr: _Сачувај у датотеку...

en: By extension
sr: По проширењу

en: Save Playlist
sr: Сачувајте списак песама

en: _Cancel
sr: _Обустави

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Select playlist format:
sr: Изаберите врсту списка песама:

en: Playlist format
sr: Облик списка песама

en: Playlist
sr: Списак нумера

en: Search for podcasts in the iTunes Store, or enter a podcast feed URL.
    Subscribe to podcasts to download new episodes as they are published.
sr: Тражите подемисије на иТјунс радњи или унесите адресу довода подемисије.
    Претплатите се на подемисије да преузмете нове епизоде како буду биле објављене.

en: Subscribe
sr: Претплати се

en: Title:
sr: Наслов:

en: Author:
sr: Аутор:

en: Last updated:
sr: Последње ажурирање:

en: Description:
sr: Опис:

en: Last episode:
sr: Последња епизода:

en: Source:
sr: Извор:

en: Language:
sr: Језик:

en: Copyright:
sr: Ауторска права:

en: Details
sr: Подаци

en: New Podcast Feed...
sr: Нови довод подемисије...

en: Update All Feeds
sr: Ажурирај све доводе

en: Update Podcast Feed
sr: Ажурирај довод подемисије

en: Delete Podcast Feed
sr: Обриши довод подемисије

en: Properties
sr: Својства

en: Download Episode
sr: Преузми епизоду

en: Cancel Download
sr: Откажи преузимање

en: Delete
sr: Обриши

en: Every hour
sr: Сваког сата

en: Every day
sr: Сваког дана

en: Every week
sr: Сваке недеље

en: Manually
sr: Ручно

en: Podcast Downloads
sr: Преузимања подемисија

en: Check for _new episodes:
sr: Тражи _нове епизоде:

en: _Download location:
sr: _Место за преузете датотеке:

en: Select Folder For Podcasts
sr: Изаберите директоријум за подемисије

en: Feed:
sr: Довод:

en: Date:
sr: Датум:

en: _Rating:
sr: _Оцена:

en: Play count:
sr: Број слушања:

en: Last played:
sr: Последње слушано:

en: Bitrate:
sr: Битски проток:

en: Duration:
sr: Трајање:

en: Download location:
sr: Место за преузете датотеке:

en: Add
sr: Додај

en: Update
sr: Ажурирај

en: Remove from Play Queue
sr: Уклони из заказаних

en: Shuffle Play Queue
sr: Насумичан редослед

en: Clear Play Queue
sr: Очисти заказано

en: Shuffle
sr: Насумично

en: Clear
sr: Очисти

en: Albu_m:
sr: _Албум:

en: _Artist:
sr: _Извођач:

en: _Genre:
sr: _Жанр:

en: _Year:
sr: _Година:

en: _Disc number:
sr: Б_рој диска:

en: Album a_rtist:
sr: И_звођач албума:

en: _Composer:
sr: _Композитор:

note: To translators: part of a phrase, for example, track 1 of 10 To translators: part of a phrase, for example, disc 1 of 2
en: of
sr: од

en: _Track count:
sr: _Укупно нумера:

en: Albu_m sort order:
sr: Поре_ђај албуме:

en: _Artist sort order:
sr: П_оређај извођаче:

en: Album a_rtist sort order:
sr: П_оређај извођаче албума:

en: _Composer sort order:
sr: Редослед ређања _композитора:

en: Sorting
sr: Ређање

en: _Title:
sr: _Наслов:

en: Track _number:
sr: _Број песме:

en: _BPM:
sr: _ТУМ:

en: Comm_ent:
sr: Напом_ена:

en: Error message
sr: Порука о грешци

en: File name:
sr: Назив датотеке:

en: Location:
sr: Путања:

en: File size:
sr: Величина датотеке:

en: Date added:
sr: Датум додавања:

en: Current contents
sr: Текући садржај

en: Contents after sync
sr: Садржај након усклађивања

en: Added files:
sr: Додате датотеке:

en: Removed files:
sr: Уклоњене датотеке:

en: Never
sr: Никада

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12:34 am"
en: Today %I:%M %p
sr: Данас у %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12:34 am"
en: Yesterday %I:%M %p
sr: Јуче у %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 12:34 am"
en: %a %I:%M %p
sr: %a у %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12:34 am"
en: %b %d %I:%M %p
sr: %d. %b. у %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for a day in a different year, * strftime format. e.g. "Feb 12 1997"
en: %b %d %Y
sr: %d. %b %Y.

note: impossible time or broken locale settings we really do need to fix this so untagged entries actually have NULL rather than * a translated string. don't search for 'unknown' when we don't have the artist or title information Translators: unknown track title
en: Unknown
sr: Непознато

en: Too many symlinks
sr: Превише симболичких веза

en: Cannot get free space at %s: %s
sr: Не могу да добијем слободан простор на %s: %s

en: %d:%02d of %d:%02d remaining
sr: преостало је %d:%02d од %d:%02d

en: %d:%02d:%02d of %d:%02d:%02d remaining
sr: преостало је %d:%02d:%02d од %d:%02d:%02d

en: %d:%02d of %d:%02d
sr: %d:%02d од %d:%02d

en: %d:%02d:%02d of %d:%02d:%02d
sr: %d:%02d:%02d од %d:%02d:%02d

en: Unable to write tags to this file as it contains multiple streams
sr: Не могу да запишем ознаке у овој датотеци зато што садржи више токова

en: Unable to write tags to this file as it is not encoded in a supported format
sr: Не могу да запишем ознаке у овој датотеци зато што није шифрована у подржаном формату

en: Failed to create a source element; check your installation
sr: Не могу да направим изворни елемент; проверите инсталацију

en: Failed to create the 'decodebin' element; check your GStreamer installation
sr: Не могу да направим „decodebin“ елемент; проверите инсталацију Гстримера

en: Failed to create the 'giostreamsink' element; check your GStreamer installation
sr: Не могу да направим „giostreamsink“ елемент; проверите инсталацију Гстримера

en: File corrupted during write
sr: Датотека је оштећена током уписа

en: Android devices
sr: Андроид уређаји

en: Support for Android 4.0+ devices (via MTP)
sr: Подршка за Андроид 4.0+ уређаје (путем МТП-а)

en: Model:
sr: Модел:

en: Serial number:
sr: Серијски број:

en: Manufacturer:
sr: Произвођач:

en: Audio formats:
sr: Запис звука:

en: System
sr: Систем

en: Device _name:
sr: _Назив уређаја:

en: Tracks:
sr: Песме:

en: Playlists:
sr: Спискови песама:

en: No storage areas found on this device. You may need to unlock it and enable MTP.
sr: Нисам нашао области складиштења на овом уређају. Морате да га откључате и да укључите МТП.

en: Scanning %s
sr: Прегледам %s

en: Error mounting Android device
sr: Грешка качења Андроид уређаја

en: Cover art search
sr: Претрага омота албума

en: Fetch album covers from the Internet
sr: Преузмите омоте албума са Интернета

en: _Fetch
sr: _Добави

en: _Browse
sr: _Разгледај

en: Select new artwork
sr: Изабери нови омот

en: _Select
sr: _Изабери

en: A_lbum:
sr: _Албум:

en: Artist s_ort order:
sr: П_оређај извођаче:

en: _Disc:
sr: _Диск:

en: Audio CD Player
sr: Програм за звучне дискове

en: Support for playing of audio CDs as music source
sr: Подршка за пуштање звучних дискова

en: Extract
sr: Извуци

en: Eject
sr: Избаци

en: Reload
sr: Освежи

en: Could not find a GStreamer CD source plugin
sr: Не могу да пронађем Гстримеров прикључак извора ЦД-а

en: Select tracks to be extracted
sr: Изаберите песме за извлачење звука

en: <Invalid unicode>
sr: <Неисправан уникод>

en: S_ubmit Album
sr: По_шаљи албум

en: H_ide
sr: Сакр_иј

en: Could not find this album on MusicBrainz.
sr: Не могу да нађем албум на Музичком мозгићу.

