Xfce Apps - en to nb translation catalogue (200 entries)

en: Version information
nb: Versjonsinformasjon

en: Start in fullscreen mode
nb: Start i fullskjermmodus

en: Start a slideshow
nb: Start lysbildefremvisning

en: Show settings dialog
nb: Vis dialogvindu for innstillinger

en: %s: %s
    
    Try %s --help to see a full list of
    available command line options.
nb: %s: %s
    
    Prøv %s --hjelp for å se full liste
    over tilgjengelige kommandolinje-tilvalg.

en: Image Viewer
nb: Bildefremviser

en: Could not save file
nb: Kunne ikke lagre fil

en: Some files could not be opened: see the text logs for details
nb: Noen filer kunne ikke åpnes: se tekstloggene for flere detaljer

en: An error occurred when deleting image '%s' from disk
nb: Feil under sletting av bilde «%s» fra disk

en: An error occurred when sending image '%s' to trash
nb: Feil under kasting av bilde «%s» i papirkurven

en: _File
nb: _Fil

note: Icon-name
en: _Open...
nb: _Åpne …

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Open an image
nb: Åpne bilde

note: Icon-name
en: _Save copy...
nb: _Lagre kopi …

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Save a copy of the image
nb: Lagre en kopi av bildet

note: Icon-name
en: Proper_ties...
nb: _Egenskaper …

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Show file properties
nb: Vis egenskaper for filer

note: Icon-name
en: _Print...
nb: _Skriv ut …

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Print the current image
nb: Skriv ut gjeldende bilde

note: Icon-name
en: _Edit
nb: _Rediger

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Edit this image
nb: Rediger dette bildet

note: Icon-name
en: _Close
nb: L_ukk

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Close this image
nb: Lukk dette bildet

note: Icon-name
en: _Quit
nb: _Avslutt

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Quit Ristretto
nb: Avslutt Ristretto

en: _Copy image to clipboard
nb: _Kopier bildet til utklippstavla

en: _Open with
nb: _Åpne med

en: _Sort by
nb: _Sorter etter

note: Icon-name
en: _Delete
nb: S_lett

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Delete this image from disk
nb: Slett dette bildet fra disk

note: Icon-name
en: _Clear private data...
nb: _Tøm private data …

note: Icon-name
en: _Preferences...
nb: _Innstillinger …

en: _View
nb: _Vis

note: Icon-name
en: _Fullscreen
nb: _Fullskjerm

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Switch to fullscreen
nb: Bytt til fullskjerm

note: Icon-name
en: _Leave Fullscreen
nb: _Avslutt fullskjerm

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Leave Fullscreen
nb: Avslutt fullskjerm

note: Icon-name
en: Set as _Wallpaper...
nb: Bruk som _bakgrunnsbilde …

en: _Zoom
nb: _Forstørrelse

note: Icon-name
en: Zoom _In
nb: _Forstørr

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom in
nb: Forstørr opp

note: Icon-name
en: Zoom _Out
nb: _Forminske

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom out
nb: Krymp ned

note: Icon-name
en: Zoom _Fit
nb: Til_pass

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to fit window
nb: Tilpass til vindu

note: Icon-name
en: _Normal Size
nb: _Vanlig størrelse

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to 100%
nb: Tilpass til 100% av original

en: _Default Zoom
nb: Stan_dardzoom

en: _Rotation
nb: _Roter

note: Icon-name
en: Rotate _Right
nb: Roter _høyre

note: Icon-name
en: Rotate _Left
nb: Roter _venstre

en: _Flip
nb: _Vend

en: Flip _Horizontally
nb: Vend _vannrett

en: Flip _Vertically
nb: Vend _loddrett

en: _Go
nb: _Gå

note: Icon-name
en: _Forward
nb: _Neste

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Next image
nb: Neste bilde

note: Icon-name
en: _Back
nb: _Forrige

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Previous image
nb: Forrige bilde

note: Icon-name
en: F_irst
nb: F_ørst

note: Label-text Keyboard shortcut
en: First image
nb: Første bilde

note: Icon-name
en: _Last
nb: _Siste

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Last image
nb: Siste bilde

en: _Help
nb: _Hjelp

note: Icon-name
en: _Contents
nb: _Innhold

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display ristretto user manual
nb: Vis Ristrettos brukermanual

note: Icon-name
en: _About
nb: _Om

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display information about ristretto
nb: Vis informasjon om Ristretto

