Xfce Apps - en to hr translation catalogue (191 entries)

en: Version information
hr: Informacija o verziji

en: Start in fullscreen mode
hr: Početak u cijelom zaslonu

en: Start a slideshow
hr: Pokreni klizni prikaz

en: Show settings dialog
hr: Pokaži dijalog postavki

en: %s: %s
    
    Try %s --help to see a full list of
    available command line options.
hr: %s: %s
    Try %s --help da biste vidjeli cijelu listu dostupnih opcija naredbenog retka

en: Image Viewer
hr: Preglednik slika

en: Could not save file
hr: Ne mogu spremiti datoteku

en: An error occurred when deleting image '%s' from disk
hr: Došlo je do greške prilikom brisanja slike '%s' sa diska

en: An error occurred when sending image '%s' to trash
hr: Došlo je do greške prilikom slanja slike '%s' u smeće

en: _File
hr: _Datoteka

note: Icon-name
en: _Open...
hr: _Otvori...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Open an image
hr: Otvori sliku

note: Icon-name
en: _Save copy...
hr: _Spremi kopiju...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Save a copy of the image
hr: Spremi kopiju slike

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Show file properties
hr: Prikaži svojstva datoteke

note: Icon-name
en: _Print...
hr: _Ispis...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Print the current image
hr: Ispiši trenutnu sliku

note: Icon-name
en: _Edit
hr: _Uredi

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Edit this image
hr: Uredi ovu sliku

note: Icon-name
en: _Close
hr: _Zatvori

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Close this image
hr: Zatvori ovu sliku

note: Icon-name
en: _Quit
hr: _Isključi

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Quit Ristretto
hr: Isključi Ristretto

en: _Open with
hr: _Otvori pomoću

en: _Sort by
hr: _Sortiraj prema

note: Icon-name
en: _Delete
hr: _Izbriši

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Delete this image from disk
hr: Izbriši ovu sliku sa diska

note: Icon-name
en: _Clear private data...
hr: _Očisti privatne podatke...

note: Icon-name
en: _Preferences...
hr: _Osobitosti...

en: _View
hr: _Pogled

note: Icon-name
en: _Fullscreen
hr: _Cijeli zaslon

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Switch to fullscreen
hr: Prebaci na cijeli zaslon

note: Icon-name
en: _Leave Fullscreen
hr: _Napusti cijeli zaslon

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Leave Fullscreen
hr: Napusti cijeli zaslon

note: Icon-name
en: Set as _Wallpaper...
hr: Postavi kao _pozadinsku sliku...

en: _Zoom
hr: _Zumiranje

note: Icon-name
en: Zoom _In
hr: Zumi_raj

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom in
hr: Zumiraj

note: Icon-name
en: Zoom _Out
hr: U_manji

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom out
hr: Umanji

note: Icon-name
en: Zoom _Fit
hr: Uvećaj da _ispuni

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to fit window
hr: Uvećaj do granica prozora

note: Icon-name
en: _Normal Size
hr: _Normalna veličina

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to 100%
hr: Uvećaj 100%

en: _Rotation
hr: _Rotacija

note: Icon-name
en: Rotate _Right
hr: Rotiraj _desno

note: Icon-name
en: Rotate _Left
hr: Rotiraj _lijevo

en: _Flip
hr: _Okreni

en: Flip _Horizontally
hr: Okreni _horizontalno

en: Flip _Vertically
hr: Okreni _vertikalno

en: _Go
hr: _Idi

note: Icon-name
en: _Forward
hr: _Naprijed

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Next image
hr: Slijedeća slika

note: Icon-name
en: _Back
hr: _Nazad

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Previous image
hr: Prethodna slika

note: Icon-name
en: F_irst
hr: P_rvo

note: Label-text Keyboard shortcut
en: First image
hr: Prva slika

note: Icon-name
en: _Last
hr: _Zadnje

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Last image
hr: Zadnja slika

en: _Help
hr: _Pomoć

note: Icon-name
en: _Contents
hr: _Sadržaj

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display ristretto user manual
hr: Prikaži ristretto korisnički priručnik

note: Icon-name
en: _About
hr: _O programu

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display information about ristretto
hr: Prikaži informaciju o ristretto

