rhythmbox - en to sr translation catalogue (926 entries)

en: Could not create a GStreamer sink element to write to %s
sr: Ne mogu da napravim element usaglašavanja Gstrimera da bih zapisao u „%s“

note: Translators: the parameter here is an error message ?
en: Failed to open output device: %s
sr: Ne mogu da otvorim izlazni uređaj: %s

en: Failed to create playbin element; check your GStreamer installation
sr: Ne mogu da napravim „playbin“ element; proverite instalaciju Gstrimera

en: Failed to create %s element; check your GStreamer installation
sr: Ne mogu da napravim „%s“ element; proverite instalaciju Gstrimera

en: Failed to link new stream into GStreamer pipeline
sr: Ne mogu da povežem novi tok u Gstrimer

en: Failed to start new stream
sr: Ne mogu da počnem novi tok

note: ?
en: Failed to open output device
sr: Ne mogu da otvorim izlazni uređaj

en: Failed to create GStreamer element; check your installation
sr: Ne mogu da napravim Gstrimer element; proverite instalaciju programa

en: Failed to create audio output element; check your installation
sr: Ne mogu da napravim element zvučnog izlaza; proverite instalaciju programa

en: Failed to link GStreamer pipeline; check your installation
sr: Ne mogu da povežem Gstrimer proces; proverite instalaciju programa

en: Failed to create GStreamer pipeline to play %s
sr: Ne mogu da napravim Gstrimer proces kako bih pustio „%s“

en: Recently Added
sr: Skoro dodate

en: Recently Played
sr: Poslednje slušane

en: My Top Rated
sr: Najbolje ocenjene

en: Rhythmbox
sr: Ritam mašina

en: Play and organize your music collection
sr: Slušajte i uređujte muzičku zbirku

en: Rhythmbox is a music management application, designed to work well under the GNOME desktop. In addition to music stored on your computer, it supports network shares, podcasts, radio streams, portable music devices (including phones), and internet music services such as Last.fm and Magnatune.
sr: Ritam mašina je program za upravljanje muzikom, osmišljen da radi lepo pod Gnomovom radnom površi. Pored muzike uskladištene na vašem računaru, podržava mrežna deljenja, podemisije, radio tokove, prenosne muzičke uređaje (uključujući telefone), i internetne usluge muzike kao što su Last.fm i Megatjun.

en: Rhythmbox is Free software, based on GTK+ and GStreamer, and is extensible via plugins written in Python or C.
sr: Ritam mašina je slobodan softver, zasnovan na Gtk+ i Gstrimeru, i može se proširiti priključcima pisanim u Pitonu ili C-u.

en: Music Player
sr: Muzički program

en: Rhythmbox Music Player
sr: Ritam mašina muzički program

en: Audio;Song;MP3;CD;Podcast;MTP;iPod;Playlist;Last.fm;UPnP;DLNA;Radio;
sr: Audio;Song;MP3;CD;Podcast;MTP;iPod;Playlist;Last.fm;UPnP;DLNA;Radio;pesma;zvuk;podkast;spisak numera;ajPod;pesma;zvuk;MP3;CD;podkast;MTP;ajPod;spisak numera;Last.fm;UPnP;DLNA;radio;

en: _Add Music
sr: _Dodaj muziku

en: _View
sr: _Pregled

en: P_arty Mode
sr: Režim za _žurke

en: Side Pane
sr: Bočna površ

en: Play Queue in Side Pane
sr: Zakazano u bočnu površ

en: Song Position Slider
sr: Klizač trajanja pesme

en: Album Art
sr: Omot albuma

en: Follow Playing Track
sr: Prati puštenu numeru

en: _Tools
sr: Ala_ti

en: P_lugins
sr: Pri_ključci

en: _Preferences
sr: Po_stavke

en: _Help
sr: Po_moć

en: _About
sr: _O programu

en: _Quit
sr: _Izađi

en: Add to Queue
sr: Dodaj u zakazano

en: Add to Playlist
sr: Dodaj na spisak numera

en: Copy
sr: Umnoži

en: Cut
sr: Iseci

en: _Move to Trash
sr: Premesti u sme_će

en: Browse this Genre
sr: Razgledaj ovaj žanr

en: Browse this Artist
sr: Razgledaj ovog izvođača

en: Browse this Album
sr: Razgledaj ovaj album

en: Pr_operties
sr: _Osobine

en: songs
sr: pesme

en: Minutes
sr: minuta

en: Create automatically updating playlist where:
sr: Samoosvežavajuća lista pesama gde:

en: A_dd if any criteria are matched
sr: _Dodaj ako zadovoljava neki od uslova

en: _Add
sr: _Dodaj

en: _Limit to:
sr: O_graniči na:

en: _When sorted by:
sr: _Kada je poređano po:

en: _New Playlist
sr: _Novi spisak numera

en: New _Automatic Playlist
sr: Novi _samostalni spisak numera

en: _Load from File
sr: Učitaj iz _datoteke

en: _Check for New Devices
sr: Traži _nove uređaje

en: Cu_t
sr: _Iseci

en: _Copy
sr: U_množi

en: _Paste
sr: U_baci

en: Select _All
sr: Izaberi _sve

en: D_eselect All
sr: Poništi _izbor

en: Add to Play Queue
sr: Dodaj u red puštanja

en: _Install additional software required to use this format
sr: _Instaliraj dodatni softver potreban za korišćenje ovog formata

en: Transcode lossless files into this format
sr: Prekodiraj bezgubitne datoteke u ovaj format

en: Browser Views
sr: Izgled razgledača

en: _Artists and albums
sr: I_zvođači i albumi

en: _Genres and artists
sr: Ž_anrovi i izvođači

en: G_enres, artists and albums
sr: Ža_nrovi, izvođači i albumi

en: Visible Columns
sr: Prikazane kolone

en: Track _number
sr: _Broj pesme

en: _Last played
sr: Posle_dnje puštanje

en: _Artist
sr: _Izvođač

en: _Composer
sr: _Kompozitor

en: A_lbum
sr: _Album

en: _Year
sr: _Godina

en: _Quality
sr: _Kvalitet

en: Lo_cation
sr: _Putanja

en: Ti_me
sr: _Vreme

en: _Rating
sr: _Ocena

en: _BPM
sr: _TUM

en: C_omment
sr: _Komentar

en: _Play count
sr: P_reslušana

en: Da_te added
sr: _Datum dodavanja

en: _Genre
sr: _Žanr

en: Select a location containing music to add to your library:
sr: Izaberite mesto koje sadrži muziku da je dodate u vašu audioteku:

en: Import
sr: Uvezi

en: Close
sr: Zatvori

en: Copy files that are outside the music library
sr: Umnožite datoteke koje se ne nalaze u audioteci

en: _Remove
sr: U_kloni

en: Library Location
sr: Mesto audioteke

en: _Music files are placed in:
sr: _Datoteke muzike se nalaze u:

en: _Browse...
sr: _Razgledaj...

en: _Watch my library for new files
sr: _Sam nađi nove pesme u audioteci

en: Library Structure
sr: Izvor audioteke

en: F_older hierarchy:
sr: Redosled _fascikli:

en: _File name:
sr: _Naziv datoteke:

en: _Preferred format:
sr: _Željeni format:

en: Artist/Artist - Album/Artist (Album) - 01 - Title.ogg
sr: Izvođač/Izvođač — Album/Izvođač (Album) — 01 - Naslov.ogg

en: Edit
sr: Uredi

en: Browse
sr: Razgledaj

en: View All
sr: Prikaži sve

en: Media Player Properties
sr: Podešavanja zvučnog programa

en: _Close
sr: _Zatvori

en: Information
sr: Podaci

note: Translators: This refers to the usage of media space
en: Volume usage
sr: Zauzetost diska

en: Preferred format
sr: Željeni format

en: Basic
sr: Osnovni

en: Sync Preferences
sr: Postavke usklađivanja

en: Sync Preview
sr: Pregled usklađivanja

en: Sync
sr: Usklađivanje

en: _Properties
sr: _Osobine

en: Player Backend
sr: Motor programa

en: _Crossfade between tracks
sr: _Postepeni prelaz između numera

en: Crossfade Duration (Seconds)
sr: Trajanje prelaza (u sekundama)

en: _Edit...
sr: _Uredi...

en: _Rename
sr: P_reimenuj

en: _Queue All Tracks
sr: _Zakaži sve pesme

en: _Shuffle Playlist
sr: _Nasumični spisak pesama

en: _Save to File...
sr: _Sačuvaj u datoteku...

en: By extension
sr: Po proširenju

en: Save Playlist
sr: Sačuvajte spisak pesama

en: _Cancel
sr: _Obustavi

en: _Save
sr: _Sačuvaj

en: Select playlist format:
sr: Izaberite vrstu spiska pesama:

en: Playlist format
sr: Oblik spiska pesama

en: Playlist
sr: Spisak numera

en: Search for podcasts in the iTunes Store and on Miroguide.com, or enter a podcast feed URL.
    Subscribe to podcasts to download new episodes as they are published.
sr: Tražite podemisije na iTjuns radnji i na sajtu Miro vodiča, ili unesite adresu dovoda podemisije.
    Pretplatite se na podemisije da preuzmete nove epizode kako budu bile objavljene.

en: Subscribe
sr: Pretplati se

en: Title:
sr: Naslov:

en: Author:
sr: Autor:

en: Last updated:
sr: Poslednje ažuriranje:

en: Description:
sr: Opis:

en: Last episode:
sr: Poslednja epizoda:

en: Source:
sr: Izvor:

en: Language:
sr: Jezik:

en: Copyright:
sr: Autorska prava:

en: Details
sr: Podaci

en: New Podcast Feed...
sr: Novi dovod podemisije...

