Xfce Apps - en to gl translation catalogue (191 entries)

en: Version information
gl: Información de versión

en: Start in fullscreen mode
gl: Iniciar en modo de pantalla completa

en: Start a slideshow
gl: Iniciar unha presentación

en: Show settings dialog
gl: Amosar o diálogo de configuración

en: %s: %s
    
    Try %s --help to see a full list of
    available command line options.
gl: %s: %s
    Execute %s --help para ver unha lista completa das opcións de liña de ordes dispoñíbeis.

en: Image Viewer
gl: Visor de imaxes

en: Could not save file
gl: Non se puido gardar o ficheiro

en: _File
gl: _Ficheiro

note: Icon-name
en: _Open...
gl: _Abrir...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Open an image
gl: Abrir unha imaxe

note: Icon-name
en: _Save copy...
gl: Gar_dar unha copia...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Save a copy of the image
gl: Gardar unha copia da imaxe

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Show file properties
gl: Amosar as propiedades do ficheiro

note: Icon-name
en: _Print...
gl: Im_primir...

note: Icon-name
en: _Edit
gl: _Editar

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Edit this image
gl: Editar esta imaxe

note: Icon-name
en: _Close
gl: _Pechar

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Close this image
gl: Pechar esta imaxe

note: Icon-name
en: _Quit
gl: _Saír

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Quit Ristretto
gl: Saír de Ristretto

en: _Copy image to clipboard
gl: _Copiar a imaxe ao portapapeis

en: _Open with
gl: _Abrir con

en: _Sort by
gl: _Ordenar por

note: Icon-name
en: _Delete
gl: _Eliminar

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Delete this image from disk
gl: Eliminar esta imaxe do disco

note: Icon-name
en: _Clear private data...
gl: _Limpar os datos privados...

note: Icon-name
en: _Preferences...
gl: _Preferencias...

en: _View
gl: _Ver

note: Icon-name
en: _Fullscreen
gl: _Pantalla completa

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Switch to fullscreen
gl: Cambiar a modo de pantalla completa

note: Icon-name
en: _Leave Fullscreen
gl: _Saír do modo de pantalla completa

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Leave Fullscreen
gl: Saír do modo de pantalla completa

note: Icon-name
en: Set as _Wallpaper...
gl: Definir como fondo de escritorio

en: _Zoom
gl: _Ampliación

note: Icon-name
en: Zoom _In
gl: A_mpliar

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom in
gl: Ampliar

note: Icon-name
en: Zoom _Out
gl: _Reducir

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom out
gl: Reducir

note: Icon-name
en: Zoom _Fit
gl: _Encaixar

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to fit window
gl: Axustar á xanela

note: Icon-name
en: _Normal Size
gl: Tamaño _normal

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to 100%
gl: Axustar ao 100%

en: _Default Zoom
gl: Ampliación _predeterminada

en: _Rotation
gl: _Rotación

note: Icon-name
en: Rotate _Right
gl: Rotar á _dereita

note: Icon-name
en: Rotate _Left
gl: Rotar á _esqueda

en: _Flip
gl: _Voltear

en: Flip _Horizontally
gl: Voltear na _horizontal

en: Flip _Vertically
gl: Voltear na _vertical

en: _Go
gl: _Ir

note: Icon-name
en: _Forward
gl: _Seguinte

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Next image
gl: Seguinte imaxe

note: Icon-name
en: _Back
gl: _Atrás

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Previous image
gl: Imaxe anterior

note: Icon-name
en: F_irst
gl: _Primeira

note: Label-text Keyboard shortcut
en: First image
gl: Primeira imaxe

note: Icon-name
en: _Last
gl: Ú_ltima

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Last image
gl: Última imaxe

en: _Help
gl: A_xuda

note: Icon-name
en: _Contents
gl: _Contido

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display ristretto user manual
gl: Amosar o manual de usuario de Ristretto

note: Icon-name
en: _About
gl: _Acerca de

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display information about ristretto
gl: Amosar información acerca de Ristretto