en: _Position
hr: _Pozicija

en: _Size
hr: _Veličina

en: Thumbnail Bar _Position
hr: Pozicija trake sa _sličicama

en: Thumb_nail Size
hr: Veli_čina sličice

note: Icon-name
en: Leave _Fullscreen
hr: Napusti _cijeli zaslon

note: Icon-name
en: _Show Toolbar
hr: Pokaži _alatnu traku

note: Icon-name
en: Show _Thumbnail Bar
hr: Pokaži _traku sličica

note: Icon-name
en: Show Status _Bar
hr: Pokaži statusnu _traku

note: Icon-name
en: file name
hr: naziv datoteke

note: Icon-name
en: file type
hr: vrsta datoteke

note: Icon-name
en: date
hr: datum

note: Icon-name
en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desno

en: Top
hr: Vrh

en: Bottom
hr: Dno

en: Very Small
hr: Vrlo malo

en: Smaller
hr: Manje

en: Small
hr: Malo

en: Normal
hr: Normalno

en: Large
hr: Veliko

en: Larger
hr: Veće

en: Very Large
hr: Vrlo veliko

en: Images
hr: Slike

note: Create Play/Pause Slideshow actions
en: _Play
hr: _Pokreni

en: Play slideshow
hr: Pokreni klizni prikaz

en: _Pause
hr: _Pauza

en: Pause slideshow
hr: Pauziraj klizni prikaz

note: Create Recently used items Action
en: _Recently used
hr: _Nedavno korišteno

en: Recently used
hr: Nedavno korišteno

en: Press open to select an image
hr: Pritisnite otvori za odabir slike

en: Open With Other _Application...
hr: Otvori pomoću drugog _programa...

en: Empty
hr: Prazno

en: Loading...
hr: Učitavam...

en: Choose 'set wallpaper' method
hr: Izaberi 'postavi pozadinu' način

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: Configure which system is currently managing your desktop.
    This setting determines the method <i>Ristretto</i> will use
    to configure the desktop wallpaper.
hr: Izaberi koji sistem trenutno upravlja vašom radnom površinom.
    Ova postavka određuje metodu koju će <i>Ristretto</i> koristiti
    za postavljanje pozadine radne površine.

en: None
hr: NIjedan

en: Developers:
hr: Razvijatelji:

en: Ristretto is an image viewer for the Xfce desktop environment.
hr: Ristretto je preglednik slika za  Xfce radno okruženje.

en: Open image
hr: Otvori sliku

en: _Open
hr: _Otvori

en: .jp(e)g
hr: . Jp (e) g

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: Save copy
hr: Spremi kopiju

en: _Save
hr: _Spremi

en: Failed to print the image
hr: Neuspjeli ispis slike

en: Are you sure you want to send image '%s' to trash?
hr: jeste li sigurni da želite poslati sliku '%s u smeće?

en: Are you sure you want to delete image '%s' from disk?
hr: jeste li sigurni da želite izbrisati sliku '%s sa diska?

en: _Do not ask again for this session
hr: _Ne pitaj ponovno za ovu sesiju

en: Edit with
hr: Uredi pomoću

en: Open %s and other files of type %s with:
hr: Otvori %s i ostale datoteke tipa %s pomoću:

en: Use as _default for this kind of file
hr: Koristi kao _zadano za ovu vrstu datoteke

en: Recommended Applications
hr: Preporučeni programi

en: Other Applications
hr: Ostali programi

en: Orientation
hr: Orijentacija

en: The orientation of the iconbar
hr: Orijentacija trake ikona

en: Icon Bar Model
hr: Model trake ikona

en: Model for the icon bar
hr: Model za traku ikona

en: Active
hr: Aktivno

en: Active item index
hr: Indeks aktivne stavke

en: Show Text
hr: Pokaži tekst

en: Active item fill color
hr: Ispuna boje aktivne stavke

en: Active item border color
hr: Boja ruba aktivne stavke

en: Active item text color
hr: Boja teksta aktivne stavke

en: Cursor item fill color
hr: Boja ispune stavke pokazivača

en: Cursor item border color
hr: Boja obruba stavke pokazivača

en: Cursor item text color
hr: Boja teksta stavke pokazivača

en: Time range to clear:
hr: Vremenski period za očistiti:

en: Cleanup
hr: Čišćenje

en: Last Hour
hr: Zadnji sat

en: Last Two Hours
hr: Zadnja dva sata

en: Last Four Hours
hr: Zadnja četiri sata

en: Today
hr: Danas

en: Everything
hr: Sve

en: _Apply
hr: _Primijeni

en: Clear private data
hr: Očisti privatne podatke

en: Display
hr: Zaslon

en: Background color
hr: Pozadinska boja

en: Override background color:
hr: Prebriši boju pozadine:

en: Quality
hr: Kvalitet

en: With this option enabled, the maximum image-quality will be limited to the screen-size.
hr: Sa omogućenom ovom opcijom maksimalna kvaliteta slike biti će ograničena na veličinu ekrana..

