Xfce Apps - en to ms translation catalogue (198 entries)

en: Version information
ms: Maklumat versi

en: Start in fullscreen mode
ms: Mula dalam mod skrin penuh

en: Start a slideshow
ms: Mulakan paparan slaid

en: Show settings dialog
ms: Tunjuk dialog tetapan

en: %s: %s
    
    Try %s --help to see a full list of
    available command line options.
ms: %s: %s
    
    Cuba %s --help untuk lihat senarai 
    penuh pilihan baris perintah yang 
    tersedia.

en: Image Viewer
ms: Pelihat Imej

en: Could not save file
ms: Tidak dapat simpan fail

en: Some files could not be opened: see the text logs for details
ms: Beberapa fail gagal dibuka; sila rujuk log teks untuk perincian

en: An error occurred when deleting image '%s' from disk
ms: Satu ralat berlaku ketika memadam imej '%s' daripada cakera

en: An error occurred when sending image '%s' to trash
ms: Satu ralat berlaku ketika menghantar imej '%s' ke dalam tong sampah

en: _File
ms: _Fail

note: Icon-name
en: _Open...
ms: _Buka...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Open an image
ms: Buka satu imej

note: Icon-name
en: _Save copy...
ms: _Simpan salinan...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Save a copy of the image
ms: Simpan satu salinan imej

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Show file properties
ms: Tunjuk sifat fail

note: Icon-name
en: _Print...
ms: _Cetak...

note: Icon-name
en: _Edit
ms: _Sunting

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Edit this image
ms: Sunting imej ini

note: Icon-name
en: _Close
ms: Tutu_p

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Close this image
ms: Tutup imej ini

note: Icon-name
en: _Quit
ms: K_eluar

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Quit Ristretto
ms: Keluar dari Ristretto

en: _Copy image to clipboard
ms: Sa_lin imej ke papan keratan

en: _Open with
ms: _Buka dengan

en: _Sort by
ms: _Isih mengikut

note: Icon-name
en: _Delete
ms: Pa_dam

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Delete this image from disk
ms: Padam imej ini dari cakera

note: Icon-name
en: _Clear private data...
ms: K_osongkan data persendirian...

note: Icon-name
en: _Preferences...
ms: K_eutamaan...

en: _View
ms: _Lihat

note: Icon-name
en: _Fullscreen
ms: Skrin _Penuh

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Switch to fullscreen
ms: Tukar ke skrin penuh

note: Icon-name
en: _Leave Fullscreen
ms: T_inggalkan Skrin Penuh

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Leave Fullscreen
ms: Tinggalkan Skrin Penuh

note: Icon-name
en: Set as _Wallpaper...
ms: Tetapkan sebagai Kertas _Dinding...

en: _Zoom
ms: _Zum

note: Icon-name
en: Zoom _In
ms: Zum _Masuk

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom in
ms: Zum masuk

note: Icon-name
en: Zoom _Out
ms: Zum _Keluar

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom out
ms: Zum keluar

note: Icon-name
en: Zoom _Fit
ms: Zum M_uat

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to fit window
ms: Zum untuk muatkan tetingkap

note: Icon-name
en: _Normal Size
ms: Saiz _Biasa

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to 100%
ms: Zum ke 100%

en: _Default Zoom
ms: Zum _Lalai

en: _Rotation
ms: P_utaran

note: Icon-name
en: Rotate _Right
ms: Putar K_anan

note: Icon-name
en: Rotate _Left
ms: Putar K_iri

en: _Flip
ms: _Kalih

en: Flip _Horizontally
ms: Kalih Men_gufuk

en: Flip _Vertically
ms: Kalih Men_egak

en: _Go
ms: Per_gi

note: Icon-name
en: _Forward
ms: Ma_ju

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Next image
ms: Imej berikutnya

note: Icon-name
en: _Back
ms: _Undur

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Previous image
ms: Imej terdahulu

note: Icon-name
en: F_irst
ms: Pe_rtama

note: Label-text Keyboard shortcut
en: First image
ms: Imej pertama

note: Icon-name
en: _Last
ms: T_erakhir

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Last image
ms: Imej terakhir

en: _Help
ms: _Bantuan

note: Icon-name
en: _Contents
ms: Ka_ndungan

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display ristretto user manual
ms: Papar panduan pengguna ristretto

note: Icon-name
en: _About
ms: Per_ihal

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display information about ristretto
ms: Papar maklumat mengenai ristretto

