Xfce Apps - en to hu translation catalogue (187 entries)

en: Version information
hu: Verzióinformációk

en: Start in fullscreen mode
hu: Indítás teljes képernyős módban

en: Start a slideshow
hu: Diavetítés indítása

en: Show settings dialog
hu: Beállítások ablak megjelenítése

en: %s: %s
    
    Try %s --help to see a full list of
    available command line options.
hu: %s: %s
    
    Az elérhető kapcsolók listájáért adja
    ki a %s --help parancsot.

en: Image Viewer
hu: Képmegjelenítő

en: Could not save file
hu: Nem lehet menteni a fájlt

en: _File
hu: _Fájl

note: Icon-name
en: _Open...
hu: _Megnyitás…

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Open an image
hu: Kép megnyitása

note: Icon-name
en: _Save copy...
hu: Más_olat mentése…

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Save a copy of the image
hu: A kép másolatának mentése

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Show file properties
hu: Fájltulajdonságok megjelenítése

note: Icon-name
en: _Print...
hu: _Nyomtatás…

note: Icon-name
en: _Edit
hu: S_zerkesztés

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Edit this image
hu: Kép szerkesztése

note: Icon-name
en: _Close
hu: _Bezárás

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Close this image
hu: Kép bezárása

note: Icon-name
en: _Quit
hu: _Kilépés

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Quit Ristretto
hu: Kilépés a Ristrettoból

en: _Open with
hu: Megnyitás e_zzel

en: _Sort by
hu: Ren_dezés szempontja

note: Icon-name
en: _Delete
hu: _Törlés

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Delete this image from disk
hu: Kép törlése a lemezről

note: Icon-name
en: _Clear private data...
hu: Sze_mélyes adatok törlése…

note: Icon-name
en: _Preferences...
hu: B_eállítások…

en: _View
hu: _Nézet

note: Icon-name
en: _Fullscreen
hu: _Teljes képernyő

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Switch to fullscreen
hu: Átváltás teljes képernyőre

note: Icon-name
en: _Leave Fullscreen
hu: T_eljes képernyő elhagyása

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Leave Fullscreen
hu: Teljes képernyő elhagyása

note: Icon-name
en: Set as _Wallpaper...
hu: Beállítás _háttérképként…

en: _Zoom
hu: _Nagyítás

note: Icon-name
en: Zoom _In
hu: _Nagyítás

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom in
hu: Nagyítás

note: Icon-name
en: Zoom _Out
hu: _Kicsinyítés

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom out
hu: Kicsinyítés

note: Icon-name
en: Zoom _Fit
hu: _Igazítás az ablakhoz

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to fit window
hu: Illesztés az ablakhoz

note: Icon-name
en: _Normal Size
hu: _Normál méret

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to 100%
hu: 100%-os nagyítás

en: _Rotation
hu: _Forgatás

note: Icon-name
en: Rotate _Right
hu: Forgatás _jobbra

note: Icon-name
en: Rotate _Left
hu: Forgatás _balra

en: _Flip
hu: _Forgatás

en: Flip _Horizontally
hu: Forgatás _vízszintesen

en: Flip _Vertically
hu: Forgatás _függőlegesen

en: _Go
hu: _Ugrás

note: Icon-name
en: _Forward
hu: _Előre

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Next image
hu: Következő kép

note: Icon-name
en: _Back
hu: _Vissza

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Previous image
hu: Előző kép

note: Icon-name
en: F_irst
hu: _Első

note: Label-text Keyboard shortcut
en: First image
hu: Első kép

note: Icon-name
en: _Last
hu: _Utolsó

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Last image
hu: Utolsó kép

en: _Help
hu: _Súgó

note: Icon-name
en: _Contents
hu: _Tartalom

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display ristretto user manual
hu: A Ristretto felhasználói kézikönyvének megjelenítése

note: Icon-name
en: _About
hu: _Névjegy

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display information about ristretto
hu: Információk megjelenítése a Ristrettoról