en: Limit rendering quality
hr: Ograniči kvalitetu prikaza

en: Fullscreen
hr: Cijeli zaslon

en: Thumbnails
hr: Sličice

en: The thumbnail bar can be automatically hidden when the window is fullscreen.
hr: Traka sličica može biti automatski skrivena 
    kada je preglednik slika u punom zaslonu.

en: Hide thumbnail bar when fullscreen
hr: Sakrij sličice kad je cijeli zaslon

en: Clock
hr: Sat

en: Show an analog clock that displays the current time when the window is fullscreen
hr: Pokaži analogni sat koji prikazuje trenutno vrijeme kada je prozor u cijelom zaslonu

en: Show Fullscreen Clock
hr: Pokaži sat kada se koristi cijeli zaslon

en: Mouse cursor
hr: Pokazivač miša

en: The mouse cursor can be automatically hidden after a certain period of inactivity
    when the window is fullscreen.
hr: Pokazivač miša može se automatski sakriti nakon perioda neaktivnosti
    kada je prozor preko cijelog ekrana

en: Period of inactivity (seconds):
hr: Period neaktivnosti (sekunde):

en: Slideshow
hr: Klizni prikaz

en: Timeout
hr: Istek vremena

en: The time period an individual image is displayed during a slideshow
    (in seconds)
hr: Vremensko razdoblje u kojem je prikazana jedna slika u kliznom prikazu
    (u sekundama)

en: Control
hr: Kontrola

en: Scroll wheel
hr: Kotačić miša

en: Invert zoom direction
hr: Obrni smjer uvećanja

en: Behaviour
hr: Ponašanje

en: Startup
hr: Pokretanje

en: Maximize window on startup when opening an image
hr: Puni prozor kada se otvara slika pri pokretanju

en: Wrap around images
hr: Omotaj oko slika

en: Desktop
hr: Radna površina

en: Image Viewer Preferences
hr: Osobitosti preglednika slika

en: <b>Name:</b>
hr: <b>Ime:</b>

en: <b>Kind:</b>
hr: <b>Vrsta:</b>

en: <b>Modified:</b>
hr: <b>Izmjenjeno:</b>

en: <b>Accessed:</b>
hr: <b>Pristupljeno:</b>

en: <b>Size:</b>
hr: <b>Veličina:</b>

en: General
hr: Općenito

en: Image
hr: Slika

en: <b>Date taken:</b>
hr: <b>Datum okidanja:</b>

en: %s - Properties
hr: %s - Svojstva

en: Could not load directory
hr: Ne mogu učitati direktorij

en: The thumbnailer-service can not be reached,
    for this reason, the thumbnails can not be
    created.
    
    Install <b>Tumbler</b> or another <i>thumbnailing daemon</i>
    to resolve this issue.
hr: Servis stvaranja sličica je nedostupan,
    stoga ne mogu stvoriti sličice.
    
    Instalirajte <b>Tumbler</b> ili neki drugi <i>program za sličice</i>
    kako bi rješili ovaj problem.

en: Do _not show this message again
hr: Ne _pokazuj više ovu poruku

en: Style:
hr: Stil:

en: Apply to all workspaces
hr: Primjeni na sve radne prostore

en: Set as wallpaper
hr: Postavi kao pozadinsku sliku

en: Centered
hr: Centrirano

en: Tiled
hr: Popločano

en: Stretched
hr: Rastegnuto

en: Scaled
hr: Skalirano

en: Zoomed
hr: Zumirano

en: Ristretto Image Viewer
hr: Ristretto preglednik fotografija

en: Look at your images easily
hr: Pogledajte lako svoje fotografije

en: The Ristretto Image Viewer is an application that can be used to view and scroll through images, run a slideshow of images, open images with other applications like an image-editor or configure an image as the desktop wallpaper.
hr: Ristretto preglednik slika je aplikacija koja se može koristiti za otvaranje i pregledavanje slika. Slike se mogu pregledavati kao prezentacija, otvariti u uređivaču slika ili postaviti kao pozadina radne površine.
