Xfce Apps - en to pl translation catalogue (204 entries)

en: Version information
pl: Wypisuje informacje o wersji

en: Start in fullscreen mode
pl: Uruchamia w trybie pełnoekranowym

en: Start a slideshow
pl: Rozpoczyna pokaz obrazów po uruchomieniu

en: Show settings dialog
pl: Wyświetla okno preferencji programu

en: %s: %s
    
    Try %s --help to see a full list of
    available command line options.
pl: %s: %s
    Proszę wprowadzić „%s --help”, aby wypisać pełną listę opcji wiersza poleceń.

en: Image Viewer
pl: Przeglądarka obrazów

en: Could not save file
pl: Nie można zapisać pliku

en: Some files could not be opened: see the text logs for details
pl: Nie udało się otworzyć niektórych plików: szczegóły w logach tekstowych

en: An error occurred when deleting image '%s' from disk
pl: Wystąpił błąd podczas usuwania obrazu '%s' z dysku

en: An error occurred when sending image '%s' to trash
pl: Wystąpił błąd podczas wysyłania obrazu '%s' do kosza

en: _File
pl: _Plik

note: Icon-name
en: _Open...
pl: _Otwórz...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Open an image
pl: Otwiera plik obrazu

note: Icon-name
en: _Save copy...
pl: _Zapisz kopię...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Save a copy of the image
pl: Zapisuje kopię obrazu

note: Icon-name
en: Proper_ties...
pl: Właś_ciwości...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Show file properties
pl: Wyświetla właściwości pliku

note: Icon-name
en: _Print...
pl: _Wydrukuj...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Print the current image
pl: Drukuje bieżący obraz

note: Icon-name
en: _Edit
pl: _Edycja

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Edit this image
pl: Otwiera plik obrazu do edycji

note: Icon-name
en: _Close
pl: Za_mknij

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Close this image
pl: Zamyka bieżący plik

note: Icon-name
en: _Quit
pl: Za_kończ

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Quit Ristretto
pl: Kończy działanie programu

en: _Copy image to clipboard
pl: S_kopiuj obraz do schowka

en: _Open with
pl: _Otwórz za pomocą

en: _Sort by
pl: _Sortuj według

note: Icon-name
en: _Delete
pl: _Usuń

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Delete this image from disk
pl: Trwale usuwa plik obrazu

note: Icon-name
en: _Clear private data...
pl: _Wyczyść prywatne dane...

note: Icon-name
en: _Preferences...
pl: P_referencje...

en: _View
pl: _Widok

note: Icon-name
en: _Fullscreen
pl: _Pełny ekran

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Switch to fullscreen
pl: Włącza tryb pełnego ekranu

note: Icon-name
en: _Leave Fullscreen
pl: _Opuść pełny ekran

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Leave Fullscreen
pl: Wyłącza tryb pełnego ekranu

note: Icon-name
en: Set as _Wallpaper...
pl: _Ustal jako tło pulpitu...

en: _Zoom
pl: _Skalowanie

note: Icon-name
en: Zoom _In
pl: Po_większ

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom in
pl: Powiększa rozmiar obrazu

note: Icon-name
en: Zoom _Out
pl: Po_mniejsz

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom out
pl: Pomniejsza rozmiar obrazu

note: Icon-name
en: Zoom _Fit
pl: _Dopasuj

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to fit window
pl: Dopasowuje rozmiar obrazu do wymiarów okna

note: Icon-name
en: _Normal Size
pl: _Zwykły rozmiar

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to 100%
pl: Przywraca zwykły rozmiar obrazu

en: _Default Zoom
pl: _Domyślne powiększenie

en: _Rotation
pl: _Obracanie

note: Icon-name
en: Rotate _Right
pl: W p_rawo

note: Icon-name
en: Rotate _Left
pl: W _lewo

en: _Flip
pl: _Przerzucanie

en: Flip _Horizontally
pl: Przerzuć w po_ziomie

en: Flip _Vertically
pl: Przerzuć _w pionie

en: _Go
pl: P_rzejdź

note: Icon-name
en: _Forward
pl: _Naprzód

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Next image
pl: Przechodzi do następnego obrazu

note: Icon-name
en: _Back
pl: _Wstecz

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Previous image
pl: Przechodzi do poprzedniego obrazu

note: Icon-name
en: F_irst
pl: _Pierwszy

note: Label-text Keyboard shortcut
en: First image
pl: Przechodzi do pierwszego obrazu

note: Icon-name
en: _Last
pl: _Ostatni

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Last image
pl: Przechodzi do ostatniego obrazu

en: _Help
pl: Pomo_c

note: Icon-name
en: _Contents
pl: _Spis treści

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display ristretto user manual
pl: Otwiera podręcznik użytkownika programu

note: Icon-name
en: _About
pl: _O programie

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display information about ristretto
pl: Wyświetla informacje o programie

