Xfce Apps - en to bg translation catalogue (204 entries)

en: Version information
bg: Сведения за изданието

en: Start in fullscreen mode
bg: Стартиране в режим на цял екран

en: Start a slideshow
bg: Стартиране на прожекция (слайдшоу)

en: Show settings dialog
bg: Показване на прозореца с настройки

en: %s: %s
    
    Try %s --help to see a full list of
    available command line options.
bg: %s: %s
    
    Опитайте %s --help за да видите пълният списък
    с наличните команди.

en: Image Viewer
bg: Програма за преглед на изображения

en: Could not save file
bg: Файлът не може да бъде запазен

en: Some files could not be opened: see the text logs for details
bg: Някои файлове не могат да бъдат отворени: вижте съдържанието на дневника за подробности

en: An error occurred when deleting image '%s' from disk
bg: Възникна грешка, докато изтривахте изображение "%s" от диска

en: An error occurred when sending image '%s' to trash
bg: Възникна грешка, докато изпращахте изображение "%s" в кошчето

en: _File
bg: _Файл

note: Icon-name
en: _Open...
bg: _Отваряне...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Open an image
bg: Отваряне на изображение

note: Icon-name
en: _Save copy...
bg: Запазване на копие...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Save a copy of the image
bg: Запазване на копие на изображението

note: Icon-name
en: Proper_ties...
bg: Свойства...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Show file properties
bg: Показване на свойствата на файла

note: Icon-name
en: _Print...
bg: Печат...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Print the current image
bg: Отпечатване на текущото изображение

note: Icon-name
en: _Edit
bg: _Редактиране

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Edit this image
bg: Редактиране на това изображение

note: Icon-name
en: _Close
bg: Затваряне

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Close this image
bg: Затваряне на това изображение

note: Icon-name
en: _Quit
bg: Изход

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Quit Ristretto
bg: Изход от Ristretto

en: _Copy image to clipboard
bg: _Копиране на изображението в клипборда

en: _Open with
bg: Отваряне с

en: _Sort by
bg: _Сортиране по

note: Icon-name
en: _Delete
bg: Изтриване

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Delete this image from disk
bg: Изтриване на изображението от диска

note: Icon-name
en: _Clear private data...
bg: Изчистване на личните данни...

note: Icon-name
en: _Preferences...
bg: Предпочитания...

en: _View
bg: Преглед

note: Icon-name
en: _Fullscreen
bg: Режим на цял екран

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Switch to fullscreen
bg: Превключване в режим на цял екран

note: Icon-name
en: _Leave Fullscreen
bg: Изход от режим на цял екран

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Leave Fullscreen
bg: Изход от режим на цял екран

note: Icon-name
en: Set as _Wallpaper...
bg: Задаване като фон на работният плот...

en: _Zoom
bg: Мащабиране

note: Icon-name
en: Zoom _In
bg: Увеличаване

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom in
bg: Увеличаване

note: Icon-name
en: Zoom _Out
bg: Намаляване

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom out
bg: Намаляване

note: Icon-name
en: Zoom _Fit
bg: Запълване

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to fit window
bg: Оразмеряване до запълване на прозореца

note: Icon-name
en: _Normal Size
bg: Нормален размер

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to 100%
bg: Оразмеряване на 100%

en: _Default Zoom
bg: _Стандартно оразмеряване

en: _Rotation
bg: Завъртане

note: Icon-name
en: Rotate _Right
bg: Завъртане надясно

note: Icon-name
en: Rotate _Left
bg: Завъртане наляво

en: _Flip
bg: _Обръщане

en: Flip _Horizontally
bg: Обръщане _Хоризонтално

en: Flip _Vertically
bg: Обръщане _Вертикално

en: _Go
bg: Отиване

note: Icon-name
en: _Forward
bg: Напред

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Next image
bg: Следващо изображение

note: Icon-name
en: _Back
bg: Назад

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Previous image
bg: Предишно изображение

note: Icon-name
en: F_irst
bg: Първо

note: Label-text Keyboard shortcut
en: First image
bg: Първо изображение

note: Icon-name
en: _Last
bg: Последно

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Last image
bg: Последно изображение

en: _Help
bg: Помощ

note: Icon-name
en: _Contents
bg: Съдържание

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display ristretto user manual
bg: Покажи потребителското ръководство на Ristretto

note: Icon-name
en: _About
bg: Относно

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display information about ristretto
bg: Покажи сведения за ristretto