en: You can improve the MusicBrainz database by adding this album.
sr: Можете да побољшате базу Музичког мозгића додавањем овог албума.

en: _Retry
sr: _Пробај поново

en: Could not search MusicBrainz for album details.
sr: Не могу да претражим Музички мозгић за појединости о албуму.

en: Could not read the CD device.
sr: Не могу да прочитам ЦД уређај.

en: This disc matches multiple albums. Select the correct album.
sr: Овај диск се подудара са неколико албума. Изаберите онај одговарајући.

en: Track %u
sr: Песма %u

en: Not found
sr: Нисам нашао

en: Unable to connect to Musicbrainz server
sr: Не могу да се повежем са сервером Музичког мозгића

en: Musicbrainz server error
sr: Грешка сервера Музичког мозгића

en: Last.fm
sr: Ласт.фм

en: Submits song information to Last.fm and plays Last.fm radio streams
sr: Шаљите податке о песми на Ласт.фм и пуштајте Ласт.фм радио токове

en: Which Audioscrobbler services do you wish to use?
sr: Које услуге Аудиоскроблера желите да користите?

en: Libre.fm
sr: Либре.фм

en: Logout
sr: Одјави

en: View your profile
sr: Погледајте ваш профил

en: Submit listening data
sr: Пошаљи податаке слушања

en: Status:
sr: Стање:

en: Queued tracks:
sr: Заказане песме:

en: Tracks submitted:
sr: Послате песме:

en: Last submission time:
sr: Време последњег слања:

en: Disabled
sr: Онемогућен

en: Submission statistics
sr: Подношење статистичких података

en: Create a Radio Station
sr: Прави радио станицу

en: Type:
sr: Врста:

en: Create Station
sr: Направи станицу

en: Recently Listened Tracks
sr: Недавно слушане нумере

en: Top Artists
sr: Најбољи извођачи

en: Recommendations
sr: Препоруке

en: Top Tracks
sr: Најбоље песме

en: Loved Tracks
sr: Омиљене песме

en: OK
sr: У реду

en: Logging in
sr: Пријави се

en: Request failed
sr: Захтев није успео

en: Authentication error
sr: Грешка потврђивања идентитета

en: Clock is not set correctly
sr: Сат није исправно подешен

en: This version of Rhythmbox has been banned.
sr: Ово издање Ритам машине је забрањено.

en: Track submission failed too many times
sr: Слање није успело превише пута

en: Love
sr: Омиљена

en: Ban
sr: Забрањена

en: Download
sr: Преузми

en: You are not currently logged in.
sr: Тренутно нисте пријављени.

en: Log in
sr: Пријави ме

en: Waiting for authentication...
sr: Чекам на потврђивање идентитета...

en: Cancel
sr: Откажи

en: Authentication error. Please try logging in again.
sr: Грешка потврђивања идентитета. Покушајте поново да се пријавите.

en: Connection error. Please try logging in again.
sr: Грешка повезивања. Покушајте поново да се пријавите.

en: My Library
sr: Моја аудиотека

en: My Recommendations
sr: Моје препоруке

en: My Neighbourhood
sr: Мој комшијски радио

en: %s plays
sr: %s пуштања

note: Translators: %s is the name of the audioscrobbler service, for example "Last.fm". * This is the label for menu item which when activated will take the user to the * artist/track's page on the service's website.
en: _View on %s
sr: П_огледај на „%s“

en: Listen to _Similar Artists Radio
sr: Слушајте радио _сличних извођача

en: Listen to _Top Fans Radio
sr: Слушајте радио _врсних обожавалаца

note: Translators: describes a radio stream playing tracks similar to those by an artist. * Followed by a text entry box for the artist name.
en: Similar to Artist:
sr: Слично извођачу:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks listened to by the top fans of * a particular artist.  Followed by a text entry box for the artist name.
en: Top Fans of Artist:
sr: Врсни обожаваоци извођача:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks from the library of a particular * user.  Followed by a text entry box for the user name.
en: Library of User:
sr: Аудиотека корисника:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks played by users similar to a * particular user.  Followed by a text entry box for the user name.
en: Neighbourhood of User:
sr: Суседски корисника:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks that a particular user has marked * as loved.  Followed by a text entry box for the user name.
en: Tracks Loved by User:
sr: Песме које обожава корисник:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks recommended to a particular user. * Followed by a text entry box for the user name.
en: Recommendations for User:
sr: Препоруке за корисника:

note: Translators: a type of station named "Mix Radio" by Last.fm. * See http://blog.last.fm/2010/10/29/mix-radio-a-new-radio-station for a description of it. * Followed by a text entry box for the user name.
en: Mix Radio for User:
sr: Радио микс за корисника:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks tagged with a particular tag. * Followed by a text entry box for the tag.
en: Tracks Tagged with:
sr: Песме означене:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks often listened to by members of * a particular group. Followed by a text entry box for the group name.
en: Listened by Group:
sr: Група која слуша ово:

note: Translators: I have chosen these names for the radio stations based upon * what last.fm's website uses or what I thought to be sensible. Translators: station is built from artists similar to the artist %s
en: %s Radio
sr: %s и његов радио

note: Translators: station is built from the artist %s's top fans
en: %s Fan Radio
sr: %s и радио његових обожаваоца

note: Translators: station is built from the library of the user %s
en: %s's Library
sr: %s и његова аудиотека

note: Translators: station is built from the "neighbourhood" of the user %s. * Last.fm uses "neighbourhood" to mean other users with similar music tastes
en: %s's Neighbourhood
sr: %s и његов комшијски радио

note: Translators: station is built from the tracks which have been "loved" by the user %s
en: %s's Loved Tracks
sr: Песме које обожава %s

note: Translators: station is built from the tracks which are recommended to the user %s
en: %s's Recommended Radio
sr: Радио који препоручује %s

note: Translators: station is the "Mix Radio" for the user %s. * See http://blog.last.fm/2010/10/29/mix-radio-a-new-radio-station for description.
en: %s's Mix Radio
sr: %s и његов радио

note: Translators: station is built from the tracks which have been "tagged" with %s. * Last.fm lets users "tag" songs with any string they wish. Tags are usually genres, * but nationalities, record labels, decades and very random words are also common
en: %s Tag Radio
sr: Радио са ознаком „%s“

note: Translators: station is built from the library of the group %s
en: %s Group Radio
sr: Група „%s“ и њихов радио

en: Error tuning station: no response
sr: Грешка подешавања станице: нема одговора

note: Invalid station url
en: Invalid station URL
sr: Неисправна адреса станице

note: Subscriber only station Translators: %s is the name of the audioscrobbler service, for example "Last.fm". * This message indicates that to listen to this radio station the user needs to be * a paying subscriber to the service.
en: This station is only available to %s subscribers
sr: Ова станица је доступна само за „%s“ претплатнике

note: Not enough content
en: Not enough content to play station
sr: Нема довољно садржаја за пуштање станице

note: Deprecated station Translators: %s is the name of the audioscrobbler service, for example "Last.fm". * This message indicates that the service has deprecated this type of station.
en: %s no longer supports this type of station
sr: „%s“ више не подржава овај тип станице

note: Other error
en: Error tuning station: %i - %s
sr: Грешка подешавања станице: %i - %s

en: Error tuning station: unexpected response
sr: Грешка подешавања станице: неочекивани одговор

en: Error tuning station: invalid response
sr: Грешка подешавања станице: неисправан одговор

en: Audio CD Recorder
sr: Резање звучних дискова

en: Record audio CDs from playlists and duplicate audio CDs
sr: Снимајте звучне дискове из листе песама и умножавајте звучне дискове

en: Rhythmbox could not duplicate the disc
sr: Ритам машина не може да умножи звучни диск

en: Rhythmbox could not record the audio disc
sr: Ритам машина не може да сними звучни диск

en: Unable to build an audio track list
sr: Не могу да сачиним листу песама

en: Unable to write audio project file %s: %s
sr: Не могу да упишем датотеку звучног пројекта %s: %s

en: Unable to write audio project
sr: Не могу да упишем звучни пројекат

en: Unable to create audio CD project
sr: Не могу да направим звучни диск

en: Create Audio CD...
sr: Направи звучни диск...