en: Update All Feeds
sr: Ažuriraj sve dovode

en: Update Podcast Feed
sr: Ažuriraj dovod podemisije

en: Delete Podcast Feed
sr: Obriši dovod podemisije

en: Properties
sr: Svojstva

en: Download Episode
sr: Preuzmi epizodu

en: Cancel Download
sr: Otkaži preuzimanje

en: Delete
sr: Obriši

en: Every hour
sr: Svakog sata

en: Every day
sr: Svakog dana

en: Every week
sr: Svake nedelje

en: Manually
sr: Ručno

en: Podcast Downloads
sr: Preuzimanja podemisija

en: Check for _new episodes:
sr: Traži _nove epizode:

en: _Download location:
sr: _Mesto za preuzete datoteke:

en: Select Folder For Podcasts
sr: Izaberite direktorijum za podemisije

en: Feed:
sr: Dovod:

en: Date:
sr: Datum:

en: _Rating:
sr: _Ocena:

en: Play count:
sr: Broj slušanja:

en: Last played:
sr: Poslednje slušano:

en: Bitrate:
sr: Bitski protok:

en: Duration:
sr: Trajanje:

en: Download location:
sr: Mesto za preuzete datoteke:

en: Add
sr: Dodaj

en: Update
sr: Ažuriraj

en: Remove from Play Queue
sr: Ukloni iz zakazanih

en: Shuffle Play Queue
sr: Nasumičan redosled

en: Clear Play Queue
sr: Očisti zakazano

en: Shuffle
sr: Nasumično

en: Clear
sr: Očisti

en: Albu_m:
sr: _Album:

en: _Artist:
sr: _Izvođač:

en: _Genre:
sr: _Žanr:

en: _Year:
sr: _Godina:

en: _Disc number:
sr: B_roj diska:

en: Album a_rtist:
sr: I_zvođač albuma:

en: _Composer:
sr: _Kompozitor:

note: To translators: part of a phrase, for example, disc 1 of 2
en: of
sr: od

en: _Track count:
sr: _Ukupno numera:

en: Albu_m sort order:
sr: Pore_đaj albume:

en: _Artist sort order:
sr: P_oređaj izvođače:

en: Album a_rtist sort order:
sr: P_oređaj izvođače albuma:

en: _Composer sort order:
sr: Redosled ređanja _kompozitora:

en: Sorting
sr: Ređanje

en: _Title:
sr: _Naslov:

en: Track _number:
sr: _Broj pesme:

en: _BPM:
sr: _TUM:

en: Comm_ent:
sr: Napom_ena:

en: Error message
sr: Poruka o grešci

en: File name:
sr: Naziv datoteke:

en: Location:
sr: Putanja:

en: File size:
sr: Veličina datoteke:

en: Date added:
sr: Datum dodavanja:

en: Current contents
sr: Tekući sadržaj

en: Contents after sync
sr: Sadržaj nakon usklađivanja

en: Added files:
sr: Dodate datoteke:

en: Removed files:
sr: Uklonjene datoteke:

en: Never
sr: Nikada

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12:34 am"
en: Today %I:%M %p
sr: Danas u %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12:34 am"
en: Yesterday %I:%M %p
sr: Juče u %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 12:34 am"
en: %a %I:%M %p
sr: %a u %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12:34 am"
en: %b %d %I:%M %p
sr: %d. %b. u %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for a day in a different year, * strftime format. e.g. "Feb 12 1997"
en: %b %d %Y
sr: %d. %b %Y.

note: impossible time or broken locale settings we really do need to fix this so untagged entries actually have NULL rather than * a translated string. don't search for 'unknown' when we don't have the artist or title information Translators: unknown track title
en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Too many symlinks
sr: Previše simboličkih veza

en: Cannot get free space at %s: %s
sr: Ne mogu da dobijem slobodan prostor na %s: %s

en: %d:%02d of %d:%02d remaining
sr: preostalo je %d:%02d od %d:%02d

en: %d:%02d:%02d of %d:%02d:%02d remaining
sr: preostalo je %d:%02d:%02d od %d:%02d:%02d

en: %d:%02d of %d:%02d
sr: %d:%02d od %d:%02d

en: %d:%02d:%02d of %d:%02d:%02d
sr: %d:%02d:%02d od %d:%02d:%02d

en: Unable to write tags to this file as it contains multiple streams
sr: Ne mogu da zapišem oznake u ovoj datoteci zato što sadrži više tokova

en: Unable to write tags to this file as it is not encoded in a supported format
sr: Ne mogu da zapišem oznake u ovoj datoteci zato što nije šifrovana u podržanom formatu

en: Failed to create a source element; check your installation
sr: Ne mogu da napravim izvorni element; proverite instalaciju

en: Failed to create the 'decodebin' element; check your GStreamer installation
sr: Ne mogu da napravim „decodebin“ element; proverite instalaciju Gstrimera

en: Failed to create the 'giostreamsink' element; check your GStreamer installation
sr: Ne mogu da napravim „giostreamsink“ element; proverite instalaciju Gstrimera

en: File corrupted during write
sr: Datoteka je oštećena tokom upisa

en: Android devices
sr: Android uređaji

en: Support for Android 4.0+ devices (via MTP)
sr: Podrška za Android 4.0+ uređaje (putem MTP-a)

en: Serial number:
sr: Serijski broj:

en: Manufacturer:
sr: Proizvođač:

en: Audio formats:
sr: Zapis zvuka:

en: System
sr: Sistem

en: Device _name:
sr: _Naziv uređaja:

en: Tracks:
sr: Pesme:

en: Playlists:
sr: Spiskovi pesama:

en: No storage areas found on this device. You may need to unlock it and enable MTP.
sr: Nisam našao oblasti skladištenja na ovom uređaju. Morate da ga otključate i da uključite MTP.

en: Scanning %s
sr: Pregledam %s

en: Cover art search
sr: Pretraga omota albuma

en: Fetch album covers from the Internet
sr: Preuzmite omote albuma sa Interneta

en: _Fetch
sr: _Dobavi

en: _Browse
sr: _Razgledaj

en: Select new artwork
sr: Izaberi novi omot

en: _Select
sr: _Izaberi

en: A_lbum:
sr: _Album:

en: Artist s_ort order:
sr: P_oređaj izvođače:

en: _Disc:
sr: _Disk:

en: Audio CD Player
sr: Program za zvučne diskove

en: Support for playing of audio CDs as music source
sr: Podrška za puštanje zvučnih diskova

en: Extract
sr: Izvuci

en: Eject
sr: Izbaci

en: Reload
sr: Osveži

en: Could not find a GStreamer CD source plugin
sr: Ne mogu da pronađem Gstrimerov priključak izvora CD-a

en: Select tracks to be extracted
sr: Izaberite pesme za izvlačenje zvuka

en: <Invalid unicode>
sr: <Neispravan unikod>

en: S_ubmit Album
sr: Po_šalji album

en: H_ide
sr: Sakr_ij

en: Could not find this album on MusicBrainz.
sr: Ne mogu da nađem album na Muzičkom mozgiću.

en: You can improve the MusicBrainz database by adding this album.
sr: Možete da poboljšate bazu Muzičkog mozgića dodavanjem ovog albuma.

en: _Retry
sr: _Probaj ponovo

en: Could not search MusicBrainz for album details.
sr: Ne mogu da pretražim Muzički mozgić za pojedinosti o albumu.

en: Could not read the CD device.
sr: Ne mogu da pročitam CD uređaj.

en: This disc matches multiple albums. Select the correct album.
sr: Ovaj disk se podudara sa nekoliko albuma. Izaberite onaj odgovarajući.

en: Track %u
sr: Pesma %u

en: Not found
sr: Nisam našao

en: Unable to connect to Musicbrainz server
sr: Ne mogu da se povežem sa serverom Muzičkog mozgića

en: Musicbrainz server error
sr: Greška servera Muzičkog mozgića

en: Submits song information to Last.fm and plays Last.fm radio streams
sr: Šaljite podatke o pesmi na Last.fm i puštajte Last.fm radio tokove

en: Which Audioscrobbler services do you wish to use?
sr: Koje usluge Audioskroblera želite da koristite?

en: Logout
sr: Odjavi

en: View your profile
sr: Pogledajte vaš profil

en: Submit listening data
sr: Pošalji podatake slušanja

en: Status:
sr: Stanje:

en: Queued tracks:
sr: Zakazane pesme:

en: Tracks submitted:
sr: Poslate pesme:

en: Last submission time:
sr: Vreme poslednjeg slanja:

en: Disabled
sr: Onemogućen

en: Submission statistics
sr: Podnošenje statističkih podataka

en: Create a Radio Station
sr: Pravi radio stanicu

en: Type:
sr: Vrsta:

en: Create Station
sr: Napravi stanicu

en: Recently Listened Tracks
sr: Nedavno slušane numere

en: Top Artists
sr: Najbolji izvođači

en: Recommendations
sr: Preporuke

en: Top Tracks
sr: Najbolje pesme

en: Loved Tracks
sr: Omiljene pesme

en: OK
sr: U redu

en: Logging in
sr: Prijavi se

en: Request failed
sr: Zahtev nije uspeo

en: Authentication error
sr: Greška potvrđivanja identiteta

en: Clock is not set correctly
sr: Sat nije ispravno podešen

en: This version of Rhythmbox has been banned.
sr: Ovo izdanje Ritam mašine je zabranjeno.

en: Track submission failed too many times
sr: Slanje nije uspelo previše puta

en: Love
sr: Omiljena

en: Ban
sr: Zabranjena

en: Download
sr: Preuzmi

en: You are not currently logged in.
sr: Trenutno niste prijavljeni.

en: Log in
sr: Prijavi me

en: Waiting for authentication...
sr: Čekam na potvrđivanje identiteta...