en: _Position
pl: _Położenie

en: _Size
pl: _Rozmiar

en: Thumbnail Bar _Position
pl: _Położenie paska miniatur

en: Thumb_nail Size
pl: _Rozmiar miniatur

note: Icon-name
en: Leave _Fullscreen
pl: Opuść p_ełny ekran

note: Icon-name
en: _Show Toolbar
pl: Pasek _narzędziowy

note: Icon-name
en: Show _Thumbnail Bar
pl: Pasek _miniatur

note: Icon-name
en: Show Status _Bar
pl: Pasek _stanu

note: Icon-name
en: file name
pl: nazwy pliku

note: Icon-name
en: file type
pl: typu pliku

note: Icon-name
en: date
pl: daty

note: Icon-name
en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Top
pl: Góra

en: Bottom
pl: Dół

en: Very Small
pl: Bardzo mały

en: Smaller
pl: Mniejszy

en: Small
pl: Mały

en: Normal
pl: Zwykły

en: Large
pl: Duży

en: Larger
pl: Większy

en: Very Large
pl: Bardzo duży

note: Icon-name
en: _Smart Zoom
pl: _Inteligentne powiększenie

en: Images
pl: Wszystkie obrazy

note: Create Play/Pause Slideshow actions
en: _Play
pl: _Rozpocznij pokaz

en: Play slideshow
pl: Rozpoczyna pokaz obrazów

en: _Pause
pl: _Wstrzymaj pokaz

en: Pause slideshow
pl: Wstrzymuje pokaz obrazów

note: Create Recently used items Action
en: _Recently used
pl: O_statnio otwarte

en: Recently used
pl: Wyświetla ostatnio otwarte pliki

en: Press open to select an image
pl: Aby otworzyć obraz, należy użyć polecenia Otwórz.

en: Open With Other _Application...
pl: Otwórz za pomocą innego p_rogramu...

en: Empty
pl: Pusty

en: Loading...
pl: Wczytywanie...

en: Choose 'set wallpaper' method
pl: Metoda ustalania tła pulpitu

en: _Cancel
pl: Anu_luj

en: Configure which system is currently managing your desktop.
    This setting determines the method <i>Ristretto</i> will use
    to configure the desktop wallpaper.
pl: Wskazuje bieżące środowisko graficzne.
    To ustawienie ustala metodę, którą program
    będzie używał do konfigurowania tła pulpitu.

en: None
pl: Żadne

en: Developers:
pl: Twórcy:

en: Ristretto is an image viewer for the Xfce desktop environment.
pl: Przeglądarka obrazów dla środowiska Xfce

en: Open image
pl: Wybór pliku

en: _Open
pl: _Otwórz

en: .jp(e)g
pl: Obrazy w formacie JPEG

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Save copy
pl: Wybór pliku

en: _Save
pl: _Zapisz

en: Failed to print the image
pl: Nie udało się wydrukować obrazu

en: Are you sure you want to send image '%s' to trash?
pl: Przenieść plik „%s” do kosza?

en: Are you sure you want to delete image '%s' from disk?
pl: Usunąć plik „%s”?

en: _Do not ask again for this session
pl: Nie pytaj pono_wnie o tą sesję

en: Edit with
pl: Wybór programu

en: Open %s and other files of type %s with:
pl: Otwieranie pliku „%s” i innych plików typu „%s”, przy użyciu:

en: Use as _default for this kind of file
pl: _Domyślnie dla plików tego typu

en: Recommended Applications
pl: Preferowane programy

en: Other Applications
pl: Inne programy

en: Orientation
pl: Orientacja

en: The orientation of the iconbar
pl: Orientacja paska ikon

en: Icon Bar Model
pl: Model paska ikon

en: Model for the icon bar
pl: Model dla paska ikon

en: Active
pl: Czynny

en: Active item index
pl: Spis czynnych pozycji

en: Show Text
pl: Pokaż tekst

en: Scrolled window
pl: Przewijane okno

en: Scrolled window icon bar is placed into
pl: Przewijane okno, w którym znajduje się pasek ikon

en: Active item fill color
pl: Wypełnienie kolorem czynnej pozycji

en: Active item border color
pl: Kolor obramowania czynnej pozycji

en: Active item text color
pl: Kolor tekstu czynnej pozycji

en: Cursor item fill color
pl: Kolor wypełnienia kursora

en: Cursor item border color
pl: Kolor obramowania kursora

en: Cursor item text color
pl: Kolor teksu kursora

en: Time range to clear:
pl: Zakres czasu:

en: Cleanup
pl: Czyszczenie

en: Last Hour
pl: Ostatnia godzina

en: Last Two Hours
pl: Ostatnie 2 godziny

en: Last Four Hours
pl: Ostatnie 4 godziny

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Everything
pl: Wszystkie

en: _Apply
pl: Z_astosuj

en: Clear private data
pl: Czyszczenie prywatnych danych

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Override background color:
pl: Własny:

en: Quality
pl: Jakość

en: With this option enabled, the maximum image-quality will be limited to the screen-size.
pl: Ogranicza maksymalną jakość obrazu do rozmiaru ekranu

en: Limit rendering quality
pl: Ograniczenie jakości renderowania

en: Fullscreen
pl: Pełny ekran

en: Thumbnails
pl: Miniatury

en: The thumbnail bar can be automatically hidden when the window is fullscreen.
pl: Pasek miniatur może być automatycznie ukrywany
    podczas działania w trybie pełnoekranowym.

