Xfce Apps - en to cs translation catalogue (189 entries)

en: Version information
cs: Informace o verzi

en: Start in fullscreen mode
cs: Spustit v režimu na celou obrazovku

en: Start a slideshow
cs: Spustit promítání

en: Show settings dialog
cs: Zobrazit dialogové okno nastavení

en: %s: %s
    
    Try %s --help to see a full list of
    available command line options.
cs: %s: %s
    
    Úplný seznam dostupných možností příkazového
    řádku získáte příkazem %s --help

en: Image Viewer
cs: Prohlížeč obrázků

en: Could not save file
cs: Nelze uložit soubor

en: _File
cs: _Soubor

note: Icon-name
en: _Open...
cs: _Otevřít…

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Open an image
cs: Načíst obrázek

note: Icon-name
en: _Save copy...
cs: Uložit _kopii…

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Save a copy of the image
cs: Uložit kopii obrázku

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Show file properties
cs: Zobrazit vlastnosti souboru

note: Icon-name
en: _Print...
cs: _Tisknout...

note: Icon-name
en: _Edit
cs: _Upravit

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Edit this image
cs: Upravit obrázek

note: Icon-name
en: _Close
cs: _Zavřít

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Close this image
cs: Zavřít tento obrázek

note: Icon-name
en: _Quit
cs: _Ukončit

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Quit Ristretto
cs: Ukončit aplikaci Ristretto

en: _Copy image to clipboard
cs: Z_kopírovat obrázek do schránky

en: _Open with
cs: Ot_evřít pomocí

en: _Sort by
cs: Řa_dit podle

note: Icon-name
en: _Delete
cs: _Smazat

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Delete this image from disk
cs: Smazat tento obrázek z disku

note: Icon-name
en: _Clear private data...
cs: S_mazat soukromé údaje...

note: Icon-name
en: _Preferences...
cs: _Předvolby...

en: _View
cs: _Zobrazit

note: Icon-name
en: _Fullscreen
cs: _Celá obrazovka

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Switch to fullscreen
cs: Přepnout do režimu celé obrazovky

note: Icon-name
en: _Leave Fullscreen
cs: _Opustit režim celé obrazovky

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Leave Fullscreen
cs: Opustit režim celé obrazovky

note: Icon-name
en: Set as _Wallpaper...
cs: Nastavit jako _tapetu...

en: _Zoom
cs: _Přiblížení

note: Icon-name
en: Zoom _In
cs: _Přiblížit

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom in
cs: Přiblížit

note: Icon-name
en: Zoom _Out
cs: O_ddálit

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom out
cs: Oddálit

note: Icon-name
en: Zoom _Fit
cs: Přizpů_sobit oknu

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to fit window
cs: Přizpůsobit velikosti okna

note: Icon-name
en: _Normal Size
cs: _Běžná velikost

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to 100%
cs: Přiblížit na 100%

en: _Rotation
cs: _Rotace

note: Icon-name
en: Rotate _Right
cs: Otočit do_prava

note: Icon-name
en: Rotate _Left
cs: Otočit do_leva

en: _Flip
cs: _Otočit

en: Flip _Horizontally
cs: Otočit _vodorovně

en: Flip _Vertically
cs: Otočit _svisle

en: _Go
cs: _Přejít

note: Icon-name
en: _Forward
cs: _Vpřed

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Next image
cs: Další obrázek

note: Icon-name
en: _Back
cs: _Zpět

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Previous image
cs: Předchozí obrázek

note: Icon-name
en: F_irst
cs: _První

note: Label-text Keyboard shortcut
en: First image
cs: První obrázek

note: Icon-name
en: _Last
cs: _Poslední

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Last image
cs: Poslední obrázek

en: _Help
cs: _Nápověda

note: Icon-name
en: _Contents
cs: _Obsah

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display ristretto user manual
cs: Zobrazit uživatelskou příručku aplikace Ristretto

note: Icon-name
en: _About
cs: _O aplikaci

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display information about ristretto
cs: Zobrazit informace o aplikaci Ristretto