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Authentication error. Please try logging in again.
sr: Greška potvrđivanja identiteta. Pokušajte ponovo da se prijavite.

en: Connection error. Please try logging in again.
sr: Greška povezivanja. Pokušajte ponovo da se prijavite.

en: My Library
sr: Moja audioteka

en: My Recommendations
sr: Moje preporuke

en: My Neighbourhood
sr: Moj komšijski radio

en: %s plays
sr: %s puštanja

note: Translators: %s is the name of the audioscrobbler service, for example "Last.fm". * This is the label for menu item which when activated will take the user to the * artist/track's page on the service's website.
en: _View on %s
sr: P_ogledaj na „%s“

en: Listen to _Similar Artists Radio
sr: Slušajte radio _sličnih izvođača

en: Listen to _Top Fans Radio
sr: Slušajte radio _vrsnih obožavalaca

note: Translators: describes a radio stream playing tracks similar to those by an artist. * Followed by a text entry box for the artist name.
en: Similar to Artist:
sr: Slično izvođaču:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks listened to by the top fans of * a particular artist.  Followed by a text entry box for the artist name.
en: Top Fans of Artist:
sr: Vrsni obožavaoci izvođača:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks from the library of a particular * user.  Followed by a text entry box for the user name.
en: Library of User:
sr: Audioteka korisnika:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks played by users similar to a * particular user.  Followed by a text entry box for the user name.
en: Neighbourhood of User:
sr: Susedski korisnika:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks that a particular user has marked * as loved.  Followed by a text entry box for the user name.
en: Tracks Loved by User:
sr: Pesme koje obožava korisnik:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks recommended to a particular user. * Followed by a text entry box for the user name.
en: Recommendations for User:
sr: Preporuke za korisnika:

note: Translators: a type of station named "Mix Radio" by Last.fm. * See http://blog.last.fm/2010/10/29/mix-radio-a-new-radio-station for a description of it. * Followed by a text entry box for the user name.
en: Mix Radio for User:
sr: Radio miks za korisnika:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks tagged with a particular tag. * Followed by a text entry box for the tag.
en: Tracks Tagged with:
sr: Pesme označene:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks often listened to by members of * a particular group. Followed by a text entry box for the group name.
en: Listened by Group:
sr: Grupa koja sluša ovo:

note: Translators: I have chosen these names for the radio stations based upon * what last.fm's website uses or what I thought to be sensible. Translators: station is built from artists similar to the artist %s
en: %s Radio
sr: %s i njegov radio

note: Translators: station is built from the artist %s's top fans
en: %s Fan Radio
sr: %s i radio njegovih obožavaoca

note: Translators: station is built from the library of the user %s
en: %s's Library
sr: %s i njegova audioteka

note: Translators: station is built from the "neighbourhood" of the user %s. * Last.fm uses "neighbourhood" to mean other users with similar music tastes
en: %s's Neighbourhood
sr: %s i njegov komšijski radio

note: Translators: station is built from the tracks which have been "loved" by the user %s
en: %s's Loved Tracks
sr: Pesme koje obožava %s

note: Translators: station is built from the tracks which are recommended to the user %s
en: %s's Recommended Radio
sr: Radio koji preporučuje %s

note: Translators: station is the "Mix Radio" for the user %s. * See http://blog.last.fm/2010/10/29/mix-radio-a-new-radio-station for description.
en: %s's Mix Radio
sr: %s i njegov radio

note: Translators: station is built from the tracks which have been "tagged" with %s. * Last.fm lets users "tag" songs with any string they wish. Tags are usually genres, * but nationalities, record labels, decades and very random words are also common
en: %s Tag Radio
sr: Radio sa oznakom „%s“

note: Translators: station is built from the library of the group %s
en: %s Group Radio
sr: Grupa „%s“ i njihov radio

en: Error tuning station: no response
sr: Greška podešavanja stanice: nema odgovora

note: Invalid station url
en: Invalid station URL
sr: Neispravna adresa stanice

note: Subscriber only station Translators: %s is the name of the audioscrobbler service, for example "Last.fm". * This message indicates that to listen to this radio station the user needs to be * a paying subscriber to the service.
en: This station is only available to %s subscribers
sr: Ova stanica je dostupna samo za „%s“ pretplatnike

note: Not enough content
en: Not enough content to play station
sr: Nema dovoljno sadržaja za puštanje stanice

note: Deprecated station Translators: %s is the name of the audioscrobbler service, for example "Last.fm". * This message indicates that the service has deprecated this type of station.
en: %s no longer supports this type of station
sr: „%s“ više ne podržava ovaj tip stanice

note: Other error
en: Error tuning station: %i - %s
sr: Greška podešavanja stanice: %i - %s

en: Error tuning station: unexpected response
sr: Greška podešavanja stanice: neočekivani odgovor

en: Error tuning station: invalid response
sr: Greška podešavanja stanice: neispravan odgovor

en: Audio CD Recorder
sr: Rezanje zvučnih diskova

en: Record audio CDs from playlists and duplicate audio CDs
sr: Snimajte zvučne diskove iz liste pesama i umnožavajte zvučne diskove

en: Rhythmbox could not duplicate the disc
sr: Ritam mašina ne može da umnoži zvučni disk

en: Rhythmbox could not record the audio disc
sr: Ritam mašina ne može da snimi zvučni disk

en: Unable to build an audio track list
sr: Ne mogu da sačinim listu pesama

en: Unable to write audio project file %s: %s
sr: Ne mogu da upišem datoteku zvučnog projekta %s: %s

en: Unable to write audio project
sr: Ne mogu da upišem zvučni projekat

en: Unable to create audio CD project
sr: Ne mogu da napravim zvučni disk

en: Create Audio CD...
sr: Napravi zvučni disk...

en: Duplicate Audio CD...
sr: Umnoži zvučni disk...

en: Albums
sr: Albumi

note: Translators: 'top' here means 'most popular'.  %s is replaced by the artist name.
en: Loading top albums for %s
sr: Učitavam najbolje albume izvođača „%s“

en: Artist
sr: Izvođač

en: Loading biography for %s
sr: Učitavam biografiju izvođača „%s“

en: Context Pane
sr: Bočna površ

en: Show information related to the currently playing artist and song.
sr: Prikažite podatke o trenutnom izvođaču i pesmi.

en: This information is only available to Last.fm users. Ensure the Last.fm plugin is enabled, select Last.fm in the side pane, and log in.
sr: Ova informacija je dostupna samo korisnicima Last.fm radija. Uverite se da je Last.fm priključak uključen, izaberite Last.fm u bočnoj površi i prijavite se.

en: Links
sr: Vezice

en: No artist specified.
sr: Nije određen izvođač.

en: Lyrics
sr: Tekst pesme

en: Loading lyrics for %s by %s
sr: Učitavam tekst pesme „%s“, izvođača „%s“

en: Lyrics not found
sr: Nisam pronašao tekst pesme

en: Hide all tracks
sr: Sakrij sve pesme

en: Show all tracks
sr: Prikaži sve pesme

en: Top albums by %s
sr: Najbolji albumi izvođača „%s“

en: %s (%d track) | %s (%d tracks)
sr[0]: %s (%d pesma)
sr[1]: %s (%d pesme)
sr[2]: %s (%d pesama)
sr[3]: %s (Jedna pesama)

en: Track list not available
sr: Nije dostupan spisak pesama

en: Unable to retrieve album information:
sr: Ne mogu da dobijem podatke o albumu:

en: No information available
sr: Nema podataka

en: Unable to retrieve artist information:
sr: Ne mogu da dobijem podatke o izvođaču:

en: DAAP Music Sharing
sr: DAAP deljenje muzike

en: Share music and play shared music on your local network
sr: Delite i puštajte deljenu muziku na vašoj lokalnoj mreži

en: Sharing
sr: Deljenje

en: _Look for touch Remotes
sr: _Potraži dodir udaljenih

en: _Share my music
sr: _Deli moju muziku

en: Library _name:
sr: Naziv _audioteke:

en: Forget known Remotes
sr: Zaboravi poznate udaljene

en: Require _password:
sr: Zahtevaj _lozinku:

en: Add Remote
sr: Dodaj daljinski

en: Please enter the passcode displayed on your device.
sr: Molim unesite lozinku prikazanu na vašem uređaju.

en: Could not pair with this Remote
sr: Ne mogu da se uparim sa ovim Udaljenim

en: You can now control Rhythmbox through your Remote
sr: Sada možete da kontrolišete Ritam mašinu preko udaljenog

en: Disconnect
sr: Prekini vezu

en: Connect to DAAP share...
sr: Poveži se na DAAP deljenje...

en: New DAAP share
sr: Novo DAAP deljenje

en: Host:port of DAAP share:
sr: Domaćin:priključnik DAAP deljenja:

en: %s's Music
sr: %s i njegova muzika

en: The music share '%s' requires a password to connect
sr: Deljenje muzike „%s“ zahteva lozinku za povezivanje

en: Retrieving songs from music share
sr: Dostavljam spisak deljenih pesama

en: Could not connect to shared music
sr: Ne mogu da se povežem na deljenu muziku

en: Connecting to music share
sr: Povezujem se na deljenu muziku

en: Connecting...
sr: Povezujem se...