en: Duplicate Audio CD...
sr: Умножи звучни диск...

en: Albums
sr: Албуми

note: Translators: 'top' here means 'most popular'.  %s is replaced by the artist name.
en: Loading top albums for %s
sr: Учитавам најбоље албуме извођача „%s“

en: Artist
sr: Извођач

en: Loading biography for %s
sr: Учитавам биографију извођача „%s“

en: Context Pane
sr: Бочна површ

en: Show information related to the currently playing artist and song.
sr: Прикажите податке о тренутном извођачу и песми.

en: This information is only available to Last.fm users. Ensure the Last.fm plugin is enabled, select Last.fm in the side pane, and log in.
sr: Ова информација је доступна само корисницима Ласт.фм радија. Уверите се да је Ласт.фм прикључак укључен, изаберите Ласт.фм у бочној површи и пријавите се.

en: Links
sr: Везице

en: No artist specified.
sr: Није одређен извођач.

en: Lyrics
sr: Текст песме

en: Loading lyrics for %s by %s
sr: Учитавам текст песме „%s“, извођача „%s“

en: Lyrics not found
sr: Нисам пронашао текст песме

en: Hide all tracks
sr: Сакриј све песме

en: Show all tracks
sr: Прикажи све песме

en: Top albums by %s
sr: Најбољи албуми извођача „%s“

en: %s (%d track) | %s (%d tracks)
sr[0]: %s (%d песма)
sr[1]: %s (%d песме)
sr[2]: %s (%d песама)
sr[3]: %s (Једна песама)

en: Track list not available
sr: Није доступан списак песама

en: Unable to retrieve album information:
sr: Не могу да добијем податке о албуму:

en: No information available
sr: Нема података

en: Unable to retrieve artist information:
sr: Не могу да добијем податке о извођачу:

en: DAAP Music Sharing
sr: ДААП дељење музике

en: Share music and play shared music on your local network
sr: Делите и пуштајте дељену музику на вашој локалној мрежи

en: Sharing
sr: Дељење

en: _Look for touch Remotes
sr: _Потражи додир удаљених

en: _Share my music
sr: _Дели моју музику

en: Library _name:
sr: Назив _аудиотеке:

en: Forget known Remotes
sr: Заборави познате удаљене

en: Require _password:
sr: Захтевај _лозинку:

en: Add Remote
sr: Додај даљински

en: Please enter the passcode displayed on your device.
sr: Молим унесите лозинку приказану на вашем уређају.

en: Could not pair with this Remote
sr: Не могу да се упарим са овим Удаљеним

en: You can now control Rhythmbox through your Remote
sr: Сада можете да контролишете Ритам машину преко удаљеног

en: Disconnect
sr: Прекини везу

en: Connect to DAAP share...
sr: Повежи се на ДААП дељење...

en: New DAAP share
sr: Ново ДААП дељење

en: Host:port of DAAP share:
sr: Домаћин:прикључник ДААП дељења:

en: %s's Music
sr: %s и његова музика

en: The music share '%s' requires a password to connect
sr: Дељење музике „%s“ захтева лозинку за повезивање

en: Retrieving songs from music share
sr: Достављам списак дељених песама

en: Could not connect to shared music
sr: Не могу да се повежем на дељену музику

en: Connecting to music share
sr: Повезујем се на дељену музику

en: Connecting...
sr: Повезујем се...

en: Could not pair with this Remote.
sr: Не могу да се упарим са овим Удаљеним.

en: Remotes
sr: Удаљени

en: MediaServer2 D-Bus interface
sr: Сучеље Д-сабирнице Медија Сервера 2

en: Provides an implementation of the MediaServer2 D-Bus interface specification
sr: Омогућите уграђивање одредаба сучеља Д-сабирнице Медија Сервера 2

en: All Tracks
sr: Све песме

en: Artists
sr: Извођачи

en: Genres
sr: Жанрови

en: Playlists
sr: Листе песама

en: FM Radio
sr: ФМ радио

en: Support for FM radio broadcasting services
sr: Подршка за услуге емитовања ФМ радиа

en: New
sr: Ново

en: New FM Radio Station
sr: Нова ФМ радио станица

en: Frequency of radio station
sr: Учестаност радио станице

en: Portable Players
sr: Преносиви плејер

en: Support for generic audio player devices (plus PSP and Nokia 770)
sr: Подршка за самосталне звучне плејере (заједно са Плеј стејшн и Нокиа 770)

en: New Playlist on %s
sr: Нови списак нумера на „%s“

en: Add to New Playlist
sr: Додај на нови списак нумера

en: Advanced
sr: Напредно

en: Grilo media browser
sr: Медијски прегледник Грило

en: Browse various local and Internet media sources
sr: Прегледајте разне локалне и медијске изворе на Интернету

en: Fetch more tracks
sr: Довуци још нумера

en: Only showing %d result | Only showing %d results
sr[0]: Приказујем само %d резултат
sr[1]: Приказујем само %d резултата
sr[2]: Приказујем само %d резултата
sr[3]: Приказујем само један резултат

en: IM Status
sr: Стање тренутних порука

en: Updates IM status according to the current song (works with Empathy and Pidgin)
sr: Ажурира стање тренутних порука на основу трекуће песме (ради са Интернет писмоношом и Голупком)

en: ♫ Listening to music... ♫
sr: ♫ Слушам музику... ♫

en: iPod _name:
sr: _Назив иПода:

en: Podcasts:
sr: Подемисије:

en: Device node:
sr: Тачка уређаја:

en: Mount point:
sr: Тачка монтирања:

en: Database version:
sr: Издање базе података:

en: Firmware version:
sr: Издање фирмвера:

en: iPod detected
sr: Пронађен је иПод

en: _Initialize
sr: П_окрени

en: _Name:
sr: _Назив:

en: _Model:
sr: _Модел:

en: Rhythmbox has detected a device that is probably an uninitialized or corrupted iPod. It must be initialized before Rhythmbox can use it, but this will destroy any song metadata already present. If you wish Rhythmbox to initialize the iPod, please fill in the information below. If the device is not an iPod, or you do not wish to initialize it, please click cancel.
sr: Ритам машина је пронашла иПод уређај који није покренут или је оштећен. Он мора бити покренут да би га Ритам машина користила, али ће то уклонити постојеће метаподатке у песмама. Уколико желите да покренете иПод попуните следеће податке. Уколико уређај није иПод, или не желите да га покренете, кликните на „Откажи“.

en: Do you want to initialize your iPod?
sr: Да ли желите да покренете ваш иПод?

en: Portable Players - iPod
sr: Преносни плејери — иПод

en: Support for Apple iPod devices (show the content, play from device)
sr: Подршка за Apple иПод уређаје (приказ садржаја, репродукција са уређаја)

en: New playlist
sr: Нова листа

en: Unable to initialize new iPod
sr: Не могу да покренем нови иПод

en: Podcasts
sr: Подемисије

en: Internet Radio
sr: Интернет радио

en: Support for broadcasting services transmitted via the Internet
sr: Подршка за сервисе који се емитују преко интернета

en: Remove
sr: Уклони

en: Genre
sr: Жанр

en: Search your internet radio stations
sr: Претражите ваше интернет радио станице

en: Radio
sr: Радио

en: %d station | %d stations
sr[0]: %d станица
sr[1]: %d станице
sr[2]: %d станица
sr[3]: Једна станица

note: should prevent multiple dialogs?  going to kill this nonsense anyway soon..
en: New Internet Radio Station
sr: Нова интернет радио станица

en: URL of internet radio station:
sr: Адреса интернет радио станице:

en: %s Properties
sr: Особине за %s

en: %lu kbps
sr: %lu kb/s

en: Unable to change station property
sr: Не могу да променим својство станице

en: Unable to change station URI to %s, as that station already exists
sr: Не могу да променим адресу станице у %s јер та станица већ постоји

en: L_ocation:
sr: _Путања:

en: LIRC
sr: ЛИРЦ

en: Control Rhythmbox using an infrared remote control
sr: Управљајте Ритам машином даљинским управљачем

en: ListenBrainz
sr: Слушалачки мозгић

en: Submit your listens to ListenBrainz
sr: Предајте своја слушања на Слушалачком мозгићу

en: User token:
sr: Кориснички жетон:

en: To submit your listens to ListenBrainz, enter your ListenBrainz user token below. You can see your user token in your <a href="https://listenbrainz.org/profile/">user profile</a>.
sr: Да бисте предали ваша слушања на Слушалачком мозгићу, унесите ваш ListenBrainz кориснички жетон испод. Можете видети ваш кориснички жетон на страници вашег <a href="https://listenbrainz.org/profile/">корисничког профила</a>.