en: _Position
gl: _Posición

en: _Size
gl: _Tamaño

en: Thumbnail Bar _Position
gl: _Posición da barra de miniaturas

en: Thumb_nail Size
gl: Tamaño das mi_niaturas

note: Icon-name
en: Leave _Fullscreen
gl: _Saír do modo de pantalla completa

note: Icon-name
en: _Show Toolbar
gl: Mo_strar a barra de ferramentas

note: Icon-name
en: Show _Thumbnail Bar
gl: Mos_trar a barra de miniaturas

note: Icon-name
en: Show Status _Bar
gl: Amosar a _barra de estado

note: Icon-name
en: file name
gl: nome de ficheiro

note: Icon-name
en: file type
gl: tipo de ficheiro

note: Icon-name
en: date
gl: data

note: Icon-name
en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Top
gl: Superior

en: Bottom
gl: Inferior

en: Very Small
gl: Moi pequeno

en: Smaller
gl: Bastante pequeno

en: Small
gl: Pequeno

en: Large
gl: Grande

en: Larger
gl: Bastante grande

en: Very Large
gl: Moi grande

note: Icon-name
en: _Smart Zoom
gl: Ampliación inteli_xente

en: Images
gl: Imaxes

note: Create Play/Pause Slideshow actions
en: _Play
gl: _Iniciar

en: Play slideshow
gl: Iniciar a presentación

en: _Pause
gl: _Pausar

en: Pause slideshow
gl: Pausar a presentación

note: Create Recently used items Action
en: _Recently used
gl: Usados _recentemente

en: Recently used
gl: Usados recentemente

en: Press open to select an image
gl: Prema abrir para seleccionar unha imaxe

en: Open With Other _Application...
gl: Abrir con outra _aplicación...

en: Empty
gl: Baleiro

en: Loading...
gl: Cargando...

en: Choose 'set wallpaper' method
gl: Escoller o método de «definición de fondo de escritorio»

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _OK
gl: _Aceptar

en: Configure which system is currently managing your desktop.
    This setting determines the method <i>Ristretto</i> will use
    to configure the desktop wallpaper.
gl: Configure que sistema está xestionando o escritorio.
    Esta opción determina o método que empregará
    <i>Ristretto</i> para configurar o fondo de escritorio.

en: None
gl: Ningún

en: Developers:
gl: Desenvolvedores:

en: Ristretto is an image viewer for the Xfce desktop environment.
gl: Ristretto é un visor de imaxes para o contorno de escritorio Xfce.

en: Open image
gl: Abrir imaxe

en: _Open
gl: _Abrir

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: Save copy
gl: Gardar unha copia

en: _Save
gl: _Gardar

en: Are you sure you want to send image '%s' to trash?
gl: Está seguro de que desexa enviar a imaxe "%s" ao colector de lixo?

en: Are you sure you want to delete image '%s' from disk?
gl: Está seguro de que desexa eliminar a imaxe "%s" do disco?

en: _Do not ask again for this session
gl: _Non preguntar máis nesta sesión

en: Edit with
gl: Editar con

en: Open %s and other files of type %s with:
gl: Abrir %s e outros ficheiros de tipo %s con:

en: Use as _default for this kind of file
gl: Usar como pre_determinado para este tipo de ficheiro

en: Recommended Applications
gl: Aplicacións recomendadas

en: Other Applications
gl: Outras aplicacións

en: Orientation
gl: _Orientación

en: The orientation of the iconbar
gl: A orientación da barra de iconas

en: Icon Bar Model
gl: Modelo da barra de iconas

en: Model for the icon bar
gl: Modelo da barra de iconas

en: Active
gl: Activo

en: Active item index
gl: Índice do elemento activo

en: Show Text
gl: Amosar o texto

en: Scrolled window
gl: Xanela desprazada

en: Scrolled window icon bar is placed into
gl: Na barra de iconas da xanela desprazada colócase en

en: Active item fill color
gl: Cor de recheo dos elementos activos

en: Active item border color
gl: Cor do bordo dos elementos activos

en: Active item text color
gl: Cor do texto dos elementos activos

en: Cursor item fill color
gl: Cor de recheo do elemento baixo o cursor

en: Cursor item border color
gl: Cor do bordo do elemento baixo o cursor

en: Cursor item text color
gl: Cor do texto do elemento baixo o cursor

en: Time range to clear:
gl: Intervalo de tempo a limpar:

en: Cleanup
gl: Limpeza

en: Last Hour
gl: Última hora

en: Last Two Hours
gl: Últimas dúas horas

en: Last Four Hours
gl: Últimas catro horas

en: Today
gl: Hoxe

en: Everything
gl: Todo

en: _Apply
gl: _Aplicar

en: Clear private data
gl: Limpar os datos privados

en: Display
gl: Pantalla

en: Background color
gl: Cor de fondo

en: Override background color:
gl: Substituír a cor de fondo:

en: Quality
gl: Calidade

en: With this option enabled, the maximum image-quality will be limited to the screen-size.
gl: Con esta opción activada, a calidade de imaxe máxima limitarase ao tamaño da pantalla.