en: Could not pair with this Remote.
sr: Ne mogu da se uparim sa ovim Udaljenim.

en: Remotes
sr: Udaljeni

en: MediaServer2 D-Bus interface
sr: Sučelje D-sabirnice Medija Servera 2

en: Provides an implementation of the MediaServer2 D-Bus interface specification
sr: Omogućite ugrađivanje odredaba sučelja D-sabirnice Medija Servera 2

en: All Tracks
sr: Sve pesme

en: Artists
sr: Izvođači

en: Genres
sr: Žanrovi

en: Playlists
sr: Liste pesama

en: FM Radio
sr: FM radio

en: Support for FM radio broadcasting services
sr: Podrška za usluge emitovanja FM radia

en: New
sr: Novo

en: New FM Radio Station
sr: Nova FM radio stanica

en: Frequency of radio station
sr: Učestanost radio stanice

en: Portable Players
sr: Prenosivi plejer

en: Support for generic audio player devices (plus PSP and Nokia 770)
sr: Podrška za samostalne zvučne plejere (zajedno sa Plej stejšn i Nokia 770)

en: New Playlist on %s
sr: Novi spisak numera na „%s“

en: Add to New Playlist
sr: Dodaj na novi spisak numera

en: Advanced
sr: Napredno

en: Grilo media browser
sr: Medijski preglednik Grilo

en: Browse various local and Internet media sources
sr: Pregledajte razne lokalne i medijske izvore na Internetu

en: Fetch more tracks
sr: Dovuci još numera

en: Only showing %d result | Only showing %d results
sr[0]: Prikazujem samo %d rezultat
sr[1]: Prikazujem samo %d rezultata
sr[2]: Prikazujem samo %d rezultata
sr[3]: Prikazujem samo jedan rezultat

en: IM Status
sr: Stanje trenutnih poruka

en: Updates IM status according to the current song (works with Empathy and Pidgin)
sr: Ažurira stanje trenutnih poruka na osnovu trekuće pesme (radi sa Internet pismonošom i Golupkom)

en: ♫ Listening to music... ♫
sr: ♫ Slušam muziku... ♫

en: iPod _name:
sr: _Naziv iPoda:

en: Podcasts:
sr: Podemisije:

en: Device node:
sr: Tačka uređaja:

en: Mount point:
sr: Tačka montiranja:

en: Database version:
sr: Izdanje baze podataka:

en: Firmware version:
sr: Izdanje firmvera:

en: iPod detected
sr: Pronađen je iPod

en: _Initialize
sr: P_okreni

en: _Name:
sr: _Naziv:

en: Rhythmbox has detected a device that is probably an uninitialized or corrupted iPod. It must be initialized before Rhythmbox can use it, but this will destroy any song metadata already present. If you wish Rhythmbox to initialize the iPod, please fill in the information below. If the device is not an iPod, or you do not wish to initialize it, please click cancel.
sr: Ritam mašina je pronašla iPod uređaj koji nije pokrenut ili je oštećen. On mora biti pokrenut da bi ga Ritam mašina koristila, ali će to ukloniti postojeće metapodatke u pesmama. Ukoliko želite da pokrenete iPod popunite sledeće podatke. Ukoliko uređaj nije iPod, ili ne želite da ga pokrenete, kliknite na „Otkaži“.

en: Do you want to initialize your iPod?
sr: Da li želite da pokrenete vaš iPod?

en: Portable Players - iPod
sr: Prenosni plejeri — iPod

en: Support for Apple iPod devices (show the content, play from device)
sr: Podrška za Apple iPod uređaje (prikaz sadržaja, reprodukcija sa uređaja)

en: New playlist
sr: Nova lista

en: Unable to initialize new iPod
sr: Ne mogu da pokrenem novi iPod

en: Podcasts
sr: Podemisije

en: Internet Radio
sr: Internet radio

en: Support for broadcasting services transmitted via the Internet
sr: Podrška za servise koji se emituju preko interneta

en: Remove
sr: Ukloni

en: Genre
sr: Žanr

en: Search your internet radio stations
sr: Pretražite vaše internet radio stanice

en: %d station | %d stations
sr[0]: %d stanica
sr[1]: %d stanice
sr[2]: %d stanica
sr[3]: Jedna stanica

note: should prevent multiple dialogs?  going to kill this nonsense anyway soon..
en: New Internet Radio Station
sr: Nova internet radio stanica

en: URL of internet radio station:
sr: Adresa internet radio stanice:

en: %s Properties
sr: Osobine za %s

en: %lu kbps
sr: %lu kb/s

en: Unable to change station property
sr: Ne mogu da promenim svojstvo stanice

en: Unable to change station URI to %s, as that station already exists
sr: Ne mogu da promenim adresu stanice u %s jer ta stanica već postoji

en: L_ocation:
sr: _Putanja:

en: Control Rhythmbox using an infrared remote control
sr: Upravljajte Ritam mašinom daljinskim upravljačem

en: Choose lyrics folder...
sr: Izaberite fasciklu za tekstove...

en: Song Lyrics
sr: Tekstovi pesama

en: Fetch song lyrics from the Internet
sr: Preuzimajte tekstove pesama sa Interneta

en: Search engines
sr: Pretraživači

en: Browse...
sr: Razgledaj...

en: Lyrics Folder
sr: Fascikla za tekstove

en: No lyrics found
sr: Nije nađen tekst pesme

en: _Edit
sr: _Uređivanje

en: _Search again
sr: _Traži ponovo

en: Searching for lyrics...
sr: Tražim tekst pesme...

note: { 'id': 'astraweb.com', 	'class': AstrawebParser, 	'name': _("Astraweb (www.astraweb.com)") 	},
en: WinampCN (www.winampcn.com)
sr: VinampCN (www.winampcn.com)

en: TerraBrasil (terra.com.br)
sr: Tera Brazil (terra.com.br)

en: Dark Lyrics (darklyrics.com)
sr: Tamni tekstovi (www.leoslyrics.com)

en: Jlyric (j-lyric.net)
sr: Dž tekstovi (j-lyric.net)

en: Jetlyrics (jetlyrics.com)
sr: Džet tekstovi (jetlyrics.com)

en: Magnatune online music store
sr: Megatjun mrežni muzički magacin

en: Magnatune is an online record label that is not evil.
sr: Megatjun je mrežna prodavnica koja dobro postupa sa svima.

en:     * Free listening of all songs
sr:     * Slobodno preslušavanje svih pesama

en:     * Paid members get totally unlimited downloading of the entire catalog (no other service allows that)
sr:     * Platiše dobijaju potpuno neograničeno preuzimanje čitavog kataloga (nijedna druga usluga ne omogućava ovo)

en:     * 10% of your Magnatune membership fees goes to Rhythmbox/GNOME - it's worth joining
sr:     * 10% vaše naknade za članarinu Megatjuna ide Ritam mašini/Gnomu — vredno je pridruživanja

en:     * Open-Source friendly file formats: MP3s and WAVs, but also OGG and FLAC files.
sr:     * Formati datoteka prijatelji Otvorenog izvora: MP3 i VAV, ali takođe i OGG i FLAC datoteke.

en:     * All albums and artists hand-picked
sr:     * Svi albumi i izvođači su ručno izbrani

en: You can find more information at
sr: Više podataka možete naći na

en: Download Album
sr: Preuzmi album

en: Artist Info
sr: Podaci o izvođaču

en: Magnatune Store
sr: Megatjun magacin

en: Adds support to Rhythmbox for playing and purchasing from the Magnatune online music store
sr: Dodajte podršku za slušanje i kupovinu sa Megatjun mrežnog magacina u Ritam mašinu

en: January (01)
sr: Januar (01)

en: February (02)
sr: Februar (02)

en: March (03)
sr: Mart (03)

en: May (05)
sr: Maj (05)

en: June (06)
sr: Jun (06)

en: July (07)
sr: Jul (07)

en: August (08)
sr: Avgust (08)

en: September (09)
sr: Septembar (09)

en: October (10)
sr: Oktobar (10)

en: November (11)
sr: Novembar (11)

en: December (12)
sr: Decembar (12)

en: $8 US (typical)
sr: $8 US (najčešće)

en: $10 US (better than average)
sr: $10 US (iznad proseka)

en: $12 US (generous)
sr: $12 US (darežljivo)

en: $15 US (VERY generous!)
sr: $15 US (veoma darežljivo!)

en: $18 US (We love you!)
sr: $18 US (volimo te!)

en: WAV
sr: VAV

en: Magnatune Information
sr: Podaci o Megatjunu

en: I don't have a Magnatune account
sr: Nemam nalog na Megatjunu

en: I have a streaming account
sr: Imam nalog za preslušavanje

en: I have a download account
sr: Imam nalog za preuzimanje

en: Username:
sr: Korisničko ime:

en: Password:
sr: Lozinka:

en: Preferred audio _format:
sr: Omiljeni zvučni _format:

en: Get an account at
sr: Napravite nalog na

en: Find out about Magnatune at
sr: Saznajte više o Megatjunu na

en: Magnatune
sr: Megatjun

en: Couldn't download album
sr: Ne mogu da preuzmem album

en: You must have a library location set to download an album.
sr: Morate da odredite mesto za audioteku kako biste preuzeli album.