en: Choose lyrics folder...
sr: Изаберите фасциклу за текстове...

en: Song Lyrics
sr: Текстови песама

en: Fetch song lyrics from the Internet
sr: Преузимајте текстове песама са Интернета

en: Search engines
sr: Претраживачи

en: Browse...
sr: Разгледај...

en: Lyrics Folder
sr: Фасцикла за текстове

en: No lyrics found
sr: Није нађен текст песме

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Search again
sr: _Тражи поново

en: Searching for lyrics...
sr: Тражим текст песме...

note: { 'id': 'astraweb.com', 	'class': AstrawebParser, 	'name': _("Astraweb (www.astraweb.com)") 	}, { 'id': 'winampcn.com', 	'class': WinampcnParser, 	'name': _("WinampCN (www.winampcn.com)") 	},
en: TerraBrasil (terra.com.br)
sr: Тера Бразил (terra.com.br)

en: Dark Lyrics (darklyrics.com)
sr: Тамни текстови (www.leoslyrics.com)

en: Jlyric (j-lyric.net)
sr: Џ текстови (j-lyric.net)

en: Jetlyrics (jetlyrics.com)
sr: Џет текстови (jetlyrics.com)

en: Magnatune online music store
sr: Мегатјун мрежни музички магацин

en: Magnatune is an online record label that is not evil.
sr: Мегатјун је мрежна продавница која добро поступа са свима.

en:     * Free listening of all songs
sr:     * Слободно преслушавање свих песама

en:     * Paid members get totally unlimited downloading of the entire catalog (no other service allows that)
sr:     * Платише добијају потпуно неограничено преузимање читавог каталога (ниједна друга услуга не омогућава ово)

en:     * 10% of your Magnatune membership fees goes to Rhythmbox/GNOME - it's worth joining
sr:     * 10% o ваше накнаде за чланарину Мегатјуна иде Ритам машини/Гному — вредно је придруживања

en:     * Open-Source friendly file formats: MP3s and WAVs, but also OGG and FLAC files.
sr:     * Формати датотека пријатељи Отвореног извора: МП3 и ВАВ, али такође и ОГГ и ФЛАЦ датотеке.

en:     * All albums and artists hand-picked
sr:     * Сви албуми и извођачи су ручно избрани

en: You can find more information at
sr: Више података можете наћи на

en: Download Album
sr: Преузми албум

en: Artist Info
sr: Подаци о извођачу

en: Magnatune Store
sr: Мегатјун магацин

en: Adds support to Rhythmbox for playing and purchasing from the Magnatune online music store
sr: Додајте подршку за слушање и куповину са Мегатјун мрежног магацина у Ритам машину

en: January (01)
sr: Јануар (01)

en: February (02)
sr: Фебруар (02)

en: March (03)
sr: Март (03)

en: April (04)
sr: Април (04)

en: May (05)
sr: Мај (05)

en: June (06)
sr: Јун (06)

en: July (07)
sr: Јул (07)

en: August (08)
sr: Август (08)

en: September (09)
sr: Септембар (09)

en: October (10)
sr: Октобар (10)

en: November (11)
sr: Новембар (11)

en: December (12)
sr: Децембар (12)

en: $8 US (typical)
sr: $8 US (најчешће)

en: $10 US (better than average)
sr: $10 US (изнад просека)

en: $12 US (generous)
sr: $12 US (дарежљиво)

en: $15 US (VERY generous!)
sr: $15 US (веома дарежљиво!)

en: $18 US (We love you!)
sr: $18 US (волимо те!)

en: Ogg Vorbis
sr: Огг Ворбис

en: FLAC
sr: ФЛАЦ

en: WAV
sr: ВАВ

en: VBR MP3
sr: ВБР МП3

en: Magnatune Information
sr: Подаци о Мегатјуну

en: I don't have a Magnatune account
sr: Немам налог на Мегатјуну

en: I have a streaming account
sr: Имам налог за преслушавање

en: I have a download account
sr: Имам налог за преузимање

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Preferred audio _format:
sr: Омиљени звучни _формат:

en: Get an account at
sr: Направите налог на

en: Find out about Magnatune at
sr: Сазнајте више о Мегатјуну на

en: Magnatune
sr: Мегатјун

en: Couldn't download album
sr: Не могу да преузмем албум

en: You must have a library location set to download an album.
sr: Морате да одредите место за аудиотеку како бисте преузели албум.

en: Unable to load catalog
sr: Не могу да учитам каталог

en: Rhythmbox could not understand the Magnatune catalog, please file a bug.
sr: Ритам машина не разуме Мегатјунов каталог. Пошаљите извештај о грешци.

en: Loading Magnatune catalog
sr: Учитавам Мегатјунов каталог

en: Download Error
sr: Грешка у преузимању

en: An error occurred while trying to authorize the download.
    The Magnatune server returned:
    %s
sr: Грешка приликом овлашћивања за преузимање песме.
    Мегатјун сервер је одговорио са:
    %s

en: Error
sr: Грешка

en: An error occurred while trying to download the album.
    The error text is:
    %s
sr: Грешка приликом овлашћивања за преузимање албума.
    Порука о грешци је:
    %s

en: Downloading from Magnatune
sr: Преузимам са Мегатјуна

en: MPRIS D-Bus interface
sr: Сучеље МПРИС Д-сабирнице

en: Provides an implementation of the MPRIS D-Bus interface specification
sr: Омогућује уграђивање спецификација сучеља МПРИС Д-сабирнице

en: Portable Players - MTP
sr: Преносни плејери — МТП

en: Support for MTP devices (show the content, transfer, play from device)
sr: Подршка за МПТ уређаје (приказује садржај, дозвољава пренос и пушта музику са уређаја)

en: Media Player
sr: Медијски програм

en: Media player device error
sr: Грешка у мултимедијалном уређају

note: Translators: first %s is the device manufacturer, * second is the product name.
en: Unable to open the %s %s device
sr: Не могу да отворим %s-ов уређај %s

en: Digital Audio Player
sr: Дигитални звучни плејер

en: Unable to copy file from MTP device: %s
sr: Не могу да умножим датотеку из МТП уређаја: %s

en: Not enough space in %s
sr: Нема довољно места у %s

en: Unable to open temporary file: %s
sr: Не могу да отворим привремену датотеку: %s

en: No space left on MTP device
sr: Нема више места на МТП уређају

en: Unable to send file to MTP device: %s
sr: Не могу да пошаљем датотеку у МТП уређај: %s

en: Notification
sr: Обавештења

en: Notification popups
sr: Облачићи обавештења

en: Previous
sr: Претходно

en: Pause
sr: Паузирај

en: Play
sr: Пусти

en: Next
sr: Наредно

note: Translators: by Artist
en: by <i>%s</i>
sr: изводи <i>%s</i>

note: Translators: from Album
en: from <i>%s</i>
sr: на албуму <i>%s</i>

en: Not Playing
sr: Дремам и чекам на добру свирку

en: Power Manager
sr: Управник потрошњом

en: Inhibit Power Manager from suspending the machine while playing
sr: Забрањује управљање потрошњом електричне енергије рачунара у току репродукције

en: Playing
sr: Свирам

en: Python Console
sr: Питонова конзола

en: Interactive python console
sr: Упитна питонова конзола

en: Python Debugger (winpdb)
sr: Питонов исправљач грешака (winpdb)

en: Python Debugger (debugpy)
sr: Питонов исправљач грешака (debugpy)

en: You can access the main window through the 'shell' variable :
sr: Можете приступити главном прозору преко променљиве „shell“ :

en: After you press OK, Rhythmbox will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in the file %s, it will use the default password ('rhythmbox').
sr: Након што притиснете дугме У реду, Ритам машина ће сачекати да се повежете на њу преко „winpdb“ или „rpdb2“. Уколико нисте поставили лозинку ради уклањање грешака у датотеци „%s“, користиће основну лозинку („rhythmbox“).

