Xfce Apps - en to ast translation catalogue (174 entries)

en: Version information
ast: Información de versión

en: Start in fullscreen mode
ast: Aniciar nel mou pantalla completa

en: Start a slideshow
ast: Aniciar una diapositiva

en: Show settings dialog
ast: Amosar diálogu d'axustes

en: %s: %s
    
    Try %s --help to see a full list of
    available command line options.
ast: %s: %s
    
    Prueba %s --help pa ver una llista competa
    d'opciones de llinia de compandos disponibles.

en: Image Viewer
ast: Visor d'imáxenes

en: _File
ast: _Ficheru

note: Icon-name
en: _Open...
ast: _Abrir...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Open an image
ast: Abrir una imaxe

note: Icon-name
en: _Save copy...
ast: _Atroxar copia...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Save a copy of the image
ast: Atroxar una copia de la imaxe

note: Icon-name
en: _Properties...
ast: _Propiedaes...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Show file properties
ast: Amosar propiedaes de ficheru

note: Icon-name
en: _Edit
ast: _Editar

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Edit this image
ast: Editar esta imaxe

note: Icon-name
en: _Close
ast: Z_arrar

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Close this image
ast: Zarrar esta imaxe

note: Icon-name
en: _Quit
ast: _Colar

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Quit Ristretto
ast: Colar de Ristretto

en: _Open with
ast: _Abrir con

en: _Sorting
ast: _Ordenar

note: Icon-name
en: _Delete
ast: _Desaniciar

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Delete this image from disk
ast: Desaniciar esta imaxe del discu

note: Icon-name
en: _Clear private data...
ast: _Llimpiar datos privaos...

note: Icon-name
en: _Preferences...
ast: _Preferencies...

en: _View
ast: _Ver

note: Icon-name
en: _Fullscreen
ast: _Pantalla completa

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Switch to fullscreen
ast: Cambear a pantalla completa

note: Icon-name
en: _Leave Fullscreen
ast: _Colar de pantalla completa

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Leave Fullscreen
ast: Colar de pantalla completa

note: Icon-name
en: Set as _Wallpaper...
ast: Afitar como _fondu pantalla...

en: _Zoom
ast: _Ampliar

note: Icon-name
en: Zoom _In
ast: _Averar

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom in
ast: Averar

note: Icon-name
en: Zoom _Out
ast: All_oñar

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom out
ast: Alloñar

note: Icon-name
en: Zoom _Fit
ast: _Axustar

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to fit window
ast: Averar pa encaxar ventana

note: Icon-name
en: _Normal Size
ast: _Tamañu normal

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to 100%
ast: Ampliación al 100%

en: _Rotation
ast: _Voltiar

note: Icon-name
en: Rotate _Right
ast: Voltiar a la d_recha

note: Icon-name
en: Rotate _Left
ast: Voltiar a _la izquierda

en: _Go
ast: _Dir

note: Icon-name
en: _Forward
ast: _Avanzar

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Next image
ast: Imaxe siguiente

note: Icon-name
en: _Back
ast: _Tornar

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Previous image
ast: Imaxe postrera

note: Icon-name
en: F_irst
ast: Primera

note: Label-text Keyboard shortcut
en: First image
ast: Primer imaxe

note: Icon-name
en: _Last
ast: _Cabera

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Last image
ast: Cabera imaxe

en: _Help
ast: A_yuda

note: Icon-name
en: _Contents
ast: _Conteníos

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display ristretto user manual
ast: Amosar el manual d'usuariu de Ristretto

note: Icon-name
en: _About
ast: _Tocante a

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display information about ristretto
ast: Amosar información tocante a Ristretto