en: Unable to load catalog
sr: Ne mogu da učitam katalog

en: Rhythmbox could not understand the Magnatune catalog, please file a bug.
sr: Ritam mašina ne razume Megatjunov katalog. Pošaljite izveštaj o grešci.

en: Loading Magnatune catalog
sr: Učitavam Megatjunov katalog

en: Download Error
sr: Greška u preuzimanju

en: An error occurred while trying to authorize the download.
    The Magnatune server returned:
    %s
sr: Greška prilikom ovlašćivanja za preuzimanje pesme.
    Megatjun server je odgovorio sa:
    %s

en: Error
sr: Greška

en: An error occurred while trying to download the album.
    The error text is:
    %s
sr: Greška prilikom ovlašćivanja za preuzimanje albuma.
    Poruka o grešci je:
    %s

en: Downloading from Magnatune
sr: Preuzimam sa Megatjuna

en: Media Player Keys
sr: Prečice zvučnog programa

en: Control Rhythmbox using key shortcuts
sr: Kontroliše Ritam mašinu prečicama

en: MPRIS D-Bus interface
sr: Sučelje MPRIS D-sabirnice

en: Provides an implementation of the MPRIS D-Bus interface specification
sr: Omogućuje ugrađivanje specifikacija sučelja MPRIS D-sabirnice

en: Portable Players - MTP
sr: Prenosni plejeri — MTP

en: Support for MTP devices (show the content, transfer, play from device)
sr: Podrška za MPT uređaje (prikazuje sadržaj, dozvoljava prenos i pušta muziku sa uređaja)

en: Unable to open temporary file: %s
sr: Ne mogu da otvorim privremenu datoteku: %s

en: Media Player
sr: Medijski program

en: Media player device error
sr: Greška u multimedijalnom uređaju

note: Translators: first %s is the device manufacturer, * second is the product name.
en: Unable to open the %s %s device
sr: Ne mogu da otvorim %s-ov uređaj %s

en: Digital Audio Player
sr: Digitalni zvučni plejer

en: Unable to copy file from MTP device: %s
sr: Ne mogu da umnožim datoteku iz MTP uređaja: %s

en: Not enough space in %s
sr: Nema dovoljno mesta u %s

en: No space left on MTP device
sr: Nema više mesta na MTP uređaju

en: Unable to send file to MTP device: %s
sr: Ne mogu da pošaljem datoteku u MTP uređaj: %s

en: Notification
sr: Obaveštenja

en: Notification popups
sr: Oblačići obaveštenja

en: Previous
sr: Prethodno

en: Pause
sr: Pauziraj

en: Play
sr: Pusti

en: Next
sr: Naredno

note: Translators: by Artist
en: by <i>%s</i>
sr: izvodi <i>%s</i>

note: Translators: from Album
en: from <i>%s</i>
sr: na albumu <i>%s</i>

en: Not Playing
sr: Dremam i čekam na dobru svirku

en: Power Manager
sr: Upravnik potrošnjom

en: Inhibit Power Manager from suspending the machine while playing
sr: Zabranjuje upravljanje potrošnjom električne energije računara u toku reprodukcije

en: Playing
sr: Sviram

en: Python Console
sr: Pitonova konzola

en: Interactive python console
sr: Upitna pitonova konzola

en: Python Debugger
sr: Pitonov ispravljač grešaka

en: You can access the main window through the 'shell' variable :
sr: Možete pristupiti glavnom prozoru preko promenljive „shell“ :

en: After you press OK, Rhythmbox will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in the file %s, it will use the default password ('rhythmbox').
sr: Nakon što pritisnete dugme U redu, Ritam mašina će sačekati da se povežete na nju preko „winpdb“ ili „rpdb2“. Ukoliko niste postavili lozinku radi uklanjanje grešaka u datoteci „%s“, koristiće osnovnu lozinku („rhythmbox“).

note: ex:noet:ts=8:
en: Zeitgeist
sr: Cajtgajst

en: Inform Zeitgeist about your activity
sr: Obaveštava Cajtgajst o vašoj aktivnosti

en: The GStreamer elements required for ReplayGain processing are not available. The missing elements are: %s
sr: Nisu dostupni delovi Gstrimera koji omogućavaju ujednačavanje zvuka. Potrebno je instalirati: %s

en: ReplayGain GStreamer plugins not available
sr: Nisu dostupni Gstrimerovi dodaci za ujednačavanje

en: ReplayGain
sr: Ujednači zvuk

en: Use ReplayGain to provide a consistent playback volume
sr: Ujednačavanje vam omogućava istu jačinu zvuka na svim pesmama

en: Radio (equal loudness for all tracks)
sr: Radio (jednaka jačina za sve pesme)

en: Album (ideal loudness for all tracks)
sr: Album (idealna jačina za sve pesme)

en: ReplayGain preferences
sr: Postavke ujednačavanja

en: ReplayGain _mode:
sr: Režim _ujednačavanja:

en: _Pre-amp:
sr: P_redpojačanje:

en: _Apply compression to prevent clipping
sr: _Primeni sažimanje kako bi izbegao isecanje

en: Learn more about ReplayGain
sr: Saznajte više o ujednačavanju zvuka

en: Send tracks
sr: Pošalji pesme

en: Send selected tracks by email
sr: Pošalji izabrane pesme e-poštom

en: Send to...
sr: Pošalji za...

en: SoundCloud
sr: Oblak zvuka

en: Browse and play sounds from SoundCloud®
sr: Razgledajte i puštajte zvuk sa Oblaka zvuka®

en: Search tracks
sr: Traži pesme

en: Search tracks on SoundCloud
sr: Tražite pesme na Oblaku zvuka

en: Search sets
sr: Traži skupove

en: Search sets on SoundCloud
sr: Tražite skupove na Oblaku zvuka

en: SoundCloud Sets
sr: Skupovi Oblaka zvuka

en: Search users
sr: Traži korisnike

en: Search users on SoundCloud
sr: Tražite korisnike na Oblaku zvuka

en: SoundCloud Users
sr: Korisnici Oblaka zvuka

en: Search groups
sr: Traži grupe

en: Search groups on SoundCloud
sr: Tražite grupe na Oblaku zvuka

en: SoundCloud Groups
sr: Grupe Oblaka zvuka

en: View '%(title)s' on SoundCloud
sr: Pregledaj „%(title)s“ na Oblaku zvuka

en: View '%(container)s' on SoundCloud
sr: Pregledaj „%(container)s“ na Oblaku zvuka

en: Web remote control preferences
sr: Postavke daljinskog upravljanja vebom

en: Listening port:
sr: Port za osluškivanje:

en: Access key:
sr: Pristupni ključ:

en: Web remote control
sr: Udaljeno upravljanje vebom

en: Control Rhythmbox from a web browser
sr: Upravljajte Ritam mašinom iz veb preglednika

en: Launch web remote control
sr: Pokreni udaljeno upravljanje vebom

en: %d feed | %d feeds
sr[0]: %d dovod
sr[1]: %d dovoda
sr[2]: %d dovoda
sr[3]: Jedan dovod

en: Unable to load the feed. Check your network connection.
sr: Ne mogu da učitam dovod. Proverite vašu mrežnu vezu.

en: Unable to search for podcasts. Check your network connection.
sr: Ne mogu da potražim podemisiju. Proverite vašu mrežnu vezu.

en: Title
sr: Naslov

en: Author
sr: Autor

en: Episodes
sr: Epizode

en: Date
sr: Datum

en: New Episodes
sr: Nove epizode

en: New Downloads
sr: Nova preuzimanja

en: Downloading podcast
sr: Preuzimam podemisiju

en: Finished downloading podcast
sr: Podemisija je preuzeta

en: New updates available from
sr: Dostupna su nova izdanja

en: Error in podcast
sr: Greška u podemisiji

en: %s. Would you like to add the podcast feed anyway?
sr: %s. Da li svejedno želite da dodate dovod podemisije?

en: Error creating podcast download directory
sr: Greška pri pravljenju direktorijuma za preuzimanje podemisija

en: Unable to create the download directory for %s: %s
sr: Ne mogu da napravim direktorijum za preuzimanje %s: %s

en: Invalid URL
sr: Neispravna adresa

en: The URL "%s" is not valid, please check it.
sr: Adresa „%s“ nije ispravna. Proverite je.

note: added as something else, probably iradio
en: URL already added
sr: Adresa je već dodata

en: The URL "%s" has already been added as a radio station. If this is a podcast feed, please remove the radio station.
sr: Adresa „%s“ je već dodata kao radio stanica. Ukoliko je ovo dovod podemisije uklonite radio stanicu.

en: The URL '%s' does not appear to be a podcast feed. It may be the wrong URL, or the feed may be broken. Would you like Rhythmbox to attempt to use it anyway?
sr: Adresa „%s“ ne izgleda kao dovod podemisije. Možda je pogrešna ili je dovod pokvaren. Da li želite da Ritam mašina pokuša da ga koristi?

en: Podcast
sr: Podemisija

en: There was a problem adding this podcast: %s.  Please verify the URL: %s
sr: Javio se problem pri dodavanju podemisije: %s.  Proverite adresu: %s

en: Unable to check file type: %s
sr: Ne mogu da proverim vrstu datoteke: %s

en: Unexpected file type: %s
sr: Nepodržana vrsta datoteke: %s

en: Unable to parse the feed contents
sr: Ne mogu da obradim sadržaj dovoda

en: The feed does not contain any downloadable items
sr: Dovod ne sadrži stavke koje možete preuzeti

en: Not Downloaded
sr: Nije preuzeto

en: Delete the podcast feed and downloaded files?
sr: Da obrišem dovod podemisije i preuzete datoteke?