en: Rhythmbox is now listening for Debug Adapter Protocol connections on port %d. You can now attach to it using a compatible debugger such as vimspector, nvim-dap or Visual Studio Code.
sr: Ритам машина сада ослушкује за „Debug Adapter Protocol“ везама на прикључнику %d. Сада можете да се прикачите на њега користећи сагласан прочишћавач као што је „vimspector“, „nvim-dap“ или „Visual Studio Code“.

en: Unable to start Debug Adapter Protocol listener: %s
sr: Не могу да започнем „Debug Adapter Protocol“ ослушкивача: %s

en: The %s Python module is not available. Install the module and then restart Rhythmbox to enable debugging with %s.
sr: Питонов модул „%s“ није доступан. Инсталирајте модул и затим поново покрените Ритам машину да укључите прочишћавање са „%s“.

en: Zeitgeist
sr: Цајтгајст

en: Inform Zeitgeist about your activity
sr: Обавештава Цајтгајст о вашој активности

en: The GStreamer elements required for ReplayGain processing are not available. The missing elements are: %s
sr: Нису доступни делови Гстримера који омогућавају уједначавање звука. Потребно је инсталирати: %s

en: ReplayGain GStreamer plugins not available
sr: Нису доступни Гстримерови додаци за уједначавање

en: ReplayGain
sr: Уједначи звук

en: Use ReplayGain to provide a consistent playback volume
sr: Уједначавање вам омогућава исту јачину звука на свим песмама

en: Radio (equal loudness for all tracks)
sr: Радио (једнака јачина за све песме)

en: Album (ideal loudness for all tracks)
sr: Албум (идеална јачина за све песме)

en: ReplayGain preferences
sr: Поставке уједначавања

en: ReplayGain _mode:
sr: Режим _уједначавања:

en: _Pre-amp:
sr: П_редпојачање:

en: _Apply compression to prevent clipping
sr: _Примени сажимање како би избегао исецање

en: Learn more about ReplayGain
sr: Сазнајте више о уједначавању звука

en: Web remote control preferences
sr: Поставке даљинског управљања вебом

en: Listening port:
sr: Порт за ослушкивање:

en: Access key:
sr: Приступни кључ:

en: Web remote control
sr: Удаљено управљање вебом

en: Control Rhythmbox from a web browser
sr: Управљајте Ритам машином из веб прегледника

en: Launch web remote control
sr: Покрени удаљено управљање вебом

en: %d feed | %d feeds
sr[0]: %d довод
sr[1]: %d довода
sr[2]: %d довода
sr[3]: Један довод

en: Unable to load the feed. Check your network connection.
sr: Не могу да учитам довод. Проверите вашу мрежну везу.

en: Unable to search for podcasts. Check your network connection.
sr: Не могу да потражим подемисију. Проверите вашу мрежну везу.

en: Title
sr: Наслов

en: Author
sr: Аутор

en: Episodes
sr: Епизоде

en: Date
sr: Датум

en: New Episodes
sr: Нове епизоде

en: New Downloads
sr: Нова преузимања

en: Downloading podcast
sr: Преузимам подемисију

en: Error downloading podcast
sr: Грешка преузимања подемисије

en: Finished downloading podcast
sr: Подемисија је преузета

en: Error in podcast
sr: Грешка у подемисији

en: There was a problem adding this podcast: %s.  Please verify the URL: %s
sr: Јавио се проблем при додавању подемисије: %s.  Проверите адресу: %s

en: %s. Would you like to add the podcast feed anyway?
sr: %s. Да ли свеједно желите да додате довод подемисије?

en: New updates available from
sr: Доступна су нова издања

en: The URL '%s' does not appear to be a podcast feed. It may be the wrong URL, or the feed may be broken. Would you like Rhythmbox to attempt to use it anyway?
sr: Адреса „%s“ не изгледа као довод подемисије. Можда је погрешна или је довод покварен. Да ли желите да Ритам машина покуша да га користи?

note: added as something else, probably iradio
en: URL already added
sr: Адреса је већ додата

en: The URL "%s" has already been added as a radio station. If this is a podcast feed, please remove the radio station.
sr: Адреса „%s“ је већ додата као радио станица. Уколико је ово довод подемисије уклоните радио станицу.

en: Podcast
sr: Подемисија

en: Unable to parse the feed contents
sr: Не могу да обрадим садржај довода

en: The feed does not contain any downloadable items
sr: Довод не садржи ставке које можете преузети

en: Not Downloaded
sr: Није преузето

en: Delete the podcast feed and downloaded files?
sr: Да обришем довод подемисије и преузете датотеке?

en: If you choose to delete the feed and files, they will be permanently lost.  Please note that you can delete the feed but keep the downloaded files by choosing to delete the feed only.
sr: Уколико обришете довод и датотеке, биће трајно изгубљене.  Можете обрисати само довод задржавајући преузете датотеке избором могућности „Обриши само довод“.

en: Delete _Feed Only
sr: Обриши _само довод

en: _Delete Feed And Files
sr: _Обриши довод и датотеке

en: Downloaded
sr: Преузето

en: Failed
sr: Неуспело

en: Waiting
sr: Чекам

en: Podcast Error
sr: Грешка у подемисији

en: Delete the podcast episode and downloaded file?
sr: Да обришем епизоду подемсије и преузету датотеку?

en: If you choose to delete the episode and file, they will be permanently lost.  Please note that you can delete the episode but keep the downloaded file by choosing to delete the episode only.
sr: Уколико обришете епизоду и датотеку, биће трајно изгубљене.  Можете обрисати само епизоду задржавајући преузете датотеке избором могућности „Обриши само епизоду“.

en: Delete _Episode Only
sr: Обриши _само епизоду

en: _Delete Episode And File
sr: Обриши _епизоду и датотеку

en: %d episode | %d episodes
sr[0]: %d епизода
sr[1]: %d епизоде
sr[2]: %d епизода
sr[3]: Једна епизода

en: Feed
sr: Довод

en: Status
sr: Стање

note: ensure search instances exist
en: Search all fields
sr: Претражите сва поља

en: Search podcast feeds
sr: Тражи доводе подемисије

en: Search podcast episodes
sr: Тражи епизоду подемисије

en: Show the version of the program
sr: Приказује издање програма

en: Don't start a new instance of Rhythmbox
sr: Не покрећи још једну Ритам машину

en: Quit Rhythmbox
sr: Изађи из Ритам машине

en: Check if Rhythmbox is already running
sr: Провери да ли је Ритам машина већ покренута

en: Don't present an existing Rhythmbox window
sr: Не приказуј постојећи прозор Ритам машине

en: Jump to next song
sr: Иди на следећу песму

en: Jump to previous song
sr: Иди на претходну песму

en: Seek in current track
sr: Премотај тренутну песму

en: Resume playback if currently paused
sr: Настави репродукцију уколико је паузирана

en: Pause playback if currently playing
sr: Заустави репродукцију уколико је пуштена

en: Toggle play/pause mode
sr: Укључи-искључи паузу

en: Stop playback
sr: Заустави репродукцију

en: Play a specified URI, importing it if necessary
sr: Пусти одређену адресу и увези је ако је неопходно

en: URI to play
sr: Адреса за извођење

en: Add specified tracks to the play queue
sr: Додај изабране песме у заказану листу песама