en: _Position
cs: _Pozice

en: _Size
cs: _Velikost

en: Thumbnail Bar _Position
cs: _Umístění panelu Náhledy

en: Thumb_nail Size
cs: _Velikost náhledu

note: Icon-name
en: Leave _Fullscreen
cs: Opustit _režim celé obrazovky

note: Icon-name
en: _Show Toolbar
cs: Zobrazit panel _nástrojů

note: Icon-name
en: Show _Thumbnail Bar
cs: Zobrazit panel Ná_hledy

note: Icon-name
en: Show Status _Bar
cs: Zobrazi_t stavový řádek

note: Icon-name
en: file name
cs: název souboru

note: Icon-name
en: file type
cs: typ souboru

note: Icon-name
en: date
cs: datum

note: Icon-name
en: Left
cs: Vlevo

en: Right
cs: Vpravo

en: Top
cs: Nahoře

en: Bottom
cs: Dole

en: Very Small
cs: Velmi malá

en: Smaller
cs: Menší

en: Small
cs: Malá

en: Normal
cs: Běžná

en: Large
cs: Velká

en: Larger
cs: Větší

en: Very Large
cs: Velmi velká

en: Images
cs: Obrázky

note: Create Play/Pause Slideshow actions
en: _Play
cs: _Přehrát

en: Play slideshow
cs: Spustit promítání

en: _Pause
cs: _Pozastavit

en: Pause slideshow
cs: Pozastavit promítání

note: Create Recently used items Action
en: _Recently used
cs: _Naposledy použité

en: Recently used
cs: Naposledy použité

en: Press open to select an image
cs: Obrázek vyberete stisknutím tlačítka Otevřít

en: Open With Other _Application...
cs: Otevřít v jiné _aplikaci...

en: Empty
cs: Prázdný

en: Loading...
cs: Načítání...

en: Choose 'set wallpaper' method
cs: Zvolit metodu 'nastavení tapety'

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: Configure which system is currently managing your desktop.
    This setting determines the method <i>Ristretto</i> will use
    to configure the desktop wallpaper.
cs: Konfiguruje, který systém aktuálně spravuje pracovní plochu.
    Toto nastavení určuje metodu, kterou aplikace <i>Ristretto</i>
    použije k nastavení tapety pracovní plochy.

en: None
cs: Žádný

en: Developers:
cs: Vývojáři:

en: Ristretto is an image viewer for the Xfce desktop environment.
cs: Ristretto je prohlížeč obrázků pro pracovní prostředí Xfce.

en: Open image
cs: Načíst obrázek

en: _Open
cs: _Otevřít

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: Save copy
cs: Uložit kopii

en: _Save
cs: _Uložit

en: Are you sure you want to send image '%s' to trash?
cs: Opravdu chcete přesunout obrázek %s do koše?

en: Are you sure you want to delete image '%s' from disk?
cs: Opravdu chcete smazat obrázek %s z disku?

en: _Do not ask again for this session
cs: _V této relaci se již neptat

en: Edit with
cs: Upravit pomocí

en: Open %s and other files of type %s with:
cs: Otevřít soubor %s a a další soubory typu %s pomocí:

en: Use as _default for this kind of file
cs: Použít jako _výchozí pro tento typ souboru

en: Recommended Applications
cs: Doporučené aplikace

en: Other Applications
cs: Další aplikace

en: Orientation
cs: _Orientace

en: The orientation of the iconbar
cs: Orientace  panelu ikon

en: Icon Bar Model
cs: Model panelu ikon

en: Model for the icon bar
cs: Model pro panel ikon

en: Active
cs: Aktivní

en: Active item index
cs: Aktivní položka indexu

en: Show Text
cs: Zobrazit text

en: Scrolled window
cs: Okno s posouvaným obsahem

en: Scrolled window icon bar is placed into
cs: Okno s posouvaným obsahem, do kterého je umístěn panel ikon

en: Active item fill color
cs: Barva výplně aktivní položky

en: Active item border color
cs: Barva okraje aktivní položky

en: Active item text color
cs: Barva textu aktivní položky

en: Cursor item fill color
cs: Barva výplně položky s umístěným kurzorem

en: Cursor item border color
cs: Barva okraje položky s umístěným kurzorem

en: Cursor item text color
cs: Barva textu položky s umístěným kurzorem

en: Time range to clear:
cs: Časový rozsah ke smazání:

en: Cleanup
cs: Vyčištění

en: Last Hour
cs: Poslední hodina

en: Last Two Hours
cs: Poslední dvě hodiny

en: Last Four Hours
cs: Poslední čtyři hodiny

en: Today
cs: Dnes

en: Everything
cs: Vše

en: _Apply
cs: _Použít

en: Clear private data
cs: Smazat soukromé údaje

en: Display
cs: Zobrazení

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Override background color:
cs: Vynutit barvu pozadí:

en: Quality
cs: Kvalita

en: With this option enabled, the maximum image-quality will be limited to the screen-size.
cs: Zaškrtnete-li tuto volbu, bude maximální kvalita obrázku omezena velikostí obrazovky.