en: If you choose to delete the feed and files, they will be permanently lost.  Please note that you can delete the feed but keep the downloaded files by choosing to delete the feed only.
sr: Ukoliko obrišete dovod i datoteke, biće trajno izgubljene.  Možete obrisati samo dovod zadržavajući preuzete datoteke izborom mogućnosti „Obriši samo dovod“.

en: Delete _Feed Only
sr: Obriši _samo dovod

en: _Delete Feed And Files
sr: _Obriši dovod i datoteke

en: Downloaded
sr: Preuzeto

en: Failed
sr: Neuspelo

en: Waiting
sr: Čekam

en: Podcast Error
sr: Greška u podemisiji

en: Delete the podcast episode and downloaded file?
sr: Da obrišem epizodu podemsije i preuzetu datoteku?

en: If you choose to delete the episode and file, they will be permanently lost.  Please note that you can delete the episode but keep the downloaded file by choosing to delete the episode only.
sr: Ukoliko obrišete epizodu i datoteku, biće trajno izgubljene.  Možete obrisati samo epizodu zadržavajući preuzete datoteke izborom mogućnosti „Obriši samo epizodu“.

en: Delete _Episode Only
sr: Obriši _samo epizodu

en: _Delete Episode And File
sr: Obriši _epizodu i datoteku

en: %d episode | %d episodes
sr[0]: %d epizoda
sr[1]: %d epizode
sr[2]: %d epizoda
sr[3]: Jedna epizoda

en: Feed
sr: Dovod

en: Status
sr: Stanje

note: ensure search instances exist
en: Search all fields
sr: Pretražite sva polja

en: Search podcast feeds
sr: Traži dovode podemisije

en: Search podcast episodes
sr: Traži epizodu podemisije

en: Show the version of the program
sr: Prikazuje izdanje programa

en: Don't start a new instance of Rhythmbox
sr: Ne pokreći još jednu Ritam mašinu

en: Quit Rhythmbox
sr: Izađi iz Ritam mašine

en: Check if Rhythmbox is already running
sr: Proveri da li je Ritam mašina već pokrenuta

en: Don't present an existing Rhythmbox window
sr: Ne prikazuj postojeći prozor Ritam mašine

en: Jump to next song
sr: Idi na sledeću pesmu

en: Jump to previous song
sr: Idi na prethodnu pesmu

en: Seek in current track
sr: Premotaj trenutnu pesmu

en: Resume playback if currently paused
sr: Nastavi reprodukciju ukoliko je pauzirana

en: Pause playback if currently playing
sr: Zaustavi reprodukciju ukoliko je puštena

en: Toggle play/pause mode
sr: Uključi-isključi pauzu

en: Stop playback
sr: Zaustavi reprodukciju

en: Play a specified URI, importing it if necessary
sr: Pusti određenu adresu i uvezi je ako je neophodno

en: URI to play
sr: Adresa za izvođenje

en: Add specified tracks to the play queue
sr: Dodaj izabrane pesme u zakazanu listu pesama

en: Empty the play queue before adding new tracks
sr: Isprazni listu zakazanih pre dodavanja novih pesama

en: Print the title and artist of the playing song
sr: Ispiši naslov i izvođača tekuće pesme

en: Print formatted details of the song
sr: Ispiši formatirane podatke o pesmi

en: Select the source matching the specified URI
sr: Uključi izvor koji se poklapa sa zadatom adresom

en: Source to select
sr: Izvor za biranje

en: Activate the source matching the specified URI
sr: Pokreće izvor koji se poklapa sa zadatom adresom

en: Source to activate
sr: Pokreni izvor

en: Play from the source matching the specified URI
sr: Pušta muziku sa izvora koji se poklapa sa zadatom adresom

en: Source to play from
sr: Izvor za puštanje

en: Enable repeat playback order
sr: Uključuje ponavljanje poretka puštanja

en: Disable repeat playback order
sr: Uključuje ponavljanje poretka puštanja

en: Enable shuffle playback order
sr: Uključuje mešanje poretka puštanja

en: Disable shuffle playback order
sr: Isključuje mešanje poretka puštanja

en: Set the playback volume
sr: Podesi jačinu zvuka

en: Increase the playback volume
sr: Povećaj jačinu zvuka

en: Decrease the playback volume
sr: Smanji jačinu zvuka

en: Print the current playback volume
sr: Ispiši trenutnu jačinu zvuka

note: { "mute", 0, 0, G_OPTION_ARG_NONE, &mute, N_("Mute playback"), NULL }, { "unmute", 0, 0, G_OPTION_ARG_NONE, &unmute, N_("Unmute playback"), NULL },
en: Set the rating of the current song
sr: Ocenjuje trenutnu pesmu

en: Start interactive mode
sr: Pokreće međudejstveni režim

en: n - Next track
sr: n — Sledeća numera

en: p - Previous track
sr: p — Prethodna numera

en: space - Play/pause
sr: space — Pušta/pauzira

en: s - Show playing track details
sr: s — Pokazuje pojedinosti puštene numere

en: v - Decrease volume
sr: v — Utišava zvuk

en: V - Increase volume
sr: V — Pojačava zvuk

en: h/? - Help
sr: h/? — Pomoć

en: q - Quit
sr: q — Izlazi

en: Not playing
sr: Ne sviram

note: Translators: title by artist from album
en: %tt by %ta from %at
sr: %tt koju izvodi %ta sa %at

note: Translators: title by artist
en: %tt by %ta
sr: %tt koju izvodi %ta

note: Translators: title from album
en: %tt from %ta
sr: %tt sa %ta

note: Translators: %te is replaced with elapsed time, %td is replaced with track duration
en: [%te of %td]
sr: [%te od %td]

en: Paused
sr: Pauzirano

en: Seeked to %s
sr: Premotano na „%s“

en: Now playing: %s %s
sr: Sada puštam: %s %s

en: Unknown playback state: %s
sr: Nepoznato stanje plejbeka: %s

en: Volume is now %.02f
sr: Jačina zvuka je sada %.02f

note: should print this before dbus setup, really
en: Press 'h' for help.
sr: Pritisnite „h“ za pomoć.

en: Playback volume is %f.
sr: Jačina zvuka je %f.

en: Couldn't access %s: %s
sr: Ne mogu da pristupim %s: %s

note: Translators: this is an example artist name.  It should * not be translated literally, but could be replaced with * a local artist name if desired.  Ensure the album name * and song title are also replaced in this case.
en: The Beatles
sr: Riblja Čorba

note: Translators: this is an example album name.  If the * example artist name is localised, this should be replaced * with the name of an album by that artist.
en: Help!
sr: Pokvarena mašta i prljave strasti

note: Translators: this is an example song title.  If the example * artist and album names are localised, this should be replaced * with the name of the seventh song from the localised album.
en: Ticket To Ride
sr: Dva dinara, druže

note: Translators: the parameter here is a list of GStreamer plugins. * The plugin names are already translated.
en: Additional GStreamer plugins are required to play this file: %s
sr: Potrebni su dodatni Gstrimerovi priključci za puštanje ove datoteke: %s

en: invalid unicode in error message
sr: neispravan unikod u poruci greške

en: Empty file
sr: Prazna datoteka

en: Could not load the music database:
sr: Ne mogu da učitam zvučnu bazu podataka:

en: %ld minute | %ld minutes
sr[0]: %ld minut
sr[1]: %ld minuta
sr[2]: %ld minuta
sr[3]: Jedan minut

en: %ld hour | %ld hours
sr[0]: %ld sat
sr[1]: %ld sata
sr[2]: %ld sati
sr[3]: Jedan sat

en: %ld day | %ld days
sr[0]: %ld dan
sr[1]: %ld dana
sr[2]: %ld dana
sr[3]: Jedan dan

note: Translators: the format is "X days, X hours and X minutes"
en: %s, %s and %s
sr: %s, %s i %s

note: Translators: the format is "X days and X hours" Translators: the format is "X days and X minutes" Translators: the format is "X hours and X minutes"
en: %s and %s
sr: %s i %s

en: Scanning
sr: Pregledam

en: %d of %d
sr: %d od %d

en: All
sr: Sve

en: The database was created by a later version of Rhythmbox.  This version of Rhythmbox cannot read the database.
sr: Baza podataka je napravljena novijim izdanjem Ritam mašine.  Ovo izdanje ne može da pročita tu bazu.

en: Python Sample Plugin
sr: Pitonov priključak uzorka

en: A sample plugin in Python with no features
sr: Priključak uzorka u Pitonu bez funkcija

en: Python Source
sr: Pitonov izvor

en: Sample Plugin
sr: Priključak uzorka

en: A sample plugin in C with no features
sr: Priključak uzorka u C jeziku bez funkcija

en: Vala Sample Plugin
sr: Vala priključak uzorka

en: A sample plugin in Vala with no features
sr: Priključak uzorka u Vala jeziku bez funkcija

en: Configure Plugins
sr: Podesite priključke

en: Rhythmbox is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
sr: Ritam mašina je slobodan softver; možete je raspodeljivati
    i/ili menjati pod uslovima Gnuove opšte javne licence kako je
    objavljuje Zadužbina slobodnog softvera; bilo verzije 2 te
    licence, ili (po vašem mišljenju) bilo koje novije verzije.

