Xfce Apps - en to eu translation catalogue (203 entries)

en: Version information
eu: Bertsio argibideak

en: Start in fullscreen mode
eu: Abiarazi pantaila-osoko moduan

en: Start a slideshow
eu: Abiarazi aurkezpena

en: Show settings dialog
eu: Ikusi ezarpen leihoa

en: %s: %s
    
    Try %s --help to see a full list of
    available command line options.
eu: %s: %s
    Erabili %s --help komando-lerroko komando erabilgarriak ikusteko.

en: Image Viewer
eu: Irudi ikustatzailea

en: Could not save file
eu: Ezin da fitxategia gorde

en: Some files could not be opened: see the text logs for details
eu: Fitxategi batzuk ezin izan dira ireki: ikusi testu erregistroak xehetasunetarako

en: An error occurred when deleting image '%s' from disk
eu: Errore bat gertatu da '%s' irudia diskotik ezabatzerakoan

en: An error occurred when sending image '%s' to trash
eu: Errore bat gertatu da '%s' irudia diskotik zaborrera botatzerakoan

en: _File
eu: _Fitxategia

note: Icon-name
en: _Open...
eu: _Ireki...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Open an image
eu: Ireki irudia

note: Icon-name
en: _Save copy...
eu: _Gorde kopia...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Save a copy of the image
eu: Gorde irudiaren kopia bat

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Show file properties
eu: Ikusi propietateak

note: Icon-name
en: _Print...
eu: In_primatu...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Print the current image
eu: Uneko irudia inprimatu

note: Icon-name
en: _Edit
eu: _Editatu

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Edit this image
eu: Editatu irudi hau

note: Icon-name
en: _Close
eu: It_xi

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Close this image
eu: Itxi irudi hau

note: Icon-name
en: _Quit
eu: _Irten

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Quit Ristretto
eu: Ristretto-tik irten

en: _Copy image to clipboard
eu: _Kopiatu irudia arbelean

en: _Open with
eu: Ireki _honekin

en: _Sort by
eu: _Sailkatu honen arabera

note: Icon-name
en: _Delete
eu: _Ezabatu

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Delete this image from disk
eu: Ezabatu irudi hau diskotik

note: Icon-name
en: _Clear private data...
eu: _Garbitu datu pribatuak...

note: Icon-name
en: _Preferences...
eu: _Hobespenak...

en: _View
eu: _Ikusi

note: Icon-name
en: _Fullscreen
eu: _Pantaila-osoa

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Switch to fullscreen
eu: Aldatu pantaila-osora

note: Icon-name
en: _Leave Fullscreen
eu: _Utzi pantaila-osoa

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Leave Fullscreen
eu: Utzi pantaila-osoa

note: Icon-name
en: Set as _Wallpaper...
eu: E_zarri mahaigain-irudi gisa...

en: _Zoom
eu: _Zooma

note: Icon-name
en: Zoom _In
eu: Zooma _gerturatu

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom in
eu: Zooma gerturatu

note: Icon-name
en: Zoom _Out
eu: Zooma _urrutiratu

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom out
eu: Zooma urrutiratu

note: Icon-name
en: Zoom _Fit
eu: Zooma _egokitu

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to fit window
eu: Zooma egin leihora doitzeko

note: Icon-name
en: _Normal Size
eu: Tamaina normala

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to 100%
eu: Zomm %100-ean

en: _Default Zoom
eu: Zoom lehenetsia

en: _Rotation
eu: Bi_ratu

note: Icon-name
en: Rotate _Right
eu: Biratu eskuine_ra

note: Icon-name
en: Rotate _Left
eu: Biratu ez_kerrera

en: _Flip
eu: _Biratu

en: Flip _Horizontally
eu: Biratu _horizontalean

en: Flip _Vertically
eu: Biratu _bertikalean

en: _Go
eu: _Joan

note: Icon-name
en: _Forward
eu: _Birbidali

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Next image
eu: Hurrengo irudia

note: Icon-name
en: _Back
eu: _Atzera

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Previous image
eu: Aurreko irudia

note: Icon-name
en: F_irst
eu: _Lehenengoa

note: Label-text Keyboard shortcut
en: First image
eu: Lehen irudia

note: Icon-name
en: _Last
eu: A_zkena

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Last image
eu: Azken irudia

en: _Help
eu: _Laguntza

note: Icon-name
en: _Contents
eu: _Edukiak

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display ristretto user manual
eu: Bistarazi ristretto erabiltzaile manuala

note: Icon-name
en: _About
eu: _Honi buruz

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display information about ristretto
eu: Bistarazi ristretto buruzko argibideak