en: _Position
ms: Ked_udukan

en: _Size
ms: _Saiz

en: Thumbnail Bar _Position
ms: Ke_dudukan Palang Lakaran Kenit

en: Thumb_nail Size
ms: Saiz _Lakaran Kenit

note: Icon-name
en: Leave _Fullscreen
ms: Tinggalkan Skrin _Penuh

note: Icon-name
en: _Show Toolbar
ms: _Tunjuk Palang Alat

note: Icon-name
en: Show _Thumbnail Bar
ms: Tunjuk Palang Lakaran Ke_nit

note: Icon-name
en: Show Status _Bar
ms: Tunjuk _Palang Status

note: Icon-name
en: file name
ms: nama fail

note: Icon-name
en: file type
ms: jenis fail

note: Icon-name
en: date
ms: tarikh

note: Icon-name
en: Left
ms: Kiri

en: Right
ms: Kanan

en: Top
ms: Atas

en: Bottom
ms: Bawah

en: Very Small
ms: Sangat Kecil

en: Smaller
ms: Lebih Kecil

en: Small
ms: Kecil

en: Normal
ms: Biasa

en: Large
ms: Besar

en: Larger
ms: Lebih Besar

en: Very Large
ms: Sangat Besar

note: Icon-name
en: _Smart Zoom
ms: Zum _Pintar

en: Images
ms: Imej

note: Create Play/Pause Slideshow actions
en: _Play
ms: _Main

en: Play slideshow
ms: Main paparan slaid

en: _Pause
ms: _Jeda

en: Pause slideshow
ms: Jeda paparan slaid

note: Create Recently used items Action
en: _Recently used
ms: Diguna _baru-baru ini

en: Recently used
ms: Diguna baru-baru ini

en: Press open to select an image
ms: Tekan buka untuk pilih imej

en: Open With Other _Application...
ms: Buka Dengan _Aplikasi Lain...

en: Empty
ms: Kosong

en: Loading...
ms: Memuatkan...

en: Choose 'set wallpaper' method
ms: Pilih kaedah 'tetapkan kertas dinding'

en: _Cancel
ms: _Batal

en: Configure which system is currently managing your desktop.
    This setting determines the method <i>Ristretto</i> will use
    to configure the desktop wallpaper.
ms: Kofigur sistem manakah kini mengurus dekstop anda.
    Tetapan ini menentukan kaedah <i>Ristretto</i> akan diguna
    untuk mengkonfigur kertas dinding desktop.

en: None
ms: Tiada

en: Developers:
ms: Pembangun:

en: Ristretto is an image viewer for the Xfce desktop environment.
ms: Mousepad merupakan pelihat imej untuk persekitaran desktop Xfce.

en: Open image
ms: Buka imej

en: _Open
ms: B_uka

en: All Files
ms: Semua Fail

en: Save copy
ms: Simpan salinan

en: _Save
ms: _Simpan

en: Are you sure you want to send image '%s' to trash?
ms: Anda pasti ingin menghantar imej '%s' ke tong sampah?

en: Are you sure you want to delete image '%s' from disk?
ms: Anda pasti mahu memadam imej '%s' dari cakera?

en: _Do not ask again for this session
ms: _Jangan tanya lagi untuk sesi ini

en: Edit with
ms: Sunting dengan

en: Open %s and other files of type %s with:
ms: Buka %s dan lain-lain fail jenis %s dengan:

en: Use as _default for this kind of file
ms: Guna sebagai _lalai untuk jenis fail ini

en: Recommended Applications
ms: Aplikasi Disaran

en: Other Applications
ms: Aplikasi Lain

en: Orientation
ms: Orientasi

en: The orientation of the iconbar
ms: Orientasi palang ikon

en: Icon Bar Model
ms: Model Palang Ikon

en: Model for the icon bar
ms: Model untuk palan ikon

en: Active
ms: Aktif

en: Active item index
ms: Indeks item aktif

en: Show Text
ms: Tunjuk Teks

en: Scrolled window
ms: Tetingkap tertatal

en: Scrolled window icon bar is placed into
ms: Palang ikon tetingkap tertatal diletak ke dalam

en: Active item fill color
ms: Warna isian item aktif

en: Active item border color
ms: Warna sempadan item aktif

en: Active item text color
ms: Warna teks item aktif

en: Cursor item fill color
ms: Warna isian item kursor

en: Cursor item border color
ms: Warna sempadan item kursor

en: Cursor item text color
ms: Warna teks item kursor

en: Time range to clear:
ms: Julat masa untuk dikosongkan:

en: Cleanup
ms: Bersih

en: Last Hour
ms: Jam Terakhir

en: Last Two Hours
ms: Dua Jam Terakhir

en: Last Four Hours
ms: Empat Jam Terakhir

en: Today
ms: Hari Ini

en: Everything
ms: Segalanya

en: _Apply
ms: _Laksana

en: Clear private data
ms: Kosongkan data persendirian

en: Display
ms: Paparan

en: Background color
ms: Warna latar belakang

en: Override background color:
ms: Batalkan warna latar belakang:

en: Quality
ms: Kualiti

en: With this option enabled, the maximum image-quality will be limited to the screen-size.
ms: Dengan pilihan ini dibenarkan, kualiti-imej maksimum akan dihadkan ke saiz-skrin.