en: Rhythmbox is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
sr: Ritam mašina se raspodeljuje u nadi da će biti korisna,
    ali BEZ IKAKVIH GARANCIJA; čak i bez primenjene garancije
    TRŽIŠNE VREDNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI.
    Pogledajte Gnuovu opštu javnu licencu za više detalja.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with Rhythmbox; if not, write to the Free Software Foundation, Inc.,
    51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA
sr: Trebali ste da dobijete primerak Gnuove opšte javne licence
    uz Ritam mašinu; ako niste, pišite Zadužbini slobodnog
    softvera na sledeću adresu: Free Software Foundation,Inc.,
    51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Maintainers:
sr: Razvojni tim:

en: Former Maintainers:
sr: Prethodni održavaoci:

en: Contributors:
sr: Doprinosioci:

en: Music management and playback software for GNOME.
sr: Program za uređivanje i slušanje muzike u Gnom okruženju.

en: Rhythmbox Website
sr: Veb strana Ritam mašine

en: Couldn't display help
sr: Ne mogu da prikažem pomoć

en: Enable debug output
sr: Omogućava opširan ispis radi traženja grešaka

en: Enable debug output matching a specified string
sr: Omogućava opširan ispis koji se poklapa sa unetim izrazom

en: Do not update the library with file changes
sr: Ne vrši ažuriranje audioteke izmenama u datoteci pesme

en: Do not register the shell
sr: Ne vrši prijavljivanje ljuske

en: Don't save any data permanently (implies --no-registration)
sr: Ne čuva nikakve podatke trajno (podrazumeva „--no-registration“)

en: Disable loading of plugins
sr: Onemogućava učitavanje priključaka

en: Path for database file to use
sr: Putanja do datoteke sa bazom podataka

en: Path for playlists file to use
sr: Putanja do datoteke sa listom pesama

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: %s
    Pokrenite „%s --help“ za potpun spisak opcija iz komandne linije.

en: MPEG Version 3.0 URL
sr: Adresa MPEG izdanja 3.0

en: Shoutcast playlist
sr: Šautkast lista pesama

en: XML Shareable Playlist Format
sr: HML oblik liste za deljenje

en: Unnamed playlist
sr: Neimenovana lista pesama

en: The playlist file may be in an unknown format or corrupted.
sr: Može biti da je lista pesama nepoznata ili oštećena.

en: Untitled Playlist
sr: Neimenovana lista pesama

en: New Playlist
sr: Nova lista pesama

en: Couldn't read playlist
sr: Ne mogu da pročitam listu pesama

en: All Files
sr: Sve datoteke

en: Load Playlist
sr: Učitajte listu pesama

en: Couldn't save playlist
sr: Ne mogu da sačuvam listu pesama

en: Unsupported file extension given.
sr: Data je nepodržano proširenje datoteke.

en: Playlist %s already exists
sr: Lista pesama „%s“ već postoji

en: Unknown playlist: %s
sr: Nepoznata lista pesama: %s

en: Playlist %s is an automatic playlist
sr: Lista pesama %s je samoosvežavajuća

en: Error while saving song information
sr: Greška pri čuvanju podataka o pesmi

en: Pause playback
sr: Pauziraj pesmu

en: Start playback
sr: Započnite reprodukciju

note: Translators: %s is the song name
en: %s (Paused)
sr: %s (pauzirano)

en: No registered source can handle URI %s
sr: Registrovani izvori ne mogu da otvore adresu %s

en: No registered source matches URI %s
sr: Registrovani izvori se ne poklapaju sa adresom %s

en: Unknown song URI: %s
sr: Nepoznata adresa pesme: %s

en: Unknown property %s
sr: Nepoznato svojstvo %s

en: Invalid property type %s for property %s
sr: Neispravna vrsta svojstva %s za svojstvo %s

en: Stream error
sr: Greška u protoku

en: Unexpected end of stream!
sr: Neočekivani kraj toka!

en: Playlist was empty
sr: Lista pesama je bila prazna

en: Not currently playing
sr: Trenutno ne sviram

en: No previous song
sr: Nema prethodne pesme

en: No next song
sr: Nema naredne pesme

en: Couldn't stop playback
sr: Ne mogu da zaustavim reprodukciju

en: Playback position not available
sr: Nije dostupno proteklo vreme pesme

en: Current song is not seekable
sr: Ne mogu da premotam tekuću pesmu

en: Couldn't start playback
sr: Ne mogu da počnem reprodukciju

en: Linear
sr: Linijski

en: Linear looping
sr: Linearna petlja

en: Random with equal weights
sr: Slučajan izbor jednake verovatnoće

en: Random by time since last play
sr: Slučajan izbor na osnovu vremena poslednjeg slušanja

en: Random by rating
sr: Slučajan izbor na osnovu ocene

en: Random by time since last play and rating
sr: Slučajan izbor na osnovu vremena poslednjeg puštanja i ranga

en: Linear, removing entries once played
sr: Linijski, uklanja jednom preslušano

en: Failed to create the player: %s
sr: Ne mogu da napravim muzički program: %s

en: Rhythmbox Preferences
sr: Postavke Ritam mašine

en: General
sr: Opšte

en: Playback
sr: Reprodukcija

en: The file "%s" already exists. Do you want to replace it?
sr: Datoteka %s već postoji. Želite li da je prepišete?

en: _Skip
sr: _Zaustavi

en: _Replace
sr: P_reimenuj

en: S_kip All
sr: Presko_či sve

en: Replace _All
sr: Izaberi _sve

en: %d file cannot be transferred as it must be converted into a format supported by the target device but no suitable encoding profiles are available | %d files cannot be transferred as they must be converted into a format supported by the target device but no suitable encoding profiles are available
sr[0]: %d datoteka ne može biti prenešena jer mora biti pretvorena u format podržan ciljnim uređajem ali nisu dostupni odgovarajući profili kodiranja
sr[1]: %d datoteke ne mogu biti prenešene jer moraju biti pretvorene u format podržan ciljnim uređajem ali nisu dostupni odgovarajući profili kodiranja
sr[2]: %d datoteka ne može biti prenešeno jer moraju biti pretvorene u format podržan ciljnim uređajem ali nisu dostupni odgovarajući profili kodiranja
sr[3]: Jedna datoteka ne može biti prenešena jer mora biti pretvorena u format podržan ciljnim uređajem ali nisu dostupni odgovarajući profili kodiranja.

note: XXX should provide the option of picking a different format?
en: Additional software is required to encode media in your preferred format:
    %s
sr: Dodatni softver je potreban da biste kodirali medije u vašem omiljenom formatu:
    %s

en: Additional software is required to convert %d file into a format supported by the target device:
    %s | Additional software is required to convert %d files into a format supported by the target device:
    %s
sr[0]: Dodatni softver je potreban da biste pretvorili %d datoteku u format podržan ciljnim uređajem:
    %s
sr[1]: Dodatni softver je potreban da biste pretvorili %d datoteke u format podržan ciljnim uređajem:
    %s
sr[2]: Dodatni softver je potreban da biste pretvorili %d datoteka u format podržan ciljnim uređajem:
    %s
sr[3]: Dodatni softver je potreban da biste pretvorili ovu %d datoteku u format podržan ciljnim uređajem:
    %s

en: Unable to transfer tracks
sr: Greška u prenosu pesama

en: _Cancel the transfer
sr: _Otkaži prenos

en: _Skip these files
sr: _Preskoči ove datoteke

en: _Install
sr: _Instaliraj

en: Search artists
sr: Traži izvođače

en: Search composers
sr: Traži kompozitore

en: Search albums
sr: Traži albume

en: Search titles
sr: Traži naslove

en: Search genres
sr: Traži žanrove

en: Unable to eject
sr: Ne mogu da izbacim

en: Unable to unmount
sr: Ne mogu da demontiram

en: Library
sr: Audioteka

en: Stores
sr: Skladišta

en: Devices
sr: Uređaji

en: Shared
sr: Deljeno

note: set up info bar for triggering codec installation
en: Install Additional Software
sr: Instalacija dodatnog softvera

en: Additional software is required to play some of these files.
sr: Potreban je dodatni softver za puštanje nekih od ovih datoteka.

en: Import Errors
sr: Greške pri uvozu

en: %d import error | %d import errors
sr[0]: %d greška pri uvozu
sr[1]: %d greške pri uvozu
sr[2]: %d grešaka pri uvozu
sr[3]: Jedna greška pri uvozu

en: Artist/Artist - Album
sr: Izvođač/Izvođač — Album

en: Artist/Album
sr: Izvođač/Album

en: Artist - Album
sr: Izvođač — Album

en: Number - Title
sr: Broj pesme — Naslov

en: Artist - Title
sr: Izvođač — Naslov

en: Artist - Number - Title
sr: Izvođač — Broj pesme — Naslov

en: Artist (Album) - Number - Title
sr: Izvođač (Album) — Broj pesme — Naslov

en: Number. Artist - Title
sr: Broj pesme. Izvođač — Naslov

en: Music
sr: Muzika

en: Choose Library Location
sr: Izaberite putanju do audioteke

en: Multiple locations set
sr: Postavljanje više putanja

en: Example Path:
sr: Primer putanje:

en: Error transferring track
sr: Greška u prenosu pesama

en: Copying tracks to the library
sr: Umnožavam pesme u audioteku

en: Adding tracks to the library
sr: Dodajem pesme u audioteku

en: Syncing tracks to %s
sr: Usaglašavam pesme sa „%s“

en: You have not selected any music, playlists, or podcasts to transfer to this device.
sr: Niste izabrali pesme, liste niti podemisije za prenos na ovaj uređaj.