en: _Position
eu: _Kokalekua

en: _Size
eu: _Tamaina

en: Thumbnail Bar _Position
eu: Argazkitxo-barra _kokalekua

en: Thumb_nail Size
eu: Argazkitxo _tamaina

note: Icon-name
en: Leave _Fullscreen
eu: Utzi _pantaila-osoa

note: Icon-name
en: _Show Toolbar
eu: Ikusi _tresna-barra

note: Icon-name
en: Show _Thumbnail Bar
eu: Ikusi _argazkitxo tresna-barra

note: Icon-name
en: Show Status _Bar
eu: Ikusi _egoera-barra

note: Icon-name
en: file name
eu: fitxategi izena

note: Icon-name
en: file type
eu: fitxategi mota

note: Icon-name
en: date
eu: data

note: Icon-name
en: Left
eu: Ezkerrean

en: Right
eu: Eskuinean

en: Top
eu: Goian

en: Bottom
eu: Behean

en: Very Small
eu: Oso txikia

en: Smaller
eu: Txikiagoa

en: Small
eu: Txikia

en: Normal
eu: Arrunta

en: Large
eu: Handia

en: Larger
eu: Handiagoa

en: Very Large
eu: Oso handia

note: Icon-name
en: _Smart Zoom
eu: Zoom adimentsua

en: Images
eu: Irudiak

note: Create Play/Pause Slideshow actions
en: _Play
eu: Erre_produzitu

en: Play slideshow
eu: Abiarazi aurkezpena

en: _Pause
eu: _Pausatu

en: Pause slideshow
eu: Pausatu aurkezpena

note: Create Recently used items Action
en: _Recently used
eu: Az_kenak

en: Recently used
eu: Azkenaldian erabilia

en: Press open to select an image
eu: Bat sakatu irudi bat hautatzeko

en: Open With Other _Application...
eu: Ireki beste _aplikazio batez...

en: Empty
eu: Hutsik

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Choose 'set wallpaper' method
eu: Hautattu 'ezarri mahagaina' metodoa

en: _Cancel
eu: Ut_zi

en: _OK
eu: Ad_os

en: Configure which system is currently managing your desktop.
    This setting determines the method <i>Ristretto</i> will use
    to configure the desktop wallpaper.
eu: Konfiguratu zure mahaigaina kudeatzen duen sistema zein den.
     Ezarpen honek <i>Ristrettok<i> mahagain irudia
     konfiguratzeko zein metodo erabiliko duen ezartzen du.

en: None
eu: Batez

en: Developers:
eu: Garatzaileak:

en: Ristretto is an image viewer for the Xfce desktop environment.
eu: Ristretto Xfce idazmahai inguruneko irudi-ikustatzaile bat da.

en: Open image
eu: Ireki irudia

en: _Open
eu: _Ireki

en: All Files
eu: Fitxategi Guztiak

en: Save copy
eu: Gorde kopia

en: _Save
eu: _Gorde

en: Failed to print the image
eu: Irudia inprimatzeak huts egin du

en: Are you sure you want to send image '%s' to trash?
eu: Ziur zaude '%s' irudia zakarrontzira bidali nahi duzula?

en: Are you sure you want to delete image '%s' from disk?
eu: Ziur zaude '%s' irudia diskotik ezabatu nahi duzula?

en: _Do not ask again for this session
eu: E_z eskatu berriz saio honetan

en: Edit with
eu: Editatu honekin

en: Open %s and other files of type %s with:
eu: Ireki %s eta %s motako fitxategi guztiak honekin:

en: Use as _default for this kind of file
eu: Erabili lehenes_pen gisa mota honetako fitxategientzat

en: Recommended Applications
eu: Gomendatutako aplikazioak

en: Other Applications
eu: Beste aplikazioak

en: Orientation
eu: Norantza

en: The orientation of the iconbar
eu: Ikono-barraren norantza

en: Icon Bar Model
eu: Ikono barra modeloa

en: Model for the icon bar
eu: Ikono barraren modeloa

en: Active
eu: Aktibo

en: Active item index
eu: Elementu aktibo indizea

en: Show Text
eu: Ikusi testua

en: Scrolled window
eu: Mugitutako leihoa

en: Scrolled window icon bar is placed into
eu: Mugitutako leihoaren ikono barra hemen kokatzen da

en: Active item fill color
eu: Elementu aktibo barne kolorea

en: Active item border color
eu: Elementu aktibo ertz kolorea

en: Active item text color
eu: Elementu aktibo testu kolorea

en: Cursor item fill color
eu: Kurtsore elementu barne kolorea

en: Cursor item border color
eu: Kurtsore elementu ertz kolorea

en: Cursor item text color
eu: Kurtsore elementu testu kolorea

en: Time range to clear:
eu: Garbitzeko denbora-eremua:

en: Cleanup
eu: Garbitu

en: Last Hour
eu: Azken ordua

en: Last Two Hours
eu: Azken bi orduak

en: Last Four Hours
eu: Azken lau orduak

en: Today
eu: Gaur

en: Everything
eu: Dena

en: _Apply
eu: Ez_arri

en: Clear private data
eu: Garbitu datu pribatuak

en: Display
eu: Bistaratu

en: Background color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: Override background color:
eu: Gainidatzi atzeko planoa kolorea:

en: Quality
eu: Kalitatea

en: With this option enabled, the maximum image-quality will be limited to the screen-size.
eu: Aukera hau gaiturik dagoela irudiaren kalitate-muga pantaila-tamainak ezartzen du.