en: Empty the play queue before adding new tracks
sr: Испразни листу заказаних пре додавања нових песама

en: Print the title and artist of the playing song
sr: Испиши наслов и извођача текуће песме

en: Print formatted details of the song
sr: Испиши форматиране податке о песми

en: Select the source matching the specified URI
sr: Укључи извор који се поклапа са задатом адресом

en: Source to select
sr: Извор за бирање

en: Activate the source matching the specified URI
sr: Покреће извор који се поклапа са задатом адресом

en: Source to activate
sr: Покрени извор

en: Play from the source matching the specified URI
sr: Пушта музику са извора који се поклапа са задатом адресом

en: Source to play from
sr: Извор за пуштање

en: Enable repeat playback order
sr: Укључује понављање поретка пуштања

en: Disable repeat playback order
sr: Укључује понављање поретка пуштања

en: Enable shuffle playback order
sr: Укључује мешање поретка пуштања

en: Disable shuffle playback order
sr: Искључује мешање поретка пуштања

en: Set the playback volume
sr: Подеси јачину звука

en: Increase the playback volume
sr: Повећај јачину звука

en: Decrease the playback volume
sr: Смањи јачину звука

en: Print the current playback volume
sr: Испиши тренутну јачину звука

note: { "mute", 0, 0, G_OPTION_ARG_NONE, &mute, N_("Mute playback"), NULL }, { "unmute", 0, 0, G_OPTION_ARG_NONE, &unmute, N_("Unmute playback"), NULL },
en: Set the rating of the current song
sr: Оцењује тренутну песму

en: Start interactive mode
sr: Покреће међудејствени режим

en: n - Next track
sr: n — Следећа нумера

en: p - Previous track
sr: p — Претходна нумера

en: space - Play/pause
sr: space — Пушта/паузира

en: s - Show playing track details
sr: s — Показује појединости пуштене нумере

en: v - Decrease volume
sr: v — Утишава звук

en: V - Increase volume
sr: V — Појачава звук

en: h/? - Help
sr: h/? — Помоћ

en: q - Quit
sr: q — Излази

en: Not playing
sr: Не свирам

note: Translators: title by artist from album
en: %tt by %ta from %at
sr: %tt коју изводи %ta са %at

note: Translators: title by artist
en: %tt by %ta
sr: %tt коју изводи %ta

note: Translators: title from album
en: %tt from %ta
sr: %tt са %ta

note: Translators: %te is replaced with elapsed time, %td is replaced with track duration
en: [%te of %td]
sr: [%te од %td]

en: Paused
sr: Паузирано

en: Seeked to %s
sr: Премотано на „%s“

en: Now playing: %s %s
sr: Сада пуштам: %s %s

en: Unknown playback state: %s
sr: Непознато стање плејбека: %s

en: Volume is now %.02f
sr: Јачина звука је сада %.02f

note: should print this before dbus setup, really
en: Press 'h' for help.
sr: Притисните „h“ за помоћ.

en: Playback volume is %f.
sr: Јачина звука је %f.

en: Couldn't access %s: %s
sr: Не могу да приступим %s: %s

note: Translators: this is an example artist name.  It should * not be translated literally, but could be replaced with * a local artist name if desired.  Ensure the album name * and song title are also replaced in this case.
en: The Beatles
sr: Рибља Чорба

note: Translators: this is an example album name.  If the * example artist name is localised, this should be replaced * with the name of an album by that artist.
en: Help!
sr: Покварена машта и прљаве страсти

note: Translators: this is an example song title.  If the example * artist and album names are localised, this should be replaced * with the name of the seventh song from the localised album.
en: Ticket To Ride
sr: Два динара, друже

note: Translators: the parameter here is a list of GStreamer plugins. * The plugin names are already translated.
en: Additional GStreamer plugins are required to play this file: %s
sr: Потребни су додатни прикључци Гстримера за пуштање ове датотеке: %s

en: invalid unicode in error message
sr: неисправан уникод у поруци грешке

en: Empty file
sr: Празна датотека

en: Could not load the music database:
sr: Не могу да учитам звучну базу података:

en: %ld minute | %ld minutes
sr[0]: %ld минут
sr[1]: %ld минута
sr[2]: %ld минута
sr[3]: Један минут

en: %ld hour | %ld hours
sr[0]: %ld сат
sr[1]: %ld сата
sr[2]: %ld сати
sr[3]: Један сат

en: %ld day | %ld days
sr[0]: %ld дан
sr[1]: %ld дана
sr[2]: %ld дана
sr[3]: Један дан

note: Translators: the format is "X days, X hours and X minutes"
en: %s, %s and %s
sr: %s, %s и %s

note: Translators: the format is "X days and X hours" Translators: the format is "X days and X minutes" Translators: the format is "X hours and X minutes"
en: %s and %s
sr: %s и %s

en: Scanning
sr: Прегледам

en: %d of %d
sr: %d од %d

en: All
sr: Све

en: The database was created by a later version of Rhythmbox.  This version of Rhythmbox cannot read the database.
sr: База података је направљена новијим издањем Ритам машине.  Ово издање не може да прочита ту базу.

en: Python Sample Plugin
sr: Питонов прикључак узорка

en: A sample plugin in Python with no features
sr: Прикључак узорка у Питону без функција

en: Python Source
sr: Питонов извор

en: Sample Plugin
sr: Прикључак узорка

en: A sample plugin in C with no features
sr: Прикључак узорка у Ц језику без функција

en: Vala Sample Plugin
sr: Вала прикључак узорка

en: A sample plugin in Vala with no features
sr: Прикључак узорка у Вала језику без функција

en: Rhythmbox is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
sr: Ритам машина је слободан софтвер; можете је расподељивати
    и/или мењати под условима Гнуове опште јавне лиценце како је
    објављује Задужбина слободног софтвера; било верзије 2 те
    лиценце, или (по вашем мишљењу) било које новије верзије.

en: Rhythmbox is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
sr: Ритам машина се расподељује у нади да ће бити корисна,
    али БЕЗ ИКАКВИХ ГАРАНЦИЈА; чак и без примењене гаранције
    ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.
    Погледајте Гнуову општу јавну лиценцу за више детаља.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with Rhythmbox; if not, write to the Free Software Foundation, Inc.,
    51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA
sr: Требали сте да добијете примерак Гнуове опште јавне лиценце
    уз Ритам машину; ако нисте, пишите Задужбини слободног
    софтвера на следећу адресу: Free Software Foundation,Inc.,
    51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Maintainers:
sr: Развојни тим:

en: Former Maintainers:
sr: Претходни одржаваоци:

en: Contributors:
sr: Доприносиоци:

en: Music management and playback software for GNOME.
sr: Програм за уређивање и слушање музике у Гном окружењу.

en: Rhythmbox Website
sr: Веб страна Ритам машине

en: Couldn't display help
sr: Не могу да прикажем помоћ

en: Enable debug output
sr: Омогућава опширан испис ради тражења грешака

en: Enable debug output matching a specified string
sr: Омогућава опширан испис који се поклапа са унетим изразом

en: Do not update the library with file changes
sr: Не врши ажурирање аудиотеке изменама у датотеци песме

en: Do not register the shell
sr: Не врши пријављивање љуске

en: Don't save any data permanently (implies --no-registration)
sr: Не чува никакве податке трајно (подразумева „--no-registration“)

en: Disable loading of plugins
sr: Онемогућава учитавање прикључака

en: Path for database file to use
sr: Путања до датотеке са базом података

en: Path for playlists file to use
sr: Путања до датотеке са листом песама

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: %s
    Покрените „%s --help“ за потпун списак опција из командне линије.

en: MPEG Version 3.0 URL
sr: Адреса МПЕГ издања 3.0

en: Shoutcast playlist
sr: Шауткаст листа песама

en: XML Shareable Playlist Format
sr: ХМЛ облик листе за дељење

en: The playlist file may be in an unknown format or corrupted.
sr: Може бити да је листа песама непозната или оштећена.