en: There is not enough space on the device to transfer the selected music, playlists and podcasts.
sr: Nema dovoljno mesta na uređaju za prenos izabranih pesama, listi ili podemisija.

en: %s Sync Settings
sr: %s podešavanje usklađenja

en: Sync with the device
sr: Usklađenje sa uređajem

en: Don't sync
sr: Ne usklađuj

en: Missing Files
sr: Datoteke koje nedostaju

en: %d missing file | %d missing files
sr[0]: nedostaje %d datoteka
sr[1]: nedostaju %d datoteke
sr[2]: nedostaje %d datoteka
sr[3]: nedostaje jedna datoteka

en: Remove from Playlist
sr: Ukloni sa spiska numera

en: Play Queue
sr: Pusti zakazano

note: Translators: format is "<title> by <artist> from <album>"
en: by
sr: od

en: from
sr: iz

en: %d song | %d songs
sr[0]: %d pesma
sr[1]: %d pesme
sr[2]: %d pesama
sr[3]: jedna pesma

en: Connecting
sr: Povezujem se

en: Buffering
sr: Prikupljam

en: Transferring tracks to %s
sr: Prenosim pesme na „%s“

en: All Music
sr: Muzika

en: Other
sr: Ostalo

en: Available
sr: Dostupno

en: Image/label border
sr: Okvir slike/natpisa

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
sr: Širina okvira oko natpisa i slike u prozorčetu sa upozorenjima

en: Alert Type
sr: Vrsta upozorenja

en: The type of alert
sr: Vrsta upozorenja

en: Alert Buttons
sr: Dugmići upozorenja

en: The buttons shown in the alert dialog
sr: Dugmići prikazani u prozorčetu sa upozorenjima

en: Show more _details
sr: Prikaži _više podataka

en: _OK
sr: U _redu

en: _No
sr: _Ne

en: _Yes
sr: _Da

en: _Open
sr: _Otvori

en: Constant bit rate
sr: Stalni bitski protok

en: Variable bit rate
sr: Promenljiv bitski protok

en: Default settings
sr: Osnovna podešavanja

en: Lossless
sr: Bez gubitaka

en: Track
sr: Pesma

en: Composer
sr: Kompozitor

en: Comment
sr: Komentar

en: Time
sr: Vreme

en: Year
sr: Godina

en: Quality
sr: Kvalitet

en: 000 kbps
sr: 000 kb/s

en: Rating
sr: Ocena

en: Play Count
sr: Preslušana

en: Last Played
sr: Puštana

en: Date Added
sr: Dodata

en: Last Seen
sr: Zadnji put viđena

en: Location
sr: Putanja

en: Now Playing
sr: Trenutno puštam

en: Playback Error
sr: Greška u reprodukciji

en: Drop artwork here
sr: Prevucite omote albuma ovde

note: Translators: remaining time / total time
en: -%s / %s
sr: —%s / %s

en: Examining files
sr: Propitujem datoteke

note: this isn't a terribly helpful message.
en: The location you have selected is on the device %s.
sr: Mesto koje ste izabrali se nalazi na uređaju „%s“.

en: Show %s
sr: Prikaži „%s“

en: Import %d selected track | Import %d selected tracks
sr[0]: Uvezi %d izabranu numeru
sr[1]: Uvezi %d izabrane numere
sr[2]: Uvezi %d izabranih numera
sr[3]: Uvezi jednu izabranu numeru

en: Import %d listed track | Import %d listed tracks
sr[0]: Uvezi %d ispisanu numeru
sr[1]: Uvezi %d ispisane numere
sr[2]: Uvezi %d ispisanih numera
sr[3]: Uvezi jednu ispisanu numeru

en: %d artist (%d) | All %d artists (%d)
sr[0]: %d izvođač (%d)
sr[1]: %d izvođača (%d)
sr[2]: %d izvođača (%d)
sr[3]: Jedan izvođač (%d)

en: %d album (%d) | All %d albums (%d)
sr[0]: %d album (%d)
sr[1]: %d albuma (%d)
sr[2]: %d albuma (%d)
sr[3]: Jedan album (%d)

en: %d genre (%d) | All %d genres (%d)
sr[0]: %d žanr (%d)
sr[1]: %d žanra (%d)
sr[2]: %d žanra (%d)
sr[3]: Jedan žanr (%d)

en: %d (%d) | All %d (%d)
sr[0]: %d (%d)
sr[1]: Sva %d (%d)
sr[2]: Svih %d (%d)
sr[3]: Jedan (%d)

en: _New
sr: _Novo

en: Create Automatic Playlist
sr: Napravite pametnu listu pesama

en: Edit Automatic Playlist
sr: Uredi pametnu listu pesama

[ctx: query-criteria]
en: Title
sr: Naslov

[ctx: query-criteria]
en: Artist
sr: Izvođač

[ctx: query-criteria]
en: Composer
sr: Kompozitor

[ctx: query-criteria]
en: Album Artist
sr: Izvođač albuma

[ctx: query-criteria]
en: Genre
sr: Žanr

[ctx: query-criteria]
en: Year
sr: Godina

[ctx: query-criteria]
en: Rating
sr: Ocena

[ctx: query-criteria]
en: Path
sr: Putanja

[ctx: query-criteria]
en: Comment
sr: Komentar

[ctx: query-criteria]
en: Play Count
sr: Broj slušanja

[ctx: query-criteria]
en: Track Number
sr: Broj pesme

[ctx: query-criteria]
en: Disc Number
sr: Broj diska

[ctx: query-criteria]
en: Bitrate
sr: Bitski protok

[ctx: query-criteria]
en: Duration
sr: Trajanje

[ctx: query-criteria]
en: Beats Per Minute
sr: Bitova po minutu

[ctx: query-criteria]
en: Time of Last Play
sr: Vreme poslednjeg slušanja

[ctx: query-criteria]
en: Time Added to Library
sr: Vreme dodavanja u biblioteku

[ctx: query-sort]
en: Artist
sr: Izvođač

en: _In reverse alphabetical order
sr: O_brnut azbučni redosled

[ctx: query-sort]
en: Composer
sr: Kompozitor

[ctx: query-sort]
en: Album Artist
sr: Izvođač albuma

[ctx: query-sort]
en: Genre
sr: Žanr

[ctx: query-sort]
en: Title
sr: Naslov

[ctx: query-sort]
en: Rating
sr: Ocena

en: W_ith more highly rated tracks first
sr: Najpre najbolje _ocenjene pesme

[ctx: query-sort]
en: Play Count
sr: Broj slušanja

en: W_ith more often played songs first
sr: Najpre naj_slušanije pesme

[ctx: query-sort]
en: Year
sr: Godina

en: W_ith newer tracks first
sr: Najpre naj_novije pesme

[ctx: query-sort]
en: Duration
sr: Trajanje

en: W_ith longer tracks first
sr: Najpre najd_uže pesme

[ctx: query-sort]
en: Track Number
sr: Broj pesme

en: _In decreasing order
sr: U o_padajućem redosledu

[ctx: query-sort]
en: Last Played
sr: Puštana

en: W_ith more recently played tracks first
sr: Najpre najs_korije slušane pesme

[ctx: query-sort]
en: Date Added
sr: Dodata

en: W_ith more recently added tracks first
sr: Najpre najskorije _dodate pesme

[ctx: query-sort]
en: Comment
sr: Komentar

[ctx: query-sort]
en: Beats Per Minute
sr: Bitova po minutu

en: W_ith faster tempo tracks first
sr: Najpre naj_novije pesme

en: contains
sr: sadrži

en: does not contain
sr: ne sadrži

en: equals
sr: je isti

en: not equal to
sr: nije isti

en: starts with
sr: počinje sa

en: ends with
sr: završava na

en: at least
sr: najmanje

note: matches if A >= B
en: at most
sr: bar

note: Translators: this matches songs within 1-Jan-YEAR to 31-Dec-YEAR
en: in
sr: jeste

note: Translators: this matches songs before 1-Jan-YEAR or after 31-Dec-YEAR
en: not in
sr: nije

note: Translators: this matches songs after 31-Dec-YEAR
en: after
sr: nakon

note: Translators: this matches songs before 1-Jan-YEAR
en: before
sr: pre

note: * Translators: this will match when within <value> of the current time * e.g. "in the last" "7 days" will match if within 7 days of the current time
en: in the last
sr: u proteklih

note: * Translators: this is the opposite of the above, and will match if not * within <value> of the current time
en: not in the last
sr: nije u proteklih

en: seconds
sr: sekundi

en: minutes
sr: minuta

en: hours
sr: sati

en: days
sr: dana

en: weeks
sr: nedelja

en: No Stars
sr: Nema zvezdica

en: %d Star | %d Stars
sr[0]: %d zvezdica
sr[1]: %d zvezdice
sr[2]: %d zvezdica
sr[3]: Jedna zvezdica

en: Clear the search text
sr: Obrišite tekst za pretragu

en: Select the search type
sr: Izaberite vrstu pretrage

en: Search
sr: Traži

en: _Search:
sr: _Traži:

en: _Back
sr: Na_zad

en: _Forward
sr: Na_pred

en: Song Properties
sr: Osobine pesme

en: Multiple Song Properties
sr: Osobine za više pesama

en: Unknown file name
sr: Nepoznat naziv datoteke

en: On the desktop
sr: Unutar radne površi

en: Unknown location
sr: Nepoznato mesto