en: _Position
ast: _Posición

en: _Size
ast: _Tamañu

en: Thumbnail Bar _Position
ast: Posición de la barra de miniatures

en: Thumb_nail Size
ast: Tamañu de miniatura

note: Icon-name
en: Leave _Fullscreen
ast: Colar de _pantalla completa

note: Icon-name
en: _Show Toolbar
ast: _Amosar barra de ferraminetes

note: Icon-name
en: Show _Thumbnail Bar
ast: Amosar barra de minia_tures

note: Icon-name
en: Show Status _Bar
ast: Amosar _barra d'estáu

note: Icon-name
en: sort by filename
ast: ordenar per nome

note: Icon-name
en: sort by date
ast: ordenar per data

note: Icon-name
en: Left
ast: Izquierda

en: Right
ast: Drecha

en: Top
ast: Arriba

en: Bottom
ast: Abaxo

en: Very Small
ast: Mui pequeña

en: Smaller
ast: Más pequeña

en: Small
ast: Pequeña

en: Large
ast: Grande

en: Larger
ast: Más grande

en: Very Large
ast: Mui grande

note: Create Play/Pause Slideshow actions
en: _Play
ast: _Reproducir

en: Play slideshow
ast: Reproducir diapositiva

en: _Pause
ast: _Posar

en: Pause slideshow
ast: _Posar diapositiva

note: Create Recently used items Action
en: _Recently used
ast: _Usaos apocayá

en: Recently used
ast: Usaos apocayá

en: Press open to select an image
ast: Primi "abrir" pa esbillar una imaxe

en: Open With Other _Application...
ast: Abrir con otra _aplicación...

en: Empty
ast: Baleru

en: Loading...
ast: Cargando...

en: Choose 'set wallpaper' method
ast: Escueyi'l métodu "afitar fondu pantalla"

en: Configure which system is currently managing your desktop.
    This setting determines the method <i>Ristretto</i> will use
    to configure the desktop wallpaper.
ast: Configura que sistema ta anguaño alministrando'l to escritoriu.
    Esti axuste determina'l métodu que <i>Ristretto</i> usará pa
    configurar el to fondu d'escritoriu.

en: None
ast: Dengún

en: Developer:
ast: Desendolcador:

en: Ristretto is an image viewer for the Xfce desktop environment.
ast: Ristretto ye un visor d'imáxenes pal entornu d'escritoriu Xfce.

en: Open image
ast: Abrir imaxe

en: _Open
ast: _Abrir

en: Images
ast: Imáxenes

en: Could not open file
ast: Nun pudo abrise'l ficheru

en: Save copy
ast: Atroxar copia

en: Could not save file
ast: Nun oudo atroxase'l ficheru

en: Are you sure you want to send image '%s' to trash?
ast: ¿De xuru quies dunviar la imaxe '%s' a la papelera?

en: Are you sure you want to delete image '%s' from disk?
ast: ¿De xuru quies desaniciar la imaxe '%s' del discu?

en: An error occurred when deleting image '%s' from disk.
    
    %s
ast: Asocedió un fallu entrín se desaniciaba la imaxe '%s' del discu.
    
    %s

en: An error occurred when sending image '%s' to trash.
    
    %s
ast: Asocedió un fallu entrín s'unviaba la imaxe '%s' a la papelera.
    
    %s

en: Edit with
ast: Editar con

en: Open %s and other files of type %s with:
ast: Abrir %s y otros ficheros de la triba %s con:

en: Use as _default for this kind of file
ast: Usar como predetermináu pa esta triba de ficheru

en: Recommended Applications
ast: Aplicaciones aconseyaes

en: Other Applications
ast: Otres aplicaciones

en: Orientation
ast: Orientación

en: The orientation of the iconbar
ast: La orientación de la bara d'iconos

en: File column
ast: Columna de ficheros

en: Model column used to retrieve the file from
ast: Columna de modelu usada dende la que se recibe'l ficheru

en: Icon Bar Model
ast: Modelu de la bara d'iconos

en: Model for the icon bar
ast: Modelu pa la barra d'iconos

en: Active
ast: Activu

en: Active item index
ast: Índiz d'oxetu activu

en: Show Text
ast: Amoar testu

en: Active item fill color
ast: Color d'enllena del oxetu activu

en: Active item border color
ast: Color del berbesu del oxetu activu

en: Active item text color
ast: Color de testu del oxetu activu

en: Cursor item fill color
ast: Color d'enllena del oxetu cursor

en: Cursor item border color
ast: Color del berbesu del oxetu cursor

en: Cursor item text color
ast: Color de testu del oxetu cursor

en: Time range to clear:
ast: Rangu de tiempu pa llimpiar:

