rhythmbox 1.0 - en to am translation catalogue (82 entries)

en: Track %.2d
am: ዱካ %.2d

en: Unknown
am: ያልታወቀ

en: GStreamer options:
am: የGStreamer ምርጫዎችን፦

en: Audio CD track
am: የድምፅ ሲዲ ዱካ

en: MPEG %d Layer III
am: MPEG %d ደረጃ III

en: <span weight="bold">Appearance</span>
am: <span weight="bold">አቀራረብ</span>

en: Preferences
am: ምርጫዎች

en: Text _below icons
am: ጽሑፍ ከምልክቶቹ ስር (_B)

en: Text b_eside icons
am: ጽሑፍ ከምልክቶቹ ጐን (_E)

en: Track _number
am: የዱካ ቍጥር (_N)

en: _Artist
am: ድምፃዊያን (_A)

en: _Desktop default
am: የነበረው ሠሌዳ (_D)

en: _Genre
am: ዓይነት (_G)

en: _Icons
am: ምልክቶች (_I)

en: _Text
am: ጽሑፍ (_T)

en: <span weight="bold">Encoding:</span>
am: <span weight="bold">የሆሄያት ኮድ፦</span>

en: <span weight="bold">Location: </span>
am: <span weight="bold">ቦታ፦ </span>

en: <span weight="bold">Name:</span>
am: <span weight="bold">ስም፦</span>

en: <span weight="bold">Quality:</span>
am: <span weight="bold">ጥራት፦</span>

en: <span weight="bold">_Artist:</span>
am: <span weight="bold">ድምፃዊ፦ (_A)</span>

en: <span weight="bold">_Comments:</span>
am: <span weight="bold">አስተያየቶች፦ (_C)</span>

en: <span weight="bold">_Date:</span>
am: <span weight="bold">ቀን፦ (_D)</span>

en: <span weight="bold">_Genre:</span>
am: <span weight="bold">ዓይነት፦ (_G)</span>

en: <span weight="bold">_Title:</span>
am: <span weight="bold">አርእስት፦ (_T)</span>

en: <span weight="bold">_Track number:</span>
am: <span weight="bold">የዱካ ቍጥር፦ (_T)</span>

en: Basic
am: ቀላል

en: Details
am: ዝርዝሮች

en: _of
am: ከ (_O)

en: Genre:
am: ዓይነት፦

en: Location:
am: ቦታ፦

en: Title:
am: አርእስት፦

en: _Add:
am: ጨምር፦

en: _Genre:
am: ዓይነት፦ (_G)

en: _Locations
am: ቦታዎች (_L)

en: _Properties
am: ምርጫዎች

en: _Title:
am: አርእስት፦

en: A_rtist
am: ድምፃዊ (_R)

en: Ge_nre
am: ዓይነት (_N)

en: _Quality
am: ጥራት (_Q)

en: _Title
am: አርእስት (_T)

en: Art_ist
am: ድምፃዊ (_I)

en: Ti_me
am: ሰዓት (_M)

en: Tra_ck
am: ዱካ (_C)

en: Eject Audio-CD
am: ሲዲን አውጣ

en: Select _All
am: ሁሉንም ምረጡ (_A)

en: _Edit
am: አስተካክል (_E)

en: _Eject Audio-CD...
am: ሲዲን አውጣ... (_E)

en: _View
am: ተመልከት (_V)

en: _Browser
am: መቃኛ (_B)

en: Copy selection
am: ምርጫ ቅጂ

en: Delete selection
am: ምርጫ አጥፉ

en: _Copy
am: ቅጂ (_C)

en: _Delete
am: አጥፉ (_D)

en: Cu_t
am: ቁረጥ (_T)

en: Cut selection
am: ምርጫ ቁረጥ

en: P_revious
am: የቀድሞው (_R)

en: Paste selection
am: ምርጫ ልጥፍ

en: _About
am: ስለ (_A)

en: _Close
am: ዝጋ (_C)

en: _Contents
am: ይዞታዎች (_C)

en: _Help
am: መረጃ (_H)

en: _Next
am: የሚቀጥለው (_N)

en: _Paste
am: ለጥፍ (_P)

en: _Play
am: አጫውት (_P)

en: _Show Window
am: መስኮትን አሳይ (_S)

en: All
am: ሁሉም

en: (Unknown)
am: (ያልታወቀ)

en: %s Properties
am: %s ምርጫዎች

en: Properties for %s
am: ለ%sን ምርጫዎች

en: GConf error:
      %s
am: የGConf ብልሽት፦  %s

en: %s, %s
am: %s፣ %s

en: on the desktop
am: በሠሌዳ ላይ

en:  (Mono)
am:  (ሞኖ)

en:  (Stereo)
am:  (ስቴሪዮ)

en:  (%d channels)
am: (%d ጣቢያዎች)

en: Never
am: በፍጹም

en: Today at %-H:%M
am: ዛሬ በ%-H:%M

en: Yesterday at %-H:%M
am: ትናንት በ%-H:%M

en: %A, %B %-d %Y at %-H:%M
am: %A, %B %-d %Y በ%-H:%M

en: by
am: በ

en: %s - Unknown
am: %s - ያልታወቀ

en: Audio-CD
am: የድምፅ-ሲዲ