en: Limit rendering quality
ms: Hadkan kualiti penerapan

en: Fullscreen
ms: Skrin Penuh

en: Thumbnails
ms: Lakaran Kenit

en: The thumbnail bar can be automatically hidden when the window is fullscreen.
ms: Palang lakaran kenit boleh disembunyikan secara automatik bila tetingkap berskrin penuh.

en: Hide thumbnail bar when fullscreen
ms: Sembunyi palang lakaran kenit bila berskrin penuh

en: Clock
ms: Jam

en: Show an analog clock that displays the current time when the window is fullscreen
ms: Tunjuk jam analog yang memaparkan masa semasa bila tetingkap berskrin penuh

en: Show Fullscreen Clock
ms: Tunjuk Jam Berskrin Penuh

en: Mouse cursor
ms: Kursor tetikus

en: The mouse cursor can be automatically hidden after a certain period of inactivity
    when the window is fullscreen.
ms: Kursor tetikus boleh disembunyikan secara automatik selepas satu tempoh ketidakaktifan
    bila tetingkap berskrin penuh.

en: Period of inactivity (seconds):
ms: Tempoh ketidakaktifan (saat):

en: Slideshow
ms: Paparan Slaid

en: Timeout
ms: Had Masa Tamat

en: The time period an individual image is displayed during a slideshow
    (in seconds)
ms: Tempoh masa imej individu dipaparkan ketika paparan slaid
    (dalam saat)

en: Control
ms: Kawalan

en: Scroll wheel
ms: Roda Tatal

en: Invert zoom direction
ms: Songsangkan arah zum

en: Behaviour
ms: Kelakuan

en: Startup
ms: Permulaan

en: Maximize window on startup when opening an image
ms: Maksimumkan tetingkap pada permulaan bila membuka imej

en: Wrap around images
ms: Lilit disekeliling imej

en: Desktop
ms: Dekstop

en: Image Viewer Preferences
ms: Keutamaan Pelihat Imej

en: <b>Name:</b>
ms: <b>Nama:</b>

en: <b>Kind:</b>
ms: <b>Jenis:</b>

en: <b>Modified:</b>
ms: <b>Diubahsuai:</b>

en: <b>Accessed:</b>
ms: <b>Dicapai:</b>

en: <b>Size:</b>
ms: <b>Saiz:</b>

en: General
ms: Am

en: Image
ms: Imej

en: <b>Date taken:</b>
ms: <b>Tarikh diambil:</b>

en: %s - Properties
ms: %s - Sifat

en: No supported image type found in the directory
ms: Tiada jenis imej disokong ditemui dalam direktori

en: Directory only partially loaded
ms: Direktori hanya dimuatkan separa

en: Could not load directory
ms: Tidak dapat memuatkan direktori

en: Unsupported mime type
ms: Jenis mime tidak disokong

en: The thumbnailer-service can not be reached,
    for this reason, the thumbnails can not be
    created.
    
    Install <b>Tumbler</b> or another <i>thumbnailing daemon</i>
    to resolve this issue.
ms: Thumbnailer-service tidak boleh dicapai,
    atas sebab ini, lakaran kenit tidak dapat
    dicipta.
    
    Pasang <b>Tumbler</b> atau lain-lain <i>thumbnailing daemon</i>
    untuk selesaikan masalah ini.

en: Do _not show this message again
ms: Janga_n tunjuk mesej ini lagi

en: Style:
ms: Gaya:

en: Apply to all workspaces
ms: Laksana ke semua ruang kerja

en: Set as wallpaper
ms: Tetapkan sebagai kertas dinding

en: Centered
ms: Ditengah

en: Tiled
ms: Berjubin

en: Stretched
ms: Diregang

en: Scaled
ms: Diskala

en: Zoomed
ms: Dizum

en: Ristretto Image Viewer
ms: Pelihat Imej Ristretto

en: Look at your images easily
ms: Lihat imej anda dengan mudah

en: Fast and lightweight image viewer
ms: Pelihat imej yang ringan dan pantas

en: The Ristretto Image Viewer is an application that can be used to view and scroll through images, run a slideshow of images, open images with other applications like an image-editor or configure an image as the desktop wallpaper.
ms: Pelihat IMej Ristretto ialah aplikasi yang digunakan untuk melihat dan menatal imej, menjalankan paparan slaid imej, membuka imej dengan aplikasi lain seperti image-editor atau konfigur imej sebagai kertas dinding desktop.