en: Cleanup
ast: Llimpiar

en: Last Hour
ast: Cabera hora

en: Last Two Hours
ast: Caberes dos hores

en: Last Four Hours
ast: Caberes cuatro hores

en: Today
ast: Güei

en: Everything
ast: Too

en: Clear private data
ast: Llimpiar datos privaos

en: Display
ast: Visualizador

en: Background color
ast: Color de fondu

en: Override background color:
ast: Inorar color de fondu:

en: Quality
ast: Calidá

en: With this option enabled, the maximum image-quality will be limited to the screen-size.
ast: Con esta opción habilitada, la calidá másima d'imaxe llimitaráse al tamañu de pantalla.

en: Limit rendering quality
ast: Calidá de renderizáu llímite

en: Fullscreen
ast: Pantalla completa

en: Thumbnails
ast: Miniatures

en: The thumbnail bar can be automatically hidden when the window is fullscreen.
ast: La barra de miniatures pue anubrise automáticamente cuando la ventana tea en pantalla completa.

en: Hide thumbnail bar when fullscreen
ast: Anubrir miniatura na pantalla completa

en: Clock
ast: Reló

en: Show an analog clock that displays the current time when the window is fullscreen
ast: Amosar un reló analóxicu qu'amuese la hora d'anguaño cuando la ventana tea en pantalla completa

en: Show Fullscreen Clock
ast: Amosar reló en pantalla completa

en: Slideshow
ast: Diapositives

en: Timeout
ast: Tiempu d'espiración

en: The time period an individual image is displayed during a slideshow
    (in seconds)
ast: El periodu de tiempu qu'una imaxe individual s'amuesa na vista de diapositives
    (en segundos)

en: Scroll wheel
ast: Rueda de desplazamientu

en: Invert zoom direction
ast: Voltiar direición d'apliación

en: Behaviour
ast: Comportamientu

en: Startup
ast: Aniciu

en: Maximize window on startup when opening an image
ast: Maximizar ventana nel aniciu cuando s'abra una imaxe

en: Wrap around images
ast: Arrodiar imáxenes

en: Desktop
ast: Esritoriu

en: Image Viewer Preferences
ast: Preferencies del visor d'imáxenes

en: <b>Name:</b>
ast: <b>Nome:</b>

en: <b>Kind:</b>
ast: <b>Triba:</b>

en: <b>Modified:</b>
ast: <b>Modificáu:</b>

en: <b>Accessed:</b>
ast: <b>Accedíu:</b>

en: <b>Size:</b>
ast: <b>Tamañu:</b>

en: General
ast: Xeneral

en: Image
ast: Imaxe

en: <b>Date taken:</b>
ast: <b>Data coyida:</b>

en: %s - Properties
ast: %s - Propiedaes

en: The thumbnailer-service can not be reached,
    for this reason, the thumbnails can not be
    created.
    
    Install <b>Tumbler</b> or another <i>thumbnailing daemon</i>
    to resolve this issue.
ast: Nun pue algamase'l serviciu de miniatures,
    por esta razón, les miniatures nun puen
    crease.
    
    Instala <b>Tumbler</b> u otru <i>degorriu de miniatures</i>
    pa iguar esta torga.

en: Do _not show this message again
ast: Nu_n amosar esti mensaxe más

en: Style:
ast: Estilu:

en: Set as wallpaper
ast: Afitar como fondu d'escritoriu

en: Centered
ast: Centráu

en: Tiled
ast: Mosaicu

en: Stretched
ast: Estiráu

en: Scaled
ast: Escaláu

en: Zoomed
ast: Ampliáu

en: Ristretto Image Viewer
ast: Visor d'imáxenes Ristretto

en: Look at your images easily
ast: Écha-y un güeyu a les tos imáxenes cenciellamente