en: Limit rendering quality
gl: Limitar a calidade de procesado

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: Thumbnails
gl: Miniaturas

en: The thumbnail bar can be automatically hidden when the window is fullscreen.
gl: Pode agochar automaticamente a barra de miniaturas cando a xanela está a pantalla completa.

en: Hide thumbnail bar when fullscreen
gl: Agochar a barra de miniaturas cando se estea a pantalla completa

en: Clock
gl: Reloxo

en: Show an analog clock that displays the current time when the window is fullscreen
gl: Amosar un reloxo analóxico coa a hora actual cando a xanela esta a pantalla completa

en: Show Fullscreen Clock
gl: Amosar reloxo a pantalla completa

en: Mouse cursor
gl: Cursor do rato

en: The mouse cursor can be automatically hidden after a certain period of inactivity
    when the window is fullscreen.
gl: Cando a xanela está a pantalla completa, o cursor do rato pode agocharse
    automaticamente despois dun certo período de inactividade.

en: Period of inactivity (seconds):
gl: Período de inactividade (segundos):

en: Slideshow
gl: Presentación

en: Timeout
gl: Tempo de espera

en: The time period an individual image is displayed during a slideshow
    (in seconds)
gl: O período de tempo que se amosa cada imaxe durante unha
    presentación (en segundos)

en: Scroll wheel
gl: Roda de desprazamento

en: Invert zoom direction
gl: Inverter a dirección do zoom

en: Behaviour
gl: Comportamento

en: Startup
gl: Inicio

en: Maximize window on startup when opening an image
gl: Maximizar a xanela cando se inicie para ver unha imaxe

en: Wrap around images
gl: Envoltorio arredor das imaxes

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Image Viewer Preferences
gl: Preferencias do visor de imaxes

en: <b>Name:</b>
gl: <b>Nome:</b>

en: <b>Kind:</b>
gl: <b>Clase:</b>

en: <b>Modified:</b>
gl: <b>Modificación:</b>

en: <b>Accessed:</b>
gl: <b>Acceso:</b>

en: <b>Size:</b>
gl: <b>Tamaño:</b>

en: General
gl: Xeral

en: Image
gl: Imaxe

en: <b>Date taken:</b>
gl: <b>Data de creación:</b>

en: %s - Properties
gl: %s - Propiedades

en: The thumbnailer-service can not be reached,
    for this reason, the thumbnails can not be
    created.
    
    Install <b>Tumbler</b> or another <i>thumbnailing daemon</i>
    to resolve this issue.
gl: Non se pode contactar con thumbnailer-service,
    e debido a esta razón non se poden
    crear as miniaturas.
    
    Instale <b>Tumbler</b> ou outro <i>daemon de miniaturas</i>
    para resolver esta incidencia.

en: Do _not show this message again
gl: _Non volver amosar esta mensaxe

en: Style:
gl: Estilo:

en: Apply to all workspaces
gl: Aplicar a todos os espazos de traballo

en: Set as wallpaper
gl: Definir como fondo de escritorio

en: Auto
gl: Automático

en: Centered
gl: Centrado

en: Tiled
gl: Mosaico

en: Stretched
gl: Estirada

en: Scaled
gl: Escalada

en: Zoomed
gl: Ampliada

en: Ristretto Image Viewer
gl: Visor de imaxes Ristretto

en: Look at your images easily
gl: Mire as súas imaxes sen complicarse

en: Fast and lightweight image viewer
gl: Visor de imaxes rápido e lixeiro

en: The Ristretto Image Viewer is an application that can be used to view and scroll through images, run a slideshow of images, open images with other applications like an image-editor or configure an image as the desktop wallpaper.
gl: O Visor de Imaxes Ristretto é un aplicativo que se pode empregar para ver imaxes, reproducir unha presentación de imaxes, abrir imaxes con outras aplicacións, como un editor de imaxes, ou configurar unha imaxe como fondo de pantalla.