en: Limit rendering quality
cs: Omezení kvality vykreslování

en: Fullscreen
cs: Celá obrazovka

en: Thumbnails
cs: Náhledy

en: The thumbnail bar can be automatically hidden when the window is fullscreen.
cs: Panel náhledů se automaticky schová, je-li okno v režimu celé obrazovky.

en: Hide thumbnail bar when fullscreen
cs: Skrýt panel náhledů v režimu celé obrazovky

en: Clock
cs: Hodiny

en: Show an analog clock that displays the current time when the window is fullscreen
cs: Zobrazí analogové hodiny zobrazující aktuální čas, když je okno v režimu celé obrazovkay

en: Show Fullscreen Clock
cs: Zobrazit hodiny přes celou obrazovku

en: Mouse cursor
cs: Kurzor myši

en: The mouse cursor can be automatically hidden after a certain period of inactivity
    when the window is fullscreen.
cs: Kurzor myši bude automaticky schován po určité neaktivní době,
    pokud je okno v režimu celé obrazovky.

en: Period of inactivity (seconds):
cs: Délka neaktivity (v sekundách):

en: Slideshow
cs: Promítání snímků

en: Timeout
cs: Prodleva

en: The time period an individual image is displayed during a slideshow
    (in seconds)
cs: Časový interval po který je zobrazen jeden snímek při promítání
    (v sekundách)

en: Control
cs: Ovládání

en: Scroll wheel
cs: Kolečko myši

en: Invert zoom direction
cs: Zaměnit směr přiblížení

en: Behaviour
cs: Chování

en: Startup
cs: Při spuštění

en: Maximize window on startup when opening an image
cs: Maximalizovat okno při spuštění během otevírání obrázku

en: Wrap around images
cs: Orámování obrázků

en: Desktop
cs: Pracovní plocha

en: Image Viewer Preferences
cs: Předvolby Prohlížeče obrázků

en: <b>Name:</b>
cs: <b>Název:</b>

en: <b>Kind:</b>
cs: <b>Druh:</b>

en: <b>Modified:</b>
cs: <b>Změněno:</b>

en: <b>Accessed:</b>
cs: <b>Otevřeno:</b>

en: <b>Size:</b>
cs: <b>Velikost:</b>

en: General
cs: Obecné

en: Image
cs: Obrázek

en: <b>Date taken:</b>
cs: <b>Datum pořízení:</b>

en: %s - Properties
cs: %s - Vlastnosti

en: The thumbnailer-service can not be reached,
    for this reason, the thumbnails can not be
    created.
    
    Install <b>Tumbler</b> or another <i>thumbnailing daemon</i>
    to resolve this issue.
cs: V této relaci nelze kontaktovat službu
    thumbnailer-service, náhledy nebudou
    vytvořeny.
    
    Tyto potíže můžete vyřešit instalací aplikace <b>Tumbler</b> nebo
    jiného <i>démova pro vytváření náhledů</i>.

en: Do _not show this message again
cs: Tuto zprávu již příště _nezobrazovat

en: Style:
cs: Styl:

en: Apply to all workspaces
cs: Použít pro všechny pracovní plochy

en: Set as wallpaper
cs: Nastavit jako tapetu

en: Auto
cs: Automaticky

en: Centered
cs: Vystředěný

en: Tiled
cs: Dlaždice

en: Stretched
cs: Přizpůsobený roztažením

en: Scaled
cs: Přizpůsobený změnou velikosti

en: Zoomed
cs: Přiblížený

en: Ristretto Image Viewer
cs: Prohlížeč fotografií Ristretto

en: Look at your images easily
cs: Prohlížejte si obrázky jednoduše

en: The Ristretto Image Viewer is an application that can be used to view and scroll through images, run a slideshow of images, open images with other applications like an image-editor or configure an image as the desktop wallpaper.
cs: Prohlížeč obrázků Ristretto je aplikace pro prohlížení a procházení obrázků, spuštění prezentace obrázků, otevírání obrázků v jiných aplikacích, např. v editoru obrázků, nebo pro nastavení obrázku jako tapety pracovní plochy.
