Xfce Apps - en to oc translation catalogue (169 entries)

en: Version information
oc: Informacion sus la version

en: Start in fullscreen mode
oc: Aviar en mòde ecran complet

en: Start a slideshow
oc: Aviar un diaporama

en: Show settings dialog
oc: Afichar la fenèstra de las preferéncias

en: %s: %s
    
    Try %s --help to see a full list of
    available command line options.
oc: %s : %s
    
    %s --help per veire una lista completa
    de las opcions en linha de comanda.

en: Image Viewer
oc: Visionador d’imatges

en: Could not save file
oc: Impossible de salvar lo fichièr

en: _File
oc: _Fichièr

note: Icon-name
en: _Open...
oc: _Dobrir...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Open an image
oc: Dobrir un imatge

note: Icon-name
en: _Save copy...
oc: _Enregistrar una còpia...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Save a copy of the image
oc: Enregistrar una còpia de l'imatge

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Show file properties
oc: Afichar las proprietats del fichièr

note: Icon-name
en: _Print...
oc: _Imprimir...

note: Icon-name
en: _Edit
oc: _Editar

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Edit this image
oc: Editar aqueste imatge

note: Icon-name
en: _Close
oc: _Tampar

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Close this image
oc: Tampar aqueste imatge

note: Icon-name
en: _Quit
oc: _Quitar

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Quit Ristretto
oc: Quitar Ristretto

en: _Open with
oc: _Dobrir amb

note: Icon-name
en: _Delete
oc: _Escafar

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Delete this image from disk
oc: Suprimir aqueste imatge del disc

note: Icon-name
en: _Clear private data...
oc: _Netejar las donadas personalas...

note: Icon-name
en: _Preferences...
oc: _Preferéncias...

en: _View
oc: _Afichar

note: Icon-name
en: _Fullscreen
oc: Ecran com_plet

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Switch to fullscreen
oc: Bascuolar en ecran complet

note: Icon-name
en: _Leave Fullscreen
oc: _Quitar l'ecran complet

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Leave Fullscreen
oc: Quitar l'ecran complet

note: Icon-name
en: Set as _Wallpaper...
oc: _Utilizar coma fons d'ecran ...

note: Icon-name
en: Zoom _In
oc: Zoom _avant

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom in
oc: Zoom avant

note: Icon-name
en: Zoom _Out
oc: Zoom a_rrièr

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom out
oc: Zoom arrièr

note: Icon-name
en: Zoom _Fit
oc: Zoom al _melhor

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to fit window
oc: Zoomer per ajustar a la fenèstra

note: Icon-name
en: _Normal Size
oc: _Talha normala

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to 100%
oc: Zoom a 100%

en: _Rotation
oc: _Rotacion

note: Icon-name
en: Rotate _Right
oc: Rotacion cap a _drecha

note: Icon-name
en: Rotate _Left
oc: Rotacion cap a _esquèrra

en: _Go
oc: A_nar a

note: Icon-name
en: _Forward
oc: _Seguenta

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Next image
oc: Imatge seguent

note: Icon-name
en: _Back
oc: _Precedent

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Previous image
oc: Imatge precedent

note: Icon-name
en: F_irst
oc: Pri_mièr

note: Label-text Keyboard shortcut
en: First image
oc: Primièr imatge

note: Icon-name
en: _Last
oc: _Darrièr

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Last image
oc: Darrièr imatge

en: _Help
oc: A_juda

note: Icon-name
en: _Contents
oc: _Contengut

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display ristretto user manual
oc: Afichar lo manual de ristretto

note: Icon-name
en: _About
oc: _A prepaus

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display information about ristretto
oc: Afichar las informacions a prepaus de ristretto

en: _Position
oc: _Posicion

en: _Size
oc: _Talha

en: Thumbnail Bar _Position
oc: _Posicion de la barra de las miniaturas

en: Thumb_nail Size
oc: _Talha de las miniaturas

note: Icon-name
en: Leave _Fullscreen
oc: Quitar l'_ecran complet

note: Icon-name
en: _Show Toolbar
oc: _Afichar la barra d'aisinas

note: Icon-name
en: Show _Thumbnail Bar
oc: Afichar la barra de las _miniaturas

note: Icon-name
en: Show Status _Bar
oc: Afichar la barra d'es_tat

note: Icon-name
en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Drecha

en: Top
oc: Naut

en: Bottom
oc: Bas

en: Very Small
oc: Fòrt pichon

en: Smaller
oc: Mai pichon

en: Small
oc: Pichon

en: Normal
oc: _Talha Normala

en: Large
oc: Grand

en: Larger
oc: Mai grand

en: Very Large
oc: Fòrt grand

en: Images
oc: Imatges

note: Create Play/Pause Slideshow actions
en: _Play
oc: _Aviar

en: Play slideshow
oc: Aviar lo diaporama

en: _Pause
oc: _Pausa

en: Pause slideshow
oc: Metre lo diaporama en pausa

note: Create Recently used items Action
en: _Recently used
oc: Utilizats _recentament

en: Recently used
oc: Utilizats recentament

en: Press open to select an image
oc: Quichatz sus Dobrir per seleccionar un imatge

en: Open With Other _Application...
oc: Dobrir amb una autra _aplicacion...

en: Empty
oc: Void

en: Loading...
oc: Cargament...

en: Choose 'set wallpaper' method
oc: Causir lo metòde per 'Utilizar en tant que fons d'ecran '

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: Configure which system is currently managing your desktop.
    This setting determines the method <i>Ristretto</i> will use
    to configure the desktop wallpaper.
oc: Indicar quin sistèma gerís vòstre burèu actualment.
    Aqueste reglatge permetrà a <i>Ristretto</i> de determinar lo metòde
    adeqüat per cambiar lo fons d'ecran .