en: _Position
nb: _Posisjon

en: _Size
nb: _Størrelse

en: Thumbnail Bar _Position
nb: Verktøylinjens _posisjon

en: Thumb_nail Size
nb: Størrelse for miniatyrbilder

note: Icon-name
en: Leave _Fullscreen
nb: Avslutt _fullskjerm

note: Icon-name
en: _Show Toolbar
nb: _Vis verktøylinje

note: Icon-name
en: Show _Thumbnail Bar
nb: Vis _miniatyrbildelinje

note: Icon-name
en: Show Status _Bar
nb: Vis status_linje

note: Icon-name
en: file name
nb: filnavn

note: Icon-name
en: file type
nb: filtype

note: Icon-name
en: date
nb: dato

note: Icon-name
en: Left
nb: Venstre

en: Right
nb: Høyre

en: Top
nb: Topp

en: Bottom
nb: Bunn

en: Very Small
nb: Veldig liten

en: Smaller
nb: Mindre

en: Small
nb: Liten

en: Large
nb: Stor

en: Larger
nb: Større

en: Very Large
nb: Veldig stor

note: Icon-name
en: _Smart Zoom
nb: _Smartzoom

en: Images
nb: Bilder

note: Create Play/Pause Slideshow actions
en: _Play
nb: _Start

en: Play slideshow
nb: Start lysbildefremvisning

en: Pause slideshow
nb: Pause lysbildefremvisning

note: Create Recently used items Action
en: _Recently used
nb: Nylig _brukt

en: Recently used
nb: Nylig brukt

en: Press open to select an image
nb: Trykk åpne for å velge et bilde

en: Open With Other _Application...
nb: Åpne med annet _program …

en: Empty
nb: Tom

en: Loading...
nb: Laster …

en: Choose 'set wallpaper' method
nb: Velg metode for valg av bakgrunnsbilde

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: Configure which system is currently managing your desktop.
    This setting determines the method <i>Ristretto</i> will use
    to configure the desktop wallpaper.
nb: Sett opp hvilket system som skal håndtere ditt skrivebord.
    Denne innstillingen bestemmer hvilken metode <i>Risetto</i> skal bruke
    til oppsett av bakgrunnsbilde på skrivebordet.

en: None
nb: Ingen

en: Developers:
nb: Utviklere:

en: Ristretto is an image viewer for the Xfce desktop environment.
nb: Ristretto er en bildefremviser for Xfce-skrivebordsmiljøet

en: Open image
nb: Åpne bilde

en: _Open
nb: _Åpne

en: All Files
nb: Alle filer

en: Save copy
nb: Lagre kopi

en: _Save
nb: _Lagre

en: Failed to print the image
nb: Feil under utskrift av bildet

en: Are you sure you want to send image '%s' to trash?
nb: Er du sikker på at du vil kaste «%s» i papirkurven?

en: Are you sure you want to delete image '%s' from disk?
nb: Er du sikker på at du vil slette bildet «%s» fra disken?

en: _Do not ask again for this session
nb: _Ikke spør igjen for denne økta

en: Edit with
nb: Rediger med

en: Open %s and other files of type %s with:
nb: Åpne %s og andre filer av typen %s med:

en: Use as _default for this kind of file
nb: Bruk som _forvalg for denne typen fil

en: Recommended Applications
nb: Anbefalte program

en: Other Applications
nb: Andre program

en: Orientation
nb: Sideretning

en: The orientation of the iconbar
nb: Sideretning for ikonlinje

en: Icon Bar Model
nb: Ikonlinjemodell

en: Model for the icon bar
nb: Modell for ikonlinjen

en: Active
nb: Aktiv

en: Active item index
nb: Indeks for aktivt element

en: Show Text
nb: Vis tekst

en: Scrolled window
nb: Rullet vindu

en: Scrolled window icon bar is placed into
nb: Ikonlinje til rullet vindu plasseres i

en: Active item fill color
nb: Element-fargelegging for aktivt element

en: Active item border color
nb: Kantlinje-farge for aktivt element

en: Active item text color
nb: Tekstfarge for aktivt element

en: Cursor item fill color
nb: Fyllfarge for peker

en: Cursor item border color
nb: Kantfarge for peker

en: Cursor item text color
nb: Tekstfarge for peker

en: Time range to clear:
nb: Tidsintervall for rydding:

en: Cleanup
nb: Opprenskning

en: Last Hour
nb: Siste timen

en: Last Two Hours
nb: Siste to timer

en: Last Four Hours
nb: Siste fire timer

en: Today
nb: I dag

en: Everything
nb: Alt

en: _Apply
nb: _Legg til

en: Clear private data
nb: Tøm privat data

en: Display
nb: Skjerm

en: Background color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Override background color:
nb: Overstyr bakgrunnsfarge

en: Quality
nb: Kvalitet

en: With this option enabled, the maximum image-quality will be limited to the screen-size.
nb: Med dette alternativet påskrudd vil maksimal bildekvalitet begrenses til skjermstørrelsen.