en: _Position
hu: _Pozíció

en: _Size
hu: _Méret

en: Thumbnail Bar _Position
hu: Bélyegképsá_v helye

en: Thumb_nail Size
hu: Bélyegkép _mérete

note: Icon-name
en: Leave _Fullscreen
hu: T_eljes képernyő elhagyása

note: Icon-name
en: _Show Toolbar
hu: _Eszköztár megjelenítése

note: Icon-name
en: Show _Thumbnail Bar
hu: _Bélyegképsáv megjelenítése

note: Icon-name
en: Show Status _Bar
hu: Álla_potsor megjelenítése

note: Icon-name
en: file name
hu: Fájlnév

note: Icon-name
en: file type
hu: Fájltípus

note: Icon-name
en: date
hu: Dátum

note: Icon-name
en: Left
hu: Balra

en: Right
hu: Jobbra

en: Top
hu: Fent

en: Bottom
hu: Lent

en: Very Small
hu: Nagyon kicsi

en: Smaller
hu: Kisebb

en: Small
hu: Kicsi

en: Normal
hu: Normál

en: Large
hu: Nagy

en: Larger
hu: Nagyobb

en: Very Large
hu: Nagyon nagy

en: Images
hu: Képek

note: Create Play/Pause Slideshow actions
en: _Play
hu: _Lejátszás

en: Play slideshow
hu: Diavetítés lejátszása

en: _Pause
hu: S_zünet

en: Pause slideshow
hu: Diavetítés szüneteltetése

note: Create Recently used items Action
en: _Recently used
hu: _Nemrég használt

en: Recently used
hu: Nemrég használt

en: Press open to select an image
hu: Kép kiválasztásához nyomja meg a Megnyitás gombot

en: Open With Other _Application...
hu: Megnyitás _más alkalmazással…

en: Empty
hu: Üres

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: Choose 'set wallpaper' method
hu: A „háttérkép-beállítási” mód kiválasztása

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: Configure which system is currently managing your desktop.
    This setting determines the method <i>Ristretto</i> will use
    to configure the desktop wallpaper.
hu: Adja meg, hogy melyik rendszer kezeli jelenleg az asztalát.
    Ez a beállítás meghatározza, hogy a <i>Ristretto</i> melyik
    módszert használja az asztal háttérképének beállítására.

en: None
hu: Nincs

en: Developers:
hu: Fejlesztők:

en: Ristretto is an image viewer for the Xfce desktop environment.
hu: A Ristretto egy képmegjelenítő az Xfce asztali környezethez.

en: Open image
hu: Kép megnyitása

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: All Files
hu: Minden fájl

en: Save copy
hu: Másolat mentése

en: _Save
hu: M_entés

en: Are you sure you want to send image '%s' to trash?
hu: Biztosan a Kukába dobja a(z) „%s” képet?

en: Are you sure you want to delete image '%s' from disk?
hu: Biztosan törli a(z) „%s” képet a lemezről?

en: _Do not ask again for this session
hu: _Ne kérdezze meg újra ebben a munkamenetben

en: Edit with
hu: Szerkesztés ezzel

en: Open %s and other files of type %s with:
hu: Válasszon alkalmazást a(z) %s és más %s típusú fájlok megnyitásához:

en: Use as _default for this kind of file
hu: _Legyen alapértelmezett ehhez a fájltípushoz

en: Recommended Applications
hu: Javasolt alkalmazások

en: Other Applications
hu: Más alkalmazások

en: Orientation
hu: Tájolás

en: The orientation of the iconbar
hu: Az ikonsáv tájolása

en: Icon Bar Model
hu: Ikonsáv modellje

en: Model for the icon bar
hu: Az ikonsáv modellje

en: Active
hu: Aktív

en: Active item index
hu: Aktív elem indexe

en: Show Text
hu: Szöveg megjelenítése

en: Scrolled window
hu: Görgethető ablak

en: Active item fill color
hu: Aktív elem kitöltőszíne

en: Active item border color
hu: Aktív elem szegélyszíne

en: Active item text color
hu: Aktív elem szövegszíne

en: Cursor item fill color
hu: Kurzorelem kitöltőszíne

en: Cursor item border color
hu: Kurzorelem szegélyszíne

en: Cursor item text color
hu: Kurzorelem szövegszíne

en: Time range to clear:
hu: Törlendő időszak:

en: Cleanup
hu: Törlés

en: Last Hour
hu: Utolsó óra

en: Last Two Hours
hu: Utolsó két óra

en: Last Four Hours
hu: Utolsó négy óra

en: Today
hu: Ma

en: Everything
hu: Minden

en: _Apply
hu: _Alkalmaz

en: Clear private data
hu: Személyes adatok törlése

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Override background color:
hu: Háttérszín felülbírálása:

en: Quality
hu: Minőség

en: With this option enabled, the maximum image-quality will be limited to the screen-size.
hu: A legjobb képminőség korlátozása a kijelző méretére

en: Limit rendering quality
hu: Megjelenítési minőség korlátozása

en: Fullscreen
hu: Teljes képernyő

en: Thumbnails
hu: Bélyegképek

en: The thumbnail bar can be automatically hidden when the window is fullscreen.
hu: A bélyegképsáv automatikusan elrejthető, ha az ablak teljes képernyőn van.

en: Hide thumbnail bar when fullscreen
hu: Bélyegképsáv elrejtése teljes képernyőn

en: Clock
hu: Óra

en: Show an analog clock that displays the current time when the window is fullscreen
hu: Analóg óra megjelenítése, ha az ablak teljes képernyőn van

en: Show Fullscreen Clock
hu: Teljes képernyős óra megjelenítése

en: Mouse cursor
hu: Egér kurzor

en: The mouse cursor can be automatically hidden after a certain period of inactivity
    when the window is fullscreen.
hu: Az egér kurzor automatikusan elrejthető egy idő után, ha az ablak teljes képernyőn van.

en: Period of inactivity (seconds):
hu: Az inaktivitás időtartama (másodperc):

en: Slideshow
hu: Diavetítés

en: Timeout
hu: Időtúllépés

en: The time period an individual image is displayed during a slideshow
    (in seconds)
hu: Egyes képek megjelenítése ennyi ideig diavetítés során (másodperc)

en: Control
hu: Vezérlés

en: Scroll wheel
hu: Egérgörgő

en: Invert zoom direction
hu: Nagyítási irány megfordítása

en: Behaviour
hu: Viselkedés

en: Startup
hu: Indítás

en: Maximize window on startup when opening an image
hu: Ablak maximalizálása indításkor kép megnyitásakor

en: Wrap around images
hu: Képek körbefuttatása

en: Desktop
hu: Asztal

en: Image Viewer Preferences
hu: Képmegjelenítő beállításai

en: <b>Name:</b>
hu: <b>Név:</b>

en: <b>Kind:</b>
hu: <b>Típus:</b>

en: <b>Modified:</b>
hu: <b>Módosítva:</b>

en: <b>Accessed:</b>
hu: <b>Elérés:</b>

en: <b>Size:</b>
hu: <b>Méret:</b>

en: General
hu: Általános

en: Image
hu: Kép

en: <b>Date taken:</b>
hu: <b>Felvétel dátuma:</b>

en: %s - Properties
hu: %s tulajdonságai

en: The thumbnailer-service can not be reached,
    for this reason, the thumbnails can not be
    created.
    
    Install <b>Tumbler</b> or another <i>thumbnailing daemon</i>
    to resolve this issue.
hu: A bélyegkép-készítő szolgáltatás nem érhető el, emiatt a bélyegképek nem hozhatók létre.
    
    Telepítse a <b>Tumblert</b> vagy egy másik <i>bélyegképkészítő démont</i> a probléma megoldásához.

en: Do _not show this message again
hu: _Ne jelenjen meg ez újra

en: Style:
hu: Stílus:

en: Apply to all workspaces
hu: Alkalmazás az össze munkaterület esetében

en: Set as wallpaper
hu: Beállítás háttérképként

en: Auto
hu: Automatikus

en: Centered
hu: Középre helyezett

en: Tiled
hu: Mozaik

en: Stretched
hu: Nyújtott

en: Scaled
hu: Kifeszített

en: Zoomed
hu: Nagyított

en: Ristretto Image Viewer
hu: Ristretto képmegjelenítő

en: Look at your images easily
hu: Képek egyszerű megjelenítése

en: The Ristretto Image Viewer is an application that can be used to view and scroll through images, run a slideshow of images, open images with other applications like an image-editor or configure an image as the desktop wallpaper.
hu: A Ristretto képmegjelenítő képek megtekintésére, köztük görgetésére, más alkalmazásokkal történő megnyitására (pl. képszerkesztők), háttérként beállítására vagy diavetítés futtatására szolgáló alkalmazás.