en: _Position
bg: Местоположение

en: _Size
bg: Размер

en: Thumbnail Bar _Position
bg: Местоположение на лентата с миниатюри

en: Thumb_nail Size
bg: Размер на миниатюрите

note: Icon-name
en: Leave _Fullscreen
bg: Изход от цял екран

note: Icon-name
en: _Show Toolbar
bg: Показване на лентата с инструменти

note: Icon-name
en: Show _Thumbnail Bar
bg: Показване на лентата с миниатюри

note: Icon-name
en: Show Status _Bar
bg: Показване на лентата на състоянието

note: Icon-name
en: file name
bg: име на файл

note: Icon-name
en: file type
bg: тип на файл

note: Icon-name
en: date
bg: дата

note: Icon-name
en: Left
bg: Ляво

en: Right
bg: Дясно

en: Top
bg: Горе

en: Bottom
bg: Долу

en: Very Small
bg: Много малки

en: Smaller
bg: По-малки

en: Small
bg: Малки

en: Normal
bg: Нормален размер

en: Large
bg: Големи

en: Larger
bg: По-големи

en: Very Large
bg: Много големи

note: Icon-name
en: _Smart Zoom
bg: _Интелигентно оразмеряване

en: Images
bg: Изображения

note: Create Play/Pause Slideshow actions
en: _Play
bg: Изпълнение

en: Play slideshow
bg: Изпълни прожекция

en: _Pause
bg: Пауза

en: Pause slideshow
bg: Пауза на прожекцията

note: Create Recently used items Action
en: _Recently used
bg: Отваряни наскоро

en: Recently used
bg: Отваряни наскоро

en: Press open to select an image
bg: Натиснете Отваряне, за да изберете изображение

en: Open With Other _Application...
bg: Отваряне с друга програма...

en: Empty
bg: Опразни

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: Choose 'set wallpaper' method
bg: Избиране на метод за задаване на фон на работния плот

en: _Cancel
bg: Отказ

en: _OK
bg: _ОК

en: Configure which system is currently managing your desktop.
    This setting determines the method <i>Ristretto</i> will use
    to configure the desktop wallpaper.
bg: Определя коя работна среда управлява вашия плот.
    Тази настройка определя метода, по който
    <i>Ristretto</i> ще зададе фона на работния плот.

en: None
bg: Без

en: Developers:
bg: Разработчици:

en: Ristretto is an image viewer for the Xfce desktop environment.
bg: Ristretto е бърза и лека програма за преглед на изображения за работната среда XFCE

en: Open image
bg: Отваряне на изображение

en: _Open
bg: Отваряне

en: All Files
bg: Всички файлове

en: Save copy
bg: Запазване на копие

en: _Save
bg: _Запазване

en: Failed to print the image
bg: Изображението не може да бъде отпечатано

en: Are you sure you want to send image '%s' to trash?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изпратите изображението „%s“ в кошчето?

en: Are you sure you want to delete image '%s' from disk?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете изображението „%s“ от диска?

en: _Do not ask again for this session
bg: _Не питай повече за тази сесия

en: Edit with
bg: Редактиране с

en: Open %s and other files of type %s with:
bg: Отваряне на %s и други файлове от типа %s с:

en: Use as _default for this kind of file
bg: Използване по подразбиране за този вид файлове

en: Recommended Applications
bg: Препоръчителни програми

en: Other Applications
bg: Други програми

en: Orientation
bg: Ориентация

en: The orientation of the iconbar
bg: Ориентация на лентата с икони

en: Icon Bar Model
bg: Модел на лентата с икони

en: Model for the icon bar
bg: Модел за лентата с икони

en: Active
bg: Активен

en: Active item index
bg: Индекс на активният елемент

en: Show Text
bg: Показване на текст

en: Scrolled window
bg: Превъртащ се прозорец

en: Scrolled window icon bar is placed into
bg: В лентата с икони е поставен превъртащ се прозорец

en: Active item fill color
bg: Цвят на активният елемент

en: Active item border color
bg: Цвят на рамката на активният елемент

en: Active item text color
bg: Цвят на текста на активният елемент

en: Cursor item fill color
bg: Цвят на показваният елемент

en: Cursor item border color
bg: Цвят на рамката на показваният елемент

en: Cursor item text color
bg: Цвят на текста на показваният елемент

en: Time range to clear:
bg: Период за почистване:

en: Cleanup
bg: Изчистване

en: Last Hour
bg: Последния час

en: Last Two Hours
bg: Последните два часа

en: Last Four Hours
bg: Последните четири часа

en: Today
bg: Днес

en: Everything
bg: Всичко

en: _Apply
bg: _Прилагане

en: Clear private data
bg: Изчистване на личните данни

en: Display
bg: Дисплей

en: Background color
bg: Цвят на фона

en: Override background color:
bg: Замяна на фоновия цвят:

en: Quality
bg: Качество

en: With this option enabled, the maximum image-quality will be limited to the screen-size.
bg: Ако поставите отметка, максималното качество на изображението
    ще бъде ограничено до размера на екрана.