en: Untitled Playlist
sr: Неименована листа песама

en: New Playlist
sr: Нова листа песама

en: Couldn't read playlist
sr: Не могу да прочитам листу песама

en: All Files
sr: Све датотеке

en: Load Playlist
sr: Учитајте листу песама

en: Couldn't save playlist
sr: Не могу да сачувам листу песама

en: Unsupported file extension given.
sr: Дата је неподржано проширење датотеке.

en: Playlist %s already exists
sr: Листа песама „%s“ већ постоји

en: Unknown playlist: %s
sr: Непозната листа песама: %s

en: Playlist %s is an automatic playlist
sr: Листа песама %s је самоосвежавајућа

en: Error while saving song information
sr: Грешка при чувању података о песми

en: Pause playback
sr: Паузирај песму

en: Start playback
sr: Започните репродукцију

note: Translators: %s is the song name
en: %s (Paused)
sr: %s (паузирано)

en: No registered source can handle URI %s
sr: Регистровани извори не могу да отворе адресу %s

en: No registered source matches URI %s
sr: Регистровани извори се не поклапају са адресом %s

en: Unknown song URI: %s
sr: Непозната адреса песме: %s

en: Unknown property %s
sr: Непознато својство %s

en: Invalid property type %s for property %s
sr: Неисправна врста својства %s за својство %s

en: Stream error
sr: Грешка у протоку

en: Unexpected end of stream!
sr: Неочекивани крај тока!

en: Playlist was empty
sr: Листа песама је била празна

en: Not currently playing
sr: Тренутно не свирам

en: No previous song
sr: Нема претходне песме

en: No next song
sr: Нема наредне песме

en: Couldn't stop playback
sr: Не могу да зауставим репродукцију

en: Playback position not available
sr: Није доступно протекло време песме

en: Current song is not seekable
sr: Не могу да премотам текућу песму

en: Couldn't start playback
sr: Не могу да почнем репродукцију

en: Linear
sr: Линијски

en: Linear looping
sr: Линеарна петља

en: Random with equal weights
sr: Случајан избор једнаке вероватноће

en: Random by time since last play
sr: Случајан избор на основу времена последњег слушања

en: Random by rating
sr: Случајан избор на основу оцене

en: Random by time since last play and rating
sr: Случајан избор на основу времена последњег пуштања и ранга

en: Linear, removing entries once played
sr: Линијски, уклања једном преслушано

en: Failed to create the player: %s
sr: Не могу да направим музички програм: %s

en: Rhythmbox Preferences
sr: Поставке Ритам машине

en: General
sr: Опште

en: Playback
sr: Репродукција

en: Plugins
sr: Прикључци

en: The file "%s" already exists. Do you want to replace it?
sr: Датотека %s већ постоји. Желите ли да је препишете?

en: _Skip
sr: _Заустави

en: _Replace
sr: П_реименуј

en: S_kip All
sr: Преско_чи све

en: Replace _All
sr: Изабери _све

en: %d file cannot be transferred as it must be converted into a format supported by the target device but no suitable encoding profiles are available | %d files cannot be transferred as they must be converted into a format supported by the target device but no suitable encoding profiles are available
sr[0]: %d датотека не може бити пренешена јер мора бити претворена у формат подржан циљним уређајем али нису доступни одговарајући профили кодирања
sr[1]: %d датотеке не могу бити пренешене јер морају бити претворене у формат подржан циљним уређајем али нису доступни одговарајући профили кодирања
sr[2]: %d датотека не може бити пренешено јер морају бити претворене у формат подржан циљним уређајем али нису доступни одговарајући профили кодирања
sr[3]: Једна датотека не може бити пренешена јер мора бити претворена у формат подржан циљним уређајем али нису доступни одговарајући профили кодирања.

note: XXX should provide the option of picking a different format?
en: Additional software is required to encode media in your preferred format:
    %s
sr: Додатни софтвер је потребан да бисте кодирали медије у вашем омиљеном формату:
    %s

en: Additional software is required to convert %d file into a format supported by the target device:
    %s | Additional software is required to convert %d files into a format supported by the target device:
    %s
sr[0]: Додатни софтвер је потребан да бисте претворили %d датотеку у формат подржан циљним уређајем:
    %s
sr[1]: Додатни софтвер је потребан да бисте претворили %d датотеке у формат подржан циљним уређајем:
    %s
sr[2]: Додатни софтвер је потребан да бисте претворили %d датотека у формат подржан циљним уређајем:
    %s
sr[3]: Додатни софтвер је потребан да бисте претворили ову %d датотеку у формат подржан циљним уређајем:
    %s

en: Unable to transfer tracks
sr: Грешка у преносу песама

en: _Cancel the transfer
sr: _Откажи пренос

en: _Skip these files
sr: _Прескочи ове датотеке

en: _Install
sr: _Инсталирај

en: Search artists
sr: Тражи извођаче

en: Search composers
sr: Тражи композиторе

en: Search albums
sr: Тражи албуме

en: Search titles
sr: Тражи наслове

en: Search genres
sr: Тражи жанрове

en: Unable to eject
sr: Не могу да избацим

en: Unable to unmount
sr: Не могу да демонтирам

en: Library
sr: Аудиотека

en: Stores
sr: Складишта

en: Devices
sr: Уређаји

en: Shared
sr: Дељено

note: set up info bar for triggering codec installation
en: Install Additional Software
sr: Инсталација додатног софтвера

en: Additional software is required to play some of these files.
sr: Потребан је додатни софтвер за пуштање неких од ових датотека.

en: Import Errors
sr: Грешке при увозу

en: %d import error | %d import errors
sr[0]: %d грешка при увозу
sr[1]: %d грешке при увозу
sr[2]: %d грешака при увозу
sr[3]: Једна грешка при увозу

en: Artist/Artist - Album
sr: Извођач/Извођач — Албум

en: Artist/Album
sr: Извођач/Албум

en: Artist - Album
sr: Извођач — Албум

en: Album
sr: Албум

en: Number - Title
sr: Број песме — Наслов

en: Artist - Title
sr: Извођач — Наслов

en: Artist - Number - Title
sr: Извођач — Број песме — Наслов

en: Artist (Album) - Number - Title
sr: Извођач (Албум) — Број песме — Наслов

en: Number. Artist - Title
sr: Број песме. Извођач — Наслов

en: Music
sr: Музика

en: Choose Library Location
sr: Изаберите путању до аудиотеке

en: Multiple locations set
sr: Постављање више путања

en: Example Path:
sr: Пример путање:

en: Error transferring track
sr: Грешка у преносу песама

en: Copying tracks to the library
sr: Умножавам песме у аудиотеку

en: Adding tracks to the library
sr: Додајем песме у аудиотеку

en: Syncing tracks to %s
sr: Усаглашавам песме са „%s“

en: You have not selected any music, playlists, or podcasts to transfer to this device.
sr: Нисте изабрали песме, листе нити подемисије за пренос на овај уређај.

en: There is not enough space on the device to transfer the selected music, playlists and podcasts.
sr: Нема довољно места на уређају за пренос изабраних песама, листи или подемисија.