en: Limit rendering quality
nb: Begrens gjengivelseskvalitet

en: Fullscreen
nb: Fullskjerm

en: Thumbnails
nb: Miniatyrbilder

en: The thumbnail bar can be automatically hidden when the window is fullscreen.
nb: Miniatyrbilde-linjen kan automatisk skjules når vinduet er i fullskjermsmodus.

en: Hide thumbnail bar when fullscreen
nb: Gjem miniatyrbilde-linje ved visning i fullskjerm

en: Clock
nb: Klokke

en: Show an analog clock that displays the current time when the window is fullscreen
nb: Vis analog klokke ved visning av vindu i fullskjerm

en: Show Fullscreen Clock
nb: Vis fullskjermsklokke

en: Mouse cursor
nb: Musepeker

en: The mouse cursor can be automatically hidden after a certain period of inactivity
    when the window is fullscreen.
nb: Musepekeren kan skjules automatisk etter en viss tid uten bruk når vinduet er i fullskjermsmodus.

en: Period of inactivity (seconds):
nb: Tid uten aktivitet (sekunder):

en: Slideshow
nb: Lysbildefremvisning

en: Timeout
nb: Tidsgrense

en: The time period an individual image is displayed during a slideshow
    (in seconds)
nb: Tidsperiode ett bilde vises under lysbildefremvisning
    (i sekunder)

en: Control
nb: Kontroll

en: Scroll wheel
nb: Rullehjul

en: Invert zoom direction
nb: Inverter størrelsestilpasning

en: Behaviour
nb: Oppførsel

en: Startup
nb: Oppstart

en: Maximize window on startup when opening an image
nb: Blås opp vindu ved oppstart når bilder blir vist

en: Wrap around images
nb: Linjebryt bilder

en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Image Viewer Preferences
nb: Innstillinger for bildefremviser

en: <b>Name:</b>
nb: <b>Navn:</b>

en: <b>Kind:</b>
nb: <b>Type:</b>

en: <b>Modified:</b>
nb: <b>Endret:</b>

en: <b>Accessed:</b>
nb: <b>Tilgang gjort:</b>

en: <b>Size:</b>
nb: <b>Størrelse:</b>

en: General
nb: Generell

en: Image
nb: Bilde

en: <b>Date taken:</b>
nb: <b>Dato tatt:</b>

en: %s - Properties
nb: %s - Egenskaper

en: No supported image type found in the directory
nb: Fant ingen støttede filtyper i mappa

en: Directory only partially loaded
nb: Mappa er kun delvis lastet

en: Could not load directory
nb: Klarte ikke laste mappe

en: Unsupported mime type
nb: MIME-type støttes ikke

en: The thumbnailer-service can not be reached,
    for this reason, the thumbnails can not be
    created.
    
    Install <b>Tumbler</b> or another <i>thumbnailing daemon</i>
    to resolve this issue.
nb: Miniatyrbilde-tjenesten kan ikke nåes,
    av denne grunn kan ikke miniatyrbilder
    opprettes.
    
    
    Installer <b>Tumbler</b> eller annen <i>miniatyrbilde-bakgrunnstjeneste</i>
    for å løse dette.

en: Do _not show this message again
nb: Ikke _vis denne meldingen igjen

en: Style:
nb: Stil:

en: Apply to all workspaces
nb: Legg til på alle arbeidsområder

en: Set as wallpaper
nb: Bruk som bakgrunnsbilde

en: Centered
nb: Sentrert

en: Tiled
nb: Flislagt

en: Stretched
nb: Strukket

en: Scaled
nb: Skalert

en: Zoomed
nb: Forstørret

en: Ristretto Image Viewer
nb: Ristretto bildefremviser

en: Look at your images easily
nb: Enkel visning av bilder

en: Fast and lightweight image viewer
nb: Raskt og ressursvennlig program for bildevisning

en: The Ristretto Image Viewer is an application that can be used to view and scroll through images, run a slideshow of images, open images with other applications like an image-editor or configure an image as the desktop wallpaper.
nb: Ristretto bildeviser er et program som kan brukes til å se og bla igjennom bilder, kjøre bildefremvisning, åpne bilder med andre programmer, for eksempel et bilderedigeringsprogram, eller sette et bilde som skrivebordsbakgrunn.

en: Xfce Developers
nb: Xfce-utviklere