en: Limit rendering quality
bg: Ограничаване качеството на показваното изображение

en: Fullscreen
bg: Режим на цял екран

en: Thumbnails
bg: Умалени изображения (миниатюри)

en: The thumbnail bar can be automatically hidden when the window is fullscreen.
bg: Лентата с миниатюрите може да се скрива автоматично при режим на цял екран.

en: Hide thumbnail bar when fullscreen
bg: Скриване на лентата с миниатюрите при режим на цял екран

en: Clock
bg: Часовник

en: Show an analog clock that displays the current time when the window is fullscreen
bg: Показване на аналогов часовник, който показва текущото време при режим на цял екран

en: Show Fullscreen Clock
bg: Показване на часовник при режим на цял екран

en: Mouse cursor
bg: Курсор на мишката

en: The mouse cursor can be automatically hidden after a certain period of inactivity
    when the window is fullscreen.
bg: Курсорът на мишката може да се скрива автоматично след определен период на неактивност,
    когато прозорецът е отворен на цял екран.

en: Period of inactivity (seconds):
bg: Период на неактивност (секунди):

en: Slideshow
bg: Прожекция

en: Timeout
bg: Пауза

en: The time period an individual image is displayed during a slideshow
    (in seconds)
bg: Времето, за което се показва едно изображение при прожекция
    (в секунди)

en: Control
bg: Контрол

en: Scroll wheel
bg: Колело на мишката

en: Invert zoom direction
bg: Обърни посоката на мащабиране

en: Behaviour
bg: Поведение

en: Startup
bg: Начало

en: Maximize window on startup when opening an image
bg: Максимизиране на прозорец при стартиране, когато отваряме изображение

en: Wrap around images
bg: Опаковка около изображенията

en: Desktop
bg: Плот

en: Image Viewer Preferences
bg: Предпочитания на програмата за преглед на изображения

en: <b>Name:</b>
bg: <b>Име:</b>

en: <b>Kind:</b>
bg: <b>Вид:</b>

en: <b>Modified:</b>
bg: <b>Промяна:</b>

en: <b>Accessed:</b>
bg: <b>Достъп:</b>

en: <b>Size:</b>
bg: <b>Размер:</b>

en: General
bg: Основни

en: Image
bg: Изображение

en: <b>Date taken:</b>
bg: <b>Дата на заснемане:</b>

en: %s - Properties
bg: %s - Свойства

en: No supported image type found in the directory
bg: В директорията няма поддържан тип изображения

en: Directory only partially loaded
bg: Директорията е само частично заредена

en: Could not load directory
bg: Не може да бъде заредена директория

en: Unsupported mime type
bg: Неподдържан mime тип

en: The thumbnailer-service can not be reached,
    for this reason, the thumbnails can not be
    created.
    
    Install <b>Tumbler</b> or another <i>thumbnailing daemon</i>
    to resolve this issue.
bg: Услугата за умалени изображения не е налична,
    по тази причина, миниатюрите не могат
    да бъдат създадени.
    
    Инсталирайте <b>Tumbler</b> или друг услуга,
    за да решите проблема.

en: Do _not show this message again
bg: Не показвай това съобщение отново

en: Style:
bg: Стил:

en: Apply to all workspaces
bg: Приложи за всички работни места

en: Set as wallpaper
bg: Задаване като тапет

en: Auto
bg: Автоматично

en: Centered
bg: Центрирано

en: Tiled
bg: На плочки

en: Stretched
bg: Разтеглено

en: Scaled
bg: Мащабирано

en: Zoomed
bg: Увеличено

en: Ristretto Image Viewer
bg: Преглед на изображения Ristretto

en: Look at your images easily
bg: Разглеждайте снимките си с лекота

en: Fast and lightweight image viewer
bg: Бърза и лека програма за преглед на изображения

en: The Ristretto Image Viewer is an application that can be used to view and scroll through images, run a slideshow of images, open images with other applications like an image-editor or configure an image as the desktop wallpaper.
bg: С програмата за преглед на изображения Ristretto можете да преглеждате Вашите изображенията, да превъртате списъка с изображения, да стартирате слайд шоу, да отваряте изображенията с друга програма, като редактор на изображения, както и да задавате изображение, като фон на работният плот.

en: Xfce Developers
bg: Разработчиците на Xfce