en: %s Sync Settings
sr: %s подешавање усклађења

en: Sync with the device
sr: Усклађење са уређајем

en: Don't sync
sr: Не усклађуј

en: Missing Files
sr: Датотеке које недостају

en: %d missing file | %d missing files
sr[0]: недостаје %d датотека
sr[1]: недостају %d датотеке
sr[2]: недостаје %d датотека
sr[3]: недостаје једна датотека

en: Remove from Playlist
sr: Уклони са списка нумера

en: Play Queue
sr: Пусти заказано

note: Translators: format is "<title> by <artist> from <album>"
en: by
sr: од

en: from
sr: из

en: %d song | %d songs
sr[0]: %d песма
sr[1]: %d песме
sr[2]: %d песама
sr[3]: једна песма

en: Connecting
sr: Повезујем се

en: Buffering
sr: Прикупљам

en: Transferring tracks to %s
sr: Преносим песме на „%s“

en: All Music
sr: Музика

en: Other
sr: Остало

en: Available
sr: Доступно

en: Image/label border
sr: Оквир слике/натписа

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
sr: Ширина оквира око натписа и слике у прозорчету са упозорењима

en: Alert Type
sr: Врста упозорења

en: The type of alert
sr: Врста упозорења

en: Alert Buttons
sr: Дугмићи упозорења

en: The buttons shown in the alert dialog
sr: Дугмићи приказани у прозорчету са упозорењима

en: Show more _details
sr: Прикажи _више података

en: _OK
sr: У _реду

en: _No
sr: _Не

en: _Yes
sr: _Да

en: _Open
sr: _Отвори

en: Constant bit rate
sr: Стални битски проток

en: Variable bit rate
sr: Променљив битски проток

en: Constrained Variable bit rate
sr: Ограничен променљив битски проток

en: Default settings
sr: Основна подешавања

en: Lossless
sr: Без губитака

en: Track
sr: Песма

en: Composer
sr: Композитор

en: Comment
sr: Коментар

en: Time
sr: Време

en: Year
sr: Година

en: Quality
sr: Квалитет

en: 000 kbps
sr: 000 kb/s

en: Rating
sr: Оцена

en: Play Count
sr: Преслушана

en: Last Played
sr: Пуштана

en: Date Added
sr: Додата

en: Last Seen
sr: Задњи пут виђена

en: Location
sr: Путања

en: BPM
sr: БПМ

en: Now Playing
sr: Тренутно пуштам

en: Playback Error
sr: Грешка у репродукцији

en: Drop artwork here
sr: Превуците омоте албума овде

note: Translators: remaining time / total time
en: -%s / %s
sr: —%s / %s

en: Examining files
sr: Пропитујем датотеке

note: this isn't a terribly helpful message.
en: The location you have selected is on the device %s.
sr: Место које сте изабрали се налази на уређају „%s“.

en: Show %s
sr: Прикажи „%s“

en: Import %d selected track | Import %d selected tracks
sr[0]: Увези %d изабрану нумеру
sr[1]: Увези %d изабране нумере
sr[2]: Увези %d изабраних нумера
sr[3]: Увези једну изабрану нумеру

en: Import %d listed track | Import %d listed tracks
sr[0]: Увези %d исписану нумеру
sr[1]: Увези %d исписане нумере
sr[2]: Увези %d исписаних нумера
sr[3]: Увези једну исписану нумеру

en: %d artist (%d) | All %d artists (%d)
sr[0]: %d извођач (%d)
sr[1]: %d извођача (%d)
sr[2]: %d извођача (%d)
sr[3]: Један извођач (%d)

en: %d album (%d) | All %d albums (%d)
sr[0]: %d албум (%d)
sr[1]: %d албума (%d)
sr[2]: %d албума (%d)
sr[3]: Један албум (%d)

en: %d genre (%d) | All %d genres (%d)
sr[0]: %d жанр (%d)
sr[1]: %d жанра (%d)
sr[2]: %d жанра (%d)
sr[3]: Један жанр (%d)

en: %d (%d) | All %d (%d)
sr[0]: %d (%d)
sr[1]: Сва %d (%d)
sr[2]: Свих %d (%d)
sr[3]: Један (%d)

en: _New
sr: _Ново

en: Create Automatic Playlist
sr: Направите паметну листу песама

en: Edit Automatic Playlist
sr: Уреди паметну листу песама

[ctx: query-criteria]
en: Title
sr: Наслов

[ctx: query-criteria]
en: Artist
sr: Извођач

[ctx: query-criteria]
en: Composer
sr: Композитор

[ctx: query-criteria]
en: Album
sr: Албум

[ctx: query-criteria]
en: Album Artist
sr: Извођач албума

[ctx: query-criteria]
en: Genre
sr: Жанр

[ctx: query-criteria]
en: Year
sr: Година

[ctx: query-criteria]
en: Rating
sr: Оцена

[ctx: query-criteria]
en: Path
sr: Путања

[ctx: query-criteria]
en: Comment
sr: Коментар

[ctx: query-criteria]
en: Play Count
sr: Број слушања

[ctx: query-criteria]
en: Track Number
sr: Број песме

[ctx: query-criteria]
en: Disc Number
sr: Број диска

[ctx: query-criteria]
en: Bitrate
sr: Битски проток

[ctx: query-criteria]
en: Duration
sr: Трајање

[ctx: query-criteria]
en: Beats Per Minute
sr: Битова по минуту

[ctx: query-criteria]
en: Time of Last Play
sr: Време последњег слушања

[ctx: query-criteria]
en: Time Added to Library
sr: Време додавања у библиотеку

[ctx: query-sort]
en: Artist
sr: Извођач

en: _In reverse alphabetical order
sr: О_брнут азбучни редослед

[ctx: query-sort]
en: Composer
sr: Композитор

[ctx: query-sort]
en: Album
sr: Албум

[ctx: query-sort]
en: Album Artist
sr: Извођач албума

[ctx: query-sort]
en: Genre
sr: Жанр

[ctx: query-sort]
en: Title
sr: Наслов

[ctx: query-sort]
en: Rating
sr: Оцена

en: W_ith more highly rated tracks first
sr: Најпре најбоље _оцењене песме

[ctx: query-sort]
en: Play Count
sr: Број слушања

en: W_ith more often played songs first
sr: Најпре нај_слушаније песме

[ctx: query-sort]
en: Year
sr: Година

en: W_ith newer tracks first
sr: Најпре нај_новије песме

[ctx: query-sort]
en: Duration
sr: Трајање

en: W_ith longer tracks first
sr: Најпре најд_уже песме

[ctx: query-sort]
en: Track Number
sr: Број песме

en: _In decreasing order
sr: У о_падајућем редоследу

[ctx: query-sort]
en: Last Played
sr: Пуштана

en: W_ith more recently played tracks first
sr: Најпре најс_корије слушане песме

[ctx: query-sort]
en: Date Added
sr: Додата

en: W_ith more recently added tracks first
sr: Најпре најскорије _додате песме

[ctx: query-sort]
en: Comment
sr: Коментар

[ctx: query-sort]
en: Beats Per Minute
sr: Битова по минуту

en: W_ith faster tempo tracks first
sr: Најпре нај_новије песме

en: contains
sr: садржи

en: does not contain
sr: не садржи

en: equals
sr: је исти

en: not equal to
sr: није исти

en: starts with
sr: почиње са

en: ends with
sr: завршава на

en: at least
sr: најмање

note: matches if A >= B
en: at most
sr: бар

note: Translators: this matches songs within 1-Jan-YEAR to 31-Dec-YEAR
en: in
sr: јесте

note: Translators: this matches songs before 1-Jan-YEAR or after 31-Dec-YEAR
en: not in
sr: није

note: Translators: this matches songs after 31-Dec-YEAR
en: after
sr: након

note: Translators: this matches songs before 1-Jan-YEAR
en: before
sr: пре

note: * Translators: this will match when within <value> of the current time * e.g. "in the last" "7 days" will match if within 7 days of the current time
en: in the last
sr: у протеклих

note: * Translators: this is the opposite of the above, and will match if not * within <value> of the current time
en: not in the last
sr: није у протеклих

en: seconds
sr: секунди

en: minutes
sr: минута

en: hours
sr: сати

en: days
sr: дана

en: weeks
sr: недеља

en: No Stars
sr: Нема звездица

en: %d Star | %d Stars
sr[0]: %d звездица
sr[1]: %d звездице
sr[2]: %d звездица
sr[3]: Једна звездица

en: Clear the search text
sr: Обришите текст за претрагу

en: Select the search type
sr: Изаберите врсту претраге

en: Search
sr: Тражи

en: _Search:
sr: _Тражи:

en: _Back
sr: На_зад

en: _Forward
sr: На_пред

en: Song Properties
sr: Особине песме

en: Multiple Song Properties
sr: Особине за више песама

en: Unknown file name
sr: Непознат назив датотеке

en: On the desktop
sr: Унутар радне површи

en: Unknown location
sr: Непознато место