en: Hide thumbnail bar when fullscreen
pl: Ukrywanie paska miniatur w trybie pełnego ekranu

en: Clock
pl: Zegar

en: Show an analog clock that displays the current time when the window is fullscreen
pl: Wyświetla w trybie pełnego ekranu zegar analogowy wskazujący bieżący czas

en: Show Fullscreen Clock
pl: Wyświetlanie zegara w trybie pełnego ekranu

en: Mouse cursor
pl: Kursor myszy

en: The mouse cursor can be automatically hidden after a certain period of inactivity
    when the window is fullscreen.
pl: Kursor myszy można automatycznie ukryć po pewnym okresie bezczynności,
    gdy okno jest w trybie pełnoekranowym.

en: Period of inactivity (seconds):
pl: Okres bezczynności (sekundy):

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Timeout
pl: Czas

en: The time period an individual image is displayed during a slideshow
    (in seconds)
pl: Wyświetlanie pojedynczego obrazu (s):

en: Control
pl: Sterowanie

en: Scroll wheel
pl: Kółko myszy

en: Invert zoom direction
pl: Odwrócenie kierunku powiększania obrazu

en: Behaviour
pl: Zachowanie

en: Startup
pl: Uruchamianie

en: Maximize window on startup when opening an image
pl: Maksymalizowanie okna podczas uruchamiania programu

en: Wrap around images
pl: Przechodzenie pomiędzy początkiem i końcem katalogu

en: Desktop
pl: Środowisko graficzne

en: Image Viewer Preferences
pl: Preferencje

en: <b>Name:</b>
pl: <b>Nazwa:</b>

en: <b>Kind:</b>
pl: <b>Typ:</b>

en: <b>Modified:</b>
pl: <b>Czas modyfikacji:</b>

en: <b>Accessed:</b>
pl: <b>Czas dostępu:</b>

en: <b>Size:</b>
pl: <b>Rozmiar:</b>

en: General
pl: Ogólne

en: Image
pl: Obraz

en: <b>Date taken:</b>
pl: <b>Data wykonania:</b>

en: %s - Properties
pl: %s - Właściwości

en: No supported image type found in the directory
pl: Nie znaleziono obsługiwanego typu obrazu w katalogu

en: Directory only partially loaded
pl: Katalog tylko częściowo załadowany

en: Could not load directory
pl: Nie można załadować katalogu

en: Unsupported mime type
pl: Nieobsługiwany typ MIME

en: The thumbnailer-service can not be reached,
    for this reason, the thumbnails can not be
    created.
    
    Install <b>Tumbler</b> or another <i>thumbnailing daemon</i>
    to resolve this issue.
pl: Usługa podglądu miniatur jest niedostępna.
    Z tego powodu, nie można utworzyć miniatur.
    
    W celu rozwiązania problemu, proszę zainstalować
    program <b>Tumbler</b> lub innego <i>demona
    podglądu miniatur</i>.

en: Do _not show this message again
pl: _Pomijanie wyświetlania tego komunikatu ponownie

en: Style:
pl: Styl:

en: Apply to all workspaces
pl: Zastosuj do wszystkich powierzchni roboczych

en: Set as wallpaper
pl: Konfigurowanie tła pulpitu

en: Auto
pl: Automatycznie

en: Centered
pl: Wyśrodkowanie

en: Tiled
pl: Rozmieszczenie sąsiadująco

en: Stretched
pl: Rozciągnięcie

en: Scaled
pl: Przeskalowanie

en: Zoomed
pl: Powiększenie

en: Ristretto Image Viewer
pl: Przeglądarka obrazów Ristretto

en: Look at your images easily
pl: Umożliwia wygodne przeglądanie zdjęć i obrazów

en: Fast and lightweight image viewer
pl: Szybka i lekka przeglądarka obrazów

en: The Ristretto Image Viewer is an application that can be used to view and scroll through images, run a slideshow of images, open images with other applications like an image-editor or configure an image as the desktop wallpaper.
pl: Przeglądarka obrazów Ristretto to program, który może być używany do przeglądania i przewijania kolekcji obrazów, uruchamiania prezentacji slajdów z obrazów, otwierania obrazów przy użyciu innego programu, takiego jak edytor grafiki, oraz do konfigurowania obrazu jako tapety pulpitu.

en: Xfce Developers
pl: Twórcy Xfce