en: None
oc: Pas cap

en: Ristretto is an image viewer for the Xfce desktop environment.
oc: Ristretto es un visionador d’imatges per l’environament de burèu Xfce.

en: Open image
oc: Dobrir un imatge

en: _Open
oc: _Dobrir

en: All Files
oc: Totes los fichièrs

en: Save copy
oc: Salvar una còpia

en: _Save
oc: _Enregistrar

en: Are you sure you want to send image '%s' to trash?
oc: Sètz segur que volètz metre l'imatge « %s » dins l'escobilhièr ?

en: Are you sure you want to delete image '%s' from disk?
oc: Sètz segur que volètz suprimir l'imatge « %s » del disc ?

en: Edit with
oc: Editar amb

en: Open %s and other files of type %s with:
oc: Dobrir %s e los autres fichièrs del tipe %s amb :

en: Use as _default for this kind of file
oc: Utilizar per _defaut per aqueste tipe de fichièr

en: Recommended Applications
oc: Aplicacions recomandadas

en: Other Applications
oc: Autras aplicacions

en: Orientation
oc: Orientacion

en: The orientation of the iconbar
oc: L'orientacion de la barra d'icònas

en: Icon Bar Model
oc: Modèl de barra d'icòna

en: Model for the icon bar
oc: Modèl per la barra d'icònas

en: Active
oc: Activar

en: Active item index
oc: Activar l'indèx de l'element

en: Show Text
oc: Afichar lo tèxte

en: Active item fill color
oc: Activar la color d'emplenatge de l'element

en: Active item border color
oc: Activar la color de la bordadura de l'element

en: Active item text color
oc: Activar la color del tèxte de l'element

en: Cursor item fill color
oc: Cursor de color d'emplenatge de l'element

en: Cursor item border color
oc: Cursor de color de bordadura de l'element

en: Cursor item text color
oc: Color del tèxte de l'element del cursor

en: Time range to clear:
oc: Periòde de temps a escafar :

en: Cleanup
oc: Netejatge

en: Last Hour
oc: La darrièra ora

en: Last Two Hours
oc: Los doas darrièras oras

en: Last Four Hours
oc: Las quatre darrièras oras

en: Today
oc: Uèi

en: Everything
oc: Tot

en: _Apply
oc: _Aplicar

en: Clear private data
oc: Escafar las donadas personalas

en: Display
oc: Afichatge

en: Background color
oc: Color de rèire plan

en: Override background color:
oc: Remplaçar la color de rèire plan :

en: Quality
oc: Qualitat

en: With this option enabled, the maximum image-quality will be limited to the screen-size.
oc: Quand aquesta option est activada, la qualitat d'imatge maximum va èsser limitada a la talha de l'ecran .

en: Limit rendering quality
oc: Limitar la qualitat del rendut

en: Fullscreen
oc: Ecran complet

en: Thumbnails
oc: Miniaturas

en: The thumbnail bar can be automatically hidden when the window is fullscreen.
oc: La barra de las miniaturas pòt èsser amagada automaticament en mòde ecran complet .

en: Hide thumbnail bar when fullscreen
oc: Amagar la barra de las miniaturas en mòde ecran complet

en: Clock
oc: Relòtge

en: Show an analog clock that displays the current time when the window is fullscreen
oc: Afichar un relòtge analogic qu'afiche l'ora correnta quand la fenèstra es en ecran complet

en: Show Fullscreen Clock
oc: Afichar lo relòtge en ecran complet

en: Slideshow
oc: Diaporama

en: Timeout
oc: Durada

en: The time period an individual image is displayed during a slideshow
    (in seconds)
oc: La durada d’afichatge d’un imatge individual pendent lo diaporama
    (en segondas)

en: Control
oc: Contraròtles

en: Scroll wheel
oc: Rodeta de la mirga

en: Invert zoom direction
oc: Inversar la direccion del zoom

en: Behaviour
oc: Comportament

en: Startup
oc: Aviada

en: Maximize window on startup when opening an image
oc: Maximizar la fenèstra a la dobertura d'un imatge

en: Wrap around images
oc: Enrodar a l'entorn dels imatges

en: Desktop
oc: Burèu

en: Image Viewer Preferences
oc: Preferéncias del visionador d’imatges

en: <b>Name:</b>
oc: <b>Nom :</b>

en: <b>Kind:</b>
oc: <b>Tipe :</b>

en: <b>Modified:</b>
oc: <b>Modificat :</b>

en: <b>Accessed:</b>
oc: <b>Accedit :</b>

en: <b>Size:</b>
oc: <b>Talha :</b>

en: Image
oc: Imatge

en: <b>Date taken:</b>
oc: <b>Data de presa :</b>

en: %s - Properties
oc: %s - Proprietats

en: The thumbnailer-service can not be reached,
    for this reason, the thumbnails can not be
    created.
    
    Install <b>Tumbler</b> or another <i>thumbnailing daemon</i>
    to resolve this issue.
oc: Impossible d'aviar lo servici de las miniaturas.
    Las miniaturas pòdon doncas pas èsser
    creadas.
    
    Installatz <b>Tumbler</b> o un autre <i>demòni de creacion
    de miniaturas</i> per resòlvre aqueste problèma.

en: Do _not show this message again
oc: Afichar pas mai aqueste _messatge

en: Style:
oc: Estil :

en: Set as wallpaper
oc: Utilizar coma fons d'ecran

en: Centered
oc: Centrat

en: Tiled
oc: Mosaïca

en: Stretched
oc: Espandida

en: Scaled
oc: Mesa a l'escala

en: Zoomed
oc: Zoomada

en: Ristretto Image Viewer
oc: Visionador d’Imatges Ristretto

en: Look at your images easily
oc: Visionar vòstres imatges aisidament