en: Limit rendering quality
eu: Mugatu errenderizazio kalitatea

en: Fullscreen
eu: _Pantaila-osoa

en: Thumbnails
eu: Argazkitxoak

en: The thumbnail bar can be automatically hidden when the window is fullscreen.
eu: Argazkitxo-barra automatikoki ezkutatu daiteke irudi-ikustatzailea pantaila-osoa moduan dagoenean.

en: Hide thumbnail bar when fullscreen
eu: E_zkutatu argazkitxo-barra pantaila-osoan

en: Clock
eu: Ordularia

en: Show an analog clock that displays the current time when the window is fullscreen
eu: Argazkitxo-barra automatikoki ezkutatu daiteke irudi-ikustatzailea pantaila-osoa moduan dagoenean.

en: Show Fullscreen Clock
eu: Ikusi Pantaila-osoko erlojua

en: Mouse cursor
eu: Saguaren kurtsorea

en: The mouse cursor can be automatically hidden after a certain period of inactivity
    when the window is fullscreen.
eu: Saguaren kurtsorea automatikoki ezkutatu daiteke ekintzrik gabeko tarte baten ostean
    leihoa pantaila osoan dagoenean.

en: Period of inactivity (seconds):
eu: Ekintzarik gabeko tartea (segunduetan):

en: Slideshow
eu: Aurkezpena

en: Timeout
eu: Denboraz-kanpo

en: The time period an individual image is displayed during a slideshow
    (in seconds)
eu: Aurkezpenean irudi bakoitza ikusten den denbora tartea
    (segundutan)

en: Control
eu: Kontrola

en: Scroll wheel
eu: Sagu-gurpila

en: Invert zoom direction
eu: Aldatu zoom norantza

en: Behaviour
eu: Portaera

en: Startup
eu: Hasiera

en: Maximize window on startup when opening an image
eu: Leiho-tamaina argazkira doitu abiaraztean

en: Wrap around images
eu: Bildu inguruko irudiak

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Image Viewer Preferences
eu: Irudi ikustatzaile hobespenak

en: <b>Name:</b>
eu: <b>Izena:</b>

en: <b>Kind:</b>
eu: <b>Mota:</b>

en: <b>Modified:</b>
eu: <b>Eraldaketa:</b>

en: <b>Accessed:</b>
eu: <b>Atzipena:</b>

en: <b>Size:</b>
eu: <b>Tamaina:</b>

en: General
eu: Orokorra

en: Image
eu: Irudia

en: <b>Date taken:</b>
eu: <b>sortze data:</b>

en: %s - Properties
eu: %s - Propietateak

en: No supported image type found in the directory
eu: Ez da onartutako irudi motarik aurkitu direktorioan

en: Directory only partially loaded
eu: Direktorioa partzialki kargatu da soilik

en: Could not load directory
eu: Ezin izan da direktorioa kargatu

en: Unsupported mime type
eu: Mime mota ez onartua

en: The thumbnailer-service can not be reached,
    for this reason, the thumbnails can not be
    created.
    
    Install <b>Tumbler</b> or another <i>thumbnailing daemon</i>
    to resolve this issue.
eu: Argazkitxo-zerbitzua ezin da eskuratu,
    hau dela eta ezin da argazkitxorik 
    sortu.
    
    <b>Tumbler</b> edo beste <i>argazkitxo-sortze deabru</i> bat intalatu arazo hau konpontzeko.

en: Do _not show this message again
eu: Ez eraku_tzi mezu hau berriz

en: Style:
eu: Estiloa

en: Apply to all workspaces
eu: Ezarri lan-eremu guztietan

en: Set as wallpaper
eu: E_zarri idazmahai-irudi gisa

en: Auto
eu: Automatikoa

en: Centered
eu: Erdiratua

en: Tiled
eu: Mosaikoa

en: Stretched
eu: Txikitua

en: Scaled
eu: Eskalatua

en: Zoomed
eu: Gerturatua

en: Ristretto Image Viewer
eu: Ristretto argazki ikustatzailea

en: Look at your images easily
eu: Ikusi zure irudiak erraz

en: Fast and lightweight image viewer
eu: Irudi ikustatzaile azkar eta arina

en: The Ristretto Image Viewer is an application that can be used to view and scroll through images, run a slideshow of images, open images with other applications like an image-editor or configure an image as the desktop wallpaper.
eu: Ristretto argazki ikustatzailea irudiak ikusi eta haien artean mugitu, diaporama bat ikusi, irudiak editatzeko gai den beste aplikazioekin ireki edo argazki bat mahaigain-irudi gisa ezartzeko erabili daitekeen aplikazio bat da.

en: Xfce Developers
eu: Xfce garatzaileak
